Mager Courant Raad Zuidscharwoude. Zaterdag 23 October 1926. 69ste Jaargang. No. 7934. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Vrij- dag 22 October, 's avonds half acht. Aanvankelijk zijn afwezig de heeren Groen en Dijk huizen, die wmigon tijd later ter vergadering komen. Op de notulen, welke ter visie hebben gelegen, worden geen opmerkingen gemaakt. Bij de laatste kasopname bij den ontvanger waren de inkomsten f29127.74, de uitgaven, f 26914.59>£, kas geld alzoo f2213.14K. Overeenkomstig de boeken. Gaasbescherming. Naar aanleiding van de bekende circulaire van Ged. Statert, stellen B. en W. voor, in de Bouwverordening cp t< nemen, dat bij nieuwbouw de gelegenheid ge- n 1 1 moet worden om in minstens 1 raam gaasbe scherming aan te brengen voor wering van de ma lariamug. B. en \V. staan er eenigszins sceptisch tegenover, doch kunnen er niets beters tegenover stellen. Do Raad gaat met het voorstel accoord. Ondiep water. Ingekomen is een schrijven van schippers en eige naars van motorvaartuigen, met verzoek er toe mede te werken, dat de Voorburggracht beter bevaarbaar te maken. Ook aan de Banne is een zoodanig verzoek ■ge l- an. 11. en W. stellen voor het adres naar de Banne te verwijzen om bericht en raad. Het komt B. en W. gewenscht voor de zienswijze van den polder te hoo ren. alvorens dit adres te behandelen. I- De hc-er d uBurck vraagt, tot wiens competentie floze zaak behoort. Voorzitter: Tot de Banne, doch het kan ook een jpmeentebelang geacht worden. g Ter tofel komt hierna een schrijven van ouders van i jtindnren, die uit dezo gemeente de Katholieke school bezoeken. Daarin wordt er op gewezen, dat zij het schoolgeld moeten betalen overeenkomstig de school geld regeling uit do gemeente Noordscharwoude, die veel hooger is, waardoor oen groot.e ongelijkheid be staat tusschen de burgers van Zuidscharwoude. Zii vragen, dat de Raad aan Noordscharwoude verzoekt, dn! voor de kinderen uit deze gemeente het schoot- geld volgens de regeling in deze gemeente geheven zal worden, of het meer betaalde aan de ouders terug te betalen, of een andere meer billijke regeling te ma ken. Woordspeling. Voorzitter acht de beweegredenen minder juist, daar de gelden niet komen in de kas van de gemeente, doch de vergoeding van schoolgeld aan Noordschar woude komt in mindering van de kosten die voor het onderwijs aan Noordscharwoude betaald moet wor den. Wij betalen voor. het. hijzonder onderwijs f3775, betekend naar een honderdtal leerlingen. Dit is nog al beteekenend. Teekenend is wel, dat het lagere schoolgeld in deze gemeente aanleiding is tot het in dienen van het adres. B. 67i W. adviseeren om niet op het verzoek in te gaan, wat niet als een voorstel bedoeld is. Noordschar woude zal moeilijk voor gelijkstelling met Zuid scharwoude te vinden zijn, omdat daardoor de kos ten voor die gemeente nog hooger worden. Een uit- keering aan de ouders laat de wet niet toe. De heer Kramer wijst er op, dat toch indirect de gelden wel in de gemeentekas komen. Dat de kosten door de kinderen uit deze gemeente voor het bijzon der onderwijs lager worden, is ook zeer juist. Voorzitter: Het. kan een voordeel worden voor Noordfcbarwoude, doch nooit voor Zuidscharwoude. De heer Kramer wijst op het groote verschil van schoolgeld en zou aan Noordscharwoude een verzoek willen doen en desnoods trachten op andere wijze de onbillijkheden weg te nemen. De heer du* Burck wijst er eveneens op, dat de ge