Sehager Courant A. J. P. Rijwielen Tweede Blad. Klooster- balsem en de Fietser Binnenlandsch Nieuws. EXTRA AANBIEDING. A. J PRINS, Reclames. Gemengd Nieuws. Donderdag 14 April 1927. 70ste Jaargang. No. 8033. De prijzen der Groningsche boerderijen. Het doel van de boeren moet nu zijn, om met de geringste kosten per H,A. de grootste opbrengst te verkrijgen en dat kan alleen be reikt worden door hard te werken, verstandig te werken en samen te werken. De koopprijzen der in de provincie Groningen verkochte boerderijen zijn. zooals blijkt uit een over zicht in de „Prov. Gron. Courant", in de laatste vijf jaren ongeveer op dezelfde hoogte gebleven: in den winter van 1922 op 1923 werden verkocht 30 boer derijen trnet een totale oppervlakte van 1182 H.A., tegen gemiddeld1 f 2275 per H.A.. voor 1923—1924 worden genoteerd 31 boerderijen, groot 696 H.A.. te gen f 2308; de 37 boerderijen, samen groot 790 H.A. verkocht in 19241925 brachten gemiddeld) op i 2388; voor 1925—1926 wordt hij 29 bedrijven, groot 586 II.A., opgegeven een koopsom van f 2323. in 1926—1927 eindelijk werd voor. 31 boerderijen, sa men groot 835 H.A„ gemiddeld per H.A. f 2332 be dongen. 'De prijzen van den laatsten tijd. al bleven dan ongeveer op dezelfde hoogte, vertoonen d<us, vergeleken bij die over 1922—1923. zeker keen nei ging om te dalen, ondanks het feit. dat in. gemeld tijdvak de vrees voor inflatie vele groot-kapitalis ten als koopers aan de markt bracht en ondanks hot feit. dat voor tal van gewassen de bodrijfsuit- komsten in het oo^tjaar 1926 ver beneden het mid delmatige bleven. En evenmin zijn de prijzen der producten van dien aard. dat ze bij de gegadigden naar boerderijen aanleiding tot optimisme kunnen geven. Weliswaar valt over den prijs der verschillende korensoo-rten niet te 'klagen den laatsten tijd, maar daar staat •tegenover, dat zoowel de meeste handelsgewassen als de zuivelproducten slechts zeer matige bedra gen kunnen opbrengen, i.ien De ^orzaken van het feit. dat desondanks de bo demprijzen zich weten te handhaven, op zoo'n hoog peil, moeten dus ergens anders schuilen en zonder twijfel heeft de neiging tot toepassing van wat men in de handelswereld ..efficiency" noemt, wel in de eerste plaats'tot gevolg dat men het blijft aan durven om zoowel hooge koop- als pachtprijzen te blijven besteden. „Het doel va nons. boeren, moet nu zijn", zeide ons voor eenigen tijd een jonge, bekwame, voor uitstrevende landbouwer, om met de geringste kos ten per H.A. de grootste opbrengst te verkrijgen en dat kunnen we alleen bereiken met hard wer ken. verstandig werken en samenwerken.,. Nu hard werken heeft onze boerenstand zeker steeds gedaan: de samenwerking -laat tegenwoor dig ook niet zoo veel meer te wenschen over. al zou hel den boerenstand in zijn geheel zonder twijfel ten goede komen, wanneer niet alleen bij aankoop van zaaizaden, veevoeder en meststoffen, doch ook bij den verkoop van de voor de markt bestemde producten, welke het bedrijf oplevert, meer dan totnutoe het geval, tot coöperatie werd overgegaan. Kunnen daarom hard werken en samenwerken slechts van betrekkelijk garingen invloed zijn ge weest op de zoo al niet schitterende, dan toch on geveer voldoende bedrijfsuilkomsten der laatste ja ren. het steeds toenemende inzicht dat er vooral ook op verstandige wijze gewerkt moet worden, is zeker we leen der hoofdoorzaken geweest, dat zelfs zij. die tegen zeer hooge bedragen een bedrijf heb ben gekocht of gepacht, toch nog kans zagen om 't hoofd boven water te houden. Speciaal de bemeslingleer is den laatsten tijd be zig een evolutie d'oor te maken, wat vele boeren tot het inzicht brengt, dat zij. zonder schade te doen aan de kwaliteit of de grootte van den oogst, op de