SchagerCourant RAAD ZUIDSCHARWOODE. Vierde Blad. Ingezonden Stukken. Bij Scheren Binnenlandsch Nieuws. DENKT ER OM Hedenavond gaat de Zomer tijd in. Zet dus bij het naar bed gaan uw klok een uur vooruit. Plaatselijk Nieuws. t do- erfte Lood.-, itigo saam rond Zaterdag 14 Mei 1927. 70ste Jaargang. No. 8049. Mijnheer do Redacteur. Wilt U onderstaande als ingezonden stuk in Uw blad plaatsen? 'Woensdag 11. stond or In de courant een verslag van do voorjaarsvergadering der Vereoniglng voor Inwendige Zonding in Noord-Holland. Etén der Woordvoerders zegt daar: Zondag waren in Anna Paulowna bij' don predikant 5 vrouwen. 2 jongens en één man in do kerk. Om den juisten stand van zaken weer te geven, moest er gezegd zijn: Er waren plm 40 personen, mannen en vrouwen en ion «ons. EEN KERKBEZOE&STER. Warmenhuizen, 15 Mei 1957. M. de Red., Beleefd verzoek ik u onderstaande een plaatsje in uw blad te geven. Even als in de meeste gemeenten, hebben we hier binnen enkele dagen verkiezingen voor den Gemeen teraad. De strijd gaat hier niet als in zoo vele andere plaat- sen, rechts tegen links, of Protestant tegen R.K, maar wordt schijnbaar strijd gevoerd door een onderdeel der gemeente tegen het dorp Warmenhuizen. Schoorl dam krijgt niet waar het recht op heeft; wordt ten achter gesteld en verwaarloosd! Toen tijd en plaats er was, toen men als mannen tegenover elkander stond, is door de leden van „De Algemeene Be- langenvereeniging „Ons Belang" nagelaten en zijn die op herhaalden aandrang in gebreke gebleven aan te toonen welke belangen van de onderdeelen der ge meente, in casu Schoorldam en Krabbendam, niet j voldoende door 'de zittende en opnieuw candidaat estelde raadsleden zijn behartigd. Of ja, als ernstige riet is de raadsleden aangewreven, dat ze niet tijdig tadden voorzien in een plank over een nat weg- 1 jetje en dat niet overal borden waren geplaatst aan- gevende de maximum voor snelheid voor motoren. Nadien is getracht in een paar pamfletten aan te toonen dat „door gebrek aan gemakzuoht en beleefd- j heid bij de kiezers" de raadszetels steeds de aftre- j den den weer in de schoot vallen, ondanks het perso nen zijn, die „geen moed en geen capaciteiten bezit- ten om op te komen voor de groote volksbelangen", j Door duistere verdachtmakingen in bovengenoemde circulaires en geruchten die mij bereikten, lijkt het 'me toe dat er vooral stemming gemaakt wordt met wat we zouden kunnen noemen: de schoolkwestie. Hierin is Schoorldam miskend en tekort gedaan. Hiermede is de O. L. school te W. bevoordeeld ten koste van Schoorldam. Ik wil trachten te weerleg- j gen, dat hierin niet goed is gehandeld door den Gemeenteraad en aantoonen, -dat tegenover Schoorl dam juist een zeer tegemoetkomende houding is aan genomen. Door het bouwen van een bijzondere R.K. i school werd de O. L. S. te Schoorldam zoodanig ont- vol kt, dat het aantal leerlingen in 1925 daalde tot 25. Hiermede was men gekomen tot een getal, waar- ^ij volgens de wet geen Rijksvergoeding gegeven I ordt voor een tweede onderwijzer (es). Desondanks i de onderwijzeres gehandhaafd tot 1 Mei 1926, of schoon vast stond, dat het volle salaris vanaf 1 an. 1926 ten laste kwam van de Gemeente. Na ont slag van deze werd 1 Mei 1926 een assistente aange steld, ook weer op kosten van de gemeente, met het niet denkbeeldige risico, dat aan de bijzondere scho len ook een zelfde titularis kon aangesteld worden, waartoe de wet de bijzondere schoolbesturen dan het recht verleent. De toestand aan bovengenoemde O. L. S. werd echter op 1 Mei 1927 aldus, dat het aan tal leerlingen hoogstens 18 zou worden. Indien men er nu was toe overgegaan de assistente te handha ven, zou men met recht kunnen zeggen, dat de Raad wel wat al te vrijgevig was met de gelden der Ge meente. Ik