Plaatselijk Nieuws. Staatsloten". Voetbal M. 9 J. V2JQ Ketel CCröoïWW) 5,85 Tffi PolsstoJdioogsprintfan hjeeren: 1 W- KapAeon i ourg-us 3,30 JSdT; 2 M. die Ken'zer (Zeemaohos8,li 8 Mde Bruin (Zeemacht) 8,10 M. Discuswerpen heer en: 1 G. Slavenhuizen. (Lycur- n) 31,4 M., 2 J. Brouwer (H.R.O.) 39,10 meter, Daalder (D.OXE.V) 28,65 meter Kogelstooten heeren: J. Daalder (D.O.K.E.V) 10,80 M., 2 G. Sevenhuieen (Lycurgue) 10,18 M., 3 A. Egmcnd (Olympia) 9,86 M Speerwerpen, heeren: 1 J. Nieesink (H.A.K.) 38,81 M., 2 A- Egmond (Olympia) 38,56 M., 3 L. de Stuaijer (Pro Patria) 33,84 M. 100 ,M, hardloopen danues: 1 A. S'mit (Olympia) 13,5 seo., 2 N. S!mifc Pro Patria) 14,6 sao., 3 A. Stammes (D.O.K.E.V.) 15 seconden 4X100 M. ©sbafebbe diamjös: 1 D.OJL.E.V, 02 seooor dian; 2 O.K.IC 62,2 seo. 3 Hctóffspringm met aanloop dames: G. Bakker (O.K.K.) 1,35 M., 2 B. Bakker (Olympia) 1<25 M, Speerweipen dames: 1' N. Smit (Pro Patria) 18,55 M„ 2 A. Schrijver (Ons Genoegen) 15.75 M-. 8 A. Smit (Olympia) 12,55 ,M. De priisintteiking had plaata in de zaal vaan don heer O. olikker, waarbij1 de voorsïibter dank bracht jyitn hen, die door het sahenkoni van inadiailles van hun belangstelling1 hadden deen blijken, alsmede aan de heeren die rioh als jury-leden ter beschik kLng hadden gesteld-Omtrent de wedstrijden «elf verklaarde de voorzitter, dat deze een goed verloop hadden gehad en dat de prestaties uitstekend war ren geweest. MOTORRACES TE ALKMAAR. v Op het Gemeentelijk Sportpark (grasbaan) hadden Zondag de motorraces plaats, uitgeschreven door de Ver. V.V.V. Alcmaria. In de derde serie klasse III sloeg J. H. Rijk in het laatste rechte eind in strijd met v. Korten met dén motor eenige malen over den kop, nadat hij nog met alle macht getracht had de machine te houden. Ge lukkig liep dit ongeval goed af. Ernstiger was de valpartij der drie rijders v. d. Berg, v. Riessen «n Stoelman in de eerste serie van de lange afstands- rit voor seniores, v. d. Berg en v. Riessen reden door 'n misverstand 'n ronde te veel. In deze ronde voerden zij een feilen strijd. Juist zouden zij samen Stoelman lappen, toen deze tegen v. Riessens stuur stootte; de drie rijders sloegen over elkaar, v. d. Berg, die eenige ribben kneusde, moest vervoerd worden. Stoelman en v. Riessen kwamen er met wat pijnlijke plaatsen gelukkig af. Zoodat het ge heel wonderlijk goed is geëindigd. De machine van v. cL Berg moest eveneens vervoerd worden. HET WESTFRIESCHE KANALENPLAN. Onder presidium van den heer Kernkamp te Edam werd ten stadhuize te Alkmaar een vergadering ge houden "van het Hoogheemraadschap „De Uitwate- rende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland". Hierin werd behandeld de bijdrage voor het Ka naalplan, waarvan de voorzitter een groot voor stander is. Door verschillende leden werd de noodzaak niet ingezien, eenerzijds omdat het kanaalplan geen ver betering biedt voor de waterloozing, wat moet ge schieden via Helder en waar men geen medewerking ka.n verwachten var de bevoegde militaire autori teiten en anderzijds omdat de tuinbouw niet gebaat is met een waterweg, doch veel meer is aangewezen op snelvervoer. Na uitvoerige beraadslaging is besloten met 8 stemmen vóór en 7 tegen om voor ten hoogste 40 jaar een jaarlijksche bijdrage te verleenen van f8450. KINDEREN IN BESLAG GENOMENÏ Aan den deurwaarder in het dorpje Arnon was Vrijdag j.1. opdracht gegeven beslag te leggen op de eigendommen van een der dorpelingen, die sedert