Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Zonder Prijsverhooging den gelen Anio van Gebr. v. Goningsbrugge Za 69: dtge hulp Inroepen bij geringe stoorniseen Tan spijs vertering en Ingewanden. Want het staat vast dat In Breda, waar de epidemie goedaardig is, nog tiental len niet herkende typhuslljders rondloopen, met ge ringe krachten. Ten slotte houdt deie geneeskundige een krachtig pleidooi voor Inenting tegen typhus en eindigt hij lijn artikel met deze opmerking: „Voor Typhusvrees heeft de zindelijke geen redon. Voor Typhusminach- ting moge do onzindelijke bewaard blijven!" DE SALARISSEN VAN HET ONDERWIJZEND PERSONEEL IN RUSLAND. De salarissen van de Russische professoren en leeraren zijn zeer laag. De volkscommissaris van on derwijs, Loenatsjasky, heeft, ten «lotte ingezienv dat dit op den duur een onhoudbaren toestand schept, dat er een tekort aan hoog] eeraren en leeraren ont staat. Hij heeft daarom besloten de salarissen te ver- hoogen. In de begrooting voor het boekjaar 1926 1927 (ingaande 1 October) wordt vermeld, dat de sa larissen van hoogleeraren en van de leiders van wetenschappelijke instellingen verhoogd moeten wor den, daar „het arbeidsloon (de bolsjewiki spreken niet graag van salarissen) van deze personen nog zeer laag is". Naar het ontwerp van de begrooting (wij ontleenen de gegevens aan de „Prawda", het centrale orgaan van de Russische regeerende partij, in het nummer van 10 September) vermeldt zal in het vervolg een prof. 110 roebel per -maand verdie nen (dus eon kleine 30 gulden per week). Daar dit volgens de begrootingstoelichting een verhooging van 36 beteekerit, volgt hier dus uit dat de hoogleera ren nu 80 roebel per maand verdienen, d.i. minder dan een ongeschoold werkman. De lectoren van de hoogescholen krijgen opslag van 28.5 hun wedde zal nu bedragen 80 roebel per maand. De directeu ren (rectoren) krijgen 46 opslag; hun wedde zal nu bedragen 200 roebel per maand. De docenten van de technische hoogescholen krijgen 17.9 opslag; hun salaris zal nu de kapitale som van 65 roebel per maand bedragen. De leeraren van de H.B.S. zul len nu 55 roebel 70 kopeken per maand verdienen, hetgex een opslag van 23.5 pet. beteekent. De lezer kap zich nu voorstellen, hoe groot .de ellende in de huizen van de hoogleeraren en docenten tot nu toe was. Het leven is in Rusland niet goedkooper dan in Nederland, terwijl kleeren, schoeisel, ondergoed, hoeden en alle mogelijke fabrikaten drie k vier maal duurder zijn dan hier. TORPEDOBOOT OMGESLAGEN. Parijs, 30 .Sept. De torpedoboot No. MS is op de kust van Corsica omgeslagen. Twee leden der be manning verdronken. WRIGLEY LOOFT 254)00 UIT. Wm. Wrigley Jr., eigenaar van het Catalina-eiland, de Wrigley-wol ken krabber, de Ghicago Cubs basebal l- club, en kauwgomfabrikant, stelt thans $25.000 be schikbaar voor den winnaar van een open zwem wedstrijd over hei CataWna-kanaal, een afstand van 23 mijlen, die nog nooit overgezwommen is. De wedstrijd- staat open voor mannen en vrouwen en de winnaar ontvangt bet geheel'e bedrag. De „New York News" ontving hierover het volgende telegram:: „Uw brief van den 19en ontvangen. Ook artikel gelezen. Ga met Uw voorstel accoord. Maak er $25.000 van voor alle deelnemers. Voorbe reidend werk verricht U. Begin direct, Wm, Wrig ley Jr." Dit was Wrigloy's officieele antwoord op het voor stel' van The News, dat bij een dergelijk