Scbager Courant Italië staat in het teeken van den arbeid. Tweede Blad. Gemengd Nieuws. Reclames. Zaterdag 14 Mei 1927 70ste Jaargang. No. 8049. HET LIJK IN DEN KOFFER. De Engelsohe avondbladen melden dat die man die den koffer, waarin het in stukken verdeelde vrouwenlijfe aan het Londernsche Gharing Cross- station ïs gevonden, verkocht had, opgespoord is. Hij beeft een beschrijving van den klapper kunnen geven, een knap man van1 tussehen de 30 en 40 laar oud, met donker haar en donkeren knevel, beneden de gewone maat. Ook zijn kleeren heeft hij beschreven. Het signalement klopt met dat het welk de stationskruier had gegeven, en gisteren heeft zich ook een taxi-bestuurder aangemeld die zich herinnert zoo iemand vervoerd te hebben. Men gelooft dat de vermoorde vrouw ongehuwd was, te Camberwell woonde en winkeljuffrouw was. Zij moet groote zorg voor haar uiterlijk gehad hebben en, ofschoon haar trekken verwrongen wa ren, moet het een knap meisje geweest znn. Dö bliden verzekeren dat het net om den vor- moedelnken moordenaar steeds nauwer wordt aan gehaald. De Daily Clironiole meldt dat er een nieuwe verband is ontdekt tussehen een man te Hastings en het adres F. Austin, St. Lenards, dat op eau etiket aan den koffer stond. ^Rechercheurs hebben gisteren-een Frank Austin, die in Upper Broomgra.ve te Hastings woont, oj*- gezoeht en hem aan een strenge ondervraging on derworpen. ITif legde een lange verklaring ar, die dadelijk aan Soptland Yard getelefoneerd! is. De politie bewaart er het diepste stilzwijgen over. Op een vraag van journalisten^ heeft Austin1 ver- Maard dat hij van die politie niets zeggen moctht. Maar, zeide hij, er is een schakel, een sterke ver- bindingsaohakel, geloof ik', tussehen mijzelf en deu* koffer, volgons de besehnj'ving en de afbeelding die ik ervan gezien heb. Verder kan ik voorloopig niets zeggen Een bewoner van Clapliam-road heeft ook een mededeeling gedaan1, die nader onderzocht wordt. Volgens hem heeft er in zijn huis tot 3 Mei een man op kamera gewoond, die bezoek ontving van een vrouw met mantel en rok, welke overeenko men met de kleedingstukken die in den: koffer ge vonden zijn. Don 3den Mei is de man tegern zijn, gewoonte vroeg uitgegaan, zeggende dat hij1 een taxi moest hebbent. Hij" kwam 's middags terug en, hoewel hij een week huur vooruitbetaald had, aai de hij dat hij de kamer niet meer noodig hadj, omdat hij naar Huil toe moest. Clapham-road js vlak bij den winkel, waaï de koffer gekocht is. De laatste berichten omtrent het in een koffer gevonden vrpuwanlijk zijn, dat het thans is ge bleken, het lichaam te zijfn van de Bngelsche vrouw van een Italiaansohen kellner. Zjj nootte Maud ■Alioe Bona.tri. Zij had van 1923 tot 1926 met een man, genaamd Rolls, samengewoond: Zootwel Bo- nati als Rolls hebben haar herkend. DAT LIEP NOG BEST AF. Op de ert&mijnen der I-Iollandsche Ërtswinning Maatschappij op Sardinië had een der arbeiders de zer dagen de onvoorzichtigheid bij een helling de kleminrichting van een wagen van de kabelbaan, die dezen aan den trekkabel verbond, los te maken, waardoor do wagon langs de c.a. 400 Meter hooge hel ling naar omlaag dreigde te storten. Toen de werk man, het gevaar zag, wierp hij een kabel naar om laag naar de daar aanwezige werklieden, om de ya?