verscheidene jaren zijn belasting niet meer had be taald. Toen de deurwaarder het nederig huisje van den weigerachtigen belastingplichtige betrad, was deze met zijn vrouw uit. De zes kinderen waren alleen thuis. Het huisje zelf was vrijwel geheel ontruimd. Daar de deurwaarder v.y.i oordeel was, dat er nau welijks een voldoende aantal voorwerpen was ach tergelaten om de belastingschuld te betalen, besloot hij.de kinderen eveneeens op de lijst der in be slag te nemen artikelen te plaatsen. En hij schreef; Ik heb beslag gelegd en ter beschikking der autori teiten gesteld om te verkoopen, op een tafel, een kast, vier stoelen, een kachel en zes jonge kinderen. EEN AUTO VERPLETTERD EN CHAUFFEUR GE DOOD. Gisteravond is op den onbewaakten overweg bij den Middelweg te Uithoorn een particuliere auto door den trein AalsmeerUithoorn gegrepen. De in zittende 22-jarige heer Audijk uit Waddinxveen werd op slag gedood, terwijl-een dame, die zich eveneens in d© auto bevond, ernstige verwondingen bekwam. Ze werd per trein naar Amsterdam overgebracht en in het Wilhelminagasthuis opgenomen. De auto werd zwaar beschadigd, het treinverkeer ondervond1 vertraging. VIJF KINDEREN TE WATER. Gistermiddag is op de Mare te Leiden een wagen, waarop, vijf kinderen zaten, te water geraakt. De agent van politie J. Bcjn sprong gekleed in de gracht en slaagde er in vier kinderen te redden. Het vijfde werd door een onbekende voorbijganger aan den wal gebracht. ANNA PAULOWNA. Maandagavond had in Veerburg een algemeene verr-J oring plaats van de Schoolfeestvereeniging. De voorzitter, de heer D. Stammes, heette de aan wezigen welkom en sprak zijn. voldoening uit over de goede opkomst. De secretaris, de heer D. Koorn. las daarop de no tulen. welke onveranderd worden vastgesteld. 'Wegens ongesteldheid van den penningmeester, den heer C. Keijzer. geeft de heer N. Raap verslag van diens beheer, waaruit blijkt, dat er een saldo is van f 30. De bescheiden worden nagezien door de heeren G. C. van Balen Blanken en> Jb. van Stip- riaan en volkomen in orde bevonden. Besloten wordt met de oudste leerlingen weer een 2-daagsch reisje naar Amsterdam, etc., te doen. pre cies volgens het programma van het vorige jaar. Voor de kinderen, die niet gespaard hebben, zal het reisje 1 dag duren, tenzij het kinderen betreft, wier ouders ondersteuning ontvangen. Volgens het gevoe len der onderwijzers hadden de enkele kinderen, die niet gespaard hadden, dit niet nagelaten uit moede. De jongere kinderen zullen naar Bergen gaan en zoo mógelijk naar Bergen aan Zee. Woensdag 22 Juni vangt het tweedaagsch reisje aan en Donderdag 23 Juni zal de reis naar Bergen plaats hebben. D heer D. Koorn. die als Bestuurslid moet aftre den. wordt bij acclamatie herkozen en neemt zijn her benoeming aan. De reis naar Amsterdam zal plaats hebben onder leiding van den heer B. de Vries. Buiten het Bestuur en het onderwijzerspersoneel worden tot Commissieleden gekozen de heeren C. Kuiper. C. D. Rezelman. E. van der Horst, J. Muntje- werff, C. v. d. Linden. S. Jonker, G. C. van Balen Blanken. P. van Eeten, H. Jonker,. Jb. van Stipriaan, L. Blaauboer R. L. Waiboer, J. Buisman, M. C. de Graaf. Abr. Dekker. Jb. Lindebergb. J. van Nluland en A. J. Keppel. Hierna sluiting met dank voor de aangename sa menwerking. DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. Men heeft thans in Edam, Volendam en andere plaatsen in Noord-Holland ingezien, dat door de drooglegging der Zuiderzee