meen dit te kunnen aantoonen. Laat ik vooraf zeggen, dat er gewikt en gewogen is. Immers men gaat er niet zoo gemakkelijk toe over om een- mansscholen in 't. leven te roepen. Vooral onder de vrijzinnige raadsleden ging de één hier. de andere daar zijn licht opsteken. Ik zocht mijn uDevlucht bij de wettelijke bepalingen die vóór de noodlottige ver slechtering van het onderwijs vooral ten platte- lande bestonden. De onderwijswet '78 (vóór 1920 geldende) vergoed de de minimumjaarwedde van een tweede leerkracht, wanneer het aantal leerlingen meer dan 24 bedroeg (zie art. 24 en 48 dier wet). De wet van 1921 vergoed de de volle jaarwedde van een tweede leerkracht, wanneer het aantal leerlingen méér dan 26 bedroeg. In zijn strijdprogramma ijvert het Nederlandsch On derwijzersgenootschap voor: „Een maximum aantal leerlingen per onderwijzer van 30, met dien verstan de dat voor een school met 20 leerlingen één, voor een school met 21 tot 50 twee leerkrachten worden vereischt". Op deze gronden meende ik er toe mede te kun nen werken dat de assistente te Schoorldam werd ontslagen. Het aantal leerlingen aldaar bleef nog be neden de allergunstigste bepalingen, die wij ooit hebben gekend en beneden het getal dat genoemd werd dopr een vereeniging, hot N.O.G., dat toch ze ker op de hoogte is. Laat ik nog even zeggen, dat .^e3ym8en te Warmenhuizen aan de O. S. op 1 Mei j.1. 77 bedroeg en dat daar gedurende ruim twee jaar les is gegeven door twee leerkrachten voor minstens 68 leerlingen. Commentaar is dunkt mij verder overbodig. M. de R., U bij voorbaat dankende voor de plaat sing, teeken ik, y Hoogachtend, P. SLOT K.Rzn. Het voorstel van de G-asconunis- aie, om de winst der Uchtbedrij- ven ln de gemeentekas te storten, aangenomen. Het vermenig- vuldiglngscijfer voor de belasting op 1.7 bepaald. De raad dezer gemeente was Donderdagavond in voltallige vergadering bijeen. Als eenig punt kwam aan de orde het voorstel van de Commissie der Lichtbedrijven om de gemaakte winst van het electrisch bedrijf, groot f 14500 over de jaren 1925 en 1926 aan de gemeenten uit te kecren. Do voorzitter licht dit punt nader toe en juicht het voorstel toe, omdat daardoor een bedrag van on geveer f 2900 in do gemeentekas wordt gestort in oeri tijd, dat het door de slechte uitkomsten van het tuinbouwbedrijf moeilijk zal zijn om de noódige be lastinggelden bijeen te krtigen. Zonder dit voorstel zouden de gemeenten toch het recht behtwn 50 pet. van de vrinst in de gemeente kas te brengen, doch waar het electrisch bedrijf er goed voorstaat en verschillende bijzondere uitgaven steeds uit de gewone middelen zijn betaald, is de uitkeering van het volle winstbedrag geen bezwaar. Het zal voor deze gemeente tot gevolg hebben, dat het vermenigvuldigingsctifer op 1.7 in plaats van 1.8 kan worden bepaald. Door de heoren Du Burck, Zeeman en Dijkhuizen wordt het voorstel bestreden omdat degelden bil het bedrijf behooren en ze niot die verlichting geven, die men er ^ee meent te bereiken. Wel ls er voor te zoggen, dat het te heffon belastingbedrag niet hooger is dan noodzakeliik is. doch beter zou het zijn. met de golden een verlaging der eloctriciteits- en gas prüwn in te voeren. De Voorzitter vordedigdo het punt op reeds ge noemde gronden en was van oordeel, dat de toe stand van dien aard is. dat voor het voorstel alles te zeggen is. - De heer Du Barok wilde nog alleen over hot be drag van 1925, doch niet over dat van 1926 beschik ken. omdat daarvan do o-rficleolo cijfers nog niet be kend zijn, doch do Voorzitter wees op de wenscho- lljkheld. nu een besluit te nomen, mot het oog op het bepalen van hot vormonlgvuldiglngscijfor. Spr. gelooft zelfs niet. dat Ged. Staten een besluit zouden goedkeuren, waarvan de raadsleden' de bescheiden niet