vraagde weg niet kan worden ingeslagen. Hij stelt mede namens den heer Dijkhuizen voor, om aan de andere gemeentebesturen te verzoeken een uniforme schoolgeldregeling in te voeren. Op andere wijze is de bedoelde verkeerde toestand niet weg te nemen. De heer Zeeman voelt daarvoor niet, ómdat, gezien i da mentaliteit van andere raden, eerder verhooging 4an verlaging van schoolgeld zou komen, iv Voorzitter wijst op de kinderen die uit Hugowaard baar hier komen en van hier naar Alkmaar gaan, waardoor moeilijkheden niet zullen uitblijven. Wat Zeeman naar voren brengt, zit veel juistheid in, voor al waar de kosten voor het onderwijs zeer hoog zijn. Deze gemeente betaald voor het vervolgonderwijs "f355, U.L.O.-onderwijs f1200. Vervolgonderwijs bij zondere scholen f 400, kosten bijzonder onderwijs f2350. De totaalkosten zijn geweest f8080, waartegen over alleen 5 h f600 inkomen schoolgeld staat. Be halve dat hebben we nog een uitgaaf van f622 ge- 'had voor Nijverheidsonderwijs en H.B.S. Het is niet opwekkend om te hooren doch de feiten zijn zoo. Onwillekeurig komt men dan tot de gedachte of het niet mogelijk is vooral voor meerbedeelden. het schoolgeld hooger te brengen. Noordscharwoude is nog zwaarder belast dan deze ge meente. De heer Groen is het er mee eens dat de regeling hier tamelijk laag is, doch daardoor wordt de onbil lijkheid des te meer gevoeld. Als echter f45 schoolgeld betaald moet worden als men eens een inkomen heeft van f 4000, kan dat niet hooger. Noordschar woude steekt nog schrieler af. Voorzitter merkt op dat dit het belastbaar inko men is. Discussie over de Onderwijswet. Verschil van meening. Gen leerzame cursus. Da hoer du Burck is er voor het schoolgeld zoo lang mogelijk te hebben. Do heer Zeeman zal zich niet tegen het voorstel Dijkhuizendu Burck verklaren, doch ziet er geen practiHch nut in. De heer Kramer is het niet met den vorzitter eens flat het bijzonder onderwijs zwaarder op Noords'char- jvoude drukt en wijt over dit onderwerp ipeer in den bieode uit. Voorzittoi; begrijpt niet dat de heer Kramer kan re- deneeron als hij doet, daar hij anders in die zaken goed thuis bleek te zijn. Spreker vreest dat'de heer kramer de artt. 204 en 205 met elkaar verward. uok de voorzitter gaat uitvoeriger op de zaak in en «'acht den hoer Kramer van zijn verkeerde voorstel ling te overtuigen. Een breedvoerige discussie heeft nog plaats, waar na gestemd wordt over het voorstel om aan Noord- cnarwoude te verzoeken de schoolgeldregeling te ma- Sjf>Vereenk°mBtig de regeling in deze.gemeente. ajh voorstel wordt met 5—2 stemmen verworpen. Vóór stemden alleen de heeren Kramer en Bekker. Hot voorstel om aan dc andere gemeenten een uni forme schooigeldrogeling voor te stellen, wordt met 6- -1 stem aangenomen. Tegen alleen de heer Kroon. De hoer Zeeman merkt op, dat dé bespreking een leerzame cursus is geweest Niet goedgekeurd, doch opnieuw probeeren. Het besluit van 10 September inzake reglement van orde, is door Ged. Staten niet goedgekeurd, om dat dit in strijd is met de wet. De heer Dijkhuizen zegt dat het niet kon worden goedgekeurd, omdat de raadsagenda aan het voor stel vastgekoppeld was. Spreker stelt hetzelfde voor met uitzondering van gedeelte, waarmee de geheele Raad accoord gaat, zoo- dat het voorstel op die manier opnieuw zal worden ingediend. De vaste dag voor raadsvergadering. Over het voorstel om bij voorkeur steeds op Donder dag te vergaderen, staakten de