Brieven uit Rome. Binnenlandsch Nieuws. Voetbal. Marirtbeffeittm. Staatsloten', DE ENCTLSCHE VLIEGTOCHT ZONDEK TT7S- 8CHENLANDING NAAR ENGELSCH-INDIë. Een telegram van «isteren uit Simea meldt, dat de Ivngelaoho vliegerlultenants 45 mijlen ten Z. O. van Bender Abbes in de Porziscbe Golf op zee hebben moeten neerstrijken. Zaterdag om 20 u. 15 Greenw. Do twee offlcioron zijn door een schip opgepikt en in veiligheid. Hot vlie«tuiK is «oheel vernield. Voor zoover men kan nagaan, had het vliegtuig tot aan zijn neerdaling den weg afgelegd in den be rekenden tijd en was het 30 tot 32 uur in de lucht geweest. De vliegers zijn op weg naar Abadan. Toen men hun vernielde toestel voor het laatst zag. dre ven de wrakstukken ervan nog op zee. EEN AANSLAG OP DEN METROPOLIET VAN ATHENE. Er is gisteren oen aanslag gepleegd op den me tropoliet van Athene. Na de hoogmis in de kathedraa. was er gelegenheid voor de geloovigen om den ring van don aartsbisschop te kussen. Onder de rij van lieden, die hiervan gebruik) maakten bevond zich een. man. die toen zijn beurt gekomen was een dolk trok en den metropoliet in dé borst stak: in de verwar ring en de zorg om den priester die ernstig, maar misschien niet levensgevaarlijk gewond is. wist de dader te ontkomen. EEN WOLKBREUK BOVEN BELGRADO, Belgrado is gisteren getroffen door een wolk breuk. waardoor de laaggelegen straten een meter onder water werden gezet. De bevolking in de lage wijken moest de benedenverdiepingen der huizen ontruimen. Een arbeider werd door het water mee gesleurd "en verdronk. Voorts worden twee kinderen vermist, die waarschijnlijk eveneens zijn verdronken. HET LIJK IN DEN KOFFER. Uit Londen wordt gemeld, dat een zekere John Ro- binson, zes en veertig jaar oud en klerk van beroep, aangehouden is in verband met het in een koffer in Victoria Station gevonden lijk. Hij werd naar Scot- lund Yard overgebracht en door het hoofd der po litie ondervraagd. Morgen zal hij te Westminster voor den magistraat worden gebracht Hij wordt beschuldigd den moord te hebben ge pleegd. De politie moet hem al dagen lang hebben gezocht, maar hij moet stelselmatig van adres en kleeding hebben verwisseld. Men heeft hem einde lijk aan een adres in Kennington in Zuid-Londen aan gehouden. Hij zou geiheel overeenstemmen met den man, die den koffer heeft gekocht. DE AANVARING TUSSCHEN DE ZEVEN PRO VINCIöN EN DE WEGA De kosten van hét herstel van den gouvernements- stoomer We£& zullen f70.000 bedragen. GRUWELEN. Uit Nogales, in den «taat Arizona, 20 Mei. .Uit Mexico, i9 bericht ontvangen, dat in den staat .Ta- lisco, en wel te Tepeyac, een priester en een meisje lovend zouden zijn begraven. DE NOOD DER SOCIALISTISCHE PERS IN BEL- Glë. In verband met den toestand van de sociaal-demo- .cratische dagbladpers en het. feit, dat zeer vele So cialisten nog altijd niet-socialistische bladen lezen, zal, naar de correspondent der N.R.Crt. te Brussel verneemt, do kwestie van de verplichte abonneering op een socialistisch blad, door de Federatie van Vak- vereenigingen. aan de orde worden gesteld. Reeds hebben de.Luiksche metaalbewerkers daarmede een begin gemaakt, terwijl de Gentsche textielarbeiders asoor waa.rsohijtnlijk! binnenkort reödis dit voorbeeld zullen volgen. tooniiigvr. in* een XevcnLcsjïë atmosfeer. Ze zijn Har ftu erg' in de made, deze opvoerin gen, perst in Syrakuss, nu in Pompei, over eaodtft dagen in1 Ostia. Wat dood is, maken ïo toch mot lovend al gal men ook in Grieksohe toga's de verzon van Burir pidos en Sofoklos uit, al maakte een moderne Ita liaan daar ook.' muziek bij1 en! al applaudisoert ook hot fantastischeItalië uit al Zijn mocht. Dat is allemaal kunstmatig opwarmen van wat zijn tijd gehad heeft. Wij zien aan nog veel liever d!