Purol bij doorzitten en stukloopen der Huid. Radioprogramma Uit de Molukken. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Welke slechte gevolgen door onvoldoende minerale 'oorziening kunnen ontstaan, werd verder behandeld. Üewezen werd op den snelleren teruggang der melk- rift, op zwakke jongen of verminderde vruchtbaar- ïeid. Bij jonge varkens en kuikens treden ziekten en verminderde groei door te kort aan stoffen als kalk ;n phosphorzuur, op. Zal men binnenkort de kunstmatige bestraling met altra-violet licht in de veehouderij toepassen? Die vraag is nog niet te beantwoorden. In de tweede plaats behandelt spreker de samen hang, welke er tusschen de voeding en de voortplan ting bestaat. De ervaring leert, hoe dikwijls juist hij dieren, die overigens een hooge waarde bezitten, de vruchtbaar heid te wenschen overlaat. Door zeer veel proefne mingen -bleek het ontbreken van voldoende eiwit en zouten aanleiding tot bezwaar bij de voortplanting op to kunnen leveren; microscopische afwijkingen der geslachtskiieren waren niet zelden aanwezig. Men moot verder aannemen dat een bijzonder vrucht- baarheidsvitamin-e in het rantsoen aanwezig moet zijn. De voeding, de stofwisseling en het functioneeren der klieren van inwendige secretie, waaronder de ge- slachtsklieren, hangen nauw samen. Vele waarnemingen en ook enkele onderzoekingen toonden aan dat door vetmesten de geslachtsorganen beschadigd worden; vooral bij ganzen werd dit ge vonden. Spreker hoopt de hoorders er van overtuigd te heb ben, dat de voorziening met minerale stoffen' veelal het zwakke punt in de voedering is. Ook dient men te beseffen dat het effect van de voeding mede afhangt van de omstandigheden als beweging en zonlicht en dat de voeding behalve op een voedingstoestand en productie ook invloed heeft op functies als do voortplanting. Zal onze veefokkerij en veehouderij aan de spits blijven staan, dan moet hier, evenzeer als elders, toegepast worden wat de wetenschap aan het licht heeft gebracht, anders geldt ook in dit geval dat stil stand achteruitgang beteekent. (Applaus.) Van de Werktuig encommissie. Door den heer Jm. Blaauboer Gz. worden mede- deelingen gedaan van de Werktuigencommissie. Bij een paar practische werktuigen had de commissie aardige uitkomsten, voor de praktijk bevredigend, n.1. de melkmachine en de molploeg. Ten aanzien van de Manus-melkmachine, deelde de heer Blom te Oudorp mede, dat met twee man, één zorgde voor de behandeling der machine, de andere voor het opbergen der melk en het namelken, wat bij enkele koeien moet gebeuren, er dan 20 koeien in één uur kunnen worden gemolken. Aan stroom werd in de 28 dagen 34 K.W.U. verbruikt, terwijl als onderhoud 2 stel nieuwe speenrubbers per jaar noo- dig bleken. Bij den heer A. Blaauboer Pz. te Wieringerwaard is een Alfa Laval-machine in gebruik, gedreven door een benzinemotor en de heer Blaauboer is er zeer tevreden over. Voor de molploeg is een mooi arbeidsveld, door den heer K. Breebaart Jz. te Winkel beschikbaar ge steld op Wieringen. Hoewel de controle nog niet is geëindigd, kunnen goede resultaten worden geconsta teerd. De gangen -blijven in 't natte gedeelte goed loopen, terwijl ook het water dat op 't land stond, door het trekken van de snede door de bovenste klei- leomlaag zakte, hoewel 't loopen der gangen uitbleef, wat door den doorlaatbaren ondergrond werd