Radioprogramma Binneniandsch Nieuws. deelname in het maatschappelijk kapitaal van *28.500. De hoor P. Zeeman vraagt waar de fabriek sol gebouwd worden, De voorzitter meent dat het 't beste Is om dit door onpartijdige personen te laten uitmaken. Voort» wordt er op aangedrongen dit loder nu zijn buurnmn zul heworkon tot doelnamOi zoodat ovor 14 dagen de oprichting van eon zoutfabriek in hot Koegrus verzekerd zij. Spr. meent dat het een zegen zal zijn voor de omgeving, en wekt een ieder tol medewerking aan dezo belangrijke zaak op. HIJ zegt verder de aanwezigon donk voor hunne be loonde belangstelling on sluit de vergadering. INBRAAK IN EEN GOUDSMIDSWINKEL.* In een pand aan den Zwaanshals te Rotterdam ia gevestigd do goudsmidswinkel van den heer J. Was zink. Aan de achterzijde heeft de winkelruimte een wand met glas. Achter dezen wand ligt een kamer, welke aan een juffrouw is verhuurd. De kamer staat niet in verbinding met den winkel. Gistermorgen in de vroegte, ongeveer kwart voor vijt word de juffrouw gewekt door gestommel in den winkel van den heer Waszink. Zij keek door een ruitje en kwam weldra tot de ontdekking, dat twee mannen in den winkel bezig waren alles over hoop te halen. De juffrouw verliet daarop haastig haar kamer en bereikte door aen groentenwinkel ae straat. .Wel dra ontmoette zij hier twee surveilieerende rij- wieiagonten, aan wie zij vertelde, wat zij had ge zien. De agenten stelden dadeiijk een onderzoek-, in. Op den hoek van de Snellemansstraat en den Zwaanshals kan men achter op het dak van het pand zien, waarin de goudsmidswinkel is gevestigd. De ageliten'zagen van daar, dat een man over het dak liep. Zij belden eens aan het bovenhuis en toen even later werd opengedaan, bleek, dat de straatdeur maar een klein eindje open kon en dan ergens tegen stuitte. Da agenten duwden harder en eindelijk ging de deur open. Het bleek, dat in het portaal achter de deur een luik open lag. Dit luik had tegen de deur gelegen. Omd.it men onraad op het dak had gezien en in den winkel niets meer hoorde, zijn de agenten ter stond naar boven gegaan. Op het dak vonden zij weldra twee mannen, die zich achter een schoor steen trachten te verbergen. De mannen werden aangehouden, het waren de 40-jarige muzikant J. D.. zonder vasté woonplaats, en 32-jarige C. D., een reiziger. Een verder onderzoek wees uit, dat de dieven, ver moedelijk met behulp van een valschen sleutel, de straatdeur van het bovenhuis hebben geopend. In het portaal hebben zij vervolgens het luik openge maakt, waardoor zij in een kelderruimte onder de trap konden komen. In deze ruimte zijn zij afge daald. daarna zijn zij langs den één-steensmuur, welke tusschen den kelder van de beide panden loopt, zoover mogelijk naar achteren doörgeloopen. Heel aan het eind hebben zij toen eenige steenen uit. den muur gebikt, waardoor zij in den anderen kelder, dus dien onder den goudsmidswinkel, kon den komen. Dicht bij de plaats, waar zij het gat hadden gemaakt, was in den vloer van den winkel een luik. Dit luik hebben zij van onder af opge tild en zoo kwamen zij in den winkel. Eenmaal binnen, hebben zij daar duchtig huls ge houden. Alles is overhoop gehaald en wat maar van hun gading was, was klaar gezet en ingepakt, om meegenomen te worden. In don winkel heeft de politie een bruin leeren actontasch gevonden, waar in do dieven hadden gestopt; 10 gouden heerenhor loges, 2 gouden armbandhorloges, ongeveer 50 zil veren-. gouden- en doublé-damesarmbandhorloges, 04 gouden hoeren zegelringen met steen, 139 gou den dames-fantasieringen met steentjes, 25 gladde ringen. 