ë *giued geordende Zwarthetmlden, iklein en groot, met hun vaandels op de maat van hun „Givehezza" door de straten van Rome marcheeresn, zooals gisbaren toen tij het overschot rato Rdöietti. Garibaldi, do zoon van den ouden held, met dat van zijn in Frankrijk govalltn zonen gingen begraven onder een ^monument dat nu op het Gampe-Santein Rome is Maar gekomen, waar do stoot voorbij kwam, ontblootten de Romeinen het hoofd en strek ten de linkerarm groetend uit. - Dit aüe3 is ton- Win sta van onzen tijd, zoo polk het groote inter nationale congres dat Mussolini bijeen liep en waar do belangen: besproken werden dio .dienstig zijn voor de mtwüdccdiing der agrio uit tuur, een congres, waarvoor de leden uit alle landen van Europa niet alleen', maar uit Australië en .Amerika ge komen waren om van gedachte te wisselen en mid delen te beramen waardoor de in- en uitvoer beber geregeld wordt pn de akkers meer vruchten kun nen voortbrengen. Zulke bijeenkomsten Zijn noodig en up to date, want al is het een feit, dat we van brood alleen niet leven kunnen, de brood-quaestie is een der aller gewichtigste in deze dagen, niet het minst in Italië dat al zijn krachten inspant om de prijzen der levensmiddelen te verlagen nu de lire stijgende ia. •hj. h. Napels is in feestdos want. «ie koning is' gekomen iOlm dë .opgraving van Herdulamum plechtig te ope nen. Het is een vernieu w! Napels dat Victor Emanuel ontvangt, wa.nl. jjet grenst waarlijk aan net ongeloofelijke met v ,;en koortsachtigen ijVer van de schilderachtige xaa.ar vuile Zuidelijke stad in drie jaar tijids, een t goed geplaveide, moderne „Graszsfcadt'' gemaakt is, die we nauwlijks meer merifl tonen, jzto geheel is haar Karakter, veranderd. Dit groote centrum1 van Zuidelijk Italië is Mussolini terecht heel dankbaar dat hij1 Zoo gauw zijn be lofte nakwam ecu uit een ruime beurs drie nieuwe wijken met «raöbe schoollokalen1 en een schitteren de boulevard langs de jsee liet aanleggen. Dan is het ook aan zijn .energie te danken, dat nu die heuzma.rbeid doorgezet wordt n.1. het van onder de lava te voorschijn; halen van Herkulanum de lijdenszuster van Pompei, dat mede in het begin van onze jaartelling door die geweldige uitbars ting van dan vosuvius otoder asoh en lava bedol ven werd. Het ligt geheel in het programma van de ifcgen- wcordige regeering om alles wat betrekking Jieeft •op de oud-dlomemsche beschaving weer aan het daglicht te brengen. Men meende vroeger dat het een ondoenlijk werk zou zijn weer de sohoenheden op to delven die hier verborgen lagen, omdat men later do stad Resina boven1 Herculanum bouwde en dus vreesde deze eerst te moeten opruimen, maar het Italiaansolie vernuft vond eau andere wijze van opgraven dan men bij' Pompei evolggid had; daar door vteol gelc&dJelijüaar ]en vconaichtigerl te werk gegaan. Uit do ftnkele huizen die men reeds iffl da vorige eeuw opgroef worden al mooie bronzen en andere kunstwerken te voorschijn gehaald. De onderzoe kingen hebben verder geleerd dat Herculanum de villa-stad van de aanzienlijken was; minder een stad met lange straten en veel woningen voor de -kleine burgers zooals Pompei. Hier sehijtoen de rijke Romeinen hun buitenverblijf gehad te hebben, daar om verwacht men dat deZe opgravingen