Radioprogramma Blnnenlandsch Nieuws, Voetbal. Gemengd Nieuws. WTNKELVTTRBOu VVÏWG. l>e winkelverbouw voor rekening van den heer K. Leguiit, brood- en koekbakker rn de Hoep, al hier, i« bij onderhaaidsohe aanbesteding gegund aan de laagste insohrjjvers. Het 'timmerwerk aan don heer J. van Strpriaan te Haringhuizon, hot .metsel werk aan den hoer 0. Keijzer en liet sohilderwerk aan den hoor Brogman, beiden alhier. VERKIEZING. Tot Notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de hoeren 0. Kooij Hz., EL van Kui pers en H. Middelbeek. AANVA LEN VERWEER. Iemand 'uit den omtrek van Eenogen, mLde eonigo schapen", waarbij een ram, verweiden. Ter be spoediging van het karwoije had hij een rijwiel ge- nometi. Plotseling- keerde de ram zich oj> den smallen weg, tuseèhen twee slooten, om, en viel den man aan. Deze wist zich niet 'beter te verdedigen, dan het rijwiel' tot schild te gobruiken. De aanval werd eenige malen herhaald, tot de man met totaal vernield rijwiel, acihter een hek wist te komen. Door een ander persoon werd de ram plotseling gegrepen en aan een touw gebonden. Door dit zoor krap to houden, liep alles yorder goed af. GESLAAGD. Onze vroeger© plaatsgenoot, de heer P. N. Rogge veen, thans te Druten, slaagde bij het onlangs te 's-Gravenhage gehouden examen voor Candidaat-No- taris, JULIANADORP. Zaterdagnamiddag waren ©enige kinderen aan het spelen o$> een steoohoop bij den heer P. H. aan de ICooy, waarbij het zoontje van den hoer L. eveneens aldaar woonachtig, ongelukkigerwijze daarvan is afgevallen, en een beenbreuk bekwam, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. NIEUWE NXEDORP. Ter voorziening in de vacature, wegens 'benoe ming van den heer Jn. Stammes tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente, is de heer B. Hart tot No tabel benoemd. NIEUWE NTEDORP. Over derde kwartaal 1926 is door het On derling Yeefcrads' alhier een premie berekend van T 0.60 per rund. NIEUWE NIEDORP. Maandagavond hield het Departement Nieuwe Niedorp van de Maatschappij tot Nut van 't Ak gemeen zijn tweede bijeenkomst in dit seizoen. De voorzitter, Dr. F. Maats, opende met wel kom deze vergadering, er op wijzende, dat .wij heden een letterkundigen avond zouden hebben, en dat hij het gonoègon had Ds. A. Klaver uit Hoorn, die over ITeijermans en zijn werken zou spreken, bij de aanwezigen in te leiaen. De spreker leidde zijn rede in met verschillende fragmenten uit de zoo bekende Falklandjes te doen hoor cm. Daarna Bet spreker in zijn boeiend over zicht uitkomen, van hoe groote waarde de be gaafde schrijver Heijermans voor onze letterkunde is geweest. VersohiDendo van Heijermans' meest beroemde en bekende werken en .tóoneelstukken, als Ghotto, Allerzielen, Het Zevende Gebod, Op hoop van zegen, enz. werden door den zoo begaaf den spreker behandeld. Hiermede de zoo groote waarde der Heij erm ans-werken naar voren bren- ^gende. Tenslotte draagt spreker ons nog stukken voor uit Droomkoninkje en 'Vuurvlindertje.. Het rwas ©en waar genoegen, een .avond naar dezen^emi- nenten spreker tte mogen luisteren. Na beëindiging zijner rede, verwierf spreker dan ook een dankbaar en hartelijk applaus. Hierna sloot voorzitter met woorden van dank aan 'Dr. Klaver, dezen zoo welgeslaagden Nute- avond. OUDKARSPEL. Het oude gebouw van den heer de B. alhier 6taande achter de woning van den heer