Fancy-Fair te flirkshorn. Van hier en van daar. Binnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. Ei; wat antwoord «de „Komsomoljskaja Prawda" i op dezen kreet van vertwijfeling't De radactie raadt den jongeman #an.... de werken van Lenin te leszen. EEN ONTPLOFFING IN ROEMENIë. Lit Galatz, 1."> April. In een huis, waar clandestien ontplofbare stoffen werden Vervaardigd, heeft een ern stige explosie plaats gehad, tengevolge .waarvan zes pprsonen werden gedood. EEN SYMPATHIEKE MAATREGEL. Men .schrijft uit Rome: De minister van justitie, Rocca, heeft een decreet uitgevaardigd, volgens hetwelk vrouwen, die bij liaar veroordeeling in zekere omstandigheden verkeeren, voor zoover mogelijk is, ten tijde van de gewichtige ge beurtenis zich niet in de gevangenis zullen bevinden, opdat het nieuwe leVen niet ontluike binnen de ker kermuren en niet voor immer daardoor een schand vlek drage. LIJDER AAN HONDSDOLHEID OP. STRAAT GE STORVEN. Voor het Pasteur-instituut te Warschau heeft zich een sensationeele en schokkende gebeurtenis afge speeld. Een boer, die drie weken geleden door een dol len hond was gebeten, vértoonde verschijnselen van dolheid. Daar het noodzakelijk was, ditt hij naar het genoemd instituut werd gebracht, werd hij in een rammclkar met stroo vastgeketend en naar de hoofd stad vervoerd. 'De tocht duurde 24 uur. Wijl het echter Zondag was, was er geen dokter in het instituut aanwezig om den ongelukkige te hel pen. De man bleef dus buiten en stierf, na vele uren lijdens, in den kar. Een menigte, die het voertuig omringde en de lij- denskreten van den arme, voor hij stierf, hoorde, was zoo verontwaardigd over het uitblijven van een dok ter, dat zij bijna het Pasteur-Instituut verwoestte. Msbd. EEN ORKAAN IN SPANJE. De orkaan, die op de Marokkaansche kust heeft gewoed, heeft volgens een B. T. A.-bericht uit Ma drid, ook Spanje bezocht. Hij heeft te Malaga, Al- meira, Carthagena, Alicante, Valencia groote schade aangericht. Melding wordt gemaakt van verscheidene schipbreuken. In de steden in het Zuiden, in het bi zonder te Grenada en Murcia, heeft de orkaan minder groote schade aangericht. De Kantonneezen hernemen Poekau. Gebrek aan munitie. Berichten van het Chineeache front, zoo meldt de Chicago Tribune, zeggen dat Tsjang Kai-sjek door een plotselinge flankbeweging als hij verrassing Poekau, tegenover Nanking gelegen, weer heroverd heeft. Hij zou 1100 man Wit-Russischc troepen omsingeld heb ben, die beliöoren tot het Sjantoeng-leger van Tsjang Tsoen-tsjang. Zooals bekend werd Poekau eenige dagen geleden door de noordelijken genomen. Tsjang Kai-sjcks te rugtrekken zou echter slechts een schijnbeweging zijn geweest. Hij liet de 1400 Wit-Russen'die door het hoofdleger der noordelijken gevolgd zouden worden, rustig de stad binnentrekken, doch toen zij daar wa ren, nam hij ze allen gevangen. In zijn opmarsch naar het noorden wordt Tsjang- Kai-sjek gehandicapt door gebrek aan munitie, daar de arsenalen te Canton en Hankau door communis ten worden bewaakt, die Tsjang Kai-sjek geen mu nitie willen verschaffen omdat hij zich tegen de roo- den verzet. Thans betrekt Tsjang Kai-sjek zijn mu nitie van het arsenaal te Sjanghai. Een monsterachtige vorm van bolsjewisme. Uit Hankau, 15 April. De boerenbond volvoert