Alieacei Nitus- Adïertentie- LnfliiilliL RAAD SCHAGEN. Woensdag 3 November 1926. 6fste Jaargang No. 7940. Eerste Blad. Feuilleton. GEEN GEWETEN. SCHAKER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- J dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- 1 tonttün nog zooveel mogelijk in het eorstuitkomend nummor geplaatst, f UitgeversN.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekendi DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Vorgadoring op Dinsdag 2 November 1920, des na middags te 7 uur. Aanwezig allo leden. Voorzitter do hoer J. Cornolissen, burgemeester, secretaris de heer A. C Roggeveen. Na opening der vergadering volg't de goedkeuring der notulen. Is Ingekomen een brief van den secretaris der Commissie-Van Aalst voor de kanaal plannen, waai' in deze meedeelt, het verzoek van het gemeentebe stuur om een lid in clie commissie te mogen aan wijzen, te zullen overbrengen en zegt niet te twijfelen of dit zal worden ingewilligd. Is ingekomen het verslag van de gehouden ver gadering te Opmeer van de commissie inzake be houd stoomtram Schagen-Wognum. liet laatste proces-verbaal kasopname wijst aan, dat in kas was en moest zijn f 6008.90. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Aan de orde, is de uitgifte in erfpacht van grond kvoor het transformatorstation op de Laan. Onder 'overlegging van do hierover gevoerde conferentie met het P.E.N. stellen B. en W. voor hen te machtigen tot onderteokening van do akte van vestiging van een zakelijk recht. Het stukje grond dat .benoodigd ds, is groot 4.70 X 1.80 M2. tegen een canon van f 5. Goedgevonden. Van do familie Oudshoorn was een verzoek inge komen om verhooging van pensioen voor de Wed. Oudshoorn, wiens man jaron geleden hier veld wachter is geweest. B. en W. stellen voor. hierop afwijzend te be schikken, Deze weduwe wordt verpleegd voor reke ning van de gemeente 'sGravenhage on zal dus de pensioenverhooging die gemeente ten goede komen. Waar geschreven was, dat gemist werd de indertijd toegestane vrije woning, merken B. en W. op, dat deze woning indertijd vrijwillig is verlaten en het dus niot ligt op den weg der gemeente daarvoor ver goeding te geven. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. .Van den heer A, Keesman, fitter aan onze ge- meen'te-gasfabriek, is een verzoek ingekomen, om verhooging van salaris tot f31. B. en W. merken op, dat het niet de bedoeling is geweest een derden fitter aan de Lichtbedrijvon te verbinden en voorts da't do werkzaamheden aan de fabriek niet zijn uitgebreid cn dat de jaarwedde van Keesman op 1 Januari 1925 is gebracht op f 1465. B. en W. meenen geen voorstel te kunnen doen om het loon ie venhoogen. De heer Bakker wijst er op dat door de diverse uitbreidingen de werkzaamheden van het electrici- teitsbedrijf wel degelijk vermeerderen en waar men over de werkzaamheden van adressant tevreden is, wil spr. het salaris pp f30 per week brengen. Voorzitter meent dat de werkzaamheden na de laatste salarisverhooging niet zijn toegenomen. De heer Bakker wijst op de uitbreiding naar Burg- horn cn wanneer do menschcn door goed werken de salarisverhooging op prijs stellen on er dan geen werkkracht bij1 moet, dan zal een salarisverhooging eer voor- dan nadeel voor do gemeente opleveren. Do heer Trapman kan met de eindconclusie van B. en W. meegaan, ih de eerste plaats omdat het thans geen tijd voor salarisverhooging is on ten tweede, omdat de motieven die de heer Bakker thans aanvoert, aanleiding tot de laatste salarisverhooging zijn geweest. Het uitvoeren van verschillende werk zaamheden in eigen beheer hebben eertijds B. en W. aanleiding gegeven hot salaris van Keesman te bren gen op het bedrag dat thans gogovon wordt. Spr. wijst er voorts op, dat Juist door de verschillende werkzaamheden