Binnenlandsch Nieuws. Fa. Gebr. ROTGANS, Gedipl. Opticien, Molenstr. C 13, Schagen. lfeecwlechfsi&<,<1 en_Spoed!"ftm"« SPAART TUD, SPAART PORTO, SPAART MOEITE, SPAART GELD EN BRENGT UW KAPOTTE BRIL NAAR DE SCHAGER OPTISCHE SLIJPERIJ, Staatsloten"'", reriB di» bui w^fym bedreigd aiei, risp uit: vri<2 aan mijn kindertjes komt, komt aan mijn ton wilde, toen a$ toti f 8 boete was veroordeeld, di rect aan den politierechter betalen. Dere venvees de goede vrouw echter naar de oassa op de griffie, waar een behoorlijk» kwitantie wordt verstrakt ALTIJD MAAR DIE KINDEREN. Een mgetetene van MedembELk kwam op 14 De cember tot 'de minder prettig» ontdekking dat de kindoren van gun buurvrouw eenigo ruiten hadden ingeworpen. Hij begaf sioh naar de ouder» om over schadevergoeding te spreken, dooh werd daar ook al Inieb hartelijk ontvangen. De reclamant werd wtffesohoMen en ontving van de papa, Pieter Goed, in hoogstdezelfs eigen persoon nog rn opstopper. Deze behandeling was hem te kras. Da politie werd »r in gemengd en heden wend de weinig inschikke lijke vader van ruiten vernielend kroost veroordeeld flati f 5 boet» ocP dagen De boete is gering, maai het adres ia ook niet weelderig. WAT MST STUMPERT. Een kUain kaalhoofdig kereltje uit Noordschai- woude, Hendrik Mol1 genaamd, had zich op 1 No vember te Oudorp niet bijzonder netjes gedragen tegenover een paar dames. De zaak werd mat ge snoten deuren behandeld, wat ook al een twijfell ach tige reclame ia. Geëiaoht werd 1 maand ger. OOK NIET VEEL MOOIS Daarop stond een oude heer uit de Rijp, Marinus van Doorn, die er ook al' glad bovenop was, met fgeslötendeuren terecht voor handelingen, waar- Ëede hij niet veel eer kon behalen'. Het betrof er een ineennaren gepleegd misdrijf, bedoeld bij artikel' 347 Wetboek van Strafrecht. Ook deze zaak werd buiten tegenwoordigheid van publiek behan deld:. D» easch was 6 maanden gsv. FIJNKAADTELKRSYEREENKHNQ „NOORD-HOL- LAND," In de 20 Jan. j.1. te Wierlngerwaard onder leiding van den Heer P. Blaauboer te Kolhorn gehouden Al gemeen© Vergadering van bovengenoemde vereen! - ging, werd door den Secretaris, den Heer J.. Vethman te Winkel het jaarverslag over 1926 uitgebracht, waaruit bleek dat de vereeniging zich in de toene mende belangstelling van de practische landbouwers in en buiten de provincie mag verheugen. In totaal werden in het vorige Jaar ruim 200 H.A. gecontrac teerd en had afrekening plaats op grond van het monster-onderzoek te Wageningen. De bemonstering van in totaal 6122 balen heeft plaats gehad door den beëedigd monsternemer van de vereeniging, den Heer P. Kooiman te Anna Paulowna. De leveringsvoor waarden voor den oogst 1927 (éénjarige gewassen) werden besproken en hoewel aangenomen, toch al gemeen door de leden ongunstig genoemd, omdat de vochtnormen zoodanig zijn, dat hieraa» in normale jaren onmogelijk kan worden voldaan. Het gevolg hiervan is dan ook dat zoo goed als zeker op een kor ting voor vocht gerekend mtoet worden. De vergadering bleek dan ook algemeen van ge-! voelen dat er bij de bekende contractprijzen en de thans vastgestelde leveringsvoorwaarden weinig be langstelling zal bestaan voor eontractteelt Door het bestuur werd meegedeeld, dat er door sa- m'enwerfdüïg vam d» ■Haasideraieai en de Vereen, vaoj Fijnzaadtelers, onder