POORTER'S Laagzijde B56 - Tel. 87 - Schagen Wie zooiets doet Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Vier jaar is het ntt geleden Dat we stonden voor het feit Van de keuze uit vele namen Voor ons dierbaar stadsbeleid, Op één der vele lange lijsten Prijkte op nummer 6 de één, Terwijl op 13 nummer twee stond, Om toch maar niet te staanalléén. Och, 't waa natuurlijk maar een grapje, Een ieder lachte zich bijna stuk, Want nummer 6 was ongevaarlijk En 13was een ongeluk. Nummer dertien werd gekozen Met hulp van allerlei gedoe, En nummer zes, die volgde later, Men ziet, je kunt nooit weten, hoe. Getweeën zaten z' op 't eergestoelte, Saam vereenigd in den strijd; De lofu~. die "schonken zij elkander Voor hun moed, trouw en..... beleid. Vier jaar zijn sindsdien verstreken, In al dien tijd is veel gebeurd, Der kiezers oogen zijn geopend, De twee, voornoemd, zijn nu gekourd. Hét ongeluk werd uitgestooten, Mot „rood paspoort" weggestuurd. Zooals het nu ging, kon 't niet langer, De grap had lang genoeg geduurd, De ander voelde zich toen eenzaam In den kring, waarin hij achterbleef, Hij moest wel op iets anders zinnen, Die plaats daar, leek hem niet meer „safe" Dus hebben z' elkander wéórgevonden Op 't glibb'rig politieke pad. Zij zeiden tot den kring: „Tot fluusjéa", De kring, die hen afgevaardigd had. Doch één ding hebben ze vergeten, Misschien in hun onnoozelheidl? Maar dat hun toch niet wordt vergeven, Te veel als het ten hemel schreit Wanneer men de partij verloochent, Of zelfs geen lid meer is daarvan, Dan gaat men heen en blijft niet zitten, Ook al gaat het om de „pitten11, Wjj noemen dan ook kort en goed Al raakt m' er door uit zijn „noppfèa* Wiö zooietfl.doe't, 'n Paar „politieke" schoffie». RIDDER MAGNÜl werk werd verricht De knapste inbrekers van pro fessie zouden het hun niet verbeterd hebben. Alles was zoo volkomen af, dat de politie geen achter docht kon krijgen of hier waaien beroepslui aan het werk geweest. Het gaat natuurlijk: niet 'do leden van de firma iHund wegens inbraak en diefstal te vervoleen. waar zil met volkomen instemming van de eigenaars te werk «ineen. Het eenige wat men hun ten laste kan loggen is medeplichtigheid aan oplichting en pogingen tot oplichting van verzekeringsmaatschap- Pijen. i rijkslandbouwwinterschool te scha- gen Aan de namen van de leerlingen van bovenge noemde inrichting, welke van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd, genoemd in het Zaterdagnummer van ons blad, dient als nog te worden toegevoegd: P. Schaap te Beverwijk. vereeniging voor ziekenhuis verpleging. In het lokaal van don heer J. K. Boontjes, vergader de Dinsdagavond 30 Maart de Vereeniging voor Zie ken huisverpleging „Schagen", onder presidium yan den heer J. Schoorl Pz. Na opening bracht de secretaris, de heer P. Lap, een met veel zorg samengesteld jaarverslag uit Op 31 December 1926 waren 1099 leden ingeschreven Voor de afdeeling verplegingskosten en 635 leden voor de afdeeling operatiekosten. Hoewel oogenschijnlijk een flink aantal, wordt door rapporteur dit aantal voor een plaats metfuim 3600 inwoners, te weinig ge oordeeld. Vanaf de oprichting, Mei 1926 tot 1 Januari 1927, waren reeds 12 gevallen van verpleging voorge komen, met 238 verpleegdagen. Een bijzonder woord van dank. wordt gebracht voor de medewerking die ter gemeentesecretarie werd ver kregen voor de gegevens van den burgerlijken stand, gegevens die de vereeniging noodig had voor haar ledenregister. Voorzitter brengt den secretaris hartelijk dank voor zijn keurig én volledig verslag. Overeenkomstig het advies der firiantieele commis sie wordt de rekening van den penningmeester, den heer Jb. Burger, goedgekeurd. De ontvangsten bedroe gen f 1162.11, de uitgaven f 1071.53, batig saldo f90.58. De oprichtingskosten bedroegen f 138.19, *aan verple gingskosten werd uitbetaald f705.80, aan operatie kosten f125.