v. D., is men bezig te sloopen. Aten is daarmee z>over ge. vorderd, dat de muren nog gestaan zouden hebben, als de hevige wind der laatste dagen niet gezorgd had, dat het ölooperswerk meer zijn voltooiing na derde. Een omgewaaide muur kwam eohter in de ramen van den heer v. D. terecht, op een moment dat hij daar juist? even van te voren gepasseerd was. Gelukkig liep dity gevalletje zonder ongevallen af, doch het had evengoed anders kunnen zijn. OUDKARSPEL. De nieuwè belastingverordening op publieke ver makelijkheden is in werking. De tooneelclub „Jong Levenheeft daarmee voor de uitvoering van Zen dagavond op krachtige wijze kennis gemaakt. Twee belastingen op éen avond is wel goed voor de geldla van de gemeente, maar minder aangenaam voor de vereenigmg die het treft. Eerst wordt 10 pet. belasting van de entrée's geheven en als dan de uitvoering is afgeloopen, wordt voor het gratis bal de caféhouder nog voor de oppervlakte van zijn lokaliteit aangeslagen. We vernemen, dat een zoodanige uitvoering niet het doel der voorstandera dezer belasting geweest is en dit punt in de e.k. raadszitting een onder werp van Bespreking zal uitmaken. .OUDKARSPEL. De tooneelvoreeniging „Jong Leven" gaf gister avond in de kolfbaan van deft heer Vis een uitvoe ring met „St. Jansvuur". tooneelspel in 4 bedrijven, Kr was flink wat belangstelling en er is zeer ten rg- noege van het publiek gewerkt. Dat deze jonge club reeds een goede reputatie geniet, bewast wel dat vooraf reeds ruim 100 plaatsen waren besproken. OUDKARSPEL. De vorige week is een der vrouwelijke inwoners van de Spoorstraat naar Duin en Bosch vervoerd, te gen wolk vervoer de omwonenden zich nogal schij nen to keeren. M enmeent.' dat hier absoluut geen reden aanwezig was om deze vrouw, die een ruim jaar geleden uit hetzelfde ziekenhuis voorwaardelijk ontslagen is, weer daarheen te .vervoeren, daar ze na dien behoudens één uitzondering een volkomen rus tig leven moot, hebben geleid. Men is van oordeel dat hier andere oorzaken aanwezig zijn, die de echtge noot van deze vrouw hebben bewogen haar naar Duin en Bosch vervoerd te krijgen. De omwonenden hebben zich heden met een gemotiveerd verzoek tot den Officier van Justitie gewend om inzake dit transport, een ernstig onderzoek in te stellen. Men is van oordeel, dat de kantonrechter nooit toestem ming to; dit vervoer gegeven zou hebben, als deze over den toestand van de vrouw en de omstandig heden naar waarheid was ingelicht. WIERINGERWAARD. Wanneer de Wieringer Bioscoop komt, kan 'men bijna zeker rekenen op een flinke zaal publiek. Zoo ookZondagavond bij den heer Van der Woude. Als hoofdnummer werd gegeven: De Geheimzin nige Passagier, waarvan de inhoud, in 8 tafreelen, duidelijk door den heer Bosker werd uiteengezet. Van begin tot het einde werd met algeheee aandacht ge- vo gcl en iedereen zal wel voldaan geweest zijn. Minder voldaan waren we over de z.g.n. komische film „De Knalfuif" in 2 acten, waarvan het meeren- deel den inhoud wel niet zal hebben begrepen. Toch werd er hartelijk om gelachen. Het traditioneele bal, de hoofdschotel voor de jon gelui, tot slot. BARSINGERKORN. De propagandaclub „Houdt Moed" van den Bond voor Siaatspensionneering alhier, bracht Zondag jl. in het lokaal van den heer A. de Graaf ten tooneele het blijspel „Papageno" in 4 bedrijven. De aantrekkelijkheid van een kluchtspel