SCHAGER ROEM Tuinderij te koop, Zondag 21 November HERDERSHONDEN j. DE WIT Wz, Openbare Uitvoering, KROON LEVERTRAAN fa. GEBR. ROTGANS, scherp Spinaziezaaui 2 Werkpaarden te troop vier drachtige Zeugn, een Slagerij, Prijswerpen Prijsbiljarten Bekendmaking. Tuinboonen. Het Communistische Complot op Java. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Na afloop BAL. JANSEN. op de brug, op Zaterdag 20 Nov„ bij K. Zeeman Pz., De BONNEN DE WIT's MARGARINE blijven ter waarde van !Q cent. Schagen. afd. KOLHORN, geeft een „Als je nog een Moeder hebt", „Arm Moedertje" op Zaterdag 20 Nov. om Speculaas, Tulband, Krentenbrood, enz., bij J. Blaauboer, Verl. Meerweg Breezand. en alle soorten TUINBOONEN. en een Dekbeer, C. BEEMSTERBOER. Warmenhuizer 4.50. GLASGOW (405 M.) Concert. 8.05. PABUS (1750 M.) Soliatenconcert. 8.20. HAMBURG (392 M.) Conoert. 6.15. HILVERSUM (1050 M.) VioolOonoert. 6.20. DAVENTRY, Concert. 7.20. DAVENTRY. Tijcbsom, weorbarefoht 7.50. HAMBURG (892 M.) Concert. 7.10. HILVERSUM. (1050 M.) Nutefasing!. 8.20. DAVENTRY. Concert 8.50. PARIJS (1750 M.) Concert. 9.HILVERSUM. Populair conoert door het HD.O.-urirost. - 10.HILVERSUM. Persberichten van het Pere bureau Var Dias. Daarna: dansmuzdokB 10.05. DAVENTRY. Sohubert 10.35. DAVENTRY. Concert. I- Batavia, 17 November. In den Volksraad heeft mar. Schrleke gezegd, dat de regeering zoodra zij over oneer gegevens beschikt, niet zal nalaten, den Volksraad een omstandiger uiteenzetting van zan ken te «even; do regeering grijpt deze gelegenheid aan om uiting te geven aan haar innige deelneming met het lot van de gevallen slachtoffers van mis dadige aanslagen, en met dat van hun nagelaten be trekkingen. Mr. Scbrieke voegde hieraan toe een v;oord van warme hulde voor allen, hoog en laag, die meer dan hun plicht hebben gedaan tot beveili ging van de gemeenschap in deze moeilijke, veel- eischende dagen. Hij zei de overtuigd te zijn, met de ze woorden de tolk te zijn niet alleen van de inge zetenen van West-Java, maar. ook van de andere doelen van Indiö, hij wie het vertrouwen bevestigd moge worden, dat pogingen tot gezagsaanranding, speciaal zooals gedaan in den nacht van 12 op 13 November, door groepen misdadigers, bij' voorbaat tot mislukking zijn gedoemd, omdat het gezag ovar voldoende machtsmiddelen beschikt en deze op do juiste wijze hanteert, ten einde iden toestand meester te blijven. Mr. Heijtzell de Wilde sloot zich uit naam van den Volksraad aan bij de hulde van de regeering over de lofwaardige 'houding van bestuur,politie en leger. Een beroep van do regeering op steun en mede werking van den Volksraad zal niet tevergeefs ge daan worden. Serang, 16 November. 'Kapitein Bekking en de assistent-resident de heer Westenberg «hebben in 'het station te Laboean hun bivak opgeslagen. Alle Chineozen zijn uit Laboean met den trein gevlucht. Laboean is vrijwel verlaten, Batavia, 17 November. Vanochtend hebben zich 49 verzetslieden op het- politiebureau aangemeld. De Divisiecommandant is naar Bantam vertrokken. Te Weltevreden zijn in totaal 465 personen gevan gen genomen. De hoofdleider® zijn blijkbaar nog niet gepakt. Batavia, 17 November. Do nacht is overal zeer rustig verloopen. Do toestand wordt zeer duidelijk geillustToerd door een klacht van De Proangorbode, dat in de hotels en sociëteiten in de hoofdsteden do diners-dansants zeer druk bezocht waren, waarbij do ernstige