VROUWENRUBRIEK VOOR LEKKERBEKJES. EENIGE MANTELPAKKEN VOOR HET NIEUWE SEIZOEN. Justine, frisch en blond, toont ons haar zeer eenvoudig d'ocb smaakvol costuum in zacht violet crapella, waarvan rok en jacket op dezelfde wijze over elkaar sluitend zijn. Motrage 8 M. in 1.40 M. Johunna heeft zich een tailleur in eme- raldgroen popeline uitgezocht. Het manteltje is recht op den over zijn geheelen omvang fijn geplisseerden rok. Metrage 8.75M in 1.40 M. NUTTIGE WENKEN. Als u een blouse heeft of iets anders van zwarte kant, die vuil is geworden, kunt u dat iok zelf reinigen. U moet dat echter niet was- ehen, maar flink uitkloppen en dan in gom water doopen om de kleur op te frisschen. Rol iet daarna in een ouden doek en spelt de kant vervolgens uit op een laken met dienzelfden ouden doek tusschen laken en kant. Is de kant droog, haal dan de spelden weg, leg een vloei papier over de kant en strijk haar op. Als er geen vloei tusschen lag, zou de kant gaan glimmen. Ook zwarte tulle en voile kan op deze manier worden schoongemaakt, evenals zwart en donkerblauw satijn. Hot recept voor gom-water is: koop vier ons goodkoope Arabische gom; wasch deze in koud water uit, voeg er dan één liter kokend water bij. Roer net zoo lang op de kachel of een kloi'ne vlam tot de gom is gesmolten. Zeef deze door een lapje mousseline en giet het in een fleschje. Voor gebruik moet u deze verhouding nemen: één eetlepel gomwater op een kwart liter water. En nu nog even een goede raad Indien u zelf uw bont wilt bewaren hoewel het werkelijk verstandiger is om het naar een bontmaker te zenden, die er geheel op is ingericht, dat het bont onbeschadigd en zonder gevaar voor mot den zomer over bewaard blijft. Koop dan een goeden voorraad kamfer, of naphtaline. Schud on klop uw bont terdege uit; borstel en kam het desnoods, zoodat er geen vuil of stof meer tus schen de haren blijft zitten; leg het kleeding- stuk nu op een paar nieuwe kranten: drukinkt is oen schitterend weermiddel tegen mot: de beestjes kunnen die lucht niet verdragen; voor al als' zij versch is, is zij doodelijk vergif voor do motjes. Strooi vervolgens de naphtaline of kamforballetjes kwistig over het bont, stop het in de zakken, tusschen de plooien, overal, waar verleidelijke nestplaatsen kunnen zijn; dek het bont ook af met couranten; rol het luchtig op en bindt het met een touwtje vast Daarna kunt ti het bont in een zwarten of donkeren zijden zak of hoes weghangen. Leg het niet neer in een la of kast; dat is verkeerd voor de harem Ook wanneer u uw bonten draagt dus 's wintore moet u het nooit wegleggen doch uitsluitend hangen. Denk pr om, dat het na lederen keer dragen flink uitgeklopt moet wor den en even luchten moet vóór u het in de kast hangt. Droog nooit nat bont bij een kachel Daar be derft u het mee. Hang het in een warme kamer uit, ver van het vuur en klop het nu mi dan eens flink uit tot het door en door droog ia. Door bot vuur zou hot leer hard en teeljjk wor den. ONZE HUIQ. Blaart Is de maand, waarin de woow ztoh bewust wordt van de defecten van haar huid. De soherpe wind en het wisselende klimaat tasten soms de gezondheid aan en veroorzaken dikwijls een pukkelige en doffe huid. De gModstag voor een mooi teint te een go* de gezondheid. Geen enkele cream zal u een mooie huid bezorgen als de bloedsomloop en spijsvertering niet in orde zijn. We weten allemaal, dat dagelijks in de lucht zijn noodzakelijk is. Een behoorlijke hoeveel heid versche groenten en fruit is een andere be langrijke factor voor het instandhouden van ods uiterlijk schoon. Als u een huid hebt, die noch erg vet, noch erg droog is, kunt u hem op de volgende ma nier in goede conditie houden. Wasch iederen avond gezicht en hals met zuivere zeep en warm water. Vraag uw apothe ker om overvette zeep. Wrijf de zeep goed in met een zacht doekje, veeg het daarna af met een vochtige spons en droog uw gezicht met een grove handdoek. Wrijf de huid flink, maar niet ruw, totdat het gezicht gloeit, neem een beetje vette cream op