3 Gemengd Nieuws. Ruwe Huid PUROL. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Ecu dreigende houding aammemeinde, maakte de andere precies dezelfde beweging, hierdoor en door jalouzie, in woede ontstoken, geeft zij een fiinken Btoot tegen het ruit, hetwelk daartegen niet bestand was en onderhevig gerinkel aan kleine stukjes in de kamer viel. Door den schrik was inmiddels ook de vermeende raegenootc verdwenen, en het booze sikje kroeg een andere plaats. PRINSES ASTRID. Naar wij vernemen, wordt de Zweedsche kruiser tJPylgia" den 7en Nov, e.k, te Vlissingen verwacht om daar dien dag en den volgenden dag te ver blijven. Aan boord van dezen oorlogsbodem zal zich, bevinden prinses Astrid van Zweden, verloofde van den kroonprins van België, op haar doorreis naar België. Tijdens het verblijf van de „Fylgia" in de haven van Vlissingen zal zich eveneens aan boord' in schepen de vader van prinses Astrid, de hertog van Westgothland, die van een reis terugkeert, waarna den 8sten Nov. deze vorstelijke personen de reis naar Antwerpen met de „Fylgia" zullen aanvaar den. De „Fylgia" blijft van 8 tot 12 Nov, te Antwerpen. DE TYPHUS. Te Breda en omgeving is de stand van het aantal typhusgevallen heden: Breda-34 (gisteren 36), te Princenhage 27 (gisteren 27), te Teteiingen 3 (giste ren 3). Het totaal aantal gevallen bedraagt hedon 64, gisteren 66. Ook de zuster, die in het Algemeen Burgerzieken huis te Bergen op Zoom een typhuslijder opgepast heeft, is thans door die ziekte aangetast. GOED AFGELOOPEN. Op den overweg Echt te Roermond aan den Maastrichtschenweg, had gisteravond een auto-on geluk plaats, dat wonder boven wonder zonder per soonlijke ongevallen is afgeloopen. Aan don oenen kant van den overweg stond een auto, die de lichten niet gedoofd had, terwijl aan den anderen kant uit de richting Roermond in volle vaart een auto kwam aanrijden. Door het ver blindende licht van do andere zijde reed de auto uit Roermond door do afsluitboomen en kwam mid den op den spoorweg tot staan, juist toen uit Roer mond de sneltrein RoermondMaastricht naderde. Do auto werd totaal versplinterd. De inzittenden konden do auto nog juist bijtijds verlaten en hun leven redden. - De trein stopte onmiddellijk. TEGEN DE KAPITAALVLUCHT. Uit 's-Gravenhage, 20 Oct. In de hedenmiddag gehouden Tweede Kamerzitting, heeft minister Dc Geer medegedeeld, dat een wetsontwerp tegen de kapitaal vlucht zijn departement heeft verlaten. ERNSTIG ONGELUK TE AMERSFOORT. Woensdagmorgen tusschen tien en elf uur is bij Eysink's Motoren- en Rijwielenfabriek aan de Nij verheidsstraat te Amersfoort, etn er stig ongel Jt gebeurd. De terreinen dezer fabriek grenzen aan de speelplaats van de openbare lagere school. In het speelkwartier waren oonige werklieden der firma Eysink bezig met ijzerwerk schoon te branden. De schoolkindoren keken nieuwsgierig en belangstel lend toe over bet hek, dat de afscheiding vormt tus schen speelplaats en fabrieksterrein. Door het om werpen van een bus petroleum, sloegen do vlam men hoog op en troffen de vlak bij staande kinde ren in het gelaat. Een viertal werd vrij ernstig ge wond aan het gezicht, terwijl drie andere brand wonden kregen aan hoofd en armen. De kinderen zijn per auto naar huis gebracht en hebben zich verder onder geneeskundige behande ling gesteld. MALVERSATIES TE HALSTEREN? In de gisteren gehoden raadsvergadering werd de burgemeester benoemd tot tijdelijk secretaris der gemeente, daar d&n secretaris, den heer v. H. een maand ziekenverlof is toegekend. Thans hebben B. en W. den secretaris den toe gang tot het raadhuis en secretarie verboden, in verband met vermoedelijke, door den secretaris ge pleegde onregelmatigheden. Het raadslid De Leeuw zette den toestand uit een. Spr. haalde verschillende