veel be langrijks aan het licht Zullen brengen, behalve werken van beeldende kunst ook oude handschrif ten die een nieuw 'licht zullen werpen op het le ven en de kuituur der oudheid. Met een zilveren houweel deed de' koning de 'eerste slag in den versteenden lavabodem om de sla pende schoone te bevrijden; de ministers en alle genood igden volgden; daarna kwam een leger van 'een paar honderd arbeiders ten toaneele om onver wijld den grooteto arbeid voort te zetten en toen de koning van zijtn bezoek aan.' Pompei terug was gekeerd, konden hem reeds eenige bronzen voorwer pen getoond warden die van onder de asch te voorschijn waren1 gehaald. Daar deze vorst, die Zelf een prachtige munten verzameling hoeft, zioh zeer voor archeologische biz nderheden interresseert, heeft dit uitstapje ze ker een groote bekoring voor hem gehad.' Hi? be zocht ook het nabuige Oumea waar hij' als kroon prins het inïatitief nam om een in Hen bodem M weer op te delven, en hij digd. - - j houding neemt de oude Vesuvius bijal deze redevoeringen en opgravings-plannen aan? Hij grromt, en spuwt voortdurend steenen uit! Vanuit het observatorium seinden ze gistere», dat er geen reden was zich over zijn activiteit ongerust te ma ken; het waren! miaar voorj aars-WoelingenDus pok de vulkaan is onderhevig aan die geheimzinnige Inwendige werking. De opstijgingen van sappen djie een uitweg Zoeken naar buitten'.... laten we hopen dat deZe binnen do grens zal blijven en de oude reus niet verbolgen] is overal de_ feesten HjMueden waarmede de pogingen werden ingeleid om weer te ontmantelen wiat hij! in een kwaad aardige bui zco meodoagenloos bugToetfOok Pom pei was iin feestkleed voor hot bezfoek van1 Viotor Emanuel. In het oude theater werden Griéksche treurspelen opgevoerd. Wat om betreft, Wij kunnen bns maar matig enthusiasmeeren voor Zulke ver- BEZOEK VAN DEN MINISTER VAN BINNEN- LANDSCHE ZAKEN EN LANDBOUW AAN ONZE PROVINCIE. Maandag 23 dezer, bracht de Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, Mr. J. B. Kan, een be zoek aan onze Provincie, onder leiding van de heeren C. Kramer Glijnis te Stompetoren en G. Nobel te Lutjewinkel, als voorzitter en secretaris van de Vor- eeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier. Na aankomst te 8.37 te Alkmaar, werd eerst een be zoek gebracht aan het Landbouwhuis, om aan den Minister te laten zien hoe de Landbouworganisatiën in Noordholland aldaar tezamen zijn gehuisvest. Daarbij werd in hot bijzonder aandacht geschonken aan hot Kaascontrolestation, .Bond van Zuivelfabrie ken en Zuivelbank. Zijne Excellentie was over het Landbouwhuis op getogen, als 'het mooiste en grootste in den lande en betuigde gaarne instemming 'aan de sympathieke samenwerking van de stad Alkmaar mot de land bouworganisatiën in Noordholland. Na dit bezoek ging het naar de boerderij van den heer E. Dz. Govers te Alkmaar, waar genoemde heer een zeer goede uiteenzetting gaf van het ontstaan, doel en werking van den Gezondheidsdienst voor het Vee, tot bestrijding van de tuberculose, waarna de boerderij werd bezichtigd en gewezen op de practi- sche regeling voor het afzonderlijk houden van de reageerenae dieren. Daarna werd het vee in de wei de bezichtigd en werd met genoegen vernomen dat de wijze van tuberculosebestrijding in Noordholland door den Gezondheidsdienst voor het Vee de volle sympathie heeft van den Minister. 