De toestand der Ned. Spoorwegen. ij Radioprogramma Wederom twee Spoorweg ongelukken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. keerde, door een auto overreden. De wagen ging over zijn hoofd en borstkas, tengevolge waarvan hl) bijna direct overleed. Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor rij? is hal- varwogo de halte Bleiswijk—Kruisweg en station Zootermeca^ZegwaaEd, dus ongeveer 2Va KM. vóór laatstgeiioomd station, oen peraoïuenwagen van trein 168 eon «xeltxem vaa Utrecht naar den Haag ontspoord. De Wè n reed met groote snelheid. De rei-zagera in den oorspe en tweede klas wagtra de vijfde van den trein hoorden plotseling eaü harden slag, waarna do wagen ge weldig bo ren to schommelen en to schuddon. In verso tiiïïende compartimenten werd bijna tege lijkertijd aan de noodrem getrokken. Do machinist, dio blijkbaar inmiddels ook al: gemerkt had, dat er iets niet in dien haak was, remde eveneens uit allo macht. Nog voordat cLe trein tot ötdlistanc3h^amrbrak Ide koppeling tusschen het vierde en rijfde rijtuig. l)e achterste wagens duwden den vijfden wagen welke ontspoord bleek te zijn, nog wat op» waardoor deze dwars over den weg kwam to staan. Hierdoor werd liet treinverkeer over het andere spoor even eens geheel' versperd. Zoodra de trean stilstond verlieten alle reizigers haastig de wagens om te kijken wat er gebeurd was. Hjgt bleek, dat de voorste truck van den vijfden war gen uit de rails was gdLoopon. Do wielen waren, «anaals moeten pp de niels en een groef in liet grint van de Spoorbaan aangaven, nog een eind haast do rails doorgieloopen en ten aliotte in het zand gezakt. Do oonsternatie onder de reizigers was natuurlijk groot, maar men kaimeordo spoedig toon bleek, dat wat wel lieel wooadorlijk is niemand eewg letsel had bekomen. Terstond werden de moedige maatregeTctni geno men om do'reizigers hun weg te kunnen laten ver volgen. De oorzaak van hot ongeval moet gelegen Zijn in het springen van een wielbund van het ontspoor de rijtuig, welk rijtuig na de ontsporing daar door dwars over den spoorweg kwam te staan. Het ongeval heeft groote vertraging van de trei nen in de richting: van en naar den Haag over Gouda veroorzaakt. Hot verkeer is - niet over een anderen weg geleid, doch tor plaatse moesben de reizigers in een anderen trein overstappen. Een bijzonder vriendelijke ontvangst kreeg een ver slaggever van de Telegraaf, die voor zijn blad het oen en ander trachtte te weten te komen over dit spoorwegongeluk. Hij vertelt er het volgende van: Ver weg, in de binnenlanden van Zuid-Holland was het spoorwegongeluk gebeurd. Tusschon Bleiswijk en Zoetenneer-Zegwaard in, te midden van weilanden, slooten cn riet, met in de verte enkele verdwaalde boordorljen. Derwaarts snel de onze auto in het duister van den Decemberavond langs eenzame en door regenbuien) schier onbegaan bare landwegen, eindeloos zoekend naar de plek des onheils, die zich scheen te willen verschuilen in het nachtelijk zwart, als schaamde ze zich er voor spoor wegongeluk „nummer zooveel* to herbergen. Talloozr» ir.Uchtdngon van' landlieden die ons mod1- derlp pad kruisten brachten) ons ten slotte tdt op en kele honderden meters van het ongeval. Daar begon het moeilijkste deel van. den tocht dwars door de weilanden waarbij de modderbaden van Spa tn *t niet ronken, over hekken en slooten naar de spoorbaan. Toon we deze na