feiten aan, zooals het laten teekenen van een kwitantie van f8, terwijl door den secretaris in werkelijkheid maar de helft werd uitbetaald. In de raadsvergadering van Juli j.1. had de heer De Leeuw ook reeds een interpellatie gehouden, waarin hij een reeks van beschuldigingen aan het adres van den heer v. H. had geuit. Thans ver klaarde hij, dat alle beschuldigingen in die inter pellatie geuit, voor zoover zij reeds onderzocht wa ren, met de feiten in overeenstemming zijn. Een voorstel van den heer De Leeuw tot schor sing van den secretaris, kon echter geen voldoen den steun vinden. De voorzitter deelde den Raad nog mede, dat de secretaris f 1000 Borg had gesteld, gestort bij de Na- tionale Bankvereeniging te Bergen op Zoom. Ook heeft de heer v. H. schriftelijk medegedeeld, dat wanneer er een grooter tekort mocht zijn, hij bereid was het aan te zuiveren. Een raadscommissie heeft do zaak vorder in on derzoek. Tel. ROODVONK. Te Ter Aar doen zich verschillende ernstige ge vallen van roodvonk voor. In één gezin zijn reeds twee kinderen aan de ziekte overleden. ZOO WERD HIJ GERED. De schipper van den te Volson binnengekomen stoomtreiler „Pelikaan"., IJm. 192, is op wonderlijke wijze aan den dood ontsnapt. Toen het schip op de Noordzee visschende was, werd de schipper door een stortzee over boord geslagen. Het was storm weer en de bemanning kon niets uitrichten. Ge lukkig was men juist bezig het net in te halen. De schipper wist dit te grijpen en kon zoo weer aan -boord getrokken worden. JAZZBANDMUZIEK VERBODEN. De burgemeester van Velson heeft het maken van jazzband-muziek tijdens do feestelijkheden ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van IJmuiden ver boden. MET VITRIOOL. Gistermiddag heeft zich in een logement aan de Stokstraat te Maastricht een drama afgespeeld. De vrouw van zekeren S., een Belgische, die ge- ruimen tijd van haar man gescheiden leefde, had zich met haar echtgenoot verzoend. De zaak was echter blijkbaar nog niet geheel in orde, want gis termiddag kwam de man in het logement en wierp de vrouw met een hoeveelheid vitriool, zoodat zij ernstige brandwonden aan 1 hoofd, hals en rug be kwam. Nadat zij door den G. G. D. verbonden was, werd zij naar het hospitaal overgebracht De man ia gearresteerd. DE RELLETJES TE ASSEN. Men zal zich herinneren, aldus het Hdbld., dat gedurende de militaire relletjes te Assen een kapi tein zich begaf tusschen de rumoerige dienstplich tigen. Hij gelastte den militaire politie-troepen in te rukken. Intusschen werd hij danig in het nauw gebracht Men wierp hem zelfs met een kei. Later kwam de wacht onder commando van een luite nant opdagen om hem te ontzetten. Maar toen weer liet hij de wacht inrukken. Die kapitein zal thans voor den krijgsraad moe ten terecht 6taan, meldt de „Avondpost", en voegt aan die mededeeling toe: „Ook wij kunnen de houding van dien kapitein niet bewonderen.- maar wel begrijpen. Er zijn er maar weinigen in het leger* die onder omstandig heden als to Assen zich voordeden, juist weten op te treden. „Die kapitein heeft getracht den troep tot rede te brengen met woorden, door inwerking dus van zijn persoonlijken invloeden de hoogste leger leiding probeert precies, hetzelfde met behulp van versnaperingen. In beide gevallen kan dit zeer sterke ondormijning van het gezag tengevolge heb ben. „De kapitein zal echter worden geslachtofferd. en zijn hoogere chefs, die evenmin vrijuit gaan, blijven circulaires schrijven". ANNA PAULOWNA. Door Notaris U. 1* van den Bergh. te Schagen werd Woensdagmiddag ji. in „Voerburg'" publiek verkocht do motor vrachtboot, „de Veldvrucht"'; eigendom van Wed. M. Reaelman. Voor f 235 werd de heer D. Jonge jan te Kolhorn eigenaar. OP HET KANTJE AF. Gisteron reed te Zeist oen