30 gouden dasspelden, 35 speldbroches en een groot aantal manchetknoopen, hangers en ket tingen, totaal voor oyan waarde tusschen de twee on drie duizend gulden. Hoel waarschijnlijk zijn de dieven gealarmeerd, een juffrouw uit de achterkamer naar de straat ging en hebben zij toen haasitig de vlucht genomen, .waarbij zij hun buit moesten achterlaten. Vermoe delijk durfden zij niet meer naar buiten te gaan en zijn zij daarom naar boven naar het/ dak gegaan. Op hun tocht nohr boven hebben zij nog een gonje- zak met inbrekerswerktuigen verloren. xs.tt.ot. DRONKEN AUTOMOBffilAESTÜURDEK Vi-ij dagavond reed op den Amstel bij; de Paarden straat te Amsterdam een auto, waarin naast den chauffeur een oude manwas gezeten. De auto reed i n een verkeerde richting en een agent trachtte den chauffeur daarop attent te maken. Toen de chauffeur den agent zag, gaf h# vol gas en reed snol weg.'De agent, die voor den auto had gestaan, werd omver gereden, tengevolge waarvan hij eenige lichte kwetsuren kreeg. Vermoedelijk is pok zijn enkel gebroken. De chauffeur reed in snelle vaart door in ae richting van den Admiraal de Ruijterweg. Toe® hij ver boven de voorgeschreven maximum-snelheid den Admiraal de Ruijterweg afreed, dreigde hu weder om door oen agent te worden aangehouden. De chauffeur scheen ook dezen agent omver te willen rijden: de politieman wist .pohter bijtijds op zu te springen. Dicht bij Halfweg reed de auto door een heg en kwam daardoor in 'botsing met -de Haaritemöohe tram. die den auto vrijwel geheel vernielde. De chauffeur en de andere inzittenden waren uit den auto gesprongen; de oude man was daarbij gevallen en had een bloedende hoofdwonde gedragen. Hij werd bewusteloos opgenomen en naar het politie bureau aan den Admiraal de -Ruijterweg overge bracht.. De chauffeur had inmiddels de viucnt ge nomen. Onmiddellijk na het ongeval werd de po litie van de gemeente Halfweg van het gebeurde in kennis gesteld on kort daarop wist qpn veldwach ter in samenwerking met een Amsteraamschen po litieman vlak bij de grens Van beide gemeen ten den chauffeur aan te houden. Hij werd eveneens "naar hot politiebureau op den Admiraal de Ruijter weg overgebracht, waar mmiddelé was aangekomen de commissaris van politie van het bureau Singel, die onmiddellijk na het gebeurd© op den Amstel het onderzoek was begonnen. De commissaris hteert dien nacht den chauffeur ©en voorloopig verhoor afgenomen, on daarbij bleek, dat de chauffeur en do andere inzittende dronken waren. Hij' had den auto waarop zich geen carrosserie bevond Van den eigenaar meegekregen, met de opdracht dezen te verkoopen. Met een ouden vriend Was hij', nadat zij zich eerst te goed hadden geidaan aan sterken drank, een tochtje dootr Amsterdam te mak ken. De gewonde oude man is ter verpleging in een der ziekonhuizen opgenomen- De gekwetste agent is naar zijn huis vervoerd. OVERVAL DOOR DRIE GEMASKERDE PERSO NEN. Op 5 minuten afstand van Zwolle m de buurt van Schelle woont het echtpaar Dijks. Dijks heeft don naam er warmpjes in te zitten. Donderdag avond was lïü -naar de kerk gegaan. Zijn vrouw, een stevige boerin van ruim 50 jaar, bleef alleen* thuis.'Omstreeks 7 uur werd op de deur geklopt en op haar vraag, wie daar was, werd dadelijk geant woord: Kamphuis. Er wonen in de buurt van Dijks twee Kamphuisen, dus op dat antwoord