Gemeenteraadsverkiezingen Radioprogramma Binnenlandsch Nieuws. Candidaatstelling. Marktberichten. WAT VERLOREN WORDT. Als man eoina hoort wat in groote steden als Amsterdam, Berlijn ons. door de mewwhen op straat, in trams 0112. verloren wordt, staat men versteld, vooral als men vernoemt wat verloren en niet terug-gevraagd wordt aan het bureau voor verloren voorwerpen. De chef van do Berin nsche af deeling de heer Max Gaumer, vertelt in het „Berl. Tag. daarvan het e<.n en ander. Wat ia Berlijn verloren wordt P Eenvoudig allee -wat niet spijker vast is. Afgooiend van de gewone parapluies ^ongeveer 10 pet. dames en 10 pet. hee- remegensohermen) cm van de akbentasschen (waar bij uo verhouding juist omgekeerd is) kan men z o ongeveer alles vinden in do betrokken politic- af doeling-: horloges, trouwringen, sieraden, beorsSen "met en zonder geld, ijzuren kruisen, effocten, bril- legluZ. n. boeken, schilderijen, rekeningen, eohmink, vuipftnh„uders, allerlei kicedingstukken, schoenen, en handschoenen, hoeden, rugzakken, koffers kis ten, motorrijwielen, fietsen handkarren, sleutels, Stoelen, inuzickjnstrumenfcen enz. enz. Van al deze voorwerpen wordt ongeveer slechts 20 pet., teruggehaald. Waarom zoo weinig? Dat is moeilijk uit te maken, ken dame bijv.* verliest ten beurs met 50 M. Dadelijk nadat zij het merkt, belt zij op. De (beambte legt haar .uit, dat het nog veel te vroeg is voor aflevering aan het bureau, Zij meet over een dag «t drie, vier, nog maar eens terugkomen. Waarop de dame boos antwoordt: „Wie iets vindt, geeft dat dadelijk aan, wier opbellen is noodelooe." De beambte put- 'aich uit in hot geven van voorbeelden, om haar te overtuigen, dat zijl ongelijk hoeft, maar zij luis tor d nauwliiks., Drie dagen later werd de beurs met liet geld aangegeven .en ztij' 'ligft nog op het bureau. Wie wat verliest, moet een paar dagen geduld hebben: Zoo'nvhaast maken' ae vinders met 0111 Diinr de politie te loopen. Vooral sieraden komen vaak pus na «enige weken te voorschijn. De neer Gaumer ried verliezers sterk' aan, zoo «enigszins mogelijk goed den datum Vvan hun ver lies te onthouden, liefst datum en uur, daar dit het \erifieeren van den eigenaar vergemakkelijkt. Meestal weten de meiwkcn, die navraag doen, niets van plaats on njU waarop zij eenig voor- werp verloren hebben. Dikwijls komt het yoor, dat -fcich vele liefhebbers aanmelden, als «enig voor werp bijv. gevonden is in tegenwoordigheid van verschillende personen. Vooral met een geldvondst bljjkt het dan vaak uiterst^ moeilijk den waren eigenaar uit te Vinden. Juist dezer dagen was zulk een strijd 'aan den gang om een damosbeurs biet een groot bedrag aan contanten .erin; maar t. v.ns/zat oen gemerkt tramkaartje in het beursje, dat gevonden was bij de tramhalte: geen van du sollicitanten naar het gevondene kon echter tot dusver precies opgeven wat voor trainkaartye waarvaA de gomorkte tijd van aangifte precies klopte met den vindtijd, erin zatl Dergelijke gevallen sporen de beambten natuur lijk tot 'groote jorzjmitigheid aan bij liet afgo- ven van gevonden voorwerpen;een ieder, die iets terugvraagt, moot Zich ton volle kunnen legifci- meenen. Personen, <lio mcenen, door juiste opgave van tijd on plaats, en nauwkeurige omschrijving vau het verloiene Jtict bewijs te hebben geleverd eigenaar to zijn, en dus geen verdere