Alidtea Kiens- Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Donderdag 5 Mei 1927. 70ste Jaajrgang No. 8044. Binnenlandsch Nieuws. Feuilleton. Papieren Rozen Gemengd Nieuws. SCHAGËR COURANT. Dit' blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN 3 Co., Schagen. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers 8 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grooto lettors worden naar plaatsruimte berekend. AUTOBUS DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Onder Nijmegen is vannacht omstreeks 12 uur een autobus van de onderneming Quick op den spoor wegoverweg aan de Groenestraat, waarvan de wis- selboomen niet gesloten waren, door een goedercn- trefti, komende uit de richting Den Bosch, gegrepen en langs de spoorlijn geschoven. De autobus, waarin alleen de bestuurder zat, weyd aan de rechterzijde zwaar beschadigd. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De locomotief werd licht beschadigd. De machinist bracht, zoodra hij! het ongeval bemerkte, den trein op ongeveer 15 meter afstand tot stil stand. De trein kreeg ongeveer 45 minuten ver traging. Ruim 3 uur werd de autobus verwijderd en kwamen beide spoorlijnen weer vrij. De overwegwachter, L. v. L., verklaarde, uit Wy chen geen belsignaal te hebben ontvangen, dat de trein in aantocht was, en dat bij daarom de wis- selboomen niet gesloten bad. Maar 'volgens getui genverklaring waren de wisselboomen van den overweg aan den Hatertschenveldweg, welke over weg door denzelfden wachter wordt bediend, en waar de trein moest passeeren vóór den overweg Groene straat, gesloten, toen de trein passeerde. HARENKARSPEL. Bij de op 4 deze gehouden rekening van het On derlinge Veefonds, bleek dat er waren verzekerd over Februari 1012. Maart 999. en April 946 stuks vee. Hei fonds had een verlies van 16 stuks, De omslag werd bepaald op: Februari f 0.35. Maart f 0.55 en Apri f 1.per stuk. BURGERBRUG. Aan Mej. A. Niottelman, huishoudster bij Mej. Wed. P. BoontjesEriks. is bij Koninklijk besluit toege kend de eeremedaille in zilver, verbonden aan' de Orde van Oranje-Nassau. BROEK OP LANGENDIJK Gedurende de afgeloopen maand werd' op 21 dagen regen in den meter gevonden, tot een gezamenlijk bedrag van 78.1 m.M., terwijl de gemiddelde regen val der maand 40 m.M. bedraagt. Acht dagen gaven minder. 13 meer dan 1 mJM. De regenrijkste dag der maand was 8 April. Over 't algemeen was April koud en nat en bracht slechts een zestal zonnige dagen. In 't geheel is dit jaar 206 mAL neerslag af getapt. tegen i73 m.M. gemiddeld. BROEK OP LANGENDIJK Woensdagmiddag, omstreeks half vier. brandde al hier de houten schuur met woning van den heer Abr. Dekker, in den polder, af. Daar het vuur zeer snel omi zich heen greep, kon niets gered; worden, zoodat drie rijwielen mede een prooi der vlammen werden. Oorzaak onbekend. Verzekering? dekt de schade. BROEK OP LANGENDIJK Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat door den bouwer P. Glas dit seizoen de eerste schuit met bloemkool aan de markt werd gebracht, geteeld iu de kas. WIERINGEN. Naar wij vernemen, zullen de a.s. lammerenmark- ten alhier worden gehouden op Woensdagen 18 en 25 Mei en 1 en 8 Juni te Hippol ytushoef. JULIA NADORP. Woensdagavond had ten overstaan van notaris A. M. Engelmann, ten verzoeke van de ^weduwe en er ven van wijlen G. Laagland Winder, in hot café Prin ses Juliana, aan de Kooij te Koegras, de openbare ver- kooping plaats in 3 peyieelen, van het dubbel woon' huis met diverse loodsen, houtzaagmolen en erven, ter grootte vun ongeveer 20.60 Aren. In combinatie werd het geheel opgehouden voor