Petten bij Zijpe. Binnenlandsch Nieuws. AUTO-ONGELUK. Inzittende verdronken. Auto van den Dijk geslagen. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Voetbal. «teenen veretterd. Ben buiafyormige tondeHooe, ge maakt van een krokodillen tand. De vuurmakers, die de aanzienlijken van Tibet, van de Himaiaya en Mongolië naast hun zwaard hadden hangen, wan neer zn ten stryde togen. En dat alles is geschiedenis. Dat allés toont on», hoe do menschen duizenden jaren hun vernuft heb ben moeten gebruiken, eer dat eenvoudige doosje lucifers, een cent een heal dooSje volr, met vijftig of meer stokjes er in, gemaakt kon worden. „Heeft u even een vlammetje voor meP" is een heel wat eenvoudiger vraag in 1926 ni Christus, dan ze geweest zal' zjjm in evenveel jaren yóór onze jaar telling begon. Naar men weet, heeft do gemeente Zijpe zich voor vereenjging met Petten verklaard, o.m. onder de voorwaarde, dat eventueel© wachtgelden van don burgemeester >eni de ambtenaren vani Potten niet ;ten laste van de nieuwe gemeente gebracht zou- den worden. Ged: Staten hebben than.9, naar wij vernemen, aan B. en W. van Petten gesohreven, aat dit laat ste to bereiken is door in de wet, waarbij de sa menvoeging wordt geregeld, te bepalen, dat in de nieuwe gemeente voorloopig van de bewoners van Petten belasting geheven zal worden naar de laat stelijk vóófr de vereeniging aldaar geldende tarieven welke h^ogetr zijn dan die te Zijpe. Voor de in- woners van Petten zou dan de samenvoeging toch op dien duur een voordeel'-opleveren, daar de wacht gelden binnen afzienbare® tijd zouden ophouden en dan de heffing van belasting naar verschillende regels tevens beëindigd zou worden. Omtrent samenvoeging op dezen grondslag wen- schen Ged. Staten spoedig het gevoelen van B. en W'. te vernemen. HOOG WATER» De Maas is plotseling weer sterk gestegen. Gis termorgen te 8 uur was de stand te Maastricht 4.96 M. boven N.A35!. De was bedroeg gedurende de laatste 24 uur 1.61 M. België eeinde: Sambre etafcionnair, evenals de Maas bij1 Hastière, omtrent de Ourfehe zijn er geen berichten. De rivier wies in den loop van den morgen nog, vermoedelijk zal •ohter spoedig val intrede®. ONGEVAL TE ROTTERDAM, Eergisteravond omstreeks halfzeven is de 39-ja- rige kok. H; M. S., van het Nederlandsche s.s. „Tanger" bij de terreinen van Wambersie en Co. aan de Schiéhaven tusschen# den wal! en het schip te water geraakt. Onmiddellijk werden red dingspogingen in het werk gesteld, doch eerst na. 20 minuten gelukte het den man op het droge te brengen. Vergeefs werd kunstmatige ademhaling toegepast, Fv* inmiddels ontboden dokter kon slechts den dood constateeren. FEN VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Zondagavond ongeveer helfacht is ongeveer drie mijl Noord-West van IJmiiiden een vliegtuig, g* komen uit Noordelijke richting, na een onzekere be weging in zee gestorte. Onmiddellijk uitgevaren sleepbooten kwamen een half uur. na het ongeval' op de plaats aan, doch konden geen spoor van vliegtuig of inzittenden ontdekken. HUISZOEKING BIJ DE WITTE STAD. Men meldt uit Amsterdam: Gistermorgen heeft de politie huiszoeking ge daan ten kantore van de naaml. vennootschap Al- gemeene Bouw- en Exploitatiemaatschappij De Wit te Stad, Van Baarléstraat 11, op grond van ver denking van overtreding van de JLoterijwet. De Witte Stad geeft pen premieleecning uit. Verschei dene bescheiden zijn in beslag genomen. Gister zou juist ©en .aangekondigde trekking plaats hebben. De maatschappij De Witte Stad zou te Amsterdaji een groot complex