met zijn vermakelijke tooneeltjes maakt ,dat zulk een stuk in den regel bij de overgroote meerderheid van het publiek allicht goed' inslaat, ook als is er hier on daar een beetje overdrijving in het spel, wat trou-, wens voor 8en goede uitvoering gevaarlijk kan zijn. En in zooverre hebben de dames en heeren rederij kers van „Houdt Moed" Zondagavond weer veel suc ces gehad. De zaal was vrij goed' bezet en er wérd medegedeeld, dat de af deeling in gunstigen toestand verkeert. BOTSING. Gisteravond omstreeks 10 u. zijn op den Haagschen weg nabij Delft een autobus van de II. T. M. en een luxe-auto van een inwoner van Schiedam tegen el kaar gereden. Tengevolge van den schok, zwaaiden beide voertuigen om elkaar heen. De autobus reed tegen een boom en de luxe-auto kwam dwars op den weg op de tramrails te staan. Belde wagens werden zwaar beschadigd. Het tramverkeer heeft door het ongeval ernstüge stagnatie ondervonden. Do inzittenden van de luxe-auto hebben geen letsel be komen, van de passagiers van de autobus werd! een oude man door glasscherven verwond. SCHUIT GEZONKEN BIJ MARKEN. Zaterdagavond omstreeks zes uur voer de sleep boot „Harry Frater" op de Zuiderzee in de richting Amsterdam, Gesleept werden de „Hendrika". gela den met suiker, bestemd voor de Westerauikerraf- finaderij (schipper J. van Wijngaarden) en .,De Vijf Gebroeders" met een lading aardappelen, afkomstig uit Oude Pekela en bestemd voor Rotterdam (schip per H. de Jonge). Op ongeveer drie K.M. voor Marken werden door den sterken wind de beide gesleepte schuiten tegen elkaar gedreven, met het gevolg, dat ,.De Vijf Ge broeders" zonk. Schipper De Jonge, zijn vrouw en drie kinderen werden gered en opgenomen door de „Hendrika". In Amsterdam genoten de drenkelingen voorloopig gastvrijheid aan boord van het opleiding9 schip voor de binnenvaart „Prins Hendrik". ..De Vijf Gebroeders" uigt drie mijlen in Zuidelijke richting, ter hoogte van den lichttoren van Marken. GASVERGIFTIGING. In de woning van den 76-jarigen A .v. V. aan de Vrouwesteeg te Gouda heeft zich in den afgeloopen nacht een geval van gasvergiftiging voorgedaan. In "verband -met een ongesteldheid sliep de heer A. v. V. in een bedstede gelegen tusschen huiskamer en keuken, terwijl zijn echtgenoote boven sliep. Des morgens beneden komende nam zij een sterke gas- lucht waar. Het bleek, dat de kamer, waar de man sliep met een groote hoeveelheid gas was vervuld, doordat de gaskraan van de lamp openstond. De man verkèerde in erastigen bewusteloozen toe stand. De ontboden geneesheer vreesde het ergste. Met behulp van een zuurstof-apparaat slaagde de E. H. B. O. er na twee uur in de bijna geheel gevloden levensgeesten weder op te wekken. V. is naar het v. Iterson Ziekenhuis overgebracht. Hij maakt het re delijk. BROEK OP LANGENDIJK. Maandag-morgen had alhier ter veiling" een on geval plaats, hetwelk nogal goed afliep. Toen de Bouwer L. de Graaf van Zuidsoharwoude, zijn schuit met bloemkool1 geveild had, raakte zijn. vaarboom bekneld tussohen een schuit, welke acn: ter hem aan kwam en zijn schuit, waarop hij de vaarboom tegen zijn,borst kreeg en te water geraakte. Zijn werkjongen, J. Balder van Zuid- soharwou.de, sprong z n baas na, om hem^te redden. Intussohen waren enkele omstanders al' in een vlet gesprongen, welke de beide drenkelingen spoedig op net droge hadden, zoodat