iliciici Nitifs- Mmtmiit- Lniluillil Wat is JSENK"? f 25.-= WOUDA's Dinsdag 5 October 1926. 69ste Jaargang No. 7923. Eerste Blad. Binnenlandsch Nieuws. Feuilleton. GEEN GEWETEN. Blanke Boekweitgort SCHEER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UitgeversN.V. v.h. TRAPMAN 5 Co., Schagen. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot' 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWfcE BLADEN. keeren wij uit aan hem of haar, die raad wat „B E N K" is. Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. Opgaven Indienen vóór 14 October aan het Bureau van dit blad. BROEK OP LANGENDIJK. Onze veronderstelling, ins ons vorig m ark to verzicht der Langendijker Groontencentrale geuit, dat-, ge zien verschillende factoren, die een mogelijkheid van aanmerkelijke verbetering niet-uitsloten, we do zwaarste orisis wol eens spoedig konden te hoven zijn, heeft zich in de afgeloopen week werkelijk in die richting Ontwikkeld. Ook aan andere veilingen in de contra van den tuinbouw ln Noordholland is trouwens eenzelfde verschijnsel op te merken. De berichten, welke we lezen uit Kennemerland en uit de B-treek wiizen in dezelfde richting. Het buitenland begint meer te vragen, de voorraad, vah sommige andere groenten raakt uitgeput en de aanvoeren be ginnen ook wat te slinken, zoodat het niet kon uit dij ven, dat er betere prijzen worden gemaakt. Wel deze nog nieti van dien aard, dat men tevreden mag zijn, doch. als we bij sommige producten een prijsverhooging van 60 tot 100 pet. constateeren, f geeft dit den burger -en niet het minst den Langen dijker tuinder moed. Van hoop en moed betaalt men wel niet zijn pachten en lasten, doch hot zijn toe- kenen, die zoo nu en dan noodig zijn, om niet allen lust tot verder werken te dooden. Om den vooruit gang in prijs te demonstreeren, geven we een paar cijfers van twee weken geleden. Maandag 13 Sep tember waren de prijzen der gele kool van f 050— 0.70, verleden Maandag f 050—2.30, witte kool toen f0,500.80 Zaterdag f0.501.60; roode kool toen f0.40 —2.80, verleden Maandag f 0.90—3.60. De spotprij zen van voor enkele weken worden nu meer een zeldzaamheid, vroeger was het regel. Roode kool is reeds voor f4.50 verkocht, witte voor f 1.60. Zoo zouden we kunnen voortgaan met -het geven van cij fers, die den duidelijken vooruitgang aantoonen en die er op wijzen, dat do kans voor betere prijzen on zer winterproducten vooruitgaande is. De werke lijkheid hiervan moge niet te lang op zich laten wachten, want eerlang verschijnt de tijd, dat rente en aflossing van opgenomen gelden moeten worden voldaan, terwijl ook de pacht zal moeten worden betaald. Als er dan ook niet gauw een blijvende verbetlering komt,- zal men vreemde dingen beleven. Aardappels werden in steeds kleinere noeveelhe- den aangevoerd. Schotsche muizen brachten tot f 4.20 op, Dukcn tot f 3, Voor blauwen werd van ruim f 2 tot ruim f 3 betaald. Redstar bedong ook dit laatste bedrag, terwijl voor Bravo's f 1*70 en voor Negentigvoud f 2.70 werd bedongen. Goede winteraardappelen worden niet aangevoerd, daar die £an de burgers voor f 6 tot f 6 per 100 Kg. worden van de hand gedaan. Met de bloemkool ging het in stijgende lijn, Zoo zelis, dat er nog dagen zijn geweest, dat over de f20 werd gemaakt. Er werden er een goede 60000 stuks aangevoerd. Ook de'tweede soort kon hetere prijzen bedingen. We vernemen dat deze in hoofdzaak door de zouters wordt opgekocht, die ze straks uit het vat aan den man zullen trachten te brengen. Er schijnt echter in de latere bloemkool nogal wat rom mel1 te zitten, die als waardeloos op