°?,-te houden, doch dezen misten. Iets verder.aan de helling, stond de bedrijfsleider, de Nederlandsche ingenieur Pino uit Haarlem, die de kabel greep om den man te redden. De wagon had echter intusschen zulk een vaart gekregen, dat de heer Pino werd medegesleurd en omlaag geslingerd, waarbij hij zijn handen aan de slippende kabel wondde en boven dien zijn linkerbeen brak. Dc werkman had intus schen nog de tegenwoordigheid van geest om zich op de draagkabel te werpen, zoodat hij er met eenige kneuzingen en ontvelde handen en armen afkwam. Een oogenblik later derailleerde de wagon en sloeg tegen den bergwand te pletter. Na op de mijnen voorloopig verbonden te zijn, werden de gewonden te paard naar het nabijgelegen plaatsje gebracht ter verdere geneeskundige behandeling. GOWÏNARSN00D DE BERGEN VAN HERZE Uit Belgrado, IS Mei. Tengevolge van den nood toestand in den landbouw is in eenige districten van Herzegowina, in moeilijk toegankelijk bergach tige streken gelegen, hongersnood uitgebroken. Er zijn reeds personen doodgehongerd en vele liggen dingen 8to* Dö re8eerlng organiseert hulpzcn- SCHANDELIJK ONVERSCHILLIG. fo en^ is* het geschouwd van een man, die 1 miï/f17?11 blJ den weS had gelegen, nadat een motor-fiets hem overreden had. ige vertelde bij het onderzoek dat hij ver- g -efs 30 voorbijkomende automobilisten aangeroepen en om hulp gevraagd had. Zij wilden niet stilhouden Boer: Wat kost hier het trekken van een kies? TandartsDrie gulden. Boer: En als ik er twee laat trekken Tandarts: Vijf gulden. Boer: ^an.. zal maar wachten tot mijn vrouw ooi ianüpiin krijgt! en waren op weg naar wedrennen. Een automobilist bood tenslotte zijn hulp aan, maar een van de twee vrouwen die in de auto zaten, zeide: „Maar man lief, denk toch om de kussens!" TREINMOORD. Gisternacht is er in den trein, die om twintig mi nuten over tienen naar Marseilie vertrekt, een rei ziger, onder-chef de bureau van de P.L.M.-spoorweg- maatschappij, gedood. Zijn lijk is uit den wagen ge worpen. Bij aankomst van den trein te Marseilie is de misdaad ontdekt, doordat men in de coupé, waar- in de vermoorde had gezeten veel bloed, een hoed en papieren vond liggen. In den hoed stonden de let ters G. A. Weldra kwam het bericht binnen, dat het verminkte lijk van den onder-chef van de P.L.M. langs de lijn was gevonden. OP ZOEK NAAR DE FRANSCHE VLIEGERS. Het bekende Amerikaansche reusachtige luchtschip de „Los Angeles" heeft bevel gekregen o-m heden te gaan vliegen boven den Atlantischen Oceaan, ten einde daar te zoeken naar de Fransche vliegers, die vermist worden. EEN RAMP. Reuter meldt uit Dallas, in den staat Texas, dat daar een noodlottige ontploffing heeft plaats gevon den in een aan vrijmetselaars toebehoorend huis. Er was daar juist een bijeenkomst aan den gang. Er zijn elf dooden en vijf en twintig zwaar gekwet sten. EEN MASSAMOORDENAAR. De Zigeuner Herzberg is gearresteerd. Dit heerschap, een van een jaar of 38, wordt sinds jaren door de politie door geheel Duitschland go- zocht in verband met allerlei geheimzinnige moor den en roofovervallen, waarvan politiebeamenten, hoschwachters en Zigeuners het slachtoffer werden. Daar de misdaden in de meest verschillende deelen van het land werden begaan, leverde het opsporen heel wat moeilijkheden Gp. Eindelijk gelukte het de indentiteit van den dader vast te stellen. nL den te Neuendorf in het district Karthaus geboren Zigeu ner Herinann Herzberg. Op zijn 22en jaar werd de man wegens moord op een politiebeambte in de na bijheid van Stettin tot. een tuchthuisstraf van acht jaar en twee maanden veroordeeld. In het jaar '18 werd hij ontslagen. Een jaap later schoot Herzberg in Gülrow (Pommeren) zijn