Radioprogramma Gemengd Nieuws. Voetbal. Plaatselijk Nieuws. ONDER DE TRAM GERAAKT. Gisteravond keorden 3 personen uit 's-Heerenberg, die naar Emmerik waren geweest, huiswaarts. Toen ilj bij de grens Emmerik—'s-Heerenberg waren, raakten zij onder de tram die om 9.20 uur uit do rlch ting Emmerik komt. Kón is op de buffers blijven hangen, een ander kwam met een boon onder do ma* chlno, do derde was licht gewond, Ze zijn naar het giekenhuis te Emmerik overgebracht, waar een hun- nor, do heer Roelofs, uit 's-Heerenborg, Bpoedig over leed. HOOG WATER. De Maas is gisteren nog weer onrustbarend ge stegen. Gistermiddag 3 uur stond het water op 3,75 M boven A.P. De landerijen om Heugoln staan onder water, liet dorp zelf nog niet. Uil België wordt langzame was van Maas en Sam- bre gemeld. Te Roermond staan vele weilanden en verbindings wegen aan do oevers der Maas blank. De weg naar Roermondsche Woord nabij de Kerkgriendsbrug is cn dergeloopen. Do weg naar MIJnhoerkens is ook afge sloten. De Roer wast steeds. De omwonenden nemen voor zorgsmaatregelen. DOOR EEN PAARD DOODGETRAPT. De landbouwer H. L..te Scharsterbrug bij Joue die een paard uit de weide zou halen, om hot naar den slager II. te Jouro to vervoeren, is door een ander paard zoo tegen de borst getrapt, dat bij bijna on middellijk stierf. De ongelukkige laat 'a weduwe met vijf kindoren achter. ANNA PAULOWNA» Onder groote belangstelling gaf „Ormewo Za terdagavond zijn- eerste tooneeluitvoering in de tent van hotel Veerourg. Opgevoerd werd „Ynske"; too- neelspel in drie bedrijven van Jan Fabrioius. Tusschen de Indiscne stukken van dezen auteur en zijn boerendrama's als ,IIein Roekoe' en Onder één dak', neemt ,Ynske' een zeer aparte plaats in. Het stuk is een eigenaardige mengeling van rea lisme en romantiek, terwijl het hier en daar aan invloed van Ib-en doet denken. De romantiek komt tot uiting- in Kanna, Petro en vrouw Ynske; dóór en door realistisch daarentegen zijn Douwe, de har- do Klei er en Jelle, terwijl Petro, waar hij zijn jonge vrouw verhalen deed, waaraan hij zelf plei zier had, als liy vertelde en vertelde wat zóó maar in zijn hoofd opkwam, aan verwantschap met Ib- sen's Peer Gynt' doet denken. Die Peer Gynt-fami- liefcrek vinden wij ook in de Manke, als hij, om de Krammersohe dienstmaagd Haima wat op te beu ren, maar iets verzint en eenmaal begonnen met vertellen er zoo'n pleizier in krijgt, dat hij niet moor kan ophouden, ofschoon van het heele ver haal geen woord waar was. Die Manke is dan ook ren „Krammer" en de Krammers in het stuk, rijk en arm, voelen zich een söort zgieuners met elkaar Hun vrouwen en mannen kunnen lachen en dan seii. dat ze alles om zich heen vergeten. Hun kna pen en kerels grijpen naar het mes om een lonkende Kram mersmeid D.e onmaatschappelijke heidebewoners zijn eon soort van natuur volkje, spontaan in hun liefde, in hun haat, hun bruisonde levenslust; dap per, veohtg'raag, lichtzinnig en onnadenkend als grooto kinderen, mensciien aie tienmaal op een dag een belofte doen, maar sléchts eenmaal hun woord houden en dan nog bü vergissing. Tegenover dit zigeunerachtig heide volk, niet zijn doorgaans vrij zich uitvierende impulsies, plaatste de schrijver als contrast. De Kleiers^ rustig levende mensehein, vol ernst en degelijkheid, aan