f Het Belgisch-Nederlandsch Verdrag. H fiebr. KWELDAM - Schagen. Radioprogramma Alle Worst geen Worst Tweede Kamer. Babies PUROL Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. K'f Fijne Kalfs-Hoofdkaas Marktberichten. Reclames. actie zal worden gevoerd: nJ. om weer te krijgen een kuntongerech'. in opti forma of in den tegenwoordlgen vorm. Het lijkt spr. toe, dat meer kans van slagen be staat als de actie gevoerd wordt tot handhaving van den togenwoordlgen toestand, want Juist door dien toestand zal de Regeering met haar poging tot be- ïuiniging weinig bereikt. Juist op het hebben van een kantongerecht hier met een kantonrechter, dio van elders komt. wat dus weinig onkosten voor de schatkist van het Ilijk meebrengt, moet mot nadruk worden gewezen. Immers niet elke plaats die be dreigd wordt met de opheffing van zijn kantonge recht zal dat kunnen doen. wellicht «ooft ons dat meerder kans van slagen. Do heor Burgor schaart zich, evenals de'heer Lo- vink, aan de zijde van den heer Haringhulzen, en vraagt met het oog op den spoed, die betracht dient te worden, wanneer nek wetsontwerp tot opheffing der kantongerechten zal worden ingediend. De heer Van Nuland deel tmede, dat dit zeer zeker niet eerder dan in Januari in behandeling zal ko men. Ook de heer J. de Moor, Zijpe, wijst pp het nut te kunnen aantoonen, welke bezuiniging inderdaad wordt verkregen en hoe nuttig dat is, is geblckon bij de actie die de gemeenten Warmenhuizcn, Sohoorl en Ziino hebben gevoerd tot het behoud van het pontveer aan de Zijporsluis. Juist het aantoonen dat men inzake do bezuiniging in do verkeerde rich ting ging, is ooi-zaak geweest, dat van de opheffing De eerste spreker die heden in de Tweede Kamer zijn beschouwing over hot Nederlandsch-Bolgisch Verdrag zou uitspreken1, was de heer Marchant (v. d.), wiens oordeel, zooals hij opmerkte, van den aan vang af niet heeft vastgestaan, al is de mogelijkheid absoluut niet uitgesloton, dat de Minister hem nog bekeerd, al acht hij dit niet waarschijnlijk. Ofschoon het pleidooi van den Minister een grooten indruk op 6pr. gemaakt had. was spr. en met hem alle leden van zijn fractie, bij nadere studie en overweging tot do overtuiging gekomen, dat dit tractaat niet moet worden aangenomen, omdat de bezwaren ertegen te groot zijn. Spr. moet er uitdrukkelijk op wijzen, dat muurreclames en andere reclames op dit besluit geen invloed hebben gehad. Spr. acht hot met den hoen" Heemskerk den aangewezen weg, om maar niet zonder meèr het tractaat te verwerpen, doch te trach ton oen overeenkomst met België aan te gaan. De voorstelling, alsof de kapitalisten tegen het Ver drag eu de andoren er voor zijn, is dwaasheid. De mogelijkheid bestaat, dat de bezwaren door nieuw overleg te overwinnen zijn. Wellicht kan de Kamer het hierover eens worden. In elk geval zal de Kamer gelegenheid hebben, zich -daarover uit te spreken. Hervatting der onderhandelingen met België vóór een uitspraak door de Kamer is gedaan, is niet mo gelijk. Ook al, omdat de Belgische Kamer zich heeft uitgesproken, zoodat men België geen nieuw Tractaat kan voorleggen. Wel kan de Kamer zich uitspreken voor het tot stand brengen van een bevredigende re geling en het is niet uitgesloten, dat men zich hier over zou kunnen