uw vingertoppen en wrijf het in de huid, altijd in opwaartsehe be weging. Laat het er een kwartiertje op en ver wijder de overtollige cream. Spons 's morgens het gezicht met warm water af, doe een goede cream er op en een beetje poeder. Als je buiten woont Is het niet noodig iets verder aan 't gezicht te doen, voor vrouwen die in de stad wonen is het wel noodig, nog eens het gezicht overdaga af te doen met warm water en 'cream. Regenwater is ideaal voor ons toilet, maar het is niet altijd te krijgen. Het volgende mid del zal het hardste water zacht maken. Kook een pan water, doe er één lepel ammonia bij en laat het 10 min. hard koken. Laat het water af koelen, de overblijfselen zullen bezinken en er zal geen lucht van ammonia meer zijn en het water is .zacht. Als u stoffig en vuil thuiskomt, na een auto rit, gebruik dan geen water en zeep voor uw gozicht, maar neem het eerst af met een doekje met cream. M00ESNUFJE& Voor voorjo&rs bontjassen riet men bet koet- bate chinchilla dragen. Verder le Iets nlenws het .paardebont", de vacht van langharige ponys wordt In streep- effeoten verwerkt. Baronduokl ls de modenaam voor de traid van het eekhoorntje, voor sportjasaen het boot btj uitnemendheid. Voor de meer gekJeede bontjassen tal veei Betmelyn en Hudson-soal gedragen worden. MODE-SHOW 6ERZ0& Ak men veie modo-obowu bezoekt, kunt mes- er langzamerhand toe. om vergelijkingen ts gaan maken, en merkt men de Kleine nuances op, waardoor de shows van de eerste hulzen zloh hier onderscheiden. De eene firma apcciali- eeert zich ln manteboetuums, bij do andere koopen we Öorer avondjaponnen, maar van de firma Gereon kunnen we zeggen, dat leder rre er met het allerbestee vertegenwoordigd Zoowel de manieJoostuume als de middag en avondjaponnen waren moot en ln ruime ver scheidenheid te zien. Toen we binnenkwamen, was de show Jotet begonnen en ging er een kleine pittige manne quin langs ons, zij toonde een alleraardigst voor jaarepakje van wit en zwart taf, het rokje effen zwart, de blouse wit, en bet korte jasje, wh en zwart geruit, het voordeel van zoo n coe- taiumpje te, dat het gekleed en toch viot staat en dat het heerlijk luchtig is. Zwart is, evenals donkerblauw weer zeer ge liefd. Zwarte taf mantels, met een witte of rose bloem op de linker lapel, ze staan altijd gedia- tlngoerd, en wat wel een «eer voornaam iets ia, zo maken slank. Voor jonge meisjes, die lederen dag naar bun werk moeten waren or boeldigo kasha mantola, eonvoudlgo roohto modolion mot een ceintuur on dikwijle mot twee groote zak ken, al dan niet gegarneerd met een kraag van voau mort-nó. Heel mooi was ook oen beige mantel met kraag, manchet ton en zakjes van zlangeleer. Een geestige versiering voor eec zwart crêpe de chine mantel was een rand en kraag die be stond uit naast elkaar gelegde bontstaartjes. Heel veel complets zagen we, bestaande uit een japon met lange mantel, meestal ln beige-roeóe of grijs. Een wandeljapon te ook altijd een prettig kleedingstuk, heel chic was een van beige ma- rocain van onder tot boven met kleine knoop jes gesloten en waarin een wit piqué voet ge dragen werd. De groote bloempatronen ln teere kleuren zijn nog steeds zeer geliefd, beeldig was een fijn lente-aohtig jurkje van zachtblauw crêpe geor- gette met rose bloemen, waarbij een groote rose hoed gedragen werd. Ook zagen we mooie crêpe goorgette japon nen in effen kleuren, beige, met kant in dezelf de tint, zilvergrijs met opengewerkt borduursel versierd. Over deze luchtige kleedingstukken worden even luchtige mantels van crêpe geor- gette gedragen, meest in donkerblauw of zwart, waar de kleuren van het japonnetje door heen schemeren, wat een zeer geraffineerd effect geeft. „Er is niets nieuws onder de zon" geldt zeker ook wel voor de mode, want nu is weer het nieuwste voor een gekleede middagjapon een kanten bovenstuk, hetzij van "voren of in den rug geincrusteerd, beeldig was een zwart zijden middagjapon met een groot stuk crème kant in den rug wat van voren in een punt