bij A. en J. PRINS. Biiinenlandsch Nieuws. WIE KIJKT DljE KOOPT KEUZE UIT- ONGEVEER HONDERD RIJWIELEN. Uot pmn-nrtriM tm B. en W. wordt met 0 stem men verworpen. Het voorstel der voorstellers wordt gesteund door den heer Zeeman, daarna met 6—1 stem aangenomen. Tegen alleen de heer Bekker. De vermakelijkheidsbelasting. Dubbele belasting op één avond, die volgens een deel der leden geheel vrij moest sijn. De afd. van den Bond voor Staatspenslonneering moest voor den gezelligen avond met ae oudjes, twee maal belasting betalen, éénmaal voor den feestavond en dan nog voor het bal. Zij meenen dat dit niet overeenkomstig de verordening is en vragen deze gel den terug. B. en W. meonen dat ontheffing niet aangaat De heer du Burck licht het adres nader toe en zegt dat art. 4, alinea 2, deze avonden vrij geeft Het is zeer zeker een weldadig streven. Voorzitter acht het eveneenes een mooi ding, doch het is een feestavond met bal. De verordening laat geen uitzonderingen toe, De heer du Burck blijft er bij, dat de belasting op onrechtvaardige wijze geëischt is. Het voorstel om ont heffing is bovendien op aanraden van den Burge meester, aan den Raad gedaan. De heer Groen ziet niet in, dat twee vermakelijkhe den öp één avond belast moeten worden. Hij acht het echter geen weldadig doel. Het doel apprecieert hij volkomen, doch het streven gaat in de richting van een zeker stelsel. Wel zou het liefdadig zijn, als het b.v. direct voor de plaatselijke armen ging. De heer Kramer is van hetzelfde gevoelen. Het gaat over een sociale verbetering, zooals b.v. de 6- uren-dag er ook een is. Ook hij wil echter eenmaal belasten. De heer Dijkhuizen acht het wel een weldadig doel en acht de heffing van bal na en ook heffing zonder enuree geheel buiten de bedoeling van den Raad. Het voorstel om geen ontheffing te verleenen werd na verdere bespreking met 2—6 stemmen verworpen. Nu komt de vraag wat nu. Welk voorstel komt nu het eerst in stemming? Het blijkt, boe men het wendt of keert, het pas genoemde besluit steeds in den weg zit. Nadat ten slotte de stemming ongeldig verklaard is, wordt over algeheele vrijstelling van dezen avond gestemd. Het wordt verworpen met 43 stemmen. Het volgende voorstel, om het bal na onbelast te laten, wordt met 6—1 stem aangenomen. Tegen al leen wethouder Kroon. Een voorstel-Dijkhuizen om de verordening te wij zigen wordt tot de volgende vergadering uitgesteld Schriftelijk verzoek van de pers. De pers vraagt, om na benoeming stembureaur de vergadering te verdagen, daar het reed» kwart voor elf is. Voorzitter besluit echter door te gaan en stelt be noeming Schatterscommissie aan de orde. Benoemingen. Herkozen worden de heeren S. de Boer Kz., C. de Jong, M. Zijp en G. Bekker. Als lid van de plaatselijke schoolcommissie wordt met 6—1 stem gekozen mej. N. Vos van Zon. Voor stembureaux dienen B. en W. de volgende voordracht in: Hoofdstembureau: Voorzitter de Burgemeester; leden: Bekker, Groen en Zeeman; plaatsv. Dijkhui zen, Kramer en du Burck. Stembureau I: Voorzitter de Burgemeester; leden: Bekker en Kramer; plaatsv. du Burck en Berkhou- Stembureau Iï: Voorzitter Wethouder Kroon; le den: Zeeman en Groen; plaatsv. Dijkhuizen en Kun- nen. De heer du Burck vraagt, comité voor deze voor dracht, wat wordt toegestaan. Do voorzitter belooft de pers, spoed te maken. Na een kwartier komen we weer boven en deelt de secretaris mee, dat de voordracht ingetrokken wordt en een nieuwe als volgt ingediend: Hoofd- stembureau: Dijkhuizen inplaats van Groen; bu reau I: du Burck inplaats van Kramer. Overigens onveranderd. De pers verlaat de raadzaal Toen de voorzitter het volgende punt, vetgehalte voor melk, aan de orde stelt, verlaat