ver oorzaakt. Lof wordt gebracht aan de beide bedrijfsboeren van den heer Breebaart voor hunne medewerking. Door de afdeeling Waard en Groet van de Hol- landschc Maatschappij van landbouw is besloten, een molploeg te koopen, waardoor de commissie meer gegevens zal kunnen krijgen. Vragenlijsten zullen worden verzonden over het gebruik van tractors te genover paarden, locomobiel, electrische drijfkracht. Ook in de Beemster is mol-drainage goed bevallen. De heer Jm. Blaauboer Kz., Barsingerhorn, in formeert naar de uitkomsten der melkopbrengst en den invloed op vetgehalte bij gebruik van 'n melkma chine. Er wordt medegedeeld dat opbrengst en vet gehalte verminderen bij gebruik van 'n melkmachine. De heer Ir. C. Nobel zegt., dat aan de Werktuigen commissie nimmer medegedeeld is, dat die mindere opbrengst en minder vetgehalte zich hebben voorge daan. De heer Jm. 'Blaauboer Gz. oordeelt dat deze quaes- tie onder de oogen dient te worden gezien door de zuivelfabrieken. Het bevorderen van goed melken- Door den heer Dr. L. T. C. Scheij worden mededee- lingen gedaan van de commissie voor de Melkcur- sussen. Er zijn 2 plaatselijke melkcursussen tot stand ge komen, n.1. in de Zijpe, van de Landbouwmaatschap- pij-afdeeling en in de Heerhugowaard, eveneens van de Landbouwmaatschappijafdeeling. Ze stonden resp. onder leiding van de heeren Daan 'Kaan en D. Doets Pz. De commissie is van oordeel dat er behoefte ont staat aan een 2en cursus ter opleiding van voor melkers. Er zijn gediplomeerde voormelkers van den eersten cursus, die zich in hun tegenwoordige be trekking niet kunnen beschikbaar stellen om een plaatselijken cursus te leiden, hetgeen jammer is. Meer leerkrachten zijn noodig, opdat de kosten niet worden verzwaard met reiskosten. Twee vóormel- kers van den cursus 1925 hebben, vooral door hun diploma als voormelker, en dat als melkcontroleur, oen betrekking gekregen aan een zuivelfabriek en dat is een krachtige opwekking. Van den Inspecteur van hot. Landbouwonderwijs is de medewerking om een subsidie van het bekomen, verkregen. De heer Kaij vraagt, of er al boeren zijn, die de methode in toepassing hebben gebracht en met welke resultaten. De heer Dr. Scheij zegt, dat de heer Daan Kaan hoog weg loopt met de methode en ook de heer Doets, hier aanwezig, past de methode toe. Onder de regels om af te zijn van het toezicht door den Keu- ringswarendienst, is o.a. ook de methode-Heida, dat is de methode die hier wordt toegepast. Het is jam mer, dat van zekere zijde nog altijd maar die methode wordt beschouwd als iets theoretisch. Ook in de Beemster komt dit jaar weer een melkcürsus tot stand. Op verzoek van den heer Kaij geeft de heer Doets mededeelingen over de uitvoering der melkmethode. De begrooting voor 1927, sluit in uitgaaf en ont vangst op f2803.64Vk, met een post onvoorzien van f 528.641/2- Ze wordt onveranderd vastgesteld. Bij de ronddraag brengt de heer P. Blaauboer, Koï- horn, namens de Vereeniging van Fijnzaadtelers „Noordiholland", dank voor de toegestane subsidie. Spr. uit den wensch, dat deze samenwerking goede vruchten zal afwerpen. Hierna sluiting. Van een oud-inwoner van Schagen ontvingen wij den volgenden brief: Over dit gedeelte van onze Oost met Amboina als centrum, wordt zoo weinig vernomen in het moeder land. Daar ik werkzaam ben aan boord van een opnemingsvaartuig (zeekaarten vervaardigen) kom