Schager Courant De Broeker Veiling Tweede Blad. Binnenlandsch Nieuws. Schrale Lippen PUROL Gemengd Nieuws. Dinsdag 26 October 1926. 69ste Jaargang. No. 7935. gedood. Omtrent het gebeurde meldt men bet vol gende: De agent Leuven fietste door de Kalfjeslaan en ge lastte daar een fietser die blijkbaar een overtreding beging stil te houden. De fietser gaf daaraan echter geen gevolg en fietste door. Juist kwam er een auto aan en de agent vroeg of hij mee kon rijden, ten einde den fietser te pakken to krijgen. Hij stapte op de treeplank en de auto 'reed door. Bij de brug in de Kalfjeslaan reed de auto door tot nu toe onbekende oorzaak tegen de brugleuning, waardoor hij met de beide inzittenden en den agent van pólitie in de sloor geraakte. De beide inzittenden wisten zich spoedig naar boven te werken, doch de agent is gestikt; zijn lijk is later te voorschijn gehaald. De man was ongeveer 35 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. BESCHERMIN GVAN DIEREN. Omtrent hot deze week tet Brussel gehouden In ternat. onaoi' Federatief Congres der Vereeniging-en tut bescherming- van dieren, waaraan werd. deeige inen. door afgevaardigden van 52 vereenigingen uit 23 landen van Europa en Amerika, wordt gemeld, dat aan de NederiC vereeniging tot bescherming vm dieren, na vertooning van de dooi* baar ver vaardigde film „Wat de dieren ons te zeggen heb ben'*, do gouden medaille van verdienste sverd ver leend. De film, oorspronkelijk alleen voor Neder land vervaardigd, werd verklaard van infcernotio« naal belang te zijn. liet congres betuigde zijn volle instemming en jogde zijn mpreeien steun toe aan do ernstige po gingen. die in Nederland worden aangewend om bot gebruiken van den hond a^s trekdier en het vangen van wilde inlandsóhe vogelt voor de kooi te doen verbieden. fen sluwe oplichter, Gedurende de laatste weken zijn verschillende winkeliers te Beverwijk en te Wijkeroog de dupe ge worden van een oplichter. Een ongeveer 20-jarige jongeman, zoon van een goed bekend slaand ingezetene, vervoegde zich in ver schillende winkels om goederen op zicht, welke hem 7onder de minste bedenking werden meegegeven. De aidus verkregen ariikelen werden dan weer en ver beneden de waarde, van de hand gedaan en van de opbrengst werd goede sier gemaakt. Toen door een der gedupeerden aangifte bij de po litie werd gedaan, kwam al spoedig meer los en werd de vermoedelijke dader gearresteerd. Hij viel spoedig door do mand en werd in arrest gesteld. de ex-keizer, De berichtgever van toet Hlbld. te Berlijn telefoneer de gisteravond Van „uiterst betrouwbare zijde" wordt aan de Ber il'ascho bladen gemeld, dat de ex-keizer tot nog toe geen verzoek aan de Duitsche regeering heeft ge richt, om naar Dtiitschland te mogen terugkeeren, Mocht hij dit verzoek indionen, dan zal de rijksregee- iiig niet aarzelen, hierop afwijzend te beschikken, /u is vast besloten in geen geval den exrkeizer toe te staan naar Duitschland terug to koeren, omdat zijn terugkeer onder een groot gedeelte van het Duitsche volk oniust zou verwekken en een nndëeligen invloed op de openbare meening in het buitenland zou oefenon. Deze jofficieuze Duitsche verklaring maakt met éón slag een einde aan de geruchten over den spoedigen terugkeer van den ex-keizer naar Duitschland. Zijn we wel ingelicht dan is ze niet afkomstig van den een of anderen Getoeimritt in het departemont van Buitenlandsche