oom, den Zigeuner Rosen- bach, in een ruzie over den koop van een paard, neer. In het voorjaar van '20 dook Herzberg onder den naam Adler met zijn wagen op in de omge ving van Dortmund. Op een nacht werd de wagen door twee rechercheurs op den straatweg aangehou den. Hermann opende dadelijk het vuur en schoot een der beambten vier kogels in het lijf. Uit den snel daarop wegrijdenden wagen viel het lijk van een vrouw, later herkend als de moeder van Herz berg. Ook dit keer ontkwam de moordenaar. Weer een jaar later hield deze zich onder den naam Lübuhn in Saalmünde in Hessen op. Hij koesterde toen het plan, de dochter van een zigeuner, Rosenberg, te huwen. Hijl kreeg hierover twist met den vader, die niets van dit plan wilde weten, daar er bovendien een bloedwraak tussehen beide families bestond. Het slot was ook thans weer, dat Herzberg zijn vijand doodschiet en met de dochter vluchtte. Voor deze moorden zijn.de noodige bewijzen aan wezig. Maar Herzberg wordt nog verdacht van drie andere dergelijke misdaden. En wel van moord op een boschwachter in Pommeren; op een zigeuner in Neuwied en een in Hannover. Voortdurend werden den laatsten tijd overal in het land de zigeunerkam pen streng gecontroleerd en zoo vernam de politie te Pilkallene, dat Herzberg bij een zekeren Dam- browski, die een afgelegen huis bewoonde, onder dak had gevonden. De agenten omsingelden de hof stede, doorzochten alle kamers, maar vonden geen Herzberg. Plotseling zagen zij een man snel door II. Het kwam mij voor dat ik beter deed de opsom ming der artikelen van de Carta del Lavoro een oogenblik op te schorten, ten einde niet te veel van het geduld der lezeressen en lezers te eischen. Een opsomming van artikelen is nu eenmaal ver velend, ook voor den schrijver, die de artikelen uit een vreemde taal, ditmaal Italiaansch, dient te ver talen. Ik zal nu eerst weer de opsomming der verdere ar tikelen vervolgen en dan commentaar doen volgen, opdat op deze belangrijke zaak het volle licht schijn e. Art. 20 regelt de arbeidsvoorwaarden der pas ge schoolde arbeiders. Art 21 strekt de werking van het collectief arbeids contract ook tot de thuiswerkers uit en zal de Staat bepaalde verordeningen scheppen ten behoeve van persoonlijke en sanitaire bescherming van den thuis werker. Art 22 behandelt de plaatsingsbureaux eil be paalt, dat slechts de Staat' berechtigd is om de ar beidsmarkt te verifieeren en te controleeren. Art. 23. De plaatsingsbureaux zullen op pariteit gebaseerd moeten wezen en worden onder de controle der corporaties gesteld. Do werkgevers zijn gehouden zijn door «ao keuze-actie onder de arbeider*, het aan te nemen, doch hebben het recht eene keuze te doen, rekening houdende met den duur van het lid maatschap bij de Fascistdsche Partij of een Fascis tische Syndicaat. Art. 24 zegt, dat do Beroepsorganisaties verplicht zijn door een keuze actie onder de arbeiders, het daarheen te leiden, dat hun technische vaardigheid en hun moreel peil verhoogd wordt. Art. 25 eisch* van de corporaties dat zij de nale ving van de wetten op de voorkoming van ongevallen behoorlijk nagaan. Ten slotte wordt in verdere artikelen de oprich ting van welvaarts- en ondersteuningsstichtingen ten behoeve der werknemers en met deelneming der werkgevers daarin, aanbevolen. De beroepsorganisaties zijn verplicht alles te doen en niets na te laten om de opvoeding en vermeerde ring van kennis harer loden te bevorderen. Ziezoo, daar hebben wij de „Carta del