leiding van den heer Dr. Franck te Wageningen, proeven zullen worden ge nomen in zake het verband tusschen vochtgehalte en houdbaarheid van fijne zaden, welke ia pakhui zen moeten worden opgeslagen. Verder werden de door het Bestuur ontworpen Sta tuten en het Huishoudelijk Reglement in behande ling gebracht, welke met waardeering ontvangen en zonder wijziging werden aangenomen. De rekening over 1926 word goedgekeurd en het besluit genomen j een omslag per gecontracteerde H.A. te heffen om' de uitgaven te dekken, welke (mede in verband met aanschaffing van een voorraad monster-flesehjes, kistjes, enz.) boven de contributie moesten worden gedaan. In de plaats van het aftredende bestuurslid, den Heer R. L. Waiboer, werd verkozen de heer G. H. Geerligs, beiden te Anna Paulowna. Ten slotte werd door het Bestuur meegedeeld over leg te zullen pleger, mét de daarvoor in aanmerking komende handelaren, ter vaststelling van de leve ringsvoorwaarden voor suikerbietenzaad, om ook de aflevering hiervan in den vervolge via Wageningen te doen geschieden. Na bespreking van enkele huishoudelijke aangele-! genheden werd de goed bezochte vergadering geslo ten. QEERHl/GÖWAAlkD. Algemeen© vergadering der afd. Heerhugowaard van de Holl. MIJ. van Landbouw, gehouden Maan dagavond in het lokaal van den heer Zijp. De voorzitter, de heer D. de Jong, opent de vergade ring met den wensch, dat 1927 voor de afd. en hare leden een goed jaar zal mogen zijn; speciaal wel kom heet hij de nieuwe leden en wenscht hun toe, dat ze nog veel zullen mogen zien van den bloei der afd. Door den heer Spaan worden vervolgens de no tulen gelezen, waarna aan de orde worden gesteld de ingekomen stukken. Voor zooverre deze betreffen prospectussen en allerlei aanbiedingen, worden ze zonder eenige bespreking voor kennisgeving aan genomen, wat mede gelde van enkele rapporten en m'ededeelingen va* 't Hoofdbestuur. Nadere gegevens zullen aan het Hoofdbestuur wor den gevraagd betreffende tarieven voor veevoeder- onderzoek door het laboratorium te Wageningen. Het antwoord van Dr. Scheij op een tot hem gerich te vraag omtrent melkeursussen, wordt voorgelezen en geeft aanleiding tot een amelijk breedvoerige dis cussie, waarbij blijkt, dat men wel algemeen door drongen is van het groote nut van zulk een cursus, doch men schrikt aanvankelijk terug van de kosten voor de afdeeling. Nadat echter het vermoeden is uitgesproken, dat in dezen wellieht eenigen steun te verkrijgen zou zijn van de hi«r bestaande zuivelfa brieken, aangozien ook dis groot belang hebben bij goed melken, wordt er zeer veel voor gevoeld zoo'n cursus in het leven te roepen. De bespreking lei den tot samenstelling eener eommitsie van voorbe- refditRg «n verdom uitvoering, waartoe worden aan g6wezem de heere* Appel, Blauw en Wuijs. Met groot genoegen verneemt men van den heer Blauw dat hij zijn veestapel beschikbaar stelt voor te geve* lessen, onder voorwaarde, dat geett mond en klauwzeer hserscht Mac veronderstelde dat in dit geval een cursus ook wel zal worden gestaakt. Door den secretaris wordt meegedeeld, dat voor het lidmaatschap 2 leden hebben bedankt, doch dat 3 leden zijn toegetreden. De vergadering verklaart zich tegen steun aan den bietencultuur, aangezien zij hierin min of meer protectie ziet en van