—. Tot dekking der uitgaven werd aan omslag gehe ven f 884.86, aan entréegelden werd ontvangen f 273.75. Als bestuursleden treden periodiek af de heeren H Bolte en J. A. Streutker. Hoewel gewaardeerd werd. het werk dat de heer Streutker voor de oprichting der vereeniging had gedaan werd opgemerkt, dat diens werkzaam heden hot blijkbaar thans niet meer toelaten dat de heer Streutker zich met de zaken onzer vereeniging verder kan inlaten. Tot stemming overgaande, worden tot bestuursle den benoemd de heeren L. Bolte en K. Krapman. Als lid der financieel# commissie wordt herbenoemd de heer J. Raven. De praktijk van eenige maanden heeft geleerd dat enkele reglementswijzigingen noodig zijn. De niet-betalende leden, dat zijn de loden beneden 16 jaar, zullen b.v., indien zij den leeftijd van 16 Jaar hebben bereikt, het entréegeld van 25 cent hebben te betalen. Waar niet alle ziekenhuizen dozolfde tarie ven hobbon, wordt bepaald dat de vergoeding der ver plegingskosten, 3e klasse, zal bedragen f3 per dag, tot bon maximum van f 126 per ziektegeval. Voor in gezetenen, die na 81 December 1926, als lid wenschen toe te treden, zal een wachttijd van 3 maanden melden. Door deze bepaling toch wordt voorkomen, dat per sonen die in het oprichtingsjaar geen lid der ver eeniging wenschten te worden, tot de vereeniging toe treden, indien in hun gezin een ziektegeval zich dreigt voor te doen. Al deze door het Bestuur voorgestelde reglements wijzigingen, worden goedgekeurd. Door de Kamer van Koophandel werd de vereeni ging aangeschreven zich te doen inschrijven in het Handelsregister en in verband hiermee wordt gewe zen op het gevaar dat de vereeniging dan ook wette lijk verplicht zal worden reserve te vormen en dus verplicht zou worden eei^hoogeren omslag te heffen. Onderzoek zal worden ingesteld. De vergoeding voor den secretaris en vóór den penningmeester wórdt bepaald op f25 per jaar. Door het Bestuur wordt de vraag gosteld of de kosten van een Röntgen-opname in 't vervolg voor rekening der vereeniging dient te komen. Een uitvoerige bespreking volgt over deze vraag; indien de Röntgenopname aan operatie voorafgaat en dus als een onderdeel dier operatie beschouwd kan worden, zal vergoeding der kosten door de vereeni ging volgen. Overigens wordt gewezen op het gevaar •dat de omslagen voor vele leden te hoog zal worden, indien de vereeniging dergelijke gevallen, o.a. wordt ook genoemd hoogtezonbehandeling, tot zich trekt en wordt beter gevonden dat de vereeniging zich uit sluitend blijft bepalen tot het doel waarvoor zij is opgericht, n.1. de verzekering tegen ziekenhuisverple- ging en operatiekosten. Staat de Röntgenopname niet in verband met een operatie dan zullen de kosten niet worden vergoed. Het Bestuur zal nagaan hoeveel kosten in het eerst volgend jaar aan het geven van dergelijke vergoeding verbonden zouden zijn geweest Nadat 4e Voorzitter een bijzonder woord van dank had gericht tot den secretaris en tot den penning meester voor het vele werk dat zij in het oprichtings jaar voor de vereeniging hadden verricht en nadat enkele vragen waren gesteld en door voorzitter wa ren beantwoord, volgde sluiting. bond voor staatspensionneering. Dé afdeeling Schagen van den Bond voor Staats- pensionneering hield Zaterdagavond in het lokaal „Ciérès" haar gewone jaarvergadering Na opening door den voorzitter worden de notu len der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Die afgevaardigde' naar de gehoudén Federatie vergadering. doet enkele mededeelingen omtrent die vergadering en wel als voornaamste punt. dat ter