Radioprogramma Gasverstikking Binnenlandsch Nieuws. te Alkmaar. Voetbal. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. DE BEVOLKING VAN MOSKOE. Naar de Duitsche bladen melden, zon Moekou bij de jongs.e volkstelling een Inwonertal van 1.880.000 hebben bezeten. BRITSCH MARINE VAARTUIG VERGAAN. Reuter seint uit Bermuda: Len orkaan heeft boven Bermuda gewoed en groote schade aangericht. De Britsche marinesloep „Valerian" is ter hoogte van het eiland gezonken. Naar gemeld wordt, zijn er slechts acht personen gered^ waaronder de kapi tein. De sloep „Wistaria" verloor den topmast. Waarschijnlijk zijn er te land geen roenachenle- veus verloren gegaan. De Britsche officieele draadloozo dienst meldt over het vergaan van do „Valerian" nog het volgende. Zr."Me. schip „Valerian" ia tijdens een orkaan, 18 mijlen ton Zuiden van Bermuda, gezonken in den namiddag van 22 October. Do admiraliteit meldt, dat or op 't oogenblik 20 overlevenden geteld zijn, waaronder de commandant William Usher eii luitenant Frank Hughes. Hun toe stand is, naar gemeld wordt, bevredigend. De „Valerian" was een sloep van 1250 ton water verplaatsing en do normale bemanning van schepen van haar klasse voor dienst buitenlands bedraagt 85 tct 1(50 koppen. Men vreest dus, dat 60 of moer menschenlevens verloren zijn gegaan. De „Valerian" werd in 1916 gebouwd on haar voor naamste bewapening bestond uit vier drieponders- kanonnen. Zij behoorde tot de zoogenaamde Flower- klasse. Dé admiraliteit heeft een telegram van den ko ning ontvangen, waarin Zijne Majesteit zijn deelne ming uitspreekt in het verlies van zoovele kostbare levens en aan de getroffen families de verzekering geeft, hoe diep hij meeleeft met hun plotseling en overweldigend leed. Telegrammen uit Bermuda melden, dat het aan tal slachtoffers bij het ongeluk met de „Valerian" 84 bedraagt. Het opsporen van drenkelingen duurt voort. Men gelooft, dat het vaartuig gezonken is, doordat de machinekamer onder water geloopen is PLANTEN ZIEKTENLEER. 222. (Vragen, deze rubriek betreffende, in te zenden aan den heer K. van Keulen. Veenenlaan 88. Hoorn. Spreekuur eiken Zaterdagmorgen van 10—12 uur in het Parkhotel.) DE AARD APPELWR ATZIEKTE. Gelukkig komt deze gevaarlijke aardappelziekte nop maar np enkele plaatsen in ons land voor, hoofd zakelijk in Groningen en Drente, maar omdat zij ook in Noordhollnnds Noorderkwartier kan optredon bespreken wij haar hier. Ziekteverschijnselen. Do aardappel- wratziekte ook'wel „zwarte schurft" of „aardappel kanker" geheeten. is kenbaar aan de wratachtige ver vormingen van de bladorganen van de aardappel plant,, onder en even boven de oppervlakte van den grond. Soms gaat de geheele aardappel tot zulk een wrat ovór,- alhoewel de wratten uitsluitend door ver vorming der knoppen ontstaan. Tuschen de oogen dus op de schil. komen zij niet voor. Ook aan het loof is de ziekte waar te nemen. Nielt dat de loofont- wikkeling er onder lijdt,, zelfs van zeer sterk aan getaste planten is het loof normaal ontwikkeld groen van kleur, maar vooral do zich in Juni-Juli ontwikkelende spruiten, worden tot dikke, groene, bloemkoolachtige massa's vervormd. Op het veld is de ziekte echter niet lang waar te nemen, Treedt warm, vochtig weer op, dan gaat deze groene massa spoedig tot rotting over. hetgeen ook met de wratten aan de knollen kan gebeuren. Oorzaak