gebeur-! tenissen werden weggelachen in flirtend discours. RESERVOIR GEBARSTEN. Een groot reservoir, dat gelegen is aan den rand 'van het moeras boven de Aire-vallei nabij Koighley in Yorkshire, is eergisteren gebarsten, tengevolge van de hevige regens der laatste dagen. Grooto stukken land werden overstroomd en wegen kwamen onder water te liggen. In Wales viel onophoudelijk regen en in het dorp Cwm worden de huizen bedreigd en is de toestand ernstig. Een vliegenier, die van Parijs naar Londen vloog, heeft verklaard, dat grooto gebieden in Zuid-Enge- land veranderd zijn in binnenzeeën. HET GESCHIL IN DE ENGELSCHE MIJNIN DUSTRIE. De laatste berichten over de stemmingen Van de mijnwerkers in de districten zijn minder gunstig. De Schotsche conferentie van. mijnwerkers-gedelegeer den heeft naar gemeld wordt, met 57.000 tegen 12000 stemmen, dus met vier tegen één. de voorstellen vfer worpen. De conferentie v. gedelegeerden In Zuid-Wo- lc-s moot zo hebben verworpen met een meerderheid van 79.000, dus met drie tegen/één. In Northumber- land moet bijna als één man tegen de voorstellen zijn gestemd. Daarentegen is in Djerbyshire een overweldigende meerderheid vóór aanneming. In Lancashire en Shes- hire zijn 625 afdeelingen van do federatie vóór en 667 tegen de voorstellen. Intusschen hebben eergisteren 12.500 en gisteren 6500 mijnwerkers den arbeid hervat. EEN DOLLE HOND. Eon dolle hond heeft te Boedapest niet minder dan 21 personen gebeten. Het gelukte een bereden po litieagent na eon achtervolging van een uur den hond to dooden. ZAKKENROLLERS EN POLITIE. In hot te Leipzig gevoerde proces tegen een bende zakkenrollers en een aantal agenten van politie, die de gauwdieven behulpzaam zijn geweest, heeft een der zakkenrollers verklaard, dat de agenten tot 40 pet. van den buit kregen. Op de herfstmesse van 1924 waren te Leipzig niet minder dan 60 zakken rollers werkzaam. Verscheidene hunner waren uit Berlijn overgekomen en hadden, voor zij' aan het werk gingen, oen ontmoeting met de agenten, zoo dat deze de mannen alle kenden, In het geheel wer den ruim 30 zakkenrollers gearresteerd, maar door de agenten, die met hen heulden, weder losgelaten. ERNSTIGE SCHIPBREUK. Uit Boekarest wordt gemeld, dat gisteren het stoomschip Scandinavia(?), dat de Russische vlag voerde en op weg was naar Nikolajef, in de nabij heid van Konstantinopel in brand is geraakt, tenge volge van een ontploffing. Talrijke reizigers trachtten zich to redden. De meesten hunner verdronken. 11 personen konden door 'het Italiaansche stoomschip Maria worden gered. De overige 44 personen, die zich aan tooordi bevonden, zijn omgekomen. De Scan- dinavia(?) zonk met haast lading. LANDVERSCHUIVING. I Naar de Engelsqho bladen melden, heeft er een ge vaarlijke1 landverschuiving plaats gehad te Cwm in Menmouthshire. De berg Domen Fawr, door onderaardsche water massa's ondermijnd, is in beweging gekomen, het stadje Cwm, dat door de ramp zwaar geteisterd is, is met algeheels vernietiging bedreigd. Dertig gezinnen zijn dakloos en 22 huizen rijn ontruimd moeten worden. De inwoners van het stadje waren reeds op het onheil voorbereid. De districtsraöd, waaronder het Plaatsje ressorteert, was namelijk in. een spoedverga dering 'bijeengekomen en 'had de inwoners gewaar schuwd. De menschen hadden de waarschuwing ech ter kakn opgenomen, en alleen een wakér aangesteld die hen, als er iets ernstigs