bedrag be schikbaar zou stellen voor een Cataïina-wedstrijd, die opengesteld moest zijn voor mannen en vrouwen uit binnen- en buitenland. Evenals bij daar tocht over het Engelscbe Kanaal, garandeert The News Miss Ëderle in ieder geval $5.000. Verder wordt uit Los Angelos gemeld, dat reeds 15 der meest bekende zwemmers uit Californië bun training hebben aangevangen. De zwemtocht zal moeilijker zijn dan die over het Kanaal, omdat geen der zwemmers weet met welke moeilijkheden men te kampen heeft. De New York News seinde aan Wrigley als volgt: „News werkt plan voor Cataïina-wedstrijd uit. Be merken dat vele zwemmers direct willen beginnen om uw 25.000 te winnen. Zend opheldering of Uw prijs van 25.000 hoofdprijs is voor een wedstrijd, waarbij alle zwemmers tegelijk vertrekken of bestemd is voor den' eersten zwemmer, die het Catialina-eiland 'bereikt." Het antwoord' luidde: „Mijn aanbod betreft een prijs van 25.000 voor een wedstrijd waarin alle me dedingers voor den prijs tegelijk moeten vertrekken en is niet bestemd voor den eersten zwemmer die op eigen gelegenheid'* het Catalina-kanaal overzwemt.. Alles moei goed gearrangeerd zijn vóór bet begin van den wedstrijd. Details laat ik over aan The News. Wm. Wrigley Jr." Waar thans deze wedstrijd' internationaal is, be-y staat ook voor Hollandscbe zwemmers de gelegen heid' hieraan deel te nemen. Of zlcb reeds enkelingen1 als zoodanig, hebben aangemeld, hebben wij nog niet vernemen. DE PRINS VAN WALES KAN HET NIET BIJ HOUDEN. Uit Londen, 27 September. De secretaris van-den prins van Wales heeft namens dezen zijn veront schuldigingen aangeboden, dat de prins in den laat- sten tijd zoo vaak bedankt heeft voor openbare gast malen, waartoe hij uitgenoodigd was. Van 's prin sen standpunt bestaan er drie' soorten openbare maaltijden: le. die, waarbij een nationaal of een rijksbelang betrokken is, 2e. die, wier besturen de prins al jaren kent en die een soort gewoonterecht op zijn tegenwoordigheid verkregen hebben en 3e. alle overige. Het aantal der onder de eerste twee categorieën vallende diners is zóó vermeerderd, dat de prins vriendelijk laat verzoeken, hem niet uit te noodigen tot feestelijkheden, die noodzakelijk onder de derde categorie moeten worden ggerangschikt. DE TYPHUS IN HANNOVER. Uit Hannover, 30 Sept Sedert gisteravond zijn op nieuw 30 typhuslijders opgenomen. Twaalf perso nen werden .ontslagen. Thans bedraagt het aantal ziekon 1724. In den loop van den dag stierven ze- ven personen, zoodat het totaal aantal dooden thans 150 bedraagt. onfschuldigingen overbodig werden en terwiil Regi- ne naast Ingeborg neerknielde, om met de handig heid van een geoefende kleermaakster de 'scheur in haar japon dicht te naaien, begon de moeder een gesprek, dat spoedig ook de laatste terughoudend heid tusschen de nieuwe kennissen verjoeg. „Wat hebt u het hier bijzonder aardig ingericht" sprak Ingeborg met een uitdrukkingi van overtuigd- de oprechtheid. „Het is iemand te_ moede alsof hier tusschen deze vier wanden nooit iets anders dan de zonnigste vrede kan heerschen." Een weemoedige glimlach verscheen om de smal le lippen van de vrouw. „En toch heeft dit vertrek aT heel wat kommer en leed aanschouwd, beste juffrouw! Toen ik mijn geliefden man naar zijn matste rustplaats moest Brengen en ik met mijn kinderen' wanhopig in dit kamertje stond, toen had ik werkelijk geen hoop meei^ dat er