f8100. De roman van een Circusmeisje uit het Engelsch van RYBY M. AYRES. Vertaald door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) 16. Met een plotselinge ruk trok Rorie zdoh los uit den vriendelijken lichten greep van den ouden F ergrerson. Zonder een woord te zeggen, maar mert een vum-rooden blos van schaamte op zijn gezicht en tranen in de oogen, rende hij de kamer uit. De oude hoer luisterde naar de gejaagde voetetappen op do trap, in da hall... Daarop hoorde hij de voordeur dichtslaan... Er kwam een1 warme tinto- hing mi zijn heldere oogen eni hij zei in jdohztelf: ii "7 keb-tooh maar wagen; ik geloof, dat ik het tooh maar wagen moet...,. XI. Roderiok retnide in één opwinding de straat op. an eigens ver af kwamen da klanken van een muziekoorps in den vochtigen avond. Het deed de herinnering ontwaken aan den optocht van den circustroep en hij vroeg zioh af, of hij de heugenis van die beklemmende dagen wel ooit weer zou kwij traken. Den fcm reed hem achterop. Taxi, Sar? vroeg aei chauffeur, die wel een vrachtje wilde hébben. joe jonge Bariton aarzelde aan oogen blik eni anti- ■"cordde dan- All right. Hij maakte het por;- ^Qpon en zei op oen toon die bijna uitdagend BdcrsLey Gardens 45 Wetffc'. De lauto had (een snelle vaart en Rorie leunde ac ut erover in de kussens. Hij staarde met een af- wto .gun buik dootr het portierraampje. 'dat hem dreef om naar het huis rijden. De taxi had' het idee Bera -doen opkomen. Hij wiet dat ze w sphijnlyk niet thuis zou zijh; hij1 was in een! gcwion oostuum en mHdersley Gardens waren.' ze fK Maar het was, alsof hem Hïi kón schelen. J±ü vwas weer in de, zelfde onverschillige stemming in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proef buisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. BRAND TE OOSTWOUD. Gistermorgen is brand uitgebroken in het café varf den heer Rol te Oostwoud. doordat de vrouw des huizes een ongeluk kreeg bij het smelten van vet. Café en kolftuin brandden tot den grond toe af. Een daarnaast gelegen boerderij werd eveneens een prooi der vlammen. De brandweer slaagde er ech ter in twee verder gelegen boerderijen, waarvan de rieten daken reeds vlam hadden gevat, te behouden. De spuiten van Oostwoud, Midwoud, Twisk en Hau- wert verleenden hulp. De motorspuit van Wognum, welke ook was aangerukt, behoefde niet te werken. Alles was verzekerd. WEER EEN OVERVAL IN ATJEH. Het Haagsch Aneta-kantoor meldt, dat volgens hier te lande ingekomen officieele beriGhten op 3 Mei des voormiddags te halivier een overval heeft plaats gehad van het wachtbivak in de Mengamat- vallei, landschap Kloet Atjeh. Overvallen werd een brigade-marechaussee on der commando van den len luitenant F. Harting. Licht gewond werden vier inlandsche mindere mi litairen, en zwaar gewond vier inlandsche militai ren. Zes aanvallers werden neergelegd. Er gingen geen wapens verloren. DÉ 100.000STE GRONINGER. De kroniekschrijver van het weekblad „Voeding en Hygiëne" uit zijn ergernis over „het gebeurde om en nabij' den hond'erdduizendsten Groninger". „Je zou d'r „bekant krioelijk" van worden. Zelfs de „gelukszwientjes" zullen het „des Guten zuviel" gevonden hebben. Bleef 'het nu maar bij! „het goe de". Maar gezwegen van den liter onversneden „ouwe klare", is reeds overmaat aan belangstelling een kwaad ding. Je zou vreezén, dat de heele fami lie van No. 100.000 er welhaast het slachtoffer van geworden is. En dan te bedenken, dat er in een kraamkamer niets meer noodig is dan ruet gees telijke en lichamelijke ontspanning. Na bange dagen of uren. Het „Groningsche kabaal" getuigt wel van» middeleeuwsche begrippen