gebeurde, moest op kloppen. Plotseling hoorde deze wachter een onderaardsch gerommel en,.., de catastrofe was daar. Hij waar schuwde de naastbij zijnde burgers en trommelde eenige mannen bij elkaar om, zoo noodig, hulp te bieden, Vele mijnwerkers Cwm is een kolenstadje ijlden toe en organiseerden met 'merkwaardige kalm te het reddingswerk. Zij moesten tot de borst door het water waden, drongen de ondergeloopen huizen binnen en redden vrouwen en kinderen, zieken en gebrekkigen. In een uur tijds hadden zij alle personen uit de gevaarlijke zone in veiligheid gebracht Er is groote schade aangericht in de buizen der mijnwerkers, die reeds ernstig leden onder de ge volgen der staking* EEN SCHRALE BUIT. Zes postzegels van een stuiver en drie reepen chocolade vormden den geheelen buit, dien dieven bij een inbraak in een bioscoop te Doncaster konden bemachtigen. Zij verplaatsten wel een brandkast van 250 K.G., waarin de ontvangsten van de voorstellin gen van Zaterdag en Zondag in twee bioscopen za ten, maar moesten die achtorlaten, nadat zij .vruch- telooze pogingen hadden gedaan om haar open te krijgen. SPOORWEGRAMP IN DE VER. STATEN. Uit Portland (staat Tennessee V.St), 17 November. Bij een spoorwegovergang in de buurt van Hender- sonville (Tennessee) heeft een sneltrein van Cincin- natie naar New Orleans een auto aangereden. Bij die botsing kwamen twee menschen om en werden er zes gewond. Bovendien derailleerde de trein. Er werd ijlings hulp ontboden. Twee auto's vol werkvolk, dat gestuurd was om den weg vrij te maken, kwamen in Botsing. Resultaat vijf dooden en 19 gewonden. STORM IN AMERIKA. Een storm met een grootste windsnelheid van 110 K.M. heeft het Oosten van de Ver. Staton geteisterd en aanzienlijke schade teweeggebracht aan de scheepvaart. Op den vasten wal werden de daken van de huizen gelicht en kwamen golven eindweegs het land in. Het spoorwegverkeer en de telegraafver bindingen zijn gestoord, zoowel zeekabels, als de te legrafische verbindingen te land. Het ergste gevaar dreigt in Oostelijk Penusyivamië en West-Virginië. waar naar gemeld wordt, alle ri vieren buiten haar oevers zijn getreden, en spoor wegbruggen en andere bruggen zijn weggeslagen. In een der steden van New Jersey zijn de muren omvergeworpen van een nieuwen, schouwburg die in aanbouw was. In New York (stad) heeft het zwaar geplast, maar is voor zoover tot dusver bekend is slochts weinig schade aangericht. Een rivierschip dat vol'immigranten naar den vasten wal op weg was, had te kampen met zoo ruw wèer, dat, het moest terugkeeren. Ten gevolge van een hevig onweer, dat zich giste ren boven New York ontlast heeft, zijn tien lieden gedood en vijf gewond. VLIEGTUIGBOTSING. Uit Santiago (Chili), 17 November. Vier personen zijn gedood ten gevolge van het op elkaar vliegen van twee vliegtuigen boven de terreinen van de lo- gor-oefonschool op 150 M. hoogte. EEN TENTOONSTELLING VAN PLUIMGEDIER TE EN NOG WAT. Op de tentoonstelling van pluimgedierte in het Kristallen Paleis heeft Lord Dewar met zijn ver schillende inzendingen precies 100 prijzen behaald, een record voor één inzender. Op de tentoonstelling was een keurcollectie zilvervossen ingezonden waar van de gezamenlijke waarde er waren 80 stuks op 10.000 pond geschat werd. Aan hot noenmaal hield Lord Dewar een toespraak over kippenteelt en eieren-productie, waarbij hij de volgende vermakelijke geschiedenis