voor mij' ooit nog eens gelukkige en zonnige dagen zouden aanbreken." „Maar deze gelukkige dagen zijln nu toch geko men, niet waar? Stellig hebt u zeer veel' vreugde van uw kinderen beleefd?" „Zij zijn aHen braaf en behoorlijk terechtgeko men, den hemel zij dank! Maar aË die eene niet onder hen geweest was, die dag in dag uit geen andere gedachte heeft dan aan zijn moeder en zijn zusters, dan zou het toch nog heel' slecht met ons gesteld zün. Ja, juffrouw, aan den jongen heb ik Iteeren ondervinden wat een Zegen het is goede kinderen te bezitte.tn! Al'fes, wat u hier in aifc vertrek ziet, is van hem afkomstig de boe ken, de schilderijtjes, de gemakkelijke leunstoel daar jia wat eigenlijk nog veel meer is; de kamer zelf; want hoe jzou ik in liet bezit van dit huisje hebben kunnen blijven, als hij niet ieder kwartaal stipt de hypotheekrente betaalde!" ,JJw zoon schijnt dus gelukkigerwijze in zeer goeden doen te zijn?" „O ja, den hemel zij dank'; het gaat hem heel goed. Bijna In iederen brief schrijft hij, hoeveel geld hij verdient en hoe gemakkelijk het hem valt, dit allemaal voor ons te doen. Op het gymnasium en als student heeft hij het ondanks zijn studie beurs, zwaar te verantwoorden gehad en dikwijls honger moeten lijden; maar nu vloeit het geld hem ook des te rijkelijker toe." „Dan komt hij u stellig ook heel vaak een be zoek brengen?" Over het gelaat van de oude vrouw gleed een' lichte dchaduw. /.Neen, ik heb hem integendeel' sincL jaren niet gezien. Hij heeft namelijk tot. korten tijd geleden bij een beroemden professor gewerkt en het is zeer wel mogelijk, dat hij het daar verbazend druk had. Overigens wanneer het tenminste niet onbescheiden is, zoo veel' belangstelling voor ST. MAARTENSVLOTBRUG. Dinsdagavond werd in het lokaal van den heer K, Veuger een vergadering gehouden, ten einde te be spreken, wat ei* met de a.s., kermis zou kunnen wor den gedaan. In verband met het beschikbare bedrag, dat op de desbetreffende lijst tot dit doel was ge- teekend, werd besloten om 's Maandags kinderspe len te doen plaats hebben, terwijl Dinsdags ringste ken met paard en kar zal worden gehouden. Dinsdagavond zal een gemaskerd bal de kermis -be sluiten. waarvoor fraaie luxe prijzen beschikbaar zullen worden gesteld. De deelnemenden voor een en ander moeten ingezetenen uit de kom zijn, waarvoor wij verwijzen naar de advertentie in dit blad. ANNA PAULOWNA. De postduivenvereniging „Altijd Verder" hield haar laatste wedvlucht met jonge en -oude duiven van uit Ghimay (Frankrijk), afstand 319.22 K.M. De -duiven waren losgelaten 7 u. 20. Do prijzen werden, wat de jonge duiven 'betreft, behaald als volgt: 1 W. Blaauboer; 2, 4 en 5 C. de Vliegher; 3 Gebr Hogewoning. Met de oude duiven was de uitslag: 1, 2 en 4 J. Meijlink; 3 C. de Vliegher. Dè eerste duif werd geconstateerd 11 u. 38 m, 40 sec., de laatste 11 u. 53 m. 50 sec. ANNA PAULOWNA Nu de winter weldra weer voor de deur staat, bre ken ook spoedig de TA.G.O.