Wittester Pruimtabak Reclames. de deskundigen rijn die de voor* aarden voor het te leveren glaswerk stellen, waarnaar de leveringen worden uitgevoerd. Niemand behoeft dus te twijfe len aan de nauwkeurigheid en goede bruikbaarheid, integendeol, nergens kan men dete krijgen als bij don gemeonichappolijkon aankoop. In don loop van 1020 word door den Centraion Aankoop begonnen mot de M< franoo leveringen, met het doel om alle fabrieken toeveel mogelijk op deielfde wijie te bedienen, wet ven een ooüperatlef •t&ndpunt borien «eer to waardeeren U. Door de prijsverlagingen van vole artikelen wordt eonc scherpe concurrentie in do prijzen doorgevoerd, zoodat in deze de fabrieken ook verzekerd kunnen zijn van goede bediening. In overweging is een plan tot verplaatsing van den Centralen Aankoop van Arnhem naar Zutphen, waarover later zal worden beslist. Het plan om in Eindhoven ook een afdeelïng van den Centralen Aankoop te stichten is niet doorge gaan, doordat de Brabantsche Zuivelbond zelf een depot heeft opgericht. In onze orginsatie met het depot te Hoorn kwam geen' verandering, zoowel te Alkmaar als te Hoorn worden de zaken regelmatig uitgevoerd, aan de fa brieken de taak om in toenemende mate den aan koop te steunen en te vergrooten. Door den heer Swart, technicus van den Bond worden mededeelingen gedaan over de boterkeurin- gen. De deelname er aan blijft nog steeds te wen- schen over, terwijl de keuringen toch van groote waarde zijn Spr. wekt tot deelname op en wijst op de beteekenis der keuring. Door den Voorzitter worden de prijzen uitgereikt v, d. kaaskeuringen in 1926 en spr. doet dat met woor den' van waardeering en opwekking aan de kaasm i- kers Dekker v. „Hoogkarspel" te Hoogkarspel, Volger van „Rosita" te Twisk en Postma van „de Eens gezindheid" te St. Maartensbrug. Over de arbeidsregeling. Voor de thans geldende perioden mogen wij weer op eene verbetering wijzen, de toegestane 78 uur in den winter voor fabrieken met 5 man is nu uitgebre d tot alle fabrieken met ten hoogste 7 man personeel, waarvoor wij erkentelijk zijn. Eene teleurstelling is het geweest om de 78 uur voor deze fabrieken niet te mogen verdeelen over hit geheele jaar. Van beide zijden, zoowel van werknemers- als werkgeverszijde wordt dit noodig en goed geacht en bestaan er hiertegen geen bezwaren, integendeal wordt de wenschelijkheid hiervan betoogd en ver zocht en toch wordt tot onzen spijt van Regeerings- wege deze wenschelijkheid in het belang van allen die bij deze kleinere fabrieken zijn betrokken, ter zijde gesteld door het drijven van politieke personen die hier geheel buiten staan. Dit is te meer jammer omdat in de bedrijfsuitkomsten van bet Zuivelbe drijf sedert de crisisjaren groote veranderingen zijn gekomen, waardoor deze veel ongunstiger zijn ge worden. 'tls daarom erg jammer, dat waar goede samen werking bestaat over de uitoefening van het be drijf waar het betreft den arbeidsduur dit be lang wordt tegengewerkt in het nadeel van allen die bij deze fabrieken zijn betrokken. Over de Bouwcommissie. Over bet werk van de Bouwcommissie kunnen wij met genoegen rapport uitbrengen, omdat dit tot re sultaat heeft dat in een groot veehoudersgebied als Koegras is, eene goede zuivelfabriek wordt gesticht, die zich bij den Bond heeft aangesloten. Voor de betreffende streek is dit bedrijf eene be langrijke verbetering, wat in de toekomst wal zal blijken en voor onzen Bond is het eene versterking die fabriek en Bond ten goede zullen komen. De levering der werktuigen en de installatie der fabriek geschiedt in goede samenwerking met het Technisch Bureau van den Algemeenen Nederland- schen Zuivelbond. Wanneer deze fabriek te Koegras gereed is, is de Commissie gaarne bereid om weer nieuwe werk zaamheden