r Fortuin's nette Hui Rietschouw Een nette Werkster jonge Boerenknecht, HENRY FORD. VOETBAL. z WEIDE Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Advertentiën. M. WISSEKERKE 5 H. WISSEKERKE-Hoevens Dankbetuiging Dankbetuiging Kleedingmagazijn, Versche Vaarzen, ZONDAG a.s. Grita Voetbalwedstriji te Breezand „West-Frisia I" van Enkhuizen „H. R. C. I" van Helder. te Oudesluis. Bal na. Polder Wieri De jaarlijksche GERET. GEMEENTE te Anna Paulowna. voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2Vt uur. Preeklezen. EVANGELISATIE te: Schagen. voorm. 10 uur (zomertijd), de heer W, J. Kooiman. Candidaat te Hoilandscheveld (Dr.) Nam. 5 uur, de heer Boon van Breezand, Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. POLITIE. Gevonden ©en rijwielplaato©. EEN NIEUWE OPENBARE SCHOOL? Naar men ons meedeelde, zijn in de laatste ver gadering van B. en W., met den Inspecteur van het Lager Onderwijs, besprekingen gevoerd over de stich ting van een nieuwe openbare school, of een kostbare verbouwing daarvan. Het schijnt dat de Schoolin spectie hierop sterk aandringt. Mocht het zoover ko men, dan kan Schagen's burgerij zich op de noodige belastingyerhooging praepareeren, temeer daar in de eerstvolgende raadsvergadering wellicht reeds een aanmerkelijke belastingverhooging, in den vorm van het bepalen van een hooger vermenigvuldigingscij- ler, door B. en W. zal worden voorgesteld. SPARTA. Door onze plaatselijke voetbalvereniging worden gedurende de maanden Mei. Juni en Juli Nederlaag- wedstrijden georganiseerd, waarvoor als prijzen zijn beschikbaar gesteid: 1ste prijs zilveren beker. 2de pr. zilveren tak. Er kan alleen worden deelgenomen door elftallen, spelende in den Nederlandscben Voet balbond derde of vierde klasse, reserve tweede of derde klas. Het programma is a.v. vastgesteld: 22 Mei: Sparta I—Zaandijk 1 (Zaandijk). 29 Mei: Sparta 1—AVestfrlsia 2 (Enkhuizen). 12 Juni: Sparta 1—Alcmaria 2 (Alkmaar). 19 Juni: Sparta 1—D.W.V. 1 (Nieuwendam). 3 Juli: Sparta 1—H.R.C. 2 (Helder). 10 Juli: Sparta 1—Assendelft 1 (Assendelft). 17 Juli: Sparta 1—W.F.C. 2 (Wormerveer). 24 Juli: Sparta 1Zaanlandia 1 (Zaandam). I 31 Juli: Sparta 1Stormvogels 2 (IJmuiden. Zeer zeker een schitterend programma. We ver wachten dan ook mooie wedstrijden. Dat Sparta zich tegen deze sterke tegenstanders tot het uiterste zal weren! Hiervan valt wat te leeren. ANNA PAULOWNA, t Inplaats vain den beecp Sohlahmaloh, tijdelijk om- ferwifzer aan school I, is als Boodanigl benoemd de beo? Brouwer te Sjjbecarspel. VOOR DOORGAANDE REIZIGERS. Met ingang van morgen zullen reizigers, die on- j derweg in een hoogere klasse willen overgaan of verder willen reizen dan het station van bestemming van hun plaatskaart, wederom aan den conducteur I icunnen bijbetalen; men moet echter, vóór dat inen in de hoogero klasse stapt of vóór dat men door reist, den conducteur waarschuwen, anders is men ttrafbaar. ERNSTIGE AANRIJDING. Op den Rijksstraatweg onder voormalig Schoten is een 52-jarige wielrijder gisteren door een aut> bu$ aangereden. Hij bekwam ernstige hoofdwonden en werd in bedenkelijken toestand naar de Maria- stichting te Haarlem overgebracht. DOODELIJK ONGEVAL. Gisternacht halfvier is op het terrein van de Hoog ovens te IJmuiden de gehuwde smelter D. bij het oversteken van een spoorbaan door een weegwagen gegrepen en onmiddellijk gedood., NACHTVORST. In den afgeloopen nacht heeft het in Twente hard gevroren. Op verschillende sloten lagen hedenmor gen een ijslaag van meer dan 1 c.M. dikte. Vroege