alle wuftheid vreemd, bü wie waarheid en rechtschapenheid als 'e le vens hoogste deugden gelden, maar mensohen tevens van een stugge geslotenheid-, zich schamend om te toonen wat daar diep in hen, mocht leven aan ger voel, aan warmte, aan liefde en daarom hun die per wezen als met een harde ijskort omsluitend. .Na een groote dorpsbrand nu, waarbij do Krammer Petro door zijn dapperheid de bewondering van de troteche en rijke Ynske uit het Kleiersland heeft opgewekt, komt het tusschen die beiden tot oen huwelijk, maar heel het Kleiersland stond dan toen ook, figuurlijk gesproken, in vuur en vlam. Natuur lijk, dat een dergelijk huwelijk op een mislukking moest uitloopen, maar het zou ons te ver voeren hier te vertellen, hoe men van bedrijf tot bedrijf do oatastrophe ziet naderen. Op het einde komt het tot een scheiding, Ynske gaat heen en hulpeloos als een kind blijft Petro alleen achter. „Ormenkr had blijkbaar zyn beste beentje voor gezet. Het toonoel was keurig aangekleed, de fir ma Bruul vaü Wieringen zorgde voor mooie entre- acto on goede balmuz.ek, de costumeering was af komstig uit het bekende magazijn West-Frisia te Hoorn, de grimeering van dun heer Ridderikhof. Het stuk zeif werd gespeeld op een wijze, die alles zins lof verdient: er zat climax in de vertolking', zoodat „Ormenio" daarmee in het derde bedrijf oh- gotwijfoM zijn' grootste kracht ontwikkelde en zich dan ook oen warm applaus verwief. Eén mooi stuk en een mooie uitvoering, hoorden wij* algemeen. e i ZONDER STROOK. Gis eravond is In Haarlem door een storing in een der kabels van het electr. bedrijf van 5 uur tot onge- veeV 6 uur een gedeelte van de stad zonder stroom geweest. Men was er niet alleen van licht verstoken maar in de bioscopen stond ook het bedrijf stil, ter wijl de Ceintuurbaan en do tram naar Overveen ge- ruimen tijd niet konden rijden. DOOR EEN STIER GEDOOD. Te Driene, gemeente Lonneker, is een 73-jarige landbouwer door een stier me't de horens in het on derlijf gestooten. De oude man werd zoo ernstig ver wond, dat hij aan de gevolgen is overleden. WINKEL. De heer W. Bulten, onderwijzer aan de school voor U.L.O. alhier, is benoemd tot Hoofd der O. L. school te Versenerveld doch heeft de benoeming niet aange nomen. JULIANADORP. Zondagavond hield de voetbalvereeniging J.V.C. een soiree in het lokaal van den heer C. Vader. De eere voorzitter. .van J.C.C., de heer S. de Vries, hield een ^geestige openingsspeech, waarin hij vooral naar vo ren deed komen de groote dosis wereldwijsheid die men op het voeibalveld tijdens de verschillende al daar gespeelde matchen te hoeren krijgt en niet te vergeten de schuilnamen, welke vele spelers dragen werden even gememoreerd, benevens tal van andere zaken, alle in betrekking tot de voetbalsport. Verder zei spr., dat bet dezen avond weer gemunt was op de portemonnaies van de bezoekers tot stijving van de vereenigingskas. Spr. wensckt de bezoekers een ge- zelligen avond. Namens de supporters biedt de heer J. Blaauboer aan J.V.C. 