Lavoro" vrij wel artikelsgewijs voor ons gekregen. Ik heb reeds boven gezegd, dat er ontegenzeggelijk een Fascistische dwang in deze „Constitutie voor den Arbeid" zit, hetgeen behalve in het meergenoemde artikel 3, ook in art. 23 tot uiting komt. Het feit, dat de Fascistische werkgever of werknemer of die zich als zoodanig uitgeeft, een voorkeur geniet, zet wel kwaad bloed en brengt in de Fascistische partij en organisaties zelf onwillekeurig de hypocrisie en daarmede het Paard van Troje weer binnen, terwijl het rechtschapen en goede werkgevers en arbeiders, die nu eenmaal niet Fascist willen worden, knevelt en hun arbeid feitelijk aan den Staat ontrukt. Dit kan onmogelijk in het belang van den Staat zijn en moet zich op de eene of andere manier wreken, in dien er niet volop werk in Italië komt. Overigens wordt aan de organisaties veel vrijheid gelaten en het is zeer opmerkelijk, hoe in dit docu ment „skilied labour" geprotegeerd wordt. Dit komt zoowel in art. 20 als in 24 naar voren. In liet eerste is sprake van de jonge geschoolde arbeiders en in het laatste van de opheffing der arbeiders in techni sche bekwaamheid en moraliteit. Het herinnert aan de gilden, waar ook zoowel op deugd en bekwaamheid van leerling en meester ge let wordt. Waar juist in de laatste jaren om de massa te be lieven, de massa, die met het algemeen kiesrecht een meerderheid bij de stembus heeft, door politici, die het beter konden weten en beter moesten doen, do „unskillcd labour", de ongeschoolde, losse arbeiders massa, hemelhoog verheven en dikwijls boven den bekwamen ambachtsman geprezen is, kan men nu niet bepaald zeggen, dat Mussolini met deze artikelen de socialistische elementen in zijn partij in het gevlei gekomen ds. Dat het hem moeite gekost zal heb ben, wil ik heel gaarne aannemen, vooral daar mij nog een sterk staaltje van het drijven dier elemen ten ter oore is gekomen, naar aanleiding van art. 4 en 6. Uit deze artikelen blijkt, dat men werkgevers- en werknemerssyndicaten gescheiden wil houden als organisatie, doch samen doen werken ter verzoening der elementen en tot vergrooting van do productie, enz., enz., alles t.en behoeve der gemeenschap vereen zelvigd in een begrip en woord, de Staat. Nu was dat aanvankelijk geheel anders bedacht door do extremisten. Deze wildon voor elk beroep één Syndicaat vormen, waarin werkgevers en werk nemers samen zouden zitten en waarvan het bestuur in groote meerderheid in handen der grootste cate- gorio, dus der arbeiders zou komen. Dit is ook gekitst en wel door Mussóllni zelf, die van deze gehoele zaak eene belangrijke studie ge maakt heeft en dan ook de Ministerportefeuille van dit nieuwe departement-onder den arm genomen heeft. Dit pleit alweer voor Mussolini, want hier hooft zeker wel met een der moelYkste quaesties. die zich in de maatschappij voordoen, te maken, en hij zelf neemt deze ondankbare taak op zich. Ofschoon, is het wel een ondankbare taak? Stelt u voor, dat deze zaak eens slaagt, dan heeft het Fascisme en dus Mussolini iets bereikt, wat men feitelijk voor onmo gelijk houdt. Natuurlijk moet er wat geluk bij komen en dat houdt m.i. zeer nauw verband met de quaestie of er werk in overvloed zal zijn. Komt er werk in overvloed, zoodat alle elementen, ook de niet fascis tische arbeiders, werk krijgen, dan is er een zeer groote slagingskans. Om veel werk te krijgen, is noodig ontwikkeling van het particulier initiatief. Dat is natuurlijk wel geheel burgerlijk en