aardappelen, boonen, enz. zijn te gronde gegaan. Aan de prachtig en rijkbloeiende vruchtboomen is veel schade aangericht. FABRIEK AFGEBRAND. Uuit Gennep, 11 Mei. In den afgeloopen nacht om streeks twaalf uur werd brand ontdekt in de mout- fabriek „Aurora" alhier. In korten tijd stond de ge- heele fabriek in lichtelaaie. De brandweer stond met haar beperkt materiaal machteloos tegenover de vuurzee en moest zich bepalen tot het vrijhouden van de aan de fabriek grenzende woning van den directeur, den heer Bekker. De fabriek brandde ge heel uit. Dit is reeds de derde maal binnen enkele jaren, dat deze fabriek door brand, verwoest is. De vermoedelijke oorzaak is moutbroei. Verzekering dekt de schade. DE EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd de wetsontwerpen tot afschaffing I van de colleges van zetters van 's rijks directe be- I lastingen, wijziging der land- en tuinbouwongeval- lenwet 1922 en aanvulling en verhooging van hoofd- i stuk 10 der staatsbegrooting 1926. AUTOBUS EN TRAM Uit Rotterdam, 10 Mei. Hedenavond heeft aan den oprit aan den Westervarkensoordschenweg een botsing plaats gehad tusschen een autobug en een motoiwagen van lijn 2. De bestuurder van de auto bus, de 40-jarige T. V., die den dienst Charloi-Dier- gaardelaan reed, wilde op den oprit de tram voor bijrijden. Hij wist echter niet, dat de rijweg verderop tusschen de ra.ils veel te smal wordt om een voertuig te laten passeeren. Ten gevolge daarvan geraakte zijn voertuig beklemd tusschen een stoep en den motorwagen. Het voorbalcon van dit laatste voer tuig werd ingedrukt, ten gevolge waarvan de 57- jarige caféhouder F. van den Berg, en de 15-jarige knaap C. Kurvink gewond werden. Eerstgenoemde brak het rechterbovenbeen, terwijl de jongen door glasscherven aan het hoofd verwond werd. Leden van den Geneeskundigen Dienst verbonden Van. den Berg ter plaatse, waarna beide slachtoffers naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werden vervoerd. Ten gevolge van de botsing braken alle ruiten van de autobus. Deze werd door den bijwagen op het .oetpad gedrongen en botste daar tegen het afsluit hek. Ware dit niet geschied, dan zou het voertuig, waarin zich vele passagiers bevonden, ongetwij feld van den dijk zijn gestort. Thans kwamen de passagiers met den schrik vrij. De autobus was zoo danig gehavend, dat zij niet meer vervoerd kon worden. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den bestuurder én de autobus voorloopig in beslag genomen. TeL DOOR EEN MELKKAN GEDOOD. Te Schipluiden had gisteren een droevig ongeval plaats. Toen de landbouwer B. met een melkwagen naar de stad reed, is het voertuig bij het nemen van een bocht gekanteld, waarbij zijn 5-jarig zoontje een volle melkkan opu het hoofd kreeg. Het kind bekwam een schedelbreuk en is kort daarop over leden. Een ander jongetje, dat ook meereed, werd licht gewond. DE IJSHEILIGEN. Het filiaal van bet Kon. NecL Met. Instituut te Amsterdam schrijft: De IJsheiligen zijn dit jaar precies op tijd geko men en het ziet er naar uit, dat zij Europa nog niet direct verlaten zullen. Hooge druk over de Britsche Eilanden, lage druk over Scandinavië, waardoor een Noordelijke luchtstroom over een groot deel van Europa ontstaat, zijn noodig voor hun intocht er» voortbestaan. Eén depressie uit het Noorden komende en naar het Zuidoosten over Scandinavië, Tinland en Oost-Duitschland wegtrekkende, hebben wij ver werkt; een tweede nadert in het verre Noorden bij Röst en Haparanda. Deze zal zich waarschijnlijk weer in dezelfde richting als haar voorgangster