legitimatie meer to" m;eten geven, dient erop gewezen re worden,, dat or mededeelzame vinders zijn, die dikwijls alle kenmerken van het gevondenen voor werp verder vertellen en dan Zijn er altijd wel lieden, die zich zulke loslippigheid ten beste maken om hot verloren voorwerp als Jiun eigen dom aan het bureau op te eischen. De uitlevering geschiedt dan soms alleen niet, omdat Zij „toeval lig' hun legitimatie vergeten hebbent Waarom zij dan óók maar vergeten terug te komen!. De beambten hebben er geen voordeel bij1 wan neer oenig. .voorwerp-niet tot den eigenaar tarugr keert: meldt deze zich iniet aan, dan gaat het brilleglas of het kleinood of de viool naa-r den Vinder. Staat deze het voorwerp af, dan wordt de gemeente eigenares. De voorwerpen worden nooit, zooals veelal gedacht wordt, door do bep trokken politiea.fdoding bij opbod verkoch.t Alleen de afdeelingen voor gevonden voorwerpen bij li chamen als do spoorwegen enz. doen ditL Tenslotte deelde? do lieer Gaumer nog een: opi- merkeljjk „geval" mee: geruimen tijd geleden Werd in. een taxi een briljanten halssnoer' gevonr dim; de eigenares hoeft zioh nog steeds niet aan gemeld Natuurlijk worden niet alle gevonden voorwer pen aangegeven: maar tooh dient, zoo besloot de chef van de afdoeling zijn relaas, tob jscr van den Bcrlijner to worden vastgesteld, dat het aamtaln „eerlijke vinders" sinds het inflatiejaar 1923, zeer opvallend is «.toegenomen. STEENKOOL IN DEN LONDENSCHEN GROND. Werklieden die in Palmersareen (Londen) bezig waren met graafwerk voor een riool, hebben een steenkoollaag ter dikte van 20 vöet ontdekt. De steen kolen zijn echter niet van goede hoedanigheid| om dat zij hars bevatten. Deze wijk van Londen is vroe ger een gedeelte van het woud van Middlesex ge weest. Verscheidene monsters van de steenkool zijn thans voor nader onderzoek in handen van de autorite ten van den Londenschen graafschapsraad. DE MUGGENPLAAG IN DUITSCHLAND. De rijkscommissie voor hygiënische volksopvoeding hooft voor het komende seizoen tot een grooten yeld- tocht tegen muggen en vliegen besloten. Aan de be strijding metterdaad zal deskundig onderricht voor afgaan. In de scholen zullen de onderwijzers de cam pagne voorbereiden en voor volwassenen zullen ge- neesheeren en veeartsen voordrachten houden. Verder zullen vlugschriften en ook de draadlooze omroep aan het doel dienstbaar worden gemaakt. Verleden jaar is ook ceri verbitterde strijd tegen de muggenplaag gevoerd, maar aan het succes ervan schijnen tal van Berlijners te twijfelen. Een scepticus schrijft althans in de Vossische Ztg., dat hij vroeger nooit last van muggen-had, maar sedert het bezoek van de zuiveraars aan zijn kelder het vorig seizoen, geen behoorlijke nachtrust meer heeft gehad. Nu, in het vroege voorjaar, is de plaag alweer begonnen. Had men de muggen maar in mijn kelder gelaten, zucht hij, in plaats van ze daaruit naar ae andere vertrekken te drijven. HONDERD SCHEPEN GEZONKEN. Een vloot van niet minder dan honderd schepen ♦is zoo juist in Frankrijk op den bodem van het wa ter ontdekt.... Het zijn de zeilbootjes en andere vaar- tuigjes, die de aan den vijver in de tuinen van het Luxembourg te Parijs spelende kinderen in den loop der jaren daar verloren! De vijver is deze week voor het eerst sedert 1919 schoongemaakt. Tal van knaapjes en een paar meisjes