deed moe der Dijks open. Vopr ,kaar stonden drie mannen met maskers voor, zwarte lappen mot gaten yoor do oogen. Efén had eon revolver en edsohte: je geld of je leven. De mannen praatten met een plat Zwolsch accent. Zij drongen naar binnen en moeder Dijks werd de keuken ingeduwd. Zij verweerde zich hevig en schreeuwde zoo hard zij kom. Om haar het zwijgen op te leggen stopte een hunner haar een stokr papier, een geefachtüg bruine winkelzak als een prop in den mond. Bij die ge legenheid heeft vrouw Dijks den man in zijn hand fcbüton,. zoodat hij bloedend verwond werd. De jterel» waren nog druk doende de vrouw, die er kraohbig op«Ioeg4 te overmot*teren, toen er eon wagen aankwam, die plotseling hooi zocht ging rij den. Blijkbaar uit vrees, dat de wagon bij Dij ka Zou ophouden, is het driotar verdwenen. Toen Dijks een uur later thuiskwam hoeft do vrouw hem de geschiedenis verteld en zijn do mar roohaussees gewaarschuwd. Zoo spoedig mogelijk kwam er een wachtmeester, maar intuwohen was héb aT kwart voor tien geworden. Geen vingeraf drukken, geen voetsporen waren te vinden. Do prop papier had moeder Dijks in den kaohel' gestopt, slechts eon afgosohourd stukje is nog gevonden. Donderdagmorgen zijn er in Schelle ario mannen gezien. Zn zijn niet bij Dijks aan huis gewéeeb, maar wel'bij de twee zusters, dio daar in do buurt wonen en die aan godsdienstwaanzin lijden. Zij bohooren niet tot eetnig kerkgenootschap, want zij alleen hebben het ware geloof. Veel bewoners van woonwagens kloppen er aan, want zij zijn zeer vrij gevig. Daar zijn -do 'drie mannen geweest en de zusters weigeren elke inlichting. Ad hebben da manneg ook 'iets verkeerds gedaan, zij mogen niet -•straft worden, zeggen de domos; men mag geern waad met kwaad vergelden. Het onderzoek is gisteren met de grootste kracht voortgezet. Drie jonge mannen zijn in do mare chausseekazerne binnengebracht. - OALLANTSOOG, Zaterdag 11 December hield de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Callanteoog eene algemeen» vergadering, De opkomst was niet groot. Na opening -door'den voorzitter, leest d'e secretaris de notulen van d'e vorige vergadering, welke onder dankzegging onveranderd wordeni goed'gekeurda Voorzitter 'deelt aan de vergadering mede, dat een schrijven ia ingekomen van den secretaris den heer Baken, dat hij als bestuurslid en ook als secretaris moet bedanken, wegens zijin werkzaamheden ln Anna Paulowna. Voorzitter bedankt den heer Baken na mens de vereeniging' voor het vele werk wat deze voor de V.V.V. heeft gedaan en hoopt, dat zijn op volger zijn voetsporen in die richting zal volgen. Volgt stemming over een secretaris. Uit de verga dering! wordt gevraagd, of het 'bestuur ook iemand op de voordracht heeft geplaatst. Voorzitter zegt, dat zij1 den heer W. Kooijman er -voor op het oog hadden, maar men laat de vergadering er vrij in. De heer Kooijman wordt met 15 van de 22 stemmen gekozen. In de plaats van den heer Braam wordt met 18 stemmen als bestuurslid) gekozen de heer Mr. D. Breebaart, Beiden nemen hunne be noeming aan. Als commissie tot nazien van de rekening 1926 worden benoemd de heeren A. Thomasz en D. Prins. Begrooting 1927 wordt in ontvangsten en uitgaven algemeen goedgekeurd. Bestuursvoorstellen: Voorzitter deelt mede, dat van het polderbestuur bericht is ontvangen dat de huur voor de heinollen moet zijn f 2.50 per Hectare, plus 4.75 polderiasten. Het bestuur stelt voor om daar niet op in te gaan en een