voor bouwplannen ter hand te nemen. Voor de fabriek „de Vooruitgang" te Koegras wil de secr. in 't bijzonder 'n woord van dank en waar- deering spreken voor het goede werk van onzen Technicus, den heer Swart, die in deze veel heeft gedaan in het belang van deze nieuwe fabriek. (Ap plaus). De watervoorziening door het Provin ciaal Waterleidingbedrijf. Mededeeling wordt gedaan van het bericht van Ged. Staten, waarbij kennis wordt gegeven van de op 1 Juli a.s. in werking tredende tariefsverlaging door het P.W.B. voor bedrijfsabonnementen en waar bij de medewerking van de organisaties wordt inge roepen. Door het Bestuur wordt dank gebracht voor de medewerking van het P.W.B., die tot deze verlaging heeft geleid en speciaal wordt dan dank gebracht aan den heer Oldenburgh, directeur van het P.W.B. Voorzitter wijst er op, dat het gebruik van leiding water veel grooter is geweest dan het P.W.B. zich dat had voorgesteld. Het P.W.B. toch was van mee ning dat tot 1937 met verlies zou worden1 gewerkt en mooien titel op de proppen zou komen, Rorie zoo goed als zeker voor de tweede maal den bons zou krijgen! Maar hij had in elk geval mijn brief toch kun nen beantwoorden, pruilde Lilian. Denkt u dat hij ziek is? Waarom? Hij is altijd even gezond en frisch. Lilian ging naar het raam en trommelde met haar slanke vingers zenuwachtig op de ruiten.... Dat ellen dige buitenleven ook! Opeens hoorde ze het hek gaan. Zou het Rorie zijn? Een blos kwam op haar gezicht.... ze had hem immers voortdurend verwacht de laatste drie dagen. Ze zou niet spoedig gelooven dat ze dezen vurigen aanbidder voorgoed kwijt was; daar was ze te ij del voor. Een man kwam de lange oprijlaan af. Ze kon een glimp van zijn gestalte zien tusschen de dichte heg gen aan weerskanten. Zou het heusch Rorie zijn? Toen de man den hoek omsloeg moest ze zich tot haar groote teleur stelling bekennen, dat het Rorie niet was. Het was een Middelmatig grooteman, in een sjofele jas met een astrakan kraag erop; hij droeg een hoogen hoed van een lang vervlogen mode. Toen hij naderkwam, monsterde hij met zijn brutaal, ordinair gezicht het huis en toen hij Lilian aan het venster ontdekte, kwam er een gemeene grijns om zijn groven mond. Ik ben nieuwsgierig wat die gemeene vent wil, zei Lilian tegen haar moeder, misschien iemand die nog wat geld moet hebben. Wat een brutaliteit! Sinds ze de erfenis van Querno beet had, had Li lian 'n geweldig air aangenomen tegen menschen voor wie ze vroeger doodsbenauwd was geweest. Mrs. Fane scheen niets gehoord te hebben, want eensklaps keek ze van haar krant op en riep: Kijk eens hier, Lilian, wat verschrikkelijk. Er is een moord gepleegd in Rorie's dorp. De vrouw van den dokter. Doodgeschoten gevonden in een weiland. Rorie's naam wordt ook genoemd. Rorie....?, riep Lilian verschrikt, terwijl ze haar moeder de krant bijna uit de handen trok. Ze verslond het bericht: Rorie werd alleen genoemd In verband met de nachtelijke nasporingen. Ik denk dat hij daarom niet geschreven heeft. Wie zou die Mrs. Myers zijn? Hij heeft tegen mij nooit over haar gesproken. Er stak iets van jaloezie in haar zelfzuchtig hart. Er werd geklopt, een meid kwaap binnen, Daar toch is, ondanks de uitbreiding van aansluiting in 1926 reeds een voordeelig saldo verkregen, Spr. wijst op het belang voor de zuivelfabrieken, dat aan sluiting aan de waterleiding mogelijk is en onze or ganisatie zal goed doen door to gaan met hare be moeiingen en te trachten aansluiting to verkrijgen van die streken die tot nu too niet zijn aangesloten omdat aansluiting nlot rendabel was, Cursussen boter- en kaasmaken. Met zeer goed gevolg werden in dit voorjaar oon cursus voor Botermalcors en Kaasmakers ieder van 2 winterhalfjaren te Alkmaar beëindigd. Voor