Schager Courant Sparta I - Zaandijk I. Portret-Atelier IN I ESTADT M 1 11111 11 II Nederlaag-Wedstrijden SPARTAI. Vierde Blad. Binnenlandsch Nieuws. Moderne Inrichting, Fotowerk op elk gebied. Plaatselijk Nieuws. Zaterdag 28 Mei 1927 70ste Jaargang. No. 8056. WIEHINGEHWAAHD. Vergadering van de Voreentertng ter bevordering van getrouw schoolbezoek. Aanwezig 10 leden. De heer Sieswerda opent de bijeenkomst. De no tulen worden na voorlezing 'goedgekeurd, waarna in bespreking wordt gebracht het jaarlijlc9che school reisje. Vooraf wordt de rekening van het vorig jaar nog nagezien door de heeren J. Cornelissen en J. Bakker. De ontvangsten zijn geweest met inbegrip van f 30.16 saldo vorig jaar f 342.317». uitgaven f 301.49, zoodat er een batig saldo is te boeken ad; f 40.82/4. Wat nu het schoolreisje betreft, voor de laag ste klassen wordt besloten, evenals vorig jaar. wat toen zoo uitstekend ié bevallen, een riitoer te maken per auto naar Schoorl. Berger., Bergen aan Zee en Alkmaar. De heeren J. Bakker. D. Jansen en W. Peereboom worden wederom' verzocht de benoodigde auto's beschikbaar te krijgen. Vorig iaar ia het zeer goed gegaan. Er zijn nu nog weer enkele auto's bij gekomen in onze gemeente, zoodat we mogen ver wachten. dat ook nu het aantal, dat noodig is, be schikbaar zal zijn. De datum is vastgesteld op VriJ- dag 17 Juni. Naast het onderwijzend personeel wor den in de regelingscommlssie gekozen de heeren J. Bakker. D. Jansen en K. Zander. Bij- de nu gehouden bestuursverkiezing worden de heet C. R. Blaauboer en Mej. E. Schild herkozen resp als secretaris en penningmeesteres. terwijl de hee ren W. Bron en H. Limpers worden gekozen in de plaate van de heeren J. Bakker en K. Zander, die niet herkiesbaar waren. In verband met het reisje voor de hoogste klasse wordt besloten dit voorloopig aan te houden wat be treft het vaststellen van den datum en de wijze hoe zal worden gereisd. Misschien bestaat de mogelijk heid nog wel. dat ook deze leerlingen per auto naar Amsterdam zullen gaan). Voor dit reisje worden benoemd als commissie Mej. 'E. Schild en de heeren S. Sieswerda en C. R. Blaauboer. Bij de rondvraag wordt nog besloten om den bode A. van Zoonen tegen vergoeding mede te nemen haar Bergen, opdat deze toezicht kan houden op de auto's, wanneer hier en daar wordt gestald. Met den wensch. dat een en ander maar weer goed zal mogen slagen, wordt de bijeenkomst onder dankzegging gesloten. WIERINGERWAARD. Door den heer H. van der Woude is voor de a.s. kermis het gunstig hekend' staande gezelschap TA.V.E.N.U. uit Helder geëngageerd. Opgevoerd zal worden .Beurskoorts". blijspel in 3 bedrijven, waarover reeds vele gunstige recencieg zijn gegeven. Nadere bijzonderheden volgen per adv. WIERINGERWAARD. De melkprijzen alhier zijn weer met een cent per L verlaagd en gebracht op 11 cent. UIT DE DERDE VERDIEPING GEVALLEN. Te Zandvoort is een 4-jarig kind uit een raam tfan de derde verdieping gevallen. In bewusteloo- zen toestand werd het opgenomen. Het kind ver keert in levensgevaar. EEN VROUW IN BRAND. Te Almelo is tijdens het bijvullen van een petro leumlamp onder een broedmachine deze in brand gevlogen met het ongelukkige gevolg, dat vrouw J. Kuipers zulke ernstige brandwonden bekwam, dat zij naar het R.K. ziekenhuis moest worden gebracht. De toestand van de getroffene is naar wij verne men, op het oogenblik redelijk goed. DE MAJOOR-INBREKER TE DORDRECHT. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft heden tot 5 jaren gevangenisstraf veroordeeld den gewezen agent-majoor van politie te Dordrecht A. L. A^ die „poor <le rechtbank aldaar, wegens verschillende fei ten van diefstal, onder verzwarende omstandigheden is veroordeeld tot 6 jaren gevangenisstraf met af trek der voorloopige hechtenis. WIJZIGING DER LAND-EN TUINBOUWONGE- V ALLEN WET. Bij de voorgestelde wetswijzigingen welke bij de Tweede Kamer zijn ingediend, bevindt zich o.a. ook een wetsontwerp tot wijziging der Land- en Tuin bouwonrflvallenwet 1922. Dit ontwerp beoogt blijkens de M. v. T. in de eerste plaats oen aansluiting aan het gelijktijdig ingediende ontwerp van wet tot wij ziging der Ongevallenwet 1921. de gelijkstelling van bepaalde beroepsziekten met ongevallen overkomen in verband met de dienstbetrekking. Wanneer in afwijking vand e voorgestelde aanvul ling der Ongevallenwet 1921 bij het onderhavige ontwerp onder de met ongevallen gelijk te stellen beroepsziekten, genoemd in het ontwerpverdrag aan genomen door de zevende Internationale Arbeids- conferentie miltvuur wordt genoemd, is dat hier aan toe te schrijven, dat alleen die ziekte voor de land- en tuinbouwbedrijven van practiscb belang is. De overige, in dat ontwerp- verdrag genoemde beroepsziekten, zajp. voor bedoelde bedrijven van geen 'beteekenis. Wel zijn echter een aantal beroepsziekten genoemd welke in het bijzonder in de land- en tuinbouwbe drijven voorkomen. Daarnevens worden verschei dene andere wijzigingen en aanvullingen voorge steld. Daartoe behoort de voorgestelde wijziging van artikel 90 der wet, ten doel hebbende de commissies van scheidsgerecht op te heffen en de rechtspraak in eersten aanleg hij' de bestaande Raden van beroep te brengen. Een tweede voorstel betreft de uitbrei ding van het begrip arbeider in den zin der wet tot personen, die juridisch niet kunnen worden be schouwd krachtens arbeidsovereenkomst werkzaam te zijn. maar die in werkelijkheid loonarbeider en niet zelfstandige aannemer zijn. zoöals in de land en tuinbouwdrijven veelvuldig voorkomt. FRAUDE BIJ DE GEMEENTERAADSVERKIEZING TE AARDENBURG. Naar aanleiding van het bericht, volgens hetwelk niet is komen vast te staan, dat er bij de vaststelling van den verkiezingsuitslag te Aardenburg fraude is gepleegd, wordt ter parkette van den officier van justitie te Middelburg medegedeeld, dat dit bericht voorbarig is, en er voor een mededeeling als deze nog geen geen aanleiding is. NIEUWE NTEDORP. De rijksklerk bij' de belastingen H. R. Weide te Nieuwe Niedorp. gaat met ingang van 1 Juni naar Amsterdam, terwijl de rijksklerk H. A. M. de Boet van Amsterdam naar Nieuwe Niedorp gaat. OUDESLUIS. Ons dorpje is een gebouwtje rijker geworden en wel een muziektent. Deze. geschonken door de bur gerij bij het 25-jarig bestaan der Harmonie is ge plaatst in 't centrum v. h. dorp, alwaar 'n flinke ge legenheid is voor 't publiek om te genieten der te ge- \en muziek, daarbij vlak bij 't café „Het Fortuin" dus ook gelegenheid om bit warm weer een verfrissching te gebruiken. Nu is het wachten op de mooie zomer avonden <jn hopen dan af en toe eens te profiteeren van hetgeen1 onze Harmonievereeniging ona vanuit dat gebouwtje zal aanbieden. SCHAGERBRUG. De door het bestuur van de alhier gevestigde Harddraverijvereeiiigr.ng „Voorwaarts" op touw ge zette paaidenkeuriiig heeft blijkbaar in een be hoefte voorzien, daar de a ilngixten aller verwach tingen overfrefxen. Ruim 40 aangiften voor de 5 rubrieken Zijn reeds aang-egevön. Voor liefheb bers van p iardear belooft bet Maandag 80 Mei a.s. oen Zeer belangrijke dia# te zullen worden. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer R. van der Laan had Woensdagavond ten huize van den heer T. IJff de jaarlijksohe sohoolfeestvergaderi'ng plaats. Het gewone getal, ongeveer 20 personen, had gevolg gegeven aam den oproep. De voorzitter heet de aanwezigen' welkom, en verzoekt den heer G-. Schoorl eni J. S'mit de reke ning van het vorig schoolfeest na te Zien. Na ge daan werk kunnen deze heeren verklaren, alles in de beste orde te hébben bevonden. Do rekening 'gaf aan een aaldb vian f 108. Volgt bespreking over de vraag: wanneer en waarhoen dit jaar het schoolfeeet zal zijn. Besloten wordt met klasse 1 tot en met 5 een rijtoer te rnaklen naar Schoorl en Bergen op Dinsdag 21 Juni, en met do hoogste klasse een bezoek te brengen aan Amsterdam op 28 Juni. Aldaar zal in de eerste plaats Artis bezocht worden, terwijl im de namiddag naar omstandigheden zal worden gehandeld. Biij goed weer een rondvaart door de Stad en de haven, bij ongunstig weer een1 beZoek aaa het Nationaal Museum en de Bijenkorf. Bereidwillig namen een 12 tal aanwezigen op aiöh dB lijsten ter inteekening te presenteeren bij de 8cbx>lwijk Dirkshorn. Hierna sluiting onder dank voor die prettige besprekingen. ANNA PAULOWNA. De postduivenvereniging „Altijd Verder" hield Zondag 22 Mei e enwedvlucht vanuit Creil (Frank rijk). De uitslag was als volgt: 1 en 8 Raaijmakers; 2, 5 en 7 C. de Vliegher; 3 Ter Burg; 4 en 12 J. Hoogewoning, 6 Spigt, 9 J. de Boe, 10 Blaauboer, 11 en 13 Gehrings, 14 Van den Bergh, 15 M. Tijsen. De snelste duif legde den afstand van 437 K.M. af in 7 u. 56 m. 54 secè JULIANADORP. J.V.C. organiseert serie wedstrijden, waarvan de beginwedstrijden zullen worden gehouden op Zondag 29 Mei. De deelnemende vereenigingen zijn: Bree- zand I, Kleine Sluis I, Helder V en J.V.C. I. '«s Middags half twee (z.t.) spelen J.V.C. I en Klei ne Sluis I, daarna Helder V en Breezand I. De finale zal- gehouden worden op Zondag 12 Juni. Het plan was om op dien datum ook het J.V.C.- feest te houden, maar daar de danstent dan niet beschikbaar was, wordt dit feest een paar weken later gehouden. JULIANADORP. De Muziekvereeniging .Kunstzin" alhier, die op Hemelvaartsdag te Oosthuizen deelnam aan het concours -van den Westfrieschen Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen, en aldaar uitkwam in de 2e af deeling Harmonie, behaalde met 11134 punt in die afdeeling een derden prijs. WIERINGEN. Onze muziekvereeniging „Harmonie", directeur de heer P. Bruul, behaalde j'I. Donderdag op het te Oosthuizen gehouden muziekconcours van den Westfrieschen Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen in de le afdeeling fanfare den len prijs met 168^ punt, voorwaar een schitterende prestatie. Door dit succes gaat „Harmoni'e" thans over in de afdeeling uitmuntendheid- „Harmonie", welke 's avonds ongeveer elf uur te Hipp. arriveerde, maakte nog met volle muziek een rondgang door het dorp, als teeken dat ze gelau werd uit den strijd terugkeerden. Daar allen bijna ter ruste lagen, kon er geen officieele ontvangst enz. plaats hebben, doch wij hopen, dat die a.s. Zondag zal plaats vinden, daar dan tegelijker tijd de direc teur zijn 40-jarig huwelijksfeest viert. WIERINGEN. Naar wij vernemen, gaat de huisvlijttentoonstel- ling, welke de vereeniging „Omhoog" aanvankelijk met de a.s. Pinksterdagen dacht te houden, niet door en is deze tot den a.s. herfst uitgesteld. SCHOORL. We zijn weder in staat om' zoo nu en dan iets mede te deeïen betreffende 't zomerfeest van VjV.V. D'e plan nen 'hiertoe krijgen- meer en meer een vasten vorm en de feestcommissie doet niets dan ijverig verga deren. In -beginsel is besloten om 't feest weder in den zelfden trant te organiseeren als dat van 1926, d.w. z. op de wijze zooals dit 't beste in onze omgeving past. een dorpsfeest dus. met al de gezellige attrac ties. daaraan verbonden. Het Bloemencorso, als no. 1 van het programma, kan en zal ook niet gemist worden. Juist aan dit nummer zal een- bijzondere aandacht worden gewijd, daar 't voor veel uitbreiding vatbaar is. Dan weder, op 't zelfde terrein als vorig jaar. de onvolprezen dansvloer.