der ziekte. Zooals gezegd, wordt deze ziekte veroorzaakt door een zwam of schimmel, Deze dringt in de bladorganen der aardappelplan en prikkelt deze tot abnormalen groei. Zij is nauw ver want aan de gewone aardappelziekte. De schimmel leeft in den bodem en tast vandaar uit de planten aan. Zij blijft daar wel mins/tens 10 jaar in leven, zonder dat er aardappels op verbouwd worden. Het. is niet zeker of het de sporen (zaden) zijn, die zoolang kiemkrachtig blijven, of dat zij op onkruiden achter blijft. Dn wratziekte' treedt «het sterkst op in natte jaren. Ir, 1922 heeft een sterk optreden der ziekte plaats gehad in de besmette districten. Verbreiding. In verband met de levenswijze der zwam is verbreiding door de lucht, «ooals dit bij bladrol- en mozaïekziekte bet geval is uitgesloten. Zij heeft plaats door gebruik van aangetast pootgoed, of door overbrengen van grond of besmette mest 'aardappelschillen), en wachte zich dus voor het be trekken van pootgoed' uit de besmette streken. De ziekte komt in de genoemde streken bijna uitsluitend voor op arbeidersperceelen. Schade. Deze kan direct en indireft zijn. Di rect doordat de'geoogste knollen spoedig in rotting overgaan, indirect doordien bijna allo landen geen aardappels willen betrekken uit besmette streken. Amerika b.v. schakelt geheel Nederland uit, omdat in enkele provincies de wratziekte heerscht. Dene- marken heeft besmette provincies voor Ivering van aardappels uitgesloten, terwijl Engeland zich be paalt tot besmette plaatsen met een omtrek van 500 M. Het zou een «ramp zijn Ie achten, als de ziekte ook in Noordho 11 ande- Noorderkwartier voor zou ko men. Men hoede zich toch vooral, bet zij nogmaals gezogd voor het ondoordacht betrekken van pootgoed uit besmette plaatsen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Ondertrouwd: Gerard Arnoldus van Hese, oud 23 jaar, landarbeider en Johanna Margaretha Jonge- jan, oud 25 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Petrus Johannes Crum, oud 27 jaar, landarbeider en Jannetje Hoogmoed, oud 24 jaar, zonder beroep, beiden, wonende te Anna, Pau lowna. WIERINGEN. De mandolineclub en vioolclub „Oefening Kweekt Kunst" gaf jl. Zaterdagavond voor hare gehuwde en Zondagavond voor haar ongehuwde kunstlievende le den eene uitvoering in de concertzaal van den heer M. do Haan. te Hippolytushoef. Beide avonden was de zaal flink bezet. Na ópening door den heer C. J. Bosker werd met j dp afwerking van het programma begonnen. Dit ver meldde een 5-tal «muzieknummers en een blijspel in drie bedrijven, getiteld „De Distel" door Robert Sau- dek, vertaald door J. Fabricius. De muzieknummers werden allen keurig gespeeld en is de club dan ook L flink gevorderd; oen welverdiend applaus daverde dan ook door de zaal. Ook het blijspel werd goed weer gegeven, 't Is oen pittig vlot geschreven, waarin de lachspieren geregeld in beweging zijn. Dat het in goeden spaaak viel, bewees ook het aanhoudende ap plaus. Mot voldoening kan de club dan ook op deze goede geslaagde uitvoeringen terugzien en maken wij den directeur, den heer P. Jongkind, een extra com pliment voor zijn uitstekende leiding. Tevens wen- schen wij hem wanneer hij volgende maa^id voor het ee.rst aan een te Amsterdam te houden concours voor mandolinevereenigingen met de club deelneemt, een goed succes toe. Met een gezellig bal na. werden