het bestaan der eenden- houders en de talrijke gezinnen, die door dezen werkgelegenheid vin bedreigd wordt Deze een denhouders dan avudou vallen onder de Zuiderzee- steunwet als belanghebbend bij het genoemde in art. 1, wijl eenden gevoed worden met visch. De visch, die de eendenhouders, hoofdzakelijk voor de eioi-enproductie werkend, noodig hebben is het z.g. „nest" (kleine visch uit de Zuiderzee), „puf" idem uit de Noordzee en mosselen. Nu bestaat er alle kans, dat er binnenkort een internationaal, maar zeker een nationaal ..puf' verbod zal worden uitge vaardigd, waarbij den treilers verboden wordt puf te vangen binnen 15 mijlen van de kust, omdat ge bleken is, dat door de pufvangst schade wordt ge daan aan de visscherij, b.v .aan tong enz. Ook het visschen op „nest" in de Zuiderzee en de mosselvangst raken gedaan. Weliswaar zijn er be langrijke mosselbanken op en bij Wieringen aange legd, maar het staat vast, dat er door verandering van den stroom mosselbanken zullen verzanden. De burgemeester van Edam, de heer Th. C. P. M. Kolfschoten, is reeds langen tijd bezig geweest te trachten iets op de markt te brengen, dat de visch, die binnenkort niet meer te krijgen zal zijn, ver vangt. Er werden mosselen uit Zeeland aangevoerd, doch die bleken voor de eendenhouders, die op eie- renproductie werken, niet geschikt, terwijl ook de prijs een duchtig woordje meesprak. Ook afval uit slachthuizen en vischmeel bleek te duur. In samenwerking met eenige vooraanstaande per sonen, o.a. dr. Te Hennepe, is men er thans in ge slaagd een voer samen te stellen, dat alle voedings stoffen bevat, welke een goede legeend noodig heeft. Het voer bestaat uit korrels van 4X4 m.m. en be vat eiwit, vet, vitamine A en B in de juiste verhou ding. De heer Kolfschoten heeft in de afgeloopen maan den den leg gecontroleerdè Hij liet een gedeelte der eenden kunstvoer geven, een ander gedeelte „na tuurlijk" voer. Hij kwam tot de conclusie, dat de eieren uitstekend waren en de z.g. vischlucht ver dwenen was. Vandaag wordt het kunstvoer" voor het eerst op de markt ts Edam gebracht. WINKEL. Bij het op 29 Mei j.1. gehouden Bondsconcours te Oosthuizen, heeft Winkels Harmonie zich onder scheiden op waardige wijze. Spelende in de 1ste af- deeling Harmonie, behaalde zij den len prijs. In den daarop volgenden eerewedstrijd den 2en prijs. Voorts een medaille, geschonken, door H. M. de Koningin- Moeder als die vereeniging, die in de Afd. Harmonie het hoogst aantal punten behaalde Winkel's Har monie behaalde 167V2 punt. Een gevolg van dit succes is, dat Winkel's Har monie is overgegaan in de af deeling uitmuntendheid Vereeniging en Directeur zij met dit succes geluk gewenscht en Winkel, overtuigd van ernst en be langstelling van leden en bekwaamheid en ijver van haar Directeur, is trot'sch op zijn muziekgezelschap, dat genoemd wordt in de rij der vooraanstaande ge zelschappen en aan zijn vaandel steeds meer lau weren ziet hechten. NOORDSCHARWOUDE. De markt. Het duurt dit jaar wel verbazend lang eer de kool- voorraad uitgeput is. Deze week zijn zelfs nog 35 wagons verzonden en het is ons bekend, dat alles nog niet op is. Men gaf ons de verzekering, dat er nog wel een tiental wagons liggen, die natuurlijk in den loop van de week opgeruimd zullen worden. Maandag was de aanvoer alleen een partijtje uien en in den loop van dag waren enkelen bezig om den voorraad die nog aanwezig is, wat voor elke gemeente slechts een paar tuinders