Polier „Het Koegras". Rundvleesch Gebr. Kweldam, Gemengd Nieuws. toogde ter toelichting van eenige cassatlemiddelendat de gemeenteverordening van Sliedrecht dateert van 1917. Deze kon dus nog geen betrekking hebben op radiogebied. In vele gemeenteverordeningen komt een bepaling als hier bedoeld, voor, en door verschillen de rechtscolleges is die mot betrokking tot radlo-mu- ziek verschillend geïnterpreteerd. Zoo besliste de kan tonrechter te Amsterdam op 3 Januari 1925, dat hij, die radio-muziek ten gehoore brengt, een muziekuit voering geeft. Doch do rechtbank te Leeuwarden be sliste op 2 December 1925, dat er in zulk een geval geen muziek „gemaakt" wordt. De kantonrechter te Gorinchem gaf een dito uitspraak. De requirant nu heeft niets anders gedaan, dan zijn toestel ingeschakeld op een bepaalde golflengte. Waren op die golflengte de trillingen aanwezig ge weest van een redevoering, dan zou die redevoering zijn gehoord. Thans werd -muziek weergegeven. De requirant heeft dus in geen geval muziek gemaakt. De conclusie yan het O. M. werd bepaald op Dins dag 7 Juni, DB NIEUWE SCHUTSLUIS TE IJMUIDEN. Dinsdagmorgen is men begonnen met het plaatsen van de eerste groote sluisdeur in de nieuwe schut sluis te IJmuiden. Dit werk wordt, onder leiding van een hoofdingenieur van den rijkswaterstaat, uitgevoerd door personeel van Burgerhout's Ma chinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam, die de sluisdeur gebouwd heeft, met medewerking van de machinefabriek de Nijverheid te IJmuiden. De sluis deur, die in het N'oordzeekanaal lag, werd door drie sleepbooten naar het binnensluishoofd gesleept, waar zij om 12 uur aankwam. Daarna werd met hei, plaatsen van de deur in de deurkast begonnen. Men hoopte het werk1 gisteravond gereed te hebben. ROODVONK EN TYPHUS TE VUREN. Het aantal gevallen van roodvonk te Vuren is weer met eenige vermeerderd, terwijl aldaar ook een ge val van typhus is geconstateerd. WTERXN GERWAARD, Met dea»s. kermis zal ook de heer P. Schenk! niet achterblijven en heeft voor Maandagavond onzen bekenden Daan Pool geëngageerd, die zeer zeker wel weer met eenige nieuwe nummers zal optreden. Ook hier zullen nadere bijzonderheden per advertenth bekend worden gemaakt. WIERINGERWAARIX Met de a.s. Pinksterdagen aan de Nieuwesluis zal de heer Woudenberg bij wijze van proef niet alléén laten dansen. Hij beeft n.1. het Cabaretgezelschap van den heer Alb. Boelens van Helder geëngageerd, die met een gezelschap van 5 personen den eersten avond in Café Zeezicht zal optreden. Voor nadere miededeelingen verwijzen we naar een in dit nummer voorkomende advertentie. WIERINGERWAARIX De nieuw gekozen, alsmede de herkozen Raadsle den hebben allen kennis gegeven, dat ge hun lid maatschap te aanvaarden. SINT MAARTEN, Ten huize van den heer Schermerhorn gaf het kin- derzangkoor onder leiding van den heer de Boogh uit den Helder, een openbare uitvoering. Daar het koortje nog maar over een 20-tal leden- beschikt, was ter versterking het kinderkoor van Schagerbrug mede aanwezig, dewelke te zamen nu voldoende krachten ontwikkelden. Heel aardige nummertje» Werden ten gehoore gebracht en de spelletjes, welke bij enkele liederen uitgevoerd werden, waren heel leuk om aan te zien. Gerekend den korten tijd, dat dit koortje bestaat, mag gezegd worden, dat al heel goed werk geleverd werd. De hoop is, dat meerderen zich zullen aangeven om het koortje op krachten te krijgen. Mooie zang kregen we te hooren van Mej. A. Bruin