kapitalistisc.h, maar het is zoo oud als de wereld. Ieder werkt om er zelf beter van te worden. Hij vindt ook best, dat de buurman vooruitgaat maar indien door zijn wer ken den buurman vooruit gaat en hij niet, stopt hij vanzelf omdat... hij een mensch is. In de Carta del Lavoro wordt het particulier ini tiatief aanbevolen (art. 7) en slechts indien dit te kort schiet, zal de Staat ingrijpen. Wanneer men nu andere Italiaansche wetten uit de Fascistische Regeeringsperiode kent, b.v. die op de grondverbetering en ontwatering, dan ziet men hoo ook daar het particulier initiatief wordt bevoor recht en de Staat slechts in geval van nood wil op treden. Door een subsidie van pl.m. 80 der kosten van ontwatering en drooglegging, wordt het parti culier initiatief daahbij gesteund Er zijn ook gevallen waarin de Staat dwingend optreedt, b.v. door onteige ning en soms door deelname in de onderneming voor het onteigende gedeelte. De Staat wil zoo min mogolijk tot nationalisatie overgaan. Ik was onlangs getuige hoo do directeur oener onderneming, die in liquidatie geraakte, pro beerde den Minister over te halen do zaken over te nemen en hem als leider te laten. De minister wil de er niet van weten. De quaestie der koersschommelingen wordt in art. 13 besproken en niet ten onrechte. De koers der lire beïnvloedt ten zeerste de export, dus de Industrie. Feitelijk is een lage lirekoers gunstig voor de in dustrie en daarom verbaast men zich wel eens over de opwaartsche beweging der lire juist in deze da gen, waar malaise in de industrie tengevolge van minder export zeer noodlottig zou kunnen worden. Men vertelde mij echter, dat men de lirekoers op voerde teneinde de groote importaankoopen, waaraan Italië behoefte heeft, gunstig te kunnen financieren. Onwillekeurig dacht ik: zou men dan daarna de lire weer laten duikelen, ten einde de export, dus de industrie, te bevorderen7. Wie het weet moet het zeggen. Het is een feit. dat ei- zeer knappe lieden aan het hoofd van sommige departementen staan en dat zü alléén streven naar één doel: het welzijn van Italië. De moeilijkheden zijn geweldig! Om maar iets te noemen. Er wordt beweerd, dat de automobielindustrie in Italië, een zeer belangrij ke bron van nijverheid met Fiat. Lancia. Alfa Ro meo. O. M en anderen, niet al te best gaat en elkaar concurrentie aandoet en niet bestand is tegen den front-aanval van Citroën. Het heet al sedert 10 maan den. dat de minister op amalgamatie der Italiaansche 1 fabrieken wil aansturen maar niets heeft tot nog toe het steeds weer opduikende gerucht bevestigd. Inmiddels heeft men, hier de laatste maanden verscheidene belangrijke leeningen gesloten ten be hoeve van werkverruiming. De Italiaansche schatkist leende 50 millioen dol-- lar ten behoeve van de Italiaansche scheepvaart. Do stad Milaan leende 30 millioen dollar, de stad Rome eveneens 30 millioen ten behoeve van allerlei uitbreidingswerken, electriciteit. water, straten enz. Ik zou u een heel lijstje kunnen geven, loopende in enkele honderden millioenen dollars en alleen be trekking hebbend op één zaak: Arbeid. Het is natuurlijk voor een leek niet mogelijk om in de kaarten te kijken van de Italiaansche minis ters. maar zooveel heb ik door mijn relaties in die kringen wel bemerkt, dat er door deze Fascistische regeering harder gewerkt wordt aan de Welvaart en Eenheid van Italië als door eenige andere voor gaande regeering. Wellicht zou Cavour. ware hij in het leven gebleven een evengroote kracht ontwik