uitliep. Heel chic was een middagjapon van blauw en grijs geruit crêpe satin, met een donkerblauw randje afgebiesd Voor mantels zagen we veel stoffen gebor duurd op de wijze van het bekende Chineesche borduursel, het staat elegant en maakt een zeer rijk effect, we zagen er aardige korte jasjes zoowel lange mantels van dragen. Vele japonnen hebben een geborduurd boven stuk met een effen zwart rokje, en een ceintuur van leer met een gesp in de kleuren van het bovenstuk. Even wil ik nog een orèpe georgette mantel noemen, het bovenstuk was heel fijn licht blauw, het onderstuk donkerder blauw, gebor duurd met witte kraaltjes en wat er een apart cachet aan gaf, was een klein recht kraagje van zilver-lamóe. Voor een blond vrouwtje een ideale dracht In de avondjaponnen en avond mantels was ook een ruime keuze. De mooiste avondjapon vond ik een robe de style; het lijfje bestond uit rose tulle waaraan het zwart zijden taf lijfje met geborduurde rose rozen bevestigd was, de ruime zwarte rok had een breede zwart kanten strook die eveneens met een rand rose roosjes aan de rok gehecht was. Hier bij werd een enorme zwart veeren waaier ge dragen. De avondmantel die hierbij paste was van zwart zijden taf met een kraag en breeden rand van goud-lamée. Zwart is voor den avond een ideale dracht, alles staat er mooi bij en ju weel en komen er prachtig tegen uit. Mooie bonten avondcapes kregen we nog te bewonderen en toen we na, den bruidsstoet, die altijd het slot te van een modeshow, waarbij alle mannequins nog eens even in de mooiste japonnen defileeren, naar huis gingen, hadden we de "overtuiging het mooiste op modegebied aanschouwd te hebben. Voor de Haarlemsche dames te het prettig te weten dat ze hier ter stede alle getoonde mo dellen'krijgan kunnen. CLEO, Voor de voocjeoretofletjes stot men nog bed vod deux-plèoee dragen. Ben veel toegepaste garneering zijn de i. g. «peideplooitjee, die allerlei figuren vormen. Rok en jumper zijn dikwijls afgezet met blok jes randen. Combinattee ven hrntnqdkupr en zood zfln Beo kleine sympbonie ln beige en rood, en wel een geruite wollen stof ln beige en rood met een effen beige stof. Voor broer een ge ruite kiel met effen broekje, voor de zus een jurk welke bovenaan effen te met een geruit rokje, terwijl de mantel geruit te met effen ro vers. En het jonge tweelingzusje heeft i ruit manteltje waaronder een effen be heel reoht jurkje. De beide meisjes dragen vilten klok' met een smal rood leeren bandje dat i ceintuur toegegespt is. SCHRIJVEN IS NIET MAKKELIJK. Jk wil schrijfster worden", zei Lily beslist 2a is net zeventien, en zeer geneigd om vast besloten te zijn, zonder bepaalde reden. „Het moet gemakkelijk zijn, want Iedereen doet het". Hoe zal ik beginnen f* tk veronderstelde dat schrijven minstens zoo moeilijk is, ate koken of hoeden maken, en dat er jaren van hard werken voor noodig zijn, om er een bestaan in te kunnen vinden. „Dat te onzin", zei Lily, meer vastbesloten als ooit „Je hebt geen oefening Doodig om voor kranten en tijdschriften te schrijven. Allerlei soort menschen doen het, gravinnen en tennis speelsters en actrices en nog vele anderen. Je leest iederen dag stukken van ben. Ze hebben toch ook geon training gehad f Ze haalde, om me te overtuigen, eenlge arti kelen uit kranten geknipt Er was er een bij over motorrijden van een graaf, een over koken door een actrice geschreven, een over het was- schen van zijden kousen door een dame uit de hoogste kringen. „Je denkt toch niet dat ze jaren best eeddon om te loeren schrijven", vToeg zo, na de artike len doorgekeken te hebben. Ik antwoordde haar, dat ze waarschijnlijk heelemaal geen tijd daarvoor gespandeerd hadden. „En ze schrijven en krijgen er goed voor betaald", zei ze. „Waarom kan ik dat dan ook niet?" Ik moest baar duidelijk maken, dat ze er op t oogenblik nog niet in geslaagd was, om of een actrice, of beroemde filmster of een van de vooruitstaande vrouwen uit de mondaine we reld te zijn. Toen begreep ze. „Je denkt dus, dat die stukken