met geweld de verdeeling van het land in de provin cie Hoenan, door de tegenwoordige eigenaars te ver moorden. In alle steden van l-Ioenan hebben afschu welijke gewelddaden plaats; er heerscht in deze pro vincie thans een monsterachtige vorm van bolsje wisme. Verschillende eischen tot gevangennname ingesteld. De centrale controle-commissie een uitvoerend lichaam samengesteld uit vooraanstaande personen uit de Kwomintang is te Nanking bijeen geweest, en heeft den eisch gesteld, dat de Sovjet-adviseur Borodin in hechtenis zal worden genomen, terwijl de commissie de Hankau-regeering in staat van beschul diging heeft gesteld. Voorts heeft de commissi"ge- eischt, dat ook de Canton-minister van Justitie, .Hso.e-tsjen en die van Landbouw, Tam Pin-san, zoo mede de communistische partijleiders Tsjcn To-hsoe en Teng Yen-tan in hechtenis zullen worden geno men, daar zij vijanden zijn van de openbare orde. Het bombardement van het weerlooze Nanking. De Kantonneezen niet ver antwoordelijk? Hankau. -15 April. De Cantonneesche minister van Buitenlandsche Zaken. Tsien. heeft Donderdag middag aan de vertegenwoordigers van Engeland, de Vereenigde Staten. Japan. Frankrijk en Italië zijn antwoorden op. de nota's dier mogendheden doen toekomen, waarin, hiji voorstelt, een internationale commissie te vormen, die een onde'rzoek zou kunnen instellen naar de incidenten, welke zich van tijd tot tijd in China voordoen. In die nota's aan Engeland en de Vereenigde Staten wijst Tsien er op. dat deze mogendheden het ..weerlooze Nanking" gebombar deerd hebben; voorts wordt er in de nota's aan En geland en Frankrijk op gewezen, dat deze mogend heden het ..weerlooze S'amien" hebben doen bom bardeeren. Voor het overige zijn de antwoorden vrijwel gelijk luidend. Met nadruk wordt er op gewezen, dat inci denten zich zullen blijven voordoen, zoolang de een zijdige verdragen bestaan. Do vorming van een com missie wordt voorgesteld tot herziening dezer ver dragen. '9 Tsien geeft niet toe. dat de nationalisten verant woordelijk zouden zijn voor de gebeurtenissen te Nanking. „Onder Ons", de populaire muziekvereeniging te Dirkshom, de vereeniging waarop heel de burgerij trotsch is, heeft' geld noodjg en heDsprak als van zelf, dat toen besloten werd om een poging te doen om de geldmiddelen voor „Onder Ons" te star ven, «als 't ware heel de burgerij van Dirkshorn daar enthousiast voor was. En velen, zeer velen hebben dan ook geholpen om de Fancy Fair, die men voor liet bovengenoemd doel als 't eenige en doeltreffendste middel aanvaardde, te helpen doen slagen. Wij zijn Vrijdagavond een kijkje gaan nemen en dan trof het direct met welk een algemeene samen werking hier zeer veel was bereikt. Buiten voor den ingang een eerepoort, waarop in roode lichtletters Itet welkom prijkte. Ook het entree van de groote tent was helder verlicht en daarna gin gen wij naar binnen. En daar was het werkelijk een verrassing. Daar werd den bezoekers van alles geboden. Een ruime dansvloer, die noemt men in dezen danslustigcn tijd steeds het eerst, de grootste attractie als dit altijd is. En als wij dan vertellen, dat Onder Ons zelf voor dansmuziek zorgt, dan is daar een dubbele aantrek kelijkheid. Daarnaast een ruim café met aanlokkende zitjes. Langs den kant allerlei vermaak: vroolijke keu ken, touwtrekken, draaiend rad, grabbelmand voor le kinderen, sjoelbak, hoeplatent, vroolijk rad, enz., enz., dus volop kermis; 'want er is ook nog een apart vertrek om.... oliebollen te eten. En ofschoon ze ze ons niet hebben laten proeven, zouden ze heel lek ker zijn. En dan achterin een zeer gezellige theetuin, door de firma Holsmuller van Alkmaar gearrangeerd en waar men dus een heerlijk kopje thee van deze alom zoo goed gerenommeerde firma zal kunnen gebrui ken. Dat wordt daar bepaald een gezellig zitje. En dan de Kancy-fair-art.ikölen. Smaakvol lagen deze uitgestald op een paar groote étalages. Allemaal cadeau gekregen, voor niemendal. Maar dan trof het toch hoeveel moois of daar bijeen lag. Het was een ware wedstrijd tusschen smaak en vernuft en het al gemeen resultaat was verrassend. Wat hebben de ver schillende inzenders met lust en ambitie hun werk gemaakt. Handwerken van dames van allerlei aard, in allerlei vorm, houtsnijwerk, schilderwerk, knutsel werk, huisvlijt, van alles en nog wat. En steeds weer •liet een der commissieleden ons iets zien, wees ons iets aparts aan, en wij hebben het steeds weer van harte bewonderd. Daar lagen urén en nog eens uren arbeid. En daaruit sprak juist de groote liefde waar mede men het werk liad gedaan. En ook verschillende firmals hadden blijk gegeven van hun goede zakelijke relaties met Dirkshorn en omgeving en zonden zeer waardevolle cadeaux. En dat alles was te koop en.... voor vaste prijzen. De prijzen zijn genoteerd op de artikelen, men weet dus wat men betalen moet. Een maatregel die het koopen beslist zal animeeren. Er waren maar even tjes 750 artikelen ingezonden. Ook voor de verloting zullen deze artikelen als prijzen dienen, want men zal wel niet alles verkoopen. Wij twijfelen «er niet aan of dat wordt met de Paaschdagen erg, erg druk in Dirkshorn, vooral als liet zonnetje schijnt. En niocht- dat niet zoo zijn, de tent van Benerna uit Anna Paulowna, waarin alles is ondergebracht, is absoluut waterdicht, allemaal met nieuwe waterdichte zeilen gedekt. Van de week is er met die reuzenhui proefgestoomd en prima hoor. Laat ons niet vergeten te vermelden dat er ook een keurige radioinstallatie is, dus ook in dit opzicht variatie en vermaak. Van vermaak gesproken,' er komt nog een aparte attractie in den vorm van Oud- llollandsche cn Oud-FriëSChe dansen in Oud-Hol- landsch eostuum. Het zijn allemaal oude paartjes uit Dirkshorn zelf, die onder deskundige leiding deze dansen hebben ingestudeerd. Dat wordt bepaald iets heel moois. En zoo hebben wij het voornaamste aangestipt en wij twijfelen niet of waar alles tip-top is geregeld,, gas, waterleiding, clectricitcit, alles gemak brengt., de entourage zeer gezellig, ruim en smaakvol#is, of deze Fancy Fair moet slagen, een heel druk be zoek als wij voorspellen. BROEK OP LANGENDIJK. Gister is alhieraan de laadplaats de le wagen sla verzonden door de exporteurs Gehr. Kloosterboer te St. Pancras. terwijl tevens als bijzonderheid kan worden vermeld, dat door bovengenoemde firma heden de 1000ste wagen °Toente wordt verzonden in dit seizoen, welke bestemd is voor Triest. (Italië). Deze wagon is geheel versierd door de transportar beiders. terwijl o.m. de firmanaam in een grafische voorstelling is aangebracht van den vermeerderden omzet in de laatste iaren. ZUIDSCHARWOUDE. Donderdag 14 April, des avonds half acht. had in een der lokalen der openbare school een Ouder avond plaats. 