uit Schagerbrug, welke in een der koortjes een solo zong, Deze dame beschikt over een mooie, volle sopraan. SLECHT WEER IN ZUID-LIMBURG. Uit Heerlen, 31 Mei. Een buitengewoon hevig onweer, gepaard met zwaren regenval, heeft in den afgeloopen nacht over een deel van Zuid-Limburg gewoed. Door den neerstortenden regen zijn vele be ken buiten haar oevers getreden. In verschillende straten werden de grond en steen door het water, losgespoeld. NOG STEEDS DE MILITAIRE RELLETJES. Uit 's Hertogenbosch 31 Mei. In verband met de militaire relle tjes veroordeelde de krijgsraad alhier heden den sergeant Knotter te Amersfoort wegens nalatigheid in het nemen van strenge maatregelen van geweld tot 7 dagen 'gevangenisstraf., zulks con form den eisch. K. teekende hooger beroep aan. Luit. Knaap, tegen wien een dag was geëischt. werd vrijgesproken, met verwijzing der zaak naar den commandeerenden officier. PRINSES JULIANA KOOPT EEN SCHILDERIJ. Prinses Juliana heeft op de voorjaarstentoonstel ling van Arti et Amicitiae te Amsterdam aangekocht het schilderij „Lenteweelde" van den schilder E. R. D. Schaap. De Prinses heeft het schilderij ter be schikking gesteld als prijs voor de te Amsterdam te houden verloting ten bate van de Drentsche venen. ANNA PAULOWNA. De onlangs in deze gemeente gehouden Emma- bloemcoRecte ten -bate der tuberculosebestrijding, bracht f 124.04** op. ANNA PAULOWNA. Politie. Verloren: een zilveren potlood «eni éen zwarte portemonnaie, inhoudende eenig gel<L Gevon den: een parapluis, een heerenrijwiel, een gedeelte van een autokap en een gouden ring. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. BARSINGERHOHN. Naar ons wordt medegedeeld, zullen) de predik beurten in de Ned. Hervormde Kerk te Barainger- horn en ook te Kolhorn, zoolang de zomertijd duurt, des morgens te 10** uur aanvangen. BARSINGERHOHN, De voorbereidingen, voor het alhier op 114? en 15 Juni a.s. te houden Fancy-fair nemen een steeds vaster vorm1 aan. In de zaal van den heer de Graaf zagen wij den magazijnmeester reeds druk bezig, om de vele, nu al ingekomen artikelen (waaronder zeer mooie) te rangschikken, terwijl de timmerman met enkele heeren van de Commissie verschillende stands maakten. De groote danstent van den heer Schil derman van Anna Paulowna zal nog aan dje zaal van den heer de Graaf wordon gebouwd,waardoor zon der twijfel een gezellig geheel zal worden verkregen, dat tevens voldoende ruimte zal bevatten voor een druk bezoek. Naast vele andere gelegenheden tot allerlei soorten van vermaak, zal de dansvloer niet worden vergeten: een mooie ruime gelegenheid tot dansen zal, naar ons werd medegedeeld, gereser veerd worden. EEN DUUR GRAPJE, Uit Ulft, 51 Mei. Het blokhuis, dat voor eenige jaren voor de politietroepen gebouwd werd en aan het Rijk f14.000 kostte, is thans verkocht voor de som van...f989. DE CADETEN&CHOOL TE ALKMAAR AANGE KOCHT. Dinsdagmiddag hebben B. en W. van Alkmaar het contract geteekend, waardoor de Cadettenschool, be houdens goedkeuring door de wet, aan de gemeente Alkmaar overgaat. De overdracht heeft dus plaats gevonden en G. en W. hebben de Alkmaarsche vlag van het gebouw laten wapperen, om daarmede uiting te geven aan hun vreugde, over dezen nieuwen stap op den weg ter verkrijging van een moderne centrale sdek'enin^ richting in onze gemeente. Wij noteeren heden f 0.65 per pond. Schagen. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van den polder Het Koegras, op Dins dag 31 Mei 1927, des middags half twee, in „Ilotel Bellevue" te Helder. Voorzitter de heer Jb. Verfaille, dijkgraaf, secre- taris-penningimeester de heer A. J. de J-ongh, opzichter de heer H. G. Th. Mann. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging worden goedgekeurd. Dikke paling eten. Tijdens het lezen der notulen kwamen in „Hotel Bellevue" leden van het Dag. Bestuur der gemeente Helder, met leden van het Prov. Bestuur en andere, genoodi'gden, die in pontificaal de officieel© opening1 van Helder's nieuwe raadhuis achter den rug had den. Deze aankomst had blijkbaar nogal de belang stelling van de leden van ons polderbestuur en de voorzitter merkte daarom op, dat de tijd waarin op de poldervergaderingen 'de dikke paling werd gege ten, voorbij was, doch dat die gewoonte thans zeker door het gemeentebestuur was overgenomen. Spr. hoopte evenwel, dat dit de aandacht van Vle leden van zijn bestuur niet teveel zou afleiden. Voorzitter deelt mede, dat de heer Bakker door ongesteldheid verhinderd is de vergadering bij to wo nen. Geen gemeentelijke wegbelasting. Voorzitter deelt mede, dat in verband met de op merking in de vorige vergadering, door den heer Laman Trip, dat er gemeenten zijn, b.v. Bennekom en Callantsoog. di© in het wegenondehond bijdragen en dan wel een wegbelasting invoeren en de heer Laimian Trip daarom- den ting heffen en de heer Laman Trip daarom den wensch te kennen gaf, dat de polder zich inzake het onderhoud van den Duinweg bij de gemeenten Hel der en Callantsoog om een bijdrage te verzoeken, het Dag. Bestuur zich gewend heeft om inlichtingen tot het Bestuur van de Vereeniging van Noordholland- sche Waterschappen. Allereerst wordt door den secretaris gelezen het schrijven dat aan het Bestuur van de Vereeniging voor Noordhollandsche Waterschappen is gericht en waarin dan mededeeling wordt gedaan, dat volgens een hoofdingeland door gemeenten bijdragen worden verleend voor het onderhoud van doorgaande wegen en die gemeenten dan een wegbelasting zouden hef fen. Gevraagd wordt welke wegen als doorgaande wegen moeten worden beschouwd en ook worden ver schillende inlichtingen gevraagd over de wijze waar op de heffing plaats vindt, b.v. uitsluitend van mo torrijtuigen uit de betrekkelijke gemeente of ook van motorrijtuigen uit andere gemeenten. Ingenomen heid betuigt het Dag. Bestuur over de wijze waarop de Vereeniging van N.-H. Waterschappen het wegen- vraagstuk onder de oogen ziet. Door-de Vereeniging van Noordhollandsche Water schappen wordt er allereerst op gewezen, dat de ge meente Bennekom niet bekend is, wel het dorp Ben nekom, dat deel uitmaakt van de gemeente Ede. Dé pogingen om in die gemeente een belastingverorde ning te krijgen, zijn niet geslaagd en do bevoegd heid om voor motorrijtuigen een wegbelasting te hef fen, is aan de gemeenten Nijmegen en Arnhem in den loop van 1923 onthouden, doordat Ged. Staten van Gelderland hiertegen bezwaar hadden, (belemmering van het verkeer) en de Minister van Waterstaat het oordeel van Ged. Staten deelde. Na het aannemen van de wegenbelastingwet is de zaak in een ander sta dium gekomen; volgens art 40 van die wegenbe lastingwet mag geen andere belasting worden gehe ven dan de krachtens die wet te heffen belasting. In die wet wordt tevens antwoord gegeven op de vraag wat onder doorgaande wegen moet worden verstaan en of de weg HelderCallantsoog daaronder valt, wordt aan het oordeel van het polderbestuur over gelaten. Dat gerekend zal kunnen worden