niet opgeno men worden omdat ze zoo goed zijn, maar om dat die menschen ze geschreven hebben?" Dat was juist, wat ik bedoelde. De rage van som mige bladen om artikelen te publiceeren van bekende menschen, misleidt velen, net als 't haar misleidt had, want het feit dat deze artikelen gedrukt worden, beteekent nog niet dat veel saaie en oninteressante artikelen geplaatst zouden worden als ze door anderen geschreven waren. En zeker is dat schrijven niet zóó gemakkelijk, dat iedereen maar een bostaan er door kan hebben, zonder eenige oefening en ervaring. Mannen, weten meestal wel, dat ze om voor uit te komen in een vak, ze jong moeten begin nen, hard werken om iets te ^bereiken. Maar er zijn veel meisjes die dat niet begrijpen. Ze be ginnen maar luk-raak met iets, doen weinig moeite, en kijken altijd uit, naar een makkelij ker manier om roem en fortuin te verkrijgen. De kranten suggereeren hen, dat met een beetje geluk, ze niet veel moeite zullen heb ben hiermee. Ze lozen van vrouwen die schoon heidsprijzen halen en fabelachtige sommen krijgen ais ze voor de film willen optreden. Ze lezen dat vrouwen met een titel fortuinen heb ben gemaakt door zonder ervaring, modellen voor japonnen te ontwerpen of aan t hoofd van een groot modemagazijn te staan. Op al lerlei manieren lezen ze van vrouwen die be taald worden voor werk, waar ze niet vooruit veel ervaring in hebben opgedaan, en wat be grijpelijk is, denken ze, wat de eene vrouw kan, kan de andere ook. Ze zien niet de keerzijde van de medaille. Ze realiseeren niet dat, hoewel de winnares van de Schoonheidsprijs, veel geld krijgt voor het optreden in de film, ze, wanneer ze het niet serieus opvat en hard werkt, nooit meer in een andere film zal optreden, ze begrijpen niet, dat als een beroemde vrouw eenige artikelen ge plaatst krijgt, ze nog geen kans heeft, om van de journalistiek haar bestaan te maken. Ik kon over schrijven spreken, omdat ik er een beetje van weet, en ik weet zeker dat het zelfde geldt voor acteeren, or 'werpen, deco reeren of een ander vak. Het Is niet makkelijk, als je het goed wilt doen en je brood er mee verdienen. In dit, zoowel als in ieder ander be roep is succes alleen te bereiken door bard en degelijk werken. ONZE PATRONEN. Patronen ven de modellen ven cte mor kinderjurken zijn verkrijgbaar bij mej. 0. 6 AmaryUMoan, Heemstede (best Hooi EEN ONBETWISTBAAR ALK ln een klein Oostenrijkseh stadje ood< onlangs een rechter een vrouw die va stal beschuldigd was en hij bestreed bi dat haar advocaat aanvoerde. „Gij zoudi U kunnen overtuigen" sa! laatste, „door het hooren van eene geivi mijn clionte op bet bewuste uur nk>t plaats van den diefstal aanwezig wee*. „Hoe dat?*, vroeg de magistraat „Door de eenvoudige reden dat haar meisje, dat hier aanwezig te, juist bez hare haren te onduioeren De rechter schudde het hoofd en antw norech: „Dat te misschien een alibi vc haren der beschuldigde, maar daarom go voor haarzelf". Maar een direct ingesteld ondertook 1 gelukkigerwijze dat haar horen werkoÜj warenl Griesmee! ia Reine. Benoodigdheden: 1 ons griesmed met jes (overal te verkrijgen), 1 L. melk, 10 c.1 kaneel, 80 Gram boter, 60 Gram witte IX dlL room, bessensap. Bereiding: Do melk koken met de pijp! do griesmeel gomongd met de suikor too en 16 min. koken, daarna de boter toei de pijpkaneel verwijderen en in een von bekoelen. Deze pudding wordt gestort oo een t daarna versierd met een rand geslagen r overgoten met bessensap. Leest: JLa Femme de Fraooef, ec schrift dat zich bezig houdt met alles i kleeding en het huishouden der vrouw 1 JLa Femme de France" volgt niet all mode maar voorziet deze. Zij te dan o< onontbeerlijk tijdschrift voor de vrouw. Abonnement 66 francs per jaar. 8 Rus Rocroy Paris X. Cliché'8 Femme de Franco. De Warder van de eerst» Verdieping Is dood. En wal nog zoo jong. Wel verschrikte l§k, niet? Ja, hij Held er een leefrege op na om niet oud te worden. IV moet zeggen, dat-ie er «uccei mee heeft gehadl

Schager Courant | 1927 | | pagina 20