verdrongen zich rond den vijver, in de hoop hun verongelukte bootje terug te vinden. De opper-tuinman van het Luxembourg beheerde de zaak en schiep orde onder de rumoerige toeschouwers. Bijna allo scheepjes warén uurwerkbootjes, daar de zeilschepen, hetzij overeind of opzij liggend, altijd wel den oever bereiken. DIE KENDE ZIJN PAPPENHEIMERS. Te Parijs is gisteren een jeugdige Spanjaard we gens diefstal veroordeeld. Toij hij het paleis van justitie onder geleide verliet, riep hij plotseling, toen hij een kamerdeur zag openstaan, uit: „O, wat een mooi meisje!" De jonge man heeft dit blijkbaar met overtuiging geroepen, want ook de bewakc-r, die hem naar den gevangeniswagen bracht, wilde eens kij ken. Hij draaide zich om ten einde een blik te wer pen in de kamer, waarvan de deur openstond. Van dit zwakke oogenblik maakte het ïooze Spanjooltje ge- bruik om te vluchten. Men heeft hem niet weer kun nen pakken en, wat het ergste is, van een mooi meisje was geen sprake! CELLULOID BRILLEN GEVAARLIJK? In Londen is dezer dagen een droevig ongeval ge beurd. Een oude heer, die een „uilenbril" droeg, had zich te diep over een brandende kaars gebogen, waar op het celluloid montuur van de bril vlam vatte. Met één slag verbrandde do bril, met het noodlottig ge volg, dat de drager het licht zijner beide oogen ver loor en voor goed blind zal blijven. Het gevaar voor het ontvlammen van celluloid- monturen bit het aansteken van ciga/retten schijnt eveneens niet denkbeeldig te zijn. ONGELUK BIJ DE HEILIGE GANGESBADEN. Uit Hardwar (Britsch-Indië). Bij het nemen der heilige baden in de Ganges verdrong een groote me- nirte Hindoes zich met zulk een haast om in de ri vier te komen, dat 21 vrouwen en 15 mannen werden doodgedrukt. Tel. SPUWEN VERBODEN. Het spuwen op straat door'het publiek is zoozeer toegenomen, dat het gemeentebestuur van Boedapest in het belang van do gezondheid en tevens uit acsthe tjscho overwegingen besloten heeft daaraan een einde te maken. Bij verordening is het épuwen op straat verboden op straffe van boete, die ter plaatse door den verbaliseerenden agent van politie tegen kwitan tie kan worden geïnd. Voortaan zal alleen nog ge spuwd mogen worden «in de rioolroostersi SPOORWEGONGELUK. 'Het spoorwegongeluk bil Brünn, waarvan wij! gis teren met oen enkel woord melding hebben gemaakt, blijkt van grooten omvang te zijn geweest. De ca tastrofe had plaats in het centraalstation. Een aan komende trein reed door een onveilig signaal heen en botste op een stil staan den trein. Beide treinen waren dicht bezet met arbeiders, die op weg waren naar hun weYk. De voorste wagons van den inrijden- den trein ontspoorden. In de eerste uren na de ramp werden ruim 120 ge wonden naar het ziekenhuis gebracht, van wie 40 zeer zwaar gekwetst waren. Op de plaats des onheils worden drie lijken gevonden bij aankomst in het zie kenhuis stierven dadelijk twee slachtoffers. Twee arbeiders, die dadelijk geopereerd' werden, lagen gis termiddag op sterven. Bij elf gewonden is de toe stand zoo ernstig, dat aan hun behoud gewanhoopt wordt. Twee wagons zijn totaal vernield, vier andere erg beschadigd. De identitci#der dooden en zwaar gewonden kan tot dusver niet worden vastgesteld. Volgens een V.D.