be wegen. zoodat de Noordelijke luchtstroom weer versterking krijgt, na de onderbreking van heden, en het koude weer houdt aan. Dat de koude-invol gevoelig is, hebben wij allen ondervonden; in getallen uitgedrukt, vinden wij voor geheel Europa het volgende: Op 9 Mei was de gemiddelde temperatuur 0.6 gr. C. boven de norma- le; op 10 Mei 1.4 gr. C. en op 11 Mei 3,8 gr. C. onder de normale. Deze waarden gelden voor des morgens 7 uur. —BARS IN GERHORN, In de laatste vergadering van Het Witte Kruis afdeeling Barsingerhorn, werd besloten, met het oog op het voorkomen van mogelijke ongelukken, b.v. door het breken van electrische geleidingen, gummi handschoenen enz. voor het gebruik daarvan, zonder eigen levensgevaar dergelijke draden te kunnen ver wijderen. In verband met dit besluit zijn thans bij den heer L. Kaper, veldwachter te Barsingerhorn. den heer J. Langedijk te Kolhorn en in de kaasfabriek van ..de Crema" te Haringhuizen. afgegeven een paar gumimihandschoenen, een glazen plaat en een ge- isoleerde combinatietang. Degene, die dus van die hulpmiddelen in gevallen o.in. als hierboven bedoeld, gebruik wenscht te ma ken, kan ze aan voornoemde adressen gratis vre- krijgen. —BARSINGERHORN. De voorbereiding voor het hier in Juni a.s. te hou den Fancy-fair gaat buitengewoon voorspoedig. De animo tot medewerking is groot, de medewerking door het beschikbaar stellen van allerlei artikelen niet minder. Van alle kanten wordt steun toegezegd. De firma Van Nelle te Amsterdam heeft zich be reid verklaard de verzorging van den theetuin op zich te nemen. EEN NIEUWE VLEESCHKEüRINGSDÏENST—BAR SINGERHORN. Zaterdag 14 Mei a.s., zal des middags ten 2 uur, te Barsingerhorn plaats hebben een vergadering van Burgemeesters, Wethouders, Raadsleden en Secreta rissen der gemeenten Petten, Callantsoog, Sint Maar ten, Harenkarspel, Zijpe, Schagen, Wieringerwaard, Anna Paulowna, Wieringen, Barsingerhorn, Winkel, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp en Heerhugowaard, om te (bespreken het plan tot oprichting van een keuringsdienst voor vee en vleesch voor deze veer tien gemeenten en daaraan te verbinden een Ver- nietigingsinrichting en Centrale Noodslachtplaats. Door een commissie, bestaande uit de heeren K. Breebaart Dz., J. de Moor, J. Koster, P. Pluister, Mr. D. Breebaart Kz., P. de Boer en P. Bronder, is een uitvoerig rapport opgemaakt met exploitatierekening. Zij stellen voor als centrumgemeente wederom aan te wijzen Barsingerhorn, de overeenkomst aan te gaan voor 10 jaar. Zij wenschen aan te stellen: een directeur, belast met het toezicht over den geheelen dienst en het verrichten van noodslachting-keurin- gen; een adjunct-directeur, belast met het verrichten van noodslachtkeuringen, misschien ook voor gezon de keuringen en verder ter vervanging beschikbaar bij ontstentenis van den directeur; drie hulpkeur meesters, belast met de gezonde keuringen en een administrateur. Deze ambtenaren voorloopig te be noemen. Het totaal der uitgaven is geraamd op f 15300.Deze uitgaven te dekken door te heffen keurloonen, wat een bedrag van f 15965.thans reeds zou 'beloopen in de verschillende gemeenten samen. Wordt er een noodslachtplaats en vernietigingsin richting aan den kring verbonden, dan komt de com missie tot een ontvangst- en uitgaafcijfer van f 33231.