de pers de ver gadering. Het was inmiddels ruim elf uur geworden en np de agenda prijkten nog twee vermoedelijk zware punten, nl.: bespreking zwarte lijst en voor stel inzake winkelsluiting. We verlaten dus ruim elï uur de niet geëindigde vergadering en precies om half vier staat de laatste letter op papier. %ML MEIJER EN ZOON, ALKMAAR-ST. MAAR TENSBRUG. In een gedenkboek, dat voor ons ligt vertelt de firma Meijer en Za. te Aikm&sr, dat zij 8 April a,s. 110 jaren bestaat. "VVij lezen: Dien dag toch is het 110 jaar geleden, dait onze In geheel Noord-Holland bekende zaak in Dames-Con- fectie, Manufacturen, Stoffen enz. te St. Maartens brug werd opgericht en sindsdien onofgebroken on der den Firmanaam M. Meijer en Zoon werd ge voerd. Tijdsomstandigheden en oorzaken van anderen aard, waren de redenen, dat wij het 100-jarig be staan onopgemerkt moesten laten voorbijgaan en de herdenking, mede van dit feit, moesten uitstellen, tot de mijlpaal van het 110-jarig bestaan bereikt was. Honderd tien jaar, het is zoo snel neergeschreven, doch hoeveel herinneringen komen op, wanneer wij in oude boeken de geschiedenis onzer jubileerende Firma nagaan: Wat een verschil tusschen toenen thans, wat een vooruitgang op ieder gebied, maar ook wat meerdere eischen stelt deze tijd, waarin de techniek hoogtij viert, aan den winkelier, die met zijn tijd wil meegaan. Toen op 8 April 1817 de heer Hermann Martin Meijer den grondslag onzer Firma legde, door van den heer Gerrit Norp te Sint Maartensbrug in de Zijpe, zijn zaak in Manufacturen over te nemen, heeft hij zeker niet gedacht, dat 110 jaar later dit feit nog eens zou worden gememoreerd' in dit Ge denkboek. Tot onze spijt bezitten wij geen portret van den Btichter en daarom hebben wij gemeend, zijn nage dachtenis niet beter te kunnen eeren, dan door de reproductie van een in het gedenkboek op te nemen oude schilderij, voorstellende het stille dorpje aan de Groote Sloot in de Zijpe, waar hij de zaak op richtte, een schilderij, waarop hij, volgens oude over levering, voorkomt als de man met den zak op den rug, huiswaarts keerend na volbrachten vontersdag. „De Koopman met den zak op den rug', het is zoo typoerend, want de zak vervulde een gewichtige functie in het bedrijfsleven van die dagen. De zak was de verplaatsbare winkel, waaruit de clientèle werd bediend, terwijl velen dezer het uiter lijk van het winkelhuis zelfs niet kenden. Verder is er geplaatst een foto van het winkel huis, waarin tot op den huidigen dag de zaak nog wordt uitgeoefend. Hierna worden nog enkele dnta, feiten en namen uit r'e geschiedenis van deze thans zoo bloeiende firma, haar mooie panden ln de Langestraat te Alk maar, leggen daarvan het bowhs af. Wij verwijzen verder naar een ln dit nummer orkomende advertentie. Desgewenscht worden als onze merken op termijnbetallng'geleverd. HEÉRENSTRAAT 38 A Tel. 2 A LAAGZIJDE B 62. OUDKARSPEL. In de gehouden vergadering van Notanelen Ned. Hcrv. Gemeente alhier, is benoemd tot Kerkvoogd Ie heer C. Butter Jz., alhier. ZIJDEWIND. l)e ster».mine tot, samenstelling der groslijst voor Ie as. gemeenteraadsverkiezing vanwege de R.-K. Kiesvereeniging alhier zal plaats hebben op Zon dag a.s. van des voorm. 