Rommelkruid. Even Lachen. De Wereld der Vrouw de ontzet naar de vrouw. Want hij keek in den loop van een kleinen blinkenden revolver. En op een ruatigen, vastberaden toon, waaruit alle angst en vrees verdwenen waren, sprak de vrouw; „Ziezoo, vriend, het spelletje ls uit. Denk er om, verroer je niet, want dit dingetje gaat heel gemakke lijk af. Je dacht natuurlijk, dat ik er in zou loopen, hè? Vertel me nu maar eens heel ylug, hoe je .wist, dat mijn man doodgeschoten werd en dat ik overmor gen zou hertrouwen. Vlug een beetje, want ik ver lang naar bed." De man zag grauw in zijn gelaat en vertelde hor tend: Toen uw man doodelijk gewond was, vertelde hij mij, wie zijn vrouw was, en dat zijn huwelijk een mislukking was geweest. Dat hij uit wanhoop was weggeloopen. Hij zei, dat u mooi was, en wel gauw zou hertrouwen. Uw man leek veel op mij, was van dezelfde gestalte als ik. Toen hij overleden was, nam ik zijn papieren en bewaarde die. Toen ik nu in Engeland terug kwam, deed ik onderzoek naar u. Ennou ja, toen dacht 'ik, dat ik er wel een slaatje uit kon slaan „Juist", zei de vrouw. „Het eerste oogenblik dacht ik werkelijk, dat je mijn man was. Maar toen ik ie de plaats liet zeggen, van onze wittebroodsweken, noemde je Flowerhill. Terwijl we nota bene in Dun- cast waren! Maar ik kon me nog eenigszins begrij pen, dat een zwerver, als mijn man dan toch gewor den moest zijn, als hij in leven was gebleven, den naam van de plaats van zijn wittebroodsweken mis schien kon hebben vergeten. Daarom speelde ik mijn laatste troef uit. Over ons kind. Want dat mijn man kon treuren over een gestorven kind, dat we nooit gehad hadden, dat was onmogelijk, snap je? Dat was het bewijs, dat je een bedrieger was. En nu, er uit! Dadelijk!" De man, liep achteruit, met de oogen gericht op den revolver, naar het raam. „Hier", riep de vrouw, en wierp een goudstuk naar hem toe, „neem dat mee. Het zijn wel geen $lj).000, maar 't is «och iets. Je bent wel een gemeene 'bedrieger, maar je bent toch ook een stumper, terwijl ik Haar oogen glansden vochtig en er kwam een zacht glimlachje over haar gezicht. De man bleef even 1}1J de vensterbank staan en keek naar het goudstuk voor hem op den grond. „Nee", zei hij' schor, dat vertrap ik! Dat geld wil ik niet hebben!" En met een sprong was hij over de vensterbank ver dwenen, in het duister van den nacht. Denkt om Uw gezondheid. Gedroogde vruchten. Nu de winter „in vollen gang is" moet men zien hoe men het best aan vruchten komt, want de in- heemèche soorten zijn vrij moeilijk te bekomen en bovendien duur. Gelukkig behoeven wij niet. te vervallen in minderwaardige soorten, die als plaats vervanger moeten dienst doen; in gedroogde appe len en perziken, pruimen en abrikozen bezitten, we niets slechts gelijkwaardige, doch zelfs betere vruch ten, dan het gewone versche fruit, dat bij ons op tafel komt. Wat betreft het eten van fruit, niets is beter, dan de ouderwetsche, zelf-gedroogde appel, die men later in water kan koken en waarvan men driemaal per dag kan eten, iets, dat buitengewoon goed is voor het gestel. Ingemaakt fruit, dat noodzakelij kerwijze zwaar gesuikerd is, is moeilijker verteer baar. De „gedroogde-appel-taart", waarvan men tegenwoordig weinig meer boort is heel wat beter te eten, veel lekkerder en veel veiliger, dan zeer vele machinaal vervaardigde chemicaliën, die in do taarten, welke men heden ten dage koopt, ver werkt zijn. Vruchten drogen, vooral in de zon, vermindert op geen enkele wijze iets van hun waarde. Het water, dat in een appel zit,, verdampt gedurende het dro gingsproces; de vitaminen blijven erin achter, even als de zuren en basen, die een eigenaardigheid