Van hier en van daar. Gemengd Nieuws. Voetbal. Marktoverzicht van Noordscharwoude. Binnenlandsch Nieuws. fa MIST TB NEW YORK. Ben dikke mist heeft in de haven een zoo ern stige opstopping veroorzaakt, als in jaren niet is voorgekomen. Bij benadering 10.000 passagiers wor den er door gedupeerd. Tegen den avond hadden slechts vier van de 12 stoomschepen zich opgegeven om uit te varen en waagden zich buiten de pieren, terwijl slechts één van de twaalf aankomende etoomschepen de haven binnenliep. De „Majestic" met 2300 porsonen aan boord heeft haar vertrek uitgesteld. J GROOTE BRAND. In het dorpje Spuie bij Kassei is Zaterdagavond laat brand uitgebroken in een particuliere woning, vanwaar het vuur over is gesiagen op een fabriek, een herberg on verscheidene schuren. Alle gebou wen stonden in het oudste, dichtbebouwde deel van liet dorp, hetgeen de blussching ten zeerste bemoei lijkte. De brandweer uit Kassei hoeft het vuur ten slotte kunnen beperken, zoodat voor uitbreiding geen gevaar meer bestaat. De aangetaste panden zijn bezig volkomen uit te branden. EEN SCHIPBREUK. Het Indo-Cliineosche stoomschip Liensjing, dat van Tientsin naar Sjanghai onderweg was, is op 64 mijl van daar op een klip gcstooten en gezonken. Een loodsboot, die in de nabijheid was, heeft de scheepsofficieren, de blanke passagiers en een groot deel van de Chineesche opvarenden gered op 3 na, van wie men zeker is, dat zij omgekomen zijn. Van do 150 Chineesche passagiers van de Liens jing worden or 40 vermist. Do Liensjing had in totaal 237 menschen aan boord, o.w. 25 Europeanen en Amerikanen en 5 kin deren. Men gelooft dat daarvan 25 Chineezen zijn omgekomen. Behalve de lading, ter waarde van ongeveer 1 mil- lioon gulden, was alles verzekerd. EEN FAMILIEDRAMA. Te Klein Lauersitz in Silezië is gi9ter de 78-jarige vrouw Jule, die bij haar dochter, vrouw B&umgart, inwoonde, vermoord en haar dochter door een steek in don hals licht gewond. De dader heeft daarna de hofstede van vrouw Baumgart, die gescheiden van haar man leeft, in brand gestoken. Vermoede lijk is de dader de onechte zoon van vrouw Baum- gart, een zekere Ernst Gerntke. HM is sinds gister ochtend verdwenen. DepötsSchagen J. BALK, Breezand MeJ. BERG, Alkmaar Mej. BEUDEKER—Teqel, Hofplein. EEN HONGERSTAKING. In de gevangenis te Wilna is enkele dogen gele den een hongerstaking uitgebroken onder de poli tiek© gevangenen. Zaterdag zouden de gevangenen kunstmatig worden gevoed. Zij pleegden hierbij he vig verzot, sloegen vensterruiten in en gingen zoo te koor, dat men het buiten het gebouw kon hooren. Tmolfdertijd hielden hun politieke geestverwant er oen domonstratie voor de gevangenis. De politie werd cjoor de betoogers op steenen pnthaald en slaagde er niet in de betoogers te verdrijven, waar op do cavalerie werd ontboden. Ongeveer 20 perso nen zijn gearresteerd. ONTPLOFFING. Te Saint Aiiban (Z.O.