verstaan. Spr. behandelde daarna uitvoerig de bezwaren, die voor ons land aan het Verdrag kleven, waarin hij tot do slotsom kwam, dat België het Verdrag als een Verdrag op afbetaling beschouwd, waarin Bel gië getracht heeft Nederland economische conces sies af to dwingen, op grond van bedreiging met on vervulbare militaire en politieke eischon, «die in de lucht bleven zweven. Wie ochter vertrouwen wil vestigen, gaat epr. voort, moet niet met dwang te werk gaan. Men moet, *ogt spr., de economische regeling bo schouwen los van de militair-politieke, omdat, wan neer do groote wereldoorlog niet was uitgebroken, waardoor de neutraliteit van België vervallen moest worden verklaard, België er. niet aan gedacht zou hebben het statuut te herzien. De economische ge schillen ochter, die ons verdeeld houden, hebben niets mot het, vervallen der neutraliteit te maken. Dit is het juist, gaat spr. verder, het loggen van verband tusschen politieke on economische oischen., dat den heer Nolons heeft blind gemaakt voor de verander- do positie voor Nederland. De heer Nolens is in een periodo van angst blijven verkeeren en sprak hier een Belgische taal. die wij niet verstaan. Kon diplo maat moet zich in den gedachtengang van vreem den verplaatsen, maar niet do vreemde taal spreken. De heer Heemskerk huldigde tot spr.' genoegen een anderen gedachtengang. Maar indien er goeq com pensaties van België zijn, dan moeten wij die voor doelen aan België niet geven. Do regeering van Ne- dorland on België willen echter beido de vraagstuk ken ui* oon hooger standpunt bezien. Wij' moeten ons niet laten leidon door overwegingen uitsluitend van eigen belang, doch ons belang ook niet uit het oog verliezon. Do riviermonden moeten wij niet be schouwen als ons uitsluitend eigendom. Onder de onvermijdelijke concurrentie hebben wij samen te werken tot olkanders welvaart en bloei. Auuvaarden wij dit tractaat dan zal ona aanzien lijden. Bukken wij. niet. maar zoeken wij een andere regeling, dan gaan wij in het internationaal verkeer der volken met opgeheven hoofd. (Bravo's). De heer Vliegen (s. d.) zegt, dat de agitatie tegen het Verdrag niets anders is, dan een uiting van kleinmoedige burgelijke zielen, die gemakkelijk on der den invloed van angstgevoelens komen, Spr. acht het echter gewenscht dat het tractaat wordt aangenomen, omdat een aanneming bevordering, ter wijl verwerping onder bepaalde omstandigheden een bedreiging van den wereldvrede zal meebrengen. Spr. critiseerde daarna de actie, welke door mid del van leugenachtige, althans dubbelzinnige adver tenties, op touwwas .gezet en vraagt zich af, of mis schien het doel hiervan was, do onrust in Europa gkande te houden. Spr. gaat daarna de wordingsgeschiedenis van. het tractaat na, waarbij hij zich kan voorstellen, dat België het als een onbillijkheid voelde, dat Neder land de Schelde beheerschie. Ofschoon spr. toegeeft, dat het tractaat een zekere eenzijdigheid ademt, vraagt hij zichtoch ai, wat Nederland als tegen prestatie had moeten vragen. Spr. constateerde, dat zün partijgenoot Brautigam er evenmin in geslaagd was iets ie noemen, wat bij de onderhandelingen als tegen-prestatie aan België had kunnen worden ge vraagd. De kwestie van de oorlogsschepen op de Schelde, achtte spr. zoo simpel, dat