een langdurige worsteling einde- Hik bereikten, hadden we een gevoel alsof we dwara door Tibet waren getrokken en opgelucht Hogen we verder, onbewust van de gevaren die ons boven het hoofd hingen. Daar doemden reeds voor ons op de gederailleerde wagon en er om heen sprookjesachtig mannen met flambouwen, die tegen den donkeren achtergrond' aandeden als geheimzinnige schatgravers. Een donderend: „halt" rukte ons wreed uit onze overpeinzingen.... en een kort dik heertje, dat ge lukkig niets rooverachtigs^ had, al keek hij overigens zeer nijdig versperde ons den weg, gevolgd door een reus van een spoorman gewapend met een toorts. „Hebt u een bewijs dat u op de spoorbaan mag., wat? Is u van de pers en u fotograafondanks het duister zagen we het heertje verbieeken.... dan met een er af, gilde hij woest, hoe durft' u, meneer, beet hij ons nijdig toe.... en dan zeker in de krant over schrijven, en foto's ar bij, nee meneer, hier zal niet gefotografeerd worden en nu dadelijk weg of er wordt proces-verhaal tegen u ovgemaakt," We bodon den inspecteur van 't vervoer als zoo danig ontpopte bij zich „Valeriaan" aan voor de zenuwen, want het woord „pers" had' hem zoo al machtig doen schrikken, da/t we niet op ons geweten wilden hebben dat hij eT in bleef, maar 't werd niet geapprecieerd, we moesten weg. ril Ij van zulke gevaarlijke mentschen verlost t'e zijn, en vooral in 't scherpziend oog van de lens, her vatte het gezelschap zijn werkzaamheden. Edoch, er zijn nog andere wegen dÜe Hot Jtarusalemi loidon en onder ledding van' onzen gids, een boeren zoon, moaklten we een omtrekkende beweging in don donkoren nacht door tal van weilanden, sprongen over slooten eni kwamen weer bij: de plaats van het déraillement, nu echter veilig staande op het weiland des gidsen vader, alleen gescheiden van de nijvere spoorwegmonschen door een breede sloot. Onze manoeuvres waren door de duisternis abso luut voor den vijand verborgen geblevenwie beschrijft de woede en ontsteltenis der „heeren van spoorwegongeluk nummer zooveel" (oen daar eens klaps aan den pikzwarten hemel een immense mag- neeiumgloed hoog oplaaide en de plaats des onheils, alsmede alle aanwezigen* onverwacht in t „zonnetje zette", en enkele seconden later een tweere lichtaanr val. De vloeken van d'e overtroefde vijlanden knetter den als eon mitrailleurvuur door de lucht en toen dat niet hielp begonnen de helden met grind en mod derkluiten te gooien, onder glorierijke aanvoering van het boone inspedteurtje, roodat de boérenzoon het raadmam achtte te retireeren. Vooral waar met grof grind werd geattaqueerd, dat in voldoende voor raden aanwezig pleegt 'te r.tjnl Waar, zooals men dat in de berichten van1 het oor logsfront gewoon was uit te drukken* bet door ons gestelde doel bereikt was, konden we terugtrekken, nadat we onderweg nog een collega van een H&agech blad hadden opgepikt die door vriendelijke bemidde ling van den inspecteur een proces-verbaal had ge kregen van een rijksveldwachter omdat hij zich na ons op de spoorbaan had gewaagd en dit had het meervermelde ©verknopte gemoed des inspecteurs niet meer kunnen verwerken. HET ONGEVAL BIJ DEN HAAG. „De Rsb." meldt: Gistermiddag ruim 3 uur is tijdens het rangeeren, circa 100 M. van den overweg bij de Charlotte-de- Bourbonstraat (zgn. Nova Zembla, Den Haag), een ongeval gebeurd met een personenrijtuig. Do lijn Den Haag