-Frankrijk) is een reservoir, inhoudende 20.000 Kg. vloeibaar chloor, gesprongen. Er werden 19 personen gedood en 30 gewond. EEN BLOEDBAD, Naar de ..Daily Express" uit Sjanghai verneemt, is de stad Joeng-tsjang in Joen&n door bandieten geplunderd; 1200 inwoners dor etad, die zich wilden verzotten, werden vermoord. Daaronder bevond zich ook de burgemeester, diens hart werd uitgerukt en in de hoofdstraat tentoongesteld. Twee Engelsche vrouwelijke zendelingen werden door de bandieten gevangen genomen. EEN TRETN MET MIJNWERKERS ONTSPOORD üit Sheffield, 13 Dec. Een trein, die 700 mijn werkers naar de mijnen vervoerde, is ontspoord. Ne gentien personen werden gewond. EEN ONGELUK IN EEN BIOSCOOP. Uit Alexandrië wordt geseind, dat tengevolge van het instorten van het dak van een bioscoop zeven monschen omgekomen on dortig gewond zijn, al len Egyptenaren. DE BOSCHBRANDEN IN AUSTRALIB. De bosclibranden, die nog altijd aanhouden, be dreigen thans, volgens een telegram uit Sydney, de stad Adelong in het Wagga-distoict. Er zijn weer zes menschen in de vlammen omgekomen. SCHOUWBURGBRAND TE BORDEAUX. Gistermiddag is er te Bordeaux tijdens de voor stelling brand uitgebroken in den Scala-schouw burg. waardoor een paniek ontstond. Er zijn elf menschen gekwetst van wie vier ernstig. Het tooneel en een gedeelte van de zaal zijn uitgebrand. ERNSTIG ONGELUK IN EEN ELECTRISCHE CENTRALE. In de electrische centrale van Böhlen (Saksen) is bij het proefdraaien een generator uiteengesprui- gen. Een machinist werd gedood; drie anderen be kwamen levensgevaarlijke verwondingen. BRAND IN EEN SPIRITUSFABRIEK. Een! telegram uit Boedapest meldt, dat in de spi ritusfabriek van Raab,( de grootste van Cenltraal Europa, vannacht brand is uitgebroken, waardoor het hoofdgebouw in korten tijd uitgebrand, is. De schade beloopt 2A tot 3 milliard kronen. De 250 ar beiders. die in het hoofdgebouw werkzaam waren, zullen bij don herbouw te werk worden gesteld TANKSCHIP ONTPLOFT. Een reeks hevige ontploffingen aan boord van het tankschip „Agwisun" dat buiten Brooklyn voor an ker lag, hoeft in de omgeving der haven van New York grooten schrik verspreid. Tal van ruiten wer den verbrijzeld en honderden gezinnen, die aan de haven wonen, vluchtten uit hun huizen. De be manning van het tanksch'ip verliet na de eerste ont ploffing in allerijl het schip, dat weldra zonk. DE BRAND IN HET APOLLO-THEATER TE ROME. Het Apollo-theater te Rome is verbrand. Juist toen het gordijn voor de laatste varieté-voorstelling was opgehaald, geraakten coulissen en decoraties van het tooneel, vermoedelijk door kortsluiting, in brand. Ondanks de geweldige paniek wist het pu bliek zonder ongelukken de uitgangen te bereiken. De brandweer was reeds geruimen tijd aan den arbeid, mot name om het belendende Elysée-thoater te rodden, toen een der aanwezigo journalisten er do aandacht op vestigde, dat in do artistenkamers nog artisten aanwezig moesten zijn. Enkoio mili tairen drongen daarop heldhaftig het brandende ge bouw binnen en wisten over brandende trappen, door vuur en rook de kleedkamers der artisten te bereiken. Zo kwamen evenwel te laat. In een der kamers vond men de zangeres Siria di Landa met Het resultaat van Genive. Nog geen definitieve beslissing Inzake Dnltschland's ontwapening. Do itttlng te Genève is weer voor eonigen tijd op- geheven. De Volkenbond lioelt sljn plicht gedaan en voor zoover mogelijk niets onbesprokon gelaten om don vrede in Europa, zoo niot over de gehoole wereld te verzekeren. Do voornaamste punten, die ditmaal waren te be handelen, waren de