hij de bezwaren daarte gen niet begrijpt. Men redeneert, alsof België al oor logsschepen heeft. Dit doet spr. denken aan degenen, die al uitmaken wie op den bok van een auto mag zitten, als zij deze uit de loterij mochton winnen (ge lach). Spr. betoogde, dat zoowel uit politiek als uit mi- li rair oogpunt èn voor de Schelde èn voor Limburg de toestand dezelfde blijft, als onder het vorige ré gime. Wanneer de heer Vliegen daarna hot kanaal Ant- wcrpcn-Moerdijk bespreekt, waartegen hij, naar hij uiteenzette, geen bezwaren heeft en met cijfers aan geeft, dat er op economisch gebied voor Nederland geen nadeel aan verbonden is, roept zijn partijge noot, de heer Brautigam uit, dat dat onjuist is. De heer Vliegen betoogde echter, dat Rotterdam, met zijn schitterende ligging aan den Nieuwen Wa terweg en met waterverbindingen naar het hart van Europa, onneembaar is. Daarna hield spr. nog een beschouwing over de voordeelon. die het tractaat voor Limburg met zich brengt, waarna hij er op wees, dat verwerping van het tractaat nadeolige gevolgen zou hebben., zooals terugkeer tot den toestand van 1919, toen do ver houding tusschen België en Nederland een onder werp van internationale onderhandelingen was en er wederom een giftige vijandschap tusschen beide landen zou ontstaan, met allo gevaren daaraan ver bonden, indien het tractaat werd verworpen. D* heer Schaper (s. <L): Nou ga je ons zelf angst sanjagen. De beer Vliegen, voortgaande, hoopte, dat de jam merlijke wanklank van nationaal egoisme niet over de grens moge gaan en sprak den wensch uit dat de Minister klaar en breed zijn standpunt zal uiteen zotten en hot hem gelukken zal de meerderheid der Kamer aan zijn zijde to krijgen. Hij zal dan ons vaderland een goeden dienst heb ben bewezen, maar ook de arbeidersklasse, die vurig verlangt naar verwerkelijking van de internationale gedachte ter bevordoring van don wereldvrede! De heer Kcrterhorst (r. k.) bestreedt uitvoerig de verschillende bezwaren van het tractaat, een trac taat, dat volgens spr., geen basis voor een goede verstandhouding tusschen Nederland en België legt, maar integendeel do vaste basis waarop de verhou ding tusschen beido landen toi dusverre heeft be rust aan het wankelen brengt. 'Spr. hoopte echter, dat door de beslissing die de Kamer zal nemen, geen tweespalt zal worden veroorzaakt. Ds. Lingbeek (H. G. St.) beziet het tractaat. van den moreelen kant en komt tot de conclusie dat de toestand van Antwerpen niet zt>ó benepen la, dat België een bewijs van naastenliefde van ons van noode zou hebben. Spr. schetste vervolgens het tractaat als in strijd met onzen volksaard en met onze volksgeschiedenis, want de Hollanders hebben getoond zicb niet de kaas van bet brood te laten eten. Een-stem: .,0 zool" (Gelach). Spr. zal niet medegaan met het tractaat, al heeft hij den .eerbied voor de bekwaamheden des minis ters met de moedermelk ingezogen. (Luid gelach.) Minister Van Karnebeek lacht hartelijk mede, en waarschuwt da Lingbeek met opgeheven vinger. Spr., voortgaande, zegt den minister in dezen, hoe ongaarne ook, te moeten verlaten, in het belang van het vaderland. De heer Van Albarda (s.d.) verklaart, dat hij en zijn partijgenooten niet tot hot tractaat zouden kun nen meewerken, als de casus belli-verklaring Neder land zou binden en automatisch in een oorlog zou wikkelen. Deze verklaring mag niet bindend zijn en Nederland mag geen afstand doen van het recht om zelf over vrede en oorlog te beslissen. Do ver wachtingen dio men in Bolgiö omtrent deze casus belli-verklaring koestert, worden in Nederland niet gedeeld. Spr. verklaart dan ook, dat. - 1. dat spr. en zijn partijgenooten die verklaring af keuren,; 2. dat spr. en zijn partijgenooten die ver.