ik steeds in de gelegenheid bepaalde eilanden-groe pen van meer nabij te leeren kennen. genaamd, geographisch behoorend tot het werelddeel Australië. De twee voornaamste eilanden zijn Klein en Groot Kei, het eerste is meer laagland, terwijl Groot Kei geheel bergachtig is. De zetel van den Ge zaghebber is te Toeal (Klein Kei), tevens het middel punt van den handel, hoofdzakelijk gedreven door Arabieren en Ghineezen. Eens per 14 dagen doet een K.P.M.stoomer Toeal aan. De oorspronkelijke bevol king is door vermenging met andere rassen als Ma- kassaren, Bandaneezen, Papoea's en Alfoeren verlo ren gegaan. De menschen zijn er van oorsprong hei denen, doch tegenwoordig worden die zeldzamer door het werk van de zending, Missie en Islam. De gods dienst is een zonnedienst met animisme en voor ou- derdienst vermengd, natuurlijk houdt men er nog et telijke beschermgeesten op na. Het volksvoedsel be staat, als overal in de Molukken, uit sago en visch. De producten van dit eilandenrijk zijn copra, sago, houtsoorten o.a. ijzerhout, dan treft men er de Bengkoedoewortel aan, waaruit een goede verfstof verkregen wordt. Een soort industrie komt voor op Groot Kei, waar een gedeelte van de bevolking zich onledig houdt met 't bakken van aarden potten. Bij mijn tochten ondervond ik zeer veel belang stelling van de bevolking, dl evriendelijk en behulp zaam is. Ik moest o.a. metingen doen en een baken plaatsen op den berg „Gelaniet", pl.m. 112 Meter hoog. Toen we met de motorsloep aankwamen, stond de geheele kampongbevolking reeds op het strhnd en met een luid geschreeuw van „Ameto, Ameto" (hetgeen hier zooveel als vriend beteekent) werden wij ontvangen. Alras hielpen allen mede, gereedschap en materiaal naar boven te brengen, hakten boomen, om op den top van den berg vrijer uitzicht te krijgen. Gedurende deze werkzaamheden zongen en schreeuwden zij fanaat. Na afloop gaf ik den oudsten (orang toea) 2 pakjes ohag „van Nelle" met vloei, er ontstond een hevig gedrang om een strootje ta draaien (sigaret te maken). Van de theodoliet (hoek- meetinstrument) hadden ze niet terug, dat kon niet pluis zijn, een blanke, die om zoo'n raar ding heen draaide. In de Kampong teruggekomen, had men een markt opgericht, waar ik onder luide toejui chingen vruchten kocht, als pisang en papaia. Bij het vertrek naar boord natuurlijk weer een luidkeels „Ameto". Het volgende eigenaardige geval heeft zich eens bij het baakzetten afgespeeld. Ik was er dien dag op uit met Javaansche ma.trozen (Mohammedanen). Er moest veel gehakt worden, plotseling kwamen ze tot de ontdekking dart. er in een boom gehakt was, waaronder een oud graf. Ze werden angstig, gooi den hun pan met rijst op het graf leeg, legden er een flesch thee bij, tabak, lucifers en één trok zelfs z^n schoenen uit om die er op te zetten. Voor mij viel zelfs geen spoor van een graf te ontdekken. Het werk ging echter weer gewoon door, ze hadden den geest bezworen. Bij mijn bezoek aan het klooster te Langoer (eiland Roa) heb ik het energieke werk van de Mis sie kunnen aanschouwen, Aan dit klooster is een jongens- en meisjes internaat verbonden. De kinde ren worden daar degelijk opgevoed. Over de meisjes staan Europeesche zusters, die hier hun geheele le ven blijven., over de jongens staan paters. De jon gens krijgen een paar uur les per dag en verder practisch werk, b.v. timmeren smeden