op een bijdrage uit de opbrengst der wegenbelasting, wordt een uiterst geringe kans genoemd. De heer Laman Trip zegt, aan den voorzitter èen 'schrijven te hebben gericht, waarin nader wordt toe gelicht dat de polder Bennekom bijdrage had ge vraagd aan de gemeenten Wageningen en Ede. Wa- geningen had dat verzoek afgewezen, Ede had het toegestaan. De voorzitter wijst er op dat dit schrijven een an dere kijk op de zaak gaf, als de mededeeling, die de heer Laman Trip in de vorige vergadering deed. Uit het advies van de Vereeniging van Noordholland- tsche Waterschappen blijkt wel, dat van een plicht voor een gemeente geen sprake is, eenige aanwij zing om met recht een bijdrage te vragen is er niet en wanneer de gemeente Helder een bijdrage zou ver strekken, zou dat kunnen geschieden uit vriendschap. De heer Laman Trip erkent, dat. de gemeenten Hel der en Callantsoog geen verplichting hebben, het is mogelijk, dat ze op de vraag om onderhoudsbijdrage ja zouden zeggen. Voorzitter acht die kans al zeer gering. Spr, her innert aan de voorwaarden van de totstandkoming van den Duinweg, waarbij de gemeente Helder bijv. bijgedragen heeft in de aanlegkostcn, maar de polder het onderhoud van den weg op zich nam. Om nu na een 4-tal jaren om onderhoudsbijdrage bij de ge meente aan te kloppen, zonder eenig recht te kunnen doen gelden, spr. ziet niet veel kans van slagen. De heer Laman Trip zou dan de zaak willen aan houden, misschien zijn er later ook andere wegen voor doorgaand verkeer, voor welke een oplossing onder de oogen dient te worden gezien. Nu de weg langs het Noordhollandsch Kanaal verbeterd is, is het mogelijk, dat het verkeer meer langs het Noord hollandsch Kanaal aal gaan. Voorzitter zou deze redeneering onderschrijven, wanneer er plannen aanhangig waren, waardoor wij ziging ontstond. Om nu maar af te wachten tot in ,het oneindige, daarvan kan spr. geen succes ver- vvaohten. Spr. zou de zaak dus als afgedaan willen beschouwen, als er zich een nieuw gezichtspunt mocht voordoen, kan het Bestuur zijn aandacht op nieuw aan deze zaak wijden. Wordt goedgevonden. Van den Minister van Waterstaat is bericht inge komen, waarin mededeeling wordt gedaan dat het Rijk bereid is de boordvoorziening bij de opslag plaats B. te vernieuwen, mits de polder in de kosten f700 bijdraagt. De rekening over 1926. Door een commissie, bestaande uit do heeren C. Hoogschagen en A. Grin, is de rekening en verant woording over 1926 nagezien cn in een schriftelijk rapport wordt mededeeling gedaan van het resultaat van het onderzoek. Alles is in volkomen orde bevon den, de ontvangsten bedroegen f 37371.83^2, de uitga ven f 36422.63y2, batig saldo f 949.20 en tot goedkeuring wordt geadviseerd. Onder dankzegging aan de commissie voor haar onderzoek, en aan den penningmeester voor het ge houden beheer, wordt de rekening goedgekeurd. Herzienina polderkeur. Door Dijkgraaf en Heemraden is aan de hoofdinge landen toegezonden een ontwerp yan wijzigingen in de keur van den polder. Artikelsgewijze wordt de keur behandeld, waarbij gelegenheid wordt gegeven inlichtingen te vragen, op- of aanmerkingen naar voren te brengen. Verschil lende vragen worden gesteld en bij d© beantwoording van die vragen wijst de Voorzitter er op dat voor de voorgestelde wijzigingen, de praktijk door het Bestuur is gevolgd. De voorstellen tot wijziging worden dan ook goed gekeurd. We vermelden er van, dat bij art. 7 is bepaald, dat de in de scheidings-, berm- en