Raad Hoord-Scharwoude. Raad Broek op Lanpdijk. Radioprogramma Binnenlandsch Nieuws. De vliegtocht van Parijs naar New-York. T ei&grars, dus g<ervolg vrw e«n vlugge handel, m do lc .etor. werden ook werkol^k duurder verkocht de grijzen- liepen tot 52yg cent per pond toe, wat wij xn lngen tijd niet genoteerd hebben. Du kalfkveien werden goed verkocht. De «eldo koeien waren duur, dus ook een flinken handel. Met de pinken ging het nu direob niet rooskleurig, zeer matige handel. De h .ndel in stieren, het waren allen pinkstieren, was heel g.x:d, die werden duur verkocht. De handel in paarden was zeer matig. De nuchtere kalveren werden werkelijk duurder verkocht bij vorige weken, de handel was heel goed liet was den dag voor de lamraerenma.rkt nu, en werden er al veel aangevoerd, <le handel in dat jong vee was vlug; en werden er veel gekocht voor den doixL, de prijlzan waren goed. Dq handel in overhouders was redelijk, iets minder in prijs. De prijzen welke1 besteed werden voor de slacht schapen liep<sn tob 38, handel aan den stuggen kant. De bokken en geiten werden duur verkocht, met oen vluggen handel.. De handel in biggen en schrammen was vlug en duur verkocht, er was op die markt veel drukte. De liandol in vette varkens was stug, en minder in prijs. De zouters liepen tot 29 cent.. Boter ouden prijs, hooi boter 75, grasboter 90 ots. per pjnd. Op de kippenmarkt was weinig aangevoerd, wat er was werd goed verkocht. Haantjes golden van 121/21.00, ook aan den duren kant. Over het algemeen was de handel wat vee be treft beol best te noemen, en de prijzen welken tesbeod werden goed. Zoo moet het gaan. ROODE KRUIS, AFD. SCHAGEN. Vrijdagavond hield bovengenoemde afdeeling hare jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer j. H. V elders, welke vergadering slechts een gering bezoek trok. Na de gewone plichtplegingen werd het (verslag over 1926 goedgekeurd, waaruit bleek, dat de'afdee- ling p.m. 150 leden telt. De rekening van den pen ningmeester. den heer G. Dorbeck. werd goedgekeurd met een batig saldo van f 911.08, tegen f 825.98 vo rig jaar. Voor het jaar 1927 staan weer een paar verband- cursussen op het werkprogramma. Ook is het plan als het uitvoerbaar blijkt, op enkele dorpen verband- trommels te plaatsen, teneinde bij eventueele onge vallen te kunnen voorzien in de eerste hulp. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van de Hoofdvereeniging werd benoemd de heer J. H. Velders. Het aftredende Bestuur werd herkozen. Daarna sluiting van de vergadering. DENK AAN DE WEGENBELASTING! Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat het toezicht ten behoeve van de wegenbeiasting Maan dag 16 Mei a.s. aanvangt, zoodat het noodig is, van dien datum af in het bezit te zijn van een belasting- kaart voor het moterrijtuig of motorrijwiel. DE NACHTVORST. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft het te Rijsen en omgeving weer hard gevroren, zoodat er weer groote schade aangericht is aan de reeds bo ven den grond 9taande aardappelen, bloeiende vruchtboomen. aardbeien enz. GEMEENTE ANNA PAULOWNA* Géboren: Geene. Ondertrouwd: Abraham Griep, oud 24 jaar, leer ling machinist, wonende te Amsterdam en Trijntje Krapman, oud 25 jaar, z. b., wonende te Anna Pau- lowan. Nicolaas Cornelissen, oud 21 jaar, landar beider cn Adriana Cornelia Harthoom, oud 22 jaar, z. b., beiden wonende te Anna Paulowna. Willem Cornelissen, wedn, van Aagje Schager, oud 48 jaar, landbouwer en Cornelia Kooiman, wed. van Pieter Wolthuis, oud 48 jaar, z. b., beiden wonende te Anna Paulowna. Getrouwd: Jan Delver en Janna Aafje Blom. Nico laas Spigt en Petronella Huigen- Pouwlus Compog- ne en Arendina de Roode. Overleden: Geene. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrij dag 13 Mei 1927, 's avonds half acht De heer Jes is zonder kennisgeving afwezig. Na opening worden de notulen gelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken. Ie. Bericht van den heer C. Keeman, dat hij zijn benoeming tot lid van de plaatselijke schoolcommis sie aanneemt. 2e. Bericht van den heer A. Swager, dat hij zijn benoeming tot lid van het burgerlijk armbestuur aan neemt 3e. Bericht van de heeren K. Wagenaar en J. Kui per, dat ze hunne benoeming tot lid van de plaat selijke schoolcommissie aannemen. 4e. Afschrift van het verslag over de verrichtin gen van den vleeschkeuringsdienst over 1926. 5c. Schrijven van de landelijke vereemgmg voor Ziekenzorg, met verzoek om adhaesie op een aan den minister te zenden adres om verlaging der tr- pleeggeldon in het Academisch Ziekenhuis. B. en W. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, omdat deze gemeente direct noch in direct hierbij belang heeft en het niet bekend is hoe hoog de kosten zijn en of de berekende kosten ai dan niet noodzakelijk zijn. Aldus wordt besloten. Benoeming Onderwijzer. B. en W. stellen vóór over te gaan tot penoeioiug van een onderwijzer aan de O. L. School. De voordracht luidt als volgt: 1. de heer Beunder. 2. de heer Postma. 3. mej. Biesterbos. De voorzitter deelt mee, dat de heer Beunder in middels te Schagen benoemd is. Mej. Biesterbos ver zocht niet in aanmerking te komen, doch ae Inspec leur vond dit geen reden haar niet op de voordracht te plaatsen. Nu had een nieuwe oproeping gedaan kunnen worden, doch het werd niet noodzakelijk ge oordeeld, gezien de gunstige inlichtingen welke van no. 2 zijn ingekomen. Met algemeene stemmen wordt daarna de heer Postma benoemd. Deze is thans tijdelijk als zoodanig te Beverwijk werkzaam. De datum van indiensttreding wordt aan B. en W. overgelaten. De winst van het Electrisch Bedrijf cn de vaststelling van het vermenigvuldi- gingscijfer. De voorzitter doet mededeeling van het voorstel van de commissie der lichtbedrijven, overgenomen door B. en W., om de winst van het Electrisch Bedrijf over de jaren 1925 en 1926 onder de gemeenten te ver- deelen. De voorzitter licht toe, dat de winst van 1925 f9722.45 was, in verband waarmee met ingang van 1 Mei of 1 Juli 1926 besloten werd om den prijs van het licht met 5 ets. te verminderen en te brengen van 35 op 30 cent Als men weet dat de Provincie de prij9 pas gebracht heeft van 42 op 37 ct, bewijst dit wel, dat de prijs hier laag staat In 1926 werd nog een winst gemaakt van f 4793.73, voor het groot ste deel verkregen toen de prijs nog 35 ct was. Deze winst is dus niet met den verlaagde prijzen behaald. De gemeenschappelijke regeling zegt, dat het winst saldo in de eerste plaats meet dienen om een ver lies van het gasbedrijf te betalen. Deze heeft echter nog f 356.63% winst gemaakt in 1926. Hoewel dit jaar gedrukt werd door abnormaal hooge prijzen