oordeel is, dat dan ook andere bedrijven of takken daarvan, voor steun in aanmer king zouden komen en dien weg moet het niet op, meent men. Verstrek1-."' *.g van hooi voor den Vettenbroek-pol- der acht men om den grooten afstand van hieruit al moeilijk, terwijl tevens hier geen overvloed is. De rekening over 1926 sluit met een batig saldo groot f 14.75. Ontvangsten bedroegen f46027, uitga ven f 445.52, doch, merkt de penningmeester op, er is voor subsidie aan cursussen nog f3320 te vangen van 't Rijk. Door de heeren Zijp en Wuijs is de rekening nage zien en in orde bevonden, weshalve ze onder dank zegging wordt goedgekeurd. Aangewezen voor het nazien der rekening over 192T worden de heeren G. Kooij en L. P. van Gragt. Ds secretaris deelt vervolgens het een en ander mee omtrent de cursussen. Die voor veevoedings leer kon gesn voortgang krijgen, doordien zich hier voor geen voldoend aantal hebben aangemeld. Met zeer veel lof wordt echter gesproken over de zoo goed geslaagde cursus voor practisch boekhou den. Deze lof komt niet alleen van den secretaris, maar van meer leden, die dezen cursus met zeer veel genoegen volgen en heel graag zouden zien, dat die, wordt voortgezet. Aan het bestuur wordt opgedragen per oirculaire krachtig tot deelname op te wekken, opdat om het groote nut en de opvoedende waarde van zoo'n cur sus, het aantal verre boven het vereischte getal deel nemers zal stijgen. Hiermee is men genaderd tot de rondvraag. Op de vraag van dén heer Van der Meer, hoe het staat met de fokvereeniging, wordt door den voor zitter geantwoord, dat deze is opgericht; medewer king is daartoe verleend door den Bondssecretaris, die echter tevens de wenschelijkheid naar voren bracht van samensmelting met de bestaande vereeni ging te Veenhuizen. Enkele leden dier vereeniging zouden zich dan gevoeglijk kunnen aansluiten bij elders bestaande vereenigingen. De voorloopige be spreking door bestuursleden heeft er toe geleid, dat in een ledenvergadering te Veenhuizen deze zaak ter sprake gebracht zou worden. Door omstandighe den is echter die vergaderine nog niet gehouden kunnen worden. Besloten wordt nu, bij gunstigen uit slag, terstond na die vergadering een gecombineerde vergadering uit te schrijven tot het nemen van een definitief besluit. Komt deze .samenwerking tot stand,, dan zullen ruim 200 koeien in het register worden ingeschreven. Hierna wordt overgegaan tot sluiting, waarbij de voorzitter ieder opwekt pogingen te doen om het le dental te versterken. Hij dankt allen voor de me dewerking, hopende, dat de resultaten dezer verga dering zullen mogen leiden tot meerderen bloei der afdeeling. S T A ATSP EN SIONNE E RIN G, Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspen- sionneering heeft aan alle Tweede Kamerfracties een brief gezonden waarin wordt betoogd, dat, gezien het toenemende aantal van hen, die niet verzekerd zijn volgens de Ouderdomswet, allengs voor een overgroot deel der Nederlandsche nlet-bezittende be volking wederom de treurige toestand aal herleven, aan welken de wetgever in 1919 door de Ouderdoms wet met haar overgangsbepalingen een eind heeft bedoeld te maken. Naarmate het aantal ouden en ar men toeneemt, neemt, aldus de brief, de urgentie toe van den maatregel, door den bond voorgestaan: het toekennen van