den Botermakerscursus werd een getuig schrift uitgereikt aan: W. Bron te Wieringerwaard, i). de Graaf te Assendelft, T. Makkinga te Ürsem, P. Middelkoop te Middelie, J. Mosk te St. Maartens brug, A. v. d. Plaat te Purmerend, J. Schuring te Stompetoren, L. Strijder to Hoogkarspel, Y, v. d. Veer te Wognum. Voor den cursus voor Kaasmakers werd geen ge tuigschrift beschikbaar gesteld; medegedeeld kan worden dat de volgende personen met goed gevolg ,den cursus hebben gevolgd en gerust mag worden aangenomen, dat zij voor hun taak als kaasmaker goed zijn voorbereid: W. P. Bas te Warmenhuizen, G. P. Boerlage te Haringhuizen, C. Geusebroek te Beemster, A. de Haan te St. Maartensbrug; R. Hol- trop te Middelie, M. Hiemstra te Opmeer; C. Koning te 't Zand, K. Kossen te Breezand, C. de Vries te St. Maarten. Voor beide cursussen komt aan onzen1 Leeraar- Technicus, den heer Swart een woord van dank en waardeering toe voor de uitnemende wijze waarop deze cursussen door hem zijn gegeven. Het is de bedoeling om in het najaar weer een cursus voor botermakers te geven, waarvoor even- tueele aangiften in den loop van den zomer kunnen worden gedaan. Wanneer mocht blijken dat evenals voor den Kaasmakerscursus, die nu geëindigd is van de zijde der fabrieken weer gaarne gezien wordt dat een nieuwe Kaasmakerscursus wordt gegeven, dan kunnen de fabrieken hiervan kennis geven en zal het Bestuur gaarne overwegen of aan dezen wensch tegemoet kan worden gekomen. Zeer tot ons genoegen kunnen wij hieraan de me dedeeling toevoegen dat 5 Mei in het Landbouwhuis te Alkmaar de Nederlandsche Zuivelbond examen heeft afgenomen. Wij stellen dit zeer op prijs, om dat- dit voor hen, die uit de Provincie deelnemen aan deze examens gemakkelijk is en het de samen werking met den F.N.Z. verhoogt. De tb.c.-bestzijding van het vee. Door den heer B. 'Kleijn worden mededeelingen g© daan over den Gezondheidsdienst voor het Vee. Spr. herinnert er aan, dat reeds verslag werd uit gebracht door den heer Koster in de vegadering van Hollands Noorderkwartier, maar spr. wijst op de toename van de rundertuberculose in onze provin cie. De toename van de fabriekmatige zuivelberei ding werkt deze toename van de tito.c, in de hand en de besturen der zuivelfabrieken zullen dus goed doen maatregelen te nemen voor de bestrilding der t.b.c. De leden van de zuivelfabrieken gevoelen in dividueel nog weinig voor de tb.c.-bestrijding. doch zij dienen gewezen te worden op het belang der be strijding. Naar spr.'s meening imoet algemeene mede werking worden verkregen door eennmaal per jaar alle stallen te controleeren. de clinisch zieke dieren op te ruimen en voor de daaraan verbonden schade een verzekering op te richten. Spr. vraagt de bestu ren der zuivelfabrieken aan deze kwestie volle aan dacht te schenken. Den heer Jm. Blaauboer Kz.. Barsingerhorn. doet het genoegen, dat deze woorden van de bestuurs tafel worden vernomen. Voor de tb.c.-bestrijding moet allereerst de medewerking van de zuivelfabrie ken worden verkregen. Spr. onderwerpt do bestrij ding van tegenwoordig aan een beschouwing. Blok kade acht spr. niet noodig. de fokker moet speciaal aandacht schenken aan dieren die reageeren. Dë heer D. de 'Boer, Stompetoren, acht de richting die de inleider wil. de goede. Minister Kan achtte de Friesche manier van bestrijding ook immoreel. Spr. zou het erop gewaagd hebben, in het Melkbe- sluit getracht te hebben de bepaling opgenomen tfe krijgen, waarbij de boeren werden verplicht mede te werken tot de t.b.c.-bestrijding. De heer 't Hooft. Inspecteur van den Veeartsenij- kundigen Dienst, onderschrijft de woorden van den hee ODle (Boer, |Dat reactie-dieren immuniteit ver krijgen, ontkent spr.. het zou gelukkig wezen als dat het geval was. Slpr. is het er mee eens, dat t.b.c.