'Vervolgens ging het naar de stoomzuivelfabriek „Neerlandia" te Stompetoren, waar de heeren D. de Boer Dz. en H. Davelaar alle gewenschte inlichtin gen over deze groote en goed ingerichte zuivelfabriek gaven, alsmede over de regeling voor do tuberculose bestrijding onder bet rundvee vaii de leden dezer'fa briek. Voor dit lofwaardig streven en goede regeling toonde de Minister groote belangstelling. Daarna werd een rondrit door de Schermeer ge maakt, waarbij ook een groep van de bekende Scher mer molens niet werd vergeten, maar tevens ook het nieuwe electrische w^tergemaal werd bezichtigd en in werking gesteld, waarbij de heeren Gouwen hoven, D. de Boer Dz. en Nierop de noodige inlich tingen gaven óver deze goede bemaling. Vervolgens ging het via Schermerhorn naar het electrische watergemaal van Beemster, niet ver van de Rijp waar de heeren Fok en Van der Oord, dijk graaf en opzichter van BeemSter, het gezelschap ont vingen en de machine in werking lieten stellen en daardoor lieten zien hoe goed de bemaling van Beemster is. De heer De Geus, burgemeester van Beemster, voeg de zich hier bij het gezelschap en na het bezichtigen van alles wat het bedrijf betreft, ging het naar het Heerenlogement te Midden-Beemster. waar geluncht werd en daarna Midden-Beemster rondgewandeld. Tot slot werden nog bezoeken gebracht aan de boer derijen van de-heeren Schuitemaker en Ruijter, beide bedrijven aangesloten bij den meergenoemden Ge zondheidsdienst voor het Vee, zoodat de Minister goed ia ingelicht over dezen belangrijken dienst. Tusschen deze bezoeken werd bij den heer De Geus, die in de oudste, en zeer mooie, boerderij van Beem ster woont, thee gedronken, waarna na een rondrit door Beemster, de zeer mooie reis beëindigd werd te Puranerend. LUTJEWINKEL. Tijdens de kermis gedurende aanstaande Maandag is het plan weder volksspelen te organiseeren, waar voor door de ingezetenen van Lutjewinkel gelden bijeen worden gebracht. WINKEL. Zondag had de heer Mulder, rijwielhandelaar te St. Maarten, het ongeluk, vermoededlijk als gevolg von een stuurdefect, met zijn Ford-auto tegen een boom aan den Lutjewinkelerweg te rijden. De auto werd ernstig beschadigd en de heer Mulder met een belangrijke vleeschwond hij den heer J. van Dijk binnengehaald, waar geneeskundige hulp werd in geroepen en het eerste verband werd gelegd. Per auto werd 'de getroffene naar huis gebracht WINKEL. De Postduivenvereeniging „Steeds Verder" te Win kel hield Zondag 22 Mei 1927 een vlucht vanaf 's Hertogenbosch. De duiven werden om 8 uur losge laten. 1. P. Strobbe, 12 uur i9 min. 11 sec.; 2. P. Strobbe, 12 uur, 19 min. 11 sec.; 3. P. Strobbe, 12 uur, 19 min. 11 sec.; 4. Th. de Pree, 12 uur, 24 min. 36 sec.; 5. N. Wijn, 12 uur, 31 min. 30 sec.; 6. N. Wijn, 12 uur 31 min. 30 sec.; 7. F. v. Kempen, 12 uur 32 min. 34 sec.: 8. C. Hoep 12 uur 38 min. 40 sec.; 9. P. Strobbe, 12 uur 39 min. 19 sec.; 10. Th. de Pree, 12 uur 40 min 27 sec.; 11. D. A. de Bruin, 12 uur 47 min. sec.; 12. P. Kprt, 12 uur 56 min. 12 sec. BROEK OP LANGENDIJK. De Schippersvereeniging „de Beurtbevrachting" hield Zaterdag 21 Mei 1927 haar 10e jaarvergadering, in het café van den heer J. de Boer. De voorzitter, G. Arends herinnerde er aan, hoe hij voor 10 jaren met 21 andere schippers de ver- eeniging oprichtte en als ik dan hierbij denk, zegt spr., aan al de strijd- en stormperiode's en aan de genen, die nu feitelijk afbreken, wat opbouwen had kunnen zijn, dan moeten we ons verbazen; maar te vens kunnen we ons verheugen dat we thans het 10-jarig bestaan van V.B.B.V. herdenken. Na lezing der notulen werd behandeld een