23 Belangstellenden waren opgekomen, Mede was het dagelijksch bestuur der gemeente ver tegenwoordigd door den Burgemeester en Wethou der Kroon. Nadat door 'het hoofd der school, den heer Renaud. de vergadering was geopend, werden de no tulen der vorige bijeenkomst door den secretaris, den heer J. Korver. voorgelezen en goedgekeud. Aan de orde was het benoemen van drie bestuurs leden. in de plaats van de heeren Jb. du Burck. C. Oudendijk en mej. G. KuiperBoontjes, die door dat deze geen kinderen meer op de openbare school hadden, ophielden lid van het bestuur te zijn. Inmiddels komt de oudvoorzitter de heer de Burck binnen en meent plaats te nemen aan de bestuurs tafel. met de bedoeling, dezen avond een lezing te houden. De burgemester doet hem aan de hand van het reglement opmerken, dat, hij hiertoe niet meer bevoegd is en verzoekt hem. zich te verwijderen. Na eenige discussie tusschen den burgemeester en den heer du Burck acht de laatste het maar 't verstan digst. om, heen te' gaan. De heer Dirk Berkhout en het bestuurslid, de heer Piet Wonder, drukken cle voetstappen van hun grooten meester en verdwijnen mede van het tooneël. Hierna werden met groote meerderheid van stom men tot bestuursleden gekozen de heeren S. de Boer Kz. Jasper Glas en Pieter van Exter. die op de vraag van den voorzitter allen de benoeming aanne men cn de verzekering gaven, mede te zullen werken om de vergaderingen zoo te doen zijn; dat deze in bet belang van het kind ziin. wat zeker toch wel de bedoeling der ouderavonden is. Na eenige bespre kingen werd de vergadering door den voorzitter ge sloten. NOORDSCHARWOUDE. Gister, Vrijdagavond, wanen een gToot aantal commissieleden en genoodigden bijeen woor de of ficieuze opening' van de" fancy-fair bij te wonen. De bijeenkomst bad plaats in de" groote dansr- zaal, die bijna geheel gevuld was. liet wcord werd gevoerd door den eerevoorzit ter, den heer J. H. Keizer, die het doel dezer fancy, fair uiteenzette en memoreerde wat de lbetrokken vier vereenigingen voor de Langedijkcr ingezete nen gedaan hebben. Met recht werd door hem o«a. gezegd: „Gij ingezetenen hebt veelal op 1 uwe veieeniging gewacht. Zij wachten nu op u.: Hij memoreerde verder wat door de vereenigingen zoowel aan als ver buiten den Langendijk gepres teerd is en de vorderingen, dank ?sij de enorme werkkrachten van heeren Directeuren Pran ger, Hespe en Nol door de vereenigingen gemaakt zjjn. Na voorlezing van een berijmde hulde, voorko mende in de speciale bazarcoüramt, welke gedu rende de fancy-'fair voor een dubbeltje te koop zal zijn, A^erd het lint doorgeknipt, waardoor-allen toegang tot de zalen hadden. Wij hebbon toen kunnen oonstatoaren hoe keurig alles er uit ziet, met hoeveel zorg alles gerangschikt is, zoowel de vermakelijkheden, als de theetuin en de bazarar- tikelen. Het is tip top in orde en op zichzelf reeds een kijkje waard. Meer willen we .er nit van zeggen. U gaat zelve maar eens kijken. Dan zult ,u zien dat we i niets te veel geschreven hebben. e De officieele. opening heeft Zaterdagmiddag om 3 uur ^plaats. DE AUTOBUS IN NOORDHOLLAND. Ged. Staten