wenschen van Duitschland, in zake Duitschland's wapening en de militaire con trole der geallieerden in Duitschland. Ten aanzien van het eerste was reeds door den Volkenbond in September 1924 een regeling getroffen, die zooveel mogelijk aan de Duitsche wenschen tegemoet zou komen. Deze regeling berust bij het investigatie- protocol van don Volkenbondsraad. Bij dit protocol is thans bepaald, dat het iuvestigatierecht (recht van onderzoek) van den Volkenbond in het gedemi litariseerde gebied niet grooter is dan in het ove rige gedeelte van Duitschland en dat dus in het Rijngebied geen permanent toezicht zal kunnen worden ingesteld, zonder dat daarin door Duitsch land zelf wordt toegestemd, hetgeen een gelukkig resultaat van de zitting genoemd mag worden. Ton aanzien van de andere kwestie, de opheffing van de militaire controle der geallieerden in Duitschland, is men, minder definitief tot overeen stemming gekomen, hetgeen wel hoofdzakelijk daar in gelegen is, dat de Volkenbondsraad daarover niets te zeggen heeft. Indien dit het geval ware geweest, dan zou de oplossing or zeer zeker al ge weest zijn. Wel zijn de vertegenwoordigers van de in den gezantonniad te Parijs vertegenwoordigde landen, Bolgiö, Engeland, Frankrijk, Italië en Ja pan met de Duitsche afgevaardigde Stresemann overeengekomen om de opheffing der militaire con trole tegen het einde van Januari vast te stellen, doch waar de gezantenraad, zich .beroepende op militaire adviezen, zich holaas stork tegen dat voor- loopigo besluit verzette, durfde Briand het niot doorzetten, zonder ruggespraak met zijn regeering Inmiddels Bchijnt naar de Belga meldt, de minister raad op het Elysée bijeengekomen te zijn, om de houding van de Fransche afvaardiging te Genève inzake Duitschlands ontwapening vast te stellen. De raad stelde den tekst vast van de opdracht, die aan Briand verstrekt zal worden. Briand heeft echter reeds verklaard, bij do hul diging van do Nobelprijswinnaars in den Volken bondsraad, dat hij zijn vredespolitiek zal voortzet ten met enthousiasme en met alle hem ten dienste staande kracht. Briand schijnt dus vast van plan zich te verzetten tegen allen, die hem in Frankrijk in zijn vredeswerk zouden willen belemmeren, een werk, dat hij tot het einde van zijn leven zou ver dedigen, zooals hij verklaarde. Dat het antwoord uit Parijs een kroon op den arbeid moge zijn, dien door de samenwerking der drie groote mannen: Briand, Stresemann en Cham- berlain te Genève is verkregen! Het compromis. De gezanlfenraad heefit zich' uitgesproken inzake de kwestie van de Duitsche ontwapening. Het geno men besluit bepaalt, dat op 31 Januari de militaire controle in Duitschland zal worden teruggetrokken en dat op 1 Februari het investigatierecht onder toe zicht van den Volkenbond in werking zal treden. Er Is echter de bepaling hij gemaakt dat de twee pun ten waaromtrent nog verschil van meening bestaat, nl. de vestingen In het Oosten en de uitvoer van halffabrikaten voor oorlogsmaterieel uit' Duitsch land. in der minne geregeld zullen' worden. Duitsch land heeft reeds de concessie gedaan dat het de werk zaamheden aan de vestingen! zal laten ruften. Tot 31 Januari is Duitschland dus onderworpen als 't ware aan een soort