het land) ach ter blijft. De slahoonon deden het ook weer goed. Betrekke lijk groot zijn de partijen, die voor dezen tijd nog worden aangevoerd. Vrijdag, b.v. kwamen er nog 3100 Kg., die nog gemiddeld f 10 opbrachten. Snij- boonen werden nog voor f 10.80 verkocht. Roode kool had flinken vooruitgang te hoeken. De kleine van ongeveer 3 pond brachten tot f 4 en meer op. Groote van 8 a 9 pond gingen vaak den gulden te boven. De soorten van daartusschen lig gende grootte wisselden af in prijzen van f 1 tot f4, zoodat deze prijzen heel wat beter zijn dan we ze weken lang 'hebben gekend. In totaal werden er van deze koolsoort nog'56 wagons van 10.000 Kg. aangevoerd. Hoewel de gele kool ook in de algemeen© stijging deelde, was de vooruitgang over *t geheel genomen niet zoo bemoedigend als bij de roode. 't Zijn voor al de groote exemplaren, die nog maar niet gewild zijn. De kleinere ën middelsoorten mochten zich in wat meer belangstelling verheugen, voor de groote werden prijzen betaald, die verre van schitterend waren. Zijn er,tijden geweest, dat vooral de gele kool een zeer gevilde groenten was, 't schijnt wel, dat de smaak der consumenten met den tijd ver andert. Ruim, 20 spoorwagons gele kool werden geveild. De witte kool bracht Zaterdag tot f 1.60 op. Gemid deld zal deze week ruim f 100 per spoorwagon zijn gemaakt, 't Is wel niet veel, doch daar deze kool zeer zwaar is, is het hij «enigszins redelijke' prij zen al spoedig 'n bevredigende opbrengst. Niet min der dan 60 spoorwagons maakten den aanvoer uit. Ook uien wisten aardig te monteeren. Was de prijs Maandag van f 2.10 tot f 2.30, Zaterdag was dit f 3.103.50. Drielingen bleven in de buurt van de f 2, Nep steeg tot over de f3. De meeste bouwers zetten de uien in hoopen of Wokken, daar betere prij zen verwacht worden. Wat van minder goede qua- liteit is. wordt nu geveild. Bieten, die Maandag van f 1.20 tot f 1.30 op brachten, deden Zaterdag f 1.70—4 250. Deze prijs is echter nog even te laag om van een loonende teelt te kunnen gewagen. Boswortelen beboeren bijna tot het verleden. Wat aangevoerd wordt, brengt f 4 tot f 6 op, een goeden prijs dus. Losse wortelen gelden van f 1.40 -tot f 2.30, per 100 Kg. Rammenassen golden van f 1.10 tot f 2. In totaal werden van de laadplaats 115 spoorwa gons verzonden; bovendien nog 800 ton aan scheeps- ruimte. De bloemkool gaat voor een groot deel naar Duitschland, dat ook weer meer belang begint te stellen in onze vroege koolsoorten. Naar de andere landen beteekent de export nog niet veel. NIEUWE NIEDORP. Ledenvergadering van Het Witte Kruis, op Za terdag 2 October, des avond 8 uur, ten huize van don heer C. Groot. Voorzitter, de hoer P. Pluister, opent met een woord van dank aan de aanwezigen de bijeenkomst en verzoekt don secretaris don heer P. Haringhui zen, de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen, welke na lezing onveranderd \vorden goedgekeurd. Medegedeeld wordt: Dat de gemeente Oude Nie- dorp subsidie verleend dienst 1927 voor Wijkverple ging f 400. en voor de tuberculosebestrijding f 200. Een bakercursus is in den verloopen winter gehou den, welke door 17 deelneemsters is gevolgd. De kos- Roman van REINHOLD ORTMANN. 