'n nieuwe medoillekast aan, welko door J.V.C» captain, den heer J. Zwart met een woord van dank in ontvangst wordt genomen. Toen werd de geestige klucht in twee bedrijven, getiteld de „Voetbal-vreter" opgevoerd, hetwelk, de titel zegt het reeds, in nauw verband stond met de voetbalsport, al was er dan -ook een liefdesgeschiede nis aan verbonden. Een en ander werd goed weerge geven en bracht op sommige momenten ook geducht de lachspieren in beweging. Verder werd de avond aangevuld door eenige voordrachten, waarvan ech ter een groot gedeelte onverstaanbaar was tengevol ge van het vreeselijke lawaai dat door een aantal jongelui veroorzaakt werd. De loten voor de tombola waren onderwijl door een paar dames verkocht en werden toen de prijzen, een 200-tal, aan de winners UÜgereikt. Voorts waren er nog een driétal taarten aanwezig, die ook door lootjes aan den man werden gebracht. Wij twijfelen er niet aan, of de kas van J V.C. heeft Zondagavond een goede vangst ge maakt. Tot slot nog een dansje met goede muziek. JULIANADORP. Het Bestuur van de afdeellng Koegras van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf, waarin kortgeleden eenige mutaties plaats hadden, is thans naar wij vernemen, definitief samengesteld als volgt: P, Bregman, voor zitter. J. DUkshoron Jz., secretaris, K, Wljnsma, pen ningmeester, en J. Bakker en W, Amels» leden, DE OUDSTE VROUW. Het is heden feost in het dorpje Hengstdijk (Zeeuwsch-Vlaanderen) ter eere van de oudste in woonster van die gemeente, maar tevens van Neder land, mejuffrouw weduwe Asselman-de Dit, die ge boren werd 1 November 1922 en dus heden 104 jaar wordt. De vrouw is voor dien leeftijd nog ze6r goed, doet- oog huishoudelijke werkzaamheden en gaat geregeld tor kerk. EEN BEMALINGSKWESTIE OP TEXEL. Het besluit der Provinciale Staten van Noordhol land, in de wlnterzitting van 1925 genomen, tot invoe ring van oen' eigen bemaling voor den polder Waal en Burg, is og altijd niet koninklijk goedgekeurd. De oc-rzaak der vertraging is gelegen in de omstandig heid, dat de aangrenzende polders en het rijk, voor het staatsboschbeneer, tegen het Statenbesluit bij de Kroon bezwaren hebben ingediend. Naar wij thans vernemen zal de koninklijke be- ■lissing vermoedelijk nog geruimen tijd uitblijven. Tel. OUDKARSPEL. De IJsclub ..Volharding" hield gisteravond de jaar vergadering in het lokaal va nden heer Vis, waar slechts 9 leden aanwezig waren. De voorzitter, de heer. De Wijn. sprak zijn leedwe zen uit over de geringe opkomst, hoopte echter, dat de besprekingen een vlot verloop zullen hebben, met het gewenéchte resultaat. Door den secretarie, den heer Keizer, wordt hef uitgebreid win'terverslag uitgebracht, waarvoor hij den dank van de vergadering ontvangt. Uit de rekening door den penningmeester, den heer Paarlberg uitgebracht, blijkt! een ontvangst van f 1933.75, een uitgaaf van f 808,58*4 alzoo een saldo van f 225.18M. waarvan echter door een later geno men besluit f 25 zal worden afgetrokken. De reke ning begon met een voordeelig saldo van f 199.49*4. Daarenboven heeft het fonds clubgebouw een be drag van f 59.59, tegen f 57.34 het vorig jaar. Bij de ontvangsten is f 413 contributie oude leden, f 90.70 van 74 nieuwe leden en f 11.60 contributie vorig jaar Onder de uitgaven is f 34170 arbeidsloon, f 73.85 advertenties en f 71.51 bondscontributiën. De rekening wordt onder dankzegging goedgekeurd. Voor het nazien van de volgende rekening worden aangewezen de heeren P. Heeftjes en H. Bakker. Toen de bestuursverkiezing aan de orde zou ko men en enkele heeren