oen heel poosje eon goedo hulp kracht in dienst van do gemeento is. Gozten dus dn omstandigheden waarin de fabriek on de gemeente ion opzichte van de finantiön verkeeron, zal spr. zijn stom niet aan het voorstel-Bakker geven. Do heer Roggeveen orkont dat adressant een zeer ambitieus jongmensch is, maar spr. is het eens met het gesprokene door den heer Trapman. Als er meer uitbreidingen komen, kan er weer over gesproken worden. De heer Bakker oordeelt, dat de verschillende uit breidingen en het ondergrondsch maken van het net onmogelijk door het personeel van de fabriek kunnen worden verricht en noodwendig er dus volk bij genomen moet worden. Dat zal ook in de toekomst moeten gebeuren. Voorzitter meent dat dan ook het argument van den heer Bakker vervalt. De heer Trapman wijst er op ook niet te hebben gezegd dat die hulpkracht weg moest. Het voorstel-Bakker wordt in stemming gebracht en met 9 togen 2 stemmen verworpen; voor stemden de heeren Bregman en Bakker. Van het bestuur der Roorasch-Ka'tholieke Paro chiale Bijz. School is het verzoek ingekomen om een bijdrage in de kosten van een cursus voor school vrije jeugd. B. en W. stellen don Raad voor. de gevraagde bij drage te verleonen tot een maximum van f 240. Aldus wordt besloten. Volgt benoeming leerkrachten cursus schoolvrije jeugd. B. en W. bieden de aanbeveling aan. voor hoofd de heer D. Brouwer en voor onderwijzer: no. 1 de heer W. P. Nieman. no. 2 de heer J. Spon; on derwijzeres mej. E. W. Visser. Benoemd worden de heeren Brouwer, Nieman en mej. Visser. Voorzitter deelt mede, dat voor den cursus onder wijs aan volwassenen zich slechts 4 cursisten aan meldden, voor den cursus aan schoolvrije jeugd 18, De heer Van Nuland vraagt of aan het voornemen onderwijs aan volwassenen te geven voldoende pu bliciteit is gegeven. Voorzitter antwoordt bevredigend. Besloten wordt goen cursus voor volwassenen te houden. Voor den gehouden fokveedag. Donderdag 28 October is hier gehouden een fok veedag' van den Bond van Fokvereonigingen in Noordholland en B. en W. s'tellen voor, hun crediet te verleenen voor een verguld zilveren medaille. Goedgevonden. De belasting die lachend betaald wordt. Is ingekomen een voorstel van don heer H1. F. van Nuland. om dé belasting op de publieke verma kelijkheden te verhoogen van 10 pet. op 15 pet van den entreéprijs. B. en W. stellen den Raad voor, om de verorde ning op de heffing te wijzigen in dien zin, dat niet alleen de heffing v^n de ontróeprijzen van 10 pet. Roman van REINHOLD ORTMANN. 34. „Is dit de medioijn, aan het gebruik waarvan doctor Giersberg do beterschap don toestand van den patiënt toesohryft?" vroeg hij na ©enigen tijd tijd aan do dochter van den deurwaarder voor wie dit langdurig .onderhoud bepaald een tantalus- kwelling werd terwijl hü het met een heldere Vloeistof nog voor de helft gevulde flesöhje van de tafel nam. „Om-de hoeveel tijd geeft u den patiënt daarvan in?" „Om do twee uur een eetlepel' vol," stamelde juf frouw Hel'eon. „Over een paar minuten Zullen de beide uren weer voorbij zijn." „U bont naar hot schijnt een zeer' pliohtsgefcrou;- wo verpleegster .juffrouw Leeraard," merkte Artois met oen vriendebjJflen glimlach, op. „Do arme Dii- ringhoffen heeft in zijn groot ongeluk t-ooh nog het geluk had zioh in de allerbeste handen te be vinden." l Hij hiel'd de Hfesoh tegen 't licht 'en schudde haar heen en weer; maar hij aarzelde nog steeds haar weer op haar plaats te Zetten. „U zoudt het missohien heef'onbescheiden vin den," vervolgde hii na een kleine pauze, als ik u verzocht mij een glas frisoh water te bezorgen. Ik ben op het punt te versmachten. Maar als u wer kelijk Zoo buitengewoon vriendelijk Zoucjt willen zijn het water eerst een paar minuten te latetfl dooritoo- i. Met dit warme weer begint het dan pas