gezien hebben. Voorzitter zegt dat do cijfers vaststaan, doch al leen nog de goedkeuring van de raden behoeft. Als de raden aan sommige gelden een andere bestem ming zouden willen geven, waardoor do winsr klei ner wordt, zou het eventueel te veel betaalde door de gemeenten terug dienen worden betaald. De heer Du Buck blijkt nog niet bevredigd te zi.in, de Voorzitter doet nogmaals een poging, meer dui delijk te wezen, doch tosn de heer Du Burck nog niet overtuigd bleek zegt de voorzitten: Nu geef ik het werkelijk op. Tusschen de heeren Dijkhuizen en den Voorzitter ontspint zich een korte discussie. De eerste meent, dat verliezen door de tuinders geleden, alleen voor de Rijksinkomst^nbelasting mogen worden overge schreven, doch de Voorz. is door den Inspecteur inge licht, dat dit voor belde belastingen het geval is en acht het ook practisch onmogelijk, dat iemand voor twee verschillende bedragen wordt aangeslagen. De heer Groen begrijpt het optimisme van de hee ren niet en vreest de moeilijkheden die komen zul len. De heer Du Burck stelt nog voor aan de Gascom- missie voor te stellen de f 9722.45 van 1925 te be stemmen op een wijze, zooals in het reglement van de lichtbedrijven is aangegeven en de bestemming van de winst van 1926 te laten wach ten tot de raadsleden de bescheiden hebben gezien, Het voorstel van de gascommissie. overgenomen door B. en W. wordt ten slotte met 43 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de heeren Dijkhuizen, Zeeman en Du Burck. Met 5 stemmen wordt hierna het verraenigvuldi- gingscijfer bepaald op 1.7. (vorig jaar was het 15). De heeren Dijkhuizen en Du Burck stemmen blanco. De Vo-ozitter toont zich hierover geërgerd en merkt op. dat blanco stemmen beteekent, spelen met de ge meentebelangen. Rondvraag wenscht Voorzitter thans niet te hou den temeer waar een viertal heeren nog een verga dering hebben. Daarna sluiting. Het verslag is minder volledig dan onze lezers wel van ons gewoon zijn. De oorzaak daarvan was. dat we. waarschijnlijk door de ongesteldheid van d<m secretaris, geen bericht van deze vergadering had den gehad. We kwamen toevallig deze vergadering te weten en veronderstelden, dat als altijd de aan vangstijd half acht zou zijn. Nu was het echter half zeven en kwamen we alzoo een uur te laat. Enfin, we waren daardoor ook vroeg thuis, wat hier wel eens anders is. Verslagg.) géén pijn en naschrijnen oi stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 33, Tube 80 ct. PUROL. VEE-UITVOER. In h-et tijdvak va® 27 Maajjt fcoö Apxil werdén uit ons land na keuring» 6732 runderen uitgevoerd!, en wel 163 naar Frankrijk, 4271 België, 1194 Italië 807 Spanje, 3 Ouba, 42 Duitscliland, 39 Mexioo, 25 Argentinië, 127 Tsjeoho Slowakije, 58 Luxemburg eh 9 Zuid-Afrika. WIERINGERWAARD. Vergadering van de Coöp. Boerenleenbank U.A. op Donderdag 12 Mei 1927, onder leiding; van den heer R. Kaan, in de zaal van den heer H. van der Woud». Aanwezig aanvankelijk 33, latetr 40 leden. Bij de opening wijst voorzitter op het feit, diat het bezoek achteruitgaat. Met den wensch, dab dit voortaan wat beter zal gaan, wordt de vergar detring geopend en de notulen der vorig» verga dering door den heer O. Rezelman Jz. voorgelen zen onveranderd onder dankzegging vastge steld. Ook voor deze vergadering wordt da heer Rezelman weer als. seoretaris aangewezen, Mededeelingem: 1». Dat heb salaris van' deta^ kassier door het bestuur en den Raad van Toezicht is vastgesteld op f 1000. 2a. Dat op 21 Juni in najaar vanwege de centrale onverwachts kascontrole is gehouden böj den kassier en' djat de inspectie is gehouden op 13 en 26 Qctobecr. Alles was keurig verzorgd. 3e. Dat enkele Wijzingen iü het huishoudelijk re glement door de oentrale zijn goedgekeurd. 