te kennen gaven zich niet op nieuw beschikbaar ;e zullen stellen, werd op voor- s'el van een der leden beslotèti een nieuwe leden vergadering uit te -schrijven! daar deze wel wat on voldoende gepubliceerd is en wel wat al 'te weinig leden aanwezig zijn. Verder werd het meest noodl ot? afgehandeld en kwamen de ingekomen stukken aan -de orde: le. De beschrijvingsbrief voor de op 20 Nov. te Nij megen te houden algemeene vergadering van den Ned. Bond. waarbij de wenschelijkheid besproken werd dat voor uitzending naar het buitenland geen f 500. doch f 1000 wordt beschikbaar gesteld. Ook werd do wenschelijkheid uitgesproken, dat voor het kunstrijden meer vaste lijnen worden aangegeven, omdat geen enkele rijder weet waaraan ze zich te houden hebben. Inzake het vormen van een fonds voor de Olympische spelen verklaart de vereeniging zich niet voor oen vaste heffing van de leden, doch v-oor vrijwillige bijdragen, Gevraagd zal worden naar de mogelijkheid dat voor bondswedstrijden door de bondsafgevaardigden geijkte chronometers worden meegenomen. De aftredende bestuursleden J. M. Everts te Veen- dam, W. M. Scheurleer te 's-Gravenhage en Mr. C. H. Tiebout te Zwolle, zullen opnieuw gesteund worden. Als afgevaardigden naar die vergadering worden gekozen, de heeren De Wijn en Paarlberg, waarvan de laatste wegens drukke werkzaamheden bedankt. Daarvoor wordt de heer Keizer benoemd, met den beer Schrieken als plaatsvervanger. Ov verzoek van het hoofdbestuur zullen enkele le- leden als juryleden voor schoonrijden en kunstrij den worden opgegeven. Van den heer H. Joman is de mededeeling ingeko men, dat hij bedankt als hoofdcommissaris en com missaris. Voorzitter zegt, dat de heer Joman jarenlang deze functies verricht heeft, waarvan de functie van hoofd commissaris een zeer zware, koude en moeilijke laak is. Spreker dankt den heer Joman namens de leden hartelijk voor al het werk dat hij voor de vereeniging geheel belangeloos gedaan heeft, kan Me reden volkomen billijken, doch hoopt alsnog dat de heer Joman corfamissaris blijft. (Applaus.) Als afgevaardigde naar de vergadering van den IJ.H.N., welke te Haarlem gehouden wordt, worden aangewezen de heeren S. Timmerman en C. Paarl Van hot gemeentebestuur is ingekomen do nieuwe verordening op de vermakelykheidsbelasting, met den inhoud waarvan de aanwezigen het verre van eens zijn. Enkele bestuursleden worden naar een te houden gecombineerde vergadering afgevaardigd, waarin dcao verordening besproken 2al worden. Daarna sluiting der vergadering. OUDKARSPEL. We vernemen, dat Donderdagavond een bijeen komst zal .plaats hebben van afgevaardigden van een zestal plaatselijke vereenigingen met het doel te ageeren tegen de nieuwe plaatselijke veror dening op de vermakelijkheidsbelasting hwpultlngt-brigade samen stellen, Uit den aard der zaak zijn op deze bedrijven de aanschaffingskoelen van een sproeier te hoog, daar de behandeling der boomen ln enkele dagen is afgeloopen en de pul- verisateur verder het geheele Jaar renteloos staat opgeborgen. En toch ls het zeer gewenscht. dat ook deze klei nere tuinen een goede bezorging krijgon on -wel ten eerste in het belang van den eigenaar omdat hij beter en goed bewaarbaar fruit zal telen on ton tweede omdat deze ^tuinen vaak een besmettings haard vormen