van Noordholland hebben de volgende vergunningen verleend tot het onderhouden van een autobusdienst: tusschen Haarlem en Beverwijk aan J. A. Schweitzer te Beverwijk; tusschen Haarlem, Be verwijk en Wijk aan Zee en Duin aan H. van Dig gelen, te Wijk aan Zee en Duin; tusschen Beverwijk en Wijk aan Zee aan A. WaterdrinkerKoster, te Beverwijk; tusschen Hoorn en Enkhuizen over Hoog- karspel aan C. Kok, te Hoorn en aan J. B. Post, te Hoorn. Vergunning is geweigerd aan de Ned. Brokwaybus Mij. te Amsterdam tot het onderhouden van een auto-, busdienst tusschen Hoorn en Enkhuizen over Hoog- karspel: aan de Haarleinsche Brockway-bus Mij. te Heemstede voor een dienst tusschen Haarlem en IJ- muiden over Schoten en Velsen; en aan de Algem. Transport Onderneming te Utrecht voor eon dienst van Enkhuizen naar Hoorn over Hoogkarspel, en van Enkhuizen naar Hoorn over Broekerhaven, Venhui zen, Schellinkhout. DIEFSTAL VAN EMAIL. De marechaussee te Doetinchem is een belangrijke serie diefstallen van email op de fabriek Vulcaans- oord op het spoor gekomen. In verband hiermede zijn drie arbeiders gearresteerd. Belangrijke partijen van het gestolen email zijn te Arnhem en te Zutphen in beslag genomen. AUTO IN EEN SLOOT. Gistermiddag omstreeks drie uur reed van Baarn naar Soest een auto, waarin waren gezeten de heer en mej. Den Brandt uit Baarn en de heer Jonkers uit Hilversum, die den wagen bestuurde. Op de Nieuwe Steeg reed de auto van den'weg af en kwam in een sloot terecht. Uit de tegenovergestelde richting kwam een andere auto, waarvan de inzittenden met behulp van omstanders de drie genoemden uit hun benar de positie konden bevrijden. De heer en mej. Den Brandt hadden geen letsel bekomen doch de heer Jonkers was ernstig gewond en moest in bewusteloo- zen toestand naar het ziekenhuis te Baarn worden vervoerd. Omtrent de oorzaak van het ongeval kon men geen opheldering geven. OUDESLUIS. Het schilderwerk van het nieuw te bouwen huis voor den heer J. Silver, is bij inschrijving" gegund aan dein heer C. Gioet alhier, zijnde de laagste inschrijver. WINKEL. Op 26 April a.s. zal 'die laatste Nutsavcmd door dit Departement worden gehouden, bij welke ge legenheid een concert zal worden gegeven door het Hagder kwartet uit het concertgebouw te Am sterdam. 6 ZIJPE. Naar wij vernomen, zal omstreeks 30 April a.s. in deze gemeente een collecte worden gehóuden ten voordeel© van het zwakke Drentsohe Veenlond. - SCHAGERBRUG. Mdn doolt ons nnodo, dat do Paaschva,cautie op cle O. L. School alhior, ingevoerd is en dat do Pinkster- vaoantie thans vervallen is. WIERINGERWAARD. Door ziekte kan de aangekondigde uitvoering op den eersten Paaschdag bij den heer^ van dor Wou de niet doorgaan en zal nu een week worden uitgesteld. Aangezien liet Tooneelstuk Blank en Bruint' hier ook reeds meerdere malen werd opgevoerd', heeft mem nu besloten oom met een Blijspel te komen, n.1. Do moderne Dienstbode. Zie voor verdere bijzonderheden advertentie in dit blad. ANNA PAULOWNA Naar wij vernemen zal gedurende de volgende week, ten bate der tuberculosebestrijding, de Emma Blocmcollecte worden gehouden. Wij twijfelen niet, of een ieder zal dit werk steunen. OVERGEPLAATST. De heer Wi. W. Aalder,s. bestolier bil den Post en Telegraafdienst te Amsterdam, wordt