-bestrijding zonder medewerking van de zui velfabrieken onmogelijk is. zii zijn in de eerste plaats als organisatie aangewezen om de bestrijding ter hand te nemen. De plannen der regeering zijn om met 1 Januari 1928 een inspecteur van den vee- artsentikundigen dienst te belasten met de leiding der t.b.c.-bestrijding en de bonden der zuivelfabrie ken te bewegen van hun kant de bestrijding ter hand te nemen. De regeering huldigt het standpunt dat de reactie-dieren niet mogen worden vrijgelaten. Spr. brengt hulde aan den heer Koster te Berkhout, die in de laatste vergadering van Noorderkwartier er terecht op wees. dat aan de pasteurisatie teveel te wenschen overbleef. is iemand om miss Lilian te spreken; hij wil zijn naam niet noemen, maar hij zegt dat hij van Briton komt. Moeder en dochter keken elkaar aan. Van Rorie! Er was iets gretigs in Lilians stem. Ze wierp vlug een blik in den spiegel; zelfs een ordinaire man met een sjofele astrakan-kraag en een oud-model hoed, moest haar in haar volle glorie aanschouwen! - Toen de deur weer openging om den bezoeker bin nen te laten, zat ze in een kleine, coquette dames fauteuil met een blauw kussen achter haar blonde hoofd. Ze voelde zich op ond' op „grande dame". Haar moeder stond bij den schoorsteen en voelde zich blijkbaar minder op haar gemak. Mr. Sherney, mevrouw; diende het kamermeisje aan. Sherney kwam binnen met den hoed in de hand. Hij keek de beide dames ongegeneerd aan en boog overdreven diep. Daarop wendde hij zich tot Lilian: Miss Fane? Ja. U komt van mr. Briton? Lilian bekeek haar bezoeker met studies. Ze herinnerde zich niet ooit te voren zoo'n gemeen sujet van dichtbij te hebben gezien. Ze rilde van afschuw.. Ja, van tor. Rritotü.. Maar.:. voor een Beer intieme aangeleg'endhead. HU keek even naar mrs. Fane. Moedeer, mr. Sherny wil' mij1 alleen' spre ken. Lilians stem klonk Zoo gedecideerd dat haar moeder wel wist dat alle tegenwerpingen nutte loos Zouden zijln. Toen ze de kamer uit wlas ging Sherny, zonder uitnoodiging af te wachten, Bitten en legde rijn ouden hoed op een tafel tusschen een paar zoh venen ornamenten- Bectu poovere verfcooning. Kijkt u eens, miss Fane, zaken rijn zaken. Zyh bescheiden onderdanigheid had plaatsgemaakt voor zelfverzekerde brutaliteit. ben bij u ge komen omdat mr. Briton me niet wil ontvangen. U hebt misschien wel eens van afpersing gehoord nietwaar? Bei hij grinnekend, mr. Benton heeft me eens 200 pond gegeven om mijn mond te hou den. Dat was voordat mr. Quernie stierf. Ik ben een arme man1" miss Fane, en voor nog eens 209 potDid was hij1 vani mij af geweest, maar hij beant woordde mijn brief Bedfs niet en daarom kom ik De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring van den F.N*Z. geeft geen aanleiding tot bespre king. Hierna wordt gepauzeerd. Het vetgehalte In de volvette kaai. Na do pauze komt in behandeling de kweetie van het gehalte in de volvette kaas. Hot boetuur zegt in de toelichting, dat het al gemeen van meoning is. dat van nationaal stand punt bezien, de Noordhollandsche Zuivelbond het standpunt moet innemen, dat boven de 40 plus slechts één merk moet worden uitgegeven en dan zoover mogelijk van de 40 plus en geen 45 pet., voor kaas uit volle melk bereid. De heer Jongejans, Uitgeest, vraagt het stand punt van den F.N.Z. te mogen hooren. De heer Geluk, secretaris van den F.N.Z. wijst er op, dat de F.N'.Z. is een federatie van provinciale bonden en dat de provincie Friesland het standpunt inneemt dat een merk moet worden uitgegeven en wel van 'minstens 45 pet., zonder de toevoeging „bereid uit volle nnelk'. Als nu Noord'holland zich uitspreekt als in den geest door het Bestuur mede gedeeld. zal daardoor de F.NlZ. geen standpunt