812 uur in het parochie huis te 't Veld en Yan Z5 uur in het café Llgt- hart te Zijdewind. UITVOER VAN VEE. Wegens de toenemende vooruitgang in de verbete ring van het mond- en klauwzeer, neemt de uitvoer van vee naar het buitenland wekelijks toe. In de week van 13 tot 19 Maart werden 2047 runderen voor uitvoer goedgekeurd, waarvan 1110 naar België, 660 naar Spanje en 220 naaar Italië. OUDESLUIS. Uitslag der verkooping te Oudesluis op 30 Maart, ten overstaan van notaris Vrijburg: Huis en Café met verlof, annex boerderij, samen groot 1.42.01 H.A., ge legen nabij het dorp Oudesluis, ten verzoeke van den heer A. J. Hoogvorst te Zijpe. Opgehouden op 17777. OUDESLUIS. De jongeheer L. Munter alhier, leerling aan de Am bachtsschool te Den Helder, heeft met goed gevolg zijn eindexamen gedaan als smid-bankwerker en is aan hem als zoodanig een diploma uitgereikt. ZUIDSCHARWOUDE. De heer J. du Burck* die voornemens was zich niet meer candidaat te laten stellen voor den gemeente raad, is daarvan teruggekomen, nu van verschillende zijden aandrang is geoefend, zich een eventueele can- didatuur te laten welgevallen. NOORDSCHARWOUDE. De anti-revolutionnaire Kiesvereeniging stelde can didaat voor den gemeenteraad de heeren A. Barten (aftr.), Jb. Jong, K. van Dijk, G. Gutter. NIEUWE NIEDORP. Vrijdagavond hebben we nog eens een kijkje geno men in de thans zoo schitterend versierde zaal van den heer Groot. Alles is nu tot in de puntjes in orde, cn het zal des avonds in hot licht een prachtig effect geven. De collectie prijzen welke thans allen zijn binnengekomen, zetten aan de versiering allen luister bij. Kortom, bij een blik op dat alles, moet men wel in feeststemming geraken. De vroolijke keuken, met zijn pracht-attractie, de sjoelbak, sigarenstand, panorama, gooitent, postkan toor, draaibord, Levend-sprekend menschenhoofd, 't Rad van Avonturen, om niet te vergeten de pracht- gelegenheid voor de dansliefhebbers, enz., enz., bie den het publiek al bijzonder veel fariatie en plezier. De opzet van het fancy-fair is van dien aard, dat het bestuur het wenschelijk acht, het feest nog met één dag te verlengen, en wel de Maandagavond er nog bij te nemen. Zaterdag en Zondagnamiddag zal Excelsior met muziek een rondgang door het dorp maken, wat onge twijfeld de stemming er wel zal inbrengen. Nu nog een dag of wat mooi weer en de fancy-fair beloofd een praentfeest te worden. NIEUWE NIEDORP. De rundveefokvereeniging vergaderde Vrijdagavond in het lokaal van den heer Groot alhier, met aanwezig 6 leden. Voorzitter de heer Jb. Kooij Cz., die de vergadering met welkom aan de heeren opent, waarna de notulen door den heer O. Strijbis worden gelezen, welke wor den goedgekeurd. Ingekomen: van het lid R. Rezelman, dat deze als zoodanig bedankt wegens vertrek uit de gemeente; van de af<J. Hoorn en omstr. der Holl. Maatsch. van Landbouw, om f5 subsidie voor den op 3 September a.s. te houden fokveekeuringsdag. Evenals vorig jaar, wordt ook nu weer besloten om f 5 subsidie daarvoor te geven. Vervolgens wordt door den hoer O. Strijbis jaarverslag uitgebracht cn ontvangt deze voor zijn uitgebreid Jaaroverzicht den dank van voorzitter. Daarna wordt door den heer O. Strijbis als boek houder rekening en verantwoording gedaan, welke reeds is nagezien en goedgekeurd door de commissie belast met het nazien der rekening. Het batig saldo der vorige rekening was f 96.38. De ontvangsten over 1926 waren f2860.88, de uitgaven f732.95, het voor- deelig saldo aldus f 127.93. Onder dank voor het goe de beheer wordt de rekening goedgekeurd. Als bestuursleden wdrden benoemd: in plaats van den heer R. Rezelman, de heer D. Kriller, Oude Nie- dorp en inplaats van den heer D. Schermer aftr. en niet herkiesbaar, de heer N. Stammes. Als lid van de keuringscommissie wordt benoemd de heer C Keizer te Winkel.. Als lid der commissie voor de rekening wordt be noemd de heer D. Schermer. Als plaatsvervangend afgevaardigde voor de Bonds vergadering wordt benoemd de heer P. Donker, te Hoogwoud; afgevaardigde is de heer D. Kriller. De beschrijvingsbrief voor de Bondsvergadering op 11 April a.s. te Hoorn, wordt behandeld en levert wei nig ter