als zoo danig overgeplaatst naar Scbagen. THEATER HOYAL. De Directie van het Tleater Royal brengt mot Paschen een schitterend programma: De Midder nachtzon, een pracht-dramatisch filmspel, in 9 dee- len. Wij lezen er over in den korten inhoud: Olga Morova, jong en mooi, was bevorderd tot prima Ballerina van het Koninklijk Ballet. Olga had niet het-minste vermoeden, dat zij dit te dan ken had aan den invloed van Ivan Kusmin, den meest invloedrijken bankier van Rusland. Deze geschiedenis speelt zich af in het Jaar 1913. Onschuldig en onverantwoordelijk, volgt*Olga den raad van Anisia, haar kamenier op en accepteert a' de gunsten van haar bewonderaars. Ivanjvusmin is liiet alleen onder haar betoove ring, doch de Grootvorst Sergius van Rusland telt ook onder haar bewonderaars. De Grootvorst staat aan het hoofd van Ruslands militaire macht. Terwijl deze twee machtige personen naar de gunst van Olga dingen, maakt Olga kennis met Alexei Ofloff, een jong officie^, die juist kort ge leden gekozen is tot de lijfgarde van den Groot vorst. Er ontstaat een groote liefde tusschen Olga en Alexei. De revolutionnaire neigingen van den broer van Alexei hadden hem in de gevangenis gebracht. Ten einde te bewerken, dat hij zeker uit arrest ontslagen worde, bezoekt Olga den Grootvorst op zijn apparte menten. De appartementen worden altijd bewaakt door zijn lijfgarde. Dien avond, als Olga reeds bin nen is, wordt de wacht overgedragen aan Alexei, met het gezegde, dat de Vorst bekoorlijk gezelschap heeft. De Grootvorst komt thans tot de ontdekking, dat Olga niet is, zooals de meeste danseressen en laat haar dan ook ongehinderd naar huis gaan. Bij het weggaan bemerkt Alexei echter wie het gezelschap van den Grootvorst is; deze, die absoluut niet het minste vermoeden heeft van de reden van haar be zoek, ontsteekt hierover in zulk een woede,'dat hij 01g«a niet wil zien en den Grotvorst diep 'beleedigt, Alexei wordt hierdoor ter dood veroordeeld. Olga, die alle mogelijke moeite zal doen. hem te redden, gaat naar Kusmin toe en belooft hem te zullen trouwen, indien hij er in slaagt Alexei te laten ont snappen. Kusmin stemt toe en spreekt met haar af, dat zij op een zekeren tijd op zijn jacht zal komen, waar Alexei zich ook bevindt. Den volgenden morgen gaat zij naar Kusmin toe, doch zegt tegen haar kamenier, dat als zij niet op tijd terug is, zij zich op het jacht van Kusmin be vindt. De avond daalt en Olga keert nog steeds niet terug. Anisia, die hierover ongerust wordt, gaat naar den Grootvorst, en deelt dit mede, tevens dat zij aan boord is van het jacht van Kusmin. De Grootvorst, die de geheele situatie begrijpt, laat onmiddellijk de snelste kruiser in de vaart bren gen. die er is en gaat Kusmin achterna. Alexei zal mek zonsopgang gefusileerd worden en het is reeds diep in den nacht. Langzaam doch ze ker haalt de kruiser 'het jacht van Kusmin in; ein delijk kan de bemanning aan boord enteren en wordt. Olgaoonmidclellijk bevrijd. Zij gaan direct in een auto terug naar het oude Fort. waar Alexei is. Er is echter in 't geheel geen verbinding met het Fort, dus moeten zij zoo vlug mogelijk rijden, om op tijd te komen. Reeds komt de zon op, als zij aankomen. De sol daten 3taan reeds klaar; Alexei is geblinddoekt. Als Olga door de poort komt, valt Alexei neer. Doch er is nog niet geschoten.