—. EENIGENBURG. De tuinbouwvereenisdng „de Noordwest" vergader de ten lokale van den heer K. Visser alhier. Aanwe zig met bestuur 19 leden. De voorzitter opende deze bijeenkomst met een welkom, memoreerende de slechte bedrijfsuitkorn- sten van 1926 en de hoop uitsprekende, dat 1927 voor het bedrijf beter resultaten moge opleveren. Wegens ongesteldheid van den secretaris las de voorzatter de notulen, welke zonder op- of aanmer kingen werden goedgekeurd. Medegedeeld werd. dat dit jaar geen uitkeering der C.V.V. aan de vereen, zou geworden, daar deze penningen in de reservekas der C.V.V. zouden wor den gestort ten behoeve nieuwbouw veiling. Hierna had stemming plaats voor afgevaardigden naar de algemeen© vergadering, waarbij werden be noemd de heeren P. Blom. C. Kos. A. Kossen. W. en C. Meijles, J. Stro-oper. C. Pronk. L. Visser en P. Zomerdijk en als plaatsvervangers de heeren M. Blokdijk., Jn. Stoop en S. Pronk. Hierna behandeling van den beschrijvingsbrief en zoover het eigen voorstel betrof, de houding der ver- eeniging bepaald. Bij de rondvraag werden verschillende punten naar voren gebracht, o.m. de wenschelijkheid tot het houden van een tuinbouwcursus in den a.s. win ter. Bij genoegzame deelname werd bij voorkeur een bemestingscursus de meest wenschelijke geacht. Ge gadigden kunnen zich hiervoor tijdelijk bij den se cretaris aanmelden. Verder deelde voorzitter mede. bereid te zijn voor elk der leden een bepaald aantal zetkool voor billij ken prijs te leveren, ten einde te trachten de be waar kool (roode) te verbeteren. Ook de heer S. Krijgsman stelde zich hiervoor be schikbaar. De meeste der aanwezige leden wilden hiervan gaarne gebruik maken. Hierna volgde sluiting miet dank voor de geani meerde bespreking. MINISTER KAN ZAL NOORDHOLLAND BEZOE KEN. In aansluiting van de mededeeling door den voorzitter van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier in de gister gehouden voorjaarsvergadering gedaankunnen we mededeelen. dat vrij zeker het bezoek van Mi nister Kan aan deze streek nog in de maand Mei zal plaats hebben. WIERINGEN. DBL en W. hebben aan den heer AL Ruma op zijn verzoek, wegens diens benoeming tot ambtenaar bit de M.U.Z. te 's Gravenhage, eervol ontslag verleend als ambtenaar ter secretarie alhier met ingang van 1 Juni a.s. WIERINGEN. Woensdagvoormiddag had1 in 't hotel van den heer Lont te Hippolytushoef de stemming plaats voor drie hoofdingelanden van het Heemraadschap Wieringen. met als uitslag, dat de aftredende heeren S. Koorn Jz. te Stroe. S. Russelman te Poelweg en S. Cz. Veerdig te Oosterklief, werden herkozen. —ANNA PAULOWNA. Öip Zondag 29 Mei zal de Heldersche Athletiek- kring zijn eersten wedstrijd van dit seizoen houden en wel op het Etxcelsior-terrein alhier. Het volgende programma zal hierop worden ver werkt: 1. 100 ML hardloopen. 2. 400 M. hardloopen, 3. 150 OM. hardloopen. 4. 4 maal 100 M. estafette 5. Hoogspringen met aanloop, 6. Vèrspringen met aan loop. 7. Polsstokhoogspringen, 8. Discuswerpen. 9. Kogelstooten. 10. Speerwerpen. Open nummers dames: 1. 100 M. hardloopen. 2. 4 maal 100 M. estafette, 3. Hoogspringen met aanloop, 4. Speerwerpen. Laat ons hopen dat er ook nu weer voldoende deel name voor deze wedstrijden var den H. A. K. is. op dat zij. evenals die van verleden iaar. ten volle mo gen slagen. ANNA PAULOWNA De vereeniging „Altijd Verder" hield Zondag 1.1. een wedvlucht voor postduiven vanuit Libramont (België) met den volgenden uitslag: 1. Raaijmakers; 2 en 3 Blaauboer, 4, 3 en 7 Spigt, 6 en 12 M. Tijsen; 8 Van Steijn; 9, 10, 11 en 14 Ter Burg; 13 Van den Bergh; 15 en 16 C. de Vliegher; 17 J. Hoogewoning, De snelste duif legde den afstand van 334.55 K.M. af in 5 u. 47 m. OPRUIING? Op den 1-Meidag heeft een der socialistische groe pen te Deventer een strooibiljet verspreid, waarin naar de meening der politie op strafbare wijze werd aangespoord tot weigering van den militairen dienst en het gehoorzamen aan miliaire bevelen. Aan de verspreiding daarvan hebben verschillende personen deelgenomen, die reeds zijn verhoord. Do oorrespondent ider N.R.Ct. 