zijn van gedroogd fruit. Menschen, die veel gedroogd fruit eten, hebben zelden last van constipatie, in digestie, maagkanker en verschillende zenuwsto ringen; een feit dat men lang niet altijd kan consta- teeren, wanneer men veel verscb fruit eet. Gedroogde vruchten zijn geen experiment; het is een beproefd en bewezen ziekte-voorkomend voedsel. Ik ben nooit bij een patiënt geroepen die leed aan een te-veel van gedroogde, gekookte vruch ten. i WARE WOORDEN. Het is niet genoeg, een zwakke en gevallene op de been te helpen; men moet hem ook steunen opdat hij niet weder valle. Als de kinderen netjes en tevreden en bovendien misschien nog nuttig bezig zijn, waarom dan in 's he melsnaam iets anders van hen verlangd ter wille van een dogmatibch begrip van gehoorzaamheid. De menschen van karakter zijn het geweten der maatschappij. Het grootsche 1» mstig en eenvoudig. Is niet de zee het oneindigst, wanneer zij stil is als een grenzeloos meer?. Waar gevoel en goede smaak hebben voelhorens. Een lui en een ijverig mensch kunnen niet samen gaan; de luie veracht den ijverige te zeer. De ware liefde, die ingaat in anderer nood, erlangt daarbij demrijksten zegen. WERELDNIEUWS. (Van eën hoogst ,onbetrouwbaren correspondent.) Een bekend dokter vestigt de aandacht op'de vele gevaren welke het eten van ijs medebrengen. Het kan niet genoeg gezegd worden, dat een eenvoudig voor behoedmiddel is, het ijs te koken voor het gebruik. In Italië moeten de ongehuwde mannen een jaar- lijksohe boete betalen, Naar wij vernemen is dty de cenige belasting, die met vreugde wordt voldaan, Naar verluidt, wordt in Engeland voorgesteld, aan iedere kostschool een tandarts te verbinden, Tot nog toe was de ergste straf een pak slaagt met een Spaanscb rietje. De theorie, dat jongens van de apen afstammen, heeft een ernstige schok gekregen. Een heer te Bali- klava bezit een aap, die zich met water en zeep wascht „Mogen vrouwen opgehangen wordenzoo vraagt de „Dagelijksche Ulftermeerbode" in een hoofdartikel. Niet voordat ze een moord begaan hebben, zouden wij willen zeggen. GOUD OP DEN ZEEBODEM. De „Merida", 'n stoomschip van 10.000 ton, zonk op 12 Mei 1911 na 'n aanvaring in dichten nevel met de „Admiraal Farragut" ongeveer 50 mijl ten Oosten van Norfolk. Zij had Mexicanen aan boord, die uit politieke overwegingen naar New York vluchtten en hun waardevolste familiebezit bij zich hadden, juwee- len ter waarde van ten minste een millioen dollar. Onder de passagiers bevond zich de geheele familie Madero, die als een van de rijk9te van Mexico wordt beschouwd. Bij de juweelen van deze familie was een verzameling van historische waarde - de kroonju- weelen van keizer Maximiliaan, met inbegrip van de beroemde robijnen, die door keizerin Charlotte na Maximiliaans executie werden gered. Het moet de mooiste verzameling robijnen zijn, die bestaat. Verder hadden rijke Mexicanen, millionnairs en bankiers, den safebewaarder groote bedragen aan geld en effecten toevertrouwd en ook bevonden zich aan boord 22 tonnen half geraffineerd goud en zil ver, voor een millioen dollar goud in baren, tachtig MOEDERS EN HAAR JHNDEREN. Een wijze voorzorg. Een moeder zegt: „Ik laat altijd de tanden van mijn kinderen door een tandarts nazien vóór ik hen mede op reis neem. Tandpijn kan de prettigste dagen, de leukste vacan- tie bederven en een vreemde tandarts is voor öv kinderen nooit zoo prettig, als een dien zij ken nen." vaatjes Amerikaansch goudgeld, twee duizend vaten Bacardi-rum en ongeveer vierduizend tonnen koper- orts. Niet minder dan vijf pogingen zijn gedaan, om tlezo schatten to bergen, doch eerst verleden jaar is het wrak ontdekt. Ken nieuwe groop avonturiers