als authentiek te beste gaf. Een zijner kennissen, liefhebber van ver- sche eieren, liet in den winter zijn eieren versch van het, platteland komen, heel ver uit 4e buurt. Op zekeren dag had hij een ei op welks schaal geschre ven stond: Degene, die dit ei ingepakt heeft, gaat door voor het mooiste meisje hier uit de buurt en is bereid den man te troüwen, die dit ei verorberen De kennis, toevallig ongetrouwd, en getroffen door de origineele mededeeling, wachtte geen seconde, maar telegrafeerde aan het bijgevoegde adres: „Ik kom en trouw u". Een uur later bracht de telegraaf het antwoord: „Vereerd door uw aanzook. Echter sinds 5 jaar ge trouwd en moeder van drie kinderen. Van versche eieren gesproken l N.R.Ct. EEN BOEK OVER MUSSOLINL Dezor dagen verschijnt bij' Paul List te Leipzig een Levensgeschiedenis van t Mussalini, welke door Margherita G-. Sarf'atti, die jarenlang aan zijn zijclö gestreden een gewerkt heetffc op grond van auto- biograSsche gegevens is gesokroven. Voor dit boek beert do duoo zefllf reen voorwoord geschreven, dat wij, wijl' liet zoo typeerend voor den Italiaansoheai diotator is, hier in mjn geheel laten volgen: „Ik verafbehuw al degenen, die mij tot onder werp van hun geschriften en redevoeringen mar ken. Of rij mij daarbij goed of slecht bahandefen, is van geen beteekenis. Ik verafschuw' allen gelij kelijk. Deze tegenzin wordt nog grooteer, als mep raij op een wijze aan de openbaarheid prijsgeeft als hier het geval is; en hij bereikt hot toppunt der wanhoop, alle ik gedrongen word .er deïr eon voor woord voor te schrijven. My zelf voorsbellen: dat is wel het grootste be wijs van mensöhehjk willen en kunnen, dat ik .voor de moroele verhefnng mijner piodomensohen go- ven kan t Ik heb vaak over het grootsche en verheven lot van een publieke pcrsoonlijltheid^ .nagedacht. Maar ik ben daarbij' nooit tot eon beslist resultaat geko men juist omdat het hier om heb Ibb gaat. De man van heb openbare loven wordt voor dat open bare 'lieven geboren. Het gaat hier om een merk- teeken dat hem. van zftjtn geboorte af is Ingeprent. Hij is moreel getoekend. Men wordt voor het open bare leven geboren, Zooalk de een verstandig en de ander dom ter wereld komt. Nooit zal hot ge lukken een man in het openbare Heven te dringen, wien de huiseflijkhedd isaangeboren. De pu blieke persoon' 'gelijkt hierin den dichter, dat hij met dien vlbek geboren iö. Bn nooit kan hij zien daarvan bevrijden. Zijn trajgedie doorloopt een ern- delooze toonladder: Ze gaat van het martelaar schap tot aan de autobiografie^ Mun bekentenis kamt voort uit een grilf. Ik heb mij1 met mijn; lot alk publieke persoonlijkheid vol komen verzoend. Het gebeurt zelfs', dat ik er over in de wolken ben. Niet wegens dé bevrediging, wel ke het openbare leven1 met zich brengt en do tijd der ijdelheid duurt in den regel slechts van het twintigste tot het vijf en twintigste jaar ook niet wegens beroemdheid of roem, of om do lusten waarmeo een publiek persoon op de markt van zijn geboorteplaats eindigt, neen., maar do gedachte en' de wetenschap niet meer aan zich zefr te be- hooren, het eigendom van allen te Zijn» door allen bemind, door allen gehaat eon noodzakelijk ele ment te vormen in net leven van andoren dat geeft me een soort bemelsche dronkenschap, welke aan het nirwana herinnert. En dan, behoort men aan allen, dan behoort men aan niemand. Iemand heeft eens ergens ge