Texaoowag-en, komen de van Beek en Royen, tegen het hooiüiuis in de Dorpsstraat op. In jde bocht waa het stuur on_- kiaar geraakt, waardoor de wagen bleef doordraai en. Dank zij krachtig remmen bleef de auto in den deurpoet zitten, na de huisdeur te hebben open- gestooten, waar juist de dienstbode achter Btond. Het meisje kwam er met een klap van de deur ai'. DE AVONTURIER TE ROOSENDAAL. Roosendaal glimlacht thans over de avonturen van een gladden oplichter, die voorloopig zijn car rière beëindigde in de kazerne der marechaussée. De geschiedenis begint enkele wekon geleden, toen zich te Roosendaal een jongmensch vestigde, zich schrijvende en noemende John Elligens „infirmière ThopitaT. Vanwaar hij kwam wist niemand te zeg gen. In de buurt van het huis waar hij „en pen sion" ging, had hij zichzelf in een geheimzinnig waas gehuld en er op gezinspeeld, dat hij namens de Belgische regeering een studie maakte van hy giënische toestanden. Blijkbaar was Roosendaal het eerste studie-object en ondanks 's mans onbe kend zijn te Roosendaal en vooral zijn zonderlin gen Franschen titel, genoot hij er toch eenig ver trouwen. Wandelende door Roosendaal's straten, ontdekte hij schijnbaar spoedig diverse wantoestanden op hygiënisch gebied. Zijne op- en aanmerkingen leg de Hij neer in eenige ingezonden stukken, die hij. om zich in autoriteit en aanzien te verheffen, deed opnemen in het plaatselijk dagblad. En hij had succes: handig speculeerende op het volksgevoelen omtrent eenige gebreken betreffende den openbaren gezondheidstoestand en gebruik ma kende van den titel, „infirmière rhópital", wist hij de publieke aandaeht op zich te vestigen. John Elligens had dus succesl Of hij echter iets serieus aan de hand had en of hij middelen van bestaan haa, wist niemand. Inmiddels wilde hij eens van pension veranderen. Nu diende hij zich niet aan als afgevaardigde van de Belgische, doch van de Haagsche regeering, om in Roosendaal en omgeving de voorkomende ty phusgevallen nader te b^tudeeren. In zijn oud-pénsion, waar de rekening intusschen nogal opgeloopen was, verlangde men .eerst beta ling. Elligens trok echter wederom zijn beminnelijk ste gezicht, bood een sigaartje aan en kreeg uitstel van betaling. Het nieuwe pension was een café, waar hem spoediger do rekening werd gepresen teerd. Verontwaardigd over dergelijke beleedigende handelwijze, protestoerde hij en ging heen. De café houder liet zich echter door geen titel f schoonu toespraak om den tuin leiden en hield als onder pand 's mans hoed en jas in bezit. De verbolgen logé liep naar de politie, om aangifte van diefstal te doen, maar de eerste pensionhouder had intusschen de oplichting reeds bij do marechaussée gemeld, welke laatste nu den „infirmière rhópital" zochten. Toon nu deze zelf op hot politiebureau op hoogen toon wegons oplichting zijn beklag kwam doen, hield men hem meteen maar vast. Een langdurig onderhond met den philanthroop en een daarna ingesteld onderzoek' brachten aan het licht, dat John Elligens in de oplichterswereld lang geen on bekende was en reeds langdurige vrijheidsstraf on derging. Na zijn hechtenis trok hij naar België, word daar echter over de grens gezet, kwam toen te Roosendaal. Daar scheen hij ook te zoeken naar financieele relaties tot het organiseeren eener ver zekeringsmaatschappij. HU bleek ln de korte weken van zUn verblUf In Roosendaal al heel wat uitgespookt te hebben, nem- de zich regeeringsgedelegoerde tot het helpen der doktoren bij het bekampen der typhusepidemie, had visitekaartjes met als qualificatie erop bedrukt: „literator" en noemde zich den vriend van tal van ingezetenen. BU de marechaussée bleek niet alleen dat hij al lerlei kleinere oplichterijen te Roosendaal had ge pleegd, doch de arrestant wer