SchagerCourant Raad Schagen. 1 fl f I II li m Tweede Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. GemeentebegrootingB. en W. stellen voor f 16.000 belastingverhooging. De Raad komt door groote bezuinigingen tot geen belasting verhooging. Aan Wethouder Van Erp elk ver trouwen en alle samenwerking opgezegd. 'i II i|i I li |a lil ff Woensdag 15 December 1926. 69ste Jaargang. No. 7964. Zitting van Maandag 13 December. VOOR DEN POLITIERECHTER. OM KERMIS TE HOUDEN. Joh. Bern. Nleuwbuurt. een 21-jarige jongeling uit Niouwediep, zat In de laatste Heldersche kermis al heel slecht in zijn contunten. waarom hij zich op de volgende. alhoewel onwettige wijze van dat „eeuwige slijk" wilde voorzien. Hij ging namelijk naar de wo ning van den palingkoopman J. Karemaker. waar hij inbrak en een kistje met f 200 wegnam. Lang heelt hij er niet kermis van gehouden, en toen de politie hem inrekende, kon de palingkoopman zijn heele f 200 terugkrijgen. Deze nachtelijke strooptocht moet Johanne» hoeten met 2 maanden voorw. gev. mot 2 proefjaren. DE AANHOUDER WINT. Men zal zich herinneren, dat langen tijd geleden Petrus Paulus Büte van Harenkarspel voor verduis tering van een dekkleed heeft moeten terechtstaan. De zaak was toen voor nader onderzoek uitgesteld, maar wordt thans, daar Büte nog steeds volhoudlt, hot kleed te hebben gekocht, naar de meervoudige ka mer verwezen. GOEDKOOP KIPPENVOER. Gerardus Verduin, een schipper te Akersloot, had op den 2östen September een partij graan vervoerd voor een firma te Opmeer. De partij kwam uit Rot terdam. Hij moet. heden terecht staan terzake van het ver duisteren van oen *10 kilo van genoemde partij en het geen voor de kippetjes van verdachte bestemd was. Het vertegenwoordigde slechts 'n waarclo van f 5. Verdachte, die niet' verschenen is, wordt tot f 30 boete of 30 dagen hechtenis veroordeeld. De «isch was f 50 of 50 dagen. TE BOOS GEMAAKT. Sijbrandt Piötor Kuiper van hot eiland Texel, had zich zoo boos gemaakt op een 9-jorige jongen, Willem Mooij, die met nog enkele kameraden verdachte had jnatferoepen .vbiggonvanger", daarbij! doelende op de cirkelvormige onderdanen van dezen, dat hij den Jongen oen paar fiksche draaien om zijn ooren had gegeven, wel wat al to hard' om voor oen gewone kastijding to kunnen doorgaan. Hij; moet zijn boosheid dan ook bekoopen met f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Do eisoh was fi 10 of 10 dagen. „SEOVETA". Wanneer men het tegenover iemand had over „secreta", dan zou dat beteekenen1 dat hij zijn mondje dicht moest 'houden. In één woord, dan is 't geheim, Maar wanneer je 'het woord wat onduidelijk uit spreekt of je slikt de „a" per ongeluk in, en daarbij komt. dat je het tot iemand richt, die zorgen moet. dat 's lands wetten worden nagekomen, dan wordt het een minder gebruikelijk' woord. Om kort to gaan. een Nieuwe Niedorper had zich aan het feit. schuldig ge maakt. Maar latent we de zaak van meet af aan vol gen. Verdachte wordt binnengeleid, en neemt plaats op het „bokkebankje". De politierechter richt op de gebruikelijke wijze vragen tot hem, waaruit! blijkt, dat hill Jacob Lango- reia is. geboren te N. Med'orp en aldaar woonachtig en voor 46 jaar terug! nog met „roze billetjes" in do wieg rondspartelde. Met zachte, nauwelijks hoorbare stem het is op vallend zoo zacht als sommige men'schen kunnen praten vertelt verdachte dat hij in den avond van den öden November in d'e tooneelzaal van de „Prins Maurits" te Nieuwe Niedorp was. Hij: was nogal vroolijk, bij, het luidruchtige af. Och. zoo'n