der steenkolen, kon toch BJg een voor- deellg saldo geboekt worden. O, die kranten. In tegenstelling met de meening die schijnt te bestaan, Althans bij hen die ln de kranten schrijven, dat do toestand van het gasbedrijf ongelukkig is, is het bedrijf kerngezond. Te betreuren is net. dat het publiek op die manier in een mopperstemming wordt gebracht. De bericht gevers vergeten dat ze daar hun eigen gemeente na deel mee doen. Het electrisch verbruik beteekent natuurlijk pen teruggang van de gasfabriek, doch in vergelijking met andere gemeenten, staat het bedrijf er gunstig voor. Er is bovendien nog f2000 besteed voor aan koop van meters. De winst van het electrisch bedrijf is f 14516.18 en de gemeenschappelijke regeling zegt, dat daarvan 50 in de kas der gemeenten wordt gestort De commissie heeft gemeend, dat niet allen deze 50 doch het geheele bedrag in de gemeentekas gestort kan worden, waardoor als reden geldt den ontzettend slechten economischen toestand. liet is niet het doel, daarmee uit te spreken, dat steeds winst uit de lichtbedrijven geput zal worden, hoe wel ook daarvoor wel voorstanders zullen zijn. Het zou dezelfde tactiek zijn die ook in Amsterdam gevolgd wordt, een gemeente, die toch ook zeker wel in democratische richting bestuurd wordt. Ook Alkmaar en Schagen putten gelden uit de gem. bedrijven. Alkmaar zelfs f50.000. We bevinden ons dus in zeer goed gezelschap. Het vcrmenigvuldigingscijfer dat onafscheidelijk aan deze zaak vastzit, kan niet onveranderd blijven. Daarom dit voorstel. Niet dat we ons ongerust heb ben te maken dat de finantieele toestand angstvallig is, of ongerustheid behoeft te wekken, maar toch noopt het ons om -maatregelen te nemen. De geschatte opbrengst in 1926 was f15.500 en de werkelijke opbrengst f 15.923. Daarvan gaat echter f2048 af aan kwade posten, terwijl deze week nog bericht inkwam, dat als aandeel in de kwade posten over 1923 en 1924 betaald moet worden 1874.83. Er is du9 slechts een kleine f 13000 binnengekomen. We hebben dan ook nu niet op meevallers tc reke nen als vorige jaren. Daarom reeds is het noodzake lijk te beschikken over de winst van het electrisch bedrijf. Het Jaar 1927 zal zeer ongunstig zijn. Door den Inspecteur werd de toestand ontzettend pessimis tisch ingezien en deze sprak zelfs van een denaclc. Geen reden tot bezorgdheid. Toch is er ook verheugenis. Met net voorstel van B. en W. betreffende het bepalen van het vurmenig- vuldigingscijfer is rekening gehouden met het slech- te jaar. Dank zij de wijze van beheer, door vooraf met de komst van slechte jaren rekening te houden, be hoeft de factor niet hooger dan 0.9 bepaald te worden, als het voorstel van de lichtbedrijven aan genomen wordt. We zijn wel wat verwend door de factor van 0.6, doch dit waa abnormaal laag, ver oorzaakt door'bijzondere redenen. Men behoeft zich echter niet ongerust te maken. Voor 1927 is 18000 gulden uitgetrokken, waarvan reeds de 10 pet voor kwade posten af is. zoodat op 20000 gld. gerekend wordt. We zijn met 0.9 aan den zeer lagen kant, doch willen daarmee niet zeggen, dat het bedrag binnen komt. Bezwaar behoeft dit niet te zijn, want we kunnen nog beschikken over den post onvoorzien en het saldo van 1926. Ook wil ik wijzen op de wij ziging der wet op de inkomstenbelasting, waardoor geleden verliezen