- klaring niet beschouwen als deel qit te maken van het tractaat; 3. dat spr. en de zijnen, nóch do Staten- Generaal, nóch eenigo toekomstige regeering door dio verklaring gebonden achten; 4. dat, indien de Ka mer die verklaring toch mocht aanvaarden, spr. en de zijnen zich door dio verklaring niet in het minst go- bonden achten. Wat het tractaat betroft, meent spr. dnt de Kamer r.og nooit voor zulk een moeilijke beslissing hoeft gestaan. Spr. zegt echter, dat do Kamer vrij is om te beslissen thans ongebonden, maar dat deze vrijheid met voorzichtigheid moet worden gebruikt. Dat dit tractaat zou moeten worden aanvaard omdat België afstand heeft gedaan van zijn politieke aanspraken, verwerpt spr. ten eenenm&le. Het opofferen van on- lechtmatige elschen on aanspraken is geen positieve praestatie. Als België rogelmatig desiderata had la ten vallen, dan zou dit een opoffering geweest zijn. Spr. veroordeelt do agitatie dio tegen het contract, is gevoerd, vooral door kapitaalsgroepen mot Duit scho belangen. Spr. behandelde daarna hot Schelderogimo, maar noemt de bezwaren daartegen niet gewichtig. Het vraagstuk van de verbinding van Antwerpen met den Rijn is moeilijker, in een verbinding van Antwerpen met Ruhrort ziet spr. geen gevaar. HeC kanaal AntwerpenMoerdijk wordt ochter mot angst en zorg tegenmoet gegzion, ook door de voorstanders van het tractaat, omdat m ondaardoor groote schade vreest voor deze economische belangen. Doch de risico is hiervan wederkeerig, want hoe zou de ver houding tusschen België en Nederland worden als Rotterdam dan door dit kanaal ging krijgen. Spr. acht het verkeerd dat niets is geregeld omtrent' de spoorwegtarieven van en naar Terneuzen. Ver keerd noemde spr. het, dat er zooveel ttvijfel blijft be staan omtrent het servituut op verschillende wate ren. Het is jammer dat er geen gelegenheid is tot amendement op het tractaat. Dan zou men het kanaal Antwerpen—Moerdijk uit het tractaat kunnen lichten, of tegen de gevaren compensaties eischen. Maar spr vraagt of nu elke wijziging uitgesloten is? of dat me België kan worden onderhandeld? indien de Nederlandsche volksvertegenwoordiging dien wensch uitspreekt Spr. meent dat dit kan en het is de wensch van velen dat er nieuwe onderhandelin gen zullen worden gevoerd.- Een groote meerderheid, noch vóór, noch tegen het verdrag is aanwezig, maar wel -%oor nieuwe onderhandelingen, om tot een ge wijzigd tractaat of tot een aanvulling door middel van een nieuw protocol te komen. Wanneer een dergelijk resultaat zou zijn te ver krijgen. besloot spr., dan zou dit met vreugde en ver trouwen aanvaard kunnen worden. De heer Dr. de Visser (c.h.) komt op t ogende uitdrukking van Dr. Nolens, dat oud-minsters, than9 Kamerleden, door hun verleden gebonden zijn om voor het tractaat te stemmen. Spr. voelt