- de diverse 'kermisvermaken lijkheden kinder- en volksspelen enz enz., allemaal dingen warop we nog wel eens in bijzonderheden te rugkomen. als 't zoover is. We kunnen nog niet zeggen, of er weder samen werking zal komen met de Landbouwcommissie, doch we zien daar wel de wenschelijkheid van in. Alsdan komt er natuurlijk bij een tentoonstelling en concours hippique, doch boe 't zij. bet bpWft begin Augustus weder gezellig te worden in Schoorl en 't zal weer heel wat menschep naar Schoorl brengen. SCHOORL. Ons plaatselijk fanfarecorps behaalde op Hemel vaartsdag een tweeden prijs in de derde afdeeling op het concours te Oosthuizen. ALS DE DRANK IN DE KAN Woensdagavond kreeg een taxi-garage te Amster dam, het telefonische verzoek een wagen te laten voorkomen voor een café in de Amstelstraat. Aan 't opgegeven adres meldde de taxi-chauffeur zich eenige minuten later aan. Een juffrouw en een man, die een collega van den chauffeur bleek te zijn, stapten in. Beide passagiers waren min of meer be schonken, maar dit was voor den chauffeur geen be letsel om desgevraagd toe te staan, dat de juffrouw naast haar partner aan het stuur ging zitten; de chauffeur werd gepromoveerd tot passagier. In een dolle vaart reed de taxi door de Amsterdamsche straten. De chauffeuse merkte er niets van, dat zij op de Stadhouderskade bij de Hobbem astraat rechts den bocht moest nemen. Het gevolg was, dat de taxi tegen een boom botste. Glascherven verstoorden de vroolijkheid van het paar en beiden moesten met een auto van den G. D. naar het Wilhelmina Gast huis worden vervoerd, waar de man, met het oog op zijn ontnuchtering ter observatie moest achter blijven,. De auto is zwaar beschadigd. De eigenlijke chauffeur kwam met den schrik vrij-. Proces-verbaal is opgemaakt en de vernieldq auto is in beslag ge nomen. EEN HONDERDJARIGE TER STEMBUS. Bij de raadsverkiezing te Beuningen heeft de weduwe J. WillemsGeurts, -die gisteren onder al- gemeene belangstelling van de doprsgenooten haar lOOsten verpaardag vierde, aan de stemming deel genomen. GEMEENTERAADSVERKIEZING AMSTERDAM. De uitslag1 der gemeenteraadsverkiezing te Am sterdam is. dat gekozen zijn: 5 vrijheidsbonders. 7 Roomsch-Katholieken. 1 arbeider-comité. 2 commu niston, 3 vrijzinnig-democraten. 4 Ghristelijk-Histo risch'en. 3 antirevoiutiormairep3 Middenstands- blok. 15 sociaal-democraten. 2 communistische partij. De S.D.A.P. en Roomsch-Kath-olieken verliezen ieder één zetel. ml. aan den Vrijheidsbond en com munisten. ST. MAARTENSBRUG. Donderdag j.1. was bet voor de dames- en hoeren- gjmmastiekvereeniging „D.I.N.U.A." en „S.S.S.", onder leiding van den heer Boot, alhier een hoogst geluk kige dag. Op den Oen Enkhuizer Sportdag, georgani seerd ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der dames-afdeeling „W.I.K.", werden door bovengenoem de vereenigingen de volgende prijzen behaald: Eereavond: 3-Kamp dames, rek, brug en paard: 3e vereonigingsprijs vcrg.-zilv. medaille. Deelneemsters de damos M. Veuger Jd., M. Veugcr Gd„ A. v. d. Sluijs en A. Witlok. Bovendien behaalde mej. A. v. d. Sluijs een personeelen prijs, bestaande in een verg.zilv. me daille. Bij de hindernisbaan, waaraan deelgenomen werd door de heeren Jb. Dekker, M. Dekker, P. Dekker Jnz. en P. Heneweer, werd de le vereenigingsprijs be haald, bestaande in een prachtigen zilveren beker. Verder verwierven de dames bij de Rythm.