-bericht zijn de machinist en de stoker van den inriidenden trein gearresteerd en ter beschikking van Me iustitie gesteld. VEERBOOT OMGESLAGEN. Volgens een bericht uit Tokio is in de Tsjinkai-golf bij Korea een veerboot omgeslagen, waarop zich twee honderd personen bevonden. Tot dusver zijn 25 lij ken geborgen. DE ARBEIDSCONFLICTEN IN DUITSCHLAND. Terwijl de organisaties van het spoorwegpersoneel de arbitrale beslissing van 8 April, waarbij - den spoorwegarbeiders éen loonsverhooging van resp. drie en vier pfennig per uur werd toegekend, heb ben aan genomen,, heeft do spoorwegdirectie deze be slissing verworpen. De vakvereenigingen hebben er bij den minister van arbeid op aangedrongen, dat deze de beslissing van de arbitrale commissie bindend zul verklaren en men verwacht, dat hierover reeds mor gen zal worden beraadslaagd. Het loonconflict in de Duitsche sigarenindustrie is nog altijd niet bijgelegd. De rijksminister van ar beid heeft geweigerd de arbitrale beslissing, waarin bepaald werd, dat de loonen met 10 zouden wor den verhoogd, bindend te verklaren, waarop een nieuwe arbitrale uitspraak werd gevraagd, dieaan de tabaksarbeiders een loonsverhooging van 7 toe kende. Do organisatie der tabaksbewerkers heeft deze arbitrale beslissing echter verworpen. Men acht het niet onmogelijk, dat het thans tot eon uitsluiting in deze industrie zal komen, waardoor 125.000 arbeiders werkloos zouden worden. MIJNONGELUK BIJ BARNSLEY. Door brand in een mijn bii Barnsley zijn driemijn werkers gedood en werden er negen bedwelmd. DE DAAD VAN EEN KRANKZINNIGE? Een 12-jarig .meisje dat Dinsdagmiddag voor haar huis in Gondar Garcjens, West Hampstead, Londen, met eenige kameraadjes aan het spelen was, is ver moedelijk het slachtoffer geworden van een met een revolver gewapende krankzinnige. Zij werd door een schot in de zijde getroffen, juist toen er eer» man aan den overkant der straat voorbijkwam. Volgens haar speelgenootjes hadden zij rook gezien in de nabijheid van dezen mail. De politie vermoedt met een krank zinnige tc doen te hebben. De toestand van het meisje is vrij ernstig. In de gisterenavond gehouden raadsvergadering werd met vijf tegen vier stemmen verworpen het voorstel van den neer Th, G. Moormann (r.k.) om ter gelqgenheid van den verjaardag van Prinses Juliana, evenals voorheen, van de openbare gebou wen te vlaggen. WEGENBELASTINGWET. De minister van Financiën brengt onder de aan dacht van houders van motorrijtuigen, dat zij vol gens do met 1 Mei e.k. in werking tredende bepalin gen der Wegenbelastingwet verplicht zijn om. voor- dat zij met hun motorrijtuigen op den openbaren weg rijden of laten rijden, dienaangaande aangifte te doen ten kantore van den ontvanger der directe belastingen, tot wiens dienstkring hun woonplaats of plaats van vestiging behoort. Niet binnen het Rijk wonende of gevestigde hou ders van motorrijtuigen behooren de aangifte te doen ten kantore der invoerrechten waar de douaneforma liteiten worden vervuld, of op een kantoor der di recte belastingen te hunner keuze. De formulieren voor het doen van aangifte zijn van 16 April 1927 af verkrijgbaar op de hierboven bedoelde ontvangkantoren. Zijl moeten ten kantore worden afgehaald. Voor ieder motorrijtuig ook voor de belastingvrije wordt een afzonderlijke aangifte vereischt. Voor do aangifte-formulieren zijn drie verschillen de modellen vastgesteld, te weten: Wegenbelasting No. 1 (wit) voor rijwielen met