kosten wegenis bemesting belangrijke bedragen kunnen besparen, welke besparing dus zuivere winst beteekent. Naast, besparing op de kosten wegens bemesting is het vooral de steeds verder doorgevoerd worden de veredeling en selectie van zaai- en pootgoed'. die de boeren in staat doet blijven om zeer hooge prij zen voor den grond te betalen en wanr.eer niet alle teekenen bedriegen, dan zullen gemelde oorzaken, gepaard met do eer nog toe- dan afnemende vraag naar boerderijen tot gevolg hebben, dat in de toe komst de grondprijzen zeker niet zullen dalen, waar schijnlijk zelfs zich nog in ©enigszins stijgende richting zullen gaan bewegen. rechte te handelen. Als regel zijn zij hoofdelijk aan sprakelijk voor de schulden, ten behoeve van het gezin of de opvoeding der kinderen aangegaan. Aan ieder der echtgenóoten behoort, tenzij anders bil huweliiksche voorwaarden wordt overeengekomen hetgeen hij ten huwelijk aanbrengt of daarna ver krijgt, alsmede de helft van hetgeen waarvan niet kan worden bewezen, dat het aan een hunner al leen behoort. Aldus bestaat er- tijdens het huwelilk scheiding van gooderen. terwijl bij de ontbinding van den echt, (door dood of scheiding) do winst, door elk der beide echtgenooten gemaakt, in twee gelijke doe len wordt verdeeld. Ieder der ochtgenooten heeft het beheer en de be schikking over het goon hem toebehoort. Voor het vervreemden, hot bezwaren of het afstaan van hot gebruik van de woning van het gozin van het onroerend goed, waarin het bed'rilf of beroep wordt uitgeoefend, en van het huisraad is de toe stemming van don anderen echtgenoot vereischt. met zwart stuur en rem, stofvrije kettingkast (gepaten teerd), extra zwaar zadel, f 76.50. (5 Jaar gegarandeerd). Banden 1 jaar garantie zonder b ij betaling. Onze naam zegt genoeg. »A- J- P-" is kwaliteit. At I PBIII1 Heerenstraat 38. rmnü, Laagztjde 62. HUWELIJKSWETGEVING*. Het comité voor een gemeenschappelijke actie tot hervorming onzer 'huwelijkswetgeving heeft een voor loom ge schets ter uitwerking van de beginselen van een toekomstig huwelijksrecht opgesteld. 'Hier volgen eenige hoofdtrekken. De echtgenooton zijn elkander trouw en bilstand verschuldigd. Zij behooren elkanders belangen en die van net gezin in onderling overleg te behartigen. Zij zijn verplicht, ieder naar de mate van zijn mid delen en krachten door periodieke bijdragen in geld of door huishoudelijke of andere werkzaamheden in het gezin te voorzien in 'het onderhoud daarvan, in de opvoeding dor 'kinderen en in redelijkheid in de persoonlijke behoeften der ochtgenooten, een cn ander overeenkomstig de maatschappelijke posdtie der echtgonooten. In onderling overleg wordt de plaats bepaald waar het gezin wordt gevestigd. Do ochtgenooten oefenen tezamen in onderling overleg de ouderlijke macht uit over hunne kinderen IJI| verschil van moening omtrenp aangelegenhe den van gewichtigen aard kan de beslissing van den kantonrechter worden ingeroepen. Bij voortdurond verschil van meening kan door do rechtbank de uit oefening der ouderlijke macht aan een der ouders alleen worden opgedragen. Ied'er dor ochtgenooten is bekwaam in en buiten Hoe hoort Uk, om met inool weer langs de wegen te rilden, allo beslommerin gen te vergeten en te ge nieten van de mooie na tuur on de gezonde buiten lucht. Maar elke medaille heeft eon keerzijde. Velen hebben last van zadelpijn en' stijve spieren. Wist U niet. dat Kloo'sterbalsem ook daarvoor prachtig en afdoende helpt? Neem een pot Akkers'» Kloosterbalsem (60 cent) mee in Uw zadeltaschje en Uw fietsttocht wordt een onge stoord genot.. En als ge het ongeluk hebt U te be- zeeren of te verwonden, doe er dan dadelijk wat Kloosterbalsem op. dio de wond zuivert en'geneest. Dan zult gij