zich volko men vrij. Bij de beoordeeling van dit tractaat is voob spr. de leidende gedachte een goede verstandhouding met België. Sommige bezwaren acht spr. overdreven en er mag ook niet gesproken worden van een aantas ting van onze souvereiniieitsrechten op de Schelde. Spr. betreurt de critiek van den heer Vliegen op de hooge militairen, die tegen het tractaat zijn. Spr. releveert de 'bezwaren die hij en zijn politieke vrienden tegen het tractaat hebben en die hun voor alsnog niet mogelijk maken met bet tractaat mee. te gaan. Genoemd worden dan het kanaal Moerdijk- Antwerpen. groote nadeelen als dat voor Rotterdam, brengen moe. Verder de verschillende dubia die nog blijven hangen. Een verwerping of .aanneming zon der meer achtte spr, verkeerd en gevaarlijk als dit geschiedde met een kleine meerderheid en vraagt daarom of er geen kans bestaat om tot een bevredi gende oplossing te komen. Spr. hoopt, dat het minis ter Van Karnebeek gegeven is het bij dit tractaat tot een bevredigend resultaat te brengen. Daarna volgde de heer L. de Visser (comm.) stelde zich in hoofdzaak te weer tegen den militai ren opzet van het tractaat en noemde Vliegen een welbewuste misleider als hij voor het tractaat op treedt, on fulmineert tegen de oorlogs-sociaal-demo- craten van België. Toen waren in de Kamer alleen nog de voorzit ter, drie ministers, de stenografen en de pers Er was geen enkele Kamerlid meer aanwezig. hebben vaak last van een gesmetten of ontstoken huid. Dit is dadelijk te verzachten en spoedig te geuczdi door Doos 3060-90 ct. van Ih-et pontveer niets is gekomen. De heer L. J. Roggeveen wijst ook nog op het a.s. dempen van de Zuiderzee, een factor waarop gewe zen kan worden, teneinde hot belang voor behoud van hot kantongerecht uan to toonon. Vóorzitter constateert tenslotte, dat hom gebleken is dat één stem is gehoord, nl. tot behoud van het kantongerecht te Schagen. Spr. oordeelt dat dus nu tot het benoemen van een comité van actie dient te worden overgegaan. Do heer Mr. D. Breebaart, Callantsoog wil lil dat comité iedere gemeente in het kanton vertegenwoor digd zien. De heer Van Nuland acht het gewenscht do ver schillende politieke partijen in het comité te doen vertegenwoordigen. De heer Mr. D. Breebaart evenwel meent, dat het hier geen politieke zaak is. Van verschillende kanten wordt dit erkend., doch bij het bewerken der Kamerleden zal het nut af werpen als het comité verschillende partijen verte genwoordigt. Tenslotte worden als leden van hot comité van actie benoemd de hoeren J. Comelissen, Schagen, J. Burger, Harenkarspel, J. Koster, Winkel, C. Haring huizen, Wieringerwaard, en K. Breebaart Dz„ Bar* 8ingerhorn, Bij de rondvraag feliciteert de heer K. Breebaart Dz. den voorzitter met het succes, dat de buitenge meenten bereid werden bevonden, met Schagen sa men te werken. Spr. zou willen dat voorzitter tot hem zei: „tot wederdienst bereid'", doch tot nu toe hebben wij die ondervinding nog niet. Spr. wijst als voorbeeld op den bewakingsdienst toen Schagen nooit een politieagent afstond en op den vleeschkeu- ringsdienst, waarbij Schagen niet met de buitenge meenten wilde samenwerken, omdat hot finantieel voordeeliger een eigen keuringsdienst kon instellen. Voorzitter is door deze opmerkingen