woonhuizen stichten. Een goec. jaar geleden is van het eerste huis de eerste steen gelegd. Sindsdien zijn er veertien huizen gebouwd, door den heer Z. Gulden, die architect van de on derneming was, doch naar hij ons meedeelde, thans niet meer tot haar in betrekking staat. Den laat ste® tijd is er in het geheel niet meer gebouwd. Maandagmorgen in -de vroegte) zagen voorbijgan gers langs den Twuiverweg tusschen Broek op Lan- gendijk en St. Pancras een luxe auto in het water liggen ten deele met de wielen omhoog. Niet vermoe dende dat de bestuurder zich nog daarin zou bevin den, werd niet direct alarm gemaakt. Zoo moeten reeds meerderen de plaats des onheils gepasseerd zijn, voordat daadwerkelijk werd opgetreden, toen een tweetal Broeker inwoners per vaartuig passeer den. Deze werden de vreeselijke waarheid gewaar en gaven daarvan onverwijld kennis aan den Burge meester van St Pancras. De auto was van den heer R. Slot, groentenexpor- teur en wethouder dezer gemeente en het slachtoffer was diens ongehuwde 25-jarige zoon Klaas. Het lijk werd éérst naar St. Pancras vervoerd, waarna de ouders met het droeve gebeuren in kennis werden gesteld. Het was inmiddels ongeveer half negen ge worden. De auto werd later op den dag op het droge gehaald. Hoe het ongeval ontstaan is, is niet met zekerheid te zeggen. Het is gebeurd op het rechte gedeelte vanaf den bocht naar Broek en gezien het spoor in den zachten graskant moet de auto nog ongeveer 30 meter in steeds gevaarlijker positie zijn voortgereden voor ze overzij in het water terechtkwam.. Mogelijk is dat de heer S. heeft moeten uitwijken voo een an dere auto en toen te ver in den zachten berm kwam. In aanmerking genomen den tijd toen de heer uit Alkmaar vertrokken is. moet 'het ongeval om streeks 12 uur gebeurd zijn. POKKEN. Te Sittard doen, zich'op dit oogenblik 4 egevallen van pokken voor. Voor uitbreiding schijnt men niet behoeven te vreezen. NOORDSCHARWOUDE. Aanvankelijk met een 30-tal leden is gisteravond i aan den Langendijk opgericht een afdeeling van het instituut voor arbeidersontwikkeling. Het doel is nog deze maand de eerste ontwikkelingsavond te houden en deze in den komenden winter eens per maand door een zestal anderen te laten volgen WINKEL. Zondagavond gaf de Eerste Wieiinger Bioscoop een filmavond bij den heer R. Laan alhier. Er was een zeer bevrediende belangstelling en geen wonder, men is van de Wieringer Bioscoop iets moois gewend geraakt. Ook thans is genoten van de prachtfilm „De schaduw van het Oosten", al9 hoofdnummer >en voorts van de bijnummers. Hei seizoen is met een mooi programma ingezet. Na afloop bal. WINKEL. In de Maandag gehouden vergadering van stenige- rechtigde Ingelanden van den Weerepolder, zijn her benoemd,: de heer D, van der Oord als voorxitter-mo- lenmëester, de heer Si Over al9 Hoofdingeland van het Heemraadschap de Strijkmolens der Niedorper Kogge, de heer C. Koorn, tot secretaris-penningmees ter. Men meldt ons uit Winkel: Maandagmorgen vroeg had hier een ernstig onge luk plaats. Een vrachtauto ingericht voor het ver voer van personen, vervoerde 16 arbeiders van de Zuiderzeewerken van Helder afkomstig naar Me- demblik, De auto was afkomstig, - naar men ons me dedeelde, van den heer Oden to Wieringen. Op den Westfrieschen dijk, bij een zeer sterken bocht, is de bestuurder m den binnenberm van den weg gekomen waar ter plaatse de groene berm zoowat geheel is weggestoken, waardoor de weg rond en glad was en vermoedelijk zijn stuur kwijt geraakt, door het diepe slag. De auto verloor daardoor