enz.; naar gelang het vak wat zij verkozen hebben. Doch een gedeelte van den dag moeten allen jongens bij het wegen aanleggen helpen. Na het beëindigen der schooljaren kunnen ze gaan werken waar ze willen* Ook de meisjesafdeeling is de moeite waard om ge zien te worden, daar leeren ze van alles, eerst een paar uur school, dan naaien, strijken, koken (op Inlandsche wijze). Hier leert men dus de jeugd wer ken. Dit is wel een heel verschil met sommige stre ken, b.v. te Ambon, waar de kinderen, als ze van een school afkomen (b.v. M.U.L.O.) meestal geen werk kring kunnen vinden, er is geen milieu voor hen, ze hebben niet leeren werken en kennen geen vak. Ze zijn 't liefst als bediende op kantoren en dat kan met allen niet. t Gevolg is ontevreden leegloopers, op één (voor de Inlandsche bevolking) hoog peil van ontwikkeling. Tevens doet de zending veel liefdadig en goed werk, doch jammer genoeg niet zoo doelmatig, daar ue opzet op een dergelijke wijze, grootere financieele bezwaren meebrengt, dan bij de Missie. Aan geneeskundige hulp ontbreekt het hier wel eens en onze dokter heeft handen vol werk. Zoo zijn er binnen 14 dagen pl.m. 400 injecties salversan ge geven tegen de gevreesde sakit loeka (framboesia).. Deze ziekte openbaart zich o.a. door groote open huidwonden. Eerst waren de Inlanders wel wat be vreesd, maar toen ze na pl.m. 3 dagen de resultaten van een injectie zagen, kwamen ze in groote getalan opzetten. Op de Kei-eilanden wordt pittig aan de voetbal sport gedaan. Onze Inlandsche matrozen speelden hier twee wedstrijden tegen clubs van den wal. Groot liefhebber van voetballen blijf ik, bij een tem peratuur van pl.m. 31 gr. Celcius, liever supporter. Voor ons is het beter spelen aan de Loet te Scha gen, het dikwijls glibberige terrein en de vele Sparta- fuiven buiten beschouwing gelaten. Amboina, Maart 1927a WINDOWPAINTER. WTERINGERWAARDw Domsdag-avoaid verouderde 't Dep. Wieringerwaard der "Mij. tofc Nut van het Algemeen, onder leiding van den heer *H. Koster. Aanwezig 4 (zfegge vier) leden. Na opening en voorlezing notulen volgt direct jaarverslag van den secretaris. (Ingekomen stukken waren er niet.) In het jaarverslag komt uit, dat het gepasseerde vereenigingsjaar op kalme en rus tige wijze voor ons departement is voorbijgegaan. De drie winterbHeehkonisten worden besproken, terwijl we ook hebben aangeteekend, dat onze bi bliotheek met ongeveer 100 gelezane en nieuwe boe ken is aangevuld, w.o. zeer goede en lezenswaardige lectuur. In verband met de beschrijvingsbrief der alge- meene vergadering wordt besloten geen afgevaar digde te zienden. Als bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heerenn S. Sieswerda en Ds. E. G-roeneveld wordt eerstgenoemde herkozen, terwijl voor _Ds. Groeneveld die niet herkiesbaar is, gekozen wordt de heer P. Siaal. Hierna rondvraag en sluiting. WIERIN GEIRWAARIX Het bouwen ven een nieuw woon- en winkelhuis aan den Molenweg voor rekening vin den heer C. Visser is bij onderhandsohe aanbesteding, wat betreft het timmerwerk opgedragen, aan den heer A. Nftesse, terwijl de heer C. Dekker voor heb metselwerk zal zorgdragen. ANNA PAULOWNA. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is aan H. J". en H, Naastepad, alhier, vergunning verleend bot het in werking houden van een autobusdienst 'van Den Oever naar Helder v.v., a.m. onder de volgende voorwaarden: 1. De wagens moeten ten genoegen' van Gede puteerde Staten worden onderhouden en in alle opzichten voldoen aan de door dat ooilege te stel len eischen. 