kunnen innemen. Voorzitter wijst erop, dat in het advies van het Bestuur Staat, van uit nationaal standpunt bezien en dat het mogelijk is dat, wanneer de zaak inter nationaal dient te worden, het standpunt gewijzigd zal kunnen worden. De heer Geluk zegt, dat toch spoedig een inter nationale uitspraak zal moeten worden gedaan en het zal dus noodig wezen, dat het Bestuur dit onder de oogen ziet. De heer Dr. Scheij heeft gedacht, dat het natio naal standpunt hier bedoelde niet provinciaal, ter wijl nu het nationaal standpunt genoemd wordt als tegenstelling van internationaal. Voorzitter zegt dat bet de bedoeling is. dat w« het standpunt innemen als in het voorstel wordt uitge drukt. Wordt te Londen nu besloten een merk af te geven van 45 pet. in de drogestof. dan zal een nader standpunt moeten worden bepaald. 'De heer Jensma. Lutje winkel, wijst op het weinige verschil en op de vroegere verdeeldheid. Voorzitter merkt op. dat de eisch van 46 pet. voor de Zluidhollandsche kaas is een overgangsmaatregel naar een regeling waaraan binnenkort tegemoet ge komen zal moeten worden. Naast den eisch van het vetgehalte zal blijven bestaan de eisch dat de kaas moet ziin bereid uit volle melk'. De heer D. de Boer, Stompetoren. vraagt of Noord- Holland. dat een bijzonder standpunt inneemt, niet aetaak heeft te vervullen, om in de plaats van de cri siswet. die nog voor de kaasregeling geldt, te krij gen een regeling volgens de kaaswet. Tusschen de 2 twistende gebieden. Friesland en Zuidholland, neemit Noordholland een speciale plaats in en kan het trachten een rijkskaaswet te krijgen. Voorzitter zegt dat het jammer is. dat niet meer deren de meening van den heer De Boer deelen, dat Noordholland 't meest1 bevoegd is om zich uit te spreken. 'Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van het Bestuur besloten, Een motie. Voorzitter deelt mede, dat mede naar aanleiding van de vetgehalte-kwestie de volgende motie is in gekomen: De besturen der fabrieken te Assendelft. Heer- Hugowaard, Opmeer. St. Maartensbrug. Stompeto ren, Uitgeest en Worrnerveer zonden de onderstaan de motie ln: De Bond van Zuivelfabrieken, in vergadering bij een op 25 Mei 1927. overwegende: a. het punt Indeeling der kaas in kaasklassen is reeds besproken in de Algemeene Vergadering van bet Kaascontrolestation. voordat de Bond van Zui velfabrieken in de gelegenheid was. zijn oordeel hierover te zeggen; b. hij monde van den Voorzitter van het Kaas controlestation wordt meegedeeld, dat het Kaascon trolestation ..Noordholland" zich volkomen gerech tigd acht om de agemeene zuivelbelangen te behan delen. gezien het groote belang dat besteed wordt aan de kaasoontrole; spreekt de wenschelilkheid uit: dat van nu af alle mogelijke zuivelbelangen in de allereerste plaats behandeld dienen te worden in den Bond van Zuivelfabrieken en noodigt het Bestuur uit, zich uit te spreken over aard en strekking van deze motie. In de toelichting wordt medegedeeld, dat genoem de fabrieken gemeend hebben tot het voorstellen van deze motie te moeten komen, omdat bij de op richting van onzen Bond. nimmer de bedoeling heeft voorgezeten, de behartiging van algemeene zuivelbelangen van welken aard ook. onder te brem gen bij een lichaam', dat alleen reden van bestaan heeft als technische organisatie, waarbij de Bond betrokken is. Op deze wijze vootgaande, zou de Bond afdalen tot een administratief orgaan, terwijl juist de mogelijkheid om alle zuivelbelangen in den Bond te kunnon bespreken, één van de voornaamste^ rede nen is, die ons aan 'het Bondsleven blijvend' binden Tot nadere toelichting wordt het woord gegeven aan één -der onderteekenaars der motie. De heer De Boer. Stompetoren. zegt dat wie de bij u. U bent vnÜ plan om met heto tfl