adres van den Burgemeester van Opmeer-Spanbroek, in zake bijdrage in de kosten voor uitdiepen der vaart daar ter plaatse. Algemeen werd dit wel wenschelijk geacht, maar bij stemming verworpen, daar, wan neer de vereenigingskas aan dergelijke zaken zou bij dragen dit te bezwaarlijk voor haar wordt, temeer, daar ot nog een' menigte andere vaarwaters ito een dergelijk stadium verboeren en aan 't ééne toiet 'kan worden hijger dagen, wat men' andere zou moe ten weigeren. Uit de verschillende jaarverslagen blijkt, dat de vereeniging 23 leden telt w.o. T op z.g. jaaroon- tributie. Was er vorig jaar een tamelijk toadeeligj saldo, thans was men dit niet alleen te boven, maar was er zelfs een ruim voordeelig saldo in' kas. Na gehouden bestuui-svei'kiezingv werd H. Kamp met groote meerderheid van stemmen gekomen, wel ke de functie aannam. Na gemeensdhappelijkeaï maaltijd werd de agenda nogal met eenige spoed afgehandeld, met het oog- op die feestvergadieritog, o.m. werd' besloten nu de heer G. Kooij als agent heeft bedankt, deze v&car turo voorloOTHg onvervuld te laten; tevens de con tributie te handhaven op f 1,50 per week en de laadplaats wederom in te huren- Hierna sluiting dar huishoudelijke vergadering. Te 5 totor to-m. werd de vergadering door voorz. wederom geopend, waai* ook de vrouwen- dor lo den en enkele gasten geaaoodigd waren, om het 10- jarig bestaan dor vereen, feestelijk te gedenken. De zaal was foor dit hengelijk feit met groen, vlaggen en bloemen versierd, tevens nog een geïm proviseerd toöneel met piano en keurig gedekte tafels, gaven een Zeldzaam respeöt aan deze feest- vergadering. De voorzitter herinerfc er nogmaals aan wat is doorleefd in de vereen, en braoht ia verband hier mede een stille hulde aan wijlen den heer A. Kamp, welke 'xuiml 7 jaren, juist in de moeilijkste tjjden, ^agent der vereen, was, hetwelk staande Werd aan gehoord. Vermeld werd toog, dat door 4 personen, spon taan Beau belangrijke bedrage werd geschonken, waarvan één tot bestemming had het nemen van een gezamenlijke foto. De heer G. Kooij werd bij monde van den secretaris door de vereeniging een herinnering aan zijn agent schap aangeboden, releveerende dat deze hulde niet alloei^bedoeldö. hetgeen hij voor de vereeniging had gedaan, voornamelijk tijdens Kamp's ziekte en over lijden. maar tevens voor zijn hoogstaande motieven, die ten grondslag hadden gelegen aan zijn bedanken als agent der vereeniging. De heer Kooij dankte hierna voor de verrassing en blijvende herinnering, hem bereid. Onder gezelligen kout. afgewisseld door voor drachten. werd deze geanimeerde vergadering 12 uur middernacht gesloten» DB WERELDOMROEP VERWEZENLIJKT. Als de vlucht van Lindbergh niet de volle aandacht van het publiek had, dan zou wellicht wat meer aan dacht zijn geschonken aan een uit wetenschappelijk oogpunt en technisch zeer belangrijk succes, dat het wondere toestel van dr. Balth. v. d. Poll en ir. Nu- mans in de Philipsfabrieken te Eindhov enU. Vrij dagavond bereikte, méldt het Hdbld Men heeft naar'het program van Daventry op gevangen en op de korte golf doorgegeven naar Au stralië, Britsch Indië. Afrika, waar de draadlooze stations het weer opnieuw uitzonden zoodat tegelijk in Engeland en aan de andere zijde der wereld dit prograipma werd gehoord. WIERINGEN. ot tijdelijk rijksveldwachter bij de Zuiderzeewerken is alhier gedetacheerd de heer Schouten, rijksveld wachter te Edam en van zijn detachement ontheven de rijksveldwachetr de Vries van Helder. - NOORDSCHARWOUDE. Maandagavond had onder veel belangstelling de Radio-uitzendavond plaats vanuit Concordia, door de vereenigingen Harmonies-Excelsior, Zangvereeniging Crescendo met vrouwenkoor en Kinderkoor, R.