een recht op staatspensioen zon der voorafgaande premiebetaling aan alle vrouwen en mannen, die daaraan op 65-jarigen leeftijd behoef te hebben. Gelet op deze urgentie verzoekt het hoofdbestuur bovengenoemd aan de Tweede Kamerfracties te wil len meedeolen, of zif bereid zijn, in de Tweede Ka mer telkens wanneer de gelegenheid zich voordoet, de aandacht tr op te doen vestigen, hoe noodzakelijk een spoedige invoering Y&n het staatspensioen is, als mede om iedere poging tot invoering van dat staats pensioen te steunen en haar Invloed op de partijbe sturen te doen gelden, opdat staatspensionueering naar voren worde gebracht bij de aanstaande verkie zingen van leden der Provinciale Staten en later bij de verkiezing© van leden der Staten-Generaal. AARTSWOUD. Voor ©en volle zaal gaf da Rederijkettekamor „Ons Genoegeta" te Winkel een, uitvoering voor do af deeling van dein Rotnd voor Staatepensioimoering alhier. Opgevoerd "werd Mottige Janus". Dit oude, dooh altijd mooie stuk uit het Hollandsehe Marine- leven wil er bij! hot publiek wel' in. Hot leeft mee met spelers en spel. Het werd goed g»3peald, hoe wel' er Voor twee rollen ■yv^ens riekte, invallers waren. Ajlh uitzondering willen wij noemen do vertolkster van die ral van Lecaa die Zwart, dia zoowel in hot eerst» als in hot tweode gedeelte uit blonk door haai keurig spel een bezadigd optreden. Zij tooh boeide ons het meeste. Dit neemt echter niet weg, dat ook de anderen hun beat deden om het geheel' uitstekend te doen slagen, wat dam ook «Tukt is. Het publiek was dankbaar en toonde Jt door een luid applaus na ieder bedrijf. Hot epei is ons bevallen en voorzeker was de heer Kriek de tolk van ons allen, toen hij Ons Genoegen dankt» voor hetgeen zo hadden gegeven. De heer Kriek had om® ook het wolkom toegeroepen en de loten voor het Tehuis van Ouden van Dagen te Hoorn? warm aanbevolen. In de pauze werden Sa aange boden en goed1 verkocht. Hot was een goed geslaag de avorad en een dansje voor de liefhebbers tot «lot. - WIERINGER WAARD- Zaterdagavond heeft de jaaiTijksohe kolf- en bol- Sartwedstrijd (feestavond van de Sociëteit „de Een dracht'' plaats gehad, waarvoor wederom veel ani mo was en waarbij het heel gezellig is gegaan. Om ioderoon te kunnen laten deelnemen, werd er ge handicapt. Voor rfc kolven waren 18 deelnemers met den vol gendon uitplag: le prijs A. Rob, 2a prijs K. Zijp, 3e prijs Al K. Kaan, te parijs H- K. Koeter, serie- prijs Jbf. Kaan Kz. Biljarten. 26 dealnemers: le parys K. Koster Hz.. J3 ÏÏooo^"" 30 Prijs S. Saaswerda, te prijs Een woord van hulde willen we hieraan toevoe gen aan het adres van den heer Koeter, die op 77- jarigen leeftijd mog met een eersten prijs ging strij ken. Er weerklonk dam pok een daverend applaus door de «aal. Bij de s.g. vlbtbru waren 80 deelgmemers. Hier was de le prijs voor J. Hoogland, 2ë prijs O. Ha- ringhuizen, 3e prijs K. Zander, 4e prijs O, R. Blaaur boer, 5e prijs w. de Carpentier, laagste punten- prijs K. Koster. Zooals gezegd was het een gezellige club èm heusch nog niet Ia-at, toem de heer Van der Wonde zijn deur kon sluiten. Prosit. WIERINGERWAARD. Voor den heer J. van Ham iü zijn» hoedanig heid van leider der kinderzaingklaasc is het -Zon dag een euceeeavond geweest, toen hij' in de zaal1 van den heer Van der Wond» met