4e. Dat het vorig jaar naast de centrale is bijgekomen de Grotndkapitoalbonk waarvan onze vereeniging ook een aandeel heeft genomen'. Voorzatter licht uitvoerig toe dat dit nog weer meer zekerheid biedt en waardoor ook nog gtroo- teue credieten kunnen' verstrekt worden], terwijl het geld van spaarders altijd vlot terug is te kriJ- m. Bij mtotode van den hoer N. Koppes wordt me degedeeld dat die commissie die^ belast was met hiefc nazien dor rekening, alles in orde had ben vonden ön adviseert tot goedkeuring. Aldus wondt besloten, terwijl voorzitter den kas sier feliciteert met dozen uitslag en de commissie dankt voor hare bemoedingen. In verband met do rekening worden door den kassier ng verschillende cijfers medegedeeld. Do totalo ontvangsten hobbon bedragen f 1,043822,31 de totale uitgaven f 1,088628,75. Hierna, wordt op voorstisl van het bestuur be sloten tot het opheffen van boete van hen. die hunne boekjes niet op den vastgestelde® datum bij het bestuur inleveren. Uit het jaarverslag 1926 van den kassier heb ben wo het volgende aangetoekrmd Het ledental is van 86 vooruitgegaan tot 90. 219 Inleggers rm akten gebruik van de leenbank, het hoogst ing^ohreven bedrag op é&n boekje is ge weest f 40492.02,, hot laagste was f 3. Aan 8 per sonen werden roorschotton verstrekt-, 8 voorschot ten werden afgelost, terwijl op 81 December nog 11 voorschotten loopende waren. Het aantal cre- di-etcn in loopende reken inig bedroog 89. Heb aan tal behandelde doghockposben was 1408. Mede in verband met. dit verslag doolt voorzitter nog mede dat nog geen enkele schadepost is te boeken, wat zeker een moo4 beeld fpeöft, er ver der dat het veeoogstbadrijf in 1926 zich eigenaar dig heeft gekenmerkt. Aanvankelijk kwamen de spaargelden langzaam binnen, doch begin Oobober kwam menn weor in ruime mate aanzettend De heer P. J. Visscher wordt met algemeene stem men herkozen als bestuurslid en de heer J. Speets als lid van den Raad van Toezicht. Hierna worden de twee oudste leden van den Raad van Toezicht bij acclamatie benoemd als plaatsver vangende bestuursleden. De heer Sleutel brengt hierna verslag uit van het verhandelde op de gehouden algemeene vergadering, der Raiffoissonbank te Utrecht. Naar aanloi<ling van hot volgende punt. nl. benoe ming afgevaardigde wordt door voorzitter ongemerkt dat er in de Raiffeis9enbodo op gewezen is. dat het niet gewenscht is. dat stoeds de kassier als afge vaardigde wordt gekozen. Do heer'P. J. Visscher wordt alsnu gekozen, ter wijl hot bestuur eventueel een plaatsvervanger zal aanwijzen. Als commissieleden voor het nazien der rekening 1927 worden gokozen do heeren Daan Kaan. P. Vis ser Az. en P. Saai. met de heeren J. Zeeman en N. Koppes als plaatsvervangers. Bij de rondvraag wijst de heer Jb. Kaan als lid van den Raad van Toezicht op de steeds prettige sa menwerking; do heer II. Koster brengt hulde aan don Directeur dio naast den Kassier allos in 't work stelt voor den goedon gang van zaken, terwijl Voor zitter wederkeerig zegt. dat het bij deze samenwer king volstrekt niet nvwilijk i». en hij 't met hot grootste genoegen doet. Hierna sluiting onder dank. VERBOUWING. De fa. M. KI ereq, Spoorstraat, Helder, heropende heden haar nieuwe afdeeling tapijten. Een groote voorraad van allerlei soort en qualiteit is aanwezig, zoodat iedere kooper zeer zeker iets naar zijn smaak zal kunnen vinden. De jarenlange ervaring van de fa. Klercq op dit ge bied, staat zeker wel borg voor de qualiteit van dit artikel, zoowel in de duurdere als in de goedkoopere soorten. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie, voorkomende in dit nummer. WONINGBOU WVEREENIGIN G „ZIJPE". 