vorige vergadering de stemmen, doordat de heer Kramer afwezig was. Met 4—3 stemmen wordt bet voorstel verworpen. Weinig belangstelling. Voor het geven van Vervolgonderwijs wordt aan gewezen de heer Renaud als hoofd en mej. Vos van Zon als ondei*wijzeres. De voorzitter deelde mee, dat de deelriame gering is. Slechts 10 leerlingen nemen er aan deel. Als zetters zijn de voorgedragenen herbenoemd. Diverse adressen. Adressen zijn ingekomen van de R.K. leesbiblio theek om subsidie. Verzoek van de beide tuinbouwvereenigingen, om subsidie voor den ijsboeier. Verzoek van den L.T.B. om steun voor den tuin-' bouwcursus. Verzoek van den gemeenteveldwachter om ver hooging. Verzoek van de Malariacommissie om subsidie. Verzoek van het Vakonderwijs om subsidie. Deze adressen worden bij de begrooting behandeld. De begrootingen. Allereerst komen aan de orde de begrootingen van het gasbedrijf en van het electrisch bedrijf. - De heer du Burck deelt als rapporteur van de com missie mee, dat de begrooting van het electrisch be drijf aangoofteen ontvangst en uitgaaf van f63291.40, met f2128.24 voor onvoorzien. De begrooting van het gasbedrijf geeft een ont vangst en uitgaaf aan van f 110725.90, met f 2516.91 voor onvoorzien. De leerling-lijnwerker, die geen leer ling is. De commissie kon zich er niet mee vereenigen, dat 'e post. leerling-lijnwerker als zoodanig gehandhaafd b'ijft. Voor den betrokken persoon is f 18 salaris te gering. Nu is het waar dat hij een betrekking als 2e lijnwerker kan zoeken, doch we hebben nooit de over tuiging gehad dat de lijnwerkers hier hun tijd ver luieren. We hebben den indruk, dat hier Volop werk is voor twee menschen en we mogen niet parasi teeren op de kracht van een zoodanig persoon, doch dienen de werkelijkheid onder oogen te zien. Het loon dient betaald te worden naar kracht, leeftijd en capaciteit. Voorzitter: Als alleen gelet wordt op de persoonlijke belangen, kunnen de opmerkingen juist zijn, doch 't bedrijf heeft behoefte aan 1 lijnwerker en een leerling. Zoolang niet de bejioefte aan een 2e lijnwer ker bestaat, is er geen aanleiding het tractement te verhoogen. De directeur verklaart dat hier werk is voor één lijnwerker. De heer Zeeman wijst op den groei van het bedrijf, waardoor de vroegere verhouding anders wordt. Spr. betwijfelt dat bij vertrek van den tegenwoordige, we met een leerling-lijnwerker volstaan kan worden. Hij spreekt niet over den persoon, doch over de functie. De le lijnwerker is overstelpt met werkzaamheden. Een 2e kan zijn werk verlichten. De leerling "werkt geheel zelfstandig en verricht werk dat men niet gaarne een leerling zou toevertrouwen. De prestaties zijn van dien aard, dat hem zeker een hoogere bezol diging kan worden toebedeeld. We mogen niet langer toestaan dat de gepresteerde arbeid te kort betaald wordt, ik hoop dan ook, dat de commissie zoo spoe dig mogelijk tot "aanstelling van een 2en lijnwerker zal overgaan. Voorzitter: Vermeerdering of vermindering van personeel gaat als regel uit van het hoofd van een bedrijf. Spreker wijst verder op het stelsel voldhtairs ter secretarie. Die gaat men toch oók niet aanstellen als ze bekwaam zijn. De heer Groen a..ht het salaris voor een leerling te hoog. Voorzitter zegt dat het vorig jaar het salaris met fl verhoogd is. Daarmee is de hoogste concessie be reikt. De heer du Burck stelt voor ana de gascommissie te verzoeken niet meer van een leerling, doch van een 2en lijnwerker te