rijn koortje een openbare los heeft gegeven. Wat werden po diverse Bedjes allen zonder onderscheid aar dig en zuiver gezongen en toch waren er flammige bij, die om den drommel niet gemakkelijk en mog al" zwaar op de hand waren. Waarneer w» enkele mooie nummers zonden vermelden, zou 't bijv. rijn: In volle kractht, De Leliën, enfin, nog wel meer: dooh bijzonder mooi hebben we gevonden: Het Bloemenmeisje (Solo met pianobegeleiding- en koor) waarby een oompllmentje zeker is verdiend door Maartje Bakker aih solo en Cor Zander voor zijn goede aooorapagneering. Het was heel mooi. Even eens «en complimentje aan Betrie Peper, die een solo heeft gezongen met bromstemmen. Het was getiteld: Moederke alleen*", Ook dit lied verwierf een daverend applaus. We zouden tem.' slotte on volledig zijn, wanneer niet genoemd werd: Heb einde van den Kikkermam, wat door 6 meisjes en 3 jongens zeifs voor de tweede maal werd ten beet» gegeven. Voor afwisseling werd nog door 3 meisjes ea3 jongens heel aardig1 opgevoerd een 17e Eeuwsnh blijspel in 2 bedrijven door J. Lamers, getiteld; Lodovicus Rrdrikebol! .in 'fc huis van de Tooverkol. Ook hiermede hadden de jongelui veel succes. Ze konden hunne rollen uitstekend en de uitspraak waa heldor en duidelijk. Ze verwierven dan ook ean welverdiend applaus. Dat de vele moeite en het vele werk, wat de heer Van Haan zich in deze getroost, Wordt ge waardeerd, bleek wel/ toen de heer Sierswerda) aan het slotnamens de kinderen met een mooi toepasselijk woord den heer Van Ham een koek eter en actantasoh deed toekomen De heer Sieswerda wees daarbij op het moeilijke omdat de bestem <ol[k jaar weer gingen vesrt-rekkem ani daarvoor weer jongeren in de plaats kwamen. De heer Van Ham beaamde dik dooh er was wel iet® aan te doen, ni. dat de kinderen vooral goed de repetitiën bezoeken, waarvoor hij de me dewerking der ouders wilde inroepen. Nog een Woord van dank voor de mooie caaeaux, waarna gelegenheid werd gegeven tot een dansje. BARSINGERHORN. Naai wij vernemen, is bet bouwen van een woon hui® voor rekening van den heer J. Smak te Lutje- winkel opgedragen aan den heer P. Blom, timmer man te Rarsüngeriiorn NIEUWE NIEDORP. De Biljart vereeniging Hollands Noorderkwartier heeft Maandag in net lokaal van den heer Peetoom te Nieuwe Niedorp een bajartrweds rijd gehouden, en m om het kampioenschap van de leden, weiko ingedeeld rijn bij de 2de kla», zoodat er gespeeld Werd in drie groepen, éük yan zes leden. Van eik dezer groepen kwamen twee winnaars, welke we derom een groep van zes leden vormden, Hiervaml kwam a-S overwinnaar uit de heer W. Hoogeboom. te Warmenhuizen, zoodat deze kampioen tweede kxas werd.liet is een heele kamp geweest, om van 18 leden, die tezamen 60 partijen moesten spelenf elk van 50 punten, daar de kampioen van te worden Gezien het spel en de aangename, vriendschap^ Jpejjka omgang", welke tot het laatste oogenblik toe bewaard Weet lander de deelnemers, getuigt dit wef fan een prebtigen dag. En heb was dan ook voor hot bestuurslid die de medaille' voor den kampioen uitreikt», een waai genoegen dm de deelnemers dank te zeggen voor heb gezellig samenzijn en den kampioen geluk te wonsohon met zajn behaalde oveiwiuning Het büj artmateriaal was uitstekend en de rege ling van dezen wedstrijd "was wederom