Zaken, dien men ten allen tijde kan désavoueeren, maar van den rijkskanselier zefl. Elr kan dus niet aan getwijfeld worden dat do Duitsche regeering bij een eventueel verzoek van den ex-keizer hem stellig den terugkeer zal verbieden. ONGERUSTHEID OVER EEN LOGGER. De logger VI. 25, eigendom van den reeder den (heer Knoester te Scheveningen, is acht weken gele den van Vlaardingen vertrokken en nog niet terug gekeerd. Vóór den storm i® het schip nog gepraaid en toen had het 22 last aan boord, zoodat vermoec. kon worden, dat het spoedig thuis zou komen. Sinds dien is niets meer van den logger vernomen. ONEERLIJKE WERKSTER. Ongeveer 9 maanden geledon is de 31 jarige werk ?ter J. W.j huisvrouw van C.,T„ in betrekking geko- rnen bij het afbetalingsmagtzijn van De V., aan de Crooswijksche straat te Rotterdam. Zij kwam daar des Dinsdags en des Vrijdags om de zaak schoon te maken. Des middags, als De W. ging eten, was zij dikwijls alleen in de zaak. VAJ spoedig maakte zij er een gewoonte van, dan naar het hoven den winkel gelegen magazijn te gaan en daar goederen te stelen, welke zij onder haar kleeren verstopte In den loop van den tijd heeft zij op die manier voor meer dan f 2500,0011 gemaakt aan dekens, japonnen; laarzen, ondergoederen, enz. Aanvankelijk werden de diefstallen niet opgemerkt; ..maar oenige weken geleden heeft. De W. anonieme brieven gekregen, in welke vrouw T. van diefstal beschuldigd werd. Hij wenschte daar evenwel niet op te reagee-ren. De anonieme briefschrijver heeft 2ich daarop tot den justitieelen dienst van het poli tiebureau aan de Meermansstraat gewend en deze stelde een uitgebreid' onderzoek in. dat weldra tot, resultaat had. dat vrouw T. aangehouden werd. Zij 'legde een volledige bekentenis af. De ges'olen goederen had zij deels bij haar thuis opgeborgen.' deels beleend in een pandhuis, deels in een bank van leening. deels verkocht aan vrouwen - uit deze huurt en deels gegeven aan de 33-jarig •vrouw D. v. O., een bekende geldschieter, die haar te gen afgifte van bijvoorbeeld voor f 40 aan goederen, een voorschot van f 30 gaf. Op grond van vermoeden van heling is deze vrouw v. O. eveneons aaneetoou den. Zij ontkende évenwei t.en stelligste geweten of vermoed te hebben, dat de goederen van misdrijf af komstig waren. ïntusschen is verreweg toe4 grootste deel van de gc- s'olen -goederen hier en daar in beslag genomen. Met elkaar vullen zij een groote kamer op het politlebu reau. Aangezien de benadeelde geen vervolging wenscht., zullen do vrouwen vervolgd worden op last van den officier van justitie. de inbraak te rotterdam:. Een uitgebreide inven'arisatie in don wipkel van de firma II. J. S. aan den Binnenweg te Rotterdam waar Donderdagavond jl. een groote hoeveelheid Jouden en -zilveren sieraden 'gestolen is, heeft uitgO' toaakt. dat er gestolen zijn: $5 gouden trouw- en fantasièringen. 30 diamanten briljanten, 1.2 diamanten- en briljanten dasspelden J bril janten collier, 16 gouden armbanden, 15 diaman' «n. en briljanten oorknoppen. 3 diamanten brochet "8 20 gouden medaillons, 22 gouden hangers voor colliers.' 31 gouden kettingen, 2 paar gouden manchet- knoopen, 9 gouden dasspelden, 1 diamanten «hanger, gouden broches, 23 gouden colliers, en 10 a 12 gouden zakhorloges, totaal voor een waarde van f 8 a f 9000. De politie zet toet onderzoek naar de daders met kracht voort, het conflict bij heemaf. «aar wij vernemen, heeft de heer Van IJsselsteyn oe directie van Heemaf en de metaalbewerkersbon- ü0n uitgenoodigd tot een bespreking. EEN AGENT VAN POLITIE VERONGELUKT. ..