S.SGouda is daardoor versperd. Met allo macht heeft men getracht de lijn vrij to maken, om. den trein, die om 4 uur van Gouda moest binnenkomen, zonder oponthoud te laten paa sei; ron. Naar oen spoorwegman mededeelde, maakte het ontspoorde rijtuig deel uit van den trein, die J.l. Zaterdagmiddag bij Zoetermeer gederailleerd is. De oorzaak van hot ongeval is: het breken van een as van het personenrijtuig, waardoor dit op de rails terecht kwam. De hoofdbaan van Gouda is nog versperd, doch de trein van 4 uur is blijk baar in Voorburg over een wissel op het linker- spoor geleid, dus op de lijn van Den Haag naar Gouda. Het ongeval gebeurde tusschen den overweg en de viaduct van de lijn Den Haag—Amsterdam. JULIAN AD ORP. Ter gelegenheid van het Sint Nicolaasfeest was er Vrijdagavond in het café „De Blauwe Keet" van den heer J. Marees, en Zondagavond in het café „Rust Wat", van den heer A. Doorn, biljarten om koek enz. op de vlotbrug, hetwelk als gewoonlijk vele liefhebbers trok. JULIAN AD ORP. In de Maandagnamiddag gehouden vergadering van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente Huis duinenJulianadorp, werden na het houden van drie vrije stemmingen, waarbij de stemmen staak ten en daarna het lot besliste, tot Ouderling herko zen de heer R. Tromp te Julianadorp en tot diaken de heer A. Been te Huisduinen, welke beiden hunne benoemingen aanvaarden. JULIANADORP. Zaterdaagvond werd üi de zaal van den hoer C Va der door de Harmonie „Kunstzin" het Sint Nicolaas feest gevierd mot de schoolkinderen. Te ongeveer 5 uur kwam de schooljeugd' onder leiding van het on derwijzend personeel de zaal binnen, terwijl ook de ouderen reeds in grooten getale aanwezig waren, „Kunstzin" voerde een vaar nummers uit, waarbij door de Jeugd geaomgon werd en zoo kwam dan Sint Nicolaas met Pieterbaas binnen, uitbundig door de jeugd begroet, al valt bet niet te ontkennen, dat som migen toch maar zeer matigjes op hun gemak waren. Enfin, dat liep allesi heel best afj, de Sint sprak hun op vriendelijke doch vermanende wijze toe, liet eenige kinderen bij zich op rapport komen en dat alles had een gunstig verloop, zoodat de Zwarte Piet zijn mee gebrachte zak' niet behoefde to gebruiken. Onder het zingen van diverso Sint iNlicolaaaliedjeSs begeleid door de muziek van „Kunstzin" werden ze vervolgens ge- 'tracteerd op speculaas enz. enz. De Sint, die over zijn bezoek aaii Julianadorp nog al tevreden was, sprak toen een kort afscheidswoord en moest vertrekken om andere plaatsen te bezoeken. Onder een oorverdoovend lawaai verliet de Sint met zijn knecht de zaal. De uitreiking van de andere cadeaux werd uitge steld: tot na de opvoering van de kinder-operette. De ze operette is getiteld „De Sneeuwkoningin" en be staat uit zes bedrijven*, ze is vrij bewerkt naar de 'sprookjes van Anderson en geschreven door A. H. L. Aan de opvoering hiervan namen een groot aantal kinderen deel, maar er moesten ook niet minder dan een 24-tal verschillende voorstellingen de revue pas» seeren Ons was medegedeeld, dat alleen de uitvoering, zonder verkleeding enz, reeds bijna twee uur in be slag zou nemen, maar inderdaad is daar wel iets hij- gekomen, want hét was, vooral voor de meeste kin deren en de verafwonondon wel wat laat eer zij huis waarts konden gaan. Dat alles doet echter aan de opvoering van de ope- rette niets af, en kan er gezegd' worden, dat dit weer