begrijpen, waarom men van Klooster- "^^'^„Geengoud zoogoed' NOORDSCHAHWOUDEL Nu alle toezeggingen voor dé op do Paaschdagen te houden fancy-fair binnen zijn. blijkt pas ten volle, hoe enorm de medewerking is die voor deze gelegen heid tot steun aan.de betrokken vereenigingen ge boden is. Buiten den Langendijk en buiten Alkmaar hebben 70 finma's hun bijdragen ingezonden Van Alkmaar alleen hebben 40 firma's hun bij dragen ingezonden en bet spreekt wel vanzelf, dat ook dei Langendijker winkeliers zich niet onbetuigd hebben'gelaten. Bovendien zijn van verschillende andere ingeze tenen gelden of andere bijdragen ingekomen. Het zal voor de commissie een groote toer zijn. alle artikelen een behoorlijk plaatsje te geven en zeker zal van de verkoopsters heel wat gevergd moeten worden voordat alles weer in koopers of koopsters handen is overgegaan. Rappe handen zijn reeds druk in de weer om de zaal in te richten, de theethuin van de firma van Nelle is reeds gearriveerd, de groote danstena staat reeds op haar beeneri én ook verschillende vermake lijkheden zijn eeds aangebracht. Blijkens de aanvoer voor de vpgoliike keuken oen welkome gelegenheid- voor onze huismoeders om eens goed schoonmaakopruiming te houden zal er ruime gelegenheid zijn om daar een vroolijk uurtje door te brengen. De commissie heeft goed gedaan om de entrée tot de fancy-fair op een dubbeltje, dus zoo laag moge lijk te stellen, zoodat het voor niemand een bezwaar behoeft te zijn eens een kijkje te gaan nemen. ANNA PAULOWNA. Politie. Verloren: een rijwielplaatje. Gevon den: een bril. Inlichtingen ter secretarie. ANNA PAULOWNA. Bij besluit van Ged. Staten dezer provincie, d.d. 6 April 1927. no. 6. is aan W. Prins, te Helder, ver dunning verleend tot het in werking houden van een autobusdienst van Helder naar den Oever o>p Wie-ringen en terug. Behoudens wijzigingonder goedkeuring van Ged, Staten wordt het volgende traject gevolgd: Van Helder langs den Rijksweg naar de Kooij, vandaar over den Balgweg. den Schorweg. den Ver lengden Stoom weg; de Zand vaart en den Stoom weg naar Van Ewijcksluis en verder over den afsluit dijk en langs Hippolytushoef naar den Oever. In cle richting naar Helder wordt hetzelfde traject gereden, O.a. zijn de volgende eischen gesteld: a. de wagens moeten worden onderhouden ten ge noegen van Gedeputeerde Staten. b. do ondernemer moet over voldoende reserve autobussen beschikken, zood'at het vervoer geregeld kan plaats vinden. c. de dienstregeling en de tarieven zijn aan de goed keuring van Gedeputeerde Staten onderworpen., d. De ondernemer moet zorg dragen, dat in de autobussen niet wordt gerookt en is verplicht zich te verzekeren tegen schade door zijn schuld door rei zigers geleden. CALLANTSOOGi. Bij de heden -gehouden stemming voor Heemraad van den Polder Call&ntsoog (vacature- S. Baken Gz.( is de aftredende herkozen. VALSCHE RIJWIELPLAATJES. Voor eenige weken vernam de HeetrlenSche po litie bij' geruchte, dat in Aken1 valsohe rijwielplaat jes werden nagemaakt. De Justitie te Maastricht werd er mede in ketninis giesteld. De Officier van Justitie, mr. Kheepkcns, is toean vergezeld van don Commissaris van, politie, den heer Erkens, naar Aken gegaan, om daar de hulp der Duitséhe Ju stitie in te roepen voor verdere niasporingen. In een sfcempelwinkol "te Alron werden 200 rijwiel plaatjes gevonden. Deze waren besteld door een Nederlander, een Zekeren H. D., die had verteld, dat deze plaatjes noodig- waren voor een 'bond van wielrijders. De winkelier had de bestelling te goeder trouw aangenomen en do bestelling door gegeven aan oen stempelfabriek te Leapzig. D. had een echt rijwielplaatje als model achtergelaten en zou de nieuwe plaatjes wel kómen afhalen. Er werd