goed voor alkander. Aan belangstelling vanwege hot publiek was geen gébrek,dat verhoogt altijd die goaeifiigheid ANNA PAULOWNA. Zaterdag jl. hield da Nuts vereeniging O.K.K. haar tweede NutSavond met dames in Hotel' Vla&- em Korenbeurs. De voorzitter, de heer H. Peime- kamp Sr. opende te ruim 8 uur de bijeenkomst, waraaa de notinen van den vorigem Nutsavond wer den gemzen mi «onder of- of aanmerkingen goed gekeurd. Daarna gaf de heer G. Stins ör. als Je- zing: Zjjn Opvolger en de heer H. Pennekamp Jr, ala bijdrage: Erik, de trouwe Poolsolie knecht Toen volgde een reeks voordrachten: Mej- M. Schenk Ad.: De kliok verzet: de hoer J. Penne kamp: Hop, Hop, Hop; mej. P. do Stnifc: Win keljuf; mej. M, Scheuk Ad. m m«j. P. de Smit: 'De meisjes van vrotger en thans; de heer Tj. de Wit: Het gebed van een zeeman; de heereu Jan en Jo. Pennekamp: De stoeTenmatters; de heer G. op 't Veld: 't Glazen oog en opoe; de heer _G. Stins Sr.: Hanmus bij de Burgerwacht; de dames M. Schenk, Janinie Pennekamp, P. de Smit, B. van Zandwijkde Smit, A.. IJffs, A. Swaerts—de Smit en de heer H. Pönnekanip Jr. gaven de massavoordrachfcDe Nieuwe Landweer. Tot slot het tableau: „Lenbedaims" door da dames B. vanj Zandwijk—de Smit, P. de Smit, Jaamie Pennekamp. T. Blokker, J. Bakker, M. Schenk Ad. en A. IJrfs. De tijd was onderhand alweer ver gevorderd, waarom de voorzitter met eon woord van dank aan alen die tob het welslagen van^de- zen avond hadden modeg&werkt, de bijeenkomst t» ruim 12 uui* sloot. N O ORDS C HAR WOUDE; De secretaris van de Harmonie „ExceMor", al hier, de heer L. van Zijl, verzoekt ons te melden, dat het bericht ten opzicht» van heb rifveren dak op de muziektent en het geschenk der burgerij aan Kunst na Arbeid, abuis moet zijn. Excelsior is hier de eenige vereeniging die een muziektent bezit, daarorp is nooit een zilveren dak i geweest en was dusook het geschenk der burgerij met oaoodig. De tent is door de bewuste vereeniging zelf aangekocht. De secretaris meldt ons, dat dit bericht niet alb stuitend wordt opgevat en men daarvan wenscht verschoond t» blijven. Men vraagt togen bericht, dat hierboven dan is gegeven. JUUANADORP. In de zaal1 van den heer G. Vader werd Zater dagavond de aangekondigde Befdadigheibsvcorstcl- Jling gehouden ten bate van het Neutrale Alkmaar- sohe Ziekenhuis. Te puim acht uur nam de heer Ja-c. de Vries het woord om dezen avond op een gepast© wyze te openen. Toen werd »en aanvang gemaakt met het -op voeren van_ de twee tooneeila tukjes in het Wewt- Eredsche dialect ten kregen we allereerst „Heb Kedo*' van Mevr. Wegener Sloeswjjkvan Balen Blanken. Dat de opvoering ervan up to date was, kunnen wij wel stilzrwijgeiid passeeren, hel greepje spelers heeft daarmee zjjn sparen al verdiend. De inhoud' van dit stukje was voortreffelijk, en liet ons zien de ons steeds tegenkomende wi se Vuiligheden van het leven. Nummer twee was „De er lenig van P»et Meraf' van G. Boot. Dit tooneelspel gaf in «uivere trekken weer wat er zooal in een Westi frieöch boerengezin ombaat, en ook hiervan Was .de weergave, daar kilos in het Weetfriesch gespre ken werd, uitmuntend. Wij kunnen niet anders zeggen, #at er door het talrijk opgekomen publiek naar hartelust is g-o inoten, gehoord het daverend appl'aus aan het oindg Tob ribt bal na, hetwelk