ze met den schrik en een nat pak vrij kwamen. JULIANADORP. Voor een zeer matig bezette zaal' gaf de Zang- vereeniging O.K.K. Zondagavond een openbare int voering in de zaal: van den heer O. Vader, onder leiding van haren directeur, den heer F. van der Mei]. Een achttal zangnummers werden op ver dienstelijke wijze uitgevoerd, waaronder het num mer, getiteld: „Boven de Sterren" nog aanschou welijk werd voorgesteM door een goed samen gesteld tableau. Tusschen de zangnummers werd nog een kleine voordracht ten beste gegeven, en waarin de dienstboden van tegenwoordig net moes ten ontgelden. Na cle pauze kregen we nog het blijspel in éen bedrijf, getiteld „Verhuisd". Dit stukje was zeer grappig, maar vertoonde toch zeer wel een greep uit het dagelijkscho leven, waardoor het dan ook o.i. veel in aantrekkelijkheid \yon. Tot slot nog bal1 na, geleid door goede muziek. OP DEN RAZENDEN BOL. Uit Helder, 15 Nov. Omtrent de stranding van het Fransche scheepje „Perdreau", dat op weg van St. Brieuc naar Leningrad op den Radenden Bol aan den grond is geloopen, kan het volgende gemeld worden: Het scheepje is 265 ton groot, de bemanning be staande uit 12 personen, is reeds behouden te Nieuwe- üiep aan wal gebracht. De sleepboot „Drente" van het Bureau Wijsmuller, en de „Assistent", hebben ge tracht verbinding te krijgen, doch zijn Zaterdag on- errichterzake teruggekeerd in verband met de hco- ge zeeön en den krachtigen wind. De „Perdreau" zit ongeveer 1000 meter ver in do Gronden op het gevaarlijkste deel van den Razen- den Bol. Deskundigen beschouwen het dan ook zoo goed als verloren; *eods is het lek geslagen en maakt het water. De zware mist was de oorzaak van deze stranding. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Cornelis Johannes, xoon van E. Komen en van C. Jonker. Jacob, zoon van H. J. van den 'Berg en D. Meilink. Ondertrouwd: G. J. Ltfvlnk. wedn. van H. Veen- stra on J. A. Zijp, wed. van A. D. Groneman. Getrouwd: Geeno. Overleden: Jacob Schrieken, oud 87 Jaar, echtge noot van T. Kossen. GEMEENTE ZIJPEL Ingeschreven van 10 tot ©jx met 10 November. Ondertrouwd]: Jacob Fredrik Koster, 29 jaar, vee houder te Zjj'pe en Trijntje Biersteker, 29 jaar* zonder beroep, te Oadtanteoog. v het einde komt J. opzetten, en al spoedig Wakt de J. mldvoor met een schot in den bovenhoek gplijk. Het D. doel beleeft dan verschillende angstige momenten, doch doelpunten blijven uit, waardoor bet einde van dozen Bpannenden wedstrijd komt met 11. Do wedstrijd werd in de beste verstandhouding ge speeld. J.V.C. is, mits volledig, een zeer sterk elftal. DOSKO II hield zich schitterend en klopte in Den Helder H.R.C. 5 met 2—1. Bruvol. A.s. Zondug ontvangt DOSKO II in Oudosluis, Bree- zand II. BREEZAND. Zondag speelde Breezand 2 voor de competitie te gen S.V.S. 3 uit Helder. Op een bijna onbespeelbaar terrein wist Breezand e en3—1 overwinning te beha len, wat niet onverdienstelijk is te noemen. Door terreinafkeuring ging de wedstrijd Schagon 2—Breezand I niet door. Zondag staat voor Breezand I oen belangrijken wedstrijd op' het programma. Dan is nl. Succes van Wioringen de gast van Breozand. In verband niet de goede prestaties va* beide elftallen mogen wij een spannenden wedstrijd tegemoet zien. „SPARTA". In eön meer spannenden wedstrijd dan de uitslag zou doen vermoeiden, heeft Sparta I Zondag Jl. haar eerste