er tevens ontmas kerd als frauduleus invoerder van opium. Nadat de marechaussée deze romantische geschie denis uitvoerig had onderzocht, is gisteren de heer John. A. Elligens, infimière rhópital, literator, re- georings-gedelegeerde enz„ enz., als verdacht van oplichterij, voor den officier van justitie te Breda geleid. WTERÏNGER WAARD. De arbeider J. A., werkzaam bU den heer Visser aan den SlikkerdUk, had bij het vervoer van een vaartuig het ongeluk, doordat de jaaglijn tegen hem aansloeg, zoodanig met het hoofd op de stee- ncn te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen en de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. WINKEL. Blijkens in dit nummer voorkomende advorten tie, zal weder de gelegenheid worden opengesteld voor het volgen van onderwijs voor schoolvrije jeugd of voor volwassenen. Bij voldoende deelname zal dit onderwijs zoowel te Winkel als te Lutjewin- kel worden gegeven. ZUIDSCHARWOUDE Door ouders van kinderen uit deze gemeente, die de R.K. school te Noordscharwoude Bezoeken, is aan den gemeenteraad van Zuidscharwoude een adres gericht, waarin er op wordt gewezen, dat do schoolgelden, welke door hen worden betaald, geheven worden naar de regeling, zooals die door Nordsoharwoudo is vastgesteld en deze regeling on gunstiger is' dan to Zuidsoharwoudo, weshalve adres santen daarin voor de ouders, die hun kinderen naar de bijzondere sohool zenden, een gróote on gelijkheid zien in de schoolgelden voor ao burgers van Zuidscharwoude. Zij Vragen nu don gemeente raad, om aan de gemeente Noordscliarwoudé te ver zoeken, dat van de ouders der kinderen uit Zuid scharwoude, die de .(school "te Noordscharwoude bezoeken,t het schoolgeld worde gehoven volgens de regeling in Zuidscharwoude, of het meer betaalde in Noordscharwoude aan de ouders te resfcitueeren of door een andere regeling, door den raad te bepalen. i i OUDKARSPEL. By de op Dinsdag gehouden stemming voor een Hoofdingeland van het Ambacht van Westfries- ïand, genaamd Geestmerambacht, is met algemeene stemmen gekozen de heer F. de Boer te Oudkarspeï. BURGERBRUO. Naar -wij vernemen, bestaat bij. de afd. Schagen en O. van het Ned. Roode Kruis het voornemen in een kier lokalen van de O. li. school alhier een kostel'oozen Verbandcursus te geven. Do bedoe ling is den cursus in November te doen aanvangen. WIERINGEN. De raad der gemeente vergadert Vrijdag 22 Oo- tober 1926, des middags 2 uur, ter behandeling van de volgende punten: 1. Goedkeuring der notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Nieuwe behandeling der voordracht tot wijzi ging en aanvulling der bouw- en woningverorde- njng (aansluiting waterleiding). 4. Voordracht tot deelneming aan eene regeling inzake de liquidatie der Coöperatieve Eïeefcri- scihe Centrale te Hippolytushoei ingeval van al- geheele electrificatie der gemeente. 5. Voordracht de gratificatie wegens buitengewo ne diensten voor de gemeente, ook beacnLcoaur te etciien voor don tegenwoordig an rijksveld wachter te Hippoiytushoef. 6. Voordracht tot aonkoop van grond ter ver- breeduog der Hiftstraat. 7. Voordracht tot wijziging en aanvulling yan het reglement op "t behoor dor, Hervormd of Ge reformeerde Armenkassen. 8. Voordracht tot aankoop van grond tor verbreo- ding van den Hekkenstuinweg 9. Vaststelling der begrooting oer Zeegras-exploi tatie voor het dienstjaar 19261927. 