betreft, zooveel mogelijk op één dag aangevoerd te krijgen. Zoo zal dan eindelijk het einde komen van den lij densweg, die onze tuinders deze koolperiode hebben moeten bewandelen. Ook de meest „taaie" onder hen hadden ditmaal geen succes, hoewel bijna elk jaar de laatste kooltjes nog wel een mooien prijs opbrach ten. De roode kool gold de laatste dagen 9 11 gulden, de gele hoogstens f 1.70 en de Deensche witte, waar van de aanvoer hoofdzaak is, veelal hoogstens f2. een enkele maal 4 tot 6 gulden. De uien bracht tot ongeveer 5 gulden op en de peen van f 0.50—f 1.50. In Broek werden deze week de eerste nieuwe aardappelen aangevoerd, die f 34.50 opbrachten. Hier werd een klein partijtje ouden aangevoerd, dat 5V£ cent per K.G. opbracht. Aan den nieuwen aardappelenoogst zijn we hier nog lang niet toe, wat we trouwens ook de vorige week reeds schreven. Hoewel de kool dit jaar zeer laat weg is, zal de rust langer zijn dan de beide laatste jaren. 'Het vorig jaar was de eerste aanvoer van aard appelen hier 8 Juni en voor twee jaar terug was die datum vrij gelijk, nu vermoeden we dat het wel een maand later zal worden eer er aanvoer van eenige beteekenis is. 06 m. 17 s.; 8. P. Kort, 11 u. 39 m. G2 s.; 9. P. Ko'rt, 11 u. 39 m. 58 s.; 10. P. Kort, 11 u., 40 m. 7 s.; 11. P. Strobbe, 11 u. 41 m. 9 s.; 12. P. Strobbe, 11 u. 41 m. 44 sec. HOE TREURIG. Te Schoorldam is Zondagmiddag bij het spelen de zesjarige J. C. v. d. M. in het Noordhollandsch Ka naal geraakt en verdronken. BREEZAND. Op het oonoours va» den Westfrieschem bond va» Harmonie e» Fa»£areoorpsun te Ooethuiaen, be haalde „Oo»oardia" Zondag" 29 Mei een 2de» prijs in die 1ste afdwaling*, miefe 1431/» punt. Het minimum1 voor don' eersteen prij's was 145 pnfc. aoodai op sleohia lh/* punt zna sein eorstafl prijs in de 1ste afd. was behaald. DOULSHORN. In den wedstrijd, uitgeschreven door den Wesfc- rrioschen bond Tan Harmctoieo en Fanfarecorpsen, gehouden te Oosfchuiaem, op Zondag j.1. behaalde „Ons Genoegen" alhier den lsten prijs met 168V» pt. Het oorps riet dus rijm ernstige studie onder de dieigfedijke leiding' va» den heer Blaauw weder be kroond. Blijkens advertentie in dit numiner wordt Don derdag a.s. ©en oonloert gegeven, waarin onder meer ook de conooursnummers zullen worden gespeeld. WIERINGEN. Ook de Harmoniekapel „Apollo" van den Oever, dir. de heer J. N. Biruul, heeft heb er op het j.1 Zondag gehouden1 muziekconcours te Oosthuizetn goed afgebracht Voor het eerst uitkomende imi da lsba afideeling, Harmonie wisten Ze den 2en prijs mJet 129 punten te behalen. Voor dit nog; jonge oorps is dit een groeten eer. Hulde aan directeur em leden. HEERHUGOWAARD. Dat ons fanfarecorps „H.U.G.O." met ernst studeert, mag zeker worden afgeleid uit het behaalde succes op het concours van den Westfrieschen Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen, te Oosthuizen gehouden. In den middenwedstrijd toch behaalde het met 170 punten den leni iprijsi; eveneens werd de eerste prijs behaald in den eerewedstrijd, met 81 punten, terwijl het corps mede de medaille ontving, beschikbaar ge steld voor het hoogste aantal punten over den gehee- len wedstrijd. Directeur van het corps is de heer G. Anderson te Alkmaar. Naar we vernemen, is „H.U. GjO." voornemens in de maand. Juzti een concert te geven op het sportterrein. HEERHUGOWAARD. Dóór al de gekozen leden van den gemeenteraad is bericht ingezonden, dat ze de benoeming aannemen, doch de heeren C van Langen