bespreking op, terwijl de afgevaardigde vrij mandaat krijgt. Rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt VEENHUIZEN. Boor de Bataafsche Import Maatschappij te 's GravCnhag-e is "brij de smederij' van 'den hoor A. Rentenaar een bemdnereservor geplaatst, welke een inhoud heeft van 6000 L. VEENHUIZEN. De jongenheer S. Rentenaar, leerling van den Ambachtschool te Alkmaar is bevorderd van de lierfcaar de 2e Masse. WINKEL In de op 1 April j.1. gehouden vergadering1 van de afdoeling Wankel van de Vrijheidsbond, is ais bestuurslid in de plaats van den heer K. Breen baart Jzn, die. wegens gezondheids redenen heeft bedankt, gekozen de heer J. Th. Broersma. Aam het adres van den heer Bneebaart werden waardeerende woorden gesproken, voor al hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan en ook voor hetgeen hij als lid van den Raad heeft gedaan in bet belang dezer gemeente. Be rekening over 1925 en 1926 werd onderzocht en inn orde bevonden. Besloten werd voor de aanstaande Raadsverkie zing een groslijst op te maken van 0 personen) en bij referendum door de leden de rangorde te laten bepalen. Op de groslijst worden ia alphar befdscho volgorde geplaatst de heeren: W. Amiels, J. Th. Rrowsma, O. Meurs, K, Over, .Tb. Spaans ©n J. de'Veer. Fet bestuur wordt gemachtigd zoo Bioodig 2de onndidaten aan to bevelen. NOORDSCHARWOUDE. Als we goed zijn ingelicht, zal het aftredende lid van den gemeenteraad, de heer Jos, nu de afd. van de S.D.A.P. zelfstandig candidaten stelt, wel niet meer worden gecandideerd. De heer Jes werd bij de vorige verkiezingen gecandideerd door de transportarbeiders en was dus, al was het niet officieel, de candidaat der arbeiders in het algemeen. Van andere zijde ver namen we weer, dat de transportarbeiders en bloc, daarom nog niet de candidaat der S.D.A.P.-afdeeling zullen overnemen. HARENKARSPEL Bij de op 1 April gehouden rekening van het On derling Paardenfonds alhier, waren verzekerd 227 stuks, met een verzekerde waarde van f67.000. Afge keurd werden 9 stuks. De omslag werd bepaald op f 1 per f 100 verzekerde waarde. BURGERBRUG» Alhier is dezen winter een cursua gehouden voor Eerste Hulp bij Ongelukken, onder leiding van Dr. G. B. Schmidt te St. Maartensbrug, en uitgaande van de afd. Schagen van het Roode Kruis. Door 'het Gemeentebestuur van Zijpe was hiervoor wel willend een schoollokaal disponibel gesteld. Nadat vorige week de laatste les had plaats gehad waarbit Dr. Schmidt door de leerlingen dank was gebracht, voor zijn prettig en nuttig onderricht, en wel in den vorm van een aardige attentie, had gis teravond de officieels sluiting plaats, waarbij; tegen woordig was e endeputatie uit het Bestuur van de Schager afdeeling voornoemd. Bli monde van den voorzitter, den heer J H. Velders, werd Dr. Schmidt hartelijk dank gebracht voor het feit. dat hij dezen cursus weer heeft willen geven, en wel geheel be langeloos. hetgeen op hoogen prijs werd gesteld. Waar dit nu reeds voir d» derde maal door Dr. Schmidt is gedaan, werd hem een fraaie ets van den bekenden kunstenaar Graadt van Roggen aangebo den, welke attentie door den dokter op hoogen prijs werd gesteld en waarvoor hl) dan ook zijn hartelij- ken dank betuigde. Zuster Kuilman, die assistentie bad verleend, werd eveneens bedacht met een stoffelijk blijk van waaxdeering. Het Gemeentebestuur van Zijpe werd dank be tuigd voor zijne welwillende medewerking. Intusschen hadden de leerlingen een demonstra tie gegeven van het geleerde in den vorm van eerste verbanden in verschillende voorkomende gevallen, enz., en toonden daarbij hoe riuttig een dergelijke- cursus wol is. Een dertigtal leerlingen had met vrucht don cur sus gevolgd. 