goed van stapel is geloopen, maar de leiding was ons daar dan ook wel borg voor. Na de opvoering nam de beer Blaauboer als eere voorzitter van „Kunstzin" bet woord en bood namens die vereeniging aan diverse personen bloemen aan en ook eenige luxe kistjes sigaren, die, zoo zeidebij, wel verdiend waren. Tenslotte een woord van dank aan allen voor be langstelling en medewerking en de zeer 'bescheiden vraag om donateur van „Kunstzin" te worden. Daarna kregen de kinderen (hunne) surprises en kon élk zijn haardstede gaan opzoeken. Hat was eon gonoegelijke avond. NIEUWE NTEDORP, Ter. gelegenheid' van den Sint Nicolaas, werd door de dames Goosen en Schild een klndorledikantje met toelbehooron cadleau gegeven aan haar d'J)e d'e geboor tedatum der bijbehoorende pop wist te raden. Door den datum op 13 Augustus te stellen, werd mej. N. 'MenagejChalla alhier, eigenares van b.g. cadeau. Door P. Sch'ekkerman werd een taad-taai-pop van1 acht pond beschikbaar gesteld aan hem of haar, wie den naam dezer pop wist te raden, Met den naam Nicolaas werden de dames Gr. Koomen en M. Stoop uit de Kampen alhier, eigenaressen. Dan word door Jb. B. de Jong nog een1 aangekleede pop cadeau gegveen aan dongen» die haar naam wist te raden. Door 13 personen werd den naam Bregje geraden waardoor bij loting de pop werd toegewezen aan mej. Slikker van Oudesluis. Bregtje, dochter van J. Glas en van R. van Gullk. Getrouwd: C. Peen, oud 43 jaar, wonende te Amsterdam en T. Kloosterboer, oud 34 Jaar. Overleden: Aagje Bakker, oud 70 Jaar, weduwe van D. Bakker. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Gerrit, zoon van A. van Stipriaan en van T. Bakker. OndertrouwdGeene. Getrouwd: Petrus Johannes Dol en Marie van Zandwijk. Wjlhalmua Petrus van *<lcr Holst en Maria Slootweg. O verleden: Geene. GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven gedurende de maand November 1926. Geboren: Cornelis Jozef, zoon van Gerardus Stroo- mer en van Geertruida Konijn, beiden wonende al hier. Dirkje, dochter van Geert Vijfschaft en van Reinouw Moeliker, beiden wonendo alhier. Ondertrouwd: Geene. G-etrouwd: Jan Mink, oud 27 jaar, wonende to Waj-meiihuizxm era Haartje MMdelioop, oud 18 jaar, wonende alhier. Overlieden: Gafcharina Wittobol, weduwe van Fro- derik Bakker, oud 61 jaar, wonende al'liier. Hen drik Wagonmaker, oud 50 jaar, echtgenoot van Ca— tafljua Misabeth Dubbelman, wou. alhier. GEMEENTE ST. BCAARTEN. Ingeschreven gedurende de maand November 1926. GeborenVronioa Maria, dochter van Jam Tak en van Geertruida Adriana Bakker. Ondertrouwd en getrouwd: Arie Bakker, oud 23 jaren, te Zjjpe, en Grietje Wit, oud 211 j. alhier. Overlieden: Arie Stadig, oud 85 jaren, omgek GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven gedurende de maand November J926. Geboren: Jan, zoon van Petrus Langedyk en raai Cornelia. Maria Schouten. Anna, dochter van Ni- oolaas Dam en van Margarefcha Cornelia Weel Anna Oolumba, dochter van Willem Langedyk en van Maria Helfena van Diepen. Simon, zoon van Gerrit Vjjm en Aaltje de Beurs. Petrus, zocxn van Joliannes Langedgk en van Dieuworfcje Schouten. Martha Maria, dochter van Martinus Niele en van Anna Schuit. Overleden: Jantje Kuin, oud 67 jaren, echtgenoo te vau Pieter van Leeuwen. Ondertrouwd: Jaoob van Beek, oud 47 jaren, te Hoogwoud' met Caroline Josepliine Baart de Ia Faille, oud 49 jaren, te Amsterdam. Simon