zijn evenwicht en is van den stellen kant van den dijk geslagen, die ter plaatse zeer hoog en zeer steil is. De bovenbouw is er geheel afgebroken. De inzittenden zijn binnen gebracht hij den heer L Fluister. Eén persoon was zeer ernstig gekwetst, men sprak van oen gebroken ruggegraat, en anderen zijn gewond door glasscher ven enz. Onmiddellijk is geneeskundige hulp ingeroe pen en door dokter en wijkverpleegster ter plaatse het eerste verband gelegd. De ernstig gekwetste is per ziekenauto onmiddellijk naar het Marine'hQSpi* taal te Helder vervoerd. Na verbonden te zijn en van den schrik te zijn bekomen, zijn ook de anderen vertrokken. De fk-ma Keetman en Schoorl heeft het opruimings werk -tor hand genomèn. Later bereikte ons het bericht dat de ernstig ge troffene overleden is. CONSERVEEREN VAN FRUIT EN EIEREN. Te EJst worden proeven genomen met een nieuwe vinding tot het ponaerveeren van fruit -en eieren Twee ingenieurs hebben nl. de ontdekking gedaan, dat in -een ruimte, waarin geen electrisehe spanning voorkomt, geen bederf tengevolge van bacteriën- werking plaats heeft. Te Amersfoort en te Hil versum werden reeds proeven in het klein met deze methode genomen, waarbij* de resultaten gun stig bleken. Het beginsel1 van den nieuwen „conservatorbe rust volgens de „Veldbode" op het reit, dat zioh tusschen de lucht en de aarde en tusschen de ver schillende luchtlagen in het algemeen eleotriscn© spanningen „zijn. De bouw en inrichting va dc conservator dient nu zoodanig te zijn, dat ze een ruimte bevat, waarin die afwezig is. Terwijl te Amersfoort en be Hilversum van hout en stee® werd gebruik gemaakt, bestaat het toestel te Eist uit ijzer. De eigenlijke conservator wordt geiso leerd van de buitenwanden en er mag geen hoht in komen. Met behulp va® lampen met rood hoht kunnen de noodige werkzaamheden worden verricht Voorts werd in droge lucht spoediger electrxci- teit opgewekt dan in vochtige en daarom wordt in den conservator gezorgd voor een zekeren voch tigheidsgraad. De conservator, staat op een beton nen voet, waarin luchtopeningen voorkomen, terwijl zich boven den conservator een ventilator bevindt, dien men kan regelen. I Is de installatie eenmaal- goed gebouwd on inge richt, dan heeft men weinig kosten. Duro machi nes, zooals in een koelhuis worden gebruikt, zijn niet noodig. De exploitatie is goedkooper en het fruit laat zich langer bewaren dan wanneer het uit ©en koelhuis komt. Bij eieren heeft men de er varing opgedaan, dat ze na een langdurige bewar ring in een conservator nog wekenlang goed blij ven, terwijl ze na het verlaten van een koelhuis nog slechts een drietal dagen ais yersch zijn te ver handelen. Ook bij het Amerikaansche fruit heeft men deze ervaring opgedaan. In een conservator blijft de structuur van het bewaarde product, van dien« cellen, gelijk» terwijl dit in een koelhuis niet het geval is. Ook in schepen en in woonhuizen kan een conservator gemaakt worden. Indien de uitvinding> werkelijk! aan de bovenge noemde, hooge eisöhen in de praktijk zal blijken te voldoen, dan openen zich zonder twijfel wijde persr peotieven. KOLHORN. Den 7en November gaf de Zangvereeniging een openbare uitvoering in de zaal van Buis, deze wae als altijd stampvol'. Behalve een 8-tal zangnummers werd het kluchtspel „Papageno'- opgevoerd. Een en ander viel bij het publiek zeer in den smaak. Na afloop een gezellig bal. Overleden: CorneHske Wiersma, oud 68 jaren, eohtgenoote van Iieinder Wouda. Jaoob Erix, oud 73 jaren, echtgenoot van Bretje Bruijn. Cornelis van Dijk, oud 60 jaren, echtgenoot van Neeltje de Boer. Huwelijken: Geene. I GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand October 1926. Geboren: Cornelis Hendricus, zoon van Nicolaas Ursem en Petronella Moras. Ondertrouwd en getrouwd: J. M. Schroevers te Velsen, en D. Vos. alhier. Overleden: Aaltje Bakker, echtgenoote van Petrus Kok, oud 54 jaar. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand October 1926. Ueboren: Jan, zoon van K. Bouwens en van A. Pluister. Pieter Marinus, zoon van J. .0. Koolaard en van M. Verheijden. Albertus, zoon van J. Bak on van R. ten Bruggencate. Getrouwd: O. Boots, oud 25 jaar en G. Voort- huizen, oud 23 jaar. Ondertrouwd: O. Veen, oud 42 jaar^ won. te Nieuwendam on T. Kloosterboer, oud 34 jaar. Overleden: Andries, oud 5 jaar, zoon van D. Kansen on van S. Bennema. S. Bennema., oud 40 jaar, echtgenoote van D. Kansen. A. Spijker, oud 58 jaar, weduwe van J. Biak. ftftirr GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand October 1926. Geboren: Jaooba Anna, dochter van David van Diepen en Ceoilia AJida Oud. Jan, zoon van Niko- laas Stammes en Catnarina Butter. Ondertrouwd, getrouwd en overleden geene. KANALISATIE VAN WESTFRIESLAND, Op het verzoek van het gemeentebestuur van Scha- gen om in de Commissie van de Kanalisatie van Westfriesland (de commissie-van Aalst) een der le den van dat gemeentebestuur te benoemen, is door genoemde commissie benoemd de heer P. Trapman alhier. CONCERT. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie geeft de Schager Orchestvereeniging a.s. Zondag avond een concert. De prestaties van dit gezelschap bij vorige gelegenheden geven voldoende reden om de verwachting te» mogen uitspreken, dat op dit con cert iets moois te genieten zal zijn. BLINDE MAN OVERREDEN. Het lid van den Volksraad, de heer Roep, onze vroegere plaatsgenoot, die zich per auto naar Serang begaf, overreed nabij Paragi een blinden man, die den weg wilde oversteken. De auto botste tegen een telefoonpaal en werd zeer ernstig beschadigd. De heer oRep werd licht gewond, de overredene zeer ernstig. De chauffeur bleef ongedeerd. HERHALINGSONDER WIJS. Hjet aantal leerlingen op de herhalingsschool aan onze lagere school bedraagt dezen winter 19, waarvan 10 meisje»' fret onderwijs in de handwerken volgen. WEER IN SOHAGEN. Het zangersfeest van den Bond van Gemengde Zangverenigingen in Noordholland zal, evenals dit jaar, in 1927 wederom in Schagen worden gehouden, GEMEENTE ST. MAARTEN. Ingeschreven gedurende de maand October 1926. Geboren: Geene. Ondertrouwd en Getrouwd: Pieter Cornelis Schrij ver, oud 23 jaren en Neeltje Biesboer, oud 20 jaren, beiden te Sint Maarten. Nicolaas Pieter Homan, olid 25 jaren, te Harenkarspel en Jantje Peetoom, oud 20 jaren, alfyier. Overleden: Trijntje Neefkes, oud 56 jaren, echtge noote van Dirk Burger. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende de maand October 1! Geboren: Stijntj'e on Pieter, dochter en z on van IOaos Hemke en Wijntje Troostliedde. Petronella, dochter van Martinus Oom en Thoodora Margare- tiha Bos. Hendrik, zoon van Jan Jee en Antje BJéklwr. i DRIEHONDERD SLACHTOFFERS. Naar schatting zijn ongeveer driehonderod perso nen omgekomen in hei zuiden van het eiland Luzon ten gevolge van den typhoon en de zeebeving. Uit de binnengekomen rapporten, die nog inclompleet zijn, kan reeds worden opgemaakt, dat de materieele schade millioenen dollars bedraagt. De typhoon heeft behalve de provincie Batangas ook Cavite, Laguna, Tayabas geteisterd, doch eerst genoemde streek heeft het ergste