2. De ondernemers moeten over voldoende re- servebussan beschikken, opdat het vervoer geregeld voortgang kan vinden; 3. De dienstregeling, waarnaar en de tarieven \vaarvcor gereden wordt, zijn aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten onderworpen j 4. liet volgende traject moet wo den gevolgd: van den Oever over Hippolythushoof, Westerland, van Ewijcksluis, Kleine Sluis, langs Molenvaart, langs Zandvaart, over Breezand, langs den Sto ;m- weg, langs den Sohorweg, over de Kooij, langs het Noordhollandsch kanaal naar Helder. In de richting den Oever wordt hetzelfde traject gere den; 5. De ondernemers moeten zorgdragen, dat in de autobussen niet wordt gerookt; 6. De ondernemers zijn verplicht zich te ver zekeren tegen de in art. 9 der wet openbare ver voermiddelen bedoelde scliado. ANNA PAULOWNA. Politie. Ter secretarie rijn inlichtingen te bekomen om trent een gevonden autoband. Verloren: een bruin lederen portemonnaie met inhoud, een n'eu- wo bruin lederen portemonnaie en twee belasting- plaatjes. WINKEL. De nieuwe cursus aan de school voor het U.L.O. is begonnen met 40 leerlingen, waarvan 19 nieuw toegetredenen. De lagere school te Winkel begon met 107 en die te Lutjewinkel met 65 leerlingen. WINKEL. Aan de Continental Petroleum Company is vergun ning verleend om op het erf van den heer A. Jonk aan de Strook een benzinetank te plaatsen met een aftappomp aan den weg. MOTORONGELUK. Nabij Stad-Vollenhove had een ernstig ongeluk plaats, meldt de „Zw. Crt." De gemeentegeneesheer de heer P. Donker, zou per motorrijwiel een patiënt te Ambt-Vollenhove bezoeken. Even voorbij de voormalige marechausseekazerne reed hij een vijftal pinken tegemoet, die over den weg werden geleid. Toen hij deze wilde passeeren, draaide een dezer dieren zich juist om tengevolge waarvan de dokter tusschen de tramrails terecht kwam. Hij werd van het motorrijwiel geslingerd en liep daarbij ernstige verwondingen aan het hoofd op. In bewusteloozen toestand werd hij door de onmiddellijk toegeschoten hulp in de woning van J. ten Napel binnengedra gen. De toestand van den getroffene is vrij ernstig. HET MOND- EN KLAUWZEER. In verband met gewijzigde gezichtspunten omtrent de bestrijding van het mond- en klauwzeer en met den- tegenwoordigen stand der ziekte hier te lande heeft de minister van Binnenl. Zaken en Landbouw eene circulaire tot de burgemeester gericht waarin verschillende aanwijzingen worden gegeven, t. a. v. toe te passen maatregelen, zoowel voorloopige als definitieve. Den inspecteurs van den Veeartsenij- kundigen dienst zijn dienovereenkomstig door den directeur van genoemden dienst instructies gegeven. In gevallen, die daarvoor in aanmerking komen, zal van Rijkswege behandeling met iramuumsorum tegen mond- en klauwzeer worden toegepast." HAARLEM'S INWONERTAL. Uit een officieele opgaaf blijkt, dat ten gevolge van de grensuitbreiding bij Haarlem zijn gekomen: uit Schoten 20.904 inwoners, uit Spaarndam 752, uit Heemstede 5509, uit Bloemendaal 2544, uit Haarlem- merliede 1418. Het aantal inwoners van Haarlem is thans 111242. EEN ROMANTISCHE ONTVLUCHTING. Zondagmorgen verlieten twee weesmeisjes, Tonia Geluk en Mina Bos, het weeshuis te Rotterdam en keerden daar niet weer terug, meldt het V. D.