do uitvoeringen, welke een zeer ordelijk verloop had den. besloten. ANNA PAULOWNA. Politie. Gevonden een mes. Verloren eon manchester broek. Inlichtingen ter secretarie. WINKEL. Maandagavond vergaderde het Departement Win kel der Maatschappij tot Nut van 1 Algemeen ten huize van den heer R. Laan. Tegenwoordig waren 12 léden. Na de opening der vergadering wordt door den voorzitter allereerst medegedeeld, dat in de bestuuTa^- vorgadering tot secretaris-penningmeester is benoemd de heer J. Koster. De notulen der vorgie vergadering worden daarna gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Door het, Hoofdbestuur is medegedeeld, dat door ©en milden gever, die onbekend wenscht te blijven, aau de Maatschappij 250 exemplaren zijn geschonken van het mooie werk ..Indiö in beeld", bestemd voor de reizende bibliotheek en de Nutsbibliotheken om door tniddel hiervan meer bekendheid aan ons Indiö te geven. Dit werk wordt dankbaar aanvaard en overgedragen aan de bibliotheekcommissie. Belang- hebenden kunnen een exemplaar aanschaffen voor f 7.50. Voorts verschillende circulaires van huishou- delijken aard. Uit het door den secretaris uitgebracht jaarverslag stippen we aan. dat in het afgeloopen jaar 2 alge- meéne vergaderingen werden gehouden, en '3 Nuts- avondenj waarop verschillende sprekers zijn opgetre den, een aangenaam verloop hadden en zich in veler belangstelling mochten verheugen. De instellingen als bibliotheek en spaarbank, werkten gunstig. De spaar bank verloor in den heer J. Koomen Hzn. een ijverig bestuurslid, waar hij vanaf 1906 lid van het be stuur uitmaakte. Eveneens verloor het departement door vertrek van den héér A. Egmond een ijverig bestuurslid. Een belangrijke reglementswijziging kwam tot stand. Gehoopt wordt op eon krachtig leven waarvoor ieders medewerking wordt ingeroepen. Met dank aan den secretaris wordt dit verslag goedge keurd. De rekening 1925—1926 wordt onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren A. de Ridder en A. J. Porte en op advies der commissie goedgekeurd in ontvangst op f 638.50, in uitgaaf op f 376.30*4, ba tig saldo f 262.19*4. Het bestuur wordt gedechar geerd en bedankt voor het gehouden beheer. Daarna wordt overgelegd de rekening v,an de bi bliotheek, bedragende in ontvangst f 101.90. in uit gaaf f 107.57, nadeelig saldo f5.61. Door den heer A. J. Porte wordt verslag uitge bracht van de door hem bijgewoonde algemeens ver gadering van de Maatschappij en de aandacht ge vestigd op het belangrijke bezoek «aan het Koloniaal museum, waaraan door 200 afgevaardigden werd deel genomen. Het ledental bedroeg 27477. Er was een ba tig saldo van f 7339.37. Voorts waren verschillende onderwijs-aangelegen- heden besproken, als vermindering' van het getal leerlingen, invoeren van Fransch op de lagere school n het belang van vervolgonderwijs Het Hoofdbestuur is gemachtigd, alvorens actie te voeren, het standpunt van den nieuwen minister of te Wachten. Dit verslag wordt dankbaar aanvaard en do heer Porte bedankt voor zijn moeite om het Departement te vertegenwoordigen. Vervolgens wordt opgemaakt do begTOoting voor 1026-1927, in ontvangst en uitgaaf op f 58750. O.a. is uitgetrokken voor diverse sprekors voor Nutsavon den f 250 tegen over dit hoogere bedrag f (160) in hot vorige jaar, is geraamd aan te ontvangen en- trée's f 100 en aplka met het