nog twee jaar in rekening kun nen worden gebracht. Een billijke bepaling is dit zeker, doch het brengt de gemeente nog meer in moeilijkheden, daar zeer zeker verliezen geleden zullen zijn en de wet reeds voor het dienstjaar 1927'28 in werking treedt. Dit zal ontzettend te genvallen, waarom we dan ook voorstellen ook over de tweede 50 pet. te beschikken, waardoor het verm. cijfer op 0.9 bepaald kan worden. We moe ten de voorzichtige lijn blijven volgen en een ver hooging van 0.6 op 0.9 is reeds ingrijpend. Het reservepotje moet bewaard blijven. De heer Kooij zegt, zich met het voorstel niet te kunneji vereenigen. De winst behoort aan de be drijven en dient aan de verbruikers ten goede te komen. Daarnaast staat het gasbedrijf dat zoo noo dig door het electrisch bedrijf gesteund kan worden. Het reservepotje moet bewaard blijven voor hot ge val het voor de bedrijven benoodigd is. De voorzitter merkt op. dat de bedrijven geschei den zijn, doch wil aannemen, dat het mogelijk zou zijn, dan nog zou nooit als gevolg van gemaakte winst een prijsverlaging tot stand mogen komen. De gang van het bedrijf moet een verlaging toela ten en dit is niet mogelijk, want 1 cent verlaging geeft reeds een mindere opbrengst van 7000 gulden. Zelfs al was het overschot 4 5 maal zoo groot, zou het nog niet mogen gebeuren. Verlaging van den electriciteitsprijs kan ook niet, hoewel het bedrijf kerngezond is. o Men kan een bedrijf zoo gezond maken, dat het komt te overlijden van gezondheid. De heer Kooij: Er is ook een middenweg. Dan kan toch de prijs verlaagd worden. Voorzitter: Het is heel wat democratischer in om gekeerden zin te werken en de winst aan alle inge zetenen ten goede te doen komen. De inkomens van 10 a 1200 gulden profiteeren er in de eersto plaats van, doch do hooge inkomens niet. Ze zijn de beste electriciteitsgebruikera. De heer Kooij: De reserves zijn van eerdere jaren. Voorziter: Van 1925 en 1926. We doen het niet voor de aardigheid, doch het is een noodtoestand. Vol gens het Handelsblad is in Rotterdam door een der raadsleden, geen democraat zijnde, aanmerking ge maakt dat uit het electrisch bedrijf 7 millioen geput zal worden. Ze gaan daar reed9 vooraf den prijs verhoogenv terwijl het hier nog een toevallige bate is. Ik hoop dat u nu overtuigd bent. Men kan toch de gemeente niet opofferen voor de bedrijven. Wethouder Ootjers had er aanvankelijk evenzoo over gedacht als de heer Kooij. De schrijver in een der bladen was wel wat vlug met den pen. door er op te wijzen, dat ik bij de tegenstemmers was. Ik was op bedoelde vergadering ni8t aanwezig en kon dus ook niet tegenstemmen. Het neemt echter niet weg, dat ik, hoewel ik er aanvankelijk zcoaia de heer Kooij tegenover stond, er nu anders over denk. De zaak is door B. en W. ampel besproken. 50 pet. kun nen we met het volste recht vragen. Ik s^el op den voorgrond, dat ik er niet voor zou zijn, zoo door te gaan. door winst te forceeren. Het bedrag is toevallig verkregen en er is nog voldoende reserve. We moeten nu reeds met 0.3 verhoogen, terwijl het anders zeker op 1 zou komen. Dat geeft bij mij den doorslag. Verlaging van den stroomprijs is niet mogelijk, daar de winst van het vorig jaar grootendeels verkregen is. toen de prijs nog niet verlaagd was en ook is het industriegas nu nog weer verlaagd. Het is