-dnnsen en groepen twee 3e prijzen (verg.zilv. medaille). Bovendien behaalde de directeur, de heer Boot, met slechts een halve punt verschil met den kampioen, den 2en prijs, een zilveren lauwertak. Het spreekt van zelf dat de dames en heeren met opgewektheid en groote voldoening huiswaarts keerden. Wij wensch en de vereenigingen van harte geluk met dit succes en brengen tevens een woord van war me hulde aan directeur en leden voor de schitterende wijze, waarop zij uit het strijdperk te voorschijn kwamen. welke lederen dag geopend is, ook Zondags. Overal te ontbieden zonder prijsverhooging. TENNISSEN. Met Hemelsvaartdag hadden op de tennisbaan al hier twee vriendschappelijke wedstrijden plaats. Onze Schager Tennisclub speelde n.1. met een eerste en tweede team tegen de L.T.C. „Deuce" van Den Burg te Texel, welke 's morgens om acht uur reeds hier arriveerde, ook met een eerste en tweede team. Onze S.T.C. wist beide wedstrijden te winnen. Het eerste team won met 4—2 en het tweede met 51. Morgen speelt S.T.C. weder voor de competitie in Bakkum tegen de club van dien naam WONINGBOUWVEREENIGING. Vrijdagavond vergaderde ten lokale van den heer J. K. Boontjes onze Woningbouwvereeniging, onder leiding van den heer Schmalz. Na opening en goed keuring der notulen, werden eenige mededeelingen gedaan en eenige ingekomen stukken gelezen, die allen betrekking hadden op onderhoud, assurantie, belegging kasgelden, enz. De panden zullen verze kerd worden bij de firma J. C. de Knegt en Zoonen, voor 20 et. per f 1000. thans is de premie 50 cent. De woningen, bewoond door het personeel van het P.E.N., waren door deze ontruimd, omdat zij aan de Witte Paal moesten wonen, maar waren direct weer verhuurd. Grondverkoop aan den heer D. P. Raat, enz., zal door het bestuur worden geregeld onder nadere goed keuring van gemeentebestuur en betrokken minister. De verkoop van twee stukken staatsschuld was door het gemeentebestuur goedgekeurd. De heer J. Schoorl Pz., brengt een zeer uitvoerig jaarverslag uit, waaruit wij meedeelen, dat wat voor zien was, bewaarheid werd, dat steeds meer en meer vraag kwam naar goedkoope woningen en voor het eerst eenige stagnatie kwam in den verhuur van een B-woning. Het saldo verlies van 1925 is in 1926 weg gewerkt door de gunstiger onderhoudscijfers. In 1926 was dat f 1655.04 en in 1925 f 3904.09. De winst was f 1135.94. De woningen verkeeren in goeden staat, behalve de woningen aan de zuidzijde van de Roos straat, die vochtig zijn, daarin zal verbetering moe ten komen. Van Ned. Spoorwegen en P.E.N. werd to taal f 966.71 aan exploitatie tekort ontvangen. Het be leed onderhoudsfonds is thans f 5866.37. Aan huurpenningen werd totaal ontvangen f 16208.20. Gedurende al de jaren dat de woningen werden verhuurd, was er geen oninbare huur geweest. Dat is een unicum. De administratie is door een accountant van het ministerie nagezien en was volkomen in orde. Het jaarverslag en de winst- en verliesrekening worrlt na het goedgunstig advies der commissie goed gekeurd, onder dank voor de vele en goede zorgen. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Schoorl, Gorter en J. K. Boontjes, tot leden der finan- tieele commissie de heeren P. Rezelman. Kerkmeer, J. H. Schene, L. v. Rijswijk en P. Kramers. Het onderhoud en verdeeling van het werk werd na eenig debat aan het bestuur overgelaten. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was wel iets trekkend; er was trouwens weinig aangevoerd; zeker ook wel door de Woensdagmarkt en niet veel noodig voor de slagers. Al was de markt trekkend, toch werd er 55 ct. besteed. De handel in kalf- en geldekoeien kon beter geg- weest zijn, maar zeker het gevolg van het koude weer; toch is er nog wel door enkelen aardig gehan deld. De handel in stieren was stug, duur, tot 45 cent per oond werd er besteed. De pinken werden goed verkocht, er was ook zeer weinig aangevoerd. In paarden was niet veel te doen. De handel in nuchtere kalveren was vlug, duur. Zoo ging het ook met de bokken en geiten, een vlug gen handel als in weken niet genoteerd was. Voor den handel om vlug te zijn, was het dien dag ook wel wat te koud, wat den handel betrof voor de weideschapen. Voor den dood werd iets minder be steed. De handel in lammeren was iets vlugger en minder in prijs. De oude of slachtschapen gingen vlug van de hand, zelfs zeer duur. De handel in biggen was vlug, niet veel aangevoerd. In schrammen was niet veel te doen, hoegenaamd geen aanvoer. De vette varkens wilden ze weer heb ben. vlugge handel, zelfde prijzen. Van kippen en konijnen valt niets te melden, hoe genaamd geen aanvoer en niet veel ambitie, dat bij een paar weken wel weer het geval is. De prijzen welke besteed werden voor de boter, was beduidend minder per kilo bij de vorige week; de handel was dan ook zeer trekkend. Een zeldzaamheid mag ook genoemd worden, dat één koopman aan één wei der 124 lammeren in éen koop verkocht, en wel B. Kraan van Wleringen aan Mathijs Groot uit de Schermer. ONZE MUZIEKTUIN. Engele dagen geleden, toen het zonnetje zoo heer lijk scheen, zijn wij voor de zooveelste maal onzen Muziektuin eens ingeloopen en was het da^r één voorjaarsweelde. Het is een heerlijk plekje en als men ziet hoe alles gedijd en hoe boom en struik groeit en bloeit, dan mag Schagen blij zijn met dit stukje natuur. En het was zoo echt jammer, dat Don derdagavond, bij het eerste concert dat onze ijverige Muziekt.uincommissie had georganiseerd, het geen vriendelijk lenteweer was, volop als dan de vele be zoekers ook van den rnooien tuin zouden hebben kunnen genieten. Dat is helaas niet zoo geweest. Het was koud en guur en zoo nu en dan een re genbui, wat nu juist niet animeerde om naar het concert te gaan. En toch, het weer in aanmerking nemend, voel menscben, veel belangstelling, veel ani mo. Het was voor do Muziektuincommissie een avond vol satisfactie: eon mooi concert en veel men- schen, dan 48 nieuwe leden, terwijl bijna alle oude leden weer waren toegetreden. Zelfs Nurks zou bij zulk een algemeen meeleven zijn knorrig pessimisme tegen deze gemeentelijke instelling opgegeven hebben. De concerteerende vereeniging was: Onderling Ge noegen van Krommenie, directeur G. Schaar. Het was een afwisselend en zeer aantrekkelijk program, behalve no. 7, dat was voor een populair concert als onze tuinconcerten moeten zijn, wat lang van stof en taai van draad. Maar anders was het tip-top in orde en verdiende deze vereeniging alle lof voor haar werk. Een groote verbetering is er door de Muziektuin commissie gebracht in de muziektent, doordat er nu een definitief klankbord bovenin is aangebracht, van hout en beverboard gemaakt. De klankverhouding is daardoor zeer verbeterd. Zondagavond ons tweede concert met Schagen's Harmoniekapel, die met zooveel eer uit Blaricum is teruggekomen. Dan is Schagen's burgerij natuurlijk present. ONZE HARMONIEKAPEL. Bijna eiken avond gedurende den laatsten tijd zag men in onze gemeente Harmonisten met hun in strumenten gewapend, op weg naar hun repetitielo kaal. Wat er te doen was? De heeren repeteerden en repeteerden nog eens, want zij moesten naar het groote concours, dat op Hemelvaartsdag te Blaricum gegeven zou worden. Er werd gewerkt met ijver en groote ambitie. Het werd er opgezet dat de Harmonie met een prijs zou thuis komen en als het kon met een goeden prijs. Vele aanhangers van onze Kapel (onze Harmonie is hier populair), leefden mee en zagen het met in