-avonden weer aan. Het Bestuur van T.A.G.O. heeft tijdens den afgeloopen zomer niet stil gezeten en zoo was dan ook einde Augustus het volledig win terprogramma reeds voor elkaar: Donderdag 21 October zullen Johan Schmidt en Tula di Vista een tooneelavond geven: Donderdag 18 November komt de voordrachtkunstenaar Albert Vogel'; Dinsdag 11 Januari zal de lieer Alt een cau serie met lichtbeelden houden over „Carmen"; in de maand Februari komt mevrouw Fredy Faber-Gro- neman uit Eisenach (gitaar en zang) en in Maart Dr. van der Sleen uit Haarlem meteen populaire voordracht, geillustreerd met lichtbeelden. HET FLIP- EN FLAP-SPEL. Uitgave N.V. Douwe Egberts Tabaksfabrieken, Kof fiebranderijen, Theehandel. Wie is er onder de kinderen van geheel Nederland die niet die mooie en interessante Flip- en Flap- prentenhoeken van „Douwe Egberts" kent? De klein tjes en ook de ouderen toch hebben wat een schik igehad in de wondere avonturen van dit hondenpaar. Ze waren dan ook zoo echt in den kindertrant ver haald en zoo pakkend geteekend. Maar.aan alL wordt het BREIWERK gehaald en gebracht door voor de gele Winkel van JAAP SNOR. LET DUS op dien gelen Auto. Dit geldt voor GEHEEL NOORD-HOLLAND. u te v erondersteUèn eens een van .zijn brieven vreemde menschen l zoudt u misschien w« willen lezen?" I Het zou bepaald oen beleediging' voor de vrien delijke vrouw geweest zijn, indien Jngeborg zich daartoe niet zonder meer bereid had verklaard en reeds bracht Regine, wier wangen zich in zusterlijke trots hooger gekleurd hadden, sinds <er van haar broeder sprake was, een van de zorgvuldig be waarde brieven te voorschijn. Het was een mooi, gelijkmatig en karakteristiek handschrift, dat zich voor Ingeborgs oogen ver toonde. Meer uit beleefdheid dan mit werkelijke belangstelling begon zij te lezen; maar reeds "na de eerste woorden werd haar belangstelling op een geheel onverwachte wijze geboeid; want daar luidde ae brief aldus: „In de eerste plaats moet ik u vandaag van een verovering melding maken, waar u wer kelijk wel eenigsziïns trohsch op mag wezen. Een gelukkig toeval' verschafte my de gelegenheid met juffrouw Ingeborg Wailroth., de dochter van mijn vereerden professor, over u te spreken en ons gesprek eindigae daarmee, dat zii mij een heel vriendelijken groet voor u meegaf. Dat zal u misschien heel onbelangrijk toeschijnen; maar u kunt mij op mijn woord goLboven, dat ik het als iets zeer verheugends zou beschouwen, wan neer u zooals ik het geluk had, de jonge dame te kennen. Zij is niet alleen het schoonste en bekoor lijkste, maar stellig ook het reinste en edelste vrouwelijke Wezen, dat ik ooit op mijn levensweg heb ontmoet. Ik kan niet aan1 haar denken, ponder oprecht en van harte te wenschen, dat al Jiet aard- sche geluk eens haar deel zal mogen worden. Zij is,^ zooals ik heden vernam, verloofd met een van mijn voormalige studiomakkers, een doctor Sieg- mund Artois en ik geloof., dat zij in hem een goe den en trouwen levensgezel zal treffen. Dat ik mij desondanks over dit grooto nieuwe niet van'harte kan verheugen, dooh mij zelfs op een gevoel van pijnlijke#i teleurstelling moet betrappen, kan ik waarschijnlijk alleen daaruit verklaren, dat ik mij als den echtgenoot van juffrouw Ingeborg slechts een man van geheel bijzondere deugden en bekwaam heden had kunnen voorstellen zoo'n soort van stral'enden held, zooals zie in de Sagen voorkomen. Maar dat is natuurlijk heel dwaas van me, want het beslissende voor haar toekomstig geluk is tooh maar, dat zij hem liefheeft Het .schemerde voor de oogen van de lezeres. Zij voelde, dat haar wangen brandden en ofschoon or van hetgeen er vorder in den brief volgde, geen regel meer tot haar doordrong, staarde zij. tooh nog minutenlang kwasi-gewichtig op het papier, om den anderen maar niet door haar uiterlijk to verraden, les