keld hebben als Mussolini. Veel zal er van afhangen of Mussolini in het leven blijft. Is dit zoo. dan heeft Italië een buitengewoon goede kans om economisch vooruit te gaan en een plaats in te nemen van be- tcekonis onder do groote mogendheden. Dat de Amerikanen hunne dollars in dit land ste ken. beteekent dat zij er geen gevaar in zien dit te doen. want Uncle Sam is voorzichtig en houdt zijn handen graag op de zak. Nu is het waar. dat er heol wat electriciteitsleéningen bii zijn en elke Sam houdt nu eenmaal van electriciteit, behalve die van do electri9che stoel in zijn gevangenissen. Uncle Sam geeft toch maar voortdurend door. elke week leest men van een nieuwe dollarleening aan Italië. Wanneer nu door al die dollars veel werk uitgevoerd kan worden, zal er voor alle werkgevers en werknemers ruim emplooi wezen. Dan zal de Car ta del Lavoro moeten toonen wat er in zit. Let wel. het is geen Italiaansche wet het is s1 echts een Fascistische arbeidswet en wordt door den Staat uitgevoerd, omdat die Fascistisch is. Ontegenzeegolijk moet ieder die van orde houdt, wenschon dat de Carta del Lavoro een eerlijke kans krijgt om te slagen Kr zitten in die ..constitutie van den arbeid" heel veel mooie punten, die bij slagen voor elk land ge schikt zouden zijn Het getuigt -van durf om deze nieuwe zaak onder de oogen te zien en het bcwiist, dat het Fascisme inderdaad werken wil e^ niet met groote woorden wil spreken, maar inderdaad bevorderen de groot ste factor van een volksbestaan: geregelde Arbeid! voor fijne pijptabak ZACHT,GEURlG GOEDBRANDEND Aan dat eischen volcfcet een wei loopen en in een sloot springen. Toen zij hem naijlden, werden zij al spoedig met snelvuur ontvangen. Zij beantwoorden het vuur en wisten den langgezochte buiten gevecht te stellen. De man bleek in het bezit van twee moderne snelvuurrevol vers en veel munitie. GROOTE GEZINNEN EN EEUWELINGEN IN VLAANDEREN. De correspondent der N. R. Ct. te Brussel schrijft: Is Vlaanderen in tegenstellig met het kinder- arme-Walenland nog steeds (al is het in de groote steden wel eenigszins anders) het land der groote gezinnen ook de eeuwelingen zijn er, in de laatste jaren, vrij talrijk geworden en het is geen zeldzaam heid, in dezelfde stad of gemeente, verscheidene in woners te tellen welke hun 100ste jaar nabij of reeds ingetreden zijn. Dat een dergelijke verjaring dan steeds een graag aangegrepen gelegenheid wordt om feest te vieren en een supplementaire kermis op touw te zetten, hoeft bij een volk als het Vlaamsche, dat, misschien, meer dan welk ander, tuk is op vreugde en jolijt, geen verwondering te baren. Zondag a.s. nu is het de beurt aan het Vlaamsch-Braibantsche stadje Thie- nen om zijn in December 1825 geboren eeuwelinge, weduwe Maria Theresia Booten, te vieren. Dit kon, wegens een ongesteldheid van het oudje, het vorige jaar niet gebeuren. De eeuwaÜnge, welke samen woont met haar 66-jarigen zoon, die verlamd is en door haar nog wordt verzorgd, heeft zes kinderen, 26 kleinkinderen, 91 achterkleinkinderen, waarvan verscheidene reeds gehuwd zijn en op hun beurt reeds 15 kinderen hebben, in totaal dus niet min der dan 138 in leven zijnde afstammelingen. DE LOONSVERLAGING IN ITALI8. De loonen van de arbeiders in'de industrie en in den landbouw zullen, evenals die van het rijksper* soneel, volgens de bepalingen van het nieuwe p,»- beids-charter met 10 procent worden verlaagd. Het verzoek daartoe is door werkgevers tot de geering gericht CHARLIE CHAPLIN