^Jterdagmiddag omstreeks half een heeft een ern- sngb ongeluk plaats gehad in de Kalfjeslaan te Am sterdam, waarhij de agent Leuven, uit Ouderkerk is Prikkelbaarheid komt vaak" voort uit slechte spijsvertering, Alle spijsverterings stoornissen moeten spoedig zwichten voor Foster's Maagpillen, het laxeermiddel bij uitnemendheid. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar d f 0.65 per flacon. ONGELUK. Eergistermiddag om kwart voor drie stonden voor de geopende brug over de Vecht te Muiden drie jongens tusschen de 10 en 12 jaar tegen de gesloten hekken te leunen, toen van de Naar (ierstraat in de richting Amsterdam een vrachtauto naderde, die be stuurd werd door J. M. B., in dienst van de kruit fabriek. Volgens de verklaringen van den chauffeur is hij een honderd meters voor de brüg gestopt en daarna langzaam vooruitgereden. Op onverklaarbare wijze is toen de wagen vooruitgeschoten met hot gevolg, dat hij tegen het hek van de brug opreed, juist op de plaats waar een der jongens, Johannes Melis, stond. Het knaapje geraakte tuschen de auto en toet hekwerk bekneld cn kreeg een schedel- en een kaakfractuur. Op advies van een geneesheer is de jongen per auto naar een der ziekenhuizen te Am sterdam vervoerd. M'en vreest voor zijn leven. HET BELGISCH-HOLLANDS CHE TBACTAAT. Uit Brussel wordt gemeld: Naar aanleiding van toet bericht volgen® hetwelk de Belgische rogeering zich tot den Volkenbond zou wenden, nu het Belgisch- Nederland'SC'h verdrag zou kunnen worden verworpen, heeft de Rrussetsche „Soir" zich tot het departe ment van buitenlandschft zakon gewend. 'Men verklaarde daar dat het bericht ongegrond is. Men voegdo er aan toe. dat de Belgische regeering overtuigd is dat het tractaat door het purlemont in Don Ilaag zal worden goedgekeurd. Wintersche stemming. Wat beter prijzen. Uit de sterk verminderde aanvoeren aan 'do vei lingen in' ons tuinbouwdistriot, en dus ook aan die der Liangondijker Groenten-Centrale, tien we den winter naderen^ die de herfsfcpmducfcen doet ver dwijnen. Alles leeft nu weer in afwachting-, in hoop op oen' goeden winter. D'e berichten uit hot bui tenland van ij® en sneeuw, de koude van do laat ste dagen' hier, heb ijs, dat met een flink korstje op het water, ilag-, toen de tuinbouwers hun w.interkool ringen halen, dat alles verlevendigde de hoop, deed de kansen naar betere tijden stijgen. „Als het maar eens vroeg en flink ging winteren hoorden we deze week verschillende tuinders verzuchten, „dan w,aa en.izoo goed als geen twijfel aan, of de prijzen gingen met sprongen de hoogte in". Deze uitspraak (vVordt met een beslistheid geuit, als wa© zij aan geenerlei twijfel onderhevig. Do ondervinding", ge durende jaren heeft don Langendijker deze over tuiging bijgebracht, zoodat zij op vrij1 stevige basis berust. Er, vriest dan in bumeii- en buitenland; heel' wat groente weg, zoodat de vraag grooter wordt, dit/laatste mede als gevolg, dat onze win terknol bij voorkeur wordt gegeten, als liet echt winter is. In dit teelten stond de stemming op de veiling eenigstins en zij kwam zelfe eenigszins tot uiting in betere prijzen, welke voor da moeste producten worden gemaakt. De „wintersche" stemming deed occasioneel haar intrede op de Broeker veiling. Do