komt een einde en dus ook aan de geschiedenis van Flip en Flap. Dat zullen de kindoren zeker betreuren en dit heeft de firma op de goede gedachte gebracht een Flip- en Flap-spel, uit te geven 'om de herinnering levendig te houden, 't Loopt weev tegen 't wintersei zoen met z'n lange «.vonden en wat is er dan gezelli ger dan gezamenlijk een mooi spelle'je te doen. De bekende teekenaar Daan Hoeksema omwierp het spel in den tram van t bekende ganzenbord. De prentjes zijn alle uit de beroemde geschiedenis van het trouwe hondenpaair, en 't is natuurlijk fijn in verschillende kleuren gedrukt, op heel hard carton dat in tweeën gevouwen wordt. Met twee dobbelsteenen en een zak pepernoten, of wat anders, zijn de kinderen klaar en 'kunnen cr heel veel plezier aan hebben. Daar op de achterzijde een dam- en een schaak bord gedrukt zijn, kan het óok door ouderen bij af wisseling worden benut, zoodat het heele huisgezin er van kan genieten. COMBINEEREN VAN PREDIKANTSPLAATSEN. Nu er zoovele predikantsplaatsen onbezet zijn en blijven, bestaat er eene aangroeiende neiging tot combineeren van kerkelijke gemeenten. In het Noorden van Noordholland zieri wij reeds vereenigd Petten en Callantsoog; Wieringerwaard en Kolhorn Hippolytushoef en Westerland. Nu weer zal de dienst te Oude Niedorp, tevens worden waargenomen door den predikant te Nieu we Niedorp. Ook de gemeenten te Heerhugowaard en Veenhuizen hebben zich gecombineerd. GROOTE KOEMARKTEN. De groote koemarkten worden dit jaar gehouden te Purmerend op 11 October, te Alkmaar op 2 No vember, Hoorn op 9 November en Schagen van den lsten Donderdag in October tot den laatsten Don derdag in November. EEN WATERTOREN IN DE WIERINGERWAARD. De gemeente Wieringerwaard zal een monumen taal bouwwerk rijker worden. Door het Provinciaal Waterleidingbedrijf in Noordholland zal aan den Molenweg in de nabij heid van het Stoomgemaal een watertoren ge bouwd worden, welke 45 M. hoog wordt en waarvan het reservoir een inhoud krijgt van 1000 M3. Deze toren zal in hoofdzaak als reserve dienst doen bij eventueele storingen in den aanvoer van leidingwater, terwijl tevens mede in verband met de mogelijke aansluiting van het schiereiland Wie ringen, en de groote afname van leidingwater bij branden, een meer constante druk in het noorden van de provincie Noordholland zal worden verkre gen. Met het maken van een proefboring ter bepaling van de lengte der benoodigde heipalen, zal deze week door den heer Jonk van Kolhorn een begin worden gemaakt. NIEUWE NIEDORP. Donderdagavond word in de N.H. Kerk alhier eon eert gegeven door den violist Albert Sluijter uit Milaan en den heer P. A. van-Langen, orgel. In het kerkgebouw waren tal van belangstellenden aan wezig en zij zullen, naar wij meenen te mogen ver onderstellen, geen berouw hebben van hun gang naar dit concert. Heerlijke werken van Bach, Schu- bart en, anderen werden vortolkt en dat op 'n wijze, die aan .muziekminnende toehoorderen veel kunst> genot heeft geschonken. Het 'eerste en het laatste programma-nummer, beiden -voor orgel alleen, wa ren, al in hooge mate boeiend, maar vooral bet sa menspel voor viool en orgel was het, wat ons trof. Dat optreden van twee menschen, die -allebei hun instrument zoo keurig beheerschen, die ineenvloci- ing van prachtige accoorden, deed den toehoorder de viool als melodieinstrument hoog waardeeren, maar liet ook de groote waarde van het kerk orgel voor begeleiding uitkomen. Hoe heerlijk sober was dat accompagnement, welk n verrukkelijk geheel werden viool en orgel op dezen concert avond. Voorzeker mag het optreden van deze twee musici welgeslaagd heeten. 