een politieman bh' het huis geposteerd om den man te arresteer en, als hij ze kwam afhalen. D. liet viij lang op zich wachten. Na eenige dagen kwam Zijn neef K. D. de plaatjes halen. De win kelier waarcchnwdie de politie en D. werd ge arresteerd. De Duitsche politie achtte geen ter men aanwezig om hem in «arrest te houden, maar daar hy niet over de noodlge papderemi beschikte, werd hij over de Nederlandsche grens gezet, Spoe dig werd hü door de politie te Heerlen aangehou den en ter beschikking gesteld van den tCommis saris van Politie. Ondertusschen was ook in Eekel- rade bij Gronsveld, zijn neef .TL D., die de plaatjes had besteld, gearresteerd- Deze word eveneens naar Heerlen overgebracht om een' voorloopig verhoor te ondergaan. Zaterdagmorgen' werden beiden naar Maastricht overgebracht on ter beschikking ge steld van de Justitie. Maandagmiddag heeft Commissaris Bergmamifl te Aken do plaatjes uitgeleverd aan don Commissaris van Politie te Heerlen, benevens de matrijs on de stempelplaat, die in beslag genomen waren op de fabriek te Leipzig". Zoowel de Akensche winkelier als do fabrikant te Leipzig zijn or te goeder trouw ingéloopen. De plaatjes ZiJn zeer goea nagemaakt 'en slechts een nauwkeurig onderzoek is in staat, de valschheid aan te toonen.. Voor do Nederland^ s"ho rrgoering beteekent deze ontdekking en ar restatie het voorkomen van een belangrijken scha»- 'depoflt, want D. had "den winkelier medegedeeld, dat oen bestelling van ettelijke duizenden plaatjes nog zou volgen. Do beide neven H. D. en K. D., afkomstig uit Eokelzade, hebben bekend. (Limb. Koer.) Gloednieuwe Dames- en Heeren- Rljwielen met moleskin kast en zwaar zadel. Tasoh met gereedschap. f52.00. Heorenstr. 38, Tel. 2 Laagzljde 62. Onze naam is Uw garantie. Desgewenscht op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. VECHTPARTIJ. Uit 's Gravcnhnge, 13 April. Gisteravond is het in het woonwagenkamp aan de Loozorlaan warm toegegaan. Tegen middernacht kregen du 42-jarige stoelenma/tter D. II. R. on zijn vrouw ruzie met eenige mede-kampbewoners ori wol op zoodanige wijze, dat het mes er aö.n te pas kwam. R. kreeg een viertal steken in den arm on ook de vrouw werd in do rechterhand gestoken. Beiden werden door een dokter uit Loosduinen verbonden. In verband met deze vechtpartij zijn door de po litie aangehouden de 47-Jarige J. J. v. O., de 46-jari ge J. B. en de 20-jarige M. JB., allen woonwagenbe woners. Eenige messen, een stuk hout en een boe zeroen zijn in beslag genomen. EEN MEISJE*.- DAT EEN JONGEN WAS. Uit Hoogkarspel. 13 April. Alhier werd bij de geboorte een meisje als jongen aangegeven. Admi nistratief zal deze kwestie wel tot eenige. moeilijk heden aanleiding gaan geven. PRINSES JULIANA IN DEN RAAD VAN STATE. Prinses Juliana zal, als zij 18 jaar is geworden, van rechtswege zitting hebben in den Raad van State. Het ligt in -de bedoeling, in verband hiermee, in een der eerste dagen van Mei een plechtige buiten gewone vergadering van den Raad van State te houden, welke door de Koningin zal worden gepre sideerd. AUTO-ONGELUK. Gistermorgen om half vier is te Laren (N.-H.) een auto-ongeluk met doodlijken afloop gebeurd. Op de Naarderstraat kwam uit de richting van Naarden een auto van de garage Soppens uit Hilversum achter een met paard bespannen vrachtwagen aan rijden. De chauffeur wilde links passeeren, maar zag toen uit de tegenovergestelde richting een groo- ten verhuiswagen naderen. Hij remde uit alle macht, de auto slingerde daarbij tegen een zwaren dennenboom links van den weg. Het linkerachter wiel en de achteras braken af, maar de wagen zwaaide naar het midden van den weg. terwijl een der inzittenden eruit geslingerd werd. Éérst zestien meter verder kwam de