onaangenaam getroffen en meent, dat die zaken niets te maken hebbem met het behoud van het kantongerecht te Schagen, een zaak niet alleen het belang van Scha gen rakend, doch ook dat der buitengemeenten. Hierna sluiting. OVERSTROOMING IN KARINTHIë. Uit Karinthië wordt gemeld, dat daar ten gevolge van hevige onweders groote schade is aangericht. Door zware wolkbreuken en snellen dooi van de ge vallen sneeuw zijn de rivieren en beken snel gezwol len en treden buiten de oevers, waarbij de dijken dikwijls werden doorbroken. Op het baanvak Eisen- kappeKunsdorf is over een afstand van eenige honderden meters de geheele lijn weggespoeld. Men denkt, dat het verkeer hier wol drie vier maan den zal moeten stilliggen. Krachtstations en zage rijen werden verwoest. Men schat de schade op eenige mtlliocnon shillings. GEWELDIGE ORKAAN BOVEN DE ZWARTE ZEE. Bovon de Zwarte Zoo woedt oen geweldige or kaan. Do radio-stations ontvangen voortdurend sei nen van schepen, dio zicti in nood bevinden. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. In Toulouse is een postauto in botsing gekomen mot oen auto, waarin zoven personen zaten. De per sonenauto viel van den weg in do diepte. Vier per sonen werden gedood, de drie andoren gewond. KONINGIN MARIA „OORLOGSVROUW". Bij haar bezoek aan Canada is koningin Maria mot allo daaraan, verbonden ceremonieën van het Old West als „oorlogsvrouw" toegelaten tot de zus terschap van de Sioux-Indianen, waarbij zij den naam kreeg, die beteekent „De vrouw, op wie ge wacht wed". Het hoofd der Indianen zette haar een oorlogsmuts van adelaarsveeren op ten teeken dat zij tot den stam was toegetreden. De ceremonieën begonnen met een dans van dapperen en Indianen- vrouwen om de koningin, prins Nikolaas en prin ses Ileana. Vervolgens werd een buffelhuid op don grond uitgestrekt en werd do koningin verzocht, daarop te knielen. Zij werd daarop in do huid naar een wigwam gedragen, waar do beVeetigingspIech- tigheid plaats had onder do befaamde en zeldzaam pobruikto ceremonie van bloedverwantschap. In den vinger van de koningin word met oon aangescherp- ten voorstoen een onening gemaakt en toen het bloed verscheen, werd het vermengd met het bloed uit een opening in don arm van het hoofd van den stam, die daarop uitriep: „Gij zljt niet langer „Uwe Hoogheid", doch voortaan een zuster van de Ame- rikaansche Siopxnatie*. RLOEMENZAJUL Woensdagavond hoeft dé heer J. Denijs op de Laaft zijn nieuwe zaak in bloemen, planton, zaden, enz. geopend. Het is een keurige winkel, naar de esisohen des fcijds ingerioht en een vriendelijke opleving oip onze Laan. Een rijke sorteering bloomen en plan ten, smaakvol geschikt en gearrangeerd, bewees reeds dat deze nieuwe firma zijn zaken goed aan pakt. Wij wansöhen haar alle succes. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Pieter Flloor, oud 83 jaren, echtgenoot van Maantje Roosöh. POIJTEE. Verloren: een bruine vilthoed; een dop van een benzinetank. Gevonden: een polsmofje. Vermist: een vaars en een gTaskaJf. ZONDAG» 7 NOVJ NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. van Dijk. Doop. Barsingerhorn, nam. 7 uur, Ds. van Loon. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: „Om verzocht te worden." Oudkarspel, geen samenkomst. Oudesluis, voorm. 