verzoek te richten tot het gemeentebestuur. Na eenige discussie wordt be- sl/oten een' commissie te vormen uit het bestuur die met het polderbestuur in overleg zal treden. Verdor stelt het bestuur voor om. het volgende jaar een huisvlijttentoonstelling te houden en ook weer eon feestavond) te organiseeireni Voorzitter hoopt, dat daarvoor wederom eenige personen hunne mede* werking zullen verleenen. Allen voor. Bil do rondvraag deelt de Burgemeester mede, dat bij hem. nog ongeveer ihonderd gulden' beschikbaar Is wat bijeengebracht is door enkele damesbadgaoten voor het plaatsen van de klok i. d. toren. Spr. vraagt wat met dat geld gedaan moet worden. Voorzitter zegt. dat indertijd een voorloopige com missie Is gevormd en spr. zal deze heeren vragen om dit plan verder door te voeren. De hoer M. Mooij vraagt over' het op on af rijden van de sirandkluft. Voorzitter zegt. dat het in de nieuwe politieverordening zal worden opgenomen- De heer G. Kruit brengf ter sprake den slechten toestand van den we» door de nollen vanaf het dorp tot aan zijn Woning. Voorzitter belooft dat het polderbestuur hiermede in kennis zal worden ge bracht. De heer Baken bedankt het bestuur voor do aan gename samenwerking en hoopt, dat zijn opvolger eveneens zijin best voor de vereeniging zal doen: De heer Jansen herinnert het bestuur nogmaa'lld aan het reclamemaken op die stations. Hierover wordt nogal van gedachten gewisseld, wat de kos ten betreft. Tenslotte wordt helsloten om bij een an dere vereeniging te informeeren. Hierna sluiting. - OUDESLUIS. Naar wij vernemen, zal' tijdens de te houden Godsdienstoefening" in de Nea. Herk Kerk alhier op een der a.s. Kerstdagen, het Kinclerkerkkoor, onder leiding van den heer Voorthujjzen, eenige liederen ten gehoare brengen. - OUDESLUIS. Vrijdagavond hield de IJsclub „Eensgezindheid" alhier, een algemeene ledenvergadering in het lo kaal van den .heer Kreijger. Aanwezig waren 15 léden. Nadat de vergadering door den voorzitter was geopend, en de notulen, na voorgelezen te zijn, on der dankzegging waren goedgekeurd, volgden de ingekomen stukken. Hierbij kwam am. voor een voorwaardelijke toezegging van het' bestuur, om aan de alhier bestaande Harmonievereeuigiiig, we gens haar 25-jarig bestaan een bedrag te schenken van f 20, als bijdrage voor een muziektent. Aan gezien de Harmonie bij te houden ijgfeesten altijd naar medewerking verleent, waren alle aanwezige leden .voor deze schenking. Voorts werd medege deeld, dat de gemeente wederom 50 procent zal'bij dragen, voor uit te keeren arbeidsloon en, wegens verrichte werkzaamheden op de ijsbanen. Uit de rekening en verantwoording, van den pen ningmeester, die nu volgde, bleek dat er een voor- deelig saldo was van i 187.21. Nagezien door de heeren J. Silver en K. db Graaf, werd alles in orde bevonden en tot goedkeuring geadviseerd. Bij de vele stemmingen;, die nu volgden, werden de heeren J. Sdfver en P. H. do Carpetntier ras] gekozen tot bestuurslid en afgevaardigde naar vergadering van den IJ.B.N.H,., welke beiden deze functies aanvaarden. Daarna kregen we te hooretai een tot .in' de punt jes goed verzorgd verslag van den afgevaardigde van de vergadering van het vorig jaar van den IJ.B.H.N. Hierna de rondvraag, dia niets oplevende, waar na de voorzitter, alvorens te sluiten, in hartchjka woorden zy'n dank betuigde, namens de afdeeliing, aan den heer P. H. de Carpontier, clio wegens hoo gen leeftijd voor de functie van bestuifralid