voorziening ini een bestuurs-vacature der federatie; wegens vertrek van den heer A de Boer uit Anna Paulowna. is benoemd de voorzitter der afdeeling. de heer Jb. de Vries. Verder, dat bij den federatie-sècre taris strooken met toepasselijk opschrift voon de a.s. Statenverkiezingen verkrijgbaar zijn. Naar aanleiding dezer mededeelingen zegt voor zitter. dat hij het op prijs stelt, dat onze afdeeling weer in het federatiebestuur vertegenwoordigd wordt doch spr. zou zelf liever bedanken. Na «enige overweging komt hij echten op dit be sluit terug en zal de benoeming als bestuurslid der federatie aanvaarden. D'oor den secretaris zullen een 20-tal strooken be steld worden, om hier en daar aan te plakken. De rekening vani den penningmeester, die sluit met een ontvangst van f 449.80en een uitgaaf van f 300.04. alzoo een batig saldo van f 149.76H, wordt nagezien en in orde bevonden door de heeren Leguit en O verdijk. De secretarie brengt een kort jaarverslag uit. waarin duidelijk de werkzaamheden der afdeeling in kot afgeloopen jaar worden vermeld. De aftredende bestuursleden, de heeren Jb. do Vries en C. ke ijzer. worden herbenoemd; erenzoo de voorzitter weder ale zoodanig berkozon. Alla afgevaardigde naar de federatie vergaderin gen wordt benoemd de heer H. Woudenberg en als plaatsvervanger de heer K. Leguit. Bijf de rondvraag informeert de heen Schouten, waarom op den laatsten propaganda-avond geen spreker optrad. Voorzitter antwoordt, dat dit om fi nancieel e redenen niet is gedaan; doch voegt er aan toe, dat een volgende keer weder een bondsspreken zal worden uitgenoodigd. Hierna sluiting. Wie erop is gesteld, Om voor weinig geld Soliede waar te koopen, Die koopt aanstonds Wat er noodig is bij ons. Tapijt- en Meubelhandel, zichzelf geopereerd. Te Reuver (L.), heeft een Duitscher, die zichzelf van een gezwel wilde opereeren, zich een slagader doorgesneden en zich bovendien nog vreeselijk ver wond. Hij is naar het Gasthuis St. Joseph te Venlo overgebracht, zijn toestand is zeer zorgelijk. de grondverschuiving bij elsloo. De grondverschuiving alhier heeft zich in de laat ste 24 uur nog verder voortgezet. Verschillende hoo rnen, die tot dusver op hun lossen bodem in de Maas gedreven waren, zijn thans omgevallen, terwijl an dere, die op den heuvelrand stonden, in het ravijn terecht gekomen zijn. Nog steeds siepelt het water uit den heuvelrug, waardoor het gevaar voor verdere afkalving blijft bestaan. De peilschaal van den wa terstaat, die in het winterbed van de rivier staat, be vindt zich thans twee KM. verder in de zomerbed- ding. Van de zijde van de Ned. Spoorwegen vernemen wij, dat oogenblikkelijk gevaar voor de spoorlijn niet bestaat. Toch blijft voorzichtigheid geboden. De trei nen rijden reeds langen tijd bij Elsloo zeer langzaam, terwijl speciale ambtenaren het traject geregeld schouwen. Zooals ook elders op dergelijke punten wor den proefboringen verricht om te zien welke lagen zich onder de spoorbaan bevinden. Eenige weken geleden heeft zich verderop bij Els loo een dergelijke verschuiving voorgedaan van min der ernstigen aard. De talrijke scheuren in den berg doen vermoeden, dat verdere afschuivingen nog te wachten zijn. winkel. Door den dienst der gemeentelijke Wijkverpleging werden in het jaar 1926 afgelegd 1842 bezoeken bij 77 verschillende patiënten. jaarverslag der noord-hollands che landbou w-onderlen gel Dezer dagen werd in de Industrieel© Club te Am- et ordam onder Voorzitterschap van den heer H. Jb. Avis te MddwoudJ de Jaarlijksb'hs Algemeene Leden vergadering] gehouden van de Noord-Hoülandeche Landbouw-Onderlinge. afdeeling van de Bedrijff- vereeniging „de Centrale tLarndbouW-Onderlinge". Uit het jaarverslag, loopend e over het boekjaar 1 November 1926 tot 31 October 1926 blijkt, dat de Noord-Hollandsche Landbouw-Onderlinge bij het einde van het boekjaar 4350 leden had met een jaar loon van f 6.820.521.