geleden en in de provincie moeten alleen bijna tweehoilderd personen zijn gedood. VROUWELIJKE AUTOBANDIETEN. Op een eenzame boschrijke plek tusschen Pershore en Defford, in Worchesthire, hebben Zaterdag twee rr. eisjes in een automobiel, vergezeld door een ge- wapenden man, een postauto aangehouden. De auto der bandieten werd dwars over den weg geplaatst. Drie postzakken werden met de auto weggevoerd. Ongeveer een week geleden heeft een dergelijke overval plaats gehad. De bandieten gobruikten bij die gelegenheid een auto, die later bij Hereford onbe heerd werd gevonden en getsolen bleek te zijn. Twee der postzakken van den Zaterdag gepleegden overval werden later in een greppel bij den weg ge vonden. De door de bandieten gebruikte auto, die eveneens gestolen was, is te Cheltenham teruggevon den. VLIEGTUIGRAMP IN BOLIVIë. Naar Reuter uit La Paz meldt, is bij Santa Cruz, in Bölivië, een Junker-vliegtuig te pletter gevallen. De bestuurder, de monteur en de vier passagiers, kwamen öm. Onder de passagiers waren een vrouw en de consul van Bolivië in- Arica. TYPHOON OP DE PHILIPPIJNEN. Een Reuter-telegram uit Manilla meldt: Volgens nog niet bevestigde berichten zijn vele personen het slachtoffer geworden van een typhoon, die de provincie Batangas geteisterd heeft. Het gerucht loopt, dat de stad Batanges over stroomd is en dat de stad Bauang door een vloed golf is geteisterd. Vele menschen moeten in deze twee steden ver dronken zijn. Wegens de storing in de telegrafische verbindin gen is het onmogelijk, het juiste aantal dooden en den omvang der waterschade vast te stellen. EEN VREEMDE KWEEKERIJ. Een vindingrijke Amerikaan is op het denkbeeld gekomen, in Californië een meer dan 8000 vierkante meter grooten farm in te richten voor het fokken van leeuwen, waaraan diergaarden, circussen en filmondernemingen, in den laatsten tijd steeds groo- ter behoefte blijken te hebben. In dit modern fokstation zouden momenteel 75 leeuwen gehouden worden. Elke leeuwin zou twee maal per jaar 3 4 welpen kunnen krijgen, zoo dat de leeuwen-kolonie zich ras kan uitbreiden. De jongen worden met de flesch opgevoed. Voor de voedering wordt voor eiken dag een enorme kwam titeit paardenvleesch gebruikt. Voor een jongen leeuw wordt een som van zeshondèrd gulden be taald, voor een volwassen mannelijken leeuw geldt als hoogste noteering de fabelachtige som (hebben de Amerikaansche bladen misschien één of meer nullen te veel gezet?) van 120.000 gulden! De exploitatiekosten worden, behalve door den verkoop van jonge leeuwen, gedekt door het „verhu ren" van leeuwen aan filmondernemingen. Een leeuwin met veel „talent" ontvangt b.v. voor haar optreden 4800 gulden per keer. Zoo lang de concurrentie dus niet te groot wordt, kan de affaire heel rendabel zijn! DE GEWEZEN KROONPRINS. De Montagmorgen vertelt dat Zaterdagnacht bij de zesdaagsche rennen in het Berlijnsche sportpalast de gewezen' kroonprins verscheen tot groot mishagen van het publiek der bovenste rangen. Een paar be zoekers schreven op een groot stuk papier „Geen penning voor de vorsten, maar alles voor de renners" env lieten dat toen onder algemeene hilariteit naar beneden zakken. Een paar minuten later werd gemeld dat een oud vriend der rennen uil Oels een premie •van 500 mark had uitgeloofd. Daar iedereen begreep wie'deze sportvriend was werd er op de goedkoope plaatsen gefloten, terwijl het publiek dat beneden zat klapte. DE KOLENNOOD IN BELGIë. Ten gevolge van den kolennood zijn van Donder dag af een aantal treinen afgeschaft, eenige treinen, onder