proef, waaruit zal moeten blijken of het Duitsche volk rijp zal zijn om het al- gemeene inzicht van geheele ontwapening te doelen. Bestendiging van het militaire toezicht had slechts de uitwerking, dat de militaire geest nog meer aan gewakkerd word. haar 9-jarig zusje en haar moeder deerlijk ver brand op den vloer liggen. In een andere lagen de danseressen Lidia Macknik en Lina Tranco, even eens in hopeloozen toestand. Alle vijf stierven ze op weg naar het ziekenhuis of kort na aankomst. Ernstig gewond bleek een neger, lid van het or kest. SCHOUWBURGBRAND. Uit Bordeaux, 12 Dec. Hedenmiddag brak tijdens een voorstelling brand uit in het Scalatheater. Er ontstond een paniek, waarbij elf personen gewond worden; vier zeer ernstig. Het tooneel on het voorste gedeelte van de zaal brandde uit. NAAR FRANFRIJK GEVLUCHT. De „Petit Provencal" verneemt, dat een motor boot met acht Italiaansche passagiers aan boord, onder wie Turati, do leider der Italiaansche socialis tische partij, in de buurt van Calvi (Corsica) is blnnongeloopen. De passagiers verklaarden dat zij Itoliö hadden verlaten om aan fascistische bedrei gingen te ontsnappen. EEN SCHIPBREUK. Het blad de „Nacion" verneemt uit Santiago do Chili, dat (37 leden der bemanning van het Chi- loonsch schip „Arauco" omkwamen, toen hot gedu rende een hevigen storm te Lota zonk. Vijfentwintig personen werden gered. MIST TE NEW YORK. Een dichte mist heeft Zatordag eon opstopping in de haven veroorzaakt als in geen Jaren voorgeval len was. Naar schatting 10.000 passagiers hebben er hun vertrek of aankomst door uitgesteld, gezien'. Slechte 4 van de 12 passagiersschepen die Zater dag uit moesten gaan, hebben hét gewaagd de tros sen los te gooien en slechts één van de 12 'binnen komende schepen is naar de haven opgestoomd. Do Majestic. die 2300 passagiers aan boord had. stelde haar vertrek tot elf uur uit. GEVECHT MET EEN LEEUW. Een soldaat van de Zuid-Afrikaansche veldpolitie heeft in het district Melsetter in Rhodesia een ge vecht met een leeuw gehad. De leeuw was aange schoten en takelde den man leelijk toe. Deze loste schot op schot uit zijn revolver tot het beest einde lijk dood neerstortte. Een zendeling, die van oen af stand van 25 K.M. gehaald was. heeft den man ver bonden. die vermoedelijk zijn verwondingen' wel te boven zal komen. BOSCHBRANDEN IN AUSTRALIë. Het weer is zeer heet en het waai hard. met het gevolg, dat er boschbranden1 zijn ontstaan, die ge weldig veel schade hebben aangericht in de noorde lijke, westelijke en zuidelijke districten. Vele plaat sen op het platteland zijn verlaten, aangezien de be volking afwezig is om het vuur te bestrijden. Tot dusver zijn er geen menschienlevens te betreuren, maar velen zijn maar juist aan het gevaar ontko- men. Uit Sydney wordt' gemeld', dat de boschbrandfen blijven woeden in verschillende deelen van Nieuw Zuid-Wales. De menschen strijden wanhopig tegen de vlammen. Verscheidene dorpen zijn bijna ver brand. w.o. Marulan, waarvan het vuur nog maar 50 meter verwijderd was, toen de wind gelukkig van richting veranderde. In de streek van Jerilderi naderen de vlammen over eern breedte van twintig mijl. De schade is ge weldig. Uit Adelaide wordt gemeld, dat de branden in ver