spreken, en bet salaris daar naar te regelen. Na verdere breedvoerige besprekingen wordt het voorstel om het verzoek aan de gascommissie te doen, met 5—2 stemmen verworpen. De begrooting van het electrisch bedrijf werd daar na goedgekeurd. Bij de begrooting van het gasbedrijf bespreekt de heer Zeeman de functie van tijdelijk fitter, die al 5 jaar van kracht is. Spreker vraagt of dit nu niet eens een benoeming als 2e fitter kan worden. Verder zou spreker gaarne zien, dat kwesties als bezoldiging, rechtspersoonlijkheid enz., in overleg met de vakorganisatie besproken werden. Hij heeft de besliste overtuiging, dat iemand die 24 jaar is, zelfstandig werkt als fitter en reeds 5 jaar tijdelijk als zoodanig werkzaam is, reeds lang als 2e fitter zou zijn aangesteld. Vertrek van een zoodanig persoon brengt geen oplossing, wel georganiseerd overleg. Voorzitter merkt op, dat een verandering in de ver ordening van leerling op 2en fitter nooit met ge organiseerd overleg kan plaats hebben. L)e heer du Burck vraagt of de vakorganisatie zich al eens tot de commissie gewend heeft. Het komt me, aldus spreker, wat gek voor dat zooiets uit den Raad komt, zonder er ooit eerder iets van gehoord te heb ben. Als het niet gedaan is, is de organisatie tekort geschoten, als het wel gedaan, is, ga ik met den heer Zeeman accoord. Voorzitter meent, dat deze zaak nu geen punt van besproking kan uitmaken. In georganiseerd overleg zit «ooveel veryat, teveel om hier direct een uit spraak te doerp De heer Zeeman zegt alleen voorgesteld te hebben met de vakoi'ganisatie overleg, te plegen. Het overige wat den 2on fitter betreft, heeft hij ala argument ge bruikt. Het is al meermalen geprobeerd, doch steeds gekitst, al eeriige jaren terug. Voorzitter merkt op dat georganiseerd overleg voorstellen kan doen aan het college die de zaken regolt. Het is echter een onderwerp, waar de meest geledrde menschen nog geregeld last mee hebben. Het voorstel-Zeeman wordt niet gesteund. De begrooting van het gasbedrijf wordt hierna goed gekeurd op de boven* genoemde bedragen. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. Geeft aan een ontvangst en uitgaaf van 12950.43H, met f 37352K voor onvoorzien. Do commissie wil de geiaeentosubsidie verminde ren van f 750 op i 500. De voorzitter ontraadt dit met klem. Er is f750 gevraagd en dit is ai veel minder dan de laatste jaren. De heer Groen zegt, dat volgens het oordeel der commissie velschillende uitgaafposten wat hoog genomen zijn en üe commissie daaraan in het alge meen aandacht geschonken heeft in verband met de hooge lasten. Do vereenigingen voor Ziekenhuis ver pleging-geven bet Armbestuur een tamelijk booge ontlasting, waarom de f 1800 voor geneeskundige hulp te hoog geacht wordt. Het voorstel wordt aangenomen met 5—2 stemmen. Tegen alleen de beide wethouders. De begrooting gaat naar het Armbestuur terug. De gemeentebegrooting. De commissie acht meerdere uit-' gaafposten te hoog en inkomsten- posten te laag geschat en wil al het mogelijke doen om de benoo- digde 1 24U00 voor H.O. omlaag te brengen* Ze wijzen er verder bij; monde van den rapporteur op, dat bekende ujigaven, als 'bouwkosten en onder houd straat nog. niet op de begrooting voorkomen, waarvoor rente en aflossingen onvermijdelijke uit gaven zijn. Voorziiier antwoordt daarop dat de bedragen nog niet bekend zijn en dit dus bij suppl. begrooting ge regeld dient to worden. De heer Zeeman is van oordeel, dat