heer- koel te worden." pen. Bjk Uit vrees, dat hij ondertussohen de verbergen Ingeborg Zou kunnen ontdokken en dat dan de eeu of andere verschrikkelijke catastrophe kon ont staan, besloot juffrouw Heieen slechts met een be zwaard hart aan .zijn verlangen te voldoen. Maar zij geen mogel'ükheid zijn verzoek af te slaan en. daarom verliet zij bevend het vertrek. Bijna op hetzelfde oogenblik, dat de deur zioh achter haar gesloten had, haalde Siegmund Artods een met wit poeder gevuld gl'as uit zijn Zalc te voor- Kr i ^j 011 uadat hij nog eens met een snellen wik de geheel© kamer overzien had opende het medicy nfieschje, terwijl hij wel de heft van het poeder er in uitschudde. Door flink schudden wachtte hij de oplossing te bespoedigen; en tot ®yn tevredenheid was dit oplossingsproces snel' genoeg voltooid, want nog voor dat juffrouw He ioen met hot gevraagde glas water terugkwam, stond do medicijn klaar en helder als eerst weer op de gewone plaats. Met een woord van dank en oen uincimondöni glimlach nam doctor Artois heb glas water van het het blad' en ledigde heb in één enkelen toug. Nu echter scheen hij plotseling! buitengewoon veel haast te hebben en zijn afscheid van juffrouw IIoLeeu was zoo gejaagd, alsof de vloer onder zijn voeten brand de der veel gewicht aan te heohten, naar ik bemerkt heb" y Toen was hü' weg en juffrouw Heieen haalde ver licht adem, alsof een centenaarsiasb van haar hart was afgewenteld. „Den hernel1 zij dank, uw man heeft niets van uw aanwezigheid gemerkt, beste mevrouw," fluisterde zij, „maar ik Zou die vreeselyke ©ogenblikken waar achtig niett nog eens - willen doormaken." Na een blik op de Hok nam zij den zilveren lepel uit het waterglas' en greep heb# mo&oynilosoh'j^ om hem vol te schenken. Terwijl zy voorzichtig goot om geen droppel van de kostbare, levenbren- op de jonge vrouw, die doodsbleek yan achter het gende vloeistof te vermorsen, lette zy niet meer scherm te .«oorschyn wqs gekomen. Op hetzelfde oogenblik echter, dab Zn den lepel tot aan den rand toe vulde, werd haar pols met zulk een onstuimigën, plotselingen ruk beetgepakt, dat -het flesöhje met licht geraas op de vloer in stukken brak. „Myn hemel,' mevrouw de medleyn riep zij verschrikt en verwijtend uit, „wat heb u daar gedaan?" „Niets waarover u spijt behoeft te, hebben,," Honk het op zonderlingen, wreedkl'inkenden toon van In- Eeborgs lippen. ,Zend iemand naar de apotheek en lat de medicijn opnieuw klaarmaken. En dan dank God op de knieën er voor, dat hy my juist op dit uur hierheen gevoerd heeft.'' Zonder de doodeiyk ontstelde Heieen epn verdere verklaring, van deze volkomen- raadselachtige woor den te geven, en zonder nog een blik op het ziek bed te werpen, snelde Zy naar buiten, met ontsteld gelaat en toch met een uitdrukking van onwrikbare vastberadenheid in de anders zoo zzachte en meis jesachtig lieftallige trekken. HOOFDSTUK XIX. Ha myn man al thuisgekomenP" Deze vraag richtte Ingeborg gejaagd tot het op 15 pet. wordt gebracht, -doch dat ook de belas ting, geheven naar de oppervlakte van lokalen en terreinen, zoomede die van mechanische muziekin strumenten als in de verordening bedoeld, met 50 pet. worden verhoogd, een en ander ui't overweging dat de gemeentekas versterking behoefti en deze be lasting voor een groot deel wordt betaald door -per sonen, welke uit anderen hoofde geen belasting be talen. De heer Van Nuland zegt, geen bezwaar te heb- bon togen de uitbreiding van zijn voorstel, zooala B. en W. willen, ton aanzien der'oppervlakto van lo kalen on 'torreinon, doch wol wat betroft do hoogero belasting voor mechanische muziekinstrumenten. Spr. wijst or dan op dat -hot voorstel dat B. on W. voor do vergadering van 12 Augustus haddon go- daan, bij hem een sympathieken klank had gevon den, omdat, nu aan alle kanton