18. Door louter gelukzaligheid over deze onver wachte ontmoeting, scheen Valentin Düringhoffen er ditmaal in 't geheel niet aan te denken schuch ter en onhandig te zijn. De wijze, waarop hij de dochter van den professor uitnoodigde het met jong berkengroen feestelijk versierde vertrek bin nen te treden, was werkelijk onweerstaanbaar en toen daar b.nnen eindelijk door zijn niets vermoe dende vreugde aan het licht gekomen was, welk een buitengewone samenloop van omstandigheden zich hier had afgespeeld, toen hoorde men van alle kanten slechts uitroepen van vreugde en van vroolijke verwondering, zoodat. Ingeborgs verlegen heid ook niet goed tot uiting kon komen. Over den brief, dien men haar ter lezing had ge geven, werd met geen enkel woorcl gesproken en Valentins gelukkige onbevangenheid had een merkwaardig aanstekelijke uitwerking ook op de jonge gast. Heimelijk kon Ingeborg zich weliswaar niet ge noeg verwonderen over den zonderlingen ommekeer, die met don ernstigen man had plaats gehad. Het 8ch0eo wel, alsof hij eerst thans uit een vreemde atmosfeer in zijn eigenlijke levenslucht was terug gekeerd.. Uit zijn blauwe oogen Schitterde zulle een zonnige blijheid, zulk een warme levensvreugde, zijn bewegingen waren zooveel' levendiger, Zijn spraak zooveel' vlotter, dat de meesten Zijner ken nissen in de hoofdstad stellig moeite zouden heb ben gehad, het wonder te begrijpen, dat bjj1 zijn intredei in het onaanzienlijke, armoedige ouder- hjk huis geschied was1. Nu begreep Ingeborg ech ter nog veel beter dan eerst de teedere bewondering, waarmede moeder en zuster naa rkem opkeken en zu voeldei een pijnlijken steek in haar hart al van groote teleurstelling over de hardheid van Irefi lot, dat haar- ontzegd had een broeder Zulk een broe der te bezitten. j r -Een, bijna- kinderlijke vreugde bereidde het haar, toen in den loop van het opgewekte gesprek een soort geheime overeenstemming tusschen haar en den jongen chemiker ontstond. l>e weduwe had zich namelijk ondanks alle moeite, die haar zoon zich had gegeven, niet van haar onderworp willen laten afbrengen, om met een uitdrukking van trotscbet bevrediging over zijn rijke geschonken en over zijn schitterende inkomsten te spreken, die hem natuur lijk alleen tot zulk een vrijgevigheid in staat ^tel den. Toen hij het onmogelijk meer kon vermijden zijp moeder daaromtrent te antwoorden, wierp Valentin een smeekenden blik naar Ingeborg en ecnigsz.nhaperend, was hij o-.er verschillende F 'belaehtige dingen' beginnen te vertellen, over zijn groot salaris en over het genoeglijke leven dat ffij zelf, in de hoofdstad leidde. Er had wer kelijk niet veel scherpzinnigheid toe behoord om te ontdekken, hoe buitengewoon zwaar hem deze "eugens 'drukten en welke gevaarlijke tegenspraken hij telkens op dit voor hem ongewone gebied ver kondigde; moeder Düringhoffen en Regine echter zouden stellig eerder de ineenstorting van den 'he mel1 voor mogelijk hebben gehouden dan zulk een bedrog. Eindelijk kon hij met een hoorbare zucht van verlichting van het gehate onderwerp afstap pen, zonder dat hij orp Zijn tastbare onwaarheden was betrapt; Ingeborg echter zou zich gelukkig heb ben geacht, wanneer de goede zede haar veroor loofd had, hem op dit ogenblik worm en recht hartelijk de hand te drukken; want zij had hot nooit voor mogelijk gehouden, dat men zich over het verkondigen van grove leugens zoo oprecht kon verheugen. f Met schrik bemerkte zij', dat er reeds meer dan een uur sedert haar komst verstreken was en toen de onderwijzersweduwe op sohuch teren toon te kennen gaf, welk een hooge eer het voor haar zbu zijn, als de dochter van den man, aa.n wien haar zoom zoo veel te danken had, het middag maal bij haar wilde gebruiken, toen kwam de be- sMteJoasheid Zoo duidelijk op haar gelaat tot uitdrukking, dat. VaJentin met vermeteien moed van het gunstige oogeublik profiteerde. Hij ver klaarde, dat men door middel' van een flinken'jon gen uit het dorp in minder dan een uur een bood