—, Het ledental van de geheel* Centrale Landbouw- Onderiinge beloopt 34608 met een jaarloon van ruim 63 millioen gulden. i d In het verslagjaar werden bijl de Noord-Holland-' sche Landbouw-Onderlinge aangegeven 586 onge vallen. waarvan er 46 aanleiding gaven tot het ver- leenen van schadeloosselling over een langeren ter mijn dan 6 weken. Elr kwam één ongeval met doo- del ijken afloop voor. Het aantal ongevallen dat over het boekjaar voor rekening van de Centrale Landbouw-Onderlinge kwam bedroeg 5929. Van deze ongevallen hadden er \10 oen doodelijken afloop. In 433 van dezo gevallen moest een voorloopige rente worden vastgesteld; terwijl in 5 gevallen renten werden toegekend we gens (blijvende invaliditeit. Van do '18 (omgevallen met doodelijken afloop gaven er 9 aanleiding tot hot toekennen eener rente aan nagelaten betrekkingen. ■De kosten der vorzekering beliepen voor de leden der Noord-^Hollandsche Landbouw-Onderlingo oves het verslagjaar f 1.40 per f 100.jaarloon. Aan do leden zal dus. daar de voorschotPTemie f 1.50 per f 100— loon bedraagt, terugbetaald kun nen worden 10 cents per f 100.— loon. Het verslag geeft voorts mededeelingen over de vrilwillige verzekering voor patroons en kinderen van leden en over de 'beide ziekteregelingen. wieringerwaard. Door dan heer C. Visser, tailleur alhier, is onder hands een stuk bouwterrein gekocht van den heer C. R. Blaaboer aan den Molenweg, ter grootte van 50 bij 15 MÖ. met de bedoeling daarop een woon- en winkelbuis te laten bouwen. wieringerwaard Van de N.V. Bataafsche Import Maatschappij! ia bij het Gemeentebestuur alhier een verzoek ingeko men tot het oprichten van een benzinepomp '(Snel) met ondergrondsch reservoir met inhoud 6000 Liter, op het terrein van den heer P. Visser aan den Mo lenweg alhie. wieringerwaard. De heeren P. Boon alhier en J. van der Oord *a Oudesluis hebben uit de hand verkocht aan den heer D. van der Bel te Schagen een perceel bouw land ter grootte van 1.24.30 H.A.. gelegen nabij Valkkoog, afkomstig van de boerderij „Welgelegen", welke 16 December jl. publiek is verkocht. zuidscharwoude; Als gevolg van het voorstel tot wijziging van de Verordening op de Winkelsluiting, de vorige ver gadering door het raadslid Du Burck gedaan, stel len B. en W. thans voor deze verordening te wijzi gen. zoodanig ,dat de sluiting niet geldt: a. voor winkeliers, die uitsluitend sigaren verkooper. en b. voor winkels, waarin verkocht plegen te worden eet en (of) drinkwaren; bestemd1 voor onmiddellijk gebruik, centraal neutraal ziekenhuis te alk maar, Naar aanleiding van een desbetreffende vraag heoft het gemeentebestuur van' Alkmaar aan de go- meenten. die indertijd besloten bij te dragen in het eventueel tekort in de exploitatie van het Centraal Neutraal Ziekenhuis aldaar, meegedeeld, dat het niet te verwachten ia. dat reeds voor 1928 do be schikbaarstelling van het toegekende todvag^zal worden verzocht, daar de verbouwing en innen ring} van de voormalige Cadettenschool wel 'n groot deel van het jaar 1928 zal vorderen. opgelicht voor f22.660. Een al le en wondende dame te Amsterdam, aio -«« «n niet ten onrechte den naara had, veel geld te bezitten, ie, naar do Tel. meldt, in den loop van eenige maanden letterlijk geplukt. Op een familie bijeenkomst maakte zij konnis met zekeren K. en zekeren V., welke laatste in gezelschap was van zijn. echtgenoot®. Nu wist de dame blijkbaar niet, dat lit drietal al menigmaal met de politie en met de justi tie in oanrakiDg was geweeet en dat de Centrale Re-

Schager Courant | 1927 | | pagina 2