heeft deze. pogingen onlangs hervat on wel toegerust met een zandzuigmachine en andere moderne techni sche hulpmiddelen, zoodat men hoopt, dezen keer de schatten te kunnen bereiken. Volgens de zeewetten zijn het schip en zijn inhoud het eigendom van de ontdekkers, wanneer de oorspronkelijke bezitter-een jaar laat verstrijken zonder pogingen tot berging in het work te stellen. Het schip ligt op de zijde, gedeeltelijk in vijf meter diep, tamelijk hard zand. Het vertrek met het goud en de geldkasten bevindt zich op het hoofddek, maar ofschoon duikers het vorig jaar maanden achtereen werkten om dit vertrek te bereiken, moesten zij toch tenslotte den strijd met do zandmassa opgeven. Nadat men nu dit zand met den nieuwen zandzuiger zal hebben verwijderd, hodpt men, het vertrek gemak kelijk met dynamiet te ku,nnen forceeren. Men denkt het zand in drie dagen te kunnen verwijderen. Zes duikers zullen aan den arbeid gaan en de geheele expeditie zal ongeveer 75.000 kosten. R.Nbld. DURE BOEKEN. Welk een hooge waarde boeken bezitten, welke uit de bibliotheek van een beroemd man afkomstig zijn, bewees laatst een verkooping van een aantal werken afkomstig uit de bibliotheek van den beroemden En- gelschen dichter Robert Louis Stevenson, welke ver kooping gehouden werd in de Anderson Galteries te New York. Vijftien deelen romans van Alex. Dumas Père, welke door Stevenson bij zijn leven gaarne wer den gelezen, werden verkocht voor 130 dollar, of schoon het heel gewone exemplaren waren, welke hun waarde alleen verkregen, doordat zij de hand- teekening van Stevenson droegen. Het meest werd betaald voor een Fransche uitgave van Mattiakè's werken. De verkoopsom bedroeg 330 dollar. Het werk was met vele kantteekeningen van Stevenson be werkt. Een exemplaar van Aubigne's Histoire de la Reformation, met aanteekeningen van Stevenson, ging voor 100 dollar en dergelijke bedragen werden ook voor andere werken uit dezelfde collectie be taald, werken, welke. vaak op zichzelf heelemaal niet kostbaar zouden zijn geweest. KARWIJZAAD. Wist u dat het karwijzaad, dat gebruikt wordt bij de kaas- en worstbereiding, reeds bij de Germanen als specerij dienst deed? HOE SNUGGER! Toerist: Wat een prachtige zonsondergang. Daar zou je nu met genoegen urenlang naar kunnen kij ken. - DAT WAS WEL MOGELIJK. Voetganger (die een eindje met een automobilist heeft mogen meerijden): Dank u wel meneer, hebben we niet erg hard gere den? Bestuurder: Hard? Dat was nog niks! U moest eens bij me wezen, als ik alleen rijd! „PARIJSCHE MODE". Een Bolero Model. Deze jeugdig-uitziende japon is blijkbaar verwant aan de bolero familie! Het is aan de achterzijde in een schouderstuk gezet en de bolero, die slecL's aan de voorzijde van de taille aangehecht is, heeft aan den achterkant een stolpplooi. Déze plooi loopt aan de achterzijde van den r >k door en daardoor ontstaat de Verei^ohte wijdte. Donker goud bruin is de kleur van don breed.m peau-de-suède ceintuur, die een tikje donkerder is, dan de japon zelf. De japon heeft een shawlkraag, die aan de voor zijde tot matrozenknoop geknoopt wordt. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42- 44—4&—48, onder opgave van No. 1241. Kosten 85 cents. DAT WA8 DE REDEN. Gast; Het wil mij voorkomen, kellner, dat de por* Mos hior kleiner zijn, dan verleden jaar!? Kollnor; Dat lijkt-u alleen maar zoo too meneer, Dat komt, hot restaurant is vergroot, ziet u. JA, ALS DAT NOG EENS KON. Klant: O, slager, wat heeft u me een klein ossen- staartje' gestuurd! Slager: Och, mevrouw, wat kan ik er aan doen? \ls we de ossen nu nog eens er toe konden bren gen,' de kangoeroes na te doop! TABLEAU. Uarte'dot (pas getrouwd,: Kan ik niet lekker koken, mannlelief? Mannielief: Schitterend, hartdot! Wolk van mijn gerechten lust je nu het liefste? Gerookte paling! WAT EEN AFZETTERIJ. Mevr. Vlijm: Ik lees daar net, dat op de Waikiki-ei- landen een vrouw verkocht wordt voor tien gulden.