en K. van Langen, broers zijnde, zullen niet beiden ritting mogen nemen. WINKEL. De Postduivenvereeniging „Steeds Verder", alhier, hield een vlucht vanaf Sittard. Losgelaten om 8 uur. 1. N. Wijn, 11 u. 11 m. 25 s.; 2. Th. de Pree, 11 u. 11 m. 58 s.; 3. P. Strobbe, 11 u. 16 m. 24 s.; 4. Th. de Pree 11 u. 10 m. 28 s.; 5. F. v. Kempen, 11 u. 17 m. 7 s. 0. N. Wijn, 11 u. 17 m. 25 s.; 7. F. v, Kempen, 11 u. MUZIEKTUINAVOND DOOR ONZE HARMONIE KAPEL. Zondagavond gaf de Harmoniekapel alhier, onder leiding van den heer J. Dol, haar eerste zomerconcert. Het was tevens een volksconcert, dus voor allen gratis toegankelijk. En het was haast vanzelf sprekend, dat na het succes dat onze Harmonie te Blaricum had behaald, de toeloop groot zou zijn. Welnu, dat was het geval en het moet voor leden en directeur een prettig ge voel geweest zijn, om dit concert onder zoo groote en algemeene belangstelling te geven. Daaruit sprak een gevoel van waardeering, een hartelijke felicitatie van de burgerij met het behaalde succes. Maar het bleef ndet alleen bij algemeene hulde, ook had zich nog een comité gevormd, waarin ook onze burge meester, de heer J. Cornelissen, zitting had genomen, die de Harmonie en haar directeur wilde huldigen. En het was bij monde van den heer Schmalz, dat dit in goed gekozen bewoordingen geschiedde. Spr, wees er op, hoe de voorzitter van Harmonie, de heer Joh. W. Govers, zich steeds als ideaal gewenscht had een muziektuin in Schagen te hebben en dat het bezit daarvan ook voor de Harmoniekapel een reden zou worden om grooter te worden en een plaats in de le afdeeling der Harmoniegezelschappen te kunnen in nemen. Dat was nu geschied en met eere en roem was onze Kapel uit Blaricum weergekeerd. Hieruit was gebleken, wat door algemeene samenwerking, door volhardende studie was verkregen, maar ook door de vakkundige en eminente leiding van den heer J. Dol. En nu richtte de heer Schmalz zich tot den directeur, om hem in eenige woorden, die getuig den van de algemeene waardeering, te huldigen. Spr. eindigde met namens het comité, dat hier zeker wel een opdracht vervulde van heel de burgerij, Har monie hartelijk te feliciteeren met het behaalde en welverdiende succes en bood een mand bloemen aan. Met zijn hartelijk hoerah voor onze Harmoniekapel stemden de aanwezigen con amore in. De heer Joh. W. Govers, voorzitter der Kapel, zei- de in een warmgestemde speech dank voor de waar- deerende woorden de Kapel, den directeur en hem gebracht. Deze waardeering, het algemeen medele ven van de burgerij, deed goed en moest een spoor slag zijn om naar hooger te streven. En als de leden bleven werken als tot dusver, zoo vol ijver zich ge ven aan de repetities, zou dat kunnen, vooral als de heer J. Dol de leiding in handen hield. En nu richtte spreker zich namens zijn vereeniging tot haai* direc teur, zijn musicale gaven huldigend, hierbij tevens den nadruk leggend op de zoo vriendschappelijke ge voelens, die de heer Dol steeds voor de Harmonie had. Altijd stond hij klaar, geen werk was hem te veel, en dat alles ondanks de steeds leege kas van de Kapel. Wel een bewijs, hoe hartelijk de verhouding was tu^Schen directeur en vereeniging. Spr. bood den heer J. Dol namens de Kapel een bloemstuk aan. Luide fanfares en een warm lang zal hij leven!, be wees, hoe de heer Govers naar aller hart gesproken had. En nu het concert? Niet waar, de concours-num mers waren daarvan het glanspunt. Hierop was den laatsten tijd