VOOR DEN RECHTER. Charlie Cihaplin heeft zich Dinsdag voor het Bond*- hof te New York moeten verantwoorden op een be schuldiging van Leo Loeb, die beweerde dat .Char lie plagiaat had gepleegd in de film „Shouldes Arms" en deswege een schadeloosstelling van een bedrag groot 120.000 gulden eischte. Volgens de kranten ver sla j?en is d'eze rechtszaak een waarachtige corcedie geweest en hebben rechters, juryleden en publiek om zoo te zeggen krom gelegen van het lachen over do komische wijze, waarop Charlie zijn getuigenis deed. De vroolijkheid begon reeds, toen Charlie plaats nam in de getuigenbank, waarbij hij met één been dubbelgevouwen onder zich ging zitten. Zij steeg toen Loebs advocaat bij het kruisverhoor Char lie een afschrift overreikte van Loebs scenario, waar bij de filmkunstenaar op karakteristieke wijze, dia men van hem gewoon is, de schouders ophaalde. „Het spijt mij", zeide Charlie zich tot den rech ter wendend, „maar ik kan het niet lezen. Ik heb mijn lorgnet vergeten." Charlies eigen advocaat reikte hem daarop een lorgnet toe. Charlie probeerde het lorgnet met een trek van twijfel en trok daarna een onnoozcl gezicht. Daarna bood de rechter Charlie zijn bril aan, een met sohildpad montuur. Charlie zette hem op, en toen hij naar de rechterstafel keek, proestte iedereen het van het lachen uit, want hij zag eruit als een burleske van zichzelf en Harold Lloyd, zooals een verslaggever het beschrijft Charlie hief vervolgens het scenario op en trachtte het door den rechtersbrü te lezen, doch wederom zonder eenig succes. Hij trachtte vervolgens het manuscript te lezen door een der lenzen van den bril als monocle te gebruiken, ditmaal klaarblijkelijk met meer succes. Ook de voorlezing van het scenario gal van tijd tot tijd aanleiding tot groote vroolijkheicL AARDVERSCHUIVING. Door een aardverschuiving in de bergen in Tiflis zijn twee huizen verwoest Uit de puinhoopen zijn tót nu toe 14 lijken gehaald. GRANAAT ONTPLOFT. In een smederij te Toggeiiburg gebruikten drie jonge mannen, die een van manoeuvres afkomstige granaat wilden demonteeren, een. lasch-apparaat, waardoor de granaat ontplofte. De drie jonge man nen werden zwaar verminkt en waren onmiddellijk dood. ERNSTIGE ONTPLOFFING. Ujt Dallas (Texas) wordt gemeld, dat elf personen zijn gedood en 25 ernstig gewond, ten gevolge van een ontploffing in een gebouw, waar vrijmetselaar» een vergadering hielden. Om jong te blijven. Het feit, dat uw gezondheid te wenschen overlaat, js waarschijnlijk dc eenige reden, dat gij u door uchte zorgen reeds zenuwachtig, versloten en oud govoelt, Misschien zijt gij een dier noodelooze slacht offers van eon nieraandoening. Laat deze te voorko men nierzwakto u niet oud maken voot uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en gezond te worden. D>e pijn in de lendenen, die ellondige blaasstoornissen, hoofdpijn en duizeligheid, dat. afgematte, zenuwachtige gevoel bo- hoeven u niet langer te kwellen. Alle tezamen ma ken uw loven tot een last. die zoodra gij uw nieren verzorgd hebt. verdwijnt. Verzwakte nieren kunnen met Fosterts Rugpij» Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in opzicht jonger voelt. Begin onmiddellijk met het gebruik. Zonder uitstel! Wacht niet. tot gij laat krijgt van rheumatiek, ischias, spit. blaasontsteking of waterzucht. Ook tegen dergelijke ernstiger kwa len worden Foster's Pillen aanbevolen, doch voor komen is altijd beter dan genezen.

Schager Courant | 1927 | | pagina 5