de finantiön nijpend worden, het billijk is dat eorst de belasting ver hoogd wordt, die gemakkelijk opgebracht wordt en dan nog hoofdzakelijk door -het publiek dat niet in onze gemeente woont, -doch door een belangrijke categorie van buitenwonenden, die hier de toonèel- voorstellingen, bioscoop en bals bezoeken: Voor die i geneugten kan wel een klein offer worden opge-1] bracht. Het heeft spr. vorig maal bevreemd dat B. en W. hun voorstel terugnamen, doch spr. heeft niet geinformeerd naar de motieven, die zij daar voor hadden. Nu evenwel de begroeting een 20.000 gulden verhooging aangeeft, en deze som ecnigs-^ zins naar beneden gedrukt kan worden door de ver-^ hooging der vermakelijkheidsbelasting, is' spr. met zijn voorstel gekomen. Het is spr. gebleken, dat weinig gemeenten 10 pet. belasting -heffen, in Helder wordt geheven van bioscoop 25 pet. van tooneeluitvoeringen 20 pet., in Alkmaar 20 pct„ in Krommenie 20 pet., in Zaandam 10 pet., doch voor bals soms f 100 per zaal. Den hcer'Leguit spijt het, da't de heer Van N-uland met dit voorstel komt on het voorstel van B. en W. bevreemdt hem, omdat zij vorig maal -hun voorstel hebben ingetrokken. Spr. vindt het voorstel niet in -het belang van de gemeente, omdat we hebben een plaats waarheen -de menschen -moeten worden ge trokken. Wordt -dit voorstel aangenomen, dan zou het wel kunnen gebeuren, dat eon mindere -op brengst van belasting het geval ervan zou wordon. De heer Huiberts vindt dat de heer Van Nuland heel bescheiden is geweest on had liever gezien dat do belasting tot 20 pet. werd verhoogd'. Er is nu eenmaal tekort geld en uit" deze vermakelijkheids belasting is wel wat to putten. Als het een foost be treft, steekt het niet zoo krap, dan is er wel geld. De heer Bakker bzetreurt het, dat 't dergelijk voor stel wordt gedaan, een voorstel waardoor onze bur gers in 't gedrang komon. Bij harddraverijen, con coursen enz. getroosten die zakenmenschen zich fi- nahtieele offers, die noemenswaard zijn en waar de menschen zich hier netjes gedragen, 4aajrdoor geen extra kosten voor politietoezicht behoeven te wor den gema akt, en de vermakelijkheidsbelasting roods een respectabel bedrag ombrengt, wil spr. -deze toot lasting nie't verhoogen. Ook spr. vreest bij vorhoo- ging een teruggang van hot aantal bozoekors on daardoor een mindere ontvangst voor dó gomeento zoowel als voor de zakenmenschen. Voorzitter merkt op, dat hoewel de menschen hier uitstekend kunnen feestvieren en nimmer oen wan klank word't vernomen, toch wel extra politietoezicht noodig ia. De heer Trapman zegt, dat het hem aangenaam 'had gestemd, toen B. en W. in de zitting van Au gustus 1.1. hun voorstel tot verhooging van deze be lasting terugnamen on daardoor tot do conclusie was gekomen, dat B-. en W. na rijp overleg van do dwalingen huns weegs waren -teruggekeerd. Dat B. en W. evenwel nu blijk geven met het voorstel-Vai Nuland mee -te gaan, -heeft s-pr. verbaasd niet al loon, maar dat heeft -hem ook gespeten, omdat spi dit voorstel niet in 't belang der gemeente acht. Spi begrijpt wel waarom B. en W. deze verhooging wil' len, de gemeentefinan-tiön zijn niet schitterend ej vergeven", wil spr. het B. en W. wel vergeven, maa. - waar -het spreekwoord zegt „alles hegrijpen is alle hij moet. hen toch op hun verkeerde daad wijzen. Spr. wijst dan op het onderscheid van drijfveer b! den heer Van Nuland en bij B. on W. S-pr. bedoel daar goon kwaad mee, maar -hij wil toch even aan voeren, dat de katholieke leden van dezen Raa< met graagte deze belaatingverhooglng aangrijpen on uitgaan en hot bezoeken van bals ln dozen tegen t gaan Van katholiek standpunt redenoerend kan spi' dat begrijpen, maar wil hij dan ook met kracht E cn W. waarschuwen, niet met -die leden mee te gaai zeer verkeerd als deze richting ds