dan ook niet te zeggen, dat er dit jaar weer winst zal zijn. Al zijn dan ook de stroomprijzen nog niet buitengewoon laag. zal er toch geen .verlaging van kunnen overschieten. Gas- prijsverlaging zou misschien ook niet in den haak ziin, maar toch wel te doen. Thans acht ik het voorstel volkomen gemoti veerd en durf ik met een gerust geweten da gel den in de* gemeentekas ta storten. De heer de Geus was aanvankelijk ook het idee van den heer Kooij toegedaan, doch door buiten gewone omstandigheden wijzigt men ajjn idee wel eens. De toestand wekt bezorgdheid, en ik kan' me dan ook .met heb voorstel vereenigen, echter ook met het idee om er niet mee door te gaan, Dan maar een hekje minder achteruit. Dan komt het wel weer op zijn pooiyes te laad. Dat heeft niet weinig gekost. 'Ook de heer Duijves' «egt er aanvankelijk niet vtcfr gowecet te aiïn, doeh aoh er nu mee te kun- tma rmrma.igm. Hq vraagt of de metorhuur niet afgeschaft kan worden. Voorzitter: Ik denk het niet. De heer Duijves: Dat brengt verlichting bij de mindere verbruikers. Voorzitter: Het is een inkomsten op zichzelf en de meters kosten veel. De parctijk bewijst dat de prijzen hier niet hoog zijn. Eigenaardig is wei dat de menschen wel op gas en niet op eiectriciteit be zuinigen. Het kwaad van het petroleumverbruik moeten we niet al te zwaar opvatten, daar soms uit medelijden voor den man, die er mee komt, ge kocht wordt. Het is niet te ontkennen dat het ge bruik van eiectriciteit duurder is dan gas. De beer Duijves zegt. zich met hot voorstel te kunnen vereenigen. VoorzitterAis alarm wordt geslagen voor de gasfabriek wordt vergoten dat het verlies duizen den geweest is door de mindere opbrengst van de ookes, daar deze op 70 oent geraamd, doeh voor 30 oetnt en minder verkocht is. Amders zou er een flinke winst geweest rijin en mogelijk raods tot prijfir verlaging zijn besloten. Wethouder Barton zegt zioh in de gasoommissie tegenstander van' het voorstel verklaard te hebben, daar hij liever door bemiddeling van het eleotrisoh bedrijf het gasbedrijf productiever had' willen ma ken. Gehoord do besprekingen echter kan hij zioh bij het voorstel neerleggen on is heb voorstel ook met zijn medewerking door B. en W. ingediend. Met 51 stemmen wordt hierna het voorstel aan genomen. Tegen stemt alleen de heer Kooij. Met algemeene stemmen wordt hierna de ver- menigvuldigingif«otor op 0.9 b3paald. Daarna wordt de vergadering met dank door «den voorzitter gesloten. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Dieuwertje Portegijs. oud 62 jaar. echt genoot© van Reijer Boersen. POLITIE. Gevonden: een kettinkje, een beursje met eenig geld. Verloren: een pij.p. een broche. Zullen Nungesser en Coii gered worden? Nog steeds is alle hoop, dab de Fransclie vlie gers Nungesser en Coli, bij hun moedige waagstuk om het leven zijn gekomen, niet opgegeven, hetgeen de hardnekkjgiioid, waarmee het zoeken naar hen wordt voortgezet, wel bewijst De laatste berichten, die de hoop op redding in nog starkere mate deel herleven- kwamen van drie parsjnan, die Maandagmorgen (ae dag dus, waarop ae vliegers hadden moeten aankomen; uit Harbor Graoe, 60 mijl bewesten Sb. Johns op New Found- land, duidelijk het gera.ts van een vliegmotor boven den mist hadden gehoord. Een a-ndere verklaring, die de vorige staaft, is afkomstig