1 1 K Wijt vernemen nog. dat een 14-tal cursisten zich als lid van het Roode Kruis heeft laten inschrij ven» ANNA PAULOWNA. Be Bubrische hengsten „L Orphelin/" vnm don heer C. BLiauboea* Gz., en „LaiLV' van den heer Goerligs, bedden te Anna PauLowna, zijn j-1. Dins dag in Hoofddorp goodgekaurd voor den dek- dienst 1927. OUDKARSPEL De heer Sohrieken hoopt Vrijdag 0 April a.s. den dag- to herdenken, waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de Oudkarspelsoho Brandwaar borg-Maatschappij alhier gevestigd. BURGERBRUG. Mej. G- DelverWortel vond voor de tweede maal een b-m voor een nikkelen horloge in een pak coiidorzeep, gekocht bij de firma H. Harebelt te Burgerbrug. BURGERBRUG. Donderdagmiddag nam Juffrouw Bok, onderwij zeres aan de school alhier, wegens vertrek, af scheid van hare leerlingen. Deze vereerden haar met een prachtig tafelkleed als aandenken. Mejuffrouw Bok heeft haar betrekking hier 4 jaren bekleed. BURGERBRUG. Am den heear K. Bos Jr. alhier, is in afwijking van het- bepaalde 'bij arb. 24 der Arbeiders wet vergund, dat in zijne smederij van 1 April tot en met 30 Juli 1927 de mannelijke arbeiders van 16 jaar of ouder arbeid verrichten gedurende 10 uur per dag en 55 uur por week. LANGENDIJK. Als telefoniste aan het Kantoor 'te Broek is benoemd mej. lE>. T. Smits te Zand voort. ZUIDSCHARWOUDE. Alweer een slachtoffer. De barbier E.' kreeg een prooes-verb.ial 'wegens overtreding van de ver ordening op de winkelsluiting'. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat een groep R.K. naast de door da ki^verecniging vastgett- '1de ltf.d van oaa lid..ton v.or den Gomeonteraad, nog een tweede lijst zullen indienen. aarTswoud. In de vacature Jb. Kuiper werd door het Hes-1 college tot ouderling benoemd'' de* heer Joh. Leeuw. ST. MAARTEN8BRUG. Naar ons word medegedeeld' zalt de laatste Openbare los van den Landbouwwintercursus on der leiding vam den heer A. Olie, worden, gehou den op Dinsdagavond a.s., in hét Schoolgebouw alhier. ST. MAARTENSBRUG. Het hulppostkantooir alhier wordt aangewezen 'voor de betalingen van aocjjlnzen. BARSINGERHORN. De Vrijzinnige Kiesvereeniging Barsingerhorn—Ha ringhuizen en Kolhorn, heeft voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing opgemaakt de candidatenlijst in volgorde als: 1. Jb. Kistemaker, 2. C. Smit Gz., 8. W. Kooijman Jr., 4. Jm. Blaauboer Gz., 5. J. Schenk Az., 6. L. Kaper, 7. Jm. Blaauboer Kz., 8. G. D. Geertsema, 9. P. Kater, 10. A. Klaren, 11. Jb. Bakker Az., 12. J. Slikker. BARSINGERHORN. Donderdagavond Jl. hield de vereeniging D.O.G. een echte gewone vergadering van leden met hunne vrou welijke huisgenooten mee, in de zijzaal van Dc Gr^af. In plaats van het gewone zeer geringe bezoek, wa ren or ditmaal meer dan 40 personen aanwezig, waar van minstens evenveel vrouwen en meisjes als man nen. En die allen hebben met belangstellende aandacht gevolgd de lezing van en het onderhoudend gesprek met den hoer Van Leersum, notaris te Winkol, over de rechten der vrouw in verband mot hot huwelijks- goederenrecht en over hot erfrecht. Dit gezollige praatje om de qualificatie van den geachten spreker zelvcn te gebruiken tot hot hou den waarvan hij door D.O.G. was uitgonoodigd, heeft stellig geleid tot moor en boter inzicht van velen in wetenswaardige zaken, die zich in ieders loven kun nen voordoen. Do bereidwilligheid waarmode spreker menige vraag, zoo door dames als door heeren tot hem gericht, beantwoordde, blijft zeer te vvaardeeren. Onder welgemeende blijken van instemming dankte voorzitter den heer Van Leersum voor het gonotene op dezoft D.O.G.avond. DIRKSHORN, Donderdagavond hield de afd. Harenkarspel van de S.D.A.P. een propaganda^vergadering ten