geblokt, gewerkt en daaronder, het kan niet anders, hadden de andere nummers te lijden. Het mag dan ook gezegd' worden, dat de uitvoering van Fantasie Roméo et Juliette van Bellini en Waria, Introduction et Polonaise van Ferd. Andrieu, het vrije en verplichte concoursnummer, uitstekend was. Ver rassend was het, hoeveel hooger in weergave deze beide nummers stonden bij wat de Kapel in doorsnee presteert, wel een' bewijs, wat te bereiken is. Be schaafd en mooie kleurschakeering, warm van tint, in treffend samenspel, werd het een hoogst verdien stelijk geheel. Wij hoorden nu eens hoe de Harmonie kapel het kan. Welnu, het spreekt vanzelf dat wij dat nu ook voor de toekomst zoo blijven eischen. Daarnaar te streven, is nu een eerezaak geworden en zoo werkende, zal onze Kapel ook straks met succes in de afdeeling uitmuntendheid kunnen optreden, een belofte, die de voorzitter reeds in zijn speech heeft neergelegd. Vol moed, vol ambitie dus vooruit, Schagen's bur gerij volgt vol belangstelling dit streven naar een steeds hooger stijgende Harmonie. RING BOERENLEENBANKEN. Zaterd&gwdd&g' te» 2 ure j.1. hield! de Hing van Boerenleenbanken', teevestigd te Schagen zijn jaar lijksche ledenvergadering ten huize van den Aeer J. Igesz. v Van de 14 aangesloten Boerenleenbanken waren 18 banken .vertegenwoordigd.. Na gedane opening en het lezaa der notulen, welke onveranderd WeddJan goedgekeurd en gefcoe- kend, volgde rekening en' verantwoording doofi den penningmeester. Va» den heer A. d'e Boer, oudkassiea* van Anna Paulöwïia, was een schrijven ingekomen, dat h^ door vertrek' genoodzaakt waa te bedanken als lic van het Bestuur va» dezen ring. Voorzitten zei,Jk_ spreek zeker wel uit naam va» u allen wanneer ik den heer dè Boer hartelijk dank zeg- voor het werk, dat hij' als bestuurslid rooa» onzen Ring heeft gedaan en ik daar tevens den weiLSöh aan toevoeg, dat het hem in Ztfne nieuwe woonplaats Wel moge gaan." Hjiema werd dl >cr dien afgevaardigde verslag uitgebracht van dfl Ganlbral© Rdnswergaderinig, h'cudfein d©n 28sten April j.1. te Utrecht. Dit verslag gaf geen aanleiding tot besprekingen Evenz~o het nagaan van de agenda der algem. ledenvergadering van de ©oöp. centrale Raiffeisen- baüik te Utreoht, te honden) 10 Juni a.s. Bij de verkiezing van een bestuurslid, wegens periodieke aftreding wan den heer Keuken' te N. Niedorp werd de heetr Kemkett herkozen. Bij de benoeming van een bestuurslid wegens Taciature, ontstaan door verbrak van den hlaer A. de Boer uit AnnaPaulowna, Werd de heer Lo*- vink, burgemeester van Anna Paulowna, hiertoe be noemd. Beide heeren1 namen hunne benoeming aan. Tot afgevaardigde en plaa.tsverva.nger icroor de volgende oentrale Ringvergadering te Utrecht wer den benoemd de voorzitter en de secretaris van de zen Ring, de heeren J. Spaans Jz. te Lutö«winlkel en D. van der Oord te Kolhorn. Door den secretaris was een] lijtet samengesteld Van de uitwonenden leden der bij' doZen Ring, aan gesloten Boerenleenbanlken met het doel, controle te kunnen houden op het niet lid rijn bij' meerdere banken, wat bij Statuten is verboden. Men vond d©ze ocntrole zeer nuttig en besloot deze lijst on der de bij dezen Ring aangesloten banken te doen oiiculearen. f Bij de rondvraag werden1 nog verschillende huis houdelijke besprekingen gehouden en .sloot voor zitter onder -dankzegging derie) vergadering. Trekking van Maandag- 30 Mei. 5e klasse 9e -lijst No. 9750 f 1500. Noe. 3438 3731 4838 12836 17590 elk f 1000. Nos. 2307 2648 12796 15043 17406 20230 elk f 400. Noe. 1669 15575 18272 «Ik f 200. Noe. 410 3098 7033 8961 14007 15147 18341 18685 19024 19175 elk f 100. Prijzen va» f 70. 