10 uur. Ds. Tinholt. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Groeneveld. Heermugowaard, geen dienst. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Da van Loon. Winkel, geen dienst. Warmehhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Homstra, Doop. Yëonkuizen, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Oudesluis, nam. 7 uur. Ds. v. d. Veen, Stroe, voorm. 10 uur, Ds. v. di Veen- Nieuwe Niedorp. geen dienst. EVANGELISATIE to: Schagen, voorm 10 uur, de heer Posthuma. Nam. 6 uur, Ds. Hak, pred. te Alkmaar. Maandcoll. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. GEREF. GEMEENTE te: Annna Paulowna, voorm. 10 uur, Prëeklezen. Nam. halfdrie, Preéklezen. Voor Donderdag. 8.50 HAMBURG (392 M.), Morgenoraroep. 10.15 AMSTERDAM (195Q M.), Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias to Amsterdam. 11.20 DAVENTRY, Radio-kwartet. 1.20 LONDEN, DAVENTRY, Gramophoonmuziek. 320 BERN (435 M.), Orkestmuziek. 350 BERLIJN (506 M.), Het stalionsorkesL 4.— ABERDEEN (496 M. 2BD), Causerie. 4.20 4.30 4.45 5- 520 0.45 720 7.30 8.10 820 850 10.— 10.05 1050 GLA5GCW '422 M. 5SC), Concert. HILVERSUM. Uurtje voor de tiekenhulte# en weeshuizen, door mevr. Ahtolnette van DUk. HILVERSUM, Voor-avondconcert door het' H.D.O.-orkes!. PARIJS (1750 M.j Concert met solisten, HAMBURG (392 M.), Concert. HILVERSUM (1050 M.), Handelslessen. LONDEN, DAVENTRY, Tijdsein, weerbericht, LE1PZTG (452 Ml, Concert. HILVERSUM. Kamermuziek. LONDEN. DAVENTRY, Concert „De Drull .ft van Flftnro", Opera van Mozarl. K6NIGSWUSTKHHA1JSEN ,1300 M.). Concert,Blo PARIJS (1750 M.j, Concert door orkesi. HILVERSUM, Nieuwsberichten, koersen weerbericht van het Persbureau Vaz Dias Amsterdam. LONDEN, DAVENTRY, Pianoconcert, muzloltj van Cbopln. LONDEN, DAVENTRY, Dansmuziek. keecl obo van H Bi ■de Je!- rui' «o 3*K 6 NE 8ë0 10.15 11.20 1250 150 2.50 320 4.05. 4.20. 4.80. 4.35. 5.05. 6.05. 6.45. 7.20. 7.50. 8.10. 8.50. 10.—. 10.35. 11.20 it I erir asti idii Vrijdag 5 November. HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. AMSTERDAM (1950 M.) Tijdsein van hot Pers bureau Vaz Dias te Amsterdam. DAVENTRY (1600 M.) Radio-trio. PARIJS (1750. M.) Concert door het orkest van 1 Radio Paris. LONDEN, Daventry (1600 M.) Muziek uit het Metropolo Hotel. FRANKFURT (4704 M) Kindervertellingen. BERN (435 MJ Orkest. ABERDEEN (495 M.) Telefonie v.d. Scholen BERLIJN (505 M.) Orkest, ABERDEEN (495 M.) Ilefc rtationskwartefc, LONDEN, Daventry (1600 M.) Tijdsein, con cert. DORTMUND (285 M.) Gemengd programma HILVERSUM. Voor-avondooneert dooi* het II. D. O.-orkest. AMSTERDAM (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. 4 ABERDEEN (495 M.) Orkestmuziek. BERLIJN (505 M.) Het stations-orkest. PARIJS (1750 M.) SoJistecnoomcert. HILVERSUM. Orgelconcert. HILVERSUM. Fransohe les. LONDEN. Daventry (1300 M.) Tijdsein en weerbericht. KOPENHAGEN (348 M.) Symphonieconccrt KöNIGSWüSTERHAUSEN (1300 M.) Ope ra-concert. LONDEN, Daventry. Wagner-ooncert. HILVERSUM. Nutslezing1. Daarna Kamer muziek door trio. KöNIGSWUSTERHAUSEN. Concert. PARLTS (1750 M.) Kamermuziek. HILVERSUM. Persberichten, en koersen van het Persbureau Vaz Dias. LONDEN, Daventry. Variété-programma, en 12.20. DAVENTRY. Dansmuziek. is oer' Is toi e 1< wo (1 we rer dei El istt na hi H (1 Bl'l, sch sta ren wo err r&8 p 100 ph itc Alle Hout geen Timmerhout, Onze nooit falende kwaliteit is alom beroemd. Onze omzet daarvan Is daarvoor borg MODERNE SLAGERIJ. h; Of Dei Jiuf sU' SCIIAGEN, 4 Nov. 10 paarden f 150 a 400, 3 stieren f 130 a 200, 89 sreldekoeien, vette f 250 a 430, 40 kalfkoeien f 180 a 360, 126 vaarzen f 100 a 225, 106 graskalveren f 40 a 80. 