geheel vernielde auto to-t stilstand, na nog met den verhuiswagen in botsing gekomen te zijn, waarbij de paarden verwond wed den. De op den weg gevallen man. de 3S-ja.rige L. Brouwer uit Hilversum, bleef zieltógend liggen cn stierf na enkele oogenbiikken aan een schedelbreuk Een der vier andere inzittenden had nog schram men en een gekneusde rib bekomen. Het gezel schap had do auto gehuurd om het handgeld van een hunner, die als koloniaal voor Indië geteekend had, in Amsterdam te verteren. STEENKOOLBORINGEN TE GROENLO. Vrijdag jl. is bij de aanboring van de tiend.' steenkoollaag te Hupsel de diamantkroon van de boortang blijven vastzitten door afbreking van een der stangen. Deze kroon is thans weer opgehaald, zoodat over eenige dagen bet boorwerk kan worden voortgezet. De negen reeds gevonden steenkoollagen hebben een totale dikte van 6 meter 80. Van de thans aan geboorde laag is de dikte nog niet bekend. Bij de boring te Meinsink, waar het werk thans na bo ring tot 1359 meter diepte is beëindigd, werden vijf kolenlagen aangetroffen' van resp. 0.76, 0.95, 1.13, 1.45 en 1.18 meter en een zoutlaag van 380 meter dikte. Men is thans bezig de buizen hier weer uit den grond te halen en bet boorgat met zand en klei dicht te stampen. Dit laatste om te beletten, dat later eventueel uit het boorgat water omhoog zou komen. ANNA PAULOWNA. Dinsdagavond had in café „De Vlas- Korenbeurs" een vergadering plaats van de plaatselijke afdeeling van de Vrijwillige Landstorm, onder voorzitterschap van den E.A^ heer Burgemeester Lovink. Voorzitter heet de aanwezigen welkom en brengt vervolgens in bespreking de deelname aan den Land dag te Alkmaar op 14 Mei a.s. 'D'oor een drietal leden der afdeeling, t.w. P Zwarts, P. Conijn en A. Roozen zal aan den schietwedstrijd worden deelgenomen. Tevens worden do overige le den aangespoord] om deel te' nemen aan den landdag. Eén schrijven van den gewestelijken bond. om te trachten de deelname zoo hoog mogelijk op te voeren, waardoor het mogelijk zou zijn een extra trein te la- tij rijdep., de kosten zouden op f 1.05 per persoon (retour) komen. Verdere regelingen zullen nader wor den vastgesteld. 12 Leden gaven zich op voor deel name. terwijl getracht zal worden de overige leden (niet ter vergadering aanwezig) aan te Japoren tot deelname. Ook niet-leden kunnen zich opgeven, dit moet echter voor 20 April geschieden bij den pl. lei der. den heer A. W. Roozen. ,Dijk. Kleinesluis. De plaatselijke schietwedstrijden worden voor 1927 vastgesteld te beginnen op Zaterdag 7 Mei en zoo vervolgens om de 14 dagen. Komt in bespreking den onlangs slecht bezochten filmavond, waardoor de afdeeling een nadeelig saldo heeft verkregen groot f 45.—. Dit bedrag moot door de afdeeling voldaan worden. Allen dio den film avond hebben bijgewoond waren vol lof over dezen avond' en het werd betreurd, dat door zoo weinigen hiervan gebruik is gemaakt. In den breede werd dit punt besproken. Besloten werd. dit punt voorloopig' aan te houden, en te trachten er iets op te vinden; dit bedrag aan te zuiveren. Op een vraag van den beer H. Op t Veld naar de samenstelling van bet Bestur. deelt voorzitter mede. dat pl. leider is de beer, A. W. Roozen. terwijl de ver trouwensmannen, (zoogenaamd bestuur) bestaat uit de hoeren Lovink, burgemeester, A. Komen, G-. A. Brij- de en O. Huiberts. De heer J. A. Smit vraagt, indien een der leden, wel ke deelnemen aan den wedstrijd te Alkmaar, onge steld of verhinderd mocht zijn. een ander 'lid hier voor in de plaats te stellen. Medegedeeld wordt, dat de pl. leider, hiervoor zal zorgen. Voor een gezamenlijk diner bii genoegzame deel name in het, „Gulden Vlies" te Alkmaar, gaven zich een tiental personen op. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter met een woord van dank voor de aangename en kame raadschappelijke besprekingen de vergadering. WIERINGEN. De publieke verhuring van de eigendommen van Polder Waard Nieuwland als 't grasgewas van dijken, wegen, kaden, riet en vischwater. enz., jl. Dinsdag avond in hotel de Haan gehouden, heeft opgebracht 1076 tegen f 1094 in 1926. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE AUTOMOBIEL CLUB. Het bestuur der Koninklijke Nederlandsche Auto- 'mobielclub organiseert op 16. 19, 23 en 30 Mei en op 2 en 9 Juni a.s. een Cursus in Motorkennia voor Po litiebeambten to MiddenBeemster eji wel voor per soneel van de Rijks- als van de Gemeenteveldwacht. in Noordholland, ten noorden van het Noordzeeka naal. Een tweehonderdtal politiebeambten nemen aan dezen Cursus deel. waarvan de organisatie tot stand kwam met medewerking van den Provinciaal- Vertegenwordiger der K.N.A.C.. Dr. J. P. Veening te Be em ster. HET WEGENFONDS. Voor het onderhoud der Rijkswegen zijn op1 do Staatsbegrootin'g voor 19271 verschillende bedragen uit getrokken, dio door het tot stand korden der Wegen- helastingwet naar het wegonfonds van dat jaar wor den overgebracht. t Voor Noord Hoilamd zijn uitgetaokkfca: voo» de TOfen in Noord Holland f 2,8/8,900 (voor ver betering' en aanleg f 2,970,000). De grondwerken tot voorbereiding van do vernieuwing van do Vis*, bebrug in don wég Amsterdam Amersfoort (bij do Diemen) en tot verbreeding van de wegrukken wederzijds van die brug zijn gereed. Voor het vernieuwen van do brug, waart»! ap do begroe ting voor 1926 nog ongeveer f 120.000 beschikbaar is, on voor het maken der aansluitende wegvakkon is thans f 230,000 uitgetrokken Na voltooiing van de Vinkebrug o.a. komt de vernieuwing van de Hnrta volderbrug in even ver nielden weg (bij Diemerbrug) aan de beurt. Voor% dit werk, waarvoor de kosten zijn geraamd op4 f 165.000, wordt in 1927 f 50,000 noodig "geacht- Hot ligt in de bedoeling het overige op de be groeting- voor 1928 te' brengen. pe gronden, welke in dor minne .yoor de ver betering- van den; .Rijksweg Amsterdam!Biaarn konden worden verkropen. zijn nagenoeg alle aan gekocht. Voor im. 192/ door onteigening te ver krijgen grond wordt gerekend op f 150.000. T t viio tzetting van de wegomlegging o n Na.ar- den- wordt f 170,000 aangevraagd, evenals voor 1920. Dóór de opheffing van de verboden krin- g<em «ban de vestingwerk^ van Na.ardcn behoeft in dit opzicht yioom djo uitvoering dazér werken niet meer op bijzondere eischen, te stellen in het belang dor landsverdediging, to worden gelet. Het wagvak SloterwijkHalfweg van don Rijks weg Amsterdam-Haarlem zal wegens onvoorziene on ongelijkmatige zetting opnieuw onder, profiel moeten worden gebracht, nu do inklinMng van de aarden baan op dit weggedeelte tot rust schijnt to 'zijn gekomen. Daarna kan hier de bepaling worden aangebracht. Voor een en ander is 50,000 noodig. Voer de verbetering van die Liedebrug wordt thans een tweede termen, groot f 110,000, a.aa- gevragd De werkzaamheden tot het onder profiel bren gen van bet wegvak Halfweg—Haarlem en het aanleggen van den rijWeg 'en het voetpad daarop worden geraamd op f 265,000. Wordt dit bod rag in 19^7 beschikbaar gesteld', dan kan do wegver- betering AmsterdamHaarlem in het voorjaar van 1928 bi zooverre zijn voltooid, dat deze weg aan het in dat jaar tte verwachten verkeer in ver bind met cle te Amsterdam to houden Olympiade kan' voldoen, Do# verbetering van- het gedeelte Schoten!Vel- seït is in verband met het zeer drukke autobus-- verkear op dezetn weg voor de verbinding tuisschen Haarlem enerzijds en IJmuidieai en Beverwijk an derzijds en met de velebochten, dio in dezen smallm weg veorki'mieai, dringend