'tls een avond van ge nieten gewoest. EEN WILDE JACHT. In den n.aclit van Dinsdag1 op Woensdag te on geveer 12 uur achtervolgden twee marechaussees uit Heerlen, op de Schrieversheide een man, die op de vlucht was geslagen zoodra hij hen zag.' Hij wist echter te ontkomen met achterlating van twee kostbare violen, die in Brunssiun bleken gesto len te zijn. Om zes uur Donderdagmorgen kwam uit een ander deei van Heerlen bij de geinoonte- politio bericht binnen, dat zich daar een verdacht persoon ophield. De politie trok er heen en de ugenfcen ziende, ging" de aangewezene op de vlucht, liet werd een wiide jacht over weilanden, slooton hoe zeer zij" zich schaamde wegens de onbescheiden heid, waaraan zij zich tegen haar wil had scnul- dig gemaakt. „Inderdaad een heel' aardige en liefdevolle brief," sprak zij* eindelijk met onzeker klinkende 6tem, terwijl zij het epistel aan de weduwe terug gaf. „U kunt met recht trotsch zyn op uw zoon." Ohder goen voorwaarde zou zij zioh thans beleend hebben kunnen maken en daar zij vreesde, dat men haar ronduit naar haai* naam zou yrugon, nam zij afscheid met een plotselingren haast, die voor haar vriendelijke gastvrouw stellig iets bevreemdends had Onder het stamelen van veel .woorden van dank, waarvan de warmte door haar groote verlegenheid wel een beetje beïnvloed werd, nam zij afscheid van Valontin's moeder; op het voorhoofd van zijn zuster echter drukten haar frissche lippen zulk een harto- lijken kus, dat Regine vol' blijde verbazing naar de schoone jonge dame opkeek, door wie zij zulk een bevoorrechting werd waardig gekeurd. Niet langs den moeilijk begaanbaren weg, dien zij gekomen was, doch over den breeden landweg, die reoht op den bosclirand 'aanliep, keerde Inge borg naar het heerenhuis van Lindow terug. De op gewektheid, waarmee zij in den vroegen morgen was uitgegaan, was vervlogen en had plaats ge maakt voor een droomorig zachte, peinzende stem ming. Voortdurend hielden haar gedachten zich bezig met Val'entin Düringhoffen, die haar slechts tweemaal in zijn levpn liad ontmoet en die toch zoo veel goede wonsohen voor haar had alsof zii hem door jarenlange vriendschap dierbaar was ge worden. Nog steeds voelde zij eon brandende schaam te in haar hart, wanneer zy aan zij'n brief dacht; daarnaast echter werd toch ook een soort geheim zinnig zoet gevoel van geluk bij haar opgewekt door de bijna eerbiedige vereering, die zulk een goed en rechtschapen mensch zonder iedere zelf zuchtige nevengedachte voor haar koesterde. En zij .was vast besloten, voor hem van nu af aan, voorzoover de omstandigheden het maar 'eenigs- zins toelieten, werkelijk eon vriendin te zijn. ï)o oude vriendschap tusschen hem en Artois moest het haar wel gemakkelijk maken, den julsten wog daartoe te vinden en voor haar geest doemden allerlei vriendolyko beelden op ,hoe zij later met hun drieën over het gezellige kamertje in het oude huis van den 'dorpsonderwijzer en zijn bewoners zouden keuvelen. Toon zij op haar kamer kwam, vond zy een brief, waarvan de envelop hot handschrift van doctor Artois vertoonde. Zy groep or naar, maar zy legde hom weer op zyn plaats torug zonder heni open te maken. De woorden van Vafentin Düringhomm, {,want het beslissende voor haar toekomstig geluk ig tooh maar, dat zij hem liefheeft," waren naar 1 3 ere i n en hogen, waarbij revolverschoten werden gelojA Ten-slotte bleef do man in het prikkeldraad li b gen en werd hy door de politie gearresteerdRij bleek te zijn eon Pool, verdacht van ver.