schap op L'ndou zou kunnen hebben en hij' haalde, nog voor hij antwoord had gekregen, reeds papier en pen te voorschijn» opdat Ingeborg ter gerust stelling van haar oom en tante een kort briefje Voor Winkeliers bij Gtoss. v.h. M. DE HAAS te Alkmaar- ten van dezen cursus waren f 30, de ontvangsten t 17, alzoo nadeelig saldo f 13. Voorzitter merkt op, dat het verlies, als nuttig besteed) geld kan wordien* geacht. Door het Rijk is een bedrag van f 512 toegezegd, voor 't jaar 1927 voor de Tuberculosebestrijding. Te Zijdewind is een pialariafikn vertoond, die niet als wèlges laagd kon worden beschouwd, de opkomst van het publiek was al zeer gering. Daarna wordt behandeld de beschrijvingsbrief voor de algemeen© vergadering, te houden op 5 October a.s. Algemeen wordt geacht, dat de salarissen van secretaris en van penningmeester tot geen goede verhouding tot elkander staan. Mocht dit punt in stemming worden gebracht, dan krijgen de afge vaardigden de opdracht voor verlaging salaris ge- cretaris en verhóoging salaris penningmeester te stemmen. Tevens wordt) de afgevaardigden opdracht gegeven, te stemmen Ds. Staal van Langendijk als lid van -het hoofdbestuur, De vergadering is algemeen van oordeel, dat de feesten, die in 1925 te Alkmaar zijn gehouden, on kosten hebben veroorzaakt, die te hoog geacht mo gen worden. Verder wordt aan de afgevaardigden vriji mandaat verleend. Tot afgevaardigden worden benoemd P. Haring huizen, en P. Pluist® en tot plaatsvervanger D. Rempt en A. Visser. Thans wordt overgegaan tot verkiezing van be stuursleden wegens aftreding van de heeren J. Wit, A C. v. Hast, en D. Schermer (niet herkiesbaar) en wegens overlijden van den beer heer J. Klaver. Geko zen worden Van Trienen, Tromp, P. de Boer en A. Mijts. De heer P. de Boer, welke aanwezig is, neemt deze benoeming aan, terwijl de anderen, met hunne benoeming in kennis zullen worden gesteld. Tot leden der commissie tot het nazien der reke ning worden benoemd de beeren A. Visser, G. Gaijaard en D. Rempt. Dan volgt bespreking over het buiten dienst stel len van het ijshuis. Met algemeen© stemmen wordt besloten, het ijshuis te laten verdwijnen, door het bij inschrijving te verkoopen, voor amoveering. Het Bestuur zal onder de oogen zien, op welke -manier of het best ijs in voorraad zal kunnen worden ge houden. Wordt overgegaan tot de rondvraag. De heer Groes zou willen dat in gemeenschap met Barsin- gerhorn, Winkel en Oude Niedorp een ziekenauto werd aangeschaft. D.e vergadering is echter van Dat benauwde gevoel als gevolg vaa slecfete spijsvertering, zal spoe dig verdwijnen na ge bruik van Poster Maag- pillen, het laxeermiddel bil uitnemendheid. Poate r's Maagplllen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon kon scihrijven. Een zachte ld tem, die zich in een hoekje vam haar hart, verhief, wilide Ingeborg waarschuwen, de uitnoodiging van Valentins moeder niet aan te nemen; maai' direct daarop fluisterde een andere stem haar in, dat de kl'eino vrijheid, die zij zich thans veroorloofde, eigenlijk toch van zeer on- sdhuldjgen aard was en na een korte aarzeling, die nauwejlnks eenige seconden geduurd had, schreef zij werkelijk het briefje met de mededeeling d it zij langer z>u uitblijven en wat daarvan de*reden was. Valentin wachtte nauwelijks af, dat de inkt droog was en reeds na verloop van vijf minuten kon hij triomfantelijk verkondigen, dat een ijlbode, aangespoord door grootsohe beloften, met den brier op weg was naar Lindow. Aangezien de huisvrouw thans door de voorbe reidingen van den middagmaaltijd in beslag werd genomen, raadde