stemming, dat de leden zoo vol enthousiasme stu deerden. Immers dat gaf alle belofte voor de toe komst en kon niet anders of moest onze Kapel hoo- ger brengen. En toen dan ook de voorzitter van de Harmonie- kapel verschillende eigenaren van auto's vroeg: Zeg, breng je ons Hemelvaartsdag naar Blaricum! was het joviale antwoord: met genoegen, vrij algemeen. En Donderdagochtend stonden op onze Markt een 15 16-tal auto's gereed en te ongeveer 8 uur ging het op weg naar Blaricum. De een was er wat eer der dan de ander, maar tenslotte waren allen heel en gaaf present en kon onze Harmonie op de Markt, van Blaricum deelnemen aan een gemeenschappelijk nummer. Tc 2 uur begon het concours en werd het ook ein delijk de beurt voor onze Harmonie, die in de eerste afdeeling uitkwam. En toen bij monde van den voorzitter van de jury werd bekend gemaakt: Har moniekapel van Schagen met 19 punten een eerste prijs, gaf dat groote satisfactie en blijdschap. Er was zoo hard voor gewerkt, met taaie volharding, zoodat het met een gevoel van trots als een verdiende prijs mocht worden geaccepteerd. Wij feliciteeren onze Harmonie met haar echt ver diend succes, vooral ook den zoo ijverigen voorzit ter, den heer Joh. W. Govers, met zijn wakkei be stuur. Maar' voor en boven alles den directeur, den heel Dol, onder wiens leiding het verplichte en vrije nummer zoo accuraat is ingestudeerd en kranig uit gevoerd. Hulde aan allen. AANVANG HALF DRIE. THEATER ROYAL. De 3 bandieten, een sensationeele romantische film, een film om van te trillen, schitterende paarden- en wagenrennen, een liefdesgeschiedenis vol fijne teederheid, een drama uit de grenslanden van Da- kota, gevechtsscènes vol realisme, wondermooie na tuuropnamen, galgenhumor en geest van de 3 ban dieten vagebonden, zwervers, en valsche spelers, strij den met goede menschen om nieuwen grond en nieuw land, enz., enz. Zoo wordt in de recensies deze film besproken, 't Is om van te watertanden. Niet waar, wie van romantiek houdt, romantiek die* je de wangen doet gloeien van meeleven, van geest drift, kan nu zijn hart ophalen. ZIEKTEVERLOF. Aan mevrouw Hasselo, ofindérwijzeres aan onze U.L.O. is op medisch advies 2 maanden verlof ver leend, ingaande 1 Juni a.s. VERPLAATST. De heer Boerkamp, machinist bij do Nederland- sche Spoorwegen, standplaats Schagen, is overge plaatst naar Uithoorn, EEN WAARSCHUWING. Het is in den laatsten tijd meermalen gebeurd, zoowel in Schagen als daarbuiten, dat personen we gens gemis aan een rijwielplaatje werden bekeurd. De bekeurde begon dan in zijn zakken te grabbelen en vertoonde het plaatje. De bekeuring ging in dit geval toch door, daar de wet zegt. dat het plaatje zichtbaar aan het rijwiei bevestigd moet zijn. Men zij gewaarschuwd I WERK OPGEDRAGEN. Aan den heer S. A. Knüwer. timmerman en aan nemer alhier, is den bouw van een R.K. pastorie te Hoogwoud gegund. BOTSING VAN FIETSERS. Woensdagavond botsten op de Laan twee wielrij ders, de heeren J. Snaas en Wester, zoodanig tegon elkaar, dat Snaas tegen den grond smakte, niet kon opstaan en naar huis gedragen moest worden. Ook Wester liep blessuren op, echter minder erg. Hoewel met een stijf been, kon Snaas den volgen den dag weer loopen, zoodat het ongeval betrekkelijk goed is afgeloopen. DIPLOMA DER HUISHOUDSCHOOL. Aan de Landbouw Huishoudschool aliher werd aan de volgende 38 leerlingen, die den cursus in costuum- en linnennaaien hebben gevolgd, een di ploma uitgereikt. Costuumnaaien: Mej. Zwaag-Groen, Van der Oord-Vennik; Bruin-de Graaf, J.^ Snijders, J. Meijer, allen te Schagen; G. Vader, Burgerbrug, C. de Graaf, Koegras, mej. Meijer-Bijlsma, Kolhorn.

Schager Courant | 1927 | | pagina 13