gehouden debatten over den bekenden maat regel' tot vernietiging van kool, welke minder dan 60 oent per 100 K.G. opbrengt, vonden geen na klank moor, hoewel de maatregel "Maandag 25 Oe ibober ingaat, dus bij het verschijnen van dit ver slag reedsi in werking is getreden. Als de goede stemming dezer week tioh mag voortzetten, dan is de vrees niet groot, dat genoem de maatregel ook toepassing zal; moeten vinden, Prijzen van 60 cent kwamen gelukkig niet meer voor. t Mede is het foodenstel'sel uit de sfeer der dage- il'ijlcsoho gesprekken verdwenen, daar dit stelsel1^ nu hot transportarbei'dersbedrijf blijkbaar een verjon gingskuur heeft ondergaan, noodzakelijk zijn eigen dood moet sterven. O vergaande tot een meer gepreciseerde beschou wing, blijkt dan allereerst, dat de aardappelen in 't golicel' niet moer werden aangeroerd. De aanvoer van bloemkool was zeer afwisselend; kwamen er Woensdag 85000 stuks ter markt, Don derdag was dit maar 170J, Vrijdag zelfs nog min der, nl'. 1300. Het is zeer jammer, dat zooveel ul .em- ikool' is mislukt, want heb blijkt, dat do handel een grootere aanvoer gemakkelijk weet te plaatsen. Rij leen aanvoer van 85000 lagen de prijzen van eerste soort tussiohen i' '12.60 ion r 18.20, ori bij een aaiivce. van '1700 was de notoering f 12.40 f 16. Reuzen bloemkool was nog eon weinig duurder don Lecerf. Do 'hoogste prijs is f 23.50 geweest. Opmerkelijk was het, dat de tweede soort bloemkool vrij wat hoogere prijzen opbracht dan eenige weken go,eden, toen zo bijna niets waard was. Er werd nu fö en f 7 besteed, ja zelfs nog eenmaal f 11. Roode kool steeg Zaterdag tot f 5.40 met een minimumprijs v,an! f 3.40. Wie nog' eens terugdenkt aan een week of drie, vier geiteden, toen 60 cent schering en inslag was, kan beamen, dat dit een groote vooruitgang beteekont., Hoewel Zaterdag de beste djag was, is geen onkele noteering gedurende de heeie week lager dan f 1.60 geweest, terwijl' de hoogste prijken geregeld boven de f 4 lagen. De verwachting, dat voor do winterknol wel' eens goede prijzen konden worden betaald, is u niet al' te gewaagd geweest. In totaal bedroog de aanvoer rond 22 spoorwagens. De gele kool kon Zaterdag tot f 4.40 stijgen, ter wijl op nog 2 andere dagen de f 4 werd overschreden. Hoewel hier nog prijzen beneden den gulden werden besteed, was de gemiddelde optorengslt toch; ongeveer f 250 per spoorwagon, wat, vergeleken bij' enkele weken geloden een mooie vooruitgang is. Een zelfde geluid, liet, figuurlijk gesproken, de wit te kool hooren. Zaterdag werd van f 1.50 tot f 1.90 betaald. Woensdag van f1 tot f 1.80. Prijzen onder een gulden kwamen sporadisch voor. Het gewicht van de witte kool.cn is bijzonder groot,, zoodat-hier van vrij bevredigende prijzen kan wiorden gespróken^ Bij de 39 spoorwagons waren er van deze koolsoort aangevoerd. De verbeterde prijzen van onze diverse koolsoorten worden toegeschreven aan de grootere vraag, uit het buiienland. Wel betrekt Duitschland nog niet veel, daar zijn eigen voorraden voorshands nog voldoende blijken te zijn, doch andere landen, in 't bijzonder Zwitserland, komen flink aan de markt. Als Duitsch land straks onze kool weer noodig heeft, kan dit wel eens een flinke stijging veroorzaken. Denen werden eiken dag aangevoerd, tegen prijzen die Zaterdag tot f 3.20 en f 3.3Ó stegen. Het vorig jaar omtrent dezen tijd, kon men deze prijzen mog niet bedingen. En ook