zegd, men kan de wrange en toch .rustdragende vreugde der teruggetrokkenheid veel eer 'in het ge drang der menigte ondervinden, dan in de woestijn. Dit boiek bevat mijn leven. Althans dat deel, dat men mag kennen, want ieder mensch. heeft in rijin bestaan geheimen, en ondoorgrondbare, in de scha duw gehouden boeken. Dit boek toont mijn leven in de opeenvolging der' gebeurtenissen, en in de ontwikkeling der ideeën. In den grond is mijn leven 5oen groote zaak. Het bevat niets buitengewoons, at de fantasie zou kunnen boeien. Geen roem rijke oorlogen, geen scheppingen van nieuwe in richtingen; het is een bewogen, léven, zeker, maar veel minder interessant dan bijvoorbeeld het leven van den grooten Engelschen onderzoeker Savage. Dit' boek bevalt mij, want het stelt mij, buiten beschouwing latend de vriendschap en do arbeider en gedaohtengemoensahap, in de juiste betrekking tot tijd, plaats (in gebeurteaaissen, Misschien zal de toekomst deze verhoudingen veranderen, zo ver minderen of versterken. Dat echter te onderzoeken is de taak van mijn biograaf van morgen. Msb. BOKDAPESTER WONINGTOESTANDEN, Men schrijft uit Boedapest aan de NJLCrt.: Wanneer men in de straten van Boedapest rond wandelt. dan kan men aan de deuren van verschil lende huizon, kleine kaartjes vinden, waarop te le zen staat, dat in eon van de woningen van dat huis een bed to huur is. Dat wil zeggen, dat de bewoner bereid is, in de kamer, waarin hij of zij, hetzij alleen hetzij, nog met een kind of zoo slaapt, oog 'n slaap genoot van gelijke sekso op te nemen. Zulke kaartjes vind men niet alleen in de armste gedeelten, De eigenlijke arbeidersbuurten liggen buiten in de voorstelen, waar ook de fabrieken Jen werkplaatsen zijn: in O.-Buda, Ujpest, Kispest, Rakospalota, Csepet en hoe zij alle verder heeten. Wat in de eigenlijke stad aan kleine lieden woont, zijn kleine Winkeliers, caféhouders, schoen- en kleermakers en dan natuur lijk in ieder huis de zgn. huisbewaarder on de vice- dito, wanneer het huis wat grooter is, die na tien uur de deur open maken, voor het schoonhouden van trappen en gangen zorgen, enz. De menschen, die geneigd zijn, een wild-vreemd mensch bij zich in de kamer te laten slapen, behooren nog niet tot de aller armsten. In de echte arbeidersbuurten moet de toe stand in dat opzicht dikwijls nog erger zijn. Daar moet men ook gedeelten, van een bed verhuren, slaapt een arbeiders, wiens werktijd b.v. om twee uur 's nachts begint, tot half twee in een bed of in een gedeelte daarvan, om dan te worden afgelost door iemand wiens werktijd is afgeloopen. Dat de woningtoestanden hier zoo treurig zijn is gedeeltelijk een van de gevolgen van het verdrag van Trianon, dat het land van vrijwel al zijn productie- tiegebieden, beroofd heeft. Het resultaat is, dat de bouwmaterialen zoo duur zijn, dat het bouwen van arbeiders- of middenstandswoningen voor den parti culieren ondernemer nog steeds niet loonend is, ter wijl de woningen, die staat en stad' bouwen, nog al tijd pl.m. f 3.50per week aan huur kosten, dat is 'n vijfde van het gemiddelde loon van een arbeider. Dat zijn dan echter zgn. kamer-keukenwoningen d.w.z. een kouken met een kamer waarin gemid deld vier menschen slapen en wonen, waar zij zich moeien aankleeden en wasschen en hunne kleeren en andere bezittingen moeten opbergen. Dat die toestanden zoo treurig zijn, is echter aan den anderen kant ook het