zij zelf de jongelui^ aan een kleine wandeling ;te maken en met hun drietjes waren' zij weldra op weg, op dezen heerlijken, zonnigon mor gen^ Nooit was Ingeborg een Pinksterzondag zoo mooi en plechtig voorgekomen als deze, nooit had zij de heerlijke lente in zulk een weelderigeii over daad gevoeld als op dezen gelukkigen morgen. Zij liepen het -dorp door, de kerk voorbij, waaruit juist het vrome gezang van de gemeente tot hen doordrong en sloegen toen een landweg in, diet hen langs weden en akkers naar een naburig donnen- bosckje voerde. Hoog boven hen in de 1'ucht deden onzichtb re ieeuwerikken hun liederen weerklin ken, verder v el' er, behalve het verwijderd blaffen van een hond, geen geluid meer waar te nemen; onwillekeurig dempten 'Zij hun stemmen;, evenals men zachter spreekt, wanneer men de hooge, plech tig erateige •Zuilenzaal van een tempel binnentreedt. Ook op den inhoud van hun gesprek oefende de betoaver.ng van dezen onyergejjkelijkcn Pink sterdag haar werking uit. Zij1 praatten niet meei over oppervlakkige en onver ichiilige dingen, doch Zonder dat zij heb zelf bemerkten, behandelden zij veel ernstiger en gewichtiger onderwerpen. En spoedig was het alleen nog Valentin Düringhof- ien, die het woord voerde. Hij, de onbeho-pene en ïinksc'he, gaf blijk van een redenaarstalent, dat haar ten hoogste verbaasde dooh_ haar niettemin weldadig aandeed door de# eenvoudige, ongekunstel de wjjzte* waarop hij de diagen voorstelde. Met een oordeel dat dit te veel (kosten met zich mede zal brengen, waardoor dit idee niet gesteund) wordt. Niets meer aan de orde zijnde, bedankt voorzitter de afgetreden bestuursleden voor wat zij in hun functie hebben gepresteerd, inzonderheid den heer Schermer, welke ter vergadering aanwezig was. Spreker gelooft niet, dat door den heer Schermer ooit een vergadering is verzuimd. Hierna wordt on der dank voor de opkomst dé vergadering gesloten. NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag hadden alhier op (het sportterrein atheltiekv^edstrijden plaats, waarvan na afloop door afwezigheid! van voorzitter, de uitslagen werdén be kend gemaakt door den leider, der wedstrijden, den heer S. Keesman, en wel als volgt: Heeren Driekamp: 1, K. Schenk, Wieringerwaard; 2. T. Mantel, Winkel; 3. Hl Peerebooui, Nieuwe Nie dorp. Dames driekamp: 1, L. Butter, Nieuwe Niedorp; 2. B. Bakker, W'waard; 3. N, Smit, PJP., Helder. Heeren, 400 M, hardioopen: A. Vleen, P.P., Helder, le prijs, in 54.4 sec.; K. Schenk, Wieringerwaard, Olympia, 2e prijs, in 55.9 sec.; J. Pennekamp, D.O. K.E.V., 3e prijs, in 575 sec. Dames speerwerpen: N. Smit, PP., Helder, le prijs, met 16.63 M.; L. Butter, Hébé, N. Niedorp, 2e prijs met 15.83 M~ A. Fluor, Hébé, N. Niedorp, Se prijs, met 15.32 M.; Heeren speerwerpen: A. E'gmond. Olympia, W'waard, le prijs, met 35.28 M.; A. Oudendijk, idem, W'waard. 2e .prijs met 31.99 M.; Jac. Hoogmoed, D.O.£.E.V„ 3e prijs, met 31.50 M. Dames Estafetteloop, 4 maal 80 M,: Hébé, Nieuwe Niedorp, le prijs, in 48 sec.; D.O.K.E.V., 2e prijs, in 48.4 sec.; Lycurgus, Schagen, 3e prijs, in 50.8 sec. Heeren Estafetteloop, '4 maal 100 M.: P.P., Helder, le prijs, in 505 sec.; Olympia, W'waard, 2e prijse in 52 sec.; D.