voorde andere tuinen in de omge ving. De inrichtiing dezer Spuitbrigade werd in handen gesteld eener commissie, meest alle belanghebben den. De een had de practlsche indeeling; onderhoud der spuit, aankoop van carbolineum enz., een ander zorgde voor het administratieve gedeelte. Gebleken ls ons later dat het beter is, dat de geheele leiding bij een persoon berust, liefst iemand, -die eenigszins thui© is op hot gebied dor plantenziekten, zoodat zoo iemand moteen proctische inlichtingen kan verschaffen. Gewenscht is. doch niet vereischt en bij ons ook niet gebruikelijk, een persoon, die tegen een billijke vergoeding uit spuiten gaat. Verschillende moeilijk heden doen zich soms voor. waardoor do eigenaar zelf niet kan sproeien en het dan overgeslagen wordt; o.&. vaak bij amateurs. Wordt vervolgd. J. VAN VEEN J.Wz., Corresp. v. d. Plantenz. dienst te Enkhuizen. PLANTENZIEKTENLEEIL 223. (Vragen deze rubriek betreffende, in te zenden aan den heer K. van Keulen, Veenenlaan 88. Hoorn. Spreekuur eiken Zaterdag in het Parkhotel, van 9 12 uur.) DE ENKHUT ZER SPUITBRIGADE Aan Uw verzoek om iets te schrijven over boven- zenoemd onderwerp voldoen ik gaarne, daar de ont wikkeling van deze onderafdeeüng der Kon. Ned Maatsch. van Tuinbouw en Plantkunde afd. Enkhui; zen en Omstr. altijd in mijn bijzondere sympathie staat en ik langs dezen weg ook een steentje kan bijdragen voor haar grootsch doel: verbetering der cultuur en cultuurgewassen. Deze ondorafdeeling is indertijd na een lezing van den Weled. Heer P. J. Schenk, tecrnisch ambtenaar van den Plantenziektenkundigen dienst te Bussura over ..de winterbehandeling onzer vruchtboomen", in het leven geroepen, omdat men er toen van door drongen was. dat er op dit terrein' iets gebeuren moest en dat de omvang van de tuindersbedrijven te klein (en dus te kostbaar) is om dit ieder zelf standig aan te pakken. En wanneer ik dus hier. verder in dit artikel schrijf over den ontwikkelingsgang dezer «puitbri fade en het nut hiervan, moet men goed begrijpen, dat dit iets speciaals ia en ter navolging voor die plaatsen, waar de omvang der bedrijven het te kost baar zouden maken om dit zelfstandig uit te Voeren Is het tuindersbedrijf geheel ingericht voor de fruitteelt, dan is mijns inziens ieder economisch fruitteler er nu wel van doordrongen, dat hij er een puïverisateur op na moet houden en dat dit voor hem een noodzakelijk stuk gereedschap is voor de uitoefening van zijn bedrijf. Zijn echter de hedrijven van kleineren omvang en is dus de fruitteelt meer een nevenbedrijf, dan is het gecwenscht of liever gezegd noodzakelijk, dat deze groepen van tuinders de handen ineen slaan en een NIEUWE AANVALLEN TE BERLIJN. Volgens de „Berl. Ztg." zijn vannacht te Berlijn weer twee overvallen voorgekomen, waarvan er Óen met den dood van den aangevallene ia geëindigd. Vanmorgen tegen 4 uur strompelde een jonge man wiens Weeding met bloed wa* bevlekt en die zich voor de woning -Spreestraat no. 18 bevond, naar een taxi en verzooht den chauffeur hem naai een post van de eerste hulp bij ongelukken te bren gen, aangezoin hij overvallen en door messteken ge wond was. De chauffeur nam hem op en bracht hem naar oen post in Charlottenburg. Onderweg verloor de gewonde rijn bewustzijn. Men stelde vast, dat hij 5 