van twee visscliers uit dezelfde streek, die' beweerden, Maandugmoregh vr. e^; een vlieg- tuig te hebben gezien, dat in westelijke richting over de JTundy-fouai vloog. Een ander, neg niet bevestigd bericht meldt, dat ceq vis.chor in ao üainbe Mnrie-baui o.k een vlieg tuig heeft gezien. Verklaard wordt, dat zioh op dat oogunblik in genoemde streek geen enkele Ca- iiadeeseho vlieger bevond. Nu is de omgeving van Harbor Graoe zeer dun bevolkt, terwijl het geheele gebied één verzame ling is van inhammen en kreken, zoodat men op- nieuw hoop ging opvatten; dat dé vliegers op een der binnenwateren zijn gedaald en onderweg zijn naar de aaastbjje plaats of post. De tijd, waarop Patrik U'Brien, do boer, die het eerst over het motorzoemen sprak, het geraas hoorde, aal. 9 a 10 unr v.m., klopt vrij nauw keurig met heb moment, dat Nuingossar en Ooli bo ven d t deal van New-Fo-jndland verwacht b nden worden. Deze man en de twee personen, die na hem getuigden, zijn bereid hun verklaringen onder oede te bevestigen. Zij staan als volkomen betrouw bare lieden te hoek. Thans zijn politiepatrouilles etü houthakkers uit de streek heb binnenland ingetrokken on zoek naar de vermiste aviateurs, maar ten gevolge van de weinige dichtheid der bevolking en de wildheid van heb gewest, kan het dagen duren eer men de vliegers, zooo Zij' al in deze buurt vertoeven, kan hebben opgespoord. Men zal nu ook met vliegtui gen deze expedities ter zijde gaan staan. Ook het geweldige Amerikaansohe luchtschip de „Los Angelos" 13 opgesstegen om deed be^ na men aan heb onderzoek naar N ungesser en Ooli. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 13 dezer, 's middags 3 uur. Alle heeren zijn aanwezig. Ingekomen stukken. Een schrijven van de vereeniging „Het Belang der Jeugd', waarin dank gezegd wordt voor de wel willende behandeling van het adres inzake benoe ming van een tweeden leerkracht In verband met dit senrijven deelt de voorzitter mee, dat als assistente vanaf 1 April is aangesteld mej. Roos uit Bergen op een salaris van f 40 p. maand Door den inspecteur der directe belastingen is be richt gezonden, dat de opbrengst van de opcenten van de personeele belasting voor deze gemeente f 3143 is. Blijkens mededeeling van den ontvanger der di recte belastingen is de uitkeering uit de dividend- en tantiemebelasting voor deze gemeente f214.5P. Van B. en W. van Oudkarspel is een afschrift in gekomen van het adres dat inzake de tol op den Twuijverweg aan Ged. Staten is gezonden. Het is een adhaesiebetuiging op het adres van Broek, ech ter los van de memorie van toelichting. Ook van het gemeentebestuur van Noordscharwoude is een adhaesiebetuiging ingekomen. Een verzoek van den heer Jn. Visser om 8 meter water achter zijn woning te mogen koopen wordt toegestaan, behoudens overleg met de commissie en den opzichter. De winst der lichtbedrijven. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. om te aanvaarden het voorstel van de commissie der lichtbedrijven om de winst groot 14500 gulden, van het electrisch bedrijf te verdoelen over de vijf ge meenten. Het is, aldus de voorzitter, niet het doel van het bestuur om het in den vervolge op toe te leggen, de gemeentelijke inkomsten uit de bedrijven te halen. Er is altijd getracht zooveel mogelijk voor kostprijs te leveren, doch door de sterke vooruitgang van het electrisch bedrijf vielen de uitkomsten ieder jaar mee. Er is reeds sterker afgelost dan noodig was i-n het is niet altijd noodig voor het dierbaar nageslacht te zorgen. De heer De Boer zou van de beide bedrijven een willen maken, omdat het eene bedrijf onder het andere, te leiden heeft. Hij zou den gasprijs 2 cent willen verlagen. Hij kreeg echter geen steun, zoodat het niet tot een voorstel kwam. De voorzitter voorzag een huishouden van Steen, als een zoodanig besluit genomen werd, daar men ten slotte niet zou weten, waar de winsten of ver liezen zitten. Het voorstel werd zonder stemming aangenomen, Het vermenigvuldigingscijfer werd bepaald op 1, tegen 0.8 het vorig jaar. Op voorstel van B. en W. werd besloten een los- en laadplaats te maken aan de Prins Hendrikkade, tegenover het eigen perceel, bewoond door den Rijksveldwachter. De geraamde kosten zijn met in begrip van uitdiepen f282.84. Da heer Van Zuijdam acht daar de plaat# wat smal en zou willen probeeren een strookje grond van Hoogland bij te koopon. Waar dit echter door den opzichter niet noodig werd gedoordeeld, werd hef voorstel aangenomen. B. en W. stellen daarna voor een heffing van ka- degelden vost te stellen, om aan deze nieuwe laad plaats en aan die bij Wed. Vroegop de kosten van gebruik op de gebruikers te kunnen verhalen. Voorgesteld wordt 25 cent te heffen voor elke 2 uur, dat van den steiger gebruik gemaakt wordt. Na eenige bespreking wordt hiertoe besloten. Aan den onderwijzer Keeman wordt op zijn ver zoek verlenging van ziekteverlof toegstaan. tot den tijd dat zijn pensioen ingaat. Aan den opzichter weid een vergoeding van 2A pet. toegestaan van de kosten van het herstel van den toren, Het wordt een bedrag van f52.50. Het aangehouden verzoek van Smak en Balder om een overpad aan de sluiskade wordt toegestaan. Tot leden van de schatterscommissie worden her kozen de heeren A, Glas, R. Slot, C. Ooijevaar en K. Ven. Bij de rondvraag worden enkele voorstellen ge daan om vergoeding aan de stembureaux toe te kennen. De heeren De Boer, Van Zuijdam en Ven spre ken zich daarvoor uit, doch op voorstel van den heer Koedijk wordt besloten het nemen van een besluit tot de volgende vergadering te laten wach ten. Daarna wordt de vergadering gesloten. Voor Zaterdag* 14 Mei. 8.50 HAMBURG (392 MJ Morgenomroep. 10,20 DAVEXTRY (1600 M.) Radia kwartet. 11,50 PARIJS (1750 M.) Concert door het stati onsorkest. 12,20 LONDEN. Dtaventry Concert. 12,25 LANGENBERG (489 M.) Concert 12,35 HILVERSUM (10^0 M.j Lunriimuziek door het Sal -n Trio van Trianou te Amsterdam. 1.25 HAMBURG (392 M.) Kamermuziek. 1,30 LONDEN, Daventry JCitg nd'ng van de Cricket-wedstrijd Essen—Nieuw Zeeland. 2,20 MADRID (373 M Orkestmuziek. 3,20 BERN (411 M.) Orkestmuziek. 3,50 BERLIJN" (484 M.) Orkestmuziek. BRESLAU (32} M.) Popul i e muziek. FRANKFURT (429 M.) Dansmuziek. HAMBURG (392 M.) D.msmu/iek. LEIPZIG (4368 M.) Orkestmuziek. 4,05 PARIJS (1750 M.) C' noert d :or solisten. 4,20 BRUSSEL (509 M.) D nsmuziek. PRAAG r3'9 M.) Concert. 5,00 HILVERSUM (.1050 M.) Vooravondcooert door heL- ITDO orkest. 5.20 HAMBURG (392 MD Concert. 6.20 LANGENBERG (469 M.) Kamermuziek. 7,05 ABERDF.EX (500 M.) G ncert. LONDEN, Da vent t y Va rie - programma. 