nederlaag in het seizoen geleden in Alkmaar tegen V.A.F.C. I. welke hierdoor de eerste plaats in genomen heeft, terwijl Sparta de tweedo plaats in neemt. Met niet minder dan 5—1 werd Sparta ge klopt. De zeer sterke dwars over het ,veld staan- den wind deed veel afbreuk aan het spel. Reeds van den aanvang af blijkt, dat de elftallen vrijwel even sterk zijn en beide geven elkander ook weinig toe. In de Sparta-voorhoede wil de combinatie niet erg vlot ten en enkele gemakkelijke kansen om de leiding te nemen blijven onbenut. Bij een aanval van V. maakt de linksbinnen met een schot via de paal het eerste doelpunt, 't Was echter van koren duur, want bij een mooien Sparta-aanval brengt Bierste ker de partijen wederom op gelijken voet. Nadat. R. Rus en Watertor Jr. nog een paar maal rakelings over of naast schieten, komt de rust. Ook hierna is Sparta niet minder, doch het verloop werd zoo. dat bij Alkmaar alles en bij Sparta nieta wilde lukken. Wanneer Akkes en Piet elkander een moment niet begrijpen, maakt Winter hiervan gebruik en 't is 1—2. Hierna kwam voor Sparta de groote teleurstel ling, toen bij een schot van den zelfden speler Ak kes den bal stopt wel een hal ven meter voor de doel lijn, terwijl de scheidsrechter vanaf het midden van het veld hiervoor een doelpunt toekent. Wanneer V. dan nogmaals uit een corner scoort en hierna nog maals doelpunt, maakt Sparta nog een buitenspel doelpunt en komt spoedig hierop het einde. Zondag a.s. ontvangt Sparta I Uitgeest I, welke ook nog gegadigde is voor de bovenste plaats. Weet Spar ta deze te kloppen, en wint W.F.C., waarvoor groote kans bestaat, van V.A.F.C -staat Sparta wederom no. 1. Moed gehouden, Spartanen! Niet uit het veld geslagen door één nederlaag. NOORDS CKARW OUDE. Voorwaarts II had Zondag een wedstrijd tegen G.V.V. II uit Krommenie, van wélken wedstrijd1 ge lijk spel 22 de uitslag was. WIERINGERWAARD. W.F.C. adsp.Dosko ads.. 01. Kleins Sluis—W.F.C.. 2—3. Zondagmorgen speelden de adspiranten tegen de Dosko-adspiranten. Hoewel geregeld in de meerder heid, wist W.F.C. niet te doelpunten, tegen de Dosko- adsp. eenmaal. Volgenden keer maar beter, jongens. 's Middags trok Wierlngerwaard I naar Kleine Sluis. Voor de rust werd met den storm in den rug een 2—0 voorsprong verkregen. Hoewel er na de •rust ontzettend hard gewerkt werd, wist Kleine Sluis toch gelijk te maken. Even voor het einde achter was het def W'waard linksbuiten, die van kortbij Wloringerwaard opnieuw de leiding gaf, 3—2, waar mee het einde kwam. v Volgende week komt J.V.C. op bezoek.0 Wanneer er goed gespeeld wordt, belooft dat een spannenden wedstrijd te worden, WIERINGEN. Wegens terreinafkeuring ging de competitiewed strijd ..tuSSohen Batavier 3 van Helderden Succes 1, welke alhier zou worden gespeeld, jl'. Zondag niet door. r Succes II was Zondag naar Geel-Wit te Hel der, voor de competitie, en verloor met 51. De adspiranten-ldasse van Succes speelde des jmiddags tegen S.O.D.A. 2 van Wester'and en won met 2—0. Scheidsrechter Jb. Koorn leidde goed, doch had handen vol werk, deze jongelui eenigszins in toom tte houden. OUDESLUIS. Zondag J.1. had DOSKO I bezoek van J.V.C. I uit Anna Paulowna. D. is volledig, terwijl J. voor het eerst in deze competitie volledig ie. D. trapt af, ter wijl een harden wind dwars over het veld staat, waardoor goed combineeren zoo goed als