messteken in het onderlijf had. Nadat een noodverband was gelegd, vervoerade men den zwaar gewonde naar het ziekenhuis Moabit, waar hy •poedig na aankomst stierf. Ongeveer op denzelfden tijd, dat de zwaar-ge- wonde den taxi-chauffeur aanriep, is op het Fr e rlrioh-Karl'-plein te Charlottenburg,dus dicht in de buurt ae koopman Max Wei» uit de Christ- strasze overvallen. Deze bevond zioh op weg naai huis, toen plotseling uit het plantsoen een man op hem toesprong en nem nog voordat hy si ah kon verdedigen, enkele messteken in den arm toebra?ht Do straatroover ontrukte den koopman rijn portefe uille en vluohtte vervolgens in hot p'ant-oen. Kort daarop is een man gearresteerd wiens kleo- deren met bloed bevlekt waren. Deze, de kleer maker August Dommer, verklaarde, dat ook hij overvallen was. Aangezien hem echter geen letse was toegebracht, is ny in arrest gehouden, daar men hem voor den dader van de overvallen© noudt. KERK VERNIELD. Aan de bladen wordt Uit San Francisco geseind: De R.K. werk van den H. Petrus en Paulus is enkele mi nuten voor zij zou opengaan, in de lucht gevlogen ten gevolge van een dynamietaanslag. De schade is aanzienlijk; er zijn geen slachtoffers. ROODE-MODDERREGEN. Uit Perpignan, 1 November. Hevige onweersbuien zijn losgebroken ver Roussillon. Te Cerbire is gedurende eenige miuten een rood achtige modderregen gevallen, die voorafgegaan werd door een koperkleurigen regen. Op de groote vlakte van Ampurdan (Spanje) is een modderregen gevallen, die gevolgd werd door een tamelijk hevigen aardschok. DE EX-KEIZER KRIJGT ZIJN EERSTE VIJF MIL LIOEN. Naar het „Acht Uhr Abendblatt" meldt, heeft giste ren de uitbetaling van de eerste vijf raillioen rijks- rnarkaan den ex-keizer op grond van de tusschen den Pruisischen staat en de Hohenzollern gesloten overeenkomst plaats gehad. HOOGWATER EN SNEEUW. Uit Brunswijk, 1 November. De dooi en de onaf gebroken stortregens hebben in den Harz en de am- geving opnieuw gevaar voor hoogwater doenont slaan. In den afgeloopen nacht is het in den Harz begin nen te sneeuwen. Uit Keulen, 1 Nov. Hedenmorgen is hier en in de omgeving een laag van 5 c.M. sneeuw gevallen, SLECHT WEER IN BELGIë. Gisteren is het weder in geheel België buitenge woon slecht geweest, met zwaren regenval en koude in de omstreken-van Brussel, in de Kempen en elders, Ook heeft het geruimen tijd gesneeuwd in Walenland. Het waterpeil der rivieren is nog meer gestegen in Henegouwen. Te Jemappos zijn verscheidene straten ondergeloopen. Te Sint Vaast bij Bergen is de rivier buiten haar oevers getreden en moest een katholieke school worden ontruimd. Te Charloi, waar de Sam bre ongeveer 2 Meter boven het gewone peil staat, zijn vele kolders in de benedenstad volgeloopen. Op de Maas bij Namen en Luik is de stroom zoo sterk, dat de scheepvaart bijna onmogelijk is geworden, Gisterochtend vroeg had de regenval opgehouden en scheen de zon, zoodat gehoopt wordt, dat het water nu weer snel zal vallen. GROOTE BRAND TE BRUSSEL. Door een grooten brand zijn gisteren de gebouwen van de Belgische Pharmacie verwoest. Twee brand weerleiders werden gewqnd. De schade wordt op 121 millioen 200.000 francs geschat. HEVIGE BRAND TE BRINGIN. Onlangs brandde de kapok-goedang van An Hie Sing te Bringin (in het Semarangsche) af. Zes men schen vonden den dood in de vlammen, terwijl er nog twaalf andere ernstige brandwonden bekwamen, ten gevolge waarvan er reeds drie zijn overleden. Omtrent de oorzaak van den brand is tot nu toe nog niets bekend. 