schillende deelen van Zuid-Australië groote schade aan de bosschen en den graanoogst hebben toege bracht. De ernstigste der branden1 is men thans meester. SCHEURING IN HET ENGELSCHE MIJNWER KERS VERBOND. Men meldt uit Londen: Uit verschillende districten wordt gemeld!, dat de mijnwerkers bezig zijn nieuwe voreeni'glngen te stichten buiten het verbond om," teneinde zich los te maken van het extremistisch element, dat het tot 'n politiek lichaam heeft gemaakt. Deze beweging, in Nottingham' begonnen door het Lagerhuislid Spencer, die daarvoor uit het verbond is gestootem. heeft zich thans uitgebreid tot Derbyshire eü andere mijn streken. GROOTE BRAND. De Parijsche bladen vernemen uit Tokio, dat een geweldige brand een groot doel der stad' Numash'u op 100 KAL ten Zuidwesten van Yokohama in asch heeft gelegd. Het stadhuis, het station, do kamer van koophandel, de gevangenis, de ziekenhuizen en 1500 woningen werden vernield. Tienduizend personen zijn dakloos. NIEUWE NTEDORP. Zondag was Hollandia IV uit Hoorn de gast vaA Nieuwe Niedorp I, In dezen wedstrijd zag N. N. I kans om met niet minder dan 16—0 te winnen, wat geen bewijs van een mooi gespeelden wedstrijr geeft. Hoewel bekend was dat BDoll&ndda een der zwakste clubs was in deze afdeeling, was er toch niet op zulk eene overwinning gerekend, temeer daar N. N. nogal eens de gewoonte heeft om tegen zwakke ploegen te verliezen. Voor de rust wist N.N. het tot 80 te brengen. Na de rust wad Hollandia geheel ingesloten, waar het dan bij hun ook hoofdzakelijk: een doelverdedi- gring werd, en van spelregels geen sprake was. Hoe Hollandia met zoo'n stelletje slordige spelers in 't veld durft te komen, is ons een raadsel. Hot viel1 N.N. dan ook niet moeilijk er na de rust nog .8 punten bq te maken, zoodat het pinde kwam met bovengenoemd resultaat. BREEZAND. Zondag speelde Breezand I te Wioringerwaard tegen W.F.C. I. B. speelde een goeden wedstrijd en wist met 40 te winnen. Scheidsrechter Luoker leidde uitstekend. 3 Breezand II speelde thuis tegen Oudesluis U. Zij bracht het er minder goed af'en verloor mot 61. Zondag komt Oudesluis I tegen Breozand I een vriondsena ppelijken wedstrijd spelen. WEERINGEN. Zondag nam. speelde Succes I thui9 en ontving Ba tavier III van Helder. Om 2 uur blaast scheidsrechter Dol de elftallen in het veld. B. wint den toss en de S. midvoor trapt tegen den dwars over het veld staanden wind af. De S.'ers gaan op het B.-doel af. doch de B.-verdediging. welke goed op dreef is. geeft niet thuis. S. is echter het meest in den aanval. De Batavieren werken zich meer los. Er volgen enkele gevaarlijke aanvallen van B. S. krijgt enkele fraaie kansen, doch werden niet benut. Dan volgt eon aan val van B. De S.-keeper trapt don bal weg. doch juist tegen een der backs van B. en komt B. goed koop aan de leiding. 1—0. S., niet ontmoedigd, pakt, toch flink aan. voor het doel zijn zij de kluts kwijl. Nog oen gevaarlijk moment voor het S.-dool, doch levert niets op. Hierna volgt de rust. Na do thee wordt het meer een modderballet. S. is direct in den aanval, de B.-verdediging werkt steeds kranig weg. Belde doelen verkeeren om beurten in gevaar. S. is echter ieta in de meerderheid,, oen mooi schot van Kroon vliegt tegen do bovenlat. Vrouwe Fortuna is niet aan S. haar zijde. Een aanval van B.. doch de S.