had bedankt, voor liet vele dat hij gedurende 18 jaren voor de afdeeliing had gedaan, waar-na sluiting volgde. EEN GESCHIL TUSSCHEN BURGEMEESTERS. „Vaz Dias" meldt uit Groningen: Tusschen den burgemeester van Delfzijl, dien heer J. Buiskool, die tevens rijksinspecteur van de werk verschaffing is en den burgemeester van Leek, den heer R. L. Dükhuis, is een ernstig geschil gerezen, over de vraag of het gemeentebestuur zich1 inzake de werkverschaffing, heeft te onderwerpen aan het gezag van den rijksinspecteur. De burgemeester van Leek gevoelt zich bovendien beleedigd ovor de wijze waarop de inspecteur tegen hem is opgetreden. De heer Buiskool heeft zich tot dén«minister van binnen üandscihe zaken en landbouw gewend, dije den heer Dijkhuis in overweging heeft gegeven, zich te on derwerpen of eervol ontslag te nemen. De burge meester van Leek Jheeft ln de gisteren gehouden vergadering van den Raad medegedeeld, dat hij voornemen» is. een aanklacht in te dienen tegen den rijksinspecteur wegen» beleediglngi De Raad heeft hem ewitor verzocht ditl vooralsnog niet te doen cn heeft eon commissie benoemd welke oen onderhoud ,1 aanvragen met d« autoritellen, teneinde te trach ten het geschil tot een goedo oplossing te brengen. HET NEDERLANDSCH-BELGI3CH VERDRAG. lioogleeraren en oud-hoogleeraren van de Land- bouwhoogeschool te WagunJngen hebben tot d« Eer ste Kamor een1 request gericht, waarin zij, evenals hun ambtgenooten te Utreoht ea Groningen aan dat college verzoeken te voorkomen, dat het ontwerp verdrag met België ongewijzigd wordt bokrachtlxdi. Van de 32 hoogleeraren en oud-Jho:gleearcn plaat sten 27 hun naam onder het verzoekschrift. Van de 5. die niet teekJendon, gaven 2 to kennen, dat zij als voorstander» van het verdrag beschouwd wenschcn te worden. De redenen van hot niet onderteekenen door de andere 3 zijp niet bekend. EEN FLINKE ONDERWIJZERES. Men meldt uit Maassluis: Onder het speelkwartier van school B. alhier, ge raakte een der leerlingen te water. Mej. C. Maarlo- veld. een onderwijzeres van die school. l>emorkto dit en sprong zonder zich to bedenken dén drenkeling na. Zij mocht het geluk smaken den jongen weder behouden aan den wal te brengen. Mej. M. verwij derde zich daarna evon om zich te verkleeden en gaf daarna weer les. alsof er niets gebeurd was. NATIONALE FOK VEEDAG 1028. Eénigen tijd geleden berichtten wij, aldus de Tel. dat in leidende kringen, van het Nederlandeche stamboek-! en voefokkenswezon plannen1 werden be raamd! om in Ihet Olympiade-jaar 1928 te 'sGraven- hage wederom een natiomalero folkVeedag, van paar den. rund- en kleinvee te organiseeren, zoó mogelijk gecombineerd met een internationaal veeteelt-con- greé, zooals ook in 1923 het geval was. Op initiatief van het centraal bureau voor de varkonsfokkerij is eenige dagen geledén een bijeenkomst gehouden, waar ongeveer alle fokkersoiganisaties in ons land vertegenwoordigd waren en een voorloo-pig comité werd benoemd. Naar wij vernemen is dit comité samengesteld' uit de volgende heeren: prof. D. L. Bakker, hoogleeraar in de veeteelt aan de Wagenlngsche Liandbouwhooge- school, Ir. W. de Jong, rijksveeteeltconsulent te Nij megen, Jhr. J. v. Vredenburg Cappellen, voorzitter van het stamboek voor het Ned. Trekpaard (Belgisch type) en rijks!andbouWconsulent te Brussel, H. W. Kuhn, te Naarden,,* voorzitter van het Ned. Rundvee stamboek en van de Ver. tot verbetering der scha penfokkerij in N.