-ohillend diefstallen met braak to hebben gepleegd. AANRANDING. Donderdagmorgen zes uur vervoegden zich drb mannen ten huize van den 60-jarigcn heer Van Vlist, die alleen woonde, achter de IMtz re SoeaJ Terwijl pen van do drie een praatje mot Van Vlist aanknoopte, grepen de twee andoren huJ vast, gooiden hem op den grond, bonden hem mei touwen en wierpen hem vervolgens mot; een y.ujj over het hoofd te bed. Daarop doorzochten zij hy feelieoie huis van boven tob beneden. Do buit, die ze konden vinden, was niet groot; met sieehts guldon en een revolver en jachtgeweer Yerdwenc de ongenoods gasten. Nauwelijks waren ze vertrokken, of 'Van da Vlist, die siochts enkele verwondingen in het ga zacht had, sprong het bed .uit en ging de bui waarschuwen, die op hun beurt de politie van d< brutale aanranding in kennis stelden. Om elf uu hieid de politie te Amersfoort drie porsonon aai die door den heer Van der Vlist en nog. eeui® anderen als de daders werden herkend. De aangehoudenen blijven ontkennen. -|jg MOTORRIJDER TEGEN EEN AUTO GEREDEN. |jlav Donderdagavond reed een motorrijder in sneil 5 va.txt met zijn voertuig over den weg van Rutter dam naar Den Haag tusschen Overschie cn Delft Hij jeed zóó snel, dat hij Zelfs een auto, die 7 K.M. gang had, voorbysnolde. Nabij de brug ov de Zwet, waar hy juist twee auto's voorbijgen 1 was, reed hij tegen een auto aau, die van don - deren kant kwam. Een dor pedalen van de mot fiets raakte de treeplank van de auto. Zoowel motorryder als zijn duo-passagier kwamen to i -on. De eerste werd zwaargewond eu overleed dig. Hy Werd geïdentificeerd ais L. de Wyi uit Den Haag, De duoryder, Neuksche geheet eveneens uit Den Haag, kwam er met een oreuk af. Het lyk van den motorryder is naar Delft ov gebracht; de duoryder is naar het ziekenhi te Delft vervoerd. De aangereden ayto kreeg geen noemenswaar< schade. DE MET INGANG VAN 1 OCTOBER 1926 VERLAAGDE POSTTARIEVEN. Binnenland: Briefkaarten (ook in grensvej keer met België cn Duitschlaud) 5 cent. Postpakketten: t.m. 1 K.G. 30 cent, boven 1 tin.1 K.G. 40 cent, boven 3 t.m. 5 K.G. 50 cent. Expresse bestelling (bij vooruitbetaling verscbul digd boven het gewone port: BriefpostzendingiS»21' ,20 cent, Postpakketten 30 cent Ned.-Indië, Suriname en Curagao, zoowel j>c 2 9 landmail als .per zeepost: Brieven t.-m. 20 gram 1 fj® cent, elk volgend gewicht van 20 gram 5 cent, brief Kaarten 5 cent. ww b Voorhanden briefkaarten van lYa cent kunnej met verrekening van het prijsverschil tot 1 Noven Der a.s. worden ingewisseld tegen briefkaarten vi 5 cent. HO. 1 OVERLEDEN ll (705 1 ui AAN|827 EEN SPIRITUSDRINKER DE GEVOLGEN. Woensdagnacht werd in het plantsoen aan de Oosterkado te Amsterdam een man in bewustoloo- zen toestand op een bank gevonden. De patiënt, die ongeveer 60 jaar oud was en die bewusteloos bleek te zijn tengevolge van het dringen van spiritus werd door den Geneeskundigen Dienst naar het zie kenhuis vervoerd. Hij is tijdens het transport over leden. Zijn identiteit heeft men tot dusver nog niet kunnen vaststellen. >630 