de uienprij® vertoonde eenige, neiging tot stijgen. Hij kon althans de f 4 bereiken, wat echter nog belangrijk minder is dan wat voor een loonende exploitatie geëischt mag worden. Drielingen bleven ongeveer op dezelfde hoogte: even boven en even be neden de f 2. Nep verbeterde wat: Vrijdag .werd f 2.90 tot f 3.20 besteed, nadat toet langen tijd f 2.50 en minder is geweest. Er werden van dit product ruim 6 spoorwagons aangevoerd. Wortelen wisten flink te verbeteren. De laatste 3 dagen steeg de' prijs tot f 3.50 met een minimum van f 3.20; Maandag werd nog f 1.00—f 2.70 betaald. Bos- wortelen golden van f 2.90 tot f 3.20. De aanvoer van bieten was aanmerkelijk geringer dan de vorige week de prijzen waren eenigszins be tel', zoodat eenmaal nog eens f 3 kon worden gemaakt. Eenmaal werden nog slaboonen aangevoerd, die f 0.70—14.80 opbrachten. Hesumeerendo kan worden gezegd, (lat de laatste week dus aanmerkelijk beter was dan voorgaande. Van harte hopen we,, dat deze inzet zich moge voort zetten, want het. is hoog en bitter noodig: de nood toestand is reeds ingetreden. Laat de winter de red dende engel zijn. OUDKARSPEL. De tooneelclub ..Jong Leven" heeft in studie het tooneelspel in 4 bedrijven JSt. Jansvuur" door Her- uiun Sudermon, waarmee ze omstreeks half Novem ber teene uitvoering hoopt te geven. Volgens verkregen inlichtingen moet dit stuk mede uitmunten ''door een prachtig tooneeldecoratlef en wordt voor het laat.stg bedrijf medewerking verleend door een dubbel mannenkwartet. We hebben reeds meermalen met deze jonge club kennis gemaakt, vooral ter opluistering van propa- gandavergadcringen van de afd. Bond voor Staats- pensionnèering en hebben toen kunnen constateeren. dat zeer goed werk geleverd werd. We vóórspellen „Jong Leven" dan ook een succesvollen en de be zoekers een genotvollen avond. en Ruwe Huid van Handen en Gelaat verzacht en geneest men spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. - ANNA PAULOWNA- t Zondagavond gaf do dütettimten-tiyonoealveroeni- ging j.Oofcning baart kunst" een openbare uitvoe ring in de zaal1 van den hoor W\ Koasen. Opge voerd word „Eon Modern Huweföj'k", toonoelsptel in 3 bedreven van ArohibaJd Laars, l\^r. tvaaa Vroonhoven, een dor hoofdpersonen is oen buiten gewoon eerzuchtig! mensch, die alles op haren ct. snaren Zot, om oen man van beteekenis te worden Hij streeft' daarom in de eerste plaats naar het lid. maatschap zelf, maar het Parlement is in Bijto oogen het terrein van de onbegrensde mogelijkhe den; als j'e daar eenmaal op "t kussen zit, is rijt meening-, kan (Je alle kanten uit. Ofschoon tor een drukke advocatenpraktijk heeft, laadt hij tien van aTllesl en nog wat op de schouders, holt van de eene vergadering naau- de andere,r is dan ook zot goed aJls nooit ;thuis en blijkt al aardig op weg om zenuwpatiënt te wordeu. Ja, aan zijn eerzucht, offert hij; alles op. Zoo moet zijn vrouw, die vai nature eigenlijk niet liever dan een gezellig huise lijk leven lijden Zou, met ;alle mogelijke mensoher. omgaan, ticto voor alle mogeitoke Zaken interessee ren, omdat haar man daardoor nieuwe relaties krijgt of oude versterkt. Zoo zit zijl in "t bestuur van de huishoudschool', omdat de zustervan den minister van Justitie daar presidente van is, van de Po-operatieve keuken, van de tennisclub, van de Vei' eemging voor meisjeshescherming, van de manege, enz., enz. In al die functies