-spil houdt een der B.-spelers wat wild af in het strafschopgebied., waarvoor Dol een penalty toekent. Deze wordt keurig genomen en ingezet, doch do B.- spelers liepen te vroeg in, zoodat hij moét worden overgenomen; nu wordt hij overgeschoten. Do tijd verstokt al meer en meer, er zijn nog twoe minuten te spelen. Slikker van S. krijgt den bal nu te pakken gaat alleen op het doel af en maakt mooi gelijk. 1—1. Nadat er nog is afgetrapt, blaast scheidsrech ter inrukken. De stand geeft vrijwel de verhouding weer. De S.'ers hebben allen hard gezwoegd. Scheids rechter leidde over het geheel goed Succes 2 speelde te Anna Paulowna tegen Con- cordia 2 en wist aldaar te winnen met 2—1. NIEUWE NIEDORP. Zkmdag hadden wij alhier een competitiewed strijd tussohen Nieuwe Niedorp I en Hollandia IV uit Hioorn. Een wedstrijd, nog* zelden zoo leelijk gezien. N.N. speelde met invailera, maar behaalde toch een overwinning mot 160. N. Niedorp II speelde te St. Pancraa tegen Vrone H, -en varloor mot 20. JULIANADORP. Zondag ontving J.V.C. I bezoek van Schagen II voor het spelen van een competitiewedstrijd. Om twee uur floot scheidsrechter Molenaar, die goed leidde, de beide elftallen in 't veld. Schageni won den toss en1 verkoos voor den wind te spelen. De achter hoede van J.V.C. was niet heel trapvast en bij een aanval van Schagen. maakte een der J.V.C.-backs fïreekick. De hiervoor toegestane penalty werd juist in de handen van den keeper geschoten, zoodat hier door het gevaar geweken was. Aan den anderen kant zat de voorhoede van J.V.C. ook niet stil en wist voor de rust driemaal het Schager doel te vin den, zoodat de rust ingjng met 3—0 voor J.V.C. Na de rust wist J.V.C. al spoedig nog eens te doelpunten. NU ging eeni der backs van J.V.C te veel naar voren, zoodat bijt een Schager doorbraak een der spelers alleen) voor den 'keeper kwam en1 zoodoende de eer einde kwam. Den volgenden Zondag allen naar Wieringen, om Succes te bekampen en dan: 'mag er wol uit oen an der vaatje getapt worden. J.V.C. II trok naar Geel-Wit III en keerde met een 4—0 nederlaag terug. Ook nu eenige verhooging van prijs voor roode en Deensche wit te kool. Ulenprijs iets lager en aanvoer grooter. Peenaanvoer gering en prijs niet beter. Bloemkooiaanvoer slechts een derde van de vorige week. Aanvoer van kool vrij gelijk. ATö algemeen© indruk van hetgeen onze markt in do afgeloopen week heeft opgeleverd, konden we bovenstaande feiten noteoren, feitem die zeer Ze ker bemoedigend rijn. Immers, hot ia de kool, dia in dezen rijd. op do markt domineert en reeds enkelfe malen achtereen hebben we van, da koolprijzen het aeifdo kunnen getuigen. iWeï gaat het voetje voor voetje, maar todh, als we een vergelijking malden met de nofeeering va.n Zaterdag voor drie weken, dan zien we tooh de mooe rioode kool' verhoogd van 3.40 op 4.70, ter wijl de groote soorten een gil/ging van 30. h 40 gemaakt hebben. De gele noteerden1 toen van f 12.70, en nu vi f 1.403.30, terwijl de Deeneohe witte, die to mat hele mer zelf te fl We voei T< daci te l Hst hou Jd dag Pe:- ged 'es jon.s oef* goei oef« jes. D kel< tot ook di e i V opg jes' der op gez