'Bovengenoemde Vereeniging hield jl. Woensdag 11 Moi. onder voorzitterschap' van den heer A. Appel, haar jaarvergadering. Medegedeeld werd, dat het heel wat moeite kostte om leegkomende oude woningen te verhuren, zoo dat daarmee bewezen was. dat de woningnood ook in deze gemeente geweken was. Besloten werd al het mogelijke te doen. alsnog deze oude woningen te verhuren, daarvoor den huurprijs te verlagen en dit te brengen op f 2.per week. Daarna werd door den secretaris-penningmeester, den heer J. A. Nieman. het jaarverslag en de Balans en Winst- en Veliesrekeningen uitgebracht. De rekening nieuwbouw sluit met een nadeelig saldo van f 1194.82 (tegen f 1259.98 vorig jaar), dus eenige vooruitgang. Aan huis- en tuinhuur was ontvangen f 2211.15; de bijdrage der gemeente h*-1—eg f 1894.53; gekweekte rente f 54.50. Uitgegeven werd aan annuïteiten f 3108.37. aan lasten, salaris, onderhoud en verzekering samen f 591.76, afschrijving f 394.75. De rekening van den z.g. oudbouw sluit met een voordeelig saldo van f 261.65 (tegen f 254.02 vo rig jaar; dus ook hier eenige vooruitgang). De huur penningen bedroegen, f 454 50. Rente Boerenleenbank f 15.29. De uitgaven waren aan: rente voorschot f 153.89, afschrijving f 50.55. onderhoud, salaris, on kosten. rente aandeelhouders, verzekering, lasten f 257 72. De financieele commissie had alles in volmaakte orde bevonden. Onder instemming der vergadering werden verslagen en financieel© stukken goedge keurd.. Tot leden der financieele commissie werden her benoemd de heeren H. Rezelman. D. Jongejans en J. van der Oord. Herkozen werden do aftredende bestuursleden, de heeren K. Paarlberg, K. van Loenen en P. J. Renooij. Bij de rondvraag werd nog besloten bij het Prov. Waterleidingbedrijf nogmaals pogingen aan te wen den om de woningen aan de Oudesluis te voorzien van waterleiding. Hierna sluiting. WIERINGEN. In de vergadering van Commissarissen der On derlinge Vee- en Paardenverzekering Maatschappij „Helpt Elkander" werd in de afdeeling paarden over het tijdvak 1 Nov. 1926 tot 1 Mei 1927, de vol gende balans vastgesteld: Verzekerd of ingeschre ven werden 308 paarden tot een bedrag van f 67.630. Wgeens sterfte en afkeuring meest vergoeding uit gekeerd worden van 5 paarden tot een bedrag van f840. De hiervoor te heffen premie werd vastge steld op f0.70 per verzekerde f100 kapitaal of f7 per duizend. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld, werden aan de hee ren Blokker en Kabel alhier op de Allanaarsche bloemententoonstelling twee bekroningen toegekend nl. voor de inzending Darwintulpen een zilveren en een verguld zilveren medaille. ZUIDSCHAR W GUDE. Bij de Donderdag gehouden aanbesteding van manden voor de Tuinbouwvereeniging „de Toe komst", werd aan den heer D. Voois gegund, de levering van 220 witte aardappelmanden met rot- tingooren, en kim f0.70 en 15 gewone witte aard appelmanden f0.64. De levering van 65 bruine aardappelmanden en 19 rotting koolmanden, werd gegund aan den heer Vijiendal, respectievelijk f0.56 en fl.40. ZUIDSCHARWOUDE. De afdeeling Langendijk I der S.D.A.P. vergader de Donderdagavond. De propaganda voor de ge meenteraadsverkiezing werd geregld. In tegenstel ling met de Vooruitstrevende Kiesvereeniging werd besloten wel een openbare vergadering te houden, waar het raadslid P. Zeeman het woord zal voe ren. Nadere aankondiging hierover zal volgen. LANGENDIJK. In tegenstelling met wat een tweetal raadsleden in de voorlaatste gemeenteraadsvergadering mee deelden, als kon met de grootst mogelijke zekerheid worden gezegd, dat de tol op den Twuijvorweg er zou komen, on dat ook Ged. Staton zich niet tegen tolheffing zouden verklaren, kan thans worden mee gedeeld, dat Ged. Staten zich tegen tolheffing ver klaren, althans nog geen goedkeuring wenschen te vorleenen, tot dien maatregel. Besprekingen tus schen dit college en het gemeentebestuur van Alk maar schijnen thans weer het nieuwe stadium, waarin de zaak is gekomen. Ged. Staton moeten zich hebben uitgesproken voor de idee van de Lan- gendijker Groentencentrale om tot nieuwe onder handelingen te komen tusschen de Langendijker gemeentebesturen en Alkmaar, waarbij Ged. Staten dan de betrokken gemeentebesturen zullen aan schrijven om tot bedoelde onderhandelingen te ko- ien. NOORDSCHARWOUDE. De 3 r.