voor den vooruit gang onzer gemeente. Spr. stelt zich op het standpunt, wat is goed vooj onze gemeente? Spr. wil niet spreken over Helder,; enz., dat zijn plaatsen waar de bezoekers van toer neelvoorstellingen enz. in hoofdzaak uit die plaeisosjj zélf komen. Hier evenwel verkeeren wo in de standighejd, dat we de menschen van buitea moeub'; -hebben- en moeten -trachten op behoorlijke manie:- voor alle doeleinden onze klanten te krijgen. Daar';: op m-oet dus het streven van B. en W. gericht De belasting op publieke vermakelijkheden is inder tijd ingesteld onder het motief dat ze zoo laag mol gelijk zou zijn, dus blijven in do lijn van der.o go dachte om zooveel mogelijk alle publieke vermake lijkheden hier gratis en zoo goedkoop mogelijk toe gankelijk te stellen. Dat denkbeeld spreekt duMe lijk bij de Paaschtentoonstelling, de harddraveri; enz. Het streven is hier om het do menschen, dit! hier komen, zoo aaangenaam en zoo goedkoop u:o; gelijk te, maken en dat streven moeten we handha ven wil Schagen Schagen blijven. En Juist daarorr acht spr. het voorstel van den heer Van Nuland ge vaarlijk. We leven in een tijd waarin do portemonnaio var zeer vele menschon steeds kleiner wordt waarbij mor dus in zakon het erop moet toeleggen, zijn prijzen t< vorlagen, zijn aanbieding aantrekkelijk te maken, We. is 5 pet. niet van grooton invloed, maar er is nu «cm maal een grens, ook bij deze entreeprijzen, ze zijx thans reeds zoo hoog mogelijk opgevoerd on wan neer dan ook van dezen kant de belastingvorbooginj! komt. -dan komt er groot gevaar dat de betreffend) zakenleiders aan de concurrent! e niot moer he hoofd kunnen bieden, of zij moeten deze verhoogin(! voor eigon rekening nemen. Spr. wijst bijv. op de le klas tooneelvoorstellingei die te Anna Paulowna bij de firma Slikker wordoi gegeven, tegen oiviolon prijs, o-p de uitbreiding di) aan een café in Barsingerhorn is gegeven, en waar door, groote concurron-tie aan onze Schager zaken;, menschen zal worden gedaan. Spr. waarschuwt da$ ook voor het gevaar, de kip te -slachten die de gon1 don eieren: legt en in verband daarmee op do kam- dat een mindor bezoek en dus -mindere ontvangs hot gevolg van deez belaatingverhooglng zal zijn dus ook oen lagere inplaats van- eon hoogere belas-: 'tingontvangst. Uit cijfermateriaal, dat spr. in ziji bezit heeft, blijkt, dat de belasting van bals een lut tel bedrag is in verhouding tot de belasting op too- noelvertooningon on voor- bioscoop, ontroe's dus die betaald worden in doorsnee door de behoorlijke be zoekers, die zich niet schuldig maken aan uitspat-' tingen enz. De belasting dus wordt gelegd op men schen- die wij juist graag in onzo gemeente zien, ook om hun inkoopen hier to doen, die wij dus graag aan onze gemeento bindon on Juist daarom vindt epr hot voorstel dubbel gevaarlijk. meisjO; dat haar opendeed. „Jawel mevrouw;" Duidde het antwoord. Maar ik golbor, dato mü-nhear ai-ieb gestoord wil worden!; want ik hoorde, dato liy do sleutel in de deur van zijn werkkamer achter zich omroai-de. Overigens is er ook jebs voor mevrouw gekomen, oen Hein. pakje meto do hartelijke groeten van professor Wall- rotli. Do professor is uifc Weenon teruggekeerd en in het- pakje zit oen verrassing voor mevrouw." „Hefc is goed," zoide Ingeborg. Ik dank je. Je kunt nu wel weer naar de keuken gaan en zot voor mij n man hefc avon-deben Iclaar, als het daarvoor tyd is. Ik zal t wanrschyinlyk oersfc laat terugkomen/' Zy'4 wilde liofc meisje weg bobben, want zy had do overjas v-an haar man ju de gang zien. hangen en bliksemsnel was haar oen gedachte door hut hoofd geschoten, voor welker uitvoering, zy goen seconde -wil'de verliezen. Zoodra zy zich onbespied, wist, snelde Zy op hefc Heodingatuk toe en greep Ji-aas- tig in de buitenste Zy'zlak. Haar hoop werd niet