enkelen koer. Maar de politie vond dat het van storenden in vloed op de gegevén kunst was en dies werd ver dachte aangeraden zich koest te houden. En wat er toen verder gebeurd is? Verdachte zegt erg verbouwereerd te zijtn geweest, zich van geen kwaad bewust en zich evenmin to herinneren, wat hij den veldwachter heeft toegevoegd, wel. dat' hij on vriendelijk tegen' hem geweest is. De veldwachter is blijkbaar bet'er! van tmemorite eb blijft bij zJijn proces verbaal volharden. Uit het -verledien van verdachte blijkt, dat hü zoo nu en dan te ver over de streep gaat. De O.v.J. zal het niet als 'n groot misdrijlf aanre kenen1. doch als waarschuwing wil hij tegen ver dachte f 10 boete of 10 dagen hechtenis eischen, aan welk vonnis de politierechter zich refereert Politierechter tegen verdachte: Heeft U nog iets te zeggen? Verdachte: Neen, edelachtbare, maar ik: 'ben hier nog nooit geweest, kan ik misschien' direct betalen? Politierechter: Wel zeker, kunt U dat. Verdachte: Alstublieft. IWelkom vreemdeling het was het eerste handgeld, dat wij dien dag ontvingen. UIT STROOPERSLAND. Arie Mooij, een 46-jarige Li mm er tuinder moet wegens beleediging van den bosohwachter Kieft al daar terecht staan. Mooij had tegen hem gezegd, dat hij een ieelijke lange slungel was. die met den. rijks veldwachter de grootste stroopers waren. Ook zou Kieft te lui zijn om te wrken. Na het verhoor van Kieflt en nog een getuige blijkt wel, dat Kieft wat te ver gegaan is. en langs fcidi- recten weg verdachte voor een dief zou hebben uit gemaakt. Hierbij' wijst de O.v.J. dan ook op en met het oog daarop eischt hij tegen verdachte f 7 boete of 7 da gen hechtenis, aan welk vonnis de politierechter zich refereert, VERVOLG. Jacobus Simon werd bij dezelfde gelegenheid, ver- baliseerd! wegens poging tot verduistering van een tamme, althans niet wildle eend. Jacobus zegt. dat bij bij het ophalen van zijn eigen eenden' de bewuste irerk-looze eend die later wel degelijk een merk bleek te bezitten tusschen de zijne aantrof en dat zijn oom, verdachte uit de vorige zaak, hem wel naar Kient zou brengen. Zijn verdediging sloeg echter allesbehalve goed in en het resultaat is. dat hij conform den eisch tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis wordt' veroordeeld, met de med'edeeling, dat hij1 voo-rtaan van andermans een den moet afblijven. s ALLES OM ééN' KONIJN. Moeten' terecht staan een zestal Bergenaren die in den nacht van 5 op 6 November op het erf van den heer Bakker aldaar waren. Vier van de vijif staan te recht wegens huisvredebreuk, terwijl de vijfde ver oordeeld zal worden terzake diefstal van een konijn eveneens bij1 Bakker. De huid van het! beestje is ter terechtzitting aanwezig, hetwelk het zoontje van Bak ker als het omhulsel herkent van wat eens zifn ko nijn was. Tegen elk der vier beklaagden wordt f 15 boete of 15 dagen hechtenis geëisobt, terwijl de konijnenlief hebber met f 40 of 40 dagen wordt opgeknapt. De uit spraak luidt tenslotte f 10 of 10 dagen en t 20 of 20 dagen. UIT ARMOEDE. Bertus Ger. Jac. Kouwenberg en Hendrik Burger- ling, beide wonende op de Voormeer te Alkmaar, moeten terecht staan terzake van diefstal van steen kool uit de opslagplaats van den kolehhandelaar Nieuwkamp. welke opslagplaats vlak aan hun wo ning grenst. Laatstgenoemde verdachte is niet ver schonen Uit h«ti -verhoor blijkt, dat verdachte K. in den muur van rijn kamer een klein <rat ««maakt had. roodat de steenkool uit de opslagplaat» rtftv Jtamor ioo kon binnenatroomen. Nieuwkamp was echter <te- waaxechuwd tra word er, on in tesrenwoorditrheid van deu rechercheur van ipolltle. Vodder, saxen te de eteenkool aan den buitonkant takken. Het feit was dlui voldoende bewezen, hetwelk verdachte letrt, uit armoede te hebben bedreven. Naar aanleiding daarvan zal een nader onderzoek worden lnaesteld en de zaak op den eerstom Maan- dapt in Januari vervolxd worden. OVER BN WEER. Willy Stein, een 19-Jaritte Duitscher van xeboort», thans te Venhuizen, had zijn plaatsttenoo t Pieter Bakker bi) wiem hi] vroeireT had xewerkt. verweten, dat hii een koolmes zou hebben xestolen. Het een en ander trebeurde na afloop van de podadienstoefeniniv in de Roomsch-Kath. kerk. Er waren reeds woorden aan voorafxexaao, waarbij Bakker aan Stein ver weten had. dat die reeds een half Jaar In de xevan- xend» Bezeten1 had. hetwelk voor den laatste natuur lijk minder prettik was om te hooren, .a waarop de politierechter Bakker dan ook wees. Tonslotte wordt Stein conform den eisch tot 15 boete of 5 daxon hechtenis veroordeeld. Vergadering op Dinsdag 14 December 1926, des morgens ten 10 uur. Voorzitter de hoer J. Comolissen, burgemeester, secretaris de heer A. C. Roggeveen. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen goedgekeurd. Bij do gister gedane kasopname bij don gemeente ontvanger bleek in kas to zijn f731-3üX. Ingekomen stukken. Ingekomen is eon schrijven van den heer Mr. \V. C. Bosman, secretaris van de Kanaloncommissie- Van Aalst, dat tot lid der commissie is benoemd de heer P. Tra pman. Een dubbele felicitatie. Naar aanleiding van dit schrijven merkt do heer Van Nuland op, dat hij de gemeente hartelijk feli citeert mot de benoeming van den hoer Trapman tot lid dier commissie. Spr.'s streven is er altijd op gericht geweest dat de gemeente contact zou krijgen met de commissie, wat hij vooral van be lang c'.hf. nu de commissie zich bezig houdt met de verdeeling van de gelden. Spr. merkt evenw.el op dat de heer Trapman niet is benoemd door den brief die B. en W. naar de Commissie-van Aalst, doch alleen omdat het vorig lid heeft bedankt, de heer Trapman jaren lang plaatsvervanger voor den heer Helder was en het logisch gevolg was dus dat do heer Trapman thans tot commissielid werd benoemd. Spr. herhaalt, dat hij zichzelf en de ge meente met de benoeming feliciteert., doch in hot belang van do goede zaak meende hij deze opmer king te moeten maken. Schrijven van do commissie autobusdienst Wie- ringen— Schagen, dat do ondernemer de heer Jb. Bruul, goon gebruik zal maken van de gestelde garantie. Volgt rapport gasbedrijf over de drie eerste kwar talen van liet jaar 1926. Het winstsaldo bedraagt f5614.60. Do gewono afschrijvingen ten bedrage van f 33-15.— plus f 1118.53 voor aankoop verschillende zaken, hebben plaats gehad. Eveneens het rapport van 't electriciteitsbedrijf, met een verliescijfer van f 3641.88, met een vaste afschrijving van f5212.30 en f 2826.25X voor kabelaansluitingen enz. Het verlies zal in het laatste kwartaal wel worden ingehaald. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Van het P.E.N. is een verzoek ingekomen om een stukje grond in erfpacht te geven voor het hoog- spanningsgebouw aan de Dorpen. B. en W. stellen voor hieraan to voldoen, tegen een jaarlijksche pachtsom van f5. Goedgevonden. Het poortje van Kouseband. i Dato 15 September 1925 was van den heer G. Kou seband alhier, ingekomen een adres met verzoek om in de steeg naast zijn kantoor een schutting met poort te plaatsen. Deze steeg wordt sinds jaren door het personeel der N.V. De Zeeuw gebruikt