-K. Zangvereeniging -St. Caecilia, Symphonie Sempre Crescendo en het R.-K. Fanfarekorps Genot door Kunst.. Door den heer S. Brugman, voorzitter van den Noordermarktbond, werd een rede gehouden over Tuinbouw, Veilingwezen, enz. Hij sprak zijn genoegen uit dat deze avond, die geen Steden- doch een Dorpsavond genoemd mag worden, hier kon worden gehouden en hij daarbij ge legenheid had te spreken over het „Land van Noord- scharwoude". Te meer deed het hem genoegen, om dat daardoor een anderen indruk gevestigd kan wor den dan Dirk Witte er van gegeven heeft, die blij ken gaf zoo verheerlijkt te zijn over „dikke Trien". We doen hier, aldus spreker, niet hoegenaamd meer aan veetelt ,en biggenteelt. zooals Dirk Witte dat deed voorkomen, doch het hoofdbedrijf is „Tuin bouw". We gebruiken daarbij geen stalmest, doch in hoofdzaak kunstmest. Verder wordt de Langendijk té veel vereenzelvigd met Broek op Langendijk, dat het wel eens goed is ook daarover een juisten indruk te geven. De Langen dijk bestaat uit vier dorpen, waarvan Noordschar- woude er een is en deze gemeente ook een markt heeft, diede evenknie is van die te Broek. Als het einde van het seizoen nadert, is het zelfs het centrum der streek, on^dat alles hierheen komt wat bij de tuinders nog aanwezig is. Bij den aanvang van het seizoen heeft Broek ech ter een voorsprong, door den aanvoer van vroege aardappelen. Spreker schetste daarna, hoe 35 jaar geloden de tuinbouivvereenigin^en tot tand kwamen, die verder leidden tot 't marktwezen. h06 reeds in '83 't spoor lijntje Station-dorp Noordscharwoude uitgezet was, doch toen de organisatie nog niet krachtig genoeg was de toen bestaande plannen door te voeren, omdat daarvoor een paar ton noodig was, hoe aanvankelijk Nieuw Leven en Tuinbouwbelang beiden een markt hadden en deze wilden behouden, hoe de. idéé van een centrale markt in 1910—1911 meer levendig werd en ten slotte na eindelooze besprekingen, door deze beide vereenigingen met De Eendracht te Oudkarspel en Waarland en omstreken de handen in een werden geslagen en de N.V. Spoorlijn tot stand kwam, mede door den steun van de officieele lichamen. Een geldleening werd uitgeschreven en volteekend en een contract werd met de H.S.M. voor den aanleg en exploitatie afgesloten. Daarna kwam het veiling gebouw met zijn groote ruimte, op het water en de overdekte ligplaatsen, waarvoor in 1913 de Noorder marktbond -gesticht werd. Than3 telt de bond pl.m. 1450 leden in de 10 aangesloten vereenigingen en hebben we een bloeiende markt. De spoorlijn werd 1 Sept. 1915 officieel geopend, terwijl de veiling reeds bij het begin van het seizoen geopend was. Die be langstelling heeft in het tuinbouw- en exportleven komt maar eens kijken. Ge zult verbaasd staan ovpr de bedrijvigheid dezer omgeving. Daarna schetste spreker de finantieele moeilijk heden en hoe de oorlog, hoe treurig ook, voor de Noordermarkt en de tuinbouwende bevolking een gunstige uitkomst had on vele verbeteringen daar door tot stand gebracht konden worden. Nu zijn we zoover dat we bezig zijn een reserve te vormen voor nieuwe behoeften, die zich meer en meer doen ge voelen. Het einde van -dit seizoen 1926^~'27 is treu rig geweest voor tuinbouw en markt, maar toch gaan we kalm en kloek w§er aan den arbeid en aanvaarden