-bu- reau. De politie werd met de vermissing in kennis ge steld en deze deed nasporingen. Dinsdagmorgen zijn zij in Haastrecht bij Gouda teruggevonden. Zij wer den op transport naar Rotterdam gesteld en deden daar bij de politie het volgende verhaal: Reeds geruimen tijd had het tweetal plan om het weeshuis te verlaten. Zondagmorgen spraken zij af elkander des middags te vier uur te ontmoeten. Zon dagnamiddag zijn zij op weg gegaan naar Gouda. Onder Capelle a. d. IJssel hebben zij zich in een boschje van hun Zondagsche kleeren ontdaan en Tonia Geluk, die bang was dat men ook aan hun ondergoed, dat gemerkt was, door het weeshuis, de herkomst zou herkennen, trok alle onderkleeren uit. In flanel en werkjapon, dus zeer dun gekleed, zetten zij de reis voort. Inmiddels was de duisternis gevallen en de weesmeisjes overnachtten aan den berm van den weg. Maandagmorgen passeerden zij Gouda en raakten toen aan het dwalen. Tegen den avond zakte Tonia Geluk bewusteloos ineen. Zij werd geheel blauw en het andere meisje dacht, dat zij overleden was. Laatstgenoemde probeerde hulp te vinden en aan twee jongens, die zij ontmoette, vertelde zij wat gebeurd was. Al spoedig bleek, dat Tonia niet dood was en door de beide jongens uit Haastrecht werden de meisjes meegenomen. Een der jongens bracht de vluchte lingen" in een schuur van zijn boerderij onder dak. Toen Dinsdagmorgen in de vroegte de bewoonster van de boerderij zich naar de W. C. in de 3chuur begaf, vond zij de twee meisjes en waarschuwde de politie. In Rotterdam aangekomen verkeerden de kinderen in zoo'n desolaten toestand, dat de politie voor To nia Geluk de hulp van den Geneeskundigen Dienst moest inroepen. Met een ernstige longontsteking werd zij in het ziekenhuis opgenomen. Het tweede meisje werd elders onderdak gebracht. WEDEROM EEN ERNSTIGE BRAND IN HET ZUIDEN. Hedenmiddag te circa twee uur is brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer Van Dooren aan de Sloffertschestraat te Eindhoven, waar slechts een jongen thuis was. De naast deze boer derij gelegen woning, bewoond door den fabrieksar beider Cox, waar zeven kinderen thuis waren, was in weinig tijd- door den brand aangetast. Door den sterken Westenwind werden de vonken een hon derd meter verder medegedeeld aan het rieten dak van de boerenhofstede der weduwe van Agt. De twee boeredrijen en de woning van Cox gingen in de vlammen op. De ESndhovensche brandweer tast te het vuur met drie slangen aan. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. Bij den landbouwer Van Doorn heeft men slechts een naai machine kunnen redden; het meubilair van de we duwe van Agt is gered, doch van den fabrieksarbei der Cox kon niets gered worden. De schade wordt alleen bij den landbouwer Van Dooren door verze kering gedekt. SNEEUW. Bij Hirschberg in het Reuzengebergte is gister nacht bij ongeveer vijf graden vorst nog een pak sneeuw van vijf centimeter dikte gevallen. In de da len sneeuwt het heel licht. EEN ONTPLOFFING IN EEN KAZERNE. Een luitenant en acht soldaten zijn gewond bij de ontploffing van een hoeveelheid slagas. die bij ongeluk in de kazerne te Sheffield ontstond. De of ficier verloor een gedeelte van een hand. SLACHTOFFERS VAN DEN TORNADO. De „New York Herald" meldt, dat bij den tornado in het westelijk gedeelte der Vereenigde Staten 234 personen zijn