trouwe©... iueear u hoeft niet zoo kwaad te kijken-., mijn bezoek: betreft alleen maar een zakelijke aangele genheid. Ziet eens, zed hij' plotseling t met een gemeen en blik, Ik naad u aap. om mij' nieb tot uw vijand te (maken. Er was iets dreigends m Zyln houding! gekomen. T .i'lin.n was te baleedigd om Zich bang te voelen. Maar ze brandde van nieuwsgierigheid om te we ten te komeD wat die jnan té vertellen kon heb ben. Wat voor geheim was Rorie 200 pond waard geweest? Zou dat misschien den' sleutel geven tot ?zyn zonderling gedrag van inu? Ik weet niet wat u bedoelt, Zei Lilian' uit de hoogte. Hoe durft u Mot met een dergelijke afpersing bij mij te komen' Ik Zal dadelijk de politie laten opbellen, ik zal... Ze deed een stap in de richting van' de bel. Maar Sherny was opge staan en greep haar slanken pols met zijn dikken vinge.rs. Dat zult u niet doen. U zult eerst naar my luisteren. Ik ben bereid eerlijk spel met u te spe len als u mij eerlijk behandelt. U bent een vrouw van de Wereld, miss Fanie,f u weet wel# dat mannen gaan engelen rijn.... Wat is mijn geheim u waard? Kom.. iu bent rijk... u bent verliefd op dien jongen Briton..... Ze trok haar ©pis los uit Zijn greep; ze was doodsbleek geworden. Wat hebt u me te vertollen? hijgde ze. Zeg het me... direct.. ik wil het weten l Sherny glimlachte voldaan. Hij had het pleit ge wonnen; hij had met succes op haar nieuwsgierig heid en jaloezie gespeculeerd. De rest was nu heel eenvoudig, dacht hy, terwijl Mj1 terug, ging naar Zijn stoel. Twee honderd pond is mjjh prijs, Bea hyl on verstoorbaar. Ze stampte op den grond'; tranen vaö woede sprongen haar in de oogen. Weet u dat ik u kan laten vervolgen wegens afpersing. Be weet dat U dat nlcu zult doen, klonk het droog. Het was een nieuwe sensatie voor Lilian1 om op deze manier aangepakt te warden. Ze b.-d Sherny Wel in Zijn sohortig gezicht kunne© slaan; toch, ze was er Zioh bewust van d'at ze, hst koste wat OVERTREKT ALLE ANDERE - SMAAK «m STEVIGHEID geschiedenis 'kent van de oprichting van dezen Bond er rn/ede bekend zal zijn. dat hij is opgericht om gezamenlijk te behartigen de belangen der fabriek matige zuivelbereiding. Sommige zuivelkwesties nu zijn den laatsten tijd eerder behandeld in het Kaas controlestation. dan in onzen Bond en een deel der fabrieken nu oordeelt dat algemeene zuivelkwes ties allereerst in den 'Bond behandeld dienen te wor den. Waarvoor zou anders de Bond gehandhaafd, moeten worden? Voorzitter deelt mede, dat het Bestuur de motie in de pauze heeft kunnen bespreken. Eén der be stuursleden wilde de motie in de volgende vergade ring bespreken, de overige leden waren het eens met de motie, en oordeelden, dat de algemeene zui- velzaken door den 'Bond moesten worden behandeld en dat het Kaascontrolestation moest blijven, waar voor het i9 opgericht, n.1. controleerend lichaam, niet anders. Met algemeene stemmen wordt de motie aange nomen. Nogmaals de onvoldoende samenwerking. Bij de rondvraag wordt nog zoowel door bestuurs leden als door leden gesproken over de onvoldoende samenwerking, waarop door den Voorzitter in zijn openingsrede werd gewezen. Door den Voorzitter werd bij deze bespreking ge wezen op het belang van coöperatie en op het feit, dat de bestuursleden te weinig, voeling met elkaar houden. Spa*, deed een beroep op aller medewerking. De heer D. de Boer zegde, nu de motie met alge meene stemmen werd aangenomen, de medewerking der fabrieken gaarne toe. Was dat niet gebeurd, dan zouden de fabrieken zoo noodig krachtiger maatrege len hebben genomen, niet om hun zin te krijgen, maar omdat zij' van oordeel zijn. dat onze zaken door den Bond moeten worden behandeld. De heer Bark wil meerdere propaganda voor den Bond gemaakt zien. opdat men wete de beteekenis