spoorwegslooten lig gende dammen moeten zijn voorzien van goed onder houden beschoeiingen of bezodingen, ter beoordee ling van Dijkgraaf en Heemraden, en bovendien van duikers van zoodanige constructie en afmetingen, als bij elke vergunning door Dijkgraaf en Heemraden zal worden bepaald. Ook roor verontreiniging der slooten is gezorgd en wel door opname van een nieuw artikel, waarbij wordt bepaald dat het is verboden in de al- gemeene waterleidingen van den polder haardasch, vuilnis of eenige andere zinkende of drijvende stoffen of voorwerpen te werpen of het water op eenigerlei wijze te verontreinigen. Onderzoek geloofsbrieven van nieuwge- kozen leden. Volgt onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden. Periodiek moesten aftreden de hee ren H. Bakker Dz. en Jhr. W. Laman Trip en geko zen zijn op 13 Mei j.1. de heeren Jhr. W. Laman Trip en P. Sluis Nz. De heeren Grin en Hoogschagen worden belast met het onderzoek der geloofsbrieven en hij monde van den heer Hoogschagen, wordt tot toelating geadvi- Nadat de vergadering overeenkomstig dit advies had besloten, wenscht de Voorzitter den heer Laman Trip geluk met zijne herbenoeming. De ingelanden hebben zeker juist gezien, zegt spr., door den heer Laman Trip met algemeen© stemmen te herkiezen en spr. hoopt op dezelfde aangename wijze als tot nu toe het geval was, met den heer Laman Trip sa men te werken en daari)ij de belangen van den pol der te behartigen. Er rest mij, zegt Voorzitter, nu nog een woord te spreken tot den afwezigen heer Bakker, die van 1905 af hoofdingeland van onzen polder is geweest, die ons steeds onbaatzuchtig met zijn advies heeft ge diend en niet schroomde zijn tijd beschikbaar te stel len als de polder dien vroeg. Helaas is de toestand van den heer Bakker van dien aard, dat hij verhin derd is deze vergadering bij te wonen, want anders zou spr. hem zeer gaarne woorden van hulde en dank hebben toegesproken en spr. gelooft wel in den geest van allen te handelen, wanneer hij voorstelt den heer Bakker een schrijven te zenden, waarin wij onze erkentelijkheid betuigen voor al hetgeen hij in het belang van den polder heeft gedaan. (Teekenen van instemming. Benoeming heemraad. Als heemraad moet periodiek aftreden de heer D. Sleutel, die met 11 van de 13 stemmen als zoodanig wordt herkozen, 1 stem werd uitgebracht op den beer C. Hoogschagen en 1 stem werd blanco uitge bracht. De heer Sleutel verklaart de benoeming gaarne aan te nemen. Er zijn oogenblikken geweest waarop spr. oordeelde dat het beter was een eventueele her benoeming niet meer te acceptteren, omdat hij nu wat verder afwoonde maar tenslotte heeft sur. toch besloten de benoeming aata te nemen. Spr. wijst op de prettige samenwerking en verwacht dat hij thans meer tijd beschikbaar zal hebben om de belangen van den polder te behartigen. Voorzitter dankt voor deze toezegging, herinnert ook aan de goede samenwerking en zou met leed wezen afscheid van den heer Sleutel hebben geno men, als deze bij zijn voornemen was gebleven om een herbenoeming niet meer aan te nemen. Bij de rondvraag dankt de heer Hoogschapen het Bestuur voor de verbetering die te Julianadorp is aangebracht. De eenvoudige rioleering die is aan gebracht, blijkt afdoende te zijn. Voorzitter dankt voor die mededeeling. Het Bestuur heeft pogingen aangewend daar op eenvoudige wijze verbetering in de afwatering te krijgen. Het zou wel zoo aangenaam en sympathiek zijn geweest als het gemeentebestuur daartoe