- Is het niet schandelijk? Mevr* Vlijm: Och, ja, maar in elk land heb je nu eenmaal afzetters. DAT WAS MAAR HET BESTE. -i Och, wat een aardig jochie heeft u toch, me vrouw Knibbel, zie eens, hoe hij die poes knuffelt. Wat moet hij wel worden, als ie groot is? Nou, mevrouw Visch, nu u het vraagt, omdat die jongen zoo dol is op dieren, dachten we maar ren slager van hem moesten maken. - DE KLEINE HELD. Hij stapte 't bureautje naar binnen, De kleine, verwaarloosde vent En daar stond ie zielig gedoken, Bedeesd voor den grooten agent! Hij voelde zich bang eii- verlaten, Zoo klein en zoo hoop'loos alleen, Het leek er 'zoo dreigend en. donker, Waar nimmer het zonnetje scheen. Hij stapte gebogen naar voren, Toen klaagd' ie het plotseling uit, Z'n pet in .z'n handje geknepen, Met een hoog en een angstig geluid: „Zeg jij, dat ons vadertje niet meer mag drinken, „We houden nog altijd van hem, „Als 's avonds z'n sj,ap door ons straatje gaat klinken, „Dan zijn we zoo bang voor z'n stem! „Dan zijn we zoo bang voor z'n lach en z'n oogen, „Wanneer ie ons moedertje grieft, „Zeg jij, da£ ons vadertje niet meer mag drinken, „Ach, toe dan meneer, asjeblieft!!" 'k Ga 's avonds heel stil naar m'n bedje, Ik durf niet naar moeder te zien, Ik loop op mijn kousjes naar boven, Want anders dan huilt ze misschien. Ze kan dan zoo vreemd zitt.eh kijken, Omdat ze op vadertje wacht, Ik heh haar wel eens hooren roepen, Toen was het heel laat in den nacht! Ach, toe dan meneer, kom ons helpen, Ik kan niet, ik ben nog zoo klein, Mag 'k u eens heel zachtjes gaan roepen? 'k Zal thuis nooit ondeugend meer zijn! „Zeg jij, dat ons vadertje niet meer mag drinken, „We houden nog altijd van hem, „Als 's avonds z'n stap door ons straatje gaat klinken, „Dan zijn we zoo bang voor z'n stem! „Dan zijn we zoo bang voor z'n lach en z'n oogen, „Wanneer ie ons moedertje grieft, „Zeg jij dat ons vaderte niet meer mag drinken, „Ach, toe dan meneer, asjeblieftI" In 't kleine en donker bureautje Stond snikkend oen eenzame- vent, Zacht streelde z'n bleeke gezichtje, De hand van een gróoten agent!! Alle rechten voorbehouden. Januari 1927. KROES. WETENSWAARDIGHEDEN. Is het® bekend: d a t to Londen een poes in minder dan 10 jaar 12.0 kleintjes voortbracht? dat oen jong Fransch werktuigkundige er na ja ren van proefnemingen, in geslaagd is, een fiets te construeeren, die in een klein vliegtuig veranderd kan worden, dat tot 50 Meter hoogte kan vliegen? -1 a t onlangs in ons land een touwsoort werd uit gevonden, die«niet kan zinken? d a t in het touw van binnen een kern zit van schuimrubber? dat deze schuimrubber vier keer zoo licht is als kurk? dat borax het eerst ontdekt werd in 1856, in Ca- liforniö, bij het zoeken naar goud? dat een gasvlam evenveel zuurstof verbruikt als vier volwassen emnschen? Een midde" om sprinkhanenzwermen te vernieti gen, hierin bestaat, dat men er op schiet met kanon nen, die met zand geladen worden. In Amerika past men dit middel toe. De winterkoninkjes zich' twee nesten bouwen. Hot eene, 't, zoogenaamde mannetjesnest, is maar ruw on slordig en slecht afgewerkt, terwijl het andere de la tere kraamkramer, uiterst fijn wordt afgewerkt en zacht gevoerd. De duurste en zldzaamste postzegel een zeer pri- ntitievg is, zwart op karmijnrood, indertijd door Britsch Guyana uitgegeven. Voor zoover bekend, is er maar één echt exemplaar van in omloop.

Schager Courant | 1927 | | pagina 14