1 DIEFSTAL IN DE GROOTE CLUB. Een van de leden van de Groote Club op den Dam te Amsterdam, miste Woensdagavond, toen hij bij net naar huis gaan zijn overjas aantrok, een por tefeuille met geld, die hij in dat kleedingstuk hoi geborgen. De politie werd van den diefstal in ken nis gesteld en de portefeuille kwarn to voorschijn uit de jas van een kellner, die al jaren in d -ze sociëteit werkzaam is. Hij ontkende te hebben gepleegd. Algemeen was men verwonderd dat deze bediende, die als zeer eerlijk bekend staat, de portefeuille zus nebben gestolen. Het voortgezet onderzoek bracht inderdaad aai wv het licht dat hij waarheid had gesproken: een pic colo werd tot de bekentenis gebracht, dat hij hel misdrijf had begaan. 130 1 .50 1 „20 I ien diefstal .flo 1 plotseling" te binnen geschoten en hadden eei t onaangenaam gevoel in haar opgewekt, dat zy ver u bannen en verstikken wilde, eer zij den brief va^ haar verloofde las. Lang moest zij den volronden dag met de ver* leiding worstelen, do wandeling naar het dorp ie 5 herhalen. Slechts do zekerheid, dat 't onmogelijk zou zijn, ook bij 'dit tweede bezoek onbekend to blijven, hield haar tenslotte daarvan terug. Gedu rende do rest van de week echter belette het 650 moest onaangename regenweer haar om zulk oen verren tocht nog ooms te wagen. Op den vooravond van het Pinksterfeest eerst 720 begonnen de dichte wolkenmassa's hier en daar te breken en do voorspelling van weerkuudigB profeten, dat men van een schitterenden Pink stermorgen zou kunnen genieten, ging gelukkig in vervulling. De oude grondbezitter van Linaow waa met zijn eehtgenoote uitgereden, pm oenige bezoe- g,_ ken in de buurt af te I'eggen; Ingeborg evenwel had de uifcnoodiging zich bij1 het gezelschap aan te sluiten, dankend afgeslagen en zonder dat zij zelf zoo precies geweten had, waarheen haar weg haar zou voeren, wandelde zij weer moederziel al leen hét bosch in. De richting naar het dorp evenwel trachtte zqj zorgvuldig te vermijdenmaar toen zy eenmaal' uit de schemering van het dichtbebladerde woud in het vrije veld trad, bevond zij zich op den welbekenden] ww landweg, aan het einde waarvan een slanke kerk- lolóO toren aJte een wenkende rcuzenvinger zichtbaar word Nog maar een klein eindje wilde zij langs de/.eo wog wandelen, voor zij omkeerde. Maar er mooij wel de een of andere geheimzinnige macht de ha»: in het spel hebben, want het gebeurde, dat zij op eens voor het witgeschilderde tuinhek van het lag» huisje stond, zonder eigenlijk te begrijpen, hoe zij in zulk een korten tijd hier had kunnen koim-a Nu was het waarlijk den hoogsten tijd gewoest om te keeren en stellig had Ingeborg zich ook tón spoedigste teruggetrokken, als zij niet 'plotseling door een heldere mannenstem haar naam had hoo- ren roepen en wannoer niet door den kleinen tuin Valentin Düringhoffen op haar toegesneld was met uitgestrekte handen en met een gelaat, alsof hem plotseling alle aardsche geluk ten deel waa geval len. Toen viel er aan een vlucht in 't geheel niet meer te denkon; want in de open huisdeur verscheen ook reeds Regine's sierlijke figuurtje en met klop pend hart onderwierp Ingeborg zich aan haar lot, dat zij zichzelf verschuldigd was. Wordfc vervolgd. 130 1 8.50 1 5.05 6.~ 5.20 6.20 750 8.10 8.35 150 835 8.30 935 950 19,- 10,15 1050 11.20 1150 1235 1250 1.20 200 3.20 350 420 450 430 450

Schager Courant | 1926 | | pagina 10