oog op hangende plannen. Do bibliotheek kon weer f 40 subsidie worden toegezegd in de hoop dat ook het Hoofd bestuur f 40 zal geven. Overige posten zijn van huishoudelijkon aard. De 'wintercampagne vormt als gewoonlijk eon punt van uitvoerige bespreking uit oeu kouze van tal van aanbiedingen. liet Hoofdbestuur schrijft, een poging g«da.an te nebben om daar, waar gewoonlijk geen roed too- neelspel is to genieten, daarvoor de gelegenne-d epen te stellen en daarmede gelukt is, al. hot too- necjfnoembxe Cor Ruis -is bereid, wanneer in oe hiaund Januari 15 Departementen zich bereid ver klaren iZoo'n voorstelling te hebben, welke f 200 zaï kosten- in «die Departementen op te voeren het tooneelstuk „Thuiskomst". Aangezien de nooge kosten za* er entree jreheven moeten worden met 'uitschakeling van ao mtroductieregeling, wordt dit voorloopig bepaald op f 0.50 voor loden on t" 1 voor niet-leden. Zood ra bekend is of het departe ment dit ensemble zal' krijgen, wordt de gelegenheid opengesteld plaatsen te verzokeron on d» xeden aller eerst daarvoor in de gelegenheid gesteld. Omtrent decors en zaal, zal het bestuur maatrege len mot den kastelein treffen, die zoo noodig voor eigen risico bal kan aanvragen. Voorloopig wordt een plan opgemaakt, met Mr. Kamp in November, de neer Portiejb'e in Decem ber, Januari het ensemble Ruis, en Februari eigen krachten en lukt dit niot, en laat de kas het aan nog toe, zal onderhandeld worden met de heeren Schmidt èf Clinge Doorenboe. De rondvraag levert niets op, waarna de voorat- ter met een woord van dank voor de opkomst de vergadering sluit. WINKEL. Op 23 October jt. is de oudste ingezetene dezer gemeente overleden, nl. mej. Anfcje Stoel, wed. J. Breed, in den ouderdom van 93 jaar en 5 maanden. - NIEUWE NIBDORP. Tot zetters voor "s Rijks direoto belastingen min herbenoemd de heeren J. B. Wilken en D. Wit Cz. Drie personen om het leven gekomen. Gistermiddag merkte de kellner Mosch in zijn wo ning in de St. Jacobstraat te Alkmaar, een sterke gaslucht, afkomstig uit de daarnaast gelegen woning, waain hij tot Vrijdag had gewoond en die Zater dag was betrokken door de 40-jarige weduwe Man tel en haar 14-jarigen zoon. Mosch waarschuwde da delijk den huisbaas, die, in de meening,'dat de we duwe den Zondag nog in cle oude woning zou blijven, naar dat huis ging om den sleutel te halen. Toen zij reeds verhuisd, bleek en de deur gesloten bleef, werd de politip gehaald, met welker hulp men aan de achterzijde de woning binnenging. Mosch sloot onmiddellijk de hoofdkraan, en deuren en ramen wer den geopend. In de kamer zag men een verschrikkelijk schouw spel. De jonge Mantel lag onder de tafel, daarnaast oen man, zekere Klarenl)«'« k, afkomstig uit Soester- berg, die aanvankelijk ais kostganger bij de weduwe zou inwonen, on over hem heen govallon, lag do juffrouw zelf ^le drie gestorven door gasver stikking. Het politie-ónderzoek wees uit, dat van misdrijf geen sprake is. Toen Mosch do woning Vrijdag had verlaten, had hij de gaslamp afgedraaid en verzuimd, een stop in dn leiding te doen, wat door de nieuwe bewoners, die electriciteit voor verlichting gebruikten, niet be merkt was, zoodat. toen zij den meter openden, om iets te verwarmen, het gas de kamer binnenstroom de. De drie menschen zijn waarschijnlijk bedwelmd, toen zij nog bezig waren, het verhuisgoed uit te pak