onmogelijk is. Voor de rust gaat het spel gelijk op. D. doet de eerste gevaarlijk aanval, waarbij de D. midvoor rakc- 1 nge langs den paal schiet terwi.1! even later de D. rechtsbinnen tegen den paal schiet. Aan den anderen kant tost Zwart een geweldig hard schot, welk de D. keeper schitterend stopt, terwijl Zwart oven later hard naast schiet. Bij een D. aanval schiet de D. rechtsbinnen onhoudbaar in, uit een voorzet van links, doch scheidsrechter heeft voor buitenspel ge floten. Zoo komt met blanco stand de rust. Zat er voor de rust weinig gang ln,<ia de rust werd tot anders. Na een gelijk opgaand begin, wordt bij een D. aanval de J. verdediging in het nauw go- dreven, waardoor de J. spil den bal In eigen doei v/erkt. D. leidt met 10. Dit geeft moed bij D., waar door zij iets in de meerderheid komt, doch dit niet In doelpunten weet uit te drukken. Een kwartier voor HET EINDE DER ENGELSCHE MIJNWERKERS STAKING. Zaterdag heeft het mijnwerkersconflict met 432.000 tegen 352.000 stemmen besloten om de regeerings- vpors'-ellen aan te nemen, in zooverre dat zij naar de districten zullen worden verwezen met een aanbeve ling om ze aan te nemen. Nu staat vrijwel vast. dat het einde der staking er over enkele dagen is. Er zul len dan straks nog wel moeilijkheden te overwinnen zijn bij de districtsonderhandelingen, maar de sta king is dan uit en de rest regelt zich. Algemeen was men het er over eens op het mijn werkerscongres, dat de voorwaarden zeer ongunstig waren voor de werknemers. Men heeft er laten uitkomen, dat het voorgestelde hof zoo beperkt zal zijn in zijn bevoegdheden en zijn levensduur, dat het vrijwel waardeloos ls. Dan zijn er sprekers te^en opgekomen, dat do mijnwer kers zich voor drie jaar vast moeten verbinden tot regelingen, die zit door den nood gedwóngen, moe ten aanvaarden. Dit is alles ongetwijfeld zoo. maar het verwijt ervoor komt vooral op de onverstandige leiding neer die zoo lang geschermd heeft met onver vulbare eisohen cn, om die te handhaven, menige ge legenheid waarbij zij gunstiger voorwaarden had kunnen vorkrijgen, dan. de tegenwoordige, heeft la ten voorbijgaan. Cook "heeft wel gezegd: „Deze voor- waarden zijn de afschuwelijkste die ooit aan werk* lieden voorgelegd zijn. zij konden niet erger zijn", •maar vergeten de «flotsom te trekken dat hij een van de hoofdschuldigen is. d:at het den mijnwerkers zoo slecht vergaan is. Van de drie oorspronkelijke eischen: geen loonsverlaging, geen verlenging van werktijden, een nationale regeling hebben do leiders alleen van de laatste iets khnnen redden, maar wat nu voor nationaal beginsel doorgaat is niet meer dan een schim van hetgeen zij zich voorstelden. NOODLOTTIGE BRAND. Gisternacht heeft in do voorstad van Straatsburg, Rupprochtsau oen hevige brAnd gewoed, dio den dood van vier mcnschen tot gevolg heeft, gehad. Vorsohsi- dene personen sprongen uit de vensters en liepen ernstige verwondingen op. DAAD VAN EEN WAANZINNIGE. To Erfscheidenveen heeft gisteren een 51-jarige man getracht in oen vlaag van waanzin zijn 76-jarige moeder mot een zeis te dooden. Na den aanslag heeft do dader zich door verdrin king van het leven beroofd. De toestand van het slachtoffer is ernstig. De dader was een oppassend man, maar in den lnntsten tijd niet geheel toerekenbaar meer. Armcede srhijnt hier de voornaamste oorzaak te zijn.geweest, meldt het V. D.