'heeft eenige dagen geleden een bezoek gebracht aan Ford en zijn fabrie ken en schrijft daarover het volgende: De fabrieken der Ford Motor Company te Detroit liggen in drie verschillende groepen. De zoogenaam de „Highland Park Plant", waar de automobielen ge maakt worden, ligt even buiten Detroit, vrijwel aan de tegenovergestelde zijde van waar de „Fordson Plant" ligt, de enorme fabriekengroep op het terrein bij de River Rouge, waar oorspronkelijk alleen de Fordson-tractor gemaakt werd, waar men nu echter hoogovens, cementfabrieken, een papierfabriek, ijzergieterijen, zaagmolens, enorme electrische cen trales en andere tot Ford Motor Company behoorende ondernemingen vindt. De derde groep is het mooie gebouw te Dearborn,waar de hoofdkantoren zijn en de werkplaatsen voor experimenteel werk een de la boratoria. El<k dezer groepen ligt in een andere gemeente, alle drie zijn dat kleine voorstadjes van Detroit. „Ford heeft al 2ijn gebouwen in de voorsteden ge bouwd om de hooge Detroitsche belasting te voor komen", vertelt ieder Detroitenaar je met een zuur lachje. Van de bovengemelde groepen is de „Fordson Plant" uiterlijk de meest bezienswaardige. Die van Deaborn imponeerde mij het meest. Per slot zijn de twee andere fabrieken of fabrielcs-groepen zoo kolos saal en enorm dat ze me overweldigden en andere gevoelens volkomen overheerschen. Dat „Dearborn" me imponeerde moet waarschijnlijk voor een groot deel worden toegeschreven aan het feit, dat ik me hier van Ford's persoonlijkheid het sterkste bewust werd. Want de kantóren te Dearborn. de werkplaatsen, de laboratoria, istaan alle onder Ford's persoonlijk toezicht. Wie zich voorstelt dat Henry Ford, nu hij zijn schaapjes op het droge heeft, het er rustigjes van neemt en enkel in naam nog bij de Ford Motor Com pany blijft, heeft het geheel mis. Het omgekeerde is waar. In naam is Henry Ford niet meer bij de zaak betrokken. Zijn zoon Edsel is sedert jaren president van de Ford Motor Company. De reden waarom Ford dezen titel aan zijn zoon heeft afgestaan, heb ik niet kunnen ontdekken. Maar wat zijn zoon en anderen dan ook heeten mogen, er is in de Ford Motor Com pany maar één man, met wien te rekenen valt, en dat is Henry Ford. Ford is niet alleen een sterke en overheerschende persoonlijkheid, maar tevens iemand die werkzaam is en rusteloos en bovendien niet heel veel aan ande ren kan overlaten. Geen wonder dus dat in de fa briek te Dearborn, waar hij dagelijks komt, zijn in vloed zoo sterk gevoeld wordt. De gebouwen der Ford Motor Company te Dear born bevatten een eigenaardig mengelmoes van be langen. Ten eerste heeft Henry Ford er zijn privé- kantoor met daaraan verbonden een soort werkka mer, waar hij prutst en knutselt, wanneer men deze kleineerende uitdruk'kinggen niet betrekking op Ford tenminste gebruiken mag. In nauw verband met deze werkkamer staande laboratoria en uitgestrekte experimenteele werkplaatsen, waar een groot aantal van Ford's beste werktuigkundigen en ingenieurs voortdurend bezig zijn aan verbeteringen, vereenvou digingen en vindingen te werken niet alleen voor de automobielen en tractors die de Ford Motor Com pany vervaardigt.maar ook voor de machinerieën en werktuigen, waarmee deze producten