Adriaan Vos, oud 50 jaren met Gerritjen Rommelhok, oud 30 jaren, beiden te Hoogwoud- Getrouwd: Geene. Vertrokken en ingekomen personen vaa 1 tot en met 30 November 1926. Auke Zeilstra., van Langereis A 81 naar Noord- wolde. Reinoutjo Marie Pool, van Noordend D 57 naar Amsterdam. Susanna .Maria Gambier, geen, van Kerkolaan C 25 naar Winkel. Albertus Schippe rij n, R.K., van Haarleramerliede naar Zuidend D 44. Trijntje Glas, N.H., van Sybokarspol naar Gouwe li 29. Annetta Cornelia Klap, N.H., van Leiden naar Aartswoud* Kerkebuurt H 13. GEMEENTE HEERHUGOWAARDu Ingo9chroven gedurende de maand November 1926. Geboren: Caroline Maria, dochter van CornolLs Dekker en van Berradina Swinkelk Martinus, zoon van Martinus Veldman en van Lobina Maria Hen driks. Gerrit, zoom van Willem van Gulik cm. van Nooit je Blaauboer. Alida Anna, dochter van Cor nelis Adriaans Groot en van Maria Catharina Cor- nelïsse. Catharina .Maria, dochter van Petrus de Goede en van Anna Hermina Sfcroopear. Geertruida Maria, 'dochter van Hmricus^ Petrus Klager en van Maria Woel! Adriaans Cornelis, zoon van JanQ/inmt en van dansje de Moei! Petrus Gerardus, zoon van Anthocoius Groot en van Maira Oudoman. JÏvorar- dus Jolmimes, zoon van Johannes Simotn Schouten en van Anna Klaver. Oornolia Geertruida, doch ter van Gerrit Veldman en vau Margarotlia Maria Borst. Maria Catharina, dochter van Axie van Langen en van Antjo Dekker. Overleden: Willem Munster, oud 74 jaren, we duwnaar van Feitje Groot AÏra Maria Schouten, oud 16 maanden, dochter van Johannes Simon Schouten en van Anna Klaver. Nioalaas Komen, oud 65 jaren, eohtgen. van Elisabeth Groen. Ondertrouwd en getrouwd: Jan Volkers van Hensbroek en Neeltje Dekker, alhier. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand November 1926. Geboren: Klaas, zoon van C. Swart en M. Olij. Willem, zoon van S. Mulder en C. Broertjes. Neel tje, dochter van J. Kostelijk en T. Breeuwsma Cor nelis, zoon van G. Biersteker en van D. Biersteker. Vermoed wordt, dat de „inbreker" in zijn wrrk] gestoord ie «worden. Het verraadde nu ook jai geen vakwerk. Van den dader is geen spoor ontoei TOONEELNIEUWS. Vrijdag den 17den December zal in bot Theal Royal. ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum Louis de Vries, worden opgevoerd het dTamaüscl -tooneelstuk van Pixaodello: „Hendrik IV". Wie kent niet den grooten Hollandschen toonei speler, Louis de Vries, die tot over over de grenz< zijn triomphen, zelfs tot in Ned. Indiö en Zuid-Afri toe, gevierd 'heeft, wie kent niet Louis de Vries de groote Kaïn-vertolker, als Graaf de Granië in „Pi Domo", als de blinde Sachel in „Ghetto" van Heijei mans. Maar genoeg, laten wij hem gaan zien Hendrik IV in het stuk van gelijken naam. Het belooft weer eens een gondtvollen avond te worden en volle zalen. ALKMAAR. 7 December. Appelen f 1016, peren f 817. spruiten f 7 20, per 100 Kg. Bloemkool' f 223, Ixxwiikool f '.lf.60 totfc 4.50, per 100 stuks. Roodo kicol! f 0.603.50, gele kool r 0.80—8.40, per 100 Kg. Wortelen f 4.80 tot 7.60 per 100 bos. Uien f 34.10, bieten f 1.40 2.80, por 100 Kg). Bloemend, kool f 2.404.00, an dijvie 0.60—2, per 100 stuks. Witlof. Ie soort f 25 tot f 32, 2e Soort i 17—22, por 100 Kg. NOORDSOHARWOUDD, 0 Dfceomber.1 Uafetni f 44.30, drielingen f 2.102.40, nep 2.90; gïovle uien f 3.804. roode kooT f 1.604.30, door schot f 0.902.80, gfate kool' f 