P T WO de I I drietal weken tooh een iTinko verbetering valt oousfcateoren. Zoo voortgaaude, komen we nog waar we wezen moeten. We zijn er echter nog niet. want veet te wei ui gaat voor de hoogste noteoringen van do hand. De kleine kool brengt meur dan hot dubbolo <3 van de groote soorten, dio tooh van do zalfde k\v, liifceifc zijn, doch alleen miiwler gewild zijn. He jammer dit ook is, te verwonderen is hot mot, daa het onkostencijfer, vracht, invoerrechten on even hoog zijn voor de groote ai;-; vair do 1deui kool, zoodat het prijsverschil, oer zo door de eoa sumenten gekocht worden, veel' kleiner ia, dan d hier_ aan de markt het geval is. We zijn er dan ook van overtuigd, dat de tol tarieven juist op de opbrengst van de groote koe zeer zwaar drukt. Ook deze week word de kool i twee kwaliteiten aangeboden. Van de roode kooïhraoht de le soort ten 'hoogst 4.70 on de 2e soort ten hoogste f 4.10 op. ui welke cijfers wel blijkt, dat zoor ruim wordt dooi £83ohoten, waardoor ook do 2de kwaliteit zeer goo is. De aanvoer was 51 wagons, tegen de vorigs week 45. De gele kool bracht voor de le kwaliteit ten hoogt ste f 3.30 op en voor de tweede soort f 2.60. Zator dag was van de 2e soort de laagste notoering f 1 en van do le soort f 1.40. Die deze laatste partti h'eoft aangevoerd, stolt blijkbaar geen hooge eisobcn want al zal heb goen doorgeschoten kool geweest zijn, le soort was net tooh zeker ook niet. Do auni voer was 11 wagonab of een paar minder dan <h vorige week. De Dteensohie witte aanvoer vecrachillde slechts wagon ion was nu 19. ]>o prijsl, di© den voritfdi Zaterdag f 2.30 tot f 3.20 was, was nu f 2.50— f 3.60, aüzoo voor beide noteeringen een verhoo ging. Tweede soort braoht van f 1.902.40 op. Gewone witte werden alleen Maandag en Vrijdag aangevoerd, in totaal' nog geen Ifcs wagon. Ih prijs was ook nu van f 1.10 tot f 1.70. De u ion-aanvoer was nu 5, tegen de yorige weel 3 wagons. Een eenigflzins verhoogde aanvoer brach direct oen logeren prijs, waaruit wel bliikb, dat d< vraag naar dit product zeer gering is. Was Maan dag de hoogste notering nogf f 4.30, Zaterdag wai dit op 3.40 gedaald. De drielingen brachten tei hoogste f 2.90 en de pojf 3 op. Met de uien gin* heb dus ook deze week weer niet. Van peen was een onbetekenende aanvoer en ve! ondanks dit werd de prijs Jaiofc hooger. De hoogst P°' noteering was 3.20. nni Met de bloemkool z&ï het nu wel spoedig godaai zijn. De aanvoer was slechts ruim 5000, tegen d< vorige week bnna 17000. Do prijs bTijft tot het einch toe beet. De bloemkoolbouwere kunnen zeker me de opbrengst volkomen tevreden zijn. al wasdai ook het percentage le soort to kloin. Do eerst* soort kwam in het begin der wook tot -f 21.60 er Zaterdag tob f 17.30, torwijf do laagste notoeringei fiiFie f 11 en hooger waren. De tweede soort brach "Maandag ten hoogste f 4.30 en Zaterdag t 2 op. Kroten brachten 1 gulden on rammenas pm, dt 2 guldon op. De totaaf-aanvoor was: 49800 Kg. nien, 6600 Kg poen, 2700 Kg. rammenas, 700 Kg. .kroten, 1460( Kg. gewone witte, 511600 Kg. roode koof H300( Kg*, gele en 193000 Kg. Decmsohe witte kool ei 53ÖQ stuks'" bloemkool', totaal 90 wagons, togoi de vorige week 95. In Brook op Langendijk was de aanvoer van koo 65 wagons en in Warmenhuizen 29.. Ook nu blijk aardig wat buiten de veiling om verkocht to wor den, althans Broek op Langend ijk verzond alleen per spoor dn laatste 5 dagen ongeveer evenveel ail de geheefó wook word aamrovoen-cL .tui-w-ij] toc-h nog bcrangnjko partijen langs heb watier varvoor» p*11 worden. 