hulp- moter en voor motorrijwielen op twee wielen: Wegenbelasting No. 2 (geel) voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, ingericht voor personen vervoer; Wegenbelasting No. 3 (blauw) voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, niet ingericht voor per sonenvervoer. Na het inleveren van de behoorlijk ingevulde en onderteekende aangiftebiljetten zullen de van 1 Mei 1927 af geldig zijnde belastingkaarten tegen dade lijke betaling in ontvangst kunnen worden genomen. Ter voorkoming van vertraging in de afgifte van de belastingkaarten aan de belanghebbenden, ver dient het aanbeveling met het doen van aangifte niet te wachten tot een der laatste dagen. Ten slotte wordt er op gewezen, dat art. 15 der wet. volgens hetwelk een bestuurder van een mo torrijtuig. die daarmede op den openbaren weg rijdt4 verplicht is op de eerste vordering van de in art. der wet genoemde ambtenaren het rijtuig te doen stil houden. alsmede een bii dat rijtuig behoorende, ten name van den houder staande belastingkaart te ver- toonen. in werking treedt met ingang van 16 Mei e.k. BROEK OP LANGENDIJK. Aan de Burgemeesters der Langendijker gemeen ten is door den Commissaris der Koningin een schrijven gericht tot deelneming aan een cursus in het onderleggen der machinedeelen en motorrijden voor de veldwachters, welke wordt gegeven door de Kon. Ned. Automobiolclub, elke week in de maand Mei, terwijl deze zal worden gehouden in de Midden-Beemster. KOEDIJK. Den 2en Mei 1927 is het voor den gemeenteveld wachter een heugelijke dag, daar hij op dien da- tüm zijn zilveren jubilum als veldwachter in die gemeente hoopt te herdenken. Veldwachter Slooten die vanaf April 1892 tot op heden steeds met ijver zijn plicht als politieman heeft vervuld bij de Ne- derlandsche politie, heeft resp. gedierid bij het wa pen der Kon. Marechaussee te paard, als agent van politie to Nijmegen, en nu de laatste 25 jaren als veldwachter te Koedijk. Wij hopen en wenschen dat het dien dag den geachten jubilaris, niet aan .belangstelling zal ontbreken. WINKEL. Door Burgemeester en Wethouders is aan den timmerman H. Fijnheer vergunning verleend tot oprichting van een petroleummotor voor het in werking brengen van houtbewerkingmachines. NIEUWE NIEDORP. Niaar aanleiding van het bericht in het blad van Woensdag 13 April, betreffende den moord te Schotterhuizen, deelen wij mede, dat de vermoorde niet De Wit; maar Wit is, welke tal van jaren in de Moerbeek gem. Nieuwe Niedorp heeft gewoond, op het bedrijf waar thans S. v. d. Wal woont, naast de openbare school. Voor een paar jaar terug is hij na verkoop van zijn bedrijf vertrokken naar de streek waar thansde moord heeft plaats gehad. Naar we uit goeden bron vernemen, wordt het stof felijk overschot Zaterdag naar Nieuwe Niedorp overgebracht om aldaar op de begraafplaats te worden begraven. MASSA-ONTSLAG. Uit Waalwijk meldt het V.-D.-bureau: GisteYen is aan het grootste gedeelte van het per soneel der N.V. Klvberg-Pernot's Stoomschoenenfa- briek „Hollandia", te Waalwijk, ontslag aangezegd. Voorshands zijn er ruim 100 man bij betrokken. Naar men mëdedeelt zou deze onderneming tot liquidatie overgaan. GEEN VLAGGEN. Op 30 Augustus J.I. nam de gemeent^aad te Goor een voorstel aan van het S.D.A.P.