over wat een kraam vrouw toekomt (gezwegen over den kraamheer). „Het mankeert er nog maar aan, dat de een of andere fopspeenenfabrikant do familie niét verrast heeft met een dozijn „zuut-holdertjes". Als ik mb wel herinner, heeft trouwens een andere fabrikant den niet minder euvelen moed gehad de voor de op voeding noodige lading „kindermeel" de kranten zijn zoo fatsoenlijk geweest 's mans naam en merk te verzwijgen ter beschikking te stellen. Ook- dat is een sinister teeken des tijds. „Ik hoop maar. dat de moeder van N. 100.000 zoo recht va nlijf en leden en helder van verstand zal zijn om over moederzin niet te spreken dat ze dat meel voor alles zal gebruiken, behalve voor het voeren van haar wicht gedurende de eerste 6^-9 maanden. Gedurende dien tijd toch heeft de kleine niets noodig dan goede melk van een goede moeder, liefderijke zorg in een hygiënische omgeving: zon licht, versche lucht en voldoende beweging." HET SPOORWEGONGELUK BIJ „DE VINK". Mevr. van Raait—Omering uit Vlaadingen een der slachtoffers van het spoorwegongeluk bij „De Vink", die nog steeds verpleegd wordt in het Dtaco- nessenhuis te Leiden heeft dezer dagen opnieuw een operatie aan een harer beenen ondergaan. Haar toe stand is vooruitgaande. JULIAN ADORP. Naar wij vernemen, herdenken op 10 Mei a.s, de heer S. Biersteker Pz. en echtgenoote, den dag, dat zij voor 55 jaar geleden in den echt werden verbon- als op den dag-, dat het eerste testament geopend Was 'ion dat hij weggetuft was om RosaJie op_ te zoeken in afijn heftig verlangen naar bemoediging ten troost. Toen hij op dein stoep van het huis stond' voelde hü een ongekend govcel_ van zenuwachtigheid in zie .opkruipen. Hij had Dilian niet weergezien sinids dien avond toen hij' ijlings naar de Fout Winds had moeten vertrekken. Hij' had' d:en brief, waarin zij hem 'zlijh vrijheid teruggegeven had, niet beant woord en haar evenmin van het terugkrijgen! van fcijn veimjcgein op de hoogte gesteld'. r Di zijn ontsteltenis om den dood van Rosalie was hij niet weer naar Lilian gegaan, maar toch had hij er Zich meermalen op betrapt, dat hij' cen_ vi sioen had van hun weerzien... van Lilian's vreugde als hij haar vertellen zou, dat nu niets mJeer hun huwelijk Jn den weg stond. 'Huwelijk. Plotseling zng hij' Zich weer terug in Idat Meime, eonZ'inue, half verlichte kerkje; de herfst bladeren dwarrelden buiten over de graven van; het kerkhof en de üdlle regendroppels drupten als trar Tien langs de zerken. Hij voel dé Rosalie^a kleine hand weer beven in die zijne eu hoorde weer haar verlegen stem. Dat was^hefc huwelijk geweest, dat hemJ bo«d... wat was hij voor een harteloos man, om te donken aan een ander, terwijl deze tragedie nog Zoo versoh was? Héb dienstmeisje dOed die 'deur voor hom open:. Zonder ©en verzoek af 'te wachten, stapte hij de hall bamnen. Hij was zoo buiten zichzelf, dat hij niet wachtte tot het meisje hem behoorlijk zou' hebben aangediend, maar op haar mededecling dat •miss Fane thuis was, liep hif de hall' door naar de •woonkamer. Voordat hij d'e deur bereikt had werd deze al geopend Bn verscheen T ,Umn gtelf op den drempel* Rorio! Hit volgde haar de kamer binnen en gin* met zijn rug tegen de deur staan. Jc verwachtte zeker niet dat ik het zou zijn. Zijn hart klopte heftig. Neen. Ze keek hem aan van den overkant van de kamer; haar wenkbrauwen waren gefronst. Je had hier niet meer moeten komen: ik' heb Je ln mijn brief immers alles gezegd wat er te zeggen viel. Daarom kom ik ook' niet. Ik wou je alleen maar iets vragen. Is het waar. dat je verloofd bent met Querne?. Er was een oogenblik stilte. De