ook nog velen óp gezel lige wijze eenigen tijd bijeen hiela. - SCHAGERBRU&. De operette-vereeniging „Euphonia" alhier, di recteur do heer Toon de Hoogh, gaf 'Zondagavond haar jaarlijksche uitvoering in de byna gevulde zaai' van den heer Broer. Déze zoo gunstig bekend staande vereeniging heeft bij deze uitvoering haar laloude reputatie gehandhaafd. Opgevoerd werd ..Lentelucnti', operette in 3 bedrijven van Lin- «iau en J. Wilhelm. Plet was een goéde gedacht» van do vereeniging, ook eeais voor het voetlicht 'te komen met een stuk dat in den tegenwoordigemi tijd speelt. Dat de talrijke aanwezigen hebben go- 'noben, Roek ook wel .uit het hartelijke applaus na elk bedrijf; zelfs werd oen paar keer bij open dcek geapplaudisseerd. De hoof drollen zaten in goede en_ vertrouwde handen en werden op uitstekend» wjjze vertolkt. De operette werd op verdienstelijke wjjze opgevoerd, waarvoor we de vereoniging gaar ne grooten lof toebrengen en waarmee we den/ Direoteur feüciteeren. Wat ook tot het succes van dozen avond heeft bijgedragen, was liet .aardig» strijkje, dat voor de muzikale begeleiding zorgde, benevens de aamMeeding "der toou.ee.len met de mooie Eohteffeoten, waarvoor de heer H. de Graaf Hz., had zorggedragen. Den volgenden Zondag «al de operette nogmaals opgevoerd worden. De thuisblijvers van den vorigen Zondag kunnen we aanraden, de uitvoering als nog bij te wonen. Zij zullen er geen spijt van hebben ANNA PAULOWNA. Dinsdagmorgen had aan de Kléinesluis ter hoogt» van den neer Harder, een noodlottig ongeluk plaats. Een leege autobus van Naasbepad, die in de rich ting Helder reed, slipte, juist op het oogenblik, toen de bcomkweeker M., met een bos poottwijgen voor op zijn fiets, passeeren Zou. M. viel', kreeg 'een' der wielen van het zware rijtuig over zich heen. en werd bij den heer Harder binnen gedragen. Na door Dr. Olree verbonden te zijn, werd hij per auto paar huis gebracht. De autobus werd in beslag genomen. - BREEZAND. Men verzoekt ons mede te deelen dat operette „Prinsesje" welke de zangwereeailging Vriend schap" 6 Febr. op zal voeren, geen kinder-operette is, zooals sommigen schijnen te meenen, maar wel degelijk de moeite waara z.il zijn een kijkje te ne men in de mooie zaal van Borst. Het Stadhuis te Zaandam. Te Zaandam zal 1 Februari a.s. een aanvang worden gemaakt met den bouw van het postkantoor. Het gebouw zal op dezelfde plaats worden opgetrokken waar het oude zoo verzakte; voor de fundeering zal gebruik wor den gemaakt van de nieuwste beton constructies. Een gashouder die verzakte. De gemeente Heerlen heeft in verband met de inrich ting van haar nieuwe gasbedrijf, een gashouder laten bouwen op een terrein te Meezenbroek. Deze is sinds eenige dagen gereed. Toen men de vorige week met de watervulling begon, bleek het, dat de grond het gewieht van gashouder en water niet dragen kon, met als ge volg, dat de gashouder aan één zijde 4 c.M. per dag wegzakte. Op het osgenblik vermindert de verzakking iets. Sinds gisteren bedroeg ze 3.2 c.M. De fundeering is thans aan één zijde 30 c.M. inge zakt, en de gashouder Staat merkbaar, scheef. Het ge vaarte is tot nu toe niet ernstig beschadigd en levert nog geen gevaar op. De Twuijverweg. In een vergadering van het district Noord-Holland Noord van den Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land, gehouden te Alkmaar, is een motie aangenomen inzake het sluiten van den Twuijverweg nabij Alkmaar, voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen. In deze motie wordt aangedrongen op opheffing der sluiting en het brengen van genoemden weg in een voor het ver keer goeden toestand. Lord Lister Jr. Een jongmensch, volle dertien jaren oud, vervoegde zich te Hilversum bij een sigarenhandelaar aan de Lange- straat en bestelde daar vier zware sigaren en een doos cigaretten. Het moest maar even geschreven worden op rekening van zijn vader, die zoo juist een barbierszaak had geopend in perceel No. 70 van die Straat. De win kelier gaf het gevraagde mee; even later ontdekte hij dat No. 70 nog totaal onbewoond was. Het ondernemende jongmensch, zijn zegetocht vervol gend, vond In de Koningsstraat een onbeheerd staande auto. toebehoorende aan een dokter, die juist bezoek bracht aan een collega. Hij stapte er in en reed er mee weg. Maar reeds op den Neuweg achterhaalde hem de gerechtigheid. Een surveilleerend agent, opmerkzaam geworden doe? het zesr jeugdig uiterlijk van den auto bandiet, hield hem aan. De misdaden kwamen alle aan her licht. Gevaarlijke afslultboomen. Men schrijft ons uit Bathmen: Op een der spoorwegovergangen alhier komt het her haaldelijk voor, dat voertuigen gevangen komen te zitten tusschen de afsluitboomen, die van eenigen afstand, n.l. uit het station, worden geopend en gesloten. Bij mist kan men van daar niet zien, of zich iemand op den overweg bevindt. Degene, die aldus met een voertuig, op den overweg opgesloten raakt, kan er niet af, omdat de afsluitboomen van een bijzonder systeem zijn, dat het onmogelijk maakt, te ontsnappen door optilling van de boomen. Verschillende personen hebben ter plaatse reeds het gevaar van overreden te worden doorstaan. van liaan dag1 24 Jon. 5e 'Klasse 5a Ijijsta No. 11941 f 15.000. NoS. 30 2146 3741 17934 olk f 1000. Nos. 3425 7132 7299 12915 20175 alk f 400. Nos. 199 3177 10699 18037 elk f 200. No. 1990 2680 5662 3250 9927 12032 14331 19650 cn 20696 elk f 100. Piajran van f 70. 27 59 119 356 394 596 039 725 830 876 920 937 969 1271 1354 1355 1385 1664 1716 1735 1802 1884 1907 2091 2071 2206 2330 2392 2404 2429 2501 2550 '2590 2559 2745 2915, 2941 3182 3428 3479 3624 3644 3081 3723 3891 3957 4039 4238 4321 4439 4615 4652 4700 476» 4832 4895 4956 5090 5136 5234 5446 5639 5765 5803 5889 5972 5980 5981 6131 6150 6212 6248 6669 6881 P918 6960 7271 7J99 7449 7839 7808 7917 7923 8004 8062 8070 8203 3236 8575 8623 8629 9916 9027 9195 9226 9338 9334 9474 9504 9628 9690 9896 t 10085 10102 10228 10250 10424 10544 10558 10574 10639 10681 10722 10752 10839.11011 11070 11076 -^266 —388 1143 111433 11477 11582 11701 —747 —821 —856 —898 12023 12171 12149 12217 12247 12408 12452 12478 12542 12622 126S3 12763 12819 12884 12992 13021 13048 13131 13259 13416 13443 13518 14965 13988 14005 14022 14062 14257 14259 14274 14389 14-169 14525 14561 14698 14819 15135 15151 15164 15248 15295 1532> —357 —464 64 15704 15750 15826 15931 15988 16189 16234 16253 16361 16282 16406 16413 13509 16644 16654 —706 —721 —754 16781 16876 16937 17229 17365 17332 17517 17634 17756 17793 17802 17814 18001 18116 18250 18728 18888 19ID

Schager Courant | 1927 | | pagina 2