-k. kiesvereenigingen hebben gister een zeer druk bezochte vergadering gehouden voor de r.-k. kiezers aan Langendijk, teneinde nog een laat ste aansporing tot hen te richten, bij de gemeente raadsverkiezingen te Zuid- en Noordscharwoude en Oudkarspel trouw te stemmen op de lijsten der R.- K. Staatspartij. Dan is het mogelijk dat te Oudkar spel een zetel wordt gewonnen en te Zuid- en Noordscharwoude, voor a.1 in de eerste met zijn dis sidenten-lijst geen zetel verloren gaat. De R.-K. doen dtte a! bet mogelijke voor deze verkiezingen Wiar blijven de andere? WIERINGEN. Ji. Donderdagavond om 8 uur vergaderde de Ver eeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek in het lokaal van den heer Jb. Bruul te Hippoiytus- noef. Aanwezig zijn 10 leden. Do voorzitter, de heer N. J. Poel, opent de ver gadering met een hartelijk woord van welkom aan h aanwezigen. Hij verzoekt den secretaris, den lieer Wilms, de notulen te lezen, wolke onveran derd worden goedgtkeurd, L>e penningmeosterosse. mej. Zwan, doot rekening en verantwoording. De ontvangston waren in 1926 f767.50, uitgaven f636.81. alzoo ccn batig saldo van f 130.69. Alles goedgekeurd. Het aftredende bestuurslid, mej. Zwan, wordt met algemeene stommen herkozen en neemt hot aan. Besloten wordt dat dit jaar het schoolfeest zal worden gehouden op 28 Juni of 1 Juli a.s. on wel voor de oudste klnderon, welke een uitstapje zullen maken naar Schoorl, Bergen en Bergen aan Zee. De datum voor hot to houdon schoolfeest voor de jongere kinderen wordt op de volgende vergadering bepaald, welko óp 9 Juni a.s. bij Koster to Ooster- land zal worden gehouden. Voor deze feesten zul len bij de burgerij lijsten circuleeren en hopen wij, dat er flink op geteekend zal worden. Die rondvraag nietsi opleverend©, sluit voorzitcr de vergadering mot een woord van dank voor de opkomst. WIERINGEN. Een groote nieuwe vrachtauto van den heer O. J. Bosker. alhier, chauffeur de heer D. Engel, kwam jl: Donderdagavond te Medemblik. op den onbe- waakten overweg aldaar in botsing met den trein die 7.10 uur te Medemblik aankomt. De auto werd een 100-tal meters meegesleurd en gedeeltelijk ver nield; er knapten bovendien 3 telefoonpalen bij den grond af. Do chauffeur bleef wonder boven wonder ongedeerd en kwam met den schrik vrij. Toen de machinist van den trein, die uit alle macht remde, den trein liet stilstaan en van zijn locomotief stapte, stapte de chauffeur eveneens uit zijn stuurkast. wel ke gelukkig den schok enz. had doorstaan. De auto was niet verzekerd. ANNA PAULOWNA. Nlu de fe©9tplannen voor het vijfjarig bestaan van Excelsior een vast eren vorm aannemen, kunnen wij er hier wel het een en ander van meedeelen. De feesten zullen drie dagen duren. Begonnen zal wor den ZJaterdag voor Pinkster. Dien dag worden vanaf 's morgens te beginnen seriewedstrijden gespeeld tusschen het elftal van hier en eenige uit Helder, onder eiding van den heer Kramer. Des avonds zal dan: de /dffi'cieele opening plaats vinden waarbij' C.oncordia van Breezand een concert zal geven. Ook het gemeentebestuur is uitgenoodigd op dezen feest avond aanwezig to zijn. len Pinksterdag zal een wedstrijd gespeeld worden tusschen E. 2—B-reezand 1 voor de zomercompetitie, waarna Sparta van Scha- gen een wedstrijd zal spelen, vermoedelijk tegen D. T.S. 2 van Oudltarspel. 