2.303.10, doorschot f 1.301.40, witte Èooi' t 1.101,70, Deensche witte £2.703.10, rammenas f 2.20, alles per 100 Kg. Bloemkool f 1621.60, 2e soort f 3.404.80, per 100 stuks. Aanvoer: 5200 Kg. uien, 67400 Kg. rood» kool, 16400 Kg. gele kool, 8200 Kg. witte kool; 16200 Kg. D. witte, 1400 Kg. rammenas, 800 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJKJ, 6 December. Bloemkool, le soort f 2Q-6026.10, 2e soort f 6.40 tot 8.20, per 100 stuks. Roode kool', le ert f 1.50 4.10, 2e soort f 0.701.30, gele kool le soort f 1.30 tot 2.70. Deensohe witte kool f 12.60, uien f 4.30 tott 4.50, drielingen f 2.30, alles per 100 Kg. Aan voer: 2300 stuks bloemkool, 58000 Kg. roode kool., 43000 Kg. gele kool, 5000 Ég. witte kool, 2750 kg. uien. AMSTTERDAAL 0 December. Binnenl. Granen. Boerennotoeringen. Tarwe f 1415, rogge f 10.5011.50, wintorgersrt f 10.5011.50, haver f 910. dnivoboonen f 14— 15, paardeboonen f 1213, aflos per 100 Kg. Kar- wijzaad per 50 Kg. f 22 tot f 23, blauwmaanzaad' per 50 Kg. f 30 tot f 81. ALKMAAR, 6 December. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 45 vette koeion f 200375, 3 vetto kal veren f 60110, per ned. pond 1.40—1.60 .nuchtere kalveren slacht p. et. f 10—28, 9 vetto schapen f 2830, 601 vette varkens zware per ned. pand 7073 eb., zouters 69 ot. AMSTERDAM, 0 December. Aangevoerd: 517 vette koeien, le kw. f 0.96 f 1.10, 2o kw. 80—94 3okw. 66—78 ot. per Kg. slaohtgerwieht, 110 melk- en kaïfkooien f 3.50500 per stuk, 96 vette kaVveron 2e kw. f 11.10, 3o kw. 7696 et. per Kg. lévend gewicht, 89 muhfcero kol veren f 3218 pier stuk, 276 schapen r 24- 34 per stuk, 532 varkens, Hollandsohe le kw. 8385 et. 2e kw. 82—84 et., per Kg. shiohtgewicht, Óverz. Oe'dersohe le kw. 8380 ot., .per Kg. slachtgew.;* vette varkens 8284 ot. per Kg., 54 paarden f 125 f 275 per stuk. 3 1 CORRESPONDENTIE. Bestuur Ned. Unie van Arbeiders in het Auto mobielbedrijf. Uw ingezondene kunt geplaatst krijgen, mits deze vergadering eveneens per adver tentie wordt aangekondigd. De Uitg. SINT NICOLAAS OP BEZOEK. Eindelijk dan toch Zaterdagmiddag het lang ver-' beide oogenblik, het bezoek van Sinterklaas met zijn knecht, Zwarte Piet aan onze gemeente-voor bereidende school. Reeds weken lang waren de kleine kleuters be-, zig met het leeren van de St. Nicolaasversjes, wisten ze vader en moeder te vertellen van het bezoek van „Sinterklaas uit Spanja" en deden ze dapper hun best thuis de versjes, die Juffrouw De Vries en Juf frouw Htoflajid hun geleerd hadden, te zingen. En dan Vrijdag het allerlaatste nieuws: de school werd versierd, en een stoel voor Sinterklaas, en Za terdagsmorgens zou er dan geen school zijn, wel 's middags, want dan kwam Sinterklaas en Zwarte Piet. Ook vader en moeder mochten komen kij ken, maar dan ook do Zondagscho kleeren aan. Nerveus, druk, gingen ze Zaterdagmiddag naar school, en vele ouders hadden graag govolg gege ven aan de vriendelijke uitnoodiging om ook te ko men kijken en ze hebben er een paar prettige uur tjes doorgebracht. Wat werden de leuke versjes lief gezongen* hoe aardig werd het „baanvegen" voorgesteld. Sinter klaas en Zwarte Piet kregen bij hun binnenkomen een aardig welkomstlied, daarna anders versjes en tenslotte een danklied te hooren. Sinterklaas sprak zijn tevredenheid over één en ander uit, en hoewel enkele kleintjes een waarschuwing kregen vooral niet meer zoo dicht bij