deze uitgaven wel bekend hadden kunnen zijn. De machine had sneller moeten werken. Voorzitter zegt, dat dit overal elders evenzoo gaat en elk jaar ook hier zoo gegaan is. De heer Zeeman zou liever voor onderhoud geen ieeningen sluiten, doch de voorzitter zegt, daarmee te handelen in opdracht van den Raad, die voor achteruitzetten van hekken, een plaatsen brand- kranen een leening wenschte. De eerste bezuiniging. i De commissie stelde voor, om den post f 150 voor reis- en verblijf kas. en op f 100 te brengen. Het vo rig jaar is f 56 uitgegeven. Voorzitter, waarschuwt tegen deze verlaging. Het bedrag van f 56 was zeer laag. De heer Groen acht het heel lealijk als vooral in in dezen tijd f 5000 meer moet worden opgebracht, dun noodig zou zijn. Hij ziet er géén nut in de be dragen willekeurig hooger te .ramen. Mei 43 stemmen wordt het voorstel aangenomen. Tegen de beide wethouders en de heer Kramer. De tweede. F 50 voor officleele ontvangsten acht de commis sie niet noodig. Zij willen daar, f 1 van maken. Aan genomen met 52 siemmen. Verzoek gemeenteveldwachter om salarisverhooglng. i B. en W. stellen voor, dit op f 1400 te laten. De heer Du Burck maakt een vergelijking met andere gemeenten en acht verhooging volkomen ge wettigd. Ook de heer Dijkhuizen is er voor, omdat de veld wachter. onafhankelijk moet kunnen zijn. De heer Zeeman acht het geen tijd om te verhoo gen en becijfert dat het totaal inkomen f 1700 is. Met 5r-2 stemmen wordt het voorstel van B. on W. aangenomen. Burgerwacht t 75. i De heer Zeeman wil dit bedrag er maai' eens af knijpen. Het is 'totaal overbodig. Noordscharwoude heeft ook den post geschrapt. De heer Groen wil verschillende kleinigheden wegnemen Laat hij ook hier helpen. De heer Doi Burck blijft bij' zijn vroeger ingeno men standpunt. De heer. Groen stelt voor den post f-25 te verla gen om dan zoo gelbidel'ijk tofc afsohafingt te komen. Het voorstel van B. en W. om den post te hand haven wordt met 43 stemmen verworpen. Het voorstel van den heer Groen om f 50 te ge ven wordt daarna met 6—1 stem aangenomen. t Het eerst stemden de beide wethouders en de heer Kramer voor, 'fc laatste aliïeeni de heer Zeeman te gen. De heer Du, Burck vond het jammer, dat voor 't.b.c.-bestrijding niets uitgegeven wordt en zou oen •plaatselijke commissie willen trachten te vormen. Voorzitter zegt. dat het Witte Kruis op de hoogte is van de circulaire van den Minister, en reeds op eenigerlei wijze in die richting is werkzaam geweest. Door bemiddeling van het Witte Kruis is in' een na burige gemeente al eens iemand uitgezonden. De heer Du Burck is met dit antwoord tevreden. Op voorat el van B. en W. wordt voor do malaria bestrijding f 50 uitgetrokken. Een voorstel van B. en W. om het salaris van den opzichter van f 200 op f'300 te brengen, wordt na eenige bespreking met algemeen© stemmen aangeno men, evenzoo om aan den opzichter f 150 gratifi catie toe te kennen over 1925, wegens extra werk zaamheden. Alweer 200 gulden. De commissie acht f 300 inkomsten van school se] d wat laag geraamd. Voorzitter acht het, gezien den slechten economi- schen toestand niet onwaarschijnlijk dat heel veel menschen om ontheffing zullen komen. De heer Groen zegt, dat 1925 ongeveer f 600 heeft opgebracht. Met 5—2 stemmen wordt het bedrag op f 500 ge bracht. De commissie vraagt, waarom voor schoolbehoef- ten f 500 geraamd is, terwijl in 1925 f 347 is uitge geven. Voorzitter zegt, dat 1925 