als opslagplaats van allerlei vuilnis. Klagen bij den Burgemeester brengt geen verbetering. Adressant had met den Burgemeester hierover een bespreking gehouden en den toestand bekeken. Het plaatsen van een schutting is toen besproken cn toen gaf de Burgemeester in overweging dat de N.V. De Zeeuw een verzoekschrift zou. indienen tot plaatsing eener schutting. Dit verzoekschrift is door adressant nog denzelfdén dag opgemaakt, aan de N.V. De Zeeuw toegezonden, met verzoek het bij B. en W. in te dienen. Adressant verkeerend in den waan dat een gunstig antwoord zou komen op dit verzoek, had 'n schutting bereids doen plaatsen Deze i9 slechts mot enkele spijkers vastgemaakt, du9 ge makkelijk te verwijderen en is voorzien van een deur. Tot adressants groote teleurstelling ontving hij één dag later van B. en W. een aanschrijving, dat hij de schutting moest verwijderen, omdat zij er zonder toestemming was geplaatst, onder bedrei ging van een proces-verbaal. Het is adressant niet duidelijk welke beweegrede nen B. en W. hebben geleid, omdat ook aan de straatzijde een poort staat met schutting. Adressant vraagt alsnog eon schutting te mogen plaatsen. B. en W. adviseeren daarop afwijzend te beschik ken. uit overweging, dat de in het adres bedoelde steeg is openbare weg en het niet wel opgaat, dat een dergelijke weg. al moge deze dan ook ten on rechte als opslagplaats voor vuil worden gebruikt, zonder toestemming van Burgemeester en Wethou ders door een schutting wordt afgesloten. Bovendien zal in gevallen van brand aan de ach terzijde van de perceelen in de Nieuwstraat, bedoel de schutting een ernstige belemmering kunnen zijn voor een doelmatige opstelling der brandbluschmid- delen. De heer Overtoom vraagt naa-r de bedoeling van het advies van B. en W., want do door B. en W. gewenschte aanvrage om toestemming is nu toch van den heer Kouseband ingekomen. Voorzitter erkent, dat het advies niet goed is ge redigeerd. Do bedoeling is de toestemming niet te verleenen, in verband met de belemmering bij even- tueelen brand. Het ga&t niet op om een schutting te plaatsen, opdat de vuilnis dan wordt bedekt. Het is beter dat er voortdurend op wordt toegezien cn bij overtreding geverbaliseerd wordt. Do heer Bakker merkt op dat ten aanzien van de belemmering bij brand de voorwaarde kan worden gemaakt dat in de schutting worden gemaakt twee- flinke deuren, terwijl bovendien evengoed toezicht kan worden uitgeoefend op het neerwerpen van vuilnis. Met het oog op de zaak die de heer Kouse band drijft, is het van belang dat zijn cliëntélo geen oog op dien rommel daar behoeft te werpen. De heer Trapman kan zich met hot idée-Bakker vereenigen en heeft vreemd opgegeken van het ad vies van B. en W. Spr. heeft de wijze waarop B. on W. deze zaak hebben behandeld, niet bewon derd, hoewel aan den andoren kant de heer Kous 3- band niet goed heeft gehandeld door niet eerst de toestemming van B. en W. af te wachten. Evenwel proces-verbaal ia opgemaakt, veroordeeling heeft plaats gehad, dus aan het boleodigd rechtsgevoel van B. en W. is voldaan, Spr. wil zich dan ook nu bezig houden met de practischo bezwaren, en meent dan dat aan die bezwaren kan worden tegemoet gekomen wanneer een groote doorlaatruimto in de schutting wordt gemaakt. Spr. herinnert aan den toestand die lange jaren in die steeg heeft bestaan, aan hot optreden ook van het vorige college van B. en W., doch van eenige blijvende verbetering is nooit iets gekomen. Spr. kan zich. dan ook voor stellen dat de heer Kouseband er een einde aan wil