had medegewerkt, doch het gemeentebestuur had een plan van te grooten opzet, dat onder gewone omstandigheden moest stranden. Hierna sluiting. EEN GEVECHT OM EEN LIJK. Een duiker uit Seattle, een zekere Hook, heeft vol gens zijn verklaring Zaterdag, -toen hij op 50 voet onder water, bezig was met het herstellen van een vischnet, een lugubere ontmoeting gehad met een reusachtigen inktvisch. Dit monster bewoog zich langs den bodem der zee voort met het lijk van een man in zijn vangarmen. Hook viel den visch met een piek, dien hij bij zich had, aan. Het water werd troebel, daar de visch met al de kracht van zijn ge weldige armen streed om den piek af te weren en zijn menschelijken buit te behouden. Hook zegt, dat hij zijn aanval op het midden van het lichaam van den octopus concentreerde en het lichaam tenslotte aan stukken stak. Na een verwoeden strijd, die meer dan een half uur duurde, zonk de Inktvisch op den modderigen bodem der zee ineen, waarna Hook do vangarmen van het lichaam afsneed. Hij bracht hot lijk, dat zich daarin bevond aan land, waar het werd herkend als dat van een kok, die met vier anderen de vorige week verdronk, toen de sleepboot „Warren" op weg van Seattle naar Victoria schipbreuk leed. ORKANEN. Uit Oakland (Kentucky) wordt gemeld, dat er Zon dagavond 20 menschen zouden zijn omgekomen bij een wervelwind in Prestonburg en omgeving. Uit Bristol (Virginia) wordt gemeld, dat er Zon dag 5 menschen zijn gedood tengevolge van een orkaan in het Zuidwesten van Virginia en het oosten van Tennessee. VEROORDEELD. Frans H., de man, die zijn vrouw heeft trachten te vermoorden door haar in een afgrond te storten, is veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en 1000 schilling schadevergoeding aan zijn vrouw. AUTO EN FIETSER VERONGELUKT. Bij G-oldschmieden reed een fietser midden op éfcraatweg een versperde asoodoendö den weg voor een auto. Toen de auto dera. fietser wilde passee- ren, werd deze gegrepen. De chauffeur raakte zijn stuur kwijt en de auto kwam met den fietser in een sloot langs den weg teireoht. De bezitter van ^de auto werd gedood' en 3 personen zijn ernstig go- wond. De fietser kreeg ernstige verwondingen aan het hoofd. BRAND O PT VLIEGVELD LEIPZIG-MACKAU. Aan het Haagsch Anetakantoor wordt aldus die Tel. het volgende gemeld: In den nacht van Zaterdag -op Zondag was 't 'n hoede consternatie op heb vliegterrein Leip- zig*—MaCkau. Door tot nog toe onbekende oorzaak brak n.1. brand uit in een der groote vliegtuig^ loodsen, waar een groot aantal vliegtuigen opge borgen was. Onder die machines bevond zich ook het vliegtuig H.N.A.D.P. van de dat op een van de vele tochten, die die Amerikaansohei dag bladmagnaat van Lear Black in de laatste^ maanden geregeld niet onzo luchtvaartmaatschappij maakt, dienzelfden dag te Leipzig was aangekomen. Door de groote voortvarendhieddJ yam het vluiegtuigperso ineel en de hulp van de piloten Geysendorftter en Scholte, dde midden in1 den nacht ijlings van hun hotel naar heb berredn] 'kwamen, ontsnapte het mooie vliegtuig aan het dreigende gevaar van verbranden- Het kon nog juist bijtijds uit de brandende hangar naar buiten1 gehaald ^.worden. Een groot aanbal toestellen werd een prooi der vlammen. Het red- dingswerft werd uitermate belemmerd en gevaarlijk gemaakt dcor het steeds ontploffen van benzine- voorraden. De K.L.M.-maohime kan dus gelukkig haar tocht, die ditmaal naar Neurenberg, Leipzag, Dresden en .Weemen voert, vervolgen. Na terugkeer te Londen zal do H.N.A.