zeer laag was en ver moedelijk 1926 een tekort zal opleveren. Deze .post blijft gehandhaafd. De heer Du Burck acht f 15 voor de schoolbiblio theek te laag,, en wil dit op f 50 gebracht zien. Voorzitter acht de bibliotheek goed in orde, al is die niet met de modernste aangevuld. Als het noo dig is, zal evengoed aanvulling plaats hebben. Voor plaatselijk schooltoezicht is f 25 uitgetrok ken, terwijl daarvoor nooit iets uitgegeven is. Spr. wil dezen post pro memorde uittrekken. Voorzitter zegt, dat er tot dusverre niet om ge vraagd is. Als gevraagd wordt,, dient f 25 te worden uitgekeerd. Het is overeenkomstig de wet. Voor het tuinbouwonderwijs wordt f 160 uitgetrok ken. Voor den tuinbouwcursus van den L.T.B. wil len B. en W. de gevraagde f 25 toestaan. De heer Du Burck wil een hooger bedrag, meer speciaal voor het houden van excursies, waaraan, door de noodige verandering in den tuinbouw, be hoefte zal zijn. Hij wil het bedrag f 25 .hooger bren gen. Het is een produotieve uitgave, die nut kan afwerpen. Lichtelijk verbaasd. Nu begrijp ik er niets meer van- Voorzitter is lichtelijk verbaasd. Er wordt f 25 gevraagd en we teven in een tijd van bezuiniging. De heer Zeeman zal de opmerking overbrengen in zijn tuinbouworganisatie. Beter is misschien daart op te wachten. Voorzitter: Nu begrijp ik er niets meer van. 'B. en Wi. willen de f 10 voor den hoofdbond van het vakonderwijs schrappen, waarmee de Raad ac coord gaat, De heer Groen wil de stem van den Raad laten hooren in verband met de hooge uitgave van f 300 voor de middelbaar technische school, doch krijgt geen steun. B. en IW, stellen voor, de R.K, bibliotheek f 10 subsidie te verieenen, in verband) met het ingeko men adres. Het iNuit ontvangt jaarlijks f 35. De heer Zeeman voelt er niet voor een bibliotheek te steunen, die een bepaalde richting heeflt De &.D. A.P. heeft ook een bibliotheek. Ik heb er niet veel vertrouwen in, dat een eventueel' verzoek van die zijde bij B. en (W. eveneens een gunstig onthaal zou vinden. Spr. wil alleen zoodanige inrichtingen steu nen wanneer die een algemeen neutraal karakter dragen. Er wordt een presedent mee geschapen. Voorzitter denkt er anders over. Het beoogt ont wikkeling en als men dan A zegt, moet men ook B zeggen. De heer Du Burck is voor steun in het vertrouwen dat een eventueel verzoek van andere zijde eveneens een gunstig onthaal vindt. De heer Groen acht verschil aanwezig tusschen po litieke of godsdienstige richting en achlt het aller minst gewensoht een politieke bibliotheek te steunen. De heer Zeeman acht het steunen van één rich ting verkeerd en het Nut sluit elke richting uit. Met 6—1 stem wordt tenslotte het voorstel van B. en W. aangenomen. B. ep. W. stellen daarna voor, om de subsidie voor do Yolksuniversi teit te schrappen, doch lijden fiasco* De heer Du Burck vraagt naar de motieven. Het is een zeer nuttige instelling, met prachtcursussen, waar een eik toegang heeft. Wethouder Bekker zegt, dat zelfs de naaste om geving van Alkmaar niet steunt en er hier in het geheel geen gebruik van gemaakt wordt. De heer Zeeman kan meerdere namen uit deze ge meente noemen. Men doet er een schat van gegevens en ontwikkeling op. Wethouder Kroon: We erkennen het nut, doch' we geven al zooveel subsidies en moeten voorzich tig zijn. Ue heer du Burck: Veel van de subsidies komt met rente terug. Na nog eenige bespreking wordt met 43 stem men besloten de post te handhaven. Vóór stemden do