hebben. Voorzitter zegt dat het hier niet betreft het be- leedigd rechtsgevoel van B. en W., doch alleen de kwestie dat er eon fout is gemaakt ten aanzien van de aanschrijving die den heer Kouseband ten aan zien van een overtreding is geworden. Wat de be vuiling van de steeg betreft, tweemaal is proces verbaal opgemaakt, maar het gaat niet op om nu maar een schutting te plaatsen on dat dan met die vuiligheid maar doorgegaan kan worden. De heer Leguit merkt op dat, al is er een poort, evengoed toezicht gehouden kan worden. De heer Gorter kan zich wel vereenigen met het, bemiddelingsvoorstel dat do heer Bakker doot, al! kan hij do handeling van den heer Kouseband niet goedkeuren. De heer Bakker wil evengoed dat de politie krach tig optreedt als doorgegaan wordt met verontrei niging. De heer Gorter stelt een amendement op het voor stal-Bakker voor, dat de vergunning tot het plaatsen van de schutting dan aan den hoer Kouseband dan wordt verleend tot wederopzegging toe. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierna gun stig op het verzoek van den heer Kouseband be schikt Rioleering van de Spoorlaan. Is ingekomen van den heer H. L. Rijnink, on het bestuur van het Weeshuis alhier, het verzoek om verbetering te brengen in de afwatering langs de Spoorlaan. B. en W. zeggen, dat de belemmering waarschijn lijk haar oorzaak vond in de aanwezigheid van een bank in het hoofdriool van de Regentenstraat, waardoor het peil aan de Spoorlaan 15 c.M. hooger kwam te liggen dan aan de Laan. Hierin is voorzien door de putten in de Spoorlaan onderling in verbinding te brengen met slooten, die in verbinding staan met de Laansloot, zoodat daardoor afwatering plaats heeft. Hierbij wordt opgemerkt, dat verwijdering van de bank in het riool in.de Regentenstraat niet dan met groote kosten zal kunnen geschieden. Voorgesteld wordt adressanten te berichten, dat in de afwatering bereids is voorzien. De heer Bakker merkt op, dat als er een bank is in het riool in de Regentenstraat, deze hoe eer der hoe beter dient te worden opgeruimd, omdat anders de kosten nog grootor zullen worden. Voorzitter wil aan die vingerwijzing gevolg ge ven, maar dan zal de gemeenteopzichter eerst een begrooting van kosten dienen te maken. De heer Gorter meent, dat de toestand toch niet zoo precair is en dat het wel een paar jaar uitge steld kan worden. De heer Bakker kan zich niet voorstellen dat de verwijdering van een bank zooveel zal kosten, maar uitstel van een paar jaar zou spr. niet aanbevelen. De heer Overtoom zou eerst een onderzoek willen zien ingesteld of er een bank zit. In het advies wordt gesproken dat de opzichter het waarschijnlijk acht dat er een bank zit, maar in die 4 ft 5 weken had on derzocht kunnen worden of die vermoedelijke waarschijnlijkheid zekerheid is. De heer Gorter zegt dat de opzichter niet precies weet de ligging van de oude rioleering. De heer trapman had ook de vraag willen stel len of er wel een bank is, al had hij het dan niet zoo ondeugend willen vragen als de heer Overtoom Hebben B. en W. de zekerheid dat er een bank is, dan kunnen ze den Raad een begrooting van kosten overleggen en dan dient de toestand niet een paar jaar bestendigd te blijven. B. cn W. zullen den opzichter opdragen eerst een onderzoek in te stellen. Commisslën. Volgt benoeming leden' van verschillende com- siën. Rietbosch: Herkozeö de hoeren Timmerman en Van Nuland. Eierenveiling: Herkozen de heeren Van Nuland en Leguit. Plaatselijk toezicht Lager Onderwijs: Herkozen de heer H. Deutekom. Kasgeldleening. 