ken. Klarenbeek zou bij nader inzien toch niet bij juf frouw Mantel komen inwonen, omdat er eigenlijk geen ruimte was voor een commensaal; hij hielp slechts met uitpakken. Zaterdagavond 12 uur was zijn kostbaas nog aan de deur geweest, maar ziende, dat het licht nog brandde, had hij gedacht, dat Kla renbeek nog wel zou komen. Toen gistermiddag om streeks 4 uur het ongeluk werd bemerkt, brandde de lamp nog steeds. WERKLOOZENSTEUN. Tot 1 October van dit jaar werd aan werkloozen- steun te Rotterdam uitgekeerd f2.635.055 en 159.753 aan kolengeld. Het aantal werkloozen bedroeg In September 0852 tegen 6764 in Augustus. DOOR EEN LOCOMOTIEF GEDOOD. Gistermorgen om vier uuf is de 47-Jarige hoofd conducteur H. v. d. M., toen hij, uit de stationswacht kamer komende, het emplacement te Heerlen wil de oversteken, door een lcomotief gegeropen en on middellijk gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kin deren. GAAT DE GEMEENTE PETTEN VERDWIJNEN? Geil. Staten van Noordholland onthielden onlangs hun goedkeuring aan de begrooting 1920 van de ge meente Petten, omdat daarop twee posten van f7000 voorkwamen van rijks- en provinciale sübsidic. God. Staten .verlangden in plaats daarvan belastingver- hooging, welke de raad onmogelijk achtte. De raad ging daarop in beroep bij de kroon, doch dit is nu bij K. B. niet ontvankelijk verklaard wegens over schrijding van don daarvoor gestelden tormijn. De financieels toestand van deze kleine gemeente schijnt onoplosbaar, zoodat opheffing van de ge- meento wol eens noodzakelijk zou kunnen blijken. Tel. GASVERSTIKKING TE ROTTERDAM. Gisteravond te kwart over tien vond de vrouw van den 53-jarigen bewoner haar man in de echtelijke woning aan de Laanzichtstraat te Rotterdam be wusteloos in de keuken liggen. Een verpleger van de G.G. en G.D., die spoedig verscheen, diende hem on middellijk zuurstof toe, doch allo moeite bleek tever geefs. Vermoed wordt dat de man, toen hij thuis kwam, langs het gasstel is geloopen, tengevolge waarvan de slang is losgeraakt; hij is toen op een stoel gaan zitten en door het uitstroomende gas be dwelmd. AUTO BINNENGEREDEN. Zaterdagnacht is te Alphen aan den Rijn een auto beladen met meubelen, op weg naar Den Haag, in flinke vaart tegen muur van een arbeiderswoning ge reden, waardoor deze instortte en het voorgedeelte van de auto in het woonvertrek terecht kwam en daar groote vernieling aanrichtte. De bewonen, uit hun slaap geschrikt, bekwamen geen letsel, de be stuurders kwamen eveneeils met den schrik vrij. SPARTA I SCHAGEN. In oen zeer spannenden wedstrijd is het Snarta If Zondag- J*i.' gelukt Alkmaar I met 42 te kloppen. Indien de wedsttrijd SpartaRood-Wit, waarvan nog een kwartier moet worden gespeeld, geen ver andering brengt, staat Sparta heden met 7 punten uit 4 wed strijden na. 1 op de ranglijst. Alkmaar I heeft den wedstrijd lang n'efc cadea-u gegeven. Voor do rust is Sparta meestal1 sterker geweest, doch vele kansen worden rakelings over of naast gesohofcen terwijl de A.-keeper vele moeilijke ballen wist te stoppen. Na ongeveer een half uur geeft R. Rus uit |pen voorzet van rechts met oen goeden omhaal Spar ta do. leiding. Lang duurde de vreugde echter niet want vlak hiorop geeft de A.-Enksbuiten met een mooi schot Akkes liet nakijken (11). Met dezen stand glaat do rust in. Direct na den aftrap gaat do S.