meer op de lijn Antwerpen—Brussel, zullen Zondags niet meer loopen. NOODWEER IN FRANKRIJK. Sedert 48 uur wordt het gebied van Reims onafge broken door zware regens geteisterd. De Marne, de Aisne en de Maas met al haar zijrivieren zijn gaan wassen. De Maas is reed» buiten 'haar. oevers getre den. NA DEN AANSLAG O PMUSSOLINI. Volgens sommige Fransche en Duitsche bladen zou er in Italië, sinds den jongsten aanslag op Musso- lini een soort terreur heerschen. Naar de Quctidien meldt, zouden de fascisten te Milaan 200 huizen ge plunderd hebben. Te Bologna en in geheel Emilia zouden de uitspattingen talloos zijn. Te Rome zouden de fascisten zelfs vrijheid gekregen hebben om 2 maal 24 uur te plunderen. Dit laatste toont aan hoe veel deze berichten waard zijn. Men zal goed doen er niet te veel geloof aan te slaan, al zal het zeker wel voorkomen, dat hier en daar tegenstanders van het fascisme gemolesteerd worden of erger en dat hun eigendommen worden vernield. Voor het overige is het, gezien de strenge censuur, die thans nog var. scherpt is, uiterst moeilijk om precies te weten, er in Italië omgaat. DE REI8 VAN DE KONINGIN VAN ROEMENII. Er is een bericht in de Amerikaansche bladen vol gens hetwelk de kosten van de reis der koningin van Roemenië in de Ver. Staten tot maximumbedrag van 500.000 worden gedragen door den automobiel, fabrikant Ford. Het lijkt een zonderlinge mededee. ling; maar zij is dezer dagene gedaan te Vancouvti door J. B. Ayres, een persoonlijke vertegenwoordig^ van Ford. Zelfs de fooien worden door Ford ver* goed. En dat is niet weinig. In het Waldorf-hotel u New York b.v. reeds 2000. Ford betaalt hoteli, u-einen, autoritjes en alle luxe uitgaven. Maar 't lijft' toch een vreemde mededeeling.. HET CONFLICT BIJ DE RIJNVAART. De Rijnschippers zijn vastbesloten, met alle mii len hun loonéischen door te zetten. Indien niet op het laatste oogenblik de arbitrale uitspraak bindend wordt verklaard, is uitbreken van de king onvermijdelijk. Het heden te Duisburg ve melde personeel van de Rijnscheepvaart heeft algemeene stemmen een beslissing genomen, gens welke het dek- en machinepersoneel tot king besluit. Het begin van de staking hebben besturen- der organisaties gemeenschappelijk vastgi stel-d. DB TYPHUSEPIDEMXE. Uit Hannover, 6 Nov. Het aantal typhuspatiëü ten in de ziekenhuizen bedraagt op het oogenbij nog 819. In totaal zijn er tot dusver 262 persont aan de ziekte overleden. DE OVERSTROOMING IN BARL De bladen melden uit Rome, dat tot dusver na d overstroomingsramp te Bari 24 dooden konden wen den geborgen, 't Aantal gewodnen is zeer groot. Hoi derden families zijn dakloos. Bij Gioja-del-Colle, in de nabijheid van Bari, hee het water een gedeelte van de spoorlijn van Aha mura weggerukt, tengevolge waarvan een personeu trein ontspoorde. DE ONVEILIGHEID VAN HET BOHEMER WOU] Eenige dagen geleden, zoo meldt het Prager TagaJ®.a blatt, zijn twee afgelegen hofsteden van het dt Weichseln bij het vallen van den avond door roovv, overvallen. Terwijl een deel der roovers die gemaa *un kerd waren, de boeren en knechts met revolvers bedwang hield, roofden en vernielden de overig alle9 wat in hun handen kwam. Zij gingen de stall binnen, slachtten de gemeste varkens en vernield wat zij niet mee konden nemen. Zoo sneden zij koei d,e uiers af en rukten jonge biggen de strot uit. I de huizen stalen zij het beddegoed, dat de vrouwi die de roovers vergezelden, in ontvangst namen op een klaarstaande auto laadden. Zij hadden jui alles opgeladen, toen er een patroelje aankwam vi