—D.P. zich nog eens met denzclfden passagier en diens gezelschap naar Ko penhagen begeven om daarna de vlucht heen EtH weer naar Batavia te ondernamen. DE OVERSTROOMINGEN IN AMERIKA. Minister Hoover heeft voor de radio gesproken over den watersnood. Hij deelde mede, dat het publiek reeds 14.000.000 dollar ter beschikking van hot Roodo Kruis had gesteld; maar er zal nog 8 millioen dollar bij moeten, want 18 millioen is het minimum dat voor hulpverleening noodzakelijk zal zijn. De minister gaf nog andere cijfers. De woningen van 700.000 menschen staan in het water. Er zijn 600.000 menschen die voor hun levensonderhoud aan- gewezen zijn op den steun van anderen. De overbrenging van 400.000 lieden van hun ver blijfplaats naar elders, was bewerkstelligd door het Roode Kruis of door regeeringsorganen. Er moeten nog 30.000 lieden worden overgebracht dan zal het reddingswerk voorloopig zijn voltooid. In vier geteisterde staten is met het ergste al te boven en is het meest ondergeloopen land al weer droog. Dat is het geval in Illinois, Missopri, Ken- tuckie en Tennessee. Moest men daar in den eersten tijd van het hooge water aan 36.000 personen hulp verleenen, thans zijn het er nog maar 7000. Ook Arkansas wordt weer droog. Van de 155.000 vluchtelingen voor het hooge water zijn er al weer 100.000 naar hun woning in dien staat terugge keerd. In de staten Mississippi en (Noord-)Louisiana wordt het ook veel beter. Doch Zuid-Louisiana z:t nog die in de ellende. GEDOOD DOOR DE DRAADLOOZE. Te Wembley, bij Londen, is een negen-en-veertig jarige vrouw, mrs. Rainford, onder zeer eigenaar dige omstandigheden gedood. Zij zat in haar bed met een bril met stalen montuur op haar neus te lezen, terwijl zij naar een draadloos concert zat te luisteren met het koptoestel aan haar ooren. Zoo werd zij dood gevonden. Gedeelten van haar bril waren verbrand. Een officieel ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat zij geëlectrocuteerd is en dat de stroom den volgenden weg 'heeft genomen: elec- trische draad van de lamp van het toestel, de han den van mrs. Rainford, haar bril, het metalen ge deelte van het koptoestel, de draad van het draad- looze toestel, de aarde. Voor brillendragende bezitters van draadlooze toe stellen moge bovenstaand geval een reden tot voor zichtigheid wezen. BANDIETEN IN CHINA. Uit Tientsin wordt gemeld, dat de bandieten een dorp in Sjantoeng hebben geplunderd en daarna in brand gestoken. Zij hebben drieduizend inwoners om het leven gebracht. AUTO EN TRAM. Op het Schillerplein te Dusseldorp is gistermiddag een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De heer Van Gro ningen, uit Deventer, voor zaken op reis, reed met zijn auto in volle vaart tegen een tram. Een der inzittenden, een ongeveer 40-jarige dame, werd zwaar gekwetst en bewusteloos opgenomen. Van ochtend was haar toestand iets beter. De beide andere inzittenden en da bestuurder vari den auto werden ook ernstig, maar niet levensge vaarlijk gewond. DE OORLOG IN CHINA. Reuter meldt uit Sjanghai, dat de aanval op 26 dezer door de troepen der Noordelijken ondernomen in de provincie Honan een volledig fiasco was ge worden. De Zuidelijken gingen den 28sten tot den tegen aanval over, bedreigde de vleugels van de Noorde lijken en dwongen laatstgenoemden tot een alge- meenen terugtocht. De rechtervleugel van de Noor delijken trok zich in goede orde terug, maar bij den

Schager Courant | 1927 | | pagina 2