-voorhoede er weer vandoor en uit' oen inooion throughh-pas-i van Watertor Jr. kogelt Biersteker tegen den paal. Bij een schermutseling voor het A.- doel, geeft Bierstoker Sparta opnieuw de leiding, 21. Wanneer even later oen misverstand in de Sparta-ach ter hoede ontstaat en drie Alkmaarders op Akkes afstormen belanden en bal on spelers in het doel, 22. Fel wordt er weer gestreden om de leiding en wanneer Watertor Jr. om eon der A. baoks heondraait, schiet hij langs den A.-keerper 8 -2. 'Sparta trekt dan oven terug, doch bluft n.er- togenstaande in de meerderheid. Even voor net ein de brengt Biersteker uit een goed doorgespeeld- den bal' den eindstand op 42. Sparta heeft dan een zwaar bevochten, doch ver diende overwinning1 behaald. Uit de voorhoede was het binnentrio het beste deel, hoewel de combinatie in den beginne niet erg wilde vlotten; later ging het echter beter.. Ook de rechtsbuiten deed zoo nu en dan aardig werk. De linksbuiten echter paarde on wil aan onmacht. De halflinie heeft hard gewerkt en steunde de voorhoede naar behooren; het verdedigen was echter soms wat zwak. Van de achterhoede, en kele foutjes uitgezonderd, niets dan lof. Sparta 3 speelde 's morgens tegen Helder 5 en kon het tegen de getrainde Helderschen niet bolwerken. Met geflatteerde cijfers (7—0) werden zo geslagen. Ook Sparta 2 kon het niet tot een overwinning bren gen en werd in den Helder door Batavier 2 met 31 geklopt. NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag hadden wij hier een competitie wedstrijd N» Niedorp I—1West-Fries III (Enkhuizen) welke wedstrijd op het laatste oogenblik nog door N. N. werd gewonnen met 43. N. N. heeft ondank-s het, uitvallen van een der beste spelers zich goed gehouden. Nieuwe Niedorp adsp. speelden te Hoorn tegen Hollandia en verloor met 0—1. JULIANADORP. Zondag trok J.V.C. I naar Anna Paulowna om daar een competitiewedstrijd te spelen tegen Kleine Sluis I. J.V.C. was veor in de meerderheid en wist dan ook Kleine Sluis een gevoelige nederlaag toe te brengen, Met een 70 overwinning koerde J.V.C. I terug. J.V.C. II ontving bezoek van Oudesluis II, maar moest met 4—1 het onderspit delven. Den volgenden Zondag tegen Breezand II nog maar eens geprobeerd. Houdt or den moed maar in, jongelui. OUDKARSPEL. D.T.S. I kreeg in Heiloo een gevoelige nederlaag te slikken. Met 4—0 moesten zij in Heiloo baar meer dere erkennen. Beide elftallen hebben flink gewerkt doch bet bleek dat de Heiloo-voorhoede productiever was dan die van D.T.S. De verdediging en de half- binnen van D.T.S. begingen de fout van teveel op te dringen, waarvan de Heilooërs dankbaar profiteer den. Met de rust heeft Heiloo een voorsprong van 2—0. Na de rust is D.T.S. in de meerderheid, tooh weet Heiloo nog 2 maal te scoren. D.T.S. II won met 3—1 van V.A.F.C. II uit Alk maar. D.T.S, III verloor met 2—1 in Alkmaar van het 2e elftal van dien naam. NOORDSCHARWOUDE. Voorwaarts 1, welke Beverwijk III op bezoek kreeg wist daarvan met 3—1 te winnen. rog-ge f 1011, cherr. gertt f 1011, La ver f 9 9.50, duivéboonen f 14—15, paardeboonen f 11.50 t 12, groene erwten f 22—25, per 100 kilo Karwij f 2021, blauwmaanzaad f 2-125, per 50 kilo. Gele mosterd f 2728 per 100 kilo. AMSlERDAM, 25 October. Binnenlandsche granen. Tarwe f 14.5015.75, tarwe voer( f 1314, .rogge t 911, hm'er f 10.59— (11.50, chev. gerst f 1212.75, paardeboonen