850 10.15 11,20 12.50 1.20 3,20 350 3- 4.05 4.30 Voor Dinsdag 2 November. HAMBUllG (392 M.). Moiyenomroep. AMSTERDAM (1950 M.). Tijdsein van het Persbureau Vaz Dia, ie Amsterdam. DAVENTHY (1000 M.), Radio-kwariet. PARIJS (1750 M.) Concert door het orkest van Radio-Paris. LONDEN DAVIÏNTRY, Tijdsein. Orgelconcert BERN (435 Ml). Concert door orkest. BERLIJN (505 M.). Hot stationsorkest. ELBERFELD (200 M.). Concert door het sta tions-orkest. HILVERSUM. Hadto-knip-cursus. ABERDEEN (495 M. 2BD), Causerie. BIRMINGHAM (479 M.),Telefonie voor de scholen. GLASGOVV (422 M. 5SC). Dansmuziek. HILVERSUM (1050 M.), Voor-avondconcert door het H.D.O.-orkest. AMSTERDAM! (195 OM.), Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias to Amsterdam. 5.05 PARIJS (1750 M.), Concert met medewerkt» van solisten. HAMBURG (392 M.), Concert, en 7.15 HILVERSUM, Engolsche les. 1 LONDEN. DAVENTHY, Tijdsein, weerbericht LONDEN, DAVENTHY. Concert. 7.50 HAMBURG (392 M.), Operettemuziek. MO HILVERSUM, Katholieke Radio-omroep. LONDEN DAVENTHY, Internationale Kamen, muziek. PARIJS (1750 M.), Avondconcert. DAVENTRY. Vervolg van het concert. KöNTGSWUSTERHAUSEN, (1300 MJ, Dan* muziek. 10.— HILVERSUM. Nieuwsberichten, koersen ee weerbericht van het Persbureau Vaz Dias tl Amsterdam. 1050 LONDEN, DAVENTRY, Dansmuziok. 5.20 6.45 7.20 7.48 8.3o 8.50 9.06 950 DUITSCHLAND—HOLLAND, 3—3, De Duitschers heden Zondag in het Stadion Amsfërdam een 3—2 overwinning behaald op onj elftal. En verdiend, hooger als zij technisch stonden Toch heeft ons Ilollandsch elftal een uitstekend wedstrijd gespeeld. Ons elftal "speelde enthousiast ei wist vooral in de eerste helft van den wedstrijd meerdere te blijven. Toen werd er vlug en zakelijk gespeeld, een zuiver spel en daardoor waren de Hol- ianders lang de baaö. Maar in de tweede helft waren de beter athletisch geschoolde Duitschers de baas en waren de bordies verhangen. Ons elftal bleef enthou siast, maar het mooie samenspel was weg.. Toch blijft het eindoordeel, dat het oranje-elftal toch een beste wedstrijd heeft gespeeld, dat verwach tingen open't voor de toekomst. JULIANADORP. Het was Zondag voor J.V.C. een succesvollen di JV.C. I trok naar Schagen, om daar een wedstr: te spelen 'tegen Schagen II én keerdemet een 7- overwinning terug. J.V.C. II speelde thuis tegen Breezand II en ook te winnen met 3—2. Den volgenden Zondag men de Wierintfers op bezoek en ons tweede elft naar Wieringen te gast. Opgepast hoor! BREEZAND. Zondag speelde Breezand I tegen Wieringerwaai I voor do competitie. Broesand verscheen ool_ pleet, terwijl' Woen invaller had voor Lansei B. had dadelijk het besto van het snel' en was door loopend in dep aanval'. Tooh-duurao hot- geruim cm tyci voor De' Vries, uit oen goed door Weijen aangegeven bal scoorde, 10. Aan den overkant /lotte hefc niet erg, daar Schenk, de man in de \Y.-voorhoede, geducht bewaakt werd. Rust ging in mot 10 ycor Breezand i Na rust was W. geruimen tijd in de meerderheid, doch wist het niet tot doelpunten te brengen. Br. kwam er iets boter in on viel toern onstuimig aan en uit eon heftige doelsriiermutsellng eeoerde Wig gors no. 2. Vorder gingen de partijen gelijk op. Dë W.