en de werkkracht van den Bond en noemt als mid del het drukken der notulen of het verspreiden der verslagen door middel van de pers. Verder wordt hulde gebracht aan den tchnicus van den Bond. doch gewezen op het gevaar, dat hij te veel werkzaamheden zal krijgen. Nadat Voorziter dan tenslotte erop wijst, dat van daag van het Bestuur andere klanken zijn verno men dan tot nu toe en oordeelt dat als er geen gron dige verandering in de samenwerking komt. niets de aftakeling van den Bond' tegenhoudt, en deze kwes tie dan ook in de eerstvolgende bestuursvergadering? onder de oogen zal worden gezien .volgt sluiting. Waarschuwingen van nierzwakte Doffe pijn in den rug na inspanning, of scher pe stoten als gtij u na bukken opricht, is dikwijls het 'eerste vorsohijnsel va© ernstige Merzwakte. Spoedig1 daarna kunnen urinestoorrussen, hoof dpijn, een afgemat 'gewoel, duizeligheid, Zenuwachtigheid, hartkloppingen, kortademigheid, vermagering of krachteloosheid optreden. De nieren bebooren tot de teerste organen van het lichaam, en dergelijke verschijnselen waarschu wen ji, dat uw nieren verzwakt of aangedaan zijn. Verwaarloos Zulke waarschuwingen nieti# Kom de nieren Zonder uitstel to hulp met het middel, dat zij noiodiig hebben. Begin onmiddellijk met het ge bruik vato Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het spe cifieke middel voor Zwakke nieren en blaas. Dit bevordert de goede werking der nieren en beschermt u tegen rheumatLek, lenaepyn, isoMas en urine- stoornissen. Mannen en vrouwen uit alle deelen van Holland getuigden hoe terdege Foster's Rugpijn Nieren Pil len werken. Het middel is gegarandeerd zuiver, en het is 'Zoodanig samengesteld, dat de nieren de 'juiste hulp ontvangen, waardoor rij* weder flink Qti kraöht'g werken. Daarom behaalden Foster's Pillen ook Zulke goede eau duurzame resultaten. Veikrij'ghaar (itn glas verpakking met geel etiket let Mer vooral op) bij apotheken en" drogisten f 1,75 per flacon. i het wilde, het duistere hoofdstuk uit Roderiofs leven zou kennen. Ze dwetng zioh tot kalmte. Ik zal u vijftig pond geven. Twiae honderd is mijn prijs. Sherny lachte hatelijk. Honderd. Pardon, ik sprak van' tweehonderd'. Lilian kon zich niet meer beheersohen; ze snikte van woede. - Vertel het me.... Hij wees naar het schrijfbureau bij het raam. Betalen bij aflevering, zed hij met kwaadaax- digen humor. Hij stond naast haar terWyl Ze met beverige letters die cheque invulde; rijn' tronie straalde van voldoening, Met alleen omdat hij1 de tweede maal ook weer zoo'n snel succes had.gehad, maar hy ook nog een troefje voor later in petto. Hij vloeide de cheque 'Zorgvuldig ar, vouwde ze en stak Ze in Zijn schunnige portefeuille. Vertel het me nu, sprak Lilian heesch. Ik was voogd, begon Sherny op zijn temeri- gietn, huichedachtigen toon, over een aardig meisje;... ze was het glansnummer van myh circus. Ik beu namelijk cirousbaas. Zfi3 weken geleden miss Fane, speeldeni we in Bedmund.en mr. Briton kwam naar de voorstelling kijken. Hy. za;g Rosalie.. U weet hoe mannen Zijln. Hij1 was een beetje ge- oharmeerd... enifin.. Weer kwato! de gemeene grijns lach. Lilian had het gevoel alsof haar keel werd gpknejgn haar Zoo'n beetje het hof en rij T>flm het helaas ernstig op... dat is m het kort de heeie kwestie, miss Fane. Niet zoo iets buibennge- woons, heolemaal niet. Maar toen ze merirte dat rijm bedoelingen Met ernstig waren, dat hy haar voor 'de mal had' gehouden, trok Ze zioh het zoo aan dat Ze riioh op een avond met opzet van het trapezium liet vallen. Lilian huiverde, even!. U bedoelt... ze is dood? vroeg zie met bleeke ^erny antwoordde Met, maar Zijn zwijgen was welsprekend, hetgeen ook de bedoeling ervan was. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6