werkt zij, direct of indirect voor haar man z"n carrière. Dat er, onder die voortdurende uithuizigheid der beide eohtgenoo ten van' een huiselijk lieven geen sprake meer is en dat hun kinderen er de dupe van worden, valt licht te begrijpen. Door geflirt met allerlei heeron hoopt Mevrouw van Vroonhoven haar man jal'oersch te maken en hem zoodoende voor het huiselijk leven terug te winnen. Hij1 blijkt het echter veel te druk to hebben, om er op te letten. Een vriend echter, die 15 jaar lang als mijn-ingenieur in Zuid-Amerika heeft vertoefd, en voor eon paar weken logeeren komt, slaagt er in, de j'aloesio van Van Vroonhoven op tté wekken, waardoor deze zijn eerzuchtige plan nen prijs geeft en Beide eöhtgenooten weer tot eon gezellig huiselijk leven terug keeren. Door „Oefening baart kunst", van welke vereeni ging wü meermalen met waardeering mochten ge wagen, werd dit stuk zeer verdienstelijk gespeeld, de rolfenkennis liet niets te wenschen over en het too- neol was, keurig verzorgd. Over de onbetame-ijkheid van een gedeelte van het publiek, dat meermalen (le werkelijk belang- itedtendon het luisteren belette, zullen we maar liever zwijgen. Wie uit ziohaolf bij zulke gelegen heden zich niet fatsoenlijk weet. te godragen- die za, hot ook niet gaan doen, al wijdden wij daaraan zelfs een heel artikel. Integendeel, dat zou voor zulk •ioort mensohen nu juist een aanleiding zijn om bij eon volgende gelegenheid hun „onafhankelijkheid eens to toornen. DE ORKAAN OP CUBA. Menscben die van h<>t eiland Rinos gekomen zijn, meloen da bij den orkaan 38 personen in het dis trict zfin omgekomen. Ondai- ben waren 17 "Ameri kanen. Lr zijn voorts ruim 200 gewonden en de stoffelijke schade wordt op 50 mlllloen dollars ge raamd. Alle steden hebben geleden en verscheidene zijn geheel verwoest. Ook vruchten en veldgewassen zijn vernietigd. In do provincies Ilavana en. Matanzas en sommige streken van Pinar del Rio moeten de suiker- en tabaksplantages zwaar gehavend zijn. EEN AARDBEVING IN ARMENIë. Een telegram uit Erivan aan de hulporganisatie in het naburig Oosten meldt, dal tengevolge van een aurdbeving, dia gisteren in Armenië werd waarge nomen, honderden personen werden gedood, en dui zenden gewond. Vrijdagmorgen te 7.40 uru heeft te Leninakan (het voormalige Alexandropol) en in de omgeving een hevige aardbeving plaats gehad. Er zouden meer dan 3000 dooden zijn, terwijl 70 personen ernstig en vele anderen licht gewond werden. Te Lenninakan is ongeveer de helft der huizen e.a. gebouwen ver woest. De 'telegrafische verbinding tusschen Lonina- kan en Erivan is verbroken. De schokken werden ook te Batoem gevoeld, KNOEIERIJ MET COGNOSSEMENTEN. Sedert moer dan een jaar exporteerden tivee koop lieden te Hamburg, Münch en W'eckar, die in relatie stonden met een te Sjanghai wonend Duitsch koop man, naar zij aangaven koopwaren van groote waar de. Om voortdurend over contant gold' te kunnen toe- schikken, verkocht het drietal cognossementen aan buitenlandsche en Duitsche banken. Thans is, naar Wolff meldt gebleken dat alle te Sjanghai opgeslagen- kisten betrekkelijk waardeloos glaswerk bevatten en •dat de cognossementen vervalseht waren. De politie te Hamburg heeft knoeierijen geconstateerd tot een bedrag van \Y» millioen mark en heeft beide koop lieden gearresteerd. Men vermoedt, dat de bedriegers groote sommen verborgen of onder valsctoe namen belegd