-raadslid H. Bos winkel Bzn., om op 31 Augustus ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin niet te vlaggen. OUDE NIEDORP. Op 12 April zijn candidaat gesteld voor den gemeen teraad: Van Protestantsehe zijde: G. Liefhebber (aftr.), D. Kriller, Jb. van Zoonen, J. Waiboer (aftr.), M. Beets, J. van Wachendorff van Rijn, K. van der Oord (aftr.), en Jb. Rootjers. Roomsoh-Katholieken: J. Wit Sr. (aftr.), J. Bakker, Th. Tromp (aftr.), J. Ligthart (aftr.), A. Molenaar (aftr.), C. de Boer, J. Droog, G. Ursem, W. Kolkman, W. Goudsblom, G Hoedjes en A S. Groot NIEUWE NIEDORP. Dinsdag zijn in deze gemeente de navolgende candidatenlijsten ingeleverd: Lijst S.D.A.P.: 1. G. Gaijaard, 2. H.JBorst,, 3. G. van Essen, 4. J. v. d. Welle, 5. T. van Esfen. Lijst Katholieken: 1. H. Keesom, 2. J. Stoop, 3. G v. d. Gulik, 4. W. Leegwater, 5. S. Bruin. Lijst Vrijzinnig-Democraten: 1. A. Visser; 2. P. Pluister; 3. J. Kooij Cz.; 4. D. Wit Cz.; 5. J. Stam mes; 6. P. Blokker; 7. J. Keetman Jz.; 8. C. Rutsen; 9. J. A. Poortermans; 10. D. Olie. BARSINGERHORN. Dinsdag werden in deze gemeente do navolgende candidatenlijsten ingeleverd: Lijst Vrijzinnige Kiesvereeniging: 1. Jb. Kistema/- ker, 2. C. Smit Gz., 3. W. Kooijman Jr., 4. Jm. Blaau- boer Gz., 5. Jn. Schenk Az., 6. L. Kapor Lz., 7. Jm. Blaauboer Kz., 8. G. D. Geertsema, 9. P. Kater Jz., 10. A. Klare, 11. Jb. Bakker Az., 12. Jn. Slikker. Lijst S.DA.P,: 1. J. J. Engel; 2. K. Burger; 3. G. ,Bergman-Gons; 4. D. Vries; 5. D. Burger; 6. S, Her man. ANNA PAULOWNA. Voor de op 17 Mei a.s. plaats hebbende stemming ter verkiezing van de leden voor den Gemeenteraad zijn do navolgend* lijsten van candidaten ingediend: Lijst C. Smit en P. J. C^rum. Lijst D. Koorn en G. Kuiken. Lijst Vr. Dem. en Middenstandspartij: 1. D. Stam mes. 2. H. Jonker Hz.. 3. C van dor Linde. 4 C. D. Rezelman. 5. D. Schenk, 6. Jb. Stins. 7. D. Blaauboer Dz.. 8. G. C. van Balen Blanken. 9. Mej. A. Schenk, 10. Jb. van Stipriaan Jz.. 11. C. Tijsen. 12. M. G. de Nijs. 13. C. Schilderman, 14. J. A. Waiboer Hz.. 15. D. de Graaf, 16. V. Kaan. Lijst Roomsch Katholieken: 1. W. Komen. 2. G. van d'en Berg. 3. J. W. Stolte. 4. H. Op 't Veld. 5. J. Nuii. 6. A. Meijer. 7. H. Timmer, 8. J. A. Rooaloot, Lijst SD.A.P.: 1. K. Keuris. 2. J. v. d. Ham. 3, Jb. Raven Jbz.. 4 H. Raven, 5. J. Kreijger. 6. L. Blaau boer. 7. J. Dekker, 8. K. Daalder, 9. D. Krouwel. 10. J. Swierts. 11. A. Woudenberg—Langediik. 12. A. Noorden. 13. H. J. Derksen. 14. J.J. Geluk. 15. T, Schaafstra. 16. G Meuleveld. Lijist Anti-Rev. cn Christ. Hist.: 1. D. Lubbert. 2. Joost Hooijmeiier, 3. C. J. Blaauboer. 4. Atriën Doef, 5. L. Mijnso, 6. P. Dwa/rswaard, 7. W» v. d, Berab» ST, MAARTEN. Dinsdag zijn hier de volgende candidatenlijsten voor den gemeenteraad ingediend: Lijst Vrijzinnigen: 1. J. Glas, 2. A. Wit, 3. J. Schoorl, 4. lv. Wit, Tolkc, 5. A. Brak, 6. D. Blom, 7. D. Burger, 8. M. Louw, 9. L. Barten, 10. T. Rens, 11. N. Appel. Lijst Katholieken: 1. C. Stoop; 2. C. Pronk; 3» P. Blom; 4. J. Limmen; 5. L. Visser. Lijst Antl-Revolutionnairen: 1. P. Gootjes; 2. D. de Geus; 3. C. de Geus. DIRKSHORN. Ten raadhuize alhier zijn voor de gemeente Haren karspel de volgende candidatenlijsten ingediend: Roomsch-Katholieke Partij: 1. A Dekker, 2. J. de Groot, 3. C. Bakker, 4. A. Duijves, 5. D. Doodemans, 6. G. Boekel, 7. J. Zutt Sr., 8. W. Strooper, 9. J. L. Morsink, 10. N. Boon, 11 J. Hoek. VriJz.