-Bureau. EEN VUURWERKBOM. Bij een sportfeest in het stadion te Ohio (in den staat Columbus, V. St.) is een vuurwerkbom, die in de lucht had moeten uit elkaar spatten, pas ont ploft toen zij tusschen het nubliek op de tribune viel Er zijn negen gekwetsten. Do wedstrijd wa» de groote rugby-wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende ploegen van Ohio en Michigan. PADDENSTOELEN VERGIFTIGING. Te Bordeaux is oon gezin van zes personen door het eten van paddenstoolon vergiftigd. Naar öolga seint, zijn de vier klnderon reeds oyerledon, verken ren do moeder en grootmoeder in hopoloozen tou- stand. t REGENS EN OVERSTROOMINGEN. De zware slagregens van het laatst der vorigs week hebben in Schotland en elders overHtroomingea. veroorzaakt. Er is hier en daar schade aangericht Ook in den omtrek van den opschuivenden berg M hot Welsche dorpje Cwm (hoe spreekt men dit uit?] bij Ebbw Vale (Montnouthshire) heeft het velé wnter den toestand verergerd. Al de bewoners van Cwn zijn thans veiligheidshalve weggevoerd. Mannen os vrouwen moesten tot aiui het middel door het waf ter waden om hun hebben en houden in veilighelj co brengen. WOEDENDE WOLVEN. Te Kroms aan de Donau maakten twee oppassers uit een circus een kooi schoon, waarin vier volwassen wolven waren opgesloten. Plotseling viel een wolf een hunner aan, waarop een andere wolf den tweedon oppasser in den voët beet. Deze wist echter het hok uit te komen. De vier wolven vielen toen allen cp den overgeblevene aan, die zich niet meer verweren kon (en wien het vleesch van het lijf gerukt werd. Ten slotte kwam de directeur op het lawaai toe snellen en begaf zich, alleen met een zweep en in het voorbijgaan opgeraapt bankje gewapend, in de kooi. Na een opwindend gevecht met de woeste dieren slaagde hij erin ze van hun slachtoffer te verjagen en in een hoek te drijven. De oppasser is met. meer dan 20 ernstige beetwonden naar het zie kenhuis overgebracht. SLECHT WEER IN ENGELAND. Ruw weer vergezeld van hevigen hagelslag heeft gedurende weekend boven de Britsche eilanden en in sommige deelen van Engeland gewoed. Do schade die aangericht werd, is.groot. Den geheelen Zaterdag: had de wind een gemiddelde snelheid van 40 tot f mijl per uuur. Overstroomingen hadden plaais in' Schotland. De scheepvaart -ondervond groote vertra| ging. De bemanningen van twee in nood verkeerendi schepen werden gered ter hoogte van Galloway. Def Kanaaldienst moest stop gezet worden. Een Deensche] schoener s'randde op de kust van Cornwallis. dochl de bemanning werd gered. Een Noorsche stoombootj strandde nabij Lowestoff, doch kwam later weer vlot.! EEN BOTSING TUSSCHEN ROYALISTEN FASCISTEN IN PARIJS. Een tiental fascisten verschenen voor het gebouw der .Action frangaise". Br onts'ond een Woordenwis seling en de fascisten sloegende ruiten in. Leden der „Action frangaise" losten daarop revolverschoten op hen waardoor een fascist gewond werd. De fascis ten schotel) eveneens op de leden der „Action fran gaise" en vertrokken vervolgens met medeneming van den gewonde. Er is een onderzoek geopend. POSTVLIEGTUIGEN VERBRAND. Uit Casablanca, 13 Nov. Twee postvliegtuigen van den dienst Casablanca—Dakar, welke bij kaap Bojador waren gedaald, zijn door Mooren aangeval len en. met de post. in brand gestoken. De twee pi loten werden gevangen gehouden, maar men ver-; wacht, dat