f 11— 13, duiveboonen f 1416, küf. groene erwten f 22— 25.50, kaapsohe erwten f 2832, oapuoijners f 27— f 29, geel' mosterdzaad f 2639, id. bruin f 3842; blauw maanzaad f 48—50, karwij zaad f 4142.50, alles per 100 kilo. WINKEL, 25 October. Appelen f 10—26, peren f 21tomaten f 45; witlof f 810, uien f 22.40, ppruitkool 7t~8.4ö alles per 100 pónd. Wortelen f 11.50, andijvie f 3, tot t 3, per 100. BROEK OP LANGENDIJK, 25 October. Bloemkool, le soort f 18.6020.30, 2e aoort f 4.50 «er 100 st. Wortelen f 3.303.80, roode kool, le art. 2.59—5.40, 2e soort f 1.402.30, gele kooi le soort i 0.904.20, witte kool, vroege f 1.501.80; Deen echo witte koot f 3.20—3.50, uien f 3.60 -^3.90, drie- a f 2.20, nep f 3.40—3.60, bieten f 0.90—3; per 100 Kg. Aanvoer: 1300 stuks bloemkool, 11500 kg. wortelen., 103000 Kg. roode kool, 20000 g. gele kool, 17500 Kg. witte kool, 8500 Kg. uien; 100 Kg. bieten. WA RMEN11UTZEN, 25 October. Aangevoerd: 4700 Kg. roode kool: le daarb f 2.80— 8.60; 41500 Kg. wtite koof: le soort f 1.20—1.35. NOORDSCHARWOUDE, 23 October. Uien f 3.70—4.10. drielingen f 2.50, gele nep f 3.203.50, peen f 3.203.50, roode kool f 2.70 4.90, witte kool f 0.901.70, gele kool f 2.604.50: alles per 100 Kg. Bloemkool f 7.8016.30, 2e soort f 1.70, per 100 stuks. Aanvoer: 1900 Kg. uien, 3600 Kg. peen, 33500 Kg. roode kool', 38800 Kg. witte kool, 8000 Kg. gele kool, 650 ts. bloemkool. ALKMAAR, 23 Oct. Op de beden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 3 paarden f 100—275, 02 melkkoeien f 225—375, 37 nucht. kalveren f 10—26, 499 vette schapen f 14— 37. 12 schrammen f 26-;-44. 189 biggen 10 weken, f 1218, 4 bokken en geiten f 416. Boterprijs. Boter: 1ste soort f 11.10. 2e soort f 0.80—0.90. Eieren groothandel f 9.30—10.75, klein handel f 9 5011. 'Eendeieren f 7.10.' N.V. EIERVEILING V. HOLLANDS NOORDER KWARTIER, ALKMAAR. 23 Oct. Aanvoer 27000 kipeieren. Prijzen: 58-60 Kg. f 9 10.70. 60-62 Kg. f 9.30—11.40, 62-64 Kg. f 9.70-11.40, bruine f 10.70—11.50, per 100 stuks. Aanvoer 6000 eendeicren, f 7.10 per 100 st. WARMENHUIZEN, 23 Oct. Roode kool, le soort f 2.60—3.80, uitschot f 1.25, witte kool f 1.40—1.55. nep f 2.20—2.40. drielingen f 2-2.10. Aanvoer: 10500 Kg. roode kool, 23900 Kg. witte kool, 900 Kg. nep, 500 Kg. uien. ALKMAAR, 25 October. Op de heden gehouden veemarkt warea aan gevoerd: 52 votte kooLen f 200420, 14 vette kalve ren f 60—120, per ned. pond f 1.201.50, 23 nuohte- re kalveren' slacht f 828, 10 vette schapen, f 26 30, 690 vette varkens zware per ned. pond 6870 ct., zouters 6268 ct. AMSTERDAM, 25 October. Op de heden ^gehouden veemajrkt waren aan- fovoerd: 642 vette koeien, le kw. 98108 pt., 2e w. 8496 ct., 3e kw. 7082 et., mindore soorten lager, per Kg. slaehtgawioht, 200 melk- en kalf- koeien f 325500 per stuk, 76 vette kalveren, 2e kw. f 0.86—1, 3e kw. 70—84 ct., per Kg. levend gevt 68 nuohtere kalveren f 1017 per stuk, 248 schapen f 2734 per stuk, 550 varkens, Holl. le kw. 82—83 et., 2© kw. 7981 ot., per Kg. slaohtgewicht; een enkele boven noteering, Overaeesohe on Geldersclie le kw., 82—88 ct., vette varkens 7888 ct. j>er Kg., 61. p narden f 20(1-350 per stuk. AMSTERDAM, 25 October. Boerennoteering. Tarwe aieuwiö f 13.5014.75, ALBERT SLUYTER. In het Ned. Herv. Kerkgebouw gaf Zondagmiddag Albert Sluyter.een vioolconcert met medewerking van den Alkmaarschen organist