den slootkant to spelen, wat beter te eten, enz., enz., gelukkig werd nie mand in den zak van Zwarte Piet gestopt. En toen Piet dan begon met pepernoten te strooien, andere versnaperingen werden rondgedeeld, toen was er groote kinderpret, wat wel het hoogtepunt bereikte, toen aan alle kinderen nog een pakje werd uit gereikt. En het was zeker wel met groote instemming van alle ouders der kleintjes, toen Juffrouw de Vries en haar assistenten met een aardig cadeautje door St. Nicolaas werden verrast. POGING TOT INBRAAK. In den nacht van Vrijdag! op» Zaterdag1 JE is een poging tot inbraak gedaan in 't station alhier. Aan den perroukant werd Zaterdagmorgen vroeg een ruit van hot kantoorlokaal gedeeltelijk uitge sneden bevonden, de ohef en de .politie worden on middellijk gewaarschuwd, maar men heeft niet kun- nen. oonstateeren, dat de dader van de ruitenbreke- rij in het stationskantoor binnen ia gewecet eb er werd ook niets vermist ALKMAARj 4 December. N.V. Eierveiling voor Holt. Noorderkwartier. Aangevoerd: 16000 lripeiercm: 5658 Kg. f 11 12.50, 58—60 K&. f 12—12.60, 60—62 Kg. f 12.60 tot 13, bruine f 13.6013.80. puioieren f 7.50 9.80, 1500 eeudeieren f" 8, alles por 100 et. WARMENHUIZEN, 4 December. Roode kool, la soort f 2.40—4, 2o srt f 1.602.30. uitsohot f 0.801.90, Deensche witte kool, le svort f 2.402.80, uitschot f 1.60, uien f 8.50, grove uien 3.40, peen £2.90. Aanvoer: 31500 Kg. roode kool', 10300 Kg. Deensohe witte kool', 750 Kg. uien, 1700 Kg. peen. ALKMAAR, 4 December. Op de heden gehouden veo-weekmarkt waren aan gevoerd^ H paarden f 100—800, 1 veulen f 120, 6 melkkoeden 1 200880, 28 nuchtere kalveren slacht per stuk van f 1028. 335 vette schapen 3236, 10 schrammen 26, 140 biggen* 10 weken f 816; 10 bakken en geiten f 412. Boterprijs: 1ste soort f 0.97Vï tot 1.07Vs, 2de soort 8090 ot. Eierengroothandel f 10.75—11.75, klein handel f 7.50—12.5Ó, eemdeieren f 7.50. Voor Dinsdag. 8.50 HAMBURG (392 M.), Morgenomroep. 10.15 AMSTERDAM (1950 'M.) Tijdsein van het Ponsbureau Vaz Dia». 11.20 DAVENTRY (1600 M.), Radio-kwartet. 12.50 PARIJS (1750 M.), Goncort door het orkest van Radio-Paris. 120 LONDEN. DAVENTRY, Tijdsoin, concert 3.20 BERN' (431 M.), Concertmuziek. 350 B'ERLUN (483 M.), Concert door orkest. 4.05 BIRMINGHAM (479 M'.), Telefonie voor de scholen 3.1 HILVERSUM (1C60 M.), R'odlo-knlncursus. 420 ABERDEEN (491 M.), Hot stationsorkest. BOURNEMOUTH (306 MO, Orkestmuziek. 420 AMSTERDAM (1950 M.), Tijdsein van h«t Persbureau Vaz Dia»,. HILVERSUM (1060 MO, VooMvondconceit door het H.D.O.-orkest. 4.35 MANCHESTER (384 MO. Muziek door kwart* 5.05 PARIJS (1750 M.) Solistenconcert. Concert door do Vereeniging van Radio-Amateurs. 5.20 HAMBURG (392 MO. Avondconcert. 6.20 LONDEN. DAVENTRY, Muziek. 6.15 HILVERSUM (1050 NL), VolksliedarencycluS. BOURNEMOUTH (306 MO, Concert. BIRMINGHAM (479 NL). Concert. 9.45 HILVERSUM (1050 MO. Tijdsein, weerbericht. 750 BERLIJN (483 MO. Avondconcert DAVENTRY (1600 MO, Orgelconcert. 8.10 HILVERSUM (1050 MO. Concert Ned. Christe lijke Radloveroenijglng. 825 LONDEN. DAVENTRY. Karnerconcert. BERLIJN (483 MO. Concert 9.05 HAMBURG (395 M). Concert liederen. 8.50 PARIJS (1750 MO. Avondconcert. 9.25 LONDEN. DAVENTRY. Kamcrconoert 1020 LONDEN. DAVENTRY, Tijdsein. 10.— HILVERSUM (1060 MO, Persberichten en' weer bericht 1050 LONDEN, DAVENTRY, Dansmuziek.

Schager Courant | 1926 | | pagina 2