we den besta ansstrijd en de concur rentie in het buitenland. Die in den winter hier een kijkje komt nemen, kan de bedrijvigheid in de schuren aanschouwen en zien het heerlijke gezicht, van de keurig opgetaste koolstapels, die klaar lig gen om ze ter gelegen ertijd aan de markt aan te voeren. Hiermee is spreker aan het einde van zijn korte rede gekomen en hoopt, dat hij een aangenamen in druk van Noordscharwoude heeft kunnen geven en het verdere gedeelte van het* progTamma de luister vinken geruimen tijd aangenaam bezig zal houden. (Opgenomen per Radio., Verslagg.) NEDERLAAGWEDSTRIJDEN SPARTA I. Sparta I verplettert West-Frisia met 7—1. Zondag jl. speelde Spartel I haar eersten wedstrijd om den zilveren beker tegen West-Frisia II uit Enk huizen. Deze hadden echter weinig pleizier van hun verren reis en werden met groote cijfers geslagen. Te ruim kalfdrie, er moest nog gewacht worden op een stortbui, blaast scheidsrechter Hoek beginnen; aanvoerder Buiskool wint den'toss en Sparta begint met den wind in den rug. Sparta is aanvankelijk, sterker en na ongeveer een kwartier opent Watertor Jr. de score, terwijl even later R.-Rus den stand op 20 brengt. Bij een snellen uitval van den E.-links- buiten, volgt een voorzet, J. Watertor beoordeelt den bal verkeerd en dezo belandt buiten Akkes' bereik in het doel. Wanneer de E.-koeper nog een straf schop heeft gestopt, komt de rust. Hierna krijgt Sparta tegen wind; dit bleek echter geen beletsel te zijn, want Sparta is steeds in de meederheid geble ven. De S.-voorhoede begon weer beter ie cornbi- neeren maakte het den E.-doelman zeer lastig.'Bier steker en Watertor Jr. wisten het nog enkele malen te passeeren. Het was ook keusck niet alléén zijn schuld, dat hij zooveel maal werd gepaséeerd. De E.- achterhoede stond zoo nu en dan raar te schutte ren en hiervan werd dankbaar geprofiteerd/Met niet minder dan 71 voor Sparta kwam het einde. Wind en gladheid door den regen deden veel afbreuk aan het spel. Zondag a.s. komt Zaandijk I; dan zal wel uit een ander vaatje getapt moeten worden, want West- Frisia is niet meegevallen. KLEINE SLUIS—WIERINGERWAARD, 1-8. JL Zondag speèlde Wieringerwaard aan de Kleine Sluis haai* vijfden wedstrijd voor de beker-competitie. Het begin was voor Wieringerwaard al zeer teleur stellend. Reeds in de eerste vijf minuten doelpuntte Kleine Sluis, doordat keeper Oudendijk, toen hij een** hoogen bal wilde vangen, uitgleed en viel, 1—0. Ook hierna is de W'waard achterhoede er nog geruimen tijd uit. Zoo langzamerhand begonnen zij echter aan 't gladde veld te gewennen en ten slotte kreeg de W'waard voorhoede ook iets te doen. Het samenspel vlotte daar goed en spoedig maakte zij dan ook ge lijk 11. Toen was 't met Kleine Sluis gedaan en verkeerde hun doel geregeld in gevaah Voor de rust werd de stand nog op 4^-1 gebracht. Na rust. toen de windo Kleine Sluis' bondgenoot was, ging 't bij Wieringerwaard niet zoo goed, Toch doelpuntte de voorhoede nog éénmaal on daarmee kwam het einde van den 5en bekerwedstrijd, of te wel 5—1 in 't voordeel van Wieringerwaard. Hemelvaartsdag naar Breezand. We zullen ons van voorspellingen onthouden, doch dat het er spannen zal, dat staat vast. AMSTERDAM, 23 Mei. Boetretonotoering'. Tarwe nieuwe f 1515,50, rogge f 18,50—14,50. 