37 75 311 327 369 396 570 573 712 869 915 966 1220 1438 1465 1466 1756 1774 1850 1879 2075 2097 2202 2382 2455 2484 2498 2669 2670 2748 2840 2885 2931 3144 3396 3538 3575 3577 3595 3947 3969 3976 4075 4270 4379 4456 4534 4549 4679 4795 4809 4851 4938 4962 4993 5009 5237 5282 5296 5449 5574 5747 5838 6066 6098 6184 6189 6196 620fl 6221 6396 6565 6657 6845 6934 6969 7102 7161 7400 7477 7483 7514 7631 7843 7958 7969 8208 3236 8381 8441 8558 8602 8709 8715 8808 8931 8974 9067 9077 9221 9225 9239 9475 9481 9508 9542 9840 10009 10051 10103 10242 10598 10930 11015 —040 11066 11076 11090 11185 —210 303 —405 —482 —528 11537 12056 12356 12363 12398 12558 12647 12660 12662,12781 12873 12876 12927 12953 12963 13020 13148 13493 13521! 13549 13586 13650 13817 13926 14017 14237 1.4239 14247 14355 14386 14389 14395 14661 14728 14773 14835 14919 14952 15022 15^28 15305 15310 15316 15612 15630 15679 15780 15829 15838 15846 15974 16013 16031 16061 16073 16124 16(127 —169 —251 —303 16319 16449 16482 16508 16717 16718 16819 16960 16975 169S8 17014 —145 —195 17281 17297 17289 17358 17375 17539 17552 17744 17815 17867 17948 18119 18140 18160 —169 —185 —410 18433 18463 18486 18608 18824 18829 18994 19019 19056 19097 19137 19282 19339 19536 19622 19671 19792 19868 20261 20328 20486 20610 20718 AANGESTELD. D'e heer J. van der Brink uit Schagen is bil de Nederlandsch Spoorwegen aangesteld als leeriing' machinist, standplaats Maarsen (Utrecht). WEDSTRIJDSUCCES. Een drietal leden van de Gymnastiekvereeniging „Lycurgus" alhier, hebben bil de wedstrijden Zon dag jl. te Aïina Paulowna. een prils behaald, nl, le prijs Polsstokhoogspringen W. KapteijP. 3.30 M.; 3e vrije 100 M. Hardloopen J. Klerk. 132/10 i prijs Vèrspringen J. van Ketel. 5.36 M. BENOEMD, Tot armmeester bij1 het RjK. Armbestuur werd be noemd de heer J. Groot, Lagediik. alhier. TENNISSEN. Zondag speelde onze S.T.C. haar laatste competi tie uitwedstrijd tegen L.T.C. „Bakkum". S.T.C. wist dezen wedstrijd met 61 te winnen. Daar Krommenie, S.T.C. haar grootste concurrent, Zondag verloor tegen Enkhuizen, maakt onze ten nisclub nog een goede kans voor het kampioen schap van haar afdeeling, doch dan moet zij Zondag 12 Juni van Krommenie winnen, die dan in Schagen komt spelen. Op 12 Juni dus het beste beentje voor gezet S.T.C pourm Verloren: een portemonnaia. twee riJwielplaatles. Gevonden: een rijwiel. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren; Hendricus. 'zoon van Hendrikue van den Brink en van Maria Anna Pauline Nieweg, Maria Theresia, dochter van Jacob Joseph de Moei en van Geertruida Heddes. Pieter, zoon van Jacob Schrie- ken en van Miarie MuL 1,20 2,35 WO 1,20 1,25 OUDESLUIS. Zondag j.1. speelde D.O.S.K.O. I in Schoorl, tegen Schoorl I, haar tweede kampioenswedstrijd. S. was echter in zeer goede conditie, terwijl D. zeer matig le, zoodat zij met den uitslag 2—2 best tevreden kan zijn. De stand is thans: DOSKO I 2 1 1 0 3 4-2 1.50 Knollendam I 2 1 1 0 3 3—2 1.50 Schoorl I 4 2 2 2 4—7 0.50 Zondag a.s. krijgt D. I bezoek van Knollendam, hetwelk een zeer spannende wedstrijd beloofd te wor den, omdat de strijd thans tusschen Knollendam en D.O.S.K.O. gaat, wie de bovenste plaats zal bezet ten. WIERINGEN.