zijden shawl, die om Lilian» hal» was geslagen, glééd af en het ge- den. Dit zou op zich zelf al yermelding verdienen; maar als 'n groote bijzon derheid kunnen wij daar aan toevoegen, dat uit hun huwelijk werdengeboren 9 kinderen, welke op hun beurt weder 23 klein- en 1 achterkleinkind hebben, welke allen nog in leven zijn. BOSCHBRANDu N Gistermiddag omstreeks drie uur is in een jbng dennenbosch onder Roosendaal bij de grens van de gemeente Arnbem brand ontstaan. Alle, landarbei ders van het landgoed Roosendaal zijn. met schop pen gewapend, aan het blusschen gegaan, later ver scheen de autospuit uit Arnhem met het noodige materieel en personeel. Men is er in geslaagd het vuur te stuiten: ongeveer één hectare is afgebrand. De brand ontstond doordat jongens in het bosch een vuurtje hebben gestookt. DE ZUIDERZEEWERKEN. De Maatschappij tot Uitvoering der Zuiderzee werken heeft aanbesteed het leveren van graniet ten behoeve van den bouw der uitwateringssluizen in den afsluitdijk der Zuiderzee, nabij Den Oever op Wie- ringen, voor rekening van den Staat. Het laagst werd ingeschreven door de fa. Diericx Hermans Co. te Maastricht, voor i 122,424,04, Vanwege den Rijkswaterstaat is gister anabesteed het maken van een schutsluis aan de Westerhaven te Medemblik met bijkomende werken. Laagste inschrij ver was de heer J. Windt te Medemblik voor f 233.700.—. DE MISS ISSIPPI-O VERS TROOM3NGEN. New-Orleans nog niet veilig. Vele sterfgevallen van typhus. Louisiana. 4 Mei. Een flottilje watervliegtuigen heeft zich naar Millikenbend, waar zooals gemeld een nieuwe doorbraak, heeft plaats gehad, begeven, oiu voor redding der getroffenen te zorgen. Door de nieuwe doorbraak is de laatste spoorwegverbinding tusschen New Orleans en Memphis verbroken. Het geheele gebied tusschen deze beide steden, ter lengte van 250 mijd, vormt thans een geweldig meer van 10 voet diepte. Het besmette water veroorzaakt velp sterfgevallen door typhus. de vaccinaties hebben echter mot spoed plaats. In de verblijfplaatsen der vluchtelingen is intusschen aanzienlijke verbetering gebracht. Reuter meldt nog, dat twintig duizend bewoners de bedreigde dorpen in Noordoost Louisiana hebben verlaten en zich naar Baton Rouge begeven, waar-: heen reeds velen gevlucht ziin. De correspondent van de ..Daly Mail" te New York meldt, dat een aanvang wordt gemaakt met het ont ruimen van New Orleans. Vele personen, voorna melijk vrouwen, verlaten de stad. Na het ondehoud dat pesident Coolidge met mi nister Roover. die als vertegenwoordiger van den president in het overstroomde gebied optroèdt. hoeft gehad, is door den president een proclamatie tot de bevolking gericht voor de vorming van een twee de steunfonds van vijf millioen dollar. Aan den eer sten oproep om vijf millioen dollar is reeds voldaan. DOODGESCHOTEN. Een soldaat van de rijksweerbaarheid, Wagner, die op wacht stond bij het munitie-depot te Lobau in dempte licht viel op haar schouders. Ze had' een kostbaar amberkleurig zijden toilet aan met een tuil tje theeroozen in baar corsage. In haar donker haar had ze een gouden band en een prachtige dia manten' ster schitterde in de* kant van haar uitge sneden japon. De jonge ©riten kende dit kleinood; hel was een van zijn buitensporige geschenken geweest in de ^eerste dagen van zijn verblindende hartstocht. Fier antwoordde ze: Ik zou wel eens willen weten wat je het recht geeft me op dezen toon vragen, te komen stellen. Wat heb je er mee te maken of ik Hij liep de kamer door en greep haar polsen. Ik heb er zeker wat mee te maken. Ik houd van je en je hebt gezegd, dat je ook van mij hield. Geef