'ohievalier f 12,5013,50, liaver f 10,50*—1-1,50, dui- veboofuetn f 13,5014,50, paardeboonon f 12,5013, alias ^er^lQO^Kgi. K^wijjaaadl f 19—20, blauwmawö- ALKMAAR; Moi. Op de heden giehoudjeto veemarkt waren aange voerd 34 vettie kocdion f 270425, 12 vette kalveren! f 70—130, vette kalveren per nied'. pond f 1,20— f 1,40, 55 nuchtere kalveren slacht f 10—22, 520 vette varkens (zware) per ned. pond 65—69 oenit, zouters per ned. pond 66—68 cent. AMSTERDAM, 23 Mei. Op die hrdt'to gehouden] veemarkt waren aange voerd 610 ygtbe koeien, Ie kw. f 1,051,20, 2e kw. f 0,92—7,04, Se kw.m f 0,800.90, per Kg. slachtgewicht, 140 méllk en kalfkoeieni r 300400 per stuk, 166 vette kalveren 2e kw. f 0.800,90, 3e kw. 70—80 oent per Kg. levend gewicht, 123 nuchtere kalveren f 1117 per stuk, 115 schapen] f 30—44 per stuk, 347 lammeren f 1520 per stuk, 850 varr kens, Hall. Ie kw. 7779 cent, 2e kw 74-76 cont war Kg. slachtgewicht,Overz. en Geld. 1e kw. 7<79 cent, vette varkens 7476 Cent, 42 paarden' £200260 per stuk. ALKMAAR', 21 Mei. Op de heden gehouden' weekmarkt waren1 aan-' gevoerd: 22 paardon f 109400, 46 mellkkoeien f 240400, 159 nuchtere kalveren slacht f 8—22, 240 schapen, 'vette f 30i42, magere i1 2032, over- hoiuders f 2437, 721 lammeren f 1019, 50 schram men f 2832, biggen (10 weken) f 13—22, bokken en geiten f 412, 18 kleine bokjes f 12,50. Boter: le soort f ,0,99V21,02Va, 2e soort f 3^5 Af 0,85. Eieren: .groothandel f 5,105,00, kleinhandel f 5 f 6. eendeieren f 4.55. NOORDSCHARWOUDE, 21 Mei. Uien f 4,706,40, drielingen f 0,601,20, grove uien f 5,30—6.20, roode kool f 4,80—6,20, gele kool f 0,200,60, Dieetnsohe witte"' f 1,302,90, alles per 1000 Kg. Totaal aanvoer: 13000 Kg. uien, 4100 Kg. roode kool, 5400 Kg. gele kool, 51300 Kg. Deen- ihe witte kool. ALKMAARj 21 Mei. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 140.000 kipeieren, 5658 Kg. f 5,105,40, 58—60 Kg. f 5.205,60, 60—-62 Kg. f 5,50—5,80, 62—64 Kg. f 5,60—6,20, bruine f 5?0—6,50, 40.000 eetndeieren f 4,70. Trekking van Haanda? 23 Mei. 5e Klas 5e Lijst. No. 5711 f 100.000. No. 10774 f 10.000 Nos. 13317 14812 19534 elk' f 10001 Nos. 11144 13211 elk f 400. Nos. 3405 14462 15865 16894 17811 18564 alk t 200. Nos. 890 1677 16S0 5994 8804 9659 15958 17122 18296 bik f 100. Prijzen vanf f 70. 11 110 150 164 517 605 645 717 719 750 800 940 051 1023 1126 1151 1160 1174 1194 1236 1472 1633 1822 —64 —81 1907 1962 1976 2010 2142 E187 2Za 229(1 2373 2466 2472 2582 2595 2704 2823 2881 2980 3000 3037 3421 3454 3464 3485 3590 3664 3669 3790 3703 3863 3945 4070 4182 4223 4240 4300 4311 4398 4416 4548 4630 4639 4652 4832 5013 5023 5040 5092 5204 547,3 5738 6126 6146 6443 6488 6519 6634 6744 6795 6842 6885 7276 7313 7417 741S 7531 7630 7655 7862 7976 8064 8082 8139 8214 8259 8304 8508 8619 8692 8747 8759 8812 8837 8893 '8916 8983 9008 0016 9280 9582 9679 9790 984,7 9882 9903 9911 9959 10056~10Ó87 10282 10299 10386 10533 10604 10761 10768 10795 10820 11027 11087 260 .302 390 1139a 11548 11551 —592 630 725 747 11754 11800 11819 838 11910 990 12029 12211 13215 12272 388 441 489 12490 12813 12835 12363 12960 12966 12968 13022 210 13533 13550 13597 13654 13676 13722 13773 13852 13875 13924 14029 14040 14160 14529 11534 14562 14580 14612 14677 1 4783 14813 14877 14«93 14919 15097 15223 15304 15463 15549 15603 15697 15723 15733 15817 16204 16269 16424 16526 16813 16846 16867 16881 16938 16968 17045 17097 17151 17330 —332 —418 723 17720 —814 17801 17831 18157 18213 18263 18340 18453 18539 —663 —817 3-8846 188(58 18870 928 1901'0 19202 1.0359 19388 19658 19757 19873 20009 20070 20103 20108 20227 20413 20458 20525 20560 20569 20698 20769 20777 20885 20906 20993

Schager Courant | 1927 | | pagina 6