28 nucht. kalveren f 10 a 20. 545 schapen, vette f 28 a 34. 140 overhouders f 16 a 24, 127 geldekoelen, mag. f 140 a 270. 5 Bokken en geiten f3 a 12, 31 varkens mag. f30 a 37, 50 idem votto p. K.G. f0.68 a 0.72, 140 biggen f 12 a 20, 37 konijnen f0.50 a 3, 237 kippon f0.5Ó a f 1.50, 28 oenden f 0.60 a 2, - hanen f 0.73 a 2, 81 K.G. boter f 2. EIERVEILING SCHAGEN, 4 November. Aanvoer: 33 partijen, 2688 kipeloren en 9 par tijen, 507 eenden eren. Do prijs liep van t 10.70 tot f 15.80, bruine eioren van r 12.30 tab f 13, -oins^ kipeiorem^ van f 10 tot f 10J.O. Dq veiling duurt voort. HOORN, 3 November 1926. Aangevoerd: 154 Varkens: vette varkens 7074 ot., zouters 6468 ct. Handel! vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 3 November 1926. Bloemkool, le soort f 29.1040.50, 2e soort f 10.40 tot 17.50, per 100 stuks. Wortelen f 3.6*03.80. rooda kool, le soort f 1.604.30, 2!e soort f 1.802J0, gele kool, le soort f 1.303.30, witte kool; vroege t 1.60 tot tf 2.20, idem, Deen scho f 2.20-3.30, uien f 4.20—4.70, drielingen f 2.50—3, nep f 3.20—3.30, bieten f 2.90—3.40, allés per 100 Kg. Aanvoer: 3800 st. bloemkool', 3500 Kg. Wortelen, 27000 Kg. roode kool, 35000 Kg. gele kooi, 81200 Kg. witte kool, 11800 Kg. uien. 2325 Kg. bieten. WARMENHUIZEN, 3 November 1926. Roode kool, le soort f 1.70—2190. 2e soort f "0.90 tot f 3.40, witte kool, le Soort f 1.65—4.90, 2edomt f 1.15^-1.60, bloemkool1", le soort f 23.70, 2e soort f 6. -J Aanvoer: 28700 Kg. roode kool, 68650 Kg, witte kool, 60 stulcs bloemkool. NOORDSCILAR WOUDE, 8 November 1926. Uien f 4.605.30, drielingen f 2.702.90, nep f 3.60, grove uien f 4.70, peen: f 2.903.30, roode 'in kool f 1.703.70, gele kool f 1.503.40. witte 'kook (rj f 1.502, Deense!i.« witte f 2.303.80, alles per 100 ijé Kg. Bloemkool f 2735, 2c 9oort f 41L30, 100 stuks. Aanvoer: 2600 Kg- uien, 8000 peen, 34800 Kg. roode koot, 12000 Kg. gele kc 53400 Kg. witte kool!, 13200 Kg. D. witte, 2800 sb bloem kool. ALKMAAR, 3 November. Op de heden gehouden Naiaarsveemarkt aanvoer en prijzen: 3113 stuks Runderen: mi koeien f 259400, geMekoeion f 175300, vaar f 120225, 670 graskalVercrn f 40120. Handel stug. AMSTERDAAf 3 November 1926. Aangevoerd: 242 vette kalveren, le kw. f 1.15— 1.24, 2e kw. f 0.90—1.15, 3e kw. 78—90 ct, enketa boven noteering. Prijzen per Kg. lévend gewicht; 46 nuchtere kalveren f 1016 per stuk, 520 varken»; Overz. en Gelderséhe le kw. 8586 ot., 2e kwi 84— 85 ot., per Kg. sladlitgewiohfc; vette varkens f 82-84. li: irt en iro De meeste huidkwalen zijn hinderlijk, doch krab ben verergert de kwaal. Onmiddellijke verlichting wordt echter verkregen bij aanwending van Fostors Zalf, en bij voortgezet gebruik verdwijnt de huid aandoening. Fosteré Zalf wordt sedert jaren aan bevolen, Fosteris Zalf is alom verkrijgbaar b f 1.75 por doos, f 1.per tube, av ft ip Dei ch

Schager Courant | 1926 | | pagina 2