Couvee. Er waren niet veel belangstellenden opgekomen, ongeveer een 100-tal. Dat was jammer, omdat wat geboden was, werkelijk goed was, Albert Sluyter is een violist, lie met groote warmte zijn toon ontwikkelt, die met stijl en teederheid speelt en zijn gehoor weet te ontroeren. Hij voelt blijkbaar zuiver aan en weet in zijn voordracht de innigste gevoelens tot uitdruk king te brengen. De heer Couvée deed zich kennen als een uitste kend organist, die ons mooie kerkorgel in warmge- tinten klank deed spreken. VERKOCHT. Het huis en land van den heer D. Blom is bij «mderhandschen verkoop verkocht aan den heer J. Wiersma alhier. POLDERVERKIEZING BURGHORN. Het bericht in ons vorig nummer vereischt verbe tering. eene verkiezing voor lid van het. Bestuur heeft namelijk niet plaat9 gehad, zooda tde mededëe- ling, dat de heer P, Buis tot bestuurslid van Burg- horn was gekozen, op een vergissing berust. POLDER SCHAGEN. Voor den Polder Schagen is tot Hoofdingeland van het Ambacht van Wesltfriesland, genaamd de Scha- ger- en Niedorper Koggen verkozen de heer D. Smit Cz., alhier. JULIANA VAN STOLBERG-GEDENKTEEKEN. Zooals reeds eenigen tijd geleden in dit blad i« medegedeeld, heeft zich in deze gemeente, ovenals overal in den lande, een comité gevormd tot het in zamelen van gelden, voor een gedenkteeken van Ju- liana van Stolberg, do moeder van Willem den Zwij ger. naar wie Prinses Juliana genoemd ia. Het ligt in het voornemen, dit gedenkteeken te plaatsen te 'sGravenhage en bet ke onthullen op 30 April 1927, bij gelegenheid van het.bereiken van den achttien jarigen leeftijd van de prinses. Binnen eenige dagen zullenv den ingezetenen lijsten worden aangeboden, waarop iedar zijn bijdrage kan vermelden. Het plaat selijk comité verzoekt beleefd een bedrag; hetwelk niet groot behoeft to zijn, voor genoemd doel te wil len beschikbaar stellen. Namens het comité, J. CORNELISSEN, Voorzitter. 8.50 10.15 1150 12.50 1.20 3.20 3.50 4.05 450 4.30 4.35 3.- 5.05 6.15 6.45 7.20 7.50 8.10 8.20 850 920 10.— 1005 10.50 1250 Voor Dinsdag 26 Ootober. HAMBURG (392 M.), 'Morgenomroep. AMSTERDAM (1950 M.), Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. DAVENTRY, (1600 M.), Radio-kwartet PARIJS (1750 M.). Concert door orkest Radio- Paris. LONDEN, DAVENTRY, Orgelconcert BERN (435 M), Concert. BERLIJN (505 M.), Het stationsorkest. LE1PZIG (452 M.). Middagconcert. ABERDEEN (495 M. 2BD). Causerie. BO URNE MOUT11 (386 M. 6BM) Muziek. AMSTERDAM' (1950 M.), Tijdsein van. het Persbureau Vaz Dias. BIRMINGHAM (479 M. 5IT), Bioscoop-orkest. HILVERSUM (1050 M.), Radio-knipcursu* Vooravondconcert door het H.DO.-orkest PARIJS (1750 M.). Solistenconcert. HILVERSUM, Volksliederen Cyclus. Spaanr sche volksliederen, te zingen door mej. Hen- riette v. d. Kamp (sopraan), en 7.15 HILVERSUM, Engclsche taalles. LONDEN, DAVENTRY, Tijdsein, weerbericht, enz. BERN (435 M.), Muziek van Puccini en Verdi. LEIPZIG (452 M,Concert. HILVERSUM. Katholieke Radio-omroep: LONDEN, DAVENTRY, Kamermuziek-pro- gramma. BERLIJN, KöNIGSWU§TERHAUSEN (1300 MO, Concert. PARIJS (1750 MO. Concert. LONDEN. DAVENTRY, Orgelconcert. HILVERSUM, Koersen en persberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. LONDEN DAVENTRY, Liederen van Strauss. LONDEN, DAVENTRY, Dansmuziek. MADRID (373 M.), Dansmuziek.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6