-Democraten: 1. C. Francis, 2. A J. de Vries, 3. P. Borst Az., 4. P. de Jong, 5. J. Rens, 0. R. Vader, 7. L. M. GroenhartVan Thiel. S.D.A.P.: 1. G de Vries, 2. K. v. cL Sluis, 3. M. Visser Anti-Revolutionnairen: 1. L. Doekes, 2. W. Kok, 3. G. Elzinga. PETTEN. Op 12 April J.L zijn bij den Voorzitter van het hoofdstemburcau alhier ingeleverd de volgende lijs ten van candidaten ter verkiezing van leden voor den Raad dezer gemeente: S.D.A.P.: J. J. G. Blom (aftr., Ph. de Graaff (aftr.), G. Hollander, J. Timmerman Jr. (aftr.), D. van der Vlies (aftr.). Vrijz.-Democraten: H. S. Eriks (aftr.), K. Nottel- man aftr.). Aangezien voor de zeven raadszetels zeven can didaten zijn gesteld, zijn deze candidaten dus feitelijk reeds verkozen. SCHOORL. Dinsdag zijn voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezin gen 4 candidatenlijsten ingediend, welke door het Hoofdstembureau heden in onderstaande volgorde zijn vastgesteld: Lijst I (Vrijheidsbond): 1. A. van Lienen Sr., 2. D. Duin Wz., 3. G M. Winder, 4. R. Wognum, 5. Joh. Kriller, 6. J. N. Kroon. Lijst II (S.D.A.P.): 1. A. Gutter, 2. H. Selhorst, 3. G Jonker, 4. Jb. Bouwen Jr., 5. J. Pool Kzn., 6. J. Vriendjes. Lijst III (Vrijz.-Democraten)1. Fl. Schermer, 2. J. Stam Mz., 3. Th. E. Jansen, 4. T. T. Medendorp; 5. A. Ruis Jr., 6. W. Dehé, 7. D. Swaan, 8. P. Kos. Lijst IV (Roomsch-Katholieken)1. N. Kaag, 2. A. Bijl, 3. J. M. Dapper, 4. J. Wijnker, 5. C. Louwe, 6. G. Louter. Uit bovenstaande blijkt, dat in den nieuw te kie zen Raad geen enkele vrouw zitting zal nemen. Mevr. Herenga-Schuiling, thans raadslid, wenschte geen nieuwe candidatuur te aanvaarden. CALLANTSOOG. Voor de a.s. raadsverkiezing zijn de volgende can didatenlijsten ingeleverd: Roomsch-Katholieken: 1. F. X. Veul, 2. W. de Wit Burgerkiesvereeniging: 1. H. Kruisveld, 2. M. Vries, 3. J. C. v. d. Plas, 4. G. W. Jimmink, 5. J. Breisteker 6. J. Sleutel Pz., 7. C. Minnes, 8. P. Nieuwland, 9. J. P. v. d. Oord, 10. Jc. Kossen Pz. S.D.A.P.: 1. S. Kooger, 2. R. Hollander, 3. G Mooij, 4. A. Kruit, 5. Jb. Mooij Mz., 6. K Hollander, 7. J. Bakker Hz., 8. G. Baken Sz., 9. R. Bregman, 10. J. Weij Pz., 11. J. Hollander, 12. Mej. A. Zwaan—v. d. Werft Voor Vrijdag 15 April. 8.50 HAMBURG (392 M.) Mórgenomroep. 10.15 SCHEVENINGEN-HAVEN (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. 11.20 DAVENTRY. Radio-kwartet. 12.20 LONDEN. Daventry. Grainophoonmuziek. 12.50 PARIJS (1750 M.) Concert door het orkest van Radio-Paris. LANGENBERG (469 M.) Concert door het sta- 3.20 BERNW411 M.) Orkestmuziek. GLASGOW (405 M.), Kerkdienst voor de jeugd. 3.50 FRANKFURT (428 M.) Concert. LONDEN. Daventry. Kerkdienst voor de kin deren. 4.20 BRUSSEL (509 M.) Orgelconcert. HAMÏBURG (392 M.) Concert door kwartet. 4.05 PARIJS (1750 M.) 5>oÜstenconcert. 4.30 SCHEVENINGEN-HAVEN (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. 5.— HILVERSUM (1050 M.) Vooravondconcert door het H.DO.-kwartet. 5.20 HAMBURG (392 M.) Concert met medewerking van solisten. LONDEN. Daventrv. Kamermuziek. 7.35 FRANKFURT (428 M.) Concert. BERN (411 M.) Gewijde muziek. 8.10 HILVERSUM (1050 M.) Goede Vrijdag-concert door het H.D.O.-orkest onder leiding van Nico Treep. 8.20 ABERDEEN (500 M.) Avondconcert. BRUSSEL (509 M.) Nieuwsberichten. ROME (449 M.) Concert. STUTTGART (380 M.) Avondconcert. PARIJS (1750 M.) Avondconcert. 