10.Vaststelling der gemeenteoegrootang voor den dienst 1927. DE SPOORWEGONGELUKKEN IN BUITSCH- LAND. Naar aanleiding van de den laatsten tijd veelvul dig voorkomende spoorwegongelukken heeft de de mocratische rijksdag fractie een interpellatie inge diend. Geconstateerd wordt, dat door een en ander levendige onrust is ontstaan onder het reizend pu bliek, roede in verband met het feit, dat de noodige hulp niet steeds bijtijds ter plaatse is geweest. Het in de treinen aanwezige reddings- en hulpmateriaal is volstrekt onvoldoende gebleken. Daarom wordt aan de rijksregeering de vraag gesield of zij inlich tingen kan verstrekken over do veiligheidsmaatrege len; of de vermindering van het personeel geleid heeft tot vermindering van de veiligheid; of het per soneel overbelast is en of het personeel voldoende wordt geoefend op snelle huipverieening. Tenslotte wordt gevraagd1, of de rljksregeering bereid is bij de rijksspoorwegmaatschappij er op aan te dringen, dat de bewaking van het lUhennet vebeterd wordt en dat de voorziening van de treinen met het noodige materiaal voortaan aan hoogere eischen zal kun nen voldoen, GEWELDIG LAWAAI IN DEN LANDDAG VAN STIERMARKEN. De eersi^ daad van den nieuwen bondskanselier dr. Soipel zal moeten zijn een einde te maken aan het schandaal, dathans reeds oen dag of zes in den Landdag van Stiermarken duurt. De soc.-demo- cratische leden ni. beletten eiken parlementairen arbeid, omdat zij de verkiezing van dr. Rintelen lot gouverneur van Stiermarken willen beletten. Dagen lang hebben zij een helsch lawaai gemaakt met alle mogelijke muziekinstrumventen, om niet eens te spreken van het meer „gewone" ratelen met de dek sels van de lessenaars. Dat voortdurende blazen en slaan is op den duur echter wat vermoeiend en daarom hebben de heeren nu hun toevlucht geno men tot een electrisch apparaat), dat thans zorgt voor het gillen van de sirenen en andere lawaai-in- strumenten, die den arbeid der gramofoon, welke verschillende deuntjes legen elkaar in afdraaien, aanvullen, welke cacofonie duurt tot 's avonds acht uurl Bij dit dagelijksch concert zijn over het algemeen slechts enkele burgerlijke afgevaardigden aanwezig, terwUl het nu en dan tot heftige tooneeien komt tus schen voorzitter en soc. woordvoerders, wien de eerste het woord bU hun eindelooze obstructiereda- voeringen ontneemt, In do kringen van de christ. soc. partij (de partij van dr. Seipel) liep dezer dagen hot gerucht, dat do candidatuur van Rintelen waarschijnlijk zou verval len. Spoedig zal nu wel blUken, wat hiervan aan is. FLESSCHENTREKKERS GEARRESTEERD. Do Berilynsolie politie hooft gisteren do drio loden van oon in- en uitvoerfirma gearresteerd die twee maanden geleden haar betalingen. had gestaakt. Er is gebleken, dat 'hot passief dor onderneming bijna 2 inüliioen mark bedroog. Biij ongeveer 120 firma's uit de textiel- en lederindustrie had hot drietal groote hoeveelheden waren gekooht, zonder deze te betalen. Do waren werden voor hot groot ste gedeelte naar Londen verzonden en daar door medeplichtigen van de hand gedaan. De Berlijn- sche politie heeft om arrestatie der medeplichti gen verzocht. Oscar Oalow, de eigenlijke directeur van de on derneming, is gistermiddug weer in vrijheid gesteld, daar hot gebleken is, dat hij zelf eigenlijk het slachtoffer van zajn vennooton is geworden. Voor 170.000 mark aan waren, die nog niet naar Engeland waren verzonden, konden nog in beslag worden genomen. VULCAAN IN CALIFORNIë IN WERKING. De berg Lassen, de eenige niet uitgodoofde vul kaan in het continentale deel der Ver. Staten, is de afgeloopen week voortdurend in werking gcrwocet. Het rageeringsobservatorium, onlangs aan den voot van den berg opgericht, registreerde verleden Woensdag een lievige aardbeving, voorafgegaan door onderaardseh gerommel, dab ongeveer 1 se conde duurde. Vier minuten later word een soort gelijk gerommel! gehoord, gevolgd door oen lich ten schok. JAPANSCHE VULCAAN IN WERKING*. Reutor seint uit Totóo: De vulkaan Hbkkaido in het Tanmaye district is tot uitbarsting gekomen. De steden Tomakomai en TIarobetsa zijn onder een 6 duim dikke asoh- laag bedolven. Verscheidene