-Holland en Ir. H. G. A. Leignes Bakhoven, rijkveeteeltconsulent te Leeuwarden. DE NOOD IN DRENTE. Het Volk verneemt van zijn Drentschen correspon dent: Naar men ons mededeelt heeft de inspecteur-gene raal van het nijverheidsonderwijs, de heer H. G. de Groot, in overleg met den minister van -binnehland- sche zaken een oppervlakkig onderzoek doen in stellen naar dé aanwezigheid van voor steenbakke rijen geschikte klei (leem) in de gemeente Emmen en aan de rijksschool voor klei- en aardewerk-in dustrie te Gouda de bruikbaarheid van kleimonsters uit L-.nunen doen onderzoeken. De aanvankelijke resultaten van 'beide voorloopige onderzoekingen zijn van dien aard. dat het alleszins gewettigd is na te gaan, of in de gemeente Emmcn en dan nog wel meer speciaal in de Hondsrug Voldoende hoeveelheden klei voor het beoogde doel geschikt, aanwezig zijn. Eerst daarna zal kunnen worden beoordeeld de vraag of het oprichten van steenfabrieken econo misch uitvoerbaar zou zijn. Waar het onderzoek naar de aanwezigheid' dezer klei slechts min of meer oppervlakkig heeft kunnen zijn,, is het blijkbaar gewenscht en noodzakelijk sDcedig oen ernstiger onderzoek' te doen plaats heb ben. De centrale commissie voor den cultureelen en econCmischen opbouw van Drente wil voor dat' on derzoek een kleine commissie in het leven' roepens die na beëindiging van haar werk een rapport aan de centrale commissie zal uitbrengen. In deze kleine commissie zijn aangezocht zitting tè nemen do heeren: P; W. de Jong, lid der Eerste Ka- raei te Tilburg; jhr. W. M. do Jonge, hoofdingenieur van den prov. waterstaat van Drente, te Assen, en onze p.g. A. Meintema. lid van de Prov. Staten van Drente en gemeente-architect te Emmon. DE MOORD TE GRONINGEN. Het trok gistermorgen ter drukkerij der uitgevers maatschappij J. B. Wolters. in de Akkerstraat te Groningen, de aandacht dat de 29-jarige W. S.. een zetter van deze drukkerij, kreupel .liep. Het was be kend. dat men gisteravond iemand over een schut ting in de nabijheid van de plaats van den moord heeft zien klimmen. Een ander maakte dat men S. ging verdenken van den Vrijdagavohd gepleegden moord op den 42-jarigen J. S„ voorman van de machinezetters van dezelfde drukkerij. Op grond ook van verdere inlichtingen heeft de politie S. om 1 uur aangehouden. Na met het lijk van den. verala- gene te zijn geconfronteerd, heeft hi| de misdaad be kend. Hij heeft verklaard te hebben gehandeld ui<t wrok over vermeend onrecht. OUDKARSPEL. In onze gemeente doet ai oh eeta geval van ty- phna voor. - OUDE NTEDORP. x Van do onlangs gehouden baRonwodstrijd ter yellheid van de Fanoy-fair, werd de le prijs ekend aan A. de Wit Lz., 2e prijs aan Aaltje ïer en de 3e prijs -aan L. Fijma. De ballons werden nl. gevonden te Hauburg (De nemarken)," Dokkum en te Oostdongecradeel'. ZUIDSCHARWOUDE. In de te houden vergadering van den gemeente raad komen o.m. aan de orde de quaestie met liet Burgerlijk Armbestuur, dat geen genoegen neemt met de vermindering van f 250 op zijn begrooting, de IVuijverweg, de intrekking van de verordening op de verplichte winkelsluiting, het adres dier kas teleins om hun JokaJm, evenals in de hndera Lan- gendjjker gemeenten, Zaterdags en Zondags ook tot elf uur te mogen openhouden. VAN EWIJCKSLUI8. De Zangvereenigiing „De Stam dos Vol'ka is voornemens Zaterdagavond a.s. «en openbare uit voering te geven in Veer burg". Op zioli zelf is dit niet zoo heel' buitengewoon. Iedere verreniging wil' zioh. op Z'n tznei .wel