-midvoor bleef echter dö fout begaan, .alles alleen te doen, zoodat de B.-aohterhoede gemakke lijk het gevaar meester bleef. B. wist nog éénmaal te doelpunten, zoodat het einde kwam met een ver diende 30-m-erudnning. Breezand II speelde te .Tulïanadorp tegen J.V.C, II en moest op het kanbj'e af met 32 verliezen NIEUWE NIEDORP. N. Niedorp-adsp. speelden te Alkmaar tegen Alkmaar-adspiranten en wisten te winnen met 8— De wedstrijd N. Niodorp II tegen D.T.S. II welke alhier zou worden gespeeld, kom niet door gaan, daar de scheidsrechter niet present was. OUDKARSPEL. D.T.S. I, dat als gast Oudorp I had, wist dem met sprekende cijfers te slaan. Voor de rust wilda het met D.T.S. nog niet erg vlotten. Toch wis teil rij een 30-voorsprong te krijgen, waarna de 2de goal door een blunder van den Oudorp-keeper, die over een zacht rollertje heen trapte. Na de rust gaat liet beter. Als D.T.S. den stand op 4—0 ge bracht neef t-, weet Oudorp tegen te scoren, 41 Daarna echter voert D.T.S. de stand op tot 8—1 De wedstrijd Nieuwe Niedorp II—D.T.S. III gin# niet door, wegens het niet opkomen van deo scheidsrechter. - NOORD SCHAR WOUD Ik Voorwaarts I speelde een uitwedstrijd tegen A R. O. I uit Alkmaar, terwijl hot 2de elftal vaa Voorwaarts, Dimmen I op bezoek kreeg, in wal ken wedstrijd met 22 het einde kwam. ZOO VANGT MEN GEMAKKELIJK PALING. Toen de heer de J., van Schagen, Zaterdagmijc dag door den polder Moerbeek reed, zag hij ee groote paling, die dwars over den weg, van de eer sloot, al kronkelende de andere trachtte te bere ken. Aan deze inspannende beweging werd dod den heer de J„ weldra een einde gemaakt, door het dier, dat 3 pond bleek te wegen, een vrije reii naar Schagen te verschaffen. VERBOUW WINKEL FIRMA BOLTEL Zaterdagavond had de aanbestediug plaats van den verbouw van de winkelzaak der firma Rolt», alhier, met bijbouw van een nieuwe woning aohte het perceel: Ingeschreven werd als volgt: D. en G. KonL f 16.254; R. Boersen f 16.333; P. Stammes f 17.000: C. Blaauboer f 17.957; J. Keesman i' 19.325} N.V? v.h. Overtoom f 19.400; A. Bakker f 20.752? B Schotten f 21.752. GEVALLEN, Zondagavond begaf zich de eohtgenooto van da heer II. per fiets naar do kerk. Rij don overtff van do tram aan de Lagedijk gekomen zyndo, t» rij echter, zonder dat zy zelf wist waardoor, op grond. Zy was niet in staat om te lbopon .en wed na eenigen tyd door den heer R. gevonden, di« haar met behulp van dou heer II. naar haar wo ning vervoerde. Daar bleek, dat één der boenen ze«r ernstig was gekneusd. DAT LIEP BEST AF. Zaterdagmorgen heeft bijna een ernstig ongeluk plaats gehad in de Molenstraat. Van do 11.-K- waarschool kwamen twee kinderen, die zoo den weg overstaken, waar beiden onder eon aanrydendö» auto terecht kwamen. Het kind van den heer Scn. bleek met den schrik te z»u vrijgekomen, terwyj 't kind van den heer R. zich aan t hoofd bezeerd heeft, echter niet ernstig. Den chauffeur treft geen schuld. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Jaoob Pieter, zoon van Jan Jaeob ae Vrie^'èn van Maria Sluis. Overleden: Margarobha Meurs, oud 64 jaren, w duwe van Dirk Roggeveen.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6