huize van den heer Bruin alhier. De heer C. de Vries heette de aanwezigen welkom. Inzonderheid den heer Duyn. lid dor Tweede Kar mer. die als «preker is verschenen en het strijkor kest AÜO. uit Den Helder. De heer Duya. met applaus begroet, vangt zijn re de aan met in het licht te stellen het belang van de verkiezing van de Prov. Staten, welk belang vaak wordt onderschat. Prov. Staten met Gedeputeerden toch vormen het middenstuk onzer staatsinrichting. Zil kiezen bij getrapte verkiezing hot boveneinde, de Eerste Ka mer. terwijl zij. controleeren en vaak corrigeeren het benedengedeelte onzer Staatsinrichting, het Ge- meentebestur. Hiet college is dus van het grootste belang, zoo wel vor het totstandkomen als voor de uitvoering der wetten, Sinds overoude tijden, zegt spreker, hebben de be zittende klassen getracht, alle macht in handen te houden door het maken van wetten, die zulks in de hand werkten. De wijzigingen ten goede in ons staatsbestuur zijn, volgen» spreker, allo te danken aan het werken dor socialisten. Door Invoering van Algemeen Kiesrecht hebben ook de arbeiders, althans hun vertegen woordiger», meer invlood op onze samenleving kun nen uitoefenen, welke oa gedemonstreerd worden door den 8-oirigen arbeidsdag en minimum loonbe- paiing. Maar veel kan or nog worden verbeterd en daair- om moet men ..rood" kiezen, om de juiste menschert aan het roer te brengen. Niet dat de socialisten nu alle zulke bij uitstek brave menscben zijn. weineen. ze zijn ook egoïs tisch aangelegd, als alle menschen. doch zij ijveren voor een betere samenleving en zoo dus ook voor eigen positie-verbetering. Zij1 willen geen onmoge lijke gelijkheid'voor alle» menschen, maar wel ge lijke levenskans, opdat niet alleen de bezitteende de ladder zal kunnen beklimmen. Tot voor eenige jaren hadden we loonkiezers, spaarbankkiezeis. huurkiezers. examenkiezers, enz., alleen ncar verstand werd niet gevraagd. Dat was blijkbaar van minder belang! Men verwijt den socialisten wel eens. dat zij den middenstand benadeelen. Volgens spreker is dat niet juist. Het grootbedrijf, het grootkapitaal drukt den middenstand dood. al doet het zich bij verkiezingen gaarne voor als redder van den middenstand. In den kapitalistischen staat is de mensch een niets, alleen zijn werkkracht is gezocht. Vandaar dat do arme ouden niet worden aangezion. zij zijn uitver kochte arbeidsraagazijnen, die men niet meer noo- dig heeft. Staatspensioen krijgen zij niet. Ook het ^nüitairisme wordt door spreker even onder handen genomen. Is 't niet oerdwaas. zegt hij., dat men den vechtofficier voorziet van de middelen om de men schen te dooden of te verminken, en dat men daar naast bekostigt den officier van gezondheid, om weder te repareeren wat zijn college heeft stuk ge maakt! Met een opwekking om lid to worden van de S.D. A P., besluit spreker zijn schitterende improvisatie. (Daterend applaus). Daar do heer Duys dadelijk moest vertrekken, be stond geen gelegenheid tot het stellen van vragen. De voorzitter dankte don spreker voor zijn rede. Na de pauze vergastte A.S.O. de aanwezigen op een achttal zeer verdienstelijk gespeelde nummers. Tot slot werd met vuur de Marsaillaise gegevon, met. na levendig applaus, e enopwokkende marsch toe. Volgt aluiting onder de gewone plichtplegin gen. WINKEL. Donderdagavond vergaderde ten huize van don heer R. Laan do afdeeling Winkel van het Centraal Genootschap voor Kinderberstellings- en Vacantie- kolonies. De voorzitter opent met een woord van welkom deze vergadering en bedankt allereerst mevrouw G. Strijker-Molenaar voor haar moeite, gedaan voor het aanwerven van nieuwe leden en 47 nieuwe leden aanbracht, waardoor het aantal thans