het garnizoen te Kruman, dat intusschen gewaa schuwd was. Er ontstond nu een moorddadig vuurgel I> vecht, waarbij roovers in goede orde in de aangren Rerc zende bosschen terugtrokken, in de duisternis ont boel kwamen. Sl Men vermoedt, dat het zigeuners zijn, die zoo bru bet taal optreden. Te Holzschlag aan de Oostenrfjksch I 20 grens, is de politie er in geslaagd een Zigeuner aa te houden, die toegaf lid van een reeds lang vervolg de bende te zijn en meedeelde, dat deze den volgei J den dag een eenzame hoeve in de huurt van he in dorp aan aou vallen. De hoeven werd door rijksveld het wachtei'3 en soldaten bezet, maa rde bende kwal Z niet opdagen. -Zij deed denzelfden nacht'een inval ii er een naburig dorp dat geheel geplunderd werd. Mei ond slaagde er niet in de bende te pakken te krijgen wei De bevolking is zeer verbitterd en heeft beslotei te 1 als de politie én het leger haar niet kunnen helpen E zich zelf te helpen. Het is daarom thans ook vcajdoe niet-roovers gevaarlijk zich na het invallen vanWjm» duisternis buitenshuis te begeven. N. R. ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE OOSTENRIJ1 ■"GHF. POSTSPAARBANK. Men meldt uit Weenen aan de N. R. Ct.: Hier is groot opzien gebaard door de verklaringei van Reisch. 'den president van de Nationale Bant die thans ook de postspaarbank onder zijn beheei heeft, dat ook dit groote staatslichaam door deel neming aan bankzaken en speculaties verliezen heef geleden, die tot 110 millioen schilling zijn opgeloo oen. De verliezen zijn vooral het gevolg van het steu nen van den bekenden oorlogswinstmaker Bosel ei ^je van de Treuga- en de Verkehrskredietbank. ter Mgr. Seipel, de bondskanselier, heeft Zondag o; a{a «en verkiezingsvergadering in den omtrek van We* nen toegegeven, dat er inderdaad ook bij de posl spaarbank fouten zijn gemaakt. Er is echter ge« reden tot ongerustheid. De kanselier garandeerde da het zuiveringsproces van het openbare leven tham onverwijld voltrokken zal worden. D: BREEZAND. Zondag speelde Breezand I in Den Helder tece Batavier 3. Met een complee telftal wist Breezan een verdiende 40 overwinning te behalen. Het was van beide zijden niet best. Breezand 2 speelde thuis 'tegen W.G.W. 3 uit Hel der. B. kon het niet halen en moest met 30 vef liezen. SPARTA I—HOLLANDIA 3, 3L Zondag had Sparta 1 Hollandia 3 uit Hoorn bezoek. Sparta heeft haar goeden naam van legef woordig weer gehandhaafd in een overwinning 31. Sparta was overwegend sterker en boekt dus verdiende overwinning. - NIEUWE NIEDORP. Voor onze voetbalclub was het Zondag geenf" Itikkige dag. N. Niedorp I speelde te Oudorp fê® Oudorp I en verloor met 3—4. Do# N. Niedorp-adspiranten speelden op r éi® terrein tegen Horlamdiaradspiranten en verlór® mot 02 f OUDESLUIS. t Zondag jl. had D.O.SiK.O.-II bezoek van Helder»- Voor de rust vooral speelt D. zeer enthousiast en 15 hierdoor iets in dë meerderheid, alhoewel H. tech nisch beter speelt. H. neemt, eerst de leiding, IateJ maakt de D.-midvoor gelijk, terwijl dezelfde »Peler kort daarop D. de leiding geeft met een mooien kop bal. Rust 21 voor D. Na de rust een gelijk opgaanden strijd, waarin JJ 10 minuten voor het einde uit een strafschop RObJ* maakt, terwijl eenige minuten voor het einde H winnende doelpunt maakt. D. II pseelde een ze® goeden wedstrijd. tB,. As. Zondag ontvangt D.O.S.K.O. I een harer zwaai ste tegenstanders, nl. J.V.C. I uit Julianadorp, weiK de laatste wedstrijden schitterend op dreef is. zal er dan ook wel geweldig spannen in Oudesiui».

Schager Courant | 1926 | | pagina 6