9.30 HILVERSUM. Uitvoering van gewijde muziek niet medewerking van solisten. 10.— -HILVERSUM. Persberichten van het Pers bureau Vaz Dias. KIEZERS VOOR DEN GEMEENTERAAD! Schagen's naam naar buiten heeft rijn goeden klank verloren, dit moet hersteld worden, ln ons aller belang. Stemt daarom 3 Mei op een der candidaten: Schoorl, De Vries, Tuinman, Leguit, Wissekerke, Kossen of Hartland. BESTUUR V.-D. KIESV. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Jolxanna Anna. dochter van Johannea Cornelis do Wit on Catharina Veronica Bakker. ETER VEILING SCHAGEN, 14 April. Aangevoerd waren 254 partijen. 60065 stuks kip-» eieren, 62 partijen 8892 stuks eendeieren. 9 partijen 71 stuks kievitseieren. 28 kalkoeneieren. De prijs van de eendeieren liep van f 4A0 tot 450. De veiling duurt voort. Van de kipeieren kunnen we geen prijs opgeven, omdat ditmaal met de eendeieren werd begonnen. SCHAGEN, 14 April. 125 Gelde koeien mag. f 150290, 56 idem vette f 250—400, 65 Kalfkoeien f 180—375. 20 Pinken f 80—125, 211 nuchtere Kalveren f 923, 246 Over- houders f 284(3, 9 Bokken en Gei ton f 812, 31 Varkens magere f 2232, 65 idem votte per Kg. 58—62 oent, 85 Biggen f 12—18, 13 "Konijnen t 0,50 a f 2,50. 19 Kappen f 0,75—2,25, A98 Kg. Boten f 1.60—2. ALKMAAR, 13 April. Brusselseh Lotf I ffló—20 par 100 Kg}., II f 14 per 100 Kg., Preti f 1,606 per 100 bos, Boeren kool f 1,402,90 per 100 stuks, Radijs f 4,50—7,50 per 100 bos, Roode kool f 2,30—7,30, Gele kool 2,10—4,60 per 100 Kg., Wortelen' f 11,70-^12,80 100 stuks, Raapstelen f 3,204,30 per barber f 1015 per 100 bos, Selderie f 3,40—6,60 per 100 bos. HOORN, 13 April. 84 Varkens, vette 6064 oent, Zouter 5456 oent. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 13 April. Wortelen f 1,101,50, Roode kool: le soort 1 4,30 a t 8,60, 2o soort f 1,20—7.60, Gele kool: lo soort f 3.50—6,70. 2e soort f 3,.20—6.10, Witte kool (vroe ge) f 2,30—3,70, Witte kool (Deenseho f 2,40—2,50, Uien f 3,60 4.90, Drielingen f 2,102,50, Bieten t 1,201,50, alles per 100 Kg. Totaal aanvoer: 2400 Kg. Wortelen, 38000 Kg. Roode kool, 40000 Gele kool, 26400 Kg. Witte kool, 10000 Kg. Uien 2800 Kg. Bieten. WARMENHUIZEN, 13 April. Roode kool: le soort f 56,20, Gele kool: Ie soort f 3,10—4,50, 2e soort f 2,903,40 Deemsehe witte kool: 2e soort f 0.801.20, Drielingen f E60— f 1.80, Uien f 4.304.90, Grové Uien f 3,403,70 Bieten f 0.80., Totaal aanvoer: 1309 Kg. Roode kool, 5700 Kg. Gele kool, 2700 Kg. Deensche witte kool, 3550 Kg. Uien, 1500 Kg. Bieten., NOORDSCHARWOUDE,, 13 April. UTion f 4.105,10 Drielingen 13-102.60, Nejp PI.10, Grove Uien f 4,40—5.10, Peen f 2.30—2.40, Roode kool f'5.40—9.60, Doorschot f 3.508.50, Gele kool f 5.607.50, Doorschot f 3.105.30, Deensche witte kool f 2 403.90, Doorschot f 1.603.10, Kroten f 1.20, allee per 100 Kg. Totaal aavoer: 18000 Kg. Uien, 3600 Kg. Poen, 86400 Kg. Roode kool, 24400 Kg. Gele kool, 62100 Kg. Doensohe witte kool, 500 Kg. Kreten. AMSTERDAM, 13. April. Ter veemarkt, waren heden aangevoerd: 2S0 vette ïtelverGn, le kw. 95^HO oent, 2e j(d. 7694 oent, 3e id. 60 -74 cent per Kg. levend gewricht, 171 nuchr tere kalveren f 712 per stuk, 6621 varkens, Holl., Ovora. en Geldersche lo kw. vleeechvaxkens 7374 cent, Holl. 2o kw. 7072 oent, vette varkens 6971 öent per Kg, sl.aohtgewicht.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6