gedood en 625 gewond. NOG EEN STAD ONDER WATER. Ondanks de hardnekkige beveiligingspogingen van 2500 inwoners is Vidalia nabij Natdhez aan de Mis- sissippi overstroomd. De schade is aanzienlijk, doch er hebben geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. De minister van Handel, Hoover, heeft thans zijn hoofdkwartier te Baton Rouge opgeslagen. Bayou des Glaises en Avoyelles worden ernstig bedreigd. Bij Bayou des Glaises in Louisiana, dreigt de dijk te bezwijken onder de voortdurende zware golven, die door den hevigen wind tegen den dijk worden geslagen. Ook de dijk van den Mississippi wordt over een lengte van 80 K.M. ten Noorden van Baton Rouge bedreigd geacht. Het water der Missouri is boven St. Louis sinds Zaterdag ruim een meter ge stegen, ten gevolge van de zware regens en den ster ken wind. In Zuid-Dakota is tal van kleine rivieren buiten haar oevers getreden. HET LIJK IN DEN KOFFER. Naar aanleiding van de afgrijselijke vondst, welke eergisteren in één der bagage-depots van het Cha- ring Chros-station te Londen werd gedaan, weet te Tel. nog mede te deelen, dat na vier en twintig uur van nauwgezet onderzoek, Scotland Yard omtrent den koffer, die in het Charing Cross-station werd geopend en bleek een verminkt vrouwenlijk te be vatten, inlichtingen heeft ontvangen, die het verdere onderzoek zeer zeker zullen vergemakkelijken. Vast staat, dat de vrouw door wurging om het leven is gekomen. De meest waardevolle inlichtingen heeft de politie ontvangen van den winkelier, die de vorige week Dinsdag in de Londensche volkswijk Brixton bezoek kreeg van een knappen, donker uitzienden man, circa dertig tot veertig jaar oud. De man vroeg om een sterken, doch niet te duren koffer, daar deze slechts voor één reis behoefde te dienen. Hij had spoedig zijn keuze gedaan en op de vraag, waar de koffer bezorgd moest worden, antwoordde de kooper, dat hij dien wel op zijn schouders zou meenemen. Door de berichten in de bladen over de vondst van den koffer herinnerde de winkelier zich zijn koo per. De politie heeft overigens, om redenen, welke zij niet openbaar wenscht te maken, de overtuiging, dat de moord in Zuid-Londen gepleegd is en concen treert haar onderzoek meer speciaal op Brixton, Streatham en Camberwell. Op de kleeren van het slachtffer zijn nog wasch- merken gevonden, die wellicht tot identificeering kunnen leiden, doch tot nu toe heeft het onderzoek in die richting geen resultaten opgeleverd. Aan de woorden F. Austin St. Leonards, die de label ver meldt, hecht men geen waarde, daar deze waarschijn lijk daarop geschreven zijn, om de politie op een dwaalspoor te leiden. HOE IN ITALIë DE RADIO POPULAIR MOET WORDEN. De Wireless World meldt, dat de Italiaansche re geering van plan is een kleine radio-belasting te hef fen van alle gezinshoofden, onverschillig of ze een ontvangtoestel bezitten of niet. Dit is bedoeld, om de radio populair te maken. Mussolini zou, naar ge meld wordt, een Italiaansch Daventry ontworpen hebben. DE ANGST VOOR EEN EPIDEMIE. In den Algemeenen Raad van het dep. Lozere is hulde gebracht aan den Abbé Valentin, wegens de groote toewijding door hem tijdens een epidemie be toond. In het dorp Chateauneuf-de-Randon heerschte on langs in hevige mate pokken. De bevolking was zóó bevreesd, dat zij in haar huizen bleef en de gezon den elke hulpverleening weigerden. Een alleenwonen de