eens naar buiten downi hooren en oen openbare uitvoering biedt haar daar toe de gelegenheid. t Het buitengewone is er echter ditmaal' jn gele gen, dat „De Stom dos Volks" het heeft aange durfd, alk bijzondere attractie voor dezen avond een tweetal kunstenaars van, naam op hot gebied van declamatie aan zioh te verbinden. De namen J. Sternheim en Marie Hamel zeggen genoog voor hen, die reeds eerder van 'bedoelde kunstenaars hebben genoten. i In aanmerking genomen de hoogo kceten, ver bondon aan het organiseeren van oen avond als dezen, is de entree zeer Jaag gesteld en mag dan! ook verwacht worden, dat, wie ecnigszins kan <x>k 'niet zal' nalaten van dezo gelegenheid te profiteo- ron. Men zie verder de advertenties welke deze week hierover zullen verschijnen. HEERHUGOWAARD. De korfbalclub Houvast alhier, behaalde jl Zon dag weer een overwinning. In een wedstrijd te Purmerend gespeeld, tegen B.E.P. III aldaar, won zij niet 8—2. i HOOGWOUD. Op Zondag 12 December jl. had ten huizo van I den lieer O. Sohermor, kaste.eln alhier, eon biljart'-1 wodetrhd voor oudere mot hundioap pluatq, Êr 'aren 28 drebomcr». nrcu om hu zen Portegien, 2<lo I 4de prijs P. waren 28 deelnemer». De prysron .cn bchnaJd door: lo prijs D. 1 prij# W. Vijn, 8do prijs A. Itookor, MuJdor, allen uit Hoogwoud. Onder do speler» waren veJo goedo. HOOGWOUD. Tot hooistokora zijn horbarnximd: voor Langerei« Pade K. Stroet, voor Kerkolann, Zuid- cm Noord- oud D. Rookor. voor Aartswoud D. Koi/rn, vocöj de Gouwo K. Slag tor on voor do Woore. Bookel- wogbuurt en Lainbertsohaag O. Klaver Pa, ailuq wonondo alhier. HOOGWOUD. Door Burgemeester en Wethouders dezer cvv moonjjo is aan N. J. Vlaming, Itimmurmaii in hot Zuidoud alhier, vergunning vorloond voor liet. in bruik nomen van oern 8 P.K. benzinomotor. Tot •don word hot timmerbedrijf uitgeoefend met oen stoommachine. HOOGWOUD. Op 22 Doceinbor a.a zal Dr. G. J. van Balen Blanken afscheid nomon als voorzitter van do HoJr iundsohe Maatschappij van Landlxmw, af deeling Opmeer en Omstreken in oen vergadering, wé ko dien datum te Aartewoud zal worden gehouden. Op de voordracht voor een nieuwen voorzitter zijn geplaatst de heeren no. 1 G. Stapel Gz. Sr. te Sybekarspelj no. 2 P. Pluister te Opmeer en no. K. Braak te Hoogwoud. WIERINGEN. Zondagnamiddag word alhier tue8oh.cn de korf balclubs Spa.rta van Holldor on Wiron alhior een vriendschappielijkun wedstrijd gehouden, weiko ein digde met 90 voor Spar ha. Do Spartanen J lebben reusachtig gospeeld en overtroffen verre onze club, z,/odab zo dezen strijd heboen verdiend. WJrotn, dat door omstandigheden twee van haar beate spelers miste, was dan ook deze keer tegen het sterkere Sparta niet opgewassen. WIERINGEN. Zaterdagavond werd door Professor Canimir van 's G ravennage in de Doopsgezinde Kerk te Ilippo- iytushoef een lezing gehouden over Opvoeding'. Deze keurige en zeer belangrijke lezing werd door een zeer talrijk publiek bijgewoond, welke belang stellend 't een en ander over de opvoeding volgde. Na afloop dankte Ds. Van der veen namens de aanwezigen den geaohten spreker voor zijn leer rijke rede dien avond gehouden. WIERINGEN. Ben schippersjubileum. ln 1855 word alhier door wijlen aen heer P. J. Wigbout opgericht een bourtveer van Wieringen op Amsterdam, met een houten veerschip, of jacht, genaamd, de Water- fous, welk veer 16 December 1901 overging in han en van' den tegenwoordigen eigenaar, den heer Tj. Buma. welke alzoo a.s. Donderdag 