to achten. Voor het geheele werk wordt f 315.000 aangevraagd. Verbetering der .wegbedeklting van den Rijks weg Velsen—-Alkmaar, w'elkó dioor Zeer druk ver voor *mn tuinbouwproducten sterk is achteruitge gaan, is n oodig. Voor do herstelling van het slechtste gedeelte trus-cheai Beverwijk on Gastrioum f 85,000 uitgetr kken. V-oor den we r AlkmaarNieuwediep is f 350,003 voor 1927 f 195,000 aangevraagd. Menschen, die veel oi> reis zijn. behooren: Fos- ter's Zalf bij zich te hebben. Zij is uitstekend tegen uitslag, doorloopen. kneuzingen, brandwonden en jeukende huidziekten. De buitengewone verzachten de^ heplende en antiseptische eigenschappen van Foster's Zalf maakten haar over de heele wereld be roemd. Gij hebt ,haar het meest noodig. als gij er het minst op verdacht zijt. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a f 1:75 per doos. f 1.per tube. ONDER SCHOONBROERS. Men hoeft wel gelezen van de gevechten op leven en dood in den Roméinschon tijd, waarbij' de slaven, misdadiger» of gladiatoren elkaar met ongelijke wa penen bevochten, b.v. de een met een schild en zwaard, de ander met net en vork. Zöo'n strijd imet ongelijke wapenen, doch zonder publiek, werd dezer dagen t© Leington. in den staat Kentuckie. gevoerd door twee schoonbroers. De een was gewapend met een scheermes, de ander met een jachtgeweer. De man met 't scheermes had natuur lijk geen kans. want de mj&n inet het geweer trof hem' herhaaldelijk van eenigen afstand'. De mes- zwaaier kreeg ladingen hagel In buik en hoofd; de schutter Weef ongedeerd. De gewonde ligt in ernstigen toestand in het ziekenhuis; de schutter zit in de gevangenis. EEN FILM VAN DEN GEOOTEN OORLOG. De Ufa kondigt aan dat het eerste deel van haar groote oorlogsfilm op 22 dezer te Berlijn zal worden vertoond. Aan de vervaardiging hebben twee ambte naren van het rijksarchief meegewerkt in dier voege dat de rolprent is samengesteld volgens officieele bescheiden uit archief en met behulp van authen tieke foto's, tijdens den oorlog gemaakt. Met 'eerste deel; „De Opmarsch" verbeeldt de wa- peningswed'loop tusschen do Europeescho staten, den moord te Serajewo. do mobilisatie, het eerste treffen in het Oosten en Westen, de slagen bij Tan- nenberg en aan de Marae en den wedloop naar de kust. Het tweede.deel: „Het volk in nood" handelt over de vlootactie, den loopgraafooriog. on het leven in Duitschlandi. Met derde deel: ..Het nodlot van het volk" is ge wijd aan de laatste faze van den oorlog en de ne derlaag. De Ufa verzekert dat de film objectief is. JUWEELENZWENDELAAR GEARRESTEERD. Te Berlijn is een internationale juweelenzwende laar. Brikner geheeten. gearresteerd, die er zijn werk van maakto. zoogenaamde .gekleefde" edeisteenen aan den man te brengen. De bovenste helft van dio steenen alleen was echt en was vastgekleefd op een stukje glas. Ih de Amerikaansche Sing Sing-gevan- genis had Brikner reed§ jaren ..gezeten". Hij was in dertijd betrokken bij een opzienbarenden paarien- diefstaJ te Parijs. ONGELUK IN EEN MIJN. In de Chartonnages de la Meu3e. te Villers-Ie- BouiHet. in de provincie Luik. zijn drie mijnwerkers verongelukt. Een hunner geraakt© beklemd tusschen een derwanden van do schacht, en de liftkooi en werd letterlijk platgedrukt. De twee andere arbeiders vie- lon door den schok in den afgrond, waar zij even eens den dood vonden. EEN VLIEGTUIG IN BRAND. Maandag geraakte boven Germersheim een Fransch militair vliegtuig in brand. De waarnemer sprong van een. hoogte van ongeveer 300 M. uit het. toestel en werd met verbrijzelde ledematen dood' opgenomen Het vliegtuig daalde in glijvlucht en werd bij het be reiken van den grond vernield. Da vlieger kwam er ongedeerd af.

Schager Courant | 1927 | | pagina 5