worden ge maakt. Vervolgens vindt men in deze gebouwen ook het redactiekantoor van de „Dearborn Independent", het weekblad, dat Ford uitgeeft en waarover op het oogenblïk zoo veel te doen is. De „Dearborn Indepen dent" valt in het kader van Ford's liefhebberijen en stokpaardjes, en het is voorwaar geen toeval, dat het redactiabureau van Ford's orgaan zoo dicht binnen diens bereik ligt. Er is gedurende de laatste weken heel wat over dit tijdschrift te doen geweest. Ik doel nu op het proces dat er op het oogenblik gaande is tegen de „Dearborn Independent" naar aanleiding van aanvallen en beschuldigingen, die dit blad open lijk uitbracht tegen een bekend Amerikaansch rechts kundige, die het blad nu wegens laster vervolgt. De aanklager stelt Ford persoonlijk verantwoordelijk voor den smaad hein in het tijschrift aangedaan, terwijl Ford's advocaten, daarin bijgestaan door den redacteur en directeur van het blad alles doen om te bewijzen, dat Ford noch met de politiek van het orgaan, noch met den inhoud ooit heeft uit te staan. De „Dearborn Independent" wordt ook in Dear born gedrukt. De drukkerij, waar tevens alle druk werk voor de Ford Motor Company wordt vervaar digd, ligt in dezelfde fabrieksgroep. Maar de „Dearborn Independent" is niet de eenige van Ford's liefhebberijen. Het is meer nog dan een liefhebberij. Het is haast een van Ford's geloofsbegin selen. Niet de nreuwerwetsche dans, niet de Fox trot, de Charleston of de Tango. De ouderwetsche dans, de Polka, de Mazurka, de Wals, de Quadrille- In een boekje getiteld „Good Morning" (uitgegeven door de Dearborn Puiblisbing Company) zetten de heer en mevrouw Henry Ford uiteen dat mèt den ouderwetschen dans goede manieren en hoffelijkheid de wereld zijn uitgegaan en dat ter bevordering van goede zeden en vormen door het echtpaar Ford de ouderwetsche dans weer in het leven terug wordt ge roepen. Vóór mijn tocht naar Detroit en mijn bezoek aan de Ford Motor Company had ik reeds heel wat over Ford en de ouderwetsche dansbeweging gehoord Het verbaasde me niet, te Dearborn o.a. ook met Ford's dansmeester kennis te maken. Wel verbaas de het imij, dat deze zoo'n belangrijke rol speelde, dat hij zijn bureau deelde met den directeur van de Dearborn Independence. Nog meer verbaasde het mij dat een ieder den dansmeester niet alleen geheel au sérieux nam, maar dat men van mij ook scheen te verwachtein dat ik hem, zij het dan ook als een bij-product dan toch als een belangrijk bijproduct zou aanvaarden. De dansmeester zelve scheen mijn gebrek aan belangstelling alles behalve vriendelijk op te vatten wat er niet op verbeterde, toen hij mij botweg hoorde bedanken voor de gelegenheid, die mij geboden werd, hem te interviewen. Henry Ford komt dagelijks in de Dearbornsche fabriek. Hij is geen man van mechanische gewoonten. Hij doet waar hij lust in heeft. Dikwijls zie je om een uur of tien den grooten bruin-rooden Lincoln- automobiel voorrijden. Nog voor dat de groote, breedgeschouderde, in een ruige overjas gehulde chauffeur den wagen tot stilstand heeft gebracht, zie je Ford's lange, eenigszins schrale gestalte er uit springen. Hij slaat het portier dicht en loopt het ge bouw binnen. Uiterlijk is Ford bij uitstek het type van een Yankee. Hij is beter gekleed dan de meeste Amerikanen, vooral zorgvuldiger. Ford is gemakkelij ker te herkennen. Zijn fijne, scherpe trokken, niet oveirintelligent maar wel schrander en zijn licht zwaaiende gang vallen dadelijk op. Maar lang niet altijd laat Ford zich met den groo ten luxueuzen Lincoln