25 jaar de- zon veerdient heeft onderhouden. In dien tijd is 't oude jacht vervangen door oen ijzeren .motorlxx^t. Trots de véle concurrentie, waarmee ook do hper Buma in den loop der jaren (or zijn 2 veer booten,- bij gekomen) haa to kampen, is dozo oude dienst altijd intact goblevmi en levert zij nog altijd een flink bestaan op. De heer Buma- is in al dio jaren dan ook niet bij de pakken zitten gebleven, 'doch pakto zelf flink aan on hanteerde zelf steeds het roer van zijn 'nog aJom bekend motorboot „do Watergeus". Wü hopen dan ook, dat hot den neer Buma a.s. Donderdag niet aan belangstelling zal ontbroken en opnieuw een volle lading (doch zijn jaoht is immers altijd vol) getuige Zal zijn van het grooto vertrouwen dat men hier in den heer Buma stolt on het den' -kloeken sohippor gegeven moge zijn, zijn dienst nog velé jaren. Jji gezondheid te moge uitvoeren. Voor Dinsdag 14 December. 8.50. IIAMBIJRG (392 M.) Morgcnomroep. 10.15. AMSTERDAM (1950 AL) Tijdsein van het Persbureau Vaz Diaö. 11.20. DAVENTRY. Concert Radio-kwartet. 12.50. PARIJS (1750 M.) Oonoort door het orkest van Radio-Paris. 1.20.' LONDEN, Daventryv Concert doeg het or- keet. uit het Holborn-Restaurant. NEWGASTLE (312 AI.) Gram ofoonmuziek. 3.HILVERSUM (1050 AI.) Radio-knipcursus voor dames. 3.20. BERN (411 AI.) Orkestmuziek. 3.50. BERLIJN (483 AI.) Kamermuziek. 4.05. BIRAHNGHAAI (479 AI.) Telefonie voor de scholen. BOURNEAIOUTH (306.AI.) Vioolconcert. PARIJS (PTT 478 M.) Concert door orkest. PRAAG (860 AI.) Concert door het stationa- orkest. Beethoven-programma. 4.20. A BERD EEN" (491 AI.) Concert door orkest. 4.30. AAISTERDAA1 (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. HILVERSUAI. Voor-avondooncert door het H.D.O.-orkest. 4.85. BIRAUNGHAAI (491 M.) LozeOs Picture Hxyuse-orohestra. GLASGOW (405 AI.) Dansmuziek. LONDEN. -Daventry. Orkest. NEWCASTLE (312 AI.) Conoert door het orkest uit Tillcy s Restaurant. 4.50. WARSCHAU (400 M.) Populair oonoert. 5.05. PARIJS (1750 AL) Conoert. 5.20. HAAI BURG (392 AI.) Solistenooncert. 8.15. HILVERSUAI (1050 Al.) Volksliederencyolus Zweedsohe volksliederen, ,te zingen door mevr. Karin Kwant—-Torngren. Aan den vleugel: Willem van Warmelo. 6.20. LONDEN, Daventry. Dansmuziek. BARCELONA (325 Al.) Conoert Radio-trio. BIRMINGHAM (491 M.) Cale-orkret. BRUSS1EL (510 M.) Concert door orkest met medewerking van solisten. 6.45. HILVERSUM (1050 M.) Vervolgcursus En- geteche taal 7.i5. HILVERSUAI. Conversatie Engel'sch. 7.20. LONDEN, Daventry. Tijdsein, weerbericht 7.50. KöNIGSWüSTERHAUSEN (1300 M.) Voordracht en orkest. BERN (411 Al.) Aluziek van Verdi. IjONDEN, Daventry. Muziek. WARSCHAU (400 Al.) Conoert. 8.10. HXLATJERSUA1 (1050 Ai.) Katholieke Radio omroep. Uitzending van den Limburgschenl Katholieken avond, van Venlo. 8.20. LONDEN, Daventry. Tooneolspol„Paddy, the Next Best Thing". ANTWERPEN (260 M.) Gramofo-nmuziek. BERN (411 AL) Licderenooncert, kinderkoor 8.50. KOPENHAGEN (310 AL) Concert 9.05. BARCELONA (325 AI.) Operamuziek. DORTAIUND (283 AL) Voordracht- on liede ren-avond. AIILAAN (316 AI) Uitzonding van do opera „Lucia di Lammennwr" (Donizetti) AIUNSTER (242 AL) Conoert. PARIJS (1750 AL) Concert van Radio-S|é* lection. 9.20. PARIJS (478 M. PTT) Conoert. 10.—. HTLVERSUAt (1050 Af.) Persbcnchren, weerbericht en koereen va<n het persbureau Vaz Dias to Amsterdam. 10.35. LONDEN, Daventry. Bach-concert. 10.50. LONDEN, Daventry. Dansmuziek.

Schager Courant | 1926 | | pagina 6