vrouw werd eveneens door de ziekte aangetast, doch was van alle hulp verstoken. Dr. Joly, inspec teur van den geneeskundigen dienst voor epidemiën, trof haar in jammerlijken toestand aan. Na haar be handeld te hebben, klopte hij bij buren aan om zeep te vragen, ten einde zich de handen te kunnen was- schen. Niemand wilde hem binnenlaten. Toen abbé Valentin dit vernam, begaf hij zich naar de zieke en verzorgde haar dagelijks. Bij haar dood bleef hij bij het lijk waken, kistte het zelf, daar nie mand hem durfde helpen. Met moeite vond hij eenige menschen om de kist grafwaarts te dragen. GLAS VOOR DIAMANT. Als de menschheid niet zoo dom was, zouden be driegers niet zoo gemakkelijk spel hebben. Een goed- geloovig man ontmoette Maandag twee mannen in Aldersgate-street die hem een doos te koop aanboden met, volgens hun zeggen, 30 diamanten. Men toonde hem enkele exemplaren en daarna werd afgespro ken dat zij elkaar later in het Victoria Park zouden ontmoeten. Daar werd de doos aan den kooper over handigd, nadat hij er 80 voor had neergeteld. De diamanten bleken stukjes glas te zijn en Scotland Yard zoekt nu naar twee beruchte kwartjesvinders, die zulk bedrog meer gepleegd hebben. BERGSTORTING IN DEN KAUKASUS. Uit Tiflis, 11 Mei. Door een bergstorting in de nabijheid der stad werden twee huizen vernield. Tot dusver zijn veertien lijken van slachtoffers gevon den. De uitgraving wordt voortgezet. SLACHTOFFERS DER NATUURRAMPEN. Volgens een niet-officieele raming zijn er tenge volge der overstrooraingen van den Mississippi en de stormen in het Westen en het centrum, in bet geheel 778 personen gedood en 3500 gewond. Voorts zijn 365.000 personen dakloos en staan er 14000 vier kante Eng. mijlen land onder water. Door de stor men zijn 37 steden verwoest. Voor Vrijdag. 8.50 HAMBURG (392 M.) Morgenomroeü. 10.20 DAVENTRY. (1600 M.) Tijdsein. Radiokwartet. 11.50 PARIJS (1750 M.) Concert door het orkest van Radio-Paris. 12.20 LONDEN. Daventry. Lunchmuziek uit het Me- tropole Hotel. 1.25 HAMBURG (392 M.) Kamermuziek. 3 20 BERN (411 M.) Orkestmuziek. 350 BERLIJN (484 M.) Orkestmuziek. LEIPZIiG (366 M.) Namiddagconcert. 12.35 HILVERSUM. Lunchmuziek van liet Salon Trio van „Trianon" te Amsterdam. 4.05 PARIJS (1750 M.) Solistenconcert. 420 BERN (411 Mi.) Orkestmbuziek. LANGENBERG (469 M.) Orkestmuziek. HAMIBURG (392 M.) Concert. PRAAG (349 M.) Concert. 5.20 HAMBURG (392 M.) Concert. 5.— HILVERSUM (1050 M.) Vooravondconcert door het H.D.O.-orkest. 6.15 HILVERSUM. Lezing van dr. M. de Hartogh over ..Nederland in den Vreemde". 6.45 HILVERSUM. Engelsche les. 7.20 BERN (411 M.) Liederenconcert. BRUSSEL (509 M.) Liederen. Kamermuziek. 7.35 LEIPZIG (366 M.) Concert. 7.50 BERLIJN (484 M.) Concert. 8.05 PARIJS (1750 M..) Avondconcert. 8.10 HILVERSUM (1050 M.) Les vanwege het On derwijsfonds voor de Binnenvaart. 820 LONDEN. Daventry. Concert. MILAAN (315 M.) Concert 8.50 ZURICH (482 M.) Orkestmuziek. 8.35 HILVERSUM (1050 M.) Avondconcert door het H.D.O.-orkest. 950 BERLIJN (484 M.) Dansmuziek. LONDEN. Daventry. (1600 M.) Concert LANGENBERG (469 M.) Dansmuziek. SCHEVENINGEN-HAVEN (1950 M.) Zakelijke om roep. 8.15:Persberichten van het Persbureau Vaz Dias. 12 uur: Zuivelberichten. 130: Beursnoteeringen. 3 35:Landbouwberichten, 3.52: Zuivelberichten, 5.30: Idem. 6.45: Cursus Efficiency „Schoevers".

Schager Courant | 1927 | | pagina 6