gevolg van het feit, dat de Hongaren over 't algemeen niet veel waaide hechten aan hun tehuis. De magnaten en eenige families, die de levensopvattingen der (magnaten overgenomen hebben, uitgezonderd, wonen hier ook de menschen, di ehet financieel goed kunnen doen, over het alge meen zeer 'hekrompen. Menschen, die ook met een gezin, meer dan vier kamers bewonen, zijn hier eeno groote uitzondering en in dat geval is het gezin ook zeker groot genoog daarvoor. Zoo bewoont b.v de vader van een mijner kennissen, president van een gerechtshof in de provincie, die oene vrouw, drie zoons en twee dochters heeft, een huis van vijf kamers. Hij bewoonde dit huis ook reeds voor den oorlog, toen de positie van een dergelijk hoog ambt- tenaar nog geheel anders was dan tegenwoordig, In den regel zijn de slaapkamers tegelijkertijd woonkamers, waarhij men dan bedenken moet dat in de moderne huizen overal badkamers zijn, waarin men zich wascht, zoodat de waschtafels, die de kamers doublé usage, gedurende den tijd, daj zij als woonkamer dienon, ontsieren zoudfen, kunnen ontbreken. Ook vindt men in de moderne huizen zeer veel het bekende meubelstuk, dat des'nachts bed, overdag echter chaise longue of fauteuil is, zoodat ook het bed; bil bezoek van gasten of zoo niet storend is. In 1924 waren or op een totaal van 206.467 wonin gen te Boedapest 1C9.435, of 53 pet. met minder dan twee kamers, waarbij men dan nog moeten beden- kon, dat vele menschen, die zgn. twee- en drie-kamer huizen bewonen, inderdaad slechts in ecne kamer huizen, aangezien zij de ander(n) weer onderverhu- ren. Tenslotte is de toestand' sedert 1924 niet veel heter geworden, wat alleen al daaruit moge blijken, dat, volgens mededeeling van het ministerie van volkswelvaart voor 58 van staatswege gebouwde wo ningen, die dezer, dagen gereedkomen, zich reeds 2300 candidaten hebben aangemeld. Bovendien zijn deze nieuwe woningen dan ook weer, als boven op gemerkt, óénkamer woningen, dus, volgens moderne Wesiersche begrippen, onvoldoende. De heerschende woningnood heeft vanzelf ook tot het misbruik dat in Nederland1 in den crisistijd on- der den naam van „sleutelgeld" bekend stond, ge- voerd. Dit sleutelgeld maakt voor, jonggehuwden uit den middenstand, die sene eenigermate geriefelijke en ruime woning op prijs stellen, eene dergelijke woning in den regel onbereikbaar. Het is meer en meer gewoonte geworden, wanneer de ouders van eon der 'beide partijen een huis bewonen, waarvan zij eventueel een of twee kamers kunnen afstaan, dat dan de jongelui bij hen intrekken. Wat daarvan in dezen tijd, nu het huwelijksvraagstuk op zich- zelf reeds veel ingewikkelder geworden is dan een jaar of twintig geleden, de gevolgen zijn, kan men zich gemakkelijk voorstellen. EMIGRATIE NAAR CANADA. De minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft aan daarvoor in aanmerking komende gemeen tebesturen een circulaire gezonden betreffende steun voor emigratie naar Canada, waaraan wij het vol- gende ontleenen: Voor het seizoen 1925—26 was van rijkswege een bedrag beschikbaar gesteld, waardoor voorschotten konden worden verleend aan landarbeiders, mit9 zij ook van gemeentewege voorschot ontvingen, om de reis te betalen naar Canada, waarheen zij. emigreer den. Het rijk verleende die hulp toen slechts voor iin- 'j,, woners uit een beperkt aantal bepaald aangewe- ijJ| zen gemeenten. Van oordeel, dat