0,0 dei 1 gei me de ge< wi< ma vai va' 1 ko sti nr he de da on ee GEMEENTE WARMENHUIZEN Geboren: Joh onnes Pieter, zoon- van N. Vadra on van M. I. Swiebering. Anna Camelia, doekte van Th. te Buok en' van P. Slijkerman. Adiiana dochter van B. van Duin en van J. Groen. Ondertrouwd en getrouwd: II. Posbma, oud '3! jaar te Andijk en D. J. Gilt jes, 28 jaar, alhier Overleden: Simon Ligthart, oud 53 jaar, geh. me A. Louwen. Maria Bakker, oud 74 jaar, weduw van O. Pie. ANNA PAULOWNA Het teaneelèpel ,,Zijn Revanche" van J. van Randwijk was reeds vroeger door „Ormemio" in studie genomen. Door ziekte als anderszins moesj ten echter de repetities destijds worden stopgezet) Thans zal het stuk op den 2den Kerstdag worj den opgevoerd. - HARENKARSPEL. De maalderij met het perceel grasland, verlej den Donderdag in openbare veiling gekocht do den heer Dr. Groanhart is thans weer hands verkocht aan O. Vader Rz. alhier. EENIGENBURG. Herbenoemd in het Bestuur van de banne genburg de heer A. Borat als lid van het Da„ Bestuur en K. Kalf als IloofdingeJland. Gekozec tot Hoofdingeland de heer A. Kossen in de vaca ture, ontstaan door de benoeming van den hea A. Borst als lid van het Dag.. Bestuur. WINKEL. Door Hoofdingelanden van het Heemraadscha; voor de Strijkmolens in de Niedorper Kogge, herbenoemd cot Dijkgraaf de heer J. Stammes Nieuwe Niedorp en bot Secretaris-PeimiiLgraeestQ Nde heer Jb. Spaans te Lutjewinkol. WINKEL. Tot Notabel! dier Ned. Hjerv. Kerk is bij' de o] 12 December jï. gehouden verkiezing, dé hca G. Stuij benoemd. NIEUWE NIEDORP. De heer J. Keetm.au Jr. alhier, agenfc-hoquisiteu van de Rijkspenfiioenvei-zekering is door den R. tL A. te Hoorn met) 1 Januari a.s. torens aaugosfcohuo als Correspondent voor de Invaliditeitewefc- NIEUWE NIEDORP. J Naar we vernemen, is ond plaatselijk strijkorkos ^t. door de Nutsvereeniging te Aartshvoud uitgenoo—- digd een avond tte komen spelen, welke uitnoc 1 'daging is aangenomen. eer NEEU"WE NIEDORP. 1®, In heb lbkaal van den heer G. Warnaar aan a r Langereis had1 Maandagavond ten overstaan va Notaris H. de Boer de aangekondigde vorkoopin N plaats van twee huizen: onder éen dak, met erve en bouwland, gelegen aan de Langereis, groot A. 70 o.A., eigendom van den hoor Jb. Bakker A Kooper werd de heer Simon Kat, landbouwer a hior, voor de som van f 162L LANGEREIS. Zondag gaf de tooneelvereeniging L.Ö.L. een «pa bare uitvoering in de zaal van den heer L. Galis i hier. Opgevoerd word „Wantrouwen", looneelspel drie bedrijven .'We 'kunnen niet anders zeggen, dj dat dit stuk zeer verdienstelijk werd gespeeld 1 rollenkennis 'liet niets te wenschen over, grimeer! was goed op zijn plaats, terwijl het tooneel keui was verzorgd. De rol van Herman ter Horst, als briekseigenaar, was al in bijzonder goede hande Het geheele spel verdiende alle lof. Over de onbet melijlkheid van enkelen onder bet publiek, die mei

Schager Courant | 1926 | | pagina 2