kleine erupties en aard bevingen hadden nadien nog plaats. Er wordt tot nu toe van geen slachtoffers melding gemaakt. KOUDE. Uit Frankrijk wordt vroege koudo gemeld. Te Charolles in het departement Saóne 'en Loire heeft het in den nacht van Maandag op Dinsdag hard ge vroren. P13fesen en vijvers waren met Us bedekt. van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct Zitting van Dinsdag 19 Ootober 1926. Uitspraken: Pioter de R., Rotterdam, oplichting, vonnis be krachtigd. Corn. Joh. S., Caüantöoog", mishandeling, 6 we ken gev. D. V., Enkhuizen, belemmering van een ambts handeling, vrijgesproken. Arie S. en Klaas S., Schoorldam, dierenmishande ling, f 15 of 15 dagen. C. V., J. L. T. W., Wv W„ A. W.. G. v. d, S, en Joh. K., mishandeling van een veldwachter te Wij- denos, De eerste vijf vrijgesproken, Joh. K. f50 of 50 dagen. RLJWIELI^IEFSTAL. i Hendrik Frèd. Spruitenburg, 31 jaar, van beroep bouwkundig teekenaar to Haarlem, moet terecht staan terzake diefstal van een rijwiel uit de gang van het Café „Centraal"' te Alkmaar, op den! 2den Juli, welke fiets toebehoorde aan den heer Go vers. Verdachte ontkent hot hem ten Jaste gelegde en zegt zelfs niet in Alkmaar te zijn geweest. De keïiner, Charles, uit het care herkent in ver- verdachte pertinent den persoon, dien hy op den bewusten dag met een fiets aan de hand het café had zien uitgaan. Getuige Bout, vischverkioaper heeft pp herhaald aandringen van verdachte, ae fietó voor f 15 ge kocht, welke transactie in het ooft ran D aan do Leidschevaart to Haar lom had plaats Ook getuige herkent Bpruitenburg en v, j. 0-, aan diens eigenaardige uitspraak, ..0 K*» lieete aardappel in zijn keef (hilariteit). Ook de zoon van den caféhouder in Ilaarfi een tweetal bezoekers, aan wie verdachte aan hem te koop had aangeboden Verdachte is in het begin van Juni uit gevangenis te Amsterdam ontslagen, waar hjj cenzeifde feit 5 maanden straf had uitgezet* De O.V.J. wijst cr in zijn requisitoir op, dal nuer iemand G weken na zijn ontslag uit de gevangenis weer aanvangt met. stolen, die voor geruimen tijd uit de maatschappij Leiho: wondon verwijderd,, en een zwaro straf dj$ ondergaan. Deswege wordt verdachte ver tot 2 jaar gevangenisstraf, met bevel tot lijko inhechtenisneming. MISHANDELING. De volgende zaak, tegen" Ario Pronk te terzake mishandeling van mej. Tcunisje TioI,| Diikweg aldaar, wolk feit op 10 Juli heeft gehad, is roods eerder behandeld, doch te vonnis van 1 maand gevangenisstraf was vi in verzet gekomen. Hij ontkent het hem t gelegde. i r. Mej. TieT, jals getuige gelroord, verklap verdachte op den bewusten Zaterdagavond sti non was gekomen. Hij iö toen op haar fcoegt heeft haar boven- en onderkleeren van het 1 trokken en haar toen met een stool op bet geslagen. Getuige Koopmans had een boodschap voa frou Tieï gedaan en trof haar in zeer ooi toestand aan, toen hij terugkwam. Ook w verdachte zonder pet tegengekomen. De korporaal-stoker Noppenheij had. oon gegil gehoord en even later verdachte zonï uit de woning van juffrouw Tiet zien konu onderzoek uitgaande, had ook hy gozien, dl Tieï erg toegetakeld was. Tegen den visscherman Willem Mulder dachte gezegd hebben, dat hij Teunisje trap afgodhad. 