emigratie, mede- werkt tot bestrijding der werkloosheid, heeft de re- geering besloten voor het komende seizoen aan een gróoter aantal gemeenten gelegenheid te geven, om, als zij zelf bereid zijn, een voorschot te verstrekken aan emigranten, van rijkswege een aanvulling van dit voorschot te verkrijgen. De bedoeling is, dat die j voorschotten worden gegeven aan voor emigratie ge- ij! schikt geoordeelde landarbeiders, die in het voorjaar i; van 1927 naar Canada emagreeren, doch niet in staat zijn om de kosten van overtocht daarheen zelf geheel ,i te" betalen. De voorschotten van Rijkswege zullen worden eer- j' leendi door bemiddeling van de Emigratie-Centrale j| Holland, welke instelling te dien aanzien zal ban- delen in overlég met. den 'directeur van den Rijks- ij: dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe- !j, middeling. In elk geval komen voor het ontvangen van deze voorschotten slechts zoodanige personen in j «lanmerking, die door de Emigratie Centrale Hol- f land als landarbeiders in Canada worden geplaatst, ;f nadat zij door de Nederlandsche vereendging „Land- i verhuizing" geschikt zijn geooreeld. Do op deze wijze van gemeente- en rijkswege be- 'j; schikbaar gestelde gelden zullen door den emigrant in oen tijdperk van uiterlijk vijf jaren moeten wor- jf den terugbetaald. De kosten van overtocht met inbegrip van 25 dol- 1 Ion landingsgeld, welk bedrag het eigendom blijft j); van den emigrant en de overige onkosten gedurende l i de reis tot aan de plaats van bestemming bedragen Ij: tezamen ongeveer f 450 a f 475. Als .minste bedrag zou moeten worden geëischt ij; dat de arbeiders zelf f100 betaalt, terwijl slechts bij ji' uitzondering een voorschot zou moeten worden ver- n leend indien hij zelf minder dan f 100 kan bijdragen. Ij. In elk geval zou de eigen bijdrage niet beneden f50 moeten dalen. j Heden overleed zacht en kalm, onze geachte Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader JACOB M00IJ Mz., in den ouderdom van ruim 92 jaar. Namens de fam. MOOIJ. Callantsoog, 17 November '26. treedt het Tooneelgezelschap „Kunst na Arbeid" te Bergen op, in de zaal van den heer Jansen te CALLANTSOOG. Opgevoerd zal worden II „MMHIVVHVIV ItMIIlVVII vroolijk spel in 3 bedrijven, door Gerard Vleier. Groot lachsucces. Entrée 85 cent. Aanvang 8 uur. Plaatsbespreking 10 cent vanaf heden aan de zaal, ook per briefkaart. Beleefd aanbevelend, Café „De Toekomst" te Lutjewinkel. Te Helder te huur of te koop: in drukke volksbuurt. Inlichtingen bij den Makelaar P. BREGMAN, Helder. Te koop raszuivere Duitsche met stamboom, 6 weken. D. DE GEUS, Stroet, St. Maarten. VAN H Door het stijgen der BRAND STOFFEN moeten er nu meer ingeleverd worden dan ne gen stuks voor eierkolen. bij JONKER, op Zondag 21 November '26. Opgevoerd wordt: en Aanvang half acht. BAL NA. n enk doet (Medicinale Lofodinsche) onder. Alleen ze is goedkooper. Een flesch kost 55 ct. Moienstr. C 13 - Schagen Voor geen enkei merk doet Te koop gevraagd D. HARTLAND, Schagen. b|| C. POOL, Barslngerhorn. groot 2'/? H.A., waarvan 1 H.A. Wei-: land, kleigrond, z.g.a.n. Burgerwoon-i huis. Tevens ruime Varkens- en Vee-j stalling, voorzien van electr. en bronJ gas, bij P. LANGEREIS, Stoomwegj te Breezand N.H. Te koop: kunnende werpen vanaf 25 Novem <er 1 jaar oud, bij P. BORST, Hecrhugowaard Noord Te koop GEVRAAGD alle soorten TUINBOONEN, door

Schager Courant | 1926 | | pagina 3