zij spoedig in vrijheid zullen worden,ge- s'eld. DE VALSCHE MAJOOR. De „Frankische Volksfreund" vertelt volgende Kö- penickiade, die zich to Veitshochheim heeft voorge daan. Eenigon tijd geleden kwam in dio plaats een zich noemende majoor Hausen van de militaire acade mie te Ohrdorf logeeren. Een zekere W., die zich bij die gelegenheid nog gaarne in zijn militaire plunje steekt, had de eer, den majoor in de betere kringen te introduceeren en het beviel hem zoo goed, dot hij ook zijn „zuster", mevrouw oberlandesgerichtsrat Geier liet overkomen. Ook deze was al spoedig in die betere kringen een graag geziene gast. Dpor de nieuwe relati >s kwam de majoor in ken nis met een gefbrtuneerde dsine, die gaarne ma joorsvrouw wilde worden. Beiden konden het al spoe-' dig goed met elkaar vinden en toen de officier eenj keer in geldverlegenheid zat, was de dame oogen- blikkelijk bereid hem met een slordige 3000 niark uit den nood te helpen. Een paar dagen echter nadat de majoor dit som nietje in handen had, moest hij noodzakelijk ver trekken; hij was aan een buitenlandschen militairen attaché toegevoegd en had als zoodanig aan de nia-| noeuvres deel te nemen. Deze duurden de trouwlustige darpe echter wel wat erg lang en toen ze taal noch teeken van haar ver loofde hoorde, wendde ze zich tot de militaire aca-i demie te Ohrdorf. Daar vernam*ze, dat er aan de Bchool geen majoor Hausen bestond. Aangifte bij de politie-volgde nu, die al spoedig aan het licht bracht dat de „majoor" niet anders was da neen beruchte oplichter, boekbinder van beroep, die met zijn echt- gc-noote, welke hij voor zijn zuster laat doorgaan,! reeds menige goedgeslaagde „zaak" achter den rug heeft. De uniform bewijst hun daarbij onschatbare diensten: zij opent hun iramers.de „betere kringen", zooals men o.a. zien kan in het geïllustreerde blad ter' gelegenheid van den leger- en vlootdag te Neurenj; berg, uitgegeven en waarin majoor Hausen naast voj Mackensen en zijn vrouw naast Prins Ruppreca schittert. Pit dag tentl' Dl' VOO* DÜIBdflU. 8.50 HAMBURG (302 M.). MorRenoTr.roep, 10.15 AMSTERDAM (1950 Mi). Tijdsein van Ml Persbureau Vai Dias. U.20 DAVENTRY. (1000 M.), Radio-kwartet. 12.50 PARIJS (1750 M.), Concert door het urkMl van Radio-Pails. 1.20 Londen, Daventry, Muziek uit het Metropol' Hotel. 3.20 BERN (435 M.), Concert, door orkest. 3.50 BERN (435 M.), Conccn. 4.05 ABERDEEN (495 M. 2BD), Causerie. I 4.20 BOURNEMOUTH (386 M.). Concert BERLIJN (505 M.). Kamermuziek. ABERDEEN (495 M. 2BD), Het stationsorke* 4.30 AMSTERDAM (1950 M.), Tijdsein van Porebureau Vaz Dias. 4.35 BOURNEMOUTH (386 M.), Concert. 3.— HILVERSUM (1050 M.), Knipcursus. Vool- avondconcert door het H.D.O.-orkest. 450 HAMBURG (392 M.). Mozart-concert. 5.05 PARIJS (1750 M.), Solisienconcert. 6.15 HILVERSUM (1050 M.), Volksliederencycla». 7.20 LONDEN. DAVENTRY. Tiidsein, weerbericM- 6.45 en 7.15 HILVERSUM, Enpelscho lea 8.10 HILVERSUM. Uitzcndavond van den Katbo- leiken Radio Omroep. 820 LONDEN, DAVENTRY, The Victor OIol Sextet. 8.50 PARIJS (1750 M.). Avondconcert. ELBERFELD (260 M.), Concert LEÏPZTG (357 M.). Concert. K NT as W UST ERH AU S E N (1300 M.), Avond concert. DAVENTRY. (1600 M. 5XX). Tooneelspel. 10.20 LONDEN, DAVENTRY Symphonleconcert. 12.20 LONDEN. DAVENTRY. Dansmuziek. MADRID (375 M.). Dansmuziek.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6