4 B. en W. stellen voor om een kasgeldleening te sluiten van f 50.000.tegen een rente van ten hoog- - 1 ste 5 il'ji!«,!- Goedgevonden. Electrische kabel. Burgemeester en Wethouders stellen voor de bo- vengrondsche olectrische geleiding in de Ooster straat to vervangen door een ondergrondschen ka bel. De kosten zullen volgens overgelegde begroo ting van den Directeur bedragen f605.22. De voldoe ning kon geschied* uit de gewono middelen- van 't bedrijf. Opgemerkt wordt, dat mocht worden beslo ten do leiding aldaar bovengrondsch te laten, het in elk geval noodig zal zijn oen opstijgpuni to ma ken aan do paal voor het perceel Berends en Co., waarvan de kosten zullen bidragen f 135.— Do hoer Trapman vindt het logisch dat in de Oosterstraat een ondergrond schen kabel wordt ge legd, maar stolt de vraag, hoever do werkzaamhe den gevorderd zijn met het ondergrondsch maken van' het net, waartoe door den Raad eerder is be sloten. De heer Gorter zegt, dat in de Landbouwstraat nog een paar perceelen moesten worden aange sloten. wat Zaterdagmiddag J.l. zou geschieden. De heer Trapman begrijpt niot. dat de directeur der lichtbedrijven dan niet is gekomen met enn voorstel tot algeheel© opruiming van het nog rosteo- rende bovengrondsch® net on in dat voorateldan do Oosterstraat op te nemen. Nu en dan oens oen stukje ondergronds to makon, lijkt spr. eon dur - wijze van werken. Spr. vraagt zich ook af of het bc- ij] talen van deze f605.22, uit de gewone middelen wel H door het bedrijf kan worden geleden, al gelooft hij ij! ook wel dat het bedrijf dit jaar oen kleine winst zal ij-,] opleveren. Spr. verwacht dan ook dat het de be- !jjj doeling van B. en W., is deze kosten op 1927 te -6,' brengen. De hear Gorter deelt mede, dat de kabel voor de ,«j Oosterstraat reeds door den directeur was besteld, H !i doch B. en W. wilden eerst de toestemming tot de- zen aanleg van den Baad hebben. De heer Trapman blijft het beter achten dat de geheele zaak in 1927 in orde wordt gemaakt en acht ri betaling uit de gewone middelen te zwaar voor het bedrijf. Voorzitter zegt, dat aan de wenschen van den heer Trapman voldaan kan worden, doch uitvoering van li het door B. en W. voorgestelde dient nu te geschie- jj don. Voor het overige gedeelte van de gemeente kan dan een begrooting worden opgemaakt. Aldus wordt besloten. Eierveiling afzonderlijk bedrijf. Jl] iili B. en W. stellen voor met ingang van 1 Januari de eierenveiling in to richten nis afzonderlijk bedrijf. De hiervoor benoodigde verordening, begrooting, ge wijzigd reglement, enz., worden aangeboden. De gemeentobegrooting zal in verband daarmee, als dit voorstel wordt aangenomen, moeten worden gewijzigd. Do zekerheid van den directeur wordt be paald op f 4000. Voorzitter merkt op dat dit voorstel op verlarigen van de wethouders later nog bij de stukken is go- voogd. De heer Trapman heeft met. groote verbazing dit stuk aangetroffen en was niet voorbereid op deze gewichtige zaak. Hoe spr. ook gekeken en gezocht heeft, tevergeefs heeft hij gezocht naar eenige argu menten, noch van B. en W. noch van rle commis sie der eierenveiling, waarom een apart bedrijf ge- wensclit is. Bij de bijgevoegde begrooting tot een totaal bedrag van f 2900, is meer dan f 1500 dat uit gekeerd wordt aan salarissen, zoodat er een heel klein bedrag overblijft om hot afzonderlijk bedrijf to oxploiteeren. Spr. kan zelf ook geen argument vinden, om voor zoo'n minimale geschiedenis een apart bedrijf in 't leven te roepen, doch waar dit zou kunnen meebrengen meerdere vrijheid van