'terwy'1 Mej.. Schaap, den woont de verslagene had hooren moord had hooren roepen. Ze was nog ji gekomen om juffrouw Tieï by de trap neerglyden. Verdachte blijft echter ontkennen, maar de O.y.J. meent dat hier geen twijfel' moer kan zy'n en bevestiging van het vonnis maand gevangenisstraf vraagt, zou verdool liever een meer clemente strafsulw. oen v< dolijke straf hebben. ZEDENZAAK. De zaak tegen Leendert v. d. Broek to wordt met gesloten deuren behandeld. Als i gor treedt op Mr. Veldman uit Don Helder, verdachte wordt 8 maanden gevang, geëisoh STA1HNGSOONFLICTEN. NOG 31 GEEN EINDE. Nog steeds geen einde van de conflicten, vol'gc van do staking te Broek op Langend volgende zaak 'heeft och ter al eerder voor titiereohtor gediend, maar was naar do va rechtbank vorwozon. Hot betreft hier do n tie van den werkwillige Eilander door h Oosterbroek, Albort Kaas en Dirk Bakker kien Augustus. Op dien boWuston dag was Ki (loor een 30-tol stakers gevolgd geworden, vi der ook do drie verdachten. Bij do vorige'bi ling is roods uitvoerig besoliroven, hoe O.jste pen ruitje m die woonschuit van Eil'andor n ben ingeslagen, terwijl Kaas en Bakker éti «e vaarboom en zouden hebben ontferm. 1 Verdachten bleven het hun ten buste z ^hter ontkennen, doch getuige A.dema vei duidelyk gezien te hebben, zcoais in de dagvi staat. Tenslotte wordt de zaak weer naar dei ter-Commissaris verwezen, dus gaan we w< voren af aan beginnen. HET GEVONDEN RTJWTELPLAATJE. Corn. Kok te Lutjebroek moet terecht .staan, da; hij op den Ssteri September een rijwiel zou hebben verduisterd, hetwelk toebehoord Greta Paai te Wervershoof, die het had verk den Zesstedenweg te Hoogkarspel. Verdacüt daar iets opgeraapt, maar ontkent dat het 't 1 rijwielplaatjo was. Kon drietal xotuigen hodi zien, dat verdachte Iets opraapto en dit aai gezegd toen die den weg aizocht naar liet V plaatje. Verdachte, dien zij er daarna naar zei echter, dat het een stukje papier was, hetg wèer weggegooid had. Een der getuigen had duidelijk gezien, dat verdachte iets in zijn I stoken had. De Off. meent, dat ongetwijfeld kan worde genomen, dat verdachte het plantje heeft I maakt en veroordeeld hem tot f 30 boete o| gen hechtenis. - POGING TOT OPLICHTING. Willem de Vries te Egmond aan Zee, had op den 26sten Augustus Maria Bakker, hu van Coenraad H., bewogen geld af te geven voor zijn schip te hebben verloren, en nu i wijze de gelden voor een nieuw schip hij trachten te krijgen. Zijn verhaal vond echte veel geloof, waarna lui het maar over oon boeg gooide en potlooden te koop aanbood. De Off. ziet hierin een poging tot oplicl eischt 14 dagen gevangenisstraf. WAT IS KOLBLEI? Willem Siewerts. visscher te Warmenhuii door het kantongerecht tot f 15 boete ven' terzak dat 'hij op den 14en Mei kolblei in zoui Webben gehad, die ver onder de maat melijk van 3 en 7 c.M., terwijl ze 15 moet fleschje met de bewuste vischjos, tegen W vrijwaard, en netjes afgedekt, met een pere papiertje het had veel weg van een r mops is ter terechtzitting meegebracht, een kennersblik wordt de inhoud van het pö de heeren rechters nauwkeurig hekeken. beweert echter, dat heit geen kolblei is, maai kuip en platvischjes zijn, en de deskuadif heer Brouwer, had volgens hem later zelf fl den kantonrechter verklaard, dat ze indenk kolblei afwekem De O.v.J. houdt zich ochte.r aan de getui ring van. den deskundige, dat helt wel d< blei was, en vraagt bevestiging van het DE MONTE-CARLCS. Moet terecht siaan een zeker AJex de G* Rotterdam, ook hier in de omgeving voor itijd welbekend', misschien niet den naam, als de man, van den Eersten Nederlandse!^ Carlo wedstrijd;. Hot betrof een loterij, waar trekking, op IS Augustus zou ipkats bWj dachte had in een Haagsche .courant' een voor actieve agenten gedaan, di,e wanneer op ingingon een borgstelling van f 50 moesten Hierop was R. Bolsman te 's Gravcnhage in Van De Gast kreeg hij opdracht om de loten hij overhield, naar Schagen, Ronsgars No ren. Toen het echter zoover kwam, kwamen als onbestelbaar terug. Bolsman begon toen docht te krijgen en gaf het geval in handen politie. Deswege moet De Gast heden teroc^ en wordt tegen hem wegens verduistering terij had' hij maar op zijn beloop gekten boete of 50 dagen hechtenis geëischt. Uitspraken heden over 8 dar,-en

Schager Courant | 1926 | | pagina 2