- Succes IH.R.C. IIL 03. Zondag j.1. speelde Succes I een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen H.R.C. III uit Den Helder, kam pioen der le klasse N.H.V.B. Om half drie blaast scheidsrechter Lucker van Hel der de elftallen in het veld. H. is met 10 man, terwijl S. een invaller heeft. S. heeft het windvoordeel. H. pakt direct flink aan en ontwikkelt direct een mooi, vlug, sluitend samenspel. De Succes-verdedi- ging krijgt het dan ook zwaar te verantwoorden, wat haar voorloopig goed af gaat. Steeds meer ko men de roodpakken opzetten en S. heeft dan ook niet veel in te brengen, hoewel zij echter hard werkt. De S. voorhoede weet ook enkele malen door te bre ken, doch de H.-backs zijn in prima conditie, voor al hun kopwerk was goed. De bal verbuist weer naar het S. doel en gelukt het H. 1—0 te maken. Enkele corners op het S. doel leveren niet3 op. Voortdurend- verkeert het S. heiligdom in gevaar. De verdediging heeft dan ook een zware taak. Even la ter maakt H. 20. Dan volgt een aanval der Suc- cessers en krijgt Kroon een kans om een tegen punt te maken, doch alleen voor den H. keeper, schiet hij naast. De H. voorwaartsen probeeren het ook nog eens, doch verandering komt er niet meer in den stand, zoodat de rust in gaat met 2—0 voor H. Na de thee heeft H. het windvoordeel en zijn dan ook het meest in den aanval. De S. verdediging weet zich te handhaven, hoewel de druk enkele ma len zwaar was. Dat punten uitbleven, was ook wel, dat H. te kort spel hield. Buitenspel brengt ook en kele malen opluchting. Als dan de links buiten van H. een bal toegespeeld krijgt, maakt deze geen fout en maakt 3—0. Ons inziens stond de H. linksbuiten zuiver buitenspel, hetwelk de scheidsrechter niet op merkte. Als dan de paal de S. keeper nog eens te hulp komt, begint de S. voorhoede zich ook wat meer te roeren en moet H. alles bijzetten, om erger te voorkomen, wat hem wel is toevertrouwd. S. krijgt nog eens kans om de eer te redden, doch ook dit mislukt en spoedig blaast scheidsrechter, wolke goed voldeed, einde en heeft S. heel wat kunnen leeren uit dezen pleizierig gespeelden wedstrijd. S. had wel een tegenpuntje verdiend. JULIANADORP. Zondagmiddag hadden op het J.V.C.-terrein heen wedstrijden plaats van de seriewedstrijden uitge schreven door de vereeniging J.V.C. Eerst kwamen Kleinesluis I en J.V.C I in het veld. J.V.C verscheen met eenige invallers en was daardoor danig gehan dicapt Toch' wist J.VjC., daar zij voor de rust den wind mee had. tweemaal te doelpunten. Rust ging in met 20 voor J.V.C Na de rust kreeg Kleinesluis den wind mee en was daardoor vrij sterk in de meer derheid. Kleinesluis wist ook tweemaal te doelpun ten. zoodat het einde kwami met 2—2. Hierna werd 2 maal 7Y* minuut verlengd, maar geen van beide partijen wist een doelpunt te maken, waarna de lo ting besliste ten gunste van J.V.C. Hierna kwamen Breezand I en Helder V in het veld. Breezand had eenige invallers, terwijl Helder inet een flink elfta verscheeen. De verwachting was dan ook. dat Breezand een geduchte nederlaag zou lijden, maar tot de rust hield Breezand kranig stand en stonden de partijen gelijk. Stand 1—1. Na de rust was Helder gevaarlijker en door hot betere samen spel wist Helder met 3—1 de overwinning te behalens. Op Zondag 12 Juni wordt de finale gehouden. Dan moeten Breezand I en Kleinesluis I tegen elkaar kampen om den derden en vierden prijs, terw1'"'! J. V.C. en Helder V om den eersten en tweeden prijs moeten tfpelen.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6