hebben. KOLENNOOD IN VLAANDEREN. In sommige deelen van België en vooral in Vlaan deren zijn. naar 'men uit Brussel meldt, in verband met de vele uit het buitenland gekomen orders wel ke door de directies der Waalsche en Kempische kblenmijnen, vóór alle andere worden uitgevoerd, do aanwezige voorraden zoodanig geslonken, dat zelfs voor stopzetting van sommige bedrijven wordt gevreesd. Te- Brugge hebben de kolenhandel aars, welke aan de «haven vruchteloos op de aankomst van steenkolen 'hadden gewacht, mot hunne ledige wagens een protestbetooging in de stad gehouden. Van parlementaire zijde is bij de regeering aan gedrongen op het treffen van de noodige maat regelen ten einde toetg evaar voor koleng'ebrek te doen ophouden en de directies der kolenmijnen te verplichten, in de allereerste plaats aan do binnen- landsche orders gevolg te geven. EEN MELKOORLOG TE PARIJS, In Parijs is een melkoorlog uitgebroken, welke reeds zeer scherpe vormen blijkt te hebben aangenol men. Sedert de laatste weken zijn de melkprijzen on rustbarend gestegen en is' er groote schaarschte. Het tegent klachten van tal van gedupeerden; vele ge zinnen kunnen nauwelijks melk krijgen voor de kin deren, terwijl ouden van dagen eveneens onder het tekort) lijden. De boeren houden do melk vast om er kaas en boter van te- maken, waarop zij veel meer verdienen. Ook zijn or in den loop van dit jour veel meer uitvoervergunningen dan het vorig jaar voor boter en kaas verleend. Intusschen is een gerechtelijke vervolging geopend tegen drie directeuren van melkfabrieken: de heeren Genvrain, directeur van de Société des Fermiers réu- nis, Louis Laloy, directeur van de Société des Laite- ries Maggy, en dr. Hauser, directeur van de Société Hauser. Zij worden beschuldigd van onderlinge sa menwerking tot prijsopdrijving. Zij ontkennen echter elke wederrechtelijke handeling en verklaren gevolg en geen oorzaak te zijn. BANDIETEN GETUCHTIGD. Een groot aantal bandieten, die uit Syrië gekomen waren en verleden week het dorp Jahra aangevallen hadden, waar zij ongeveer duizend kameelen sta len, zijn getuchtigd in een gevecht bij Rutha, een plaat© tusschen Bagdad en de kust van de Middel- landsche Zee. Een afdeeling Britsctoe vliegtuigen en gepantserde auto's stuitte de 'bandieten toon zij op den terugweg naar Syrië waren. De bandieten vluchtten met achterlating van talrijke gevangenen en honderd kameelen. Hun vervolging duurt nog voort. GRILLIGHEDEN VAN HET KLIMAAT. De warme nazomer ds plotseling in koud en storm achtig woer overgegaan en zoo kon het gebeuren, dat het in Engeland Donderdag te Dartmoor hevig sneeuwde en een bewoner van Ashbu-rton dienzelfifon dag een mandje vol rijpe aardbeien aan den zoom van de heide plukte. HET VLIEGONGELUK I NHET KANAAL. Een ongeluk met een vliegtuig, dat goed afloopt, is vaak belangwekkender dan het akelige relaas hoe 'n vliegtuig geheel te pletter gevallen, in de golven ver dwenen of uitgebrand is met al de menschen er in, omdat men er ervaringen uit kan opdofen* die tot verzekering van de veiligheid van de vliegdiensten kunnen bijdragen. In de Eingelsche bladen vindon wij thans vermeld, wat de reden was, dat het vlieg tuig op weg van Groydon naar Parijs, midden in 't Kanaal neerkwam. Kapitein Dismore, de vlieger, heefti namelijk verteld: „Wij staken het Kanaal op een hoogte van 1500 voet met een snelheid van ongeveer 145 K.M. over, toen de motor aan