ant woord! Ben je met Querne verloofd of niet? Er wa9 iets onweerstaanbaars in zijn hartstochte lijk. driftig optreden en tegelijk iets pathotisch-jon gensachtigs. Lilian was veel wereldwijzer en geraf fineerder dan hij. maar ondanks haar zelfbeheer» scliing kwam er toch een diepe blos over haar mooi gezicht. Toe. Rorio. vraag niets en ga heen, zei ze met trillende stem. Zijn gedecideerd optreden had haar zelfvertrouwen toch 'n schok kekeven. Toe Rorie, ga nu weg. zei ze zacht. Ik zal gaan als je me antwoord! gegeven hebt. Ben je verloofd met Querne, of niet? Ze keek verlegen langs hem heen. Ja. het is zoo. Hij zei niets en liet haar polsen I09. Zijn greep had een rood merk op haar blanke huid achtergela ten. Je hebt ine pijn gedaan, zei ze. Ook hierop zei hij niets. Hij wendde zich naar de deur. Ze keek naar hein onder haar lange wimpers cm dacht aan Barlott Querne. die noch jong, noch forsch gebouwd, noch knap, zooals Rorio. maar.... die miillionair was. Het was. alsof ze een Stekende pijn in haar hart voeld'e. Rorio 1 Er klonk iets zachts in haar stem. Zij liep snel de kamer door en legde haar hand op .zijn arm, juist toen hij' de deur wilde openen. Rorio, ga niet zóó weg! Ik kon de gedachte aan levenslange armoede niet verdragenmaar ik houd van jou; van jou heb ik altijd gehouden, dat weet je immers. De jonge Bariton bleef staan. Als dat werkelijk zoo was. dat je van mij hield, dan zou het ie niet hebben kunnen schelen om ock armoede met me te deelen. zei hij stroef. De les van den ouden FergerSon begon vruch*-0" *- Daar heb je toch ongelijk in. Lilian gers zochten zijn hand. En met jou Saksen, is eergisteravond om 11 uur gedood. Voorbij gangers hoorden oen schot vallen en toen zii toe schoten, vonden zij Wagner met een schotwond in het hoofd. Kort daarop stierf hij. Of hij uit een hin derlaag is vermoord is nog niet vast te stellen. ONGELUK MET DE LIFT. Te Berlijn-Treptow is gisteren in een der fabrieken van de A.E.G. een nieuwe lift 'die nagezien werd, van een hoogte van 20 Meter naar beneden gestort. 7 Arbeiders, die zich in de lift bevonden, werden zwaar gewond, zes levensgevaarlijk. Het ongeluk is veroorzaakt door het breken van den ketting. EEN DRAMA. Te St. Jan du Bouzet, is in den nacht van Zondag op Maandag een jonge landbouwer van twee-en-dertig jaar door zijn vrouwen haar minnaar vermoord. Zes jaar geleden was de jongeman met een meisje van twintig jaar getrouwd, er werden twee kinderen ge boren en alles leek goed te gaan in het huwelijk. Totdat verleden Jaar de jonge vrouw in den hooitijd een boerenknecht ontmoette, wiens minnares zij werd. Zondagavond trof de jonge boer zijn vrouw met haar minnaar in den hof aan. Er vielen woorden en de twee mannen geraakten handgemeen. Toen de boer viel, wierpen de vrouw en haar minnaar zich op hem, beukten zijn hoofd tegen een hoop steenen aan. waar na de boerenknecht hem de keel dichtkneep. Vervol gens sleepten zij het lijk naar den stal en den volgen den morgen riep de vrouw de buren te hulp, zeggende, dat de ossen haar man hadden doodgetrapt. Het parket heeft Maandagavond een onderzoek in gesteld; de man en de vrouw hebben een volledige be kentenis afgelegd. BRUTALE ROOVERS. In de buurt van Tucsyn hebben roovers een gezel schap van acht mannen en twee vrouwen overval len. Zij dwongen alle leden van het gezelschap zich geheel te ontkleeden om daarna de zakken te kun nen nazoeken. Voorts schreven zij de namen en adres sen van de aangevallenen op, om, naar zij zeiden, te weten wie zij om hals zouden moeten brengen, als zij verraden mochten worden. De roovers verdwenen daarop