Ü.K.EvV. I, 3e prijs, in 52.4 sec. Onder goede belangstellilng en mede door -het prach tige weer, zijn deze wedstrijden uitstekend geslaagd. Was er wat meer bekendheid aan deze wedstrijden gegev endan had dit de opkomst van 't publiek zeer zeker nog bevorderd. NIEU WE NIEDORP. Zaterdag geraakte aan het Paadje de heer C. N. alhier met pAaifa en wagen te watier. NIEUWE NIEDORP. Vergadering van het Bestuur van IJs- en Volks vermaak ter verdere regeling van den te houden feestavond op 6 Nov. a.s. De secretaris deed) mede- deeling, dat de te houden verloting door B. on W. is goedgekeurd, Besloten werd' tot uitgifte van 1000 loten a 25 cent per lot. Van verschillende firma's en particulieren ds al toezegging gedaan, van het be schikbaar stellen van prijzen* Verder werd1 besloten op Zondag 24 October een tentoonstelling te houden van de beschikbaar gestelde prijzen in de zaal van den heer C. Groot. In dien loop dezer week zal er een gecombineerde vergadering worden gehouden -met afgevaardigden der verschillende vereenigingen voor het vaststellen van het programma van den feestavond, te houden in café „Prins Maurits" BIOLOGISCHE BESTRIJDING VAN DE BLOED» LUIS. In 1924 hooft de PlantenZiektenkniidig^e Dienst een partütje door het niet inhoemsohe sluipwespja Aphehnus mali geparasiteerde bloediuizon uit Frankrijk geïmporteerd, ten einde te trachten dit wosnjo hier te iando vasten voet te doen krijgen en net dus te gebruiken in don strijd togen do bloedluis. Deze z.g. biologische best rij aingsmethode belooft inderdaad te Bullen slagen, het wespje heert zich hier niet .alleen in stand 'weten te houden, maar zich op de terreinen van deen. Dienst opzettelijk daarvoor aangeplante, door bloedluis aangetaste Doucin zaailingen zoo sterk vermeer» dera, dat thans een "begin is gemaakt met de distri butie dezer wespjes aan hen, die sterk door bloed- hebte mengeling van geestdrift en wc;moed sprak, hij over hooge jeugdidealen, welker verwezenlijking door sléchts weinig uitverkorenen onder ons ster velingen wordt beleefd over de trotsohe jongo- ji-ngelingvsdroumen, waarvan er in het loven geen enkele in vervulling gaat en over het duizend maal bescheidener levensdoel, waarmee, de volwas sen man zich pleegt tevreden te stellen, trotsch en ge ukkig, wanneer het hein vergund is, tenmin ste dit duel te bereiken. tT/»^faar u moet daarom niet gelooven juffrouw Wallroth," voegde hij er glimlachend aan toe, ,,dat ik ook reeds al mijn hoogvliegende idealen begraven neb. 11^ heb het weliswaar tet nu toe als oen diep geheim behandeld en nog tegen nie mand daarover gesproken: maar u zu t he naar ik hoop aan niemand verraden, alfe ik u beken, dat ikw mot een brandende eerzucht bezield ben, die mij geen oogenblik rust Iaat." Ingeborg glimlachte ongeloovig, terwijl zij vroeg: „Met een brandende eerzucht u mijnheer Dü- rmgiiolïen?" l „Ja zeker" verklaarde hij ijverig; met die eer zucht, eenmaal onder de weldoeners der menschheid gerekend te worden ai1'is het dan ook maar on der de kleine, die men bij voorkomende gelegen heden met vriendelijke waardeering noemt. Sinds jaren houd ik mij alr- bezig met proefnemingen' om een geneesmiddel' te vinden, dat 'de werking van chinino en morfine vereenigt, zonder den na deoiigen invloed, dien beide stoffen afzonderlijk op het menschei'ijk organisme uitoefenen. Zekere ont dekkingen van uw vader hebben mij te zijner tijd tde oqrste opwekking daartoe gegeven en hoewel ik mog in de verste verte mijn doei niet bereikt heb, toch hebben mijn pogingen reeds versohhlendq ver rassende resultaten- opgeleverd, die rijkelijk opwe gen tegen alle aangewende moeite en zoovele on aangename teleurstellingen." ,»Ep ais u nu-werkelijk het nieuwe geneesmiddel gevonden hebt, dan zult u op eenmaal een 'beroemd 'en rük man zijn niet waar?" Valentin Düringhoffen keek haar met verbaas de oogen aan, zoodat zij zich blbzend over haar Ondoordachte vraag schaamde. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 1