stuurboord onklaar werd. Ik deed mijn best om op één motor door te vliegen, maar merkte dat dit niet ging, want het toestel zakte. „Zoodra de motor het niet meer deed, begon ik het sein: „Maydayl Maydayl" uit te zenden en verwittig de ik ook Crodon wat er gaande was. (Mayday is de Engelsche lezing van het Fransche noodsein „M'ai- dezl", „help mijl", het S.O.S,. van de vliegers.) Toen wij neerstreken, was er geen schip of boei in het ge zicht. Het was een vreeselijk angstig oogenblik. „Ik was nog nooit op het water gedaald in een land vliegtuig en ofschoon ik de theorie kende, wist ik niet hoe ik haar in praktijk moest brengen. Ik be greep dat «met éón averectotsche beweging alle men- schenlevens opgeofferd zouden worden. Gelukkig «daagde de daling uitstekend en kwam ik volkomen plat neer. Er was niet de minste paniek." Gaandeweg, begon echter de neus van het vliegtuig, die zwaarder was, te zinken en daarom moesten de passagiers zich op den staart verzamelen, om eeit te genwicht te vormen. De mannen gaven elkaar toen een arm en hesehen alle vrouwen zoo ver mogelijk naar boven, om haar de bestp plaats te geven bij het uiteinde van den staart Toen een visschersschuit de menschen van 't vlieg tuig haalde, waren de meesten echter al drijfnat go- worden. Na hun landing zijn zij dan ook dadelijk onder de wol gestopt. HANDIGE OPLICHTERS. Eenigen tijd geleden vertrouwde een Parijsch diamanthandelaar aan een tweetal commissionair»,s don Franschman Renard en den Armeniër Nazarian, dimanten toe, ter waarde van 56.000 frs.'. waarvoor het tweetal zeide een gegadigde te hebben. Toen de handelaar niets meer van h>t tweetal hoorde liep hij naar den commissaris van politie. Deze onthoof Renard bij zich. Hij ontving een verward verhaal over de/i verkoop van de diamanten en de belofte, dat do commissionairs den heer Goldenberg, hun last gever, zouden betalen. Om deze belofte te kunnen houden, nam Renard van oen anderen handelaar een paarlencollier ter waarde van 50.000 franc in commissie, dat hij wist te plaatsen bijoomo Jan". De bank van leening gaf 25.000 fr. op het collier, welk geld de oplichter» aan Goldenberg brachten op afbetaling. Do eigenaar "van het paarlencollier werd na eeni gen tijd ook ongerust en liep ook naar de politie. Toen ging men den staat van dienst van de beide commissionairs eens na, waarbij bleek, dat Renard in tal van verdachte zaakje® betrokken was geweest eri dat Nazarian een recidivist was, die al menig maal wegens oplichting en verduistering veroordeeld was. De heeren werden gearresteerd en bekenden behalve de diamanten van Goldenberg en het paar lencollier nog een diamant van 5000 fr. en vijf sma ragden -ter waarde van 250.000 fr., die zij van an dere handelaars in commissie hadden, naar de bank van leening te hebben gebracht. Tevens 'bleek dat de Armeniër er in geslaagd was van een winkelier 50.000 fr. to leenen met een partij valscbe diamanten gewoon glas als onderpand. De heeren, die voor een waarde van 411.000 fr. ver duisterd of opgelicht hadden, zijn naar het huis van bewaring overgebracht. sneeuw. i Naar «de correspondent der N.R.Crt. te Brussel meldt, heeft toet Vrijdag te Bastenaken (Bastogne) en elders in de provincie Luxemburg zoo fel gesneeuwd, dat de velden en toeuvels geheel met een wit kleed bedekt bleven. In de Ardennen «n ook in Midden- Be Igië is het vrij koud.

Schager Courant | 1926 | | pagina 5