en tot dusver heeft men nog geen spoor van hen gevonden, DE PIJP EEN LUXErARTIKEL. De pijp zelfs de gewone en tot dusver als zeer democratisch beschouwde steenen pijp is in België officieel althans, een luxe-artikel geworden. Dit ha- melijk, naar men uit Brussel meldt, uit de medodee- ling onlangs door het departement van financiën ge daan, aan de pijpenfabrikanten van het Waalsche dorp Nimy, bij Bergen, waar (evenals te Gouda voor Nederland) deze industrie grootendeels is geconcen treerd. De pijpenfabrikanten hebben vruchteloos ge protesteerd bij; den minister; deze liet nogmaals we ten, dat de steenen pijpen in de categorie luxe-arti kelen vallen en de gewone luxe-taxe, welke 10 pet bedraagt, door de fabrikanten moet worden betaald. OVERSTROOMINGEN IN CANADA. De correspondent van de „Daily Mail" te Winni- ;pe» seint. dp.t ernstige overstroomingen plaats bobben in de prairie-provincies van Canada. Vele boerderijen in de Assiniboine- en Qu'apelle-vallei staan door het buiten de oevers treden van de rivieren onder water. De bewonrs moesten vluchten. In Albrta heeft het 48 uur gesneeuwd. EEN NIEUW BANKSCHANDAAL IN OOSTENRIJK Uit Weenen wordt gemeld, dat een nieuw bank schandaal aldaar groot opzien heeft gebaard. De Graz-Köslachor mijnbouwmaatschappij. een sedert 70 zoo. Je zoudt onmogelijk van me kunnen houden als ik eiken dag dezelfde armoedige japon aan ha/i en goeedkoope schoenen, en leelijkehoeden droeg. Ik weet wel, dat je denkt, dat het niet zoo is.. dat denken alle mannen, maar je zou heusch niet van me blijven hooiden. Jij 'hebt misschien nog meer behoefte aan rijkdom, en mooie dingen eii een gemakkelijk le ven dan ik. Ik kan me vooorstellen. wat er in je moet zijn omgegaan, toen het testament van je vader he kénd' werd. Ik' had zoo met je te doen en het was zulk een teleurstelling voor mezelf. Ik weet wat ar moede is. Ik heb mijn heeie leven dat getob gekend. Moeder en ik moeten schulden maken voor onze kleeren en voor ons eten. We zouden er slechter aan toe zijn. als die verschrikkelijke menschen niet ge loofden. dat ik ging trouwen met Querne. Zoo tvas het immers met jou ook, voordat je vader stierf. Ze gaven ons allen crediet. omdat ze dachten, dat ik met jou ging trouwen, dat jij een rijk man zou worden. Toen dat akelige testament bekend werd. kwamen ze als een troep haaien op ons af. Ik moest Querne wel aanmoedigen uit puren drang tot zelfbehoud. Het kan niet. het kan eenvoudig' niet, dat ik met een man zonder geld trouw. Maar veronderstel, dat ik geen. man zonder geld was Er was een vreemden klank in Rorie's stem. Li lian wist nog niets van het later gevonden testament. Ze liet zijn hand los en trok haar mooie schouders op. Wat heb ik er aan om onzinnige dingen te ver onderstellen, zoi ze geprikkeld. We leven niet in een sprookjeswereld. Ze keek hem recht'in de oogen. Ik wou dat het zoo was. Rorie keerde zich om; hij vatte haar hoofd in zijn handen en keek haar diep en peinzend in de oogen. Do zwoele geur van do rozen op haar japon maakte hem dronkenechte rozen flitste het even met bitterheid door ziin hoofd, geen prullige imitatie van papier Is de macht van het geld' sterker dan de macht van je liefde voor mij? Ze trachtte zich los te maken; zijn blik on zijn week© stem brachten haar in verwarring 'Ze voelde zich laf en slecht, maar ze mocht haar doel niet uit het oog verliezen, zei de stem van ha*r' koel verstand Je begrijpt het niet. was alles wat ze zegge* kon. Ik geloof, dat ik het helaas al te goed ^^riin. zei hij dof. terwijil zijn armen slap langs ,,*u bchaam neervielen.

Schager Courant | 1927 | | pagina 1