7,20 JBRUSSEL (509 M.) Concert door orkest met medewerking1 van solisten. ITAMBURG (392 M.) S'ymphonieconoert. MtiXCHEN (535 M.) Gloort. 7,35 FRANKFURT (428 M.) Operaooncert. LEIPZIG (366 M.) Sympbunie&Jiioort. 7,30 BERLIJN (484 aM.) Avcndo.oert MüNCEN (535 M.) Concert door het stati- <msorkest. PARIJS (1750 M.) Galarocoert. 8,10 HHjVERSITM V.A.R.A. programma. 8,20 BERN (411 M.) Lioderenavond. BRESLAU" (323 M.) Popul iie muziek. 8,30 BRUSSEL (509 M.) Dansmuziek. 8,35 FRANKFURT (428 M.) Concert, t 8,40 BERN (411 M.) Dansmuziek. 9,*5 ZüRICII (492 M.) Dansmuziek. 9,50 KöNIGWUSTERHAUSEN (1300 M.) Dans muziek. 9,10 LONDEN, Daventru Ballefcmuzdcft. 10,30 HILVERSUM Persberichten van het Persbureau Vaz .Dias te Amsterdam. ZAKELIJKE OMROEP SCHEVENINGEN-HAVEN. (1950 M 8,15—1 uur Persberichten enz. 8.30 roep. 9.20 9.50 10.— 11.50 12.20 1.05 1.30 2.30 330 4.20 430 5.— 5.05 520 8L— 8.10 8.20 8.35 9.05 9.35 Voor Zondag 15 Mei. HILVERSUM (1050 M.) Katholieke Radio Om- Morgenwijding. BERLIJN (484 ML) Morgenwijding. HILVERSUM. Ned. Chr. Radiovereeniging. BLOEM'ENDAAL (350 M.) Kerkuitzending. KöNIGWUSTERHAUSEN (1250 M.) Orkestmu ziek. PARIJS (1750 M.) Gewijde muziek. PARIJS {1750 M.) Concert. HILVERSUM. Concert door het Hawalan Vijf tal. HILVERSUM. Uitzending van het Namiddag concert te geven door de Amsterdamsche Or kestvereniging in „Artis" te Amsterdam, onder leiding van Frans van Diepenbeek. BERLIJN (484 ML) Sprookjes. LONDEN, Daventry. Uitzending van het Ora torium van Mendelssohnn .Elijah". BRESLAU (323 M.j Concert. BERLIJN (484 M.) Kamermuziekorkest. BLOEMEND AAL (350 M.) Kerkuitzending. PARIJS <1750 M.) Concert. BRUSSEL (509 M.) Dansmuziek. HILVERSUM'. Persberichten, sportuitsliogen van het Persbureau Vaz Dias. HILVERSUM. Avondconcert door het H.D.O.- Symphonie-orkest onder leiding van Willem van Warmelo. BERN (411 M.) Populaire avond. HAMBURG (392 M.) Operettemuziek. PRAAG. Concert. LONDEN, Daventry. Liederenconeert. ROME (449 M.) Operaconcert. 'LONDEN. Daventry. Concert. Radio-Sympho- nie orkest. LANGENBERG (469 M.) Dansmuziek. Voor Maandag 16 Mei. 8 50 HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. 11.20 LONDEN. Daventry. Tijdsein. Het Radio- kwartet 12.22 LANGENBERG (469 M.) Orkestmuziek. 12L25 HILVERSUM, Lunchmuziek door het Trio uit het Restaurant Winkels te Amsterdam. 12.50 PARIJS (1750 M.) Concert door het orkest van Radio Paris te Amsterdam. 1.20 LONDEN. Deventry. Concert door orgel. 3.20 BERN (411 M.) Orkestmuziek. 3.30 HILVEiRSUM. Vrouwenjhalfuurtje door Mevr. Rhémonda. 3.50 BERLIJN (484 M.) Middagconcert door het sta- 420 BERNMll' M.) Orkestmuziek. LONDEN, Daventry. The London Radio Dance Band. 435 STUTTGART (380 M.) Concert. 5.05 PARIJS (1750 M.) Concert, HILVERSUM. Kinderuurtje Mevr. Ant. v. Dijk. 6.20 BRUSSEL (509 M) Dansmuziek. HAMBURG (392 M.) Concert. 7.05 LONDEN. Daventry. Concert door het Daven- try-kwartet. 730 BERLIJN (484 M.) Operamuziek. 8.05 LONDEN. Daventry. Variétéprogramma. 8.10 HILVERSUM (1050 M.j Kamermuziekavond door het Hollandsche Strijkkwartet. Daarna aansluiting met het Romy-theater in de Kal- verstraat te Amsterdam. Een uurtje filmmu ziek. 8 20 BRUSSEL (509 M j Dansmuziek. 9.05 PARIJS (1750 M.j Concert. 9 35 LANGENBERG (469 M.j Concert. 9 50 ABERDEEN (600 M.) Concert. LONDEN. Daventry. Concert. 11.20 LONDEN. Daventry. Dansmuziek.

Schager Courant | 1927 | | pagina 12