- Alexei is gevallen door de zenuwen, die hij niet meer de baas kon blijven, De Grootvorst, die thans inziet, dat hij niet kan dwin gen, wat niet vrijwillig wordt toegestaan, schenkt Alexei vergiffenis en staat Olga en hem niets meer in den weg een gelukkige toekomst tegemoet te gaan. En voor de kinderen: „De Kleine Lompenbaas", met Jackie Coogan in de hoofdrol. Hier is elke ver dere aanbeveling overbodig. MARKTAANVOER. Op de Schager weekmarkt werden in'het eerste kwartaal 1927 o.m. aangevoerd: ^16 paarden, 39 stieren, 59 gelde koeien, 791 vette koeien. 244 melk- en kalf koeien, 17 vaarzen, 2655 nuchtere kalveren. 3179 pverhouders, 142 magere varkens, 734 vette varkens. OP DE VOORDRACHT. De aanbeveling voor onderwijzeres te Alkmaar bestaat uit de dames: 1. F. Boerema, St. Maarten; A. F. Steegstra, Wognhm; 3. E. W. Visser, Scha- gen. v MARKTOVERZICHT. In dep regel gaat het den Donderdag voor Paasch niet- wild met de vette koeien, wat den handel be treft. Zoo was het ook Donderdag jl. Een kleine aanvoer en niet veel koopkracht. Toch werd er nog 4b ets. 'besteed. Wanneer het droog weer was ge weest. zou het een mooie, vlugge -markt zijn- ge weest. in kalf- en geldekoeien. vooral in. de gelde- koeien er was aardig wat aangevoerd. Nu ging de handel wei. maar het kon beter. De pinlren werden nogal duur verkocht. 'De handel in nuchtere kalve ren was iets minder bij' de vorige week. Met de ovérhouders was het zeer stil. de kooplui wa ren langzaam voor den (Joods werd' er hoegenaamd niets gedaan en voor de weide was niet veel lief hebberij. De biggen werden beduidend;'minder verkocht bij vorige weken; zoo ging het ook met. de schrammen, zeer kalm was de handel. De-handel in vette var kens was zeer stug. Aimsterdaih was slecht, dat ontdekt men direct op andere markten. De gang was 29 tot 30%, er schijnt nog voor 31% ct. verkocht te ziin, maar dat zal dan ook wel een heel enkele ge weest zijn. Zouters tot 29 ets. Bokken en geiten waren nogal veel aangevoerd, de handel was dagr niet veel in. Tegenwoordig wor den ér weinig lappen en konijnen aangevoerd. Het is er zeker geen tijd voor om te verkoopen. De prijV _zen zijn anders vrij hoog die besteed worden. De boter was prijshoudend met een slependen handel. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Klaas, zoon van Jan Kos en Janna Bouma. Vermist: een lam. KIEZERS VQOR DEN GEMEENTERAAD! Wat Schagen vóór alles noodig heeft?: dat zijn mannen die het algemeen belang der burgerij in al hare geledingen willen dienen. O n z I candidaten kunnen allen op een „staat van dienst" wijzen. Stemt daarom 3 Mei op een der candidaten: Schoort, De Vries, Tuinman, Leguit, Wissekerke, Kossen of Hartland. BESTUUR V.-D. KTESV. MAANDAG 18 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE te: Oudkarspel, voonm. (10 uur, IDs. SchenmerhonL ALKMAAR. 