's Avonds geeft Concordia een concert in de tent van Benema, dooT hem welwil lend voor deze feesten afgestaan. Den 2en Pinkster dag zal de clou van het feest worden. Dan zal hoogstwaarschijnlijk gespeeld worden de wedstrijd Helder—Stormvogels. Ofschoon zoo goed als zeker, 'zullen wij hiervan geen nadere bijzonderheden gp- ven voor de definitieve toezegging en de opstelling der elftallen in ons bezit. is. Vóór dezen wedstrijd heeft dan eerst nog een wedstrijd plaats van de E- adspiranten tegen nader aan te wijzen tegenstan- standers. Als slot komt dan nog een vuurwerk, waar van wij nu reeds kunnen zeggen, dat het bijzonder mooi zal zijn. VERKOOPING. Donderdag had ten overstaan van Notaris C. L. v. d. Bergh in het café van den heer C. Boontjes alhier plaats de verkooping van het erf met bouwland en de ruïne van het afgebrande huis met boet aan den Tolkerdijk, eigendom van J. G. Joor alhier. Ruïne en boet werd gekocht door den heer D. Kra mer voor f200.—; het 'bouwland, groote 96 Aren, door den heer D. v. d. Bel, Chrisjeswerf, voor f 1418.50. THEATER ROYAL. Tom Mix viert deze week zijn triomf in het Theater Royal in: De luxe Knokker. Wij zien hier Tom Mix op zijn best in een zeer aantrekkelijke, grappige film. De korte inhoud vertelt ons het volgende: Hugh Nichols (Tom Mix), is een der bekendste pretmakers van San Francisco. Hij is rijk, onbezorgd, en stelt er een eer in, dat zijn feesten klinken als een klok. Op zekeren avond is Prins Carnaval bij hem te gast, en te midden van het feest wordt hij wegge roepen, daar iemand hem wenscht te spreken. De man, Hank Smith, komt uit Arizona, waar Hugh groote bezittingen heeft. Hij had de belofte gedaan, zijn gronden van waterleiding te voorzien en be halve dat dit niet is geschied, zegt hij de menschen, die hypotheek op zijn landen betalen, de hypotheek op. Hugh kan bewijzen, dat hij groote sommen geld gestuurd heeft, dus is het geld in verkeerde handen gekomen. Hank mag zoolang blijven logeeren, het zal hem aan niets ontbreken en Hugh gaat met Sam, zijn tweede ik, naar Danburg, om daar onder den naam van Rinkelbel de zaken eona persoonlijk ln oogenschouw te nemen. In Daaburg heerscht drinkwater-gebrek, een kleine toevoer van het welkome vocht komt uit de bergen, maar men is in opstand, dat de beloofde wa terleiding niet gemaakt is. Rinkelbel speelt voor clown in de plaats. Hij geeft voorstellingen als roes- sengooier en vergast het publiek op solo's op zijn saxophone. Hij begint te bemerken, dat Dunlap, die zijn gelden moet administreeren, ze ten eigen bate gebruikt en do menschen van hun landgoed ver drijft, en Rinkelbel vindt het hoog tijd, dat hij is ge* komen om aan die wantoestanden oen einde te ma ken. Mr. Swain, een van de goede inwoners van het plaatsje, met zijn dochter Peggy, dreigen ook het slachtoffer t,e worden van Dunlap's slechte praktij ken. Nu besluit Rinkelbel met handelend op te tre den. Men vertrouwt hem al dadelijk niet en als hij er op avontuurlijke wijze in slaagt om de schurken- bonde geld afhandig te maken, wordt hij vervolgd door de politie met den Sheriff aan het hoofd. Nu moet Hank Smith terugkomen om te getuigen, wie Rinkelbel eigenlijk is, maar ook de boeven heb ben dit al uitgevonden, daar een portefeuille, die Rinkelbel bij een val van zijn paard heeft verloren en waar zijn ware naam in staat, door een van hen wordt gevonden. Dunlap en zijn kornuiten begrijpen, dat het met hen gedaan is als hun streken uitlekken, en trach ten Rinkelbel in een hut op te sluiten cn de dijk te doen springen. Een vrceselijke overstrooming volgt, waarbij Rinkelbel, Peggy Swain en Sam slechts met de grootste moeite van een wissen dood gered worden. MARKTGVERZICHT. De t aanvv <er van vefctie koeien was een. Donder dag: j.1. niot groot on er waren veel kooplui «ra

Schager Courant | 1927 | | pagina 11