naar zijn kantoor rijden. Ford draagt de sleutels van de groote voordeur van het gebouw zelf in zijn zak. Hij houdt er niet van, be lemmerd te worden in zijn plannen. Wanneer het in zijn hoofd op komt 's morgens voor het ontbijt naar 't kanttor te gaan. of' 's avonds na tafel, danmoet hij dat ongestoord kunnen doen. In dat geval springt hij in zijn Ford en rijdt in zijn „dooie-eentje", zooals hij dat eigenlijk het liefste doet. Want Henry Ford is een hoogst eenvoudig man, hij mag dan zoo veel millioenen hebben, dat ihij er onder gebukt gaat. Hij mag er liefhebberijen en stokpaardjes op na houden die alleen iemand met millioenen zich permitteeren kan, in zijn gewoonten is hij gebleven wat hij in zijn uiterlijk is: een typische Yankee. Geen opsmuk, geen strijkages. Een staaltje hiervan hoorde ik van ken nissen in Detroit. Op een Zondagavond brachten zij een bezoek aan den heer en mevrouw Ford. Het was een uur of zes. De heer Ford opende zelf de voor deur. Nadat zij een poosje in de huiskamer hadden zitten praten, vroeg mevrouw Ford haar mari het theewater op te zetten. Daarna stond zij zelf op om thee te zetten, als eenvoudige verklaring daarvoor gevend, dat „de hooien hun uitgangsavond hadden' INPLAATS VAN KAARTEN. Geboren: GEERTJE, dochter yan C. MUL. A. MUL—Klomp. Winkel, 10 Mei 1927. y ii A OÖCOOOCXJÖOCOCX) Den 19den Mei hopen mijn w lieve Pa en Moe, z hunne 12^-jarige Echtvereeni- 0 ging te herdenken. Q Hunne liefhebbende Q ANNIE. 0 8 Schagen, Noord 30,. Mei 1927. 0 Receptie van 3—6 uur. 9 OiOOSOOGOOIOOSOOSOOïOQO OSOöOOiOOiOOèO' Den 15 Mei hopen mijn ge- liefde Ouders J. PLEIJTER Q P. PLEIJTER-Wit Q hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Q Hun dankbare ZOON. Oosterweg. 9 y Nieuwe Niedorp, Mei 1927. 0 Receptie 2—4 uur nam. 9 0i0a0(X)CX)0DCX)0!0CX) Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank aan Familie, Buren en Kennissen, voor de belangstelling, bij ons Huwelijk ondervonden. Joh. v. d. Molen. M. v. d. Molen—Kuijper. Moerbeek, 12 Mei 1927. Hierbij betuigen wij onzen hartelij- ken dank voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij ons 25- jarig Huwelijk. Jh. Kos, Eenigenburg, Mei 1927. Kos—Koorn. Hiermede brengen ondergeteekenden hun welgemeenden dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun 25-jarig Huwelijk ondervonden. G. de Boer Ez. A. de Boer—Rademaker. Burgerbrug, Mei 1927. Met deze betuigen wij onzen har- telijken dank voor de belangstelling, bij ons Huwelijk ondervonden. E. de Boer Gz. C. de Boer—Hemmer. Egmondermeer, Mei 1927. Ondergeteekende betuigt zijn wel gemeenden dank voor de vlugge rege ling en uitbetaling met het ongeval van zijn stier, door de Maatschappij „Novum" te Nieuwe Niedorp. Agent: K. J. KAAN. G. KUIKEN, Anna Paulowna. Elfring zal mee helpen strijden In den internationalen voetbalstrijd, Zal 't hem lnkken, zal hij winnen, Even als ons, noemt men hem dan wijd en zijd. Langestraat, hoek Houttil, ALKMAAR. met 20 L. melk te koop. J. J. BERGMAN, Kromme Tocht, Anna Paulowna. Biedt zich aan 30 jaar, met kind, P.G. Brieven onder lett. N S, postkantoor Winkel. versus Aanvang half 3. op Zondag 15 Mei 1927 in het lokaal Joch. Kreijger Aanvang half 8 (O. T.) Entrée f 0.75. Gehuwd paar f 1.—. Verplicht programma 10 cent. zal worden gehouden op Zaterdag 21 Mei 1927. Het Bestuur. gevraagd, bij Mevr. SCHOORL, Laan 4. gevraagd voor 2 Merrie's met veu len. K. J. KAAN, Anna Paulowna. Voor direct gevraagdeen med kunnende melken, bij H. Bruin, Berkmeer, Heerhugowaard Noord.

Schager Courant | 1927 | | pagina 3