heeren du Burck, Zeeman, Kramer en Dijkhuizen. Voorzittor wil de overschietende bedragen bij den post onvoorzien onderbrengen, doch vreest dat het een ij dele hoop zal zijn. Do heer Groen wijst er op dat het doel geweest ia den H. O. zooveel mogelijk verlaagd te krijgen. Het zal buitengewoon moeilijk zijn op te brengen. Voorzitter zegt, dat het vorig jaar de H. O. f21000 was en in verband met de in dit jaar genomen be sluiten te zien was, dat het hooger zou worden. Bo vendien moet f1000 meer voor het onderwijs opge bracht worden. Er was over 1925 slechts een over schot van ruim 1700. De heer Zeeman: Het zal goed zijn in den loop van bet jaar zooveel mogelijk uitgaven te mijdon. In den post onvoorzien moet nog een bedrag voor de komen de leeningen zitten, waarom ik de mogelijkheid niet zie om den post onvoorzien kleiner te maken. Ook voel ik niet voor verhooging van onvoorzien. Voorzitter zegt dat het geld niet weg is. Er is al leen een voorzichtige politiek gevolgd. Spreker be grijpt niet dat door de steeds gevolgde voorzichtige politiek nu een streep gehaald moet worden. De heer du Burck bespreekt hot verschil van be lastingheffing In deze tegenover andere naburige ge meenten. Zuidscharwoude steekt daarbij zeer ongun stig af. Een breedvoerige bespreking heeft thans plaats over de wijze hoe de „bespaarde" bedragen te ver werken. De voorzitter wil zo bij onvoorzien voegen, dat de H. O. wel met f2000 verminderd kon worden, ziet thans geen mogelijkheid tot verlaging over te De heer Dijkhuizen, die aanvankelijk gemeend had gaan. De heer Groen wil de verlaagde posten in mindering van den H. O. brengen, waarvoor nu ook de heer Dijkhuizen wel te vinden is. De commissie wil nog do inkomsten uit vermake lijkheden van f400 op f000 geraamd zien, doch de voorzitter ziet daarin een gevaar. 1925 bracht f 398 op. Met 4—3 stemmen wordt dit voorstel verworpen, zoodat de post f 400 blijft. Voor verhooging zijn de heeren du Burck, Groen en Dijkhuizen. Nu alle posten behandeld zijn, wordt door den heer Kramor becijfert, dat de totaalvermindering is 1564. waarbij dan nog is dtff250 van het Armbestuur. Wij hebben dus, aldus de heer Kramer, toch nog f 564 ver diend. Hij wil dat bedrag van den H. O. aftrekken. Voorzitter acht het dan beter om f500 van don H. O. af te doen en f 64 bij den post onvoorzien te voegen. De heer du Burck acht het dan beter om den H. O. op f 23000 te bepalen en dan de post onvoorzien met f435 te verminderen, waardoor dit ongeveer f2000 wordt. Dit voorstel wordt aangenomen, waardoor de be grooting wordt goedgekeurd op f54322,26, wat den gewonen dienst f 2431üOw alt de kapitaaldienst betreft Voorzitter dankt de commissie voor hunne bemoei ingen. Niet overbodig. De heer dn Buret stelde voor, om 'de stoelen! op nieuw te békleeden, daar de heeren ana de was- doekzattmg van den stoel zaten vastgeplakt. Voorzitter zegt, «dat R. en W. hiertoe Zeker zullen willen meewerken. Wethouder Kroon: Het is wel noodzakelijk. Daarna skating. (We weten niet, hoe de laatste opmerking' van den heer Kroon bedoeld was, maar als het zoo bedoeld was, als wij' het hebben opgevat,1 zullen ook wij, persmensehen, een nieuwe stoelbekleediiig voor de heeren ten zeerste toejuiohea. Het was ncu half één, eer de vergadering' kon worden g-esl'oten. Als de heeren wat minder vast zitten, kunnen we mogelijk een volgende keer eens wat vroeger naar huis. Verslaggever.)

Schager Courant | 1926 | | pagina 15