teleurgesteld; want behalVIe een verfrommeld fe'a- mongeknepGn vodje papier, voelde zij een hard, rond voorwerp tussohen haar vingers, dat zy reeds by vluchtige Jbes-ehouwing alrs heb tot op de helft geleegde glas met hefc witfce poeder herkende. Zjj verborg haar vondst in haar mantelzak. Het vodje papier liad Zy eerst achteloos ter zode willen werpen; -de eigenaardige, sterke geur die er uit opsteeg, maakte er haar half tegen haar wil op attent en Zy streek hetTpapier op de hand gl'aa. „Ah, de ellendige!" mompelde zij toen zlij de weinige tegels doorgevlogen had, die er op ge schreven stonden. „Nu zal' ik haar waarsonynlyk niéto langer ontzien." Zij stak den brief, -dien Artois in deze dagen van groote opwinding stellig verzuimd had te vernieti gen, eveneens by zioh en verliet h-aar woning, zon der een poging-: in hefc werk te hebben gesteld haai man te spreken. Professor Walroth liep juist ongeduldig in zyn kamer op. en neer, sohy nbaar zeer slecht gehumeurd toen Zyn dochter binnentrad. „Geiukkig, eindelijk tenminste iets aangenaams1!'- riep- hy verheugd uit, terwyl Zyn somber gelaat zichtbaar verhelderde. „Weet je wel, dat ik o-p het punt stond naar jou toe te komen, my'n kind? Want de verrassing, waarop ik my hier bij myn eerdere thuiskomst dan aanvankelijk hefc plan was, had verheugd, is op een groote teleurstelling .uit- geloopen Edith lijdt aan zulk een -afsohuwelyken aanval van hoofdpyn, dat ik haar nog niet eens te zien heb kunnen krygen. Maar wat zie jy er uit, Ingeborg? En wat heb je daar voor mij mee- gobr,acht?" Zy Het hom het -glas met het poeder zien en vroeg „Wat ia dat vader? Ik amouk u, zog, nfij por lijk; wat hot is." x „Ja, lieve kind; dab zal vermoedelijk hooi lastig to zoggon zyn," meond-o hyton hoogde verwonderd over don opgewonden toon, waarop zij tfprak. „Eed analyse op het oorste gezicht Zou zelfs don knap- sten ohomikor niet gomakkolyk vallen. Maar ik kan hot toch eens probooren." Hy schudde eon weinig van hefc witte Zout in do holte van ziin hand, onderzocht het met oogen on neus on bracht toen met don top van zijn vinger voorzichtig eon paar korro'itjos naar 2%n tong. „Ah," riep hij toen uit4, ',.dit geheimzinnige poe der moest eigenlijk niemand, beter kommen dan jij' zolf, liovo Jngeborg. Hot is namelyk niets anders dan hot wonderbaurlyko nieuwe geneesmiddel, do- kunstmatigQ kinine, waarvan do bereidingswyze aan je bonij-deijftswaardigön man is gelukt/' Ingeborg had oogenschynlijk oen finder antwoord verwacht; maar zjj was met haar vragen toch nog niet ten einde. „Kan dit middel onder Zekere omstandigheden; ook schadelüika gevolgen voor een zieke hebben, vader?" „Wanneer het hem in een te groote hoeveelheid: wordt toegediend, zeker!" „Laten wij eens aannemen, dat de inhoud van dit glas werd geschud in een flesöhje, dat onge veer drie eetlepels Water bevat en men gaf een 'zwaarzieke ,een eetlepel vol van deze oplossing, wat zonden dan de gevolgen voor hem Zyn?" „Een zachte en kalme bevryding uit Zyn lijden myn kind! Want zulle een dosis Zou zelfs volkomen' zyn om een gezond rnensoh aan hartverlamming te doen bezwyken." „Welnu, ais de zaken zoo staan vader, dan hebt u my aan een moordenaar tot vrouw gegeven én ik kan geen seconde langer aan de Zijde van dezen.' ellendeling leven." Ten prooi aan de grootste -ontzetting, greep de professor haar hand. „Ingeborg myn kina myn lieveling! Kom tot jezelf je weet niet wat je Zegt." „O, ik weet het integendeel' heel goed; want nog heb ik gelukkigerwijze ondanks alies mijn verstand niet verloren., Uw schoonzoon is een bedrieger, een, dief en een moordenaar en ik Zal' er hoegenaamd; geen bezwaar tegen hebben, als u het noodig oor-f' deelt hem aan het gerecht over te leveren. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1926 | | pagina 1