op treden van den directeur, vraagt spr of dat wel goed zou wezen. Laat do veiling nu eens in rust en zoo mogelijk tot uitbreiding komen. Of uitbreiding mo gelijk zal zijn, zal de tijd leeren. J&t de cijfers is eenige vooruitgang te hespeuren, maar toch nog niet om de groote uitgaven die de gemeente zich heeft getroost, goed te maken. Het kost de gemeente nog altijd eenige honderden guldens, doch dit is eon door den Raad genomen besluit. Als met deze zaak wordt begonnen een afzonderlijk bedrijf te maken, zou dat gevolgd kunnen worden met het Rietbosch, marktbedrijf enz., doch spr. vindt die grootsteed- sche bewegingen in een, plaats als de onze niet goed. Laten we de zaken zoo pover, zoo goed mo- Lijk beheeren en administreeren. En spr. merkt dan tenslotte op. juist gezien de mentaliteit van den directeur der eierenveiling, het geven van meerdere vrijheid niet goed te keuren. Voorzitter zegt, d'e door den heer Trapman ge vraagde argumenten niet te kunnen mededeel en, en dat de wethouders er niet over ontstichft behoeven te zijn, als hij mededeelt, dat hij het volkomen met den heer Trapman eens is. Juist om dezelfde reden, die de heer Trapman hjeeflt genoemd, heeft spr. zijn stem tegen dit voorstel laten hooren. Spr. ziet in het vooTsfel een gnoot gevaar. De heer Van Erp zegt. dat het argument voor de commissie is geweest, om te kunnen consiateeren. of het bedrijn winst of verlies oplevert. Zooals het thans is ingericht is er met geen stok naar te slaan hoeveel de veiling aan de gemeente kost. Ook spr. wijst op de verbetering wat den aanvoer betreft, al gelooft hij niet, dat er van winst afwerpen, sprake zal zijn. De salarissen van f 1500 hebben- niets te maken met de begrooting en spr. wijst dan op de vele gemeente werklieden die bij de veiling werkzaam zijn. Van eigenmachtig optreden van den directeur behoeft geen sprake te ziin. Want de verordening zorgt er voor. dat, die gelegenheid niet bestaat. Voorzitter zoowel als de heer Trapman merken op. dat geen aanmerking op de salarissen is gemaakt, doch de heer Trapman heeft gewezen op het kleine bedrag dat na aftrek van die Salarissen) overblijlt voor het zakenfoedrijf. De heer Trapman oordeelt verder, dat de commissie evengoed kan trachten de veiling grooter te maken, doch spr. vindt het. verkeerd dat op de voorgestelde wijze B. en' W. minder toezicht, minder contact krijgen, de geste van het bedrijf heel anders zal kunnen worden. D'e heer aVn Nuland neemt het den heer Trapman kwalijk, dat deze spreekt over de mentaliteit van den directeur eni daarmee <fe commissie uitschakelt. Als er één rem is ten aanzien van den directeur, dan is het spr. Voorzitter: Eén noodrem. De heer Van Nuland: Ja, alleen in het uiterste ge val. De heer Van Erp meent, dat als de directeur dan de eigenschap zou bezitten van mentaliteit, zoo als de heer Trapman zegt, de commissie nog 'toezicht houdt. De heer Gorter ontkent dat B. en W. mindere voe ling zou hebben als er een eigen bedrijf is. en wijst bijv. op het gas- en electriciteitsbedrijf. De heer Trapman: Omdat daar B. en W. juist de commissie vormen. Voorzitter merkt dan op. dat aan de commissie een ^crediet van f "1000 is verleend voor aankoop van verschillende dingen, hoewel door den directeur een hooger bedrag wals gevtraagd. Is spr. juist ingelicht, dan is dat bedrag overschreden en spr. heefit. ge zegd dat als dat weer gebeurt, spr. de mandaten niet zal teekenen. De heer Leguit meent, dat als het een apart be- i' I f h I.lrfj i) i ;j li 1' i<

Schager Courant | 1926 | | pagina 5