15 April. Tr Witlof I f H6—21, II f 10—15 per 100 Kg., Prei f 0,805,50, per 100 bos, Boerenkool f 0.i>u0.90 per 100 stuks, Radijs f 4.508 per 100 bos, Roode kool f 2.607.50 per 100 Kg., Gele kool i ^.70— l 5,20 per 100 Kg. Wortelen f 9.2,J— 12.81V" per 100 bos, Uien f 33.70 per 100 Kg1,. Sp&niaizlia 813.80 per 100 Kg. Kropsla f 1.10—7,40 per 100 stuks, Raapstelen f 1.80—2.70 per. 100 bos, .Rabarber f 9j016.40 per 100 bos, Selderie f 4.207.40 per 100 bos. Volgende week Dinsdag en Vrydag veiling. BROEK OP LANGENDIJK, ló April. Roodo kool: le soort f 1,60—9.30, 2e soort f 1.20 a f 7 80, Gele koolle soort f 3.50—7.50, 2e soort J 3.107, Witte knol (vroege f 2.204.80, Witte ■kool (Dieenschie) f 0,704.30, Uren f 5.70'5.90, Drie lingen f 2.50, .alles per 100 Kg. Totaal aanvoer: 22500 Kg. Roode kool, 56500 Kg. Gele kool, 32800 Kg. Witte kool, 3500 Kg. Uien NOORDSCHARWOUDE, 14 April Uien f 4.905,50, Drielingen f 2,30, Grove Uien f 4.604,90, Peen f 1,61)1.80, Roode kool f 5,30-^ f 9,50, Doorschot f 3.90'.80, Gele kool f 3,80 f 7,20, Do>rs:hot f 1.60—5,10, D.ensche witte .kool i3 2,80 -4,40, Doorschot f 2,603,70, Kroten I 0,90# alles per 100 Kg. Totaal aanvoer: 8400 Kg. Uien, 2500 Kg. Peen, 109600 Kg, Roode kool, 48400 Kg. Gele knol, 61500 Kg. Deensche -witte kool, 600 Kg. Kroten. I E1LRVEILING, SCHAGEN, 14 April. 68781 Kipeieren, gewogen 'en geschouwd, 5557 ICg f 4,60—4,70, 58—6J Kg. f 4,80—5, 61—63 Kg. f 5,10—5,20, 64—66 Kg. f 5,305,80, cmgewogeu, bruin f5 -5,80. wit f 4.70—5.30, gem. f 4,80, klem f 4,40—4,70, 11224 eendeioren f 4^0—4,50, 115 kie vitseieren 1920. I HOORN, 14 April. 13 Stapels kleine Fabriekskaas f 40, 3 stapels kl. Boerenkaas f 41. 1 stapel Fabrieks Camm. Kaas f 44, 2 stapels Boeren Comm. Kaas f .45. Totaal aanvoer 19 stapels, wegende '23385 Kg. Handel goed. EIERVEILING HELDER, 14 April Aanvoer 15684 kipeieron, 1180 eendeieren, 93 par tijen, wit? ongewogen f 4,905,80, bruin ongewogen f 56, eendeieren f 4—4,40. EIERVEILING AMSTERDAM, Prinsengracht 199 14 April. Hoagste prijs f 7, mllddelprijs f 5,255,50, laagste prijs f 4, eendeieren f 4,405. Totaal aanvoer 570000 stuks Handel vlug. ALKMAAR, 15 April. De aanvoer bedroeg^ 155000 Kg. Hoogste markt van de gemerkte fabriekskaas f 40 per 50 Kg. De gemiddelde prijs w&s .f 23 lager. De handel was vlug. In vergelijking' met de prijzen der vorige week 'waren de prijzen weder f 2 gedaald. ALKMAAR, 15 April. Op dé heden gehouden Graanmarkt waren in to taal aangevoerd 385 H.L. als: 102 H.L. Tarwe I 13,50—15,50, 15 H.L. Gerst f 11,25—13,50, 237 H.L. Haver f 11,52—11,60. 17 H.L. bconen, wou bruineboonen f 16—17, Gitroenboioneh f 815, Dui- venboonen f 15, Witte boenen f 2225, 14 H.L. erwten: groene erwten (kleine f 20i26, groene erw ten (groote) f 50, grauwe erwten f 37,5050, vale erwten f 20, per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 15 April. Uien f 5,205,90, Drielingen f 2,302,60. Grove Uien f 55,90, Peen - f 2.40, Roode kool f 5,20 10,10, Doorschot f 3,20—920, Gele kool f 3,60—7,30 Doorschot f 2,704.70, Deenscho witte f 35,30, Doorschot f 1,803,80, Rapen f 1, alles per 100 Kg. Totaal aanvoer: 56Ó0 Kg. Uien, 1300 Kg. Peen', 1114000 Kg. Roodo kool, 51200 Kg. Gele kool, 43560O Kg. Deenscho witte kool. 300 Kg. Rapen1 WARMENHUIZEN, 15 April. Roode kool: le soort f 4,8010, 2e soloirt £3,107,90, Uitschot f 1,80—2.40, Gele kool: le soort f 3,60— 6,7(1 2e soort7 f 3,10. Deensche witte kool: le soort f" 3,20—4,60, 2e soort f 2,70—2,90, Uitschot f 1, Drielingen f 1,60, Uien f 5,50—5.90, Grove Uien f 4,70. Totaal aanvoer: 37100 Kg. Roode kool. 13900 Kg. Gele kool, 52100 Kg. Deensohe witte kool, 2075 Uien.

Schager Courant | 1927 | | pagina 12