geklommen is tot 110. De voorzitter hoopt ,dat met het vermeer deren van het ledental, de belangstelling voor de vergadering zal groeien: De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een circulaire van het Hoofdbestuur waarin wordt medegedeeld, dat in 1927 de vereeni ging 25 jaar bestaat, welk feit feestelijk zal herdacht worden in eene algemeene vergadering te Utrecht te houden. Onder uiteenzetting van hetgeen in die 25 jaar tot stand gebracht, wordt een feestgave ge vraagd om nog meer te kunnen doen in de zorg voor het zwakke kind. Besloten wordt, f 10 bij te dragen, terwijl wordt goedgevonden, do feestvorgadering niet to zullen bijwonen. Voor het nazien der rekening over 1926 worden be noemd mevr. Koster-Eriks, en de heeren B. Span en A. de Ridder. Na gehouden onderzoek adviseert de commissie de rekening goed te keuren in ont vangst op f209.09K, in uitgaaf op f73.23, batig saldo f135.86H en de penningmeesteresse te bedanken voor haar gehouden beheer. Overeenkomstig het voorstel der commissie wordt besloten en de com missie bedankt voor haar moeite. Bestuursverkiezing. Periodieke aftreding van den heer J. Vethman. Na herhaalde stemming, waarbij telkens op den heer Vethman cn den hoer Span een gelijk getal stemmen worden uitgebracht, zoodat ten slotte het lot moet beslissen en de heer Span wordt benoemd. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Jaring», wordt benoemd mevr. Koster-Eriks. Uitzending van kinderen. De voorzitter deelt mede, dat door Dr. Beeker de aandacht was geves tigd op een kind van J. Koeten aan de Strook en het bestuur heeft gemeend daaraan te moeten voldoon, zoodat dit kind voor 2 maanden naar Nunspeet gaat en 10 April a.s. wordt uitgezonden. In verband met de geldmiddelen hoopt het be stuur nog 2 kinderen voor zomerverpieging te kun nen uitzenden, zoo mogelijk naar Egmond aan Zee. Het bestuur heeft 2 kinderen op het oog, doch de onderhandelingen met de ouders zijn nog niet afge- loopen. Het bestuur stuit wel eens op verzet, men is er nog niet toe bereid en ziet in het uitzenden meer malen iets, als liefdadigheid of iets dergelijks, en dat is 't toch werkelijk niet. Meer bekendheid er aan to geven door in combinatie met iets anders, b.v. Het Witte Kruis eens 'n lezing nffet lichtbeelden te doen houdon on het doel der kindorvacantiekolonies dui delijk uit te laten komen, acht men wel gewenscht en zal door het bestuur nader in overweging wordon genomen. Ter besparing van kosten zal getracht worden de kinderen in combinatie met andere uit zendingen to laten reizen. Mevrouw Koster vraagt of er ook zilverpapier wordt verzameld. Voor zoovor bekend wel, doch er zal nog eens de aandacht op govestigd worden, vooral nu er een hooge waarde aan toegekend wordt. Hot bestuur overweegt voorts het reglement der afdeeling nog eens na te gaan of hot wijziging be hoeft cn dan te overwegen of do middelen toelaten non elk lid een exomplaar te bestellen. De rondvraag levert niets op. Sluiting volgt. In een na de leven vergadering gehouden bestuurs vergadering is tot secretaresse benoemd mevrouw Koster-Eriks. WIERINGEN. Tot tijdelijk onderwijzeres aan do O. L. school te Hippolytu8hoef, vacature-ton Broek is aangGHtold moj. K. M. Mulders te Holder. EEN POTJE MET OUDE MUNTEN. Op oen terrein van don hoor A. Boks, aan don Rou- wog te Loenen op de Veluwe hooft gisteron do ar beider Geordink, op een diepto van ongeveer 30 C.M., een pot mot 88 oude munten gevonden, waaronder 15 stuks tor grootto van oon rijksdaalder. Enkelo der gevonden munten dragen een Jaartal: 1536 en 1568.' Hot potje, warin de munten geborgen warenging bU aanraking grootendeel» verloren.

Schager Courant | 1927 | | pagina 14