Rijwielen Termijn-betaling. Raad Wieringen. Radioprogramma A. en J. PRINS. Heerenstraat 38 - Iel. 2 Laagzijde 82. Fietstochten Plaatselfk Nieuws. Vergadering van den Raad op Vrijdag 3 Juni 1927, des middags 3 uur. Afwezig zijn de heeren Hermans en M. Kooij. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester, secre taris de heer Van Duin, Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging worden goedgekeurd. Ingekomen stokken. Voorzitter deelt mede, dat van de Vereeniging voor getrouw Schoolbezoek is ingekomen een dank betuiging roor de verhoogde bijdrage voor de schoolfeesten. ingekomen ia het verslag van de Gezondheids commissie te Schagen, over 192& De heer Lub heeft in dat verslag gelezen, dat er to Anna Paulowna en Wieringen gobrek heerscht aan woningen, doch dat dit hoofdzakelijk ontstaat door de vestiging van Zuiderzeewerkera, zoodat aan bouw van gemeentewege of van vereenigingsn onge motiveerd wordt#geacht. Spr. vraagt of B. en W. in (leze zaak nog altijd op hetzelfde standpunt staan. Z.i. moet dat standpunt noodig herzien worden, om- dat een belangrijk aantal gezinnen zich permanent hier zal vestigen. Voorzitter antwoordt, dat thans in de behoefte wordt voorzien door particulieren. Wel zal een an dere bevolking zich hier permanent vestigen, maar do arbeiders der Zuiderzeewerken zullen wel weer elders heengaan, Do heer Lub verwacht Juist, dat verschillende menschen zich hier zullen vestigen en het zal zaak wezen in de toekomst te kijken. Voorzitter zegt, dat B. en W. ook het oog op de toekomst hebben, maar we weten niet wat de toe komst, zal brengen. Voorts is ingekomen de rede van den Voorzitter van de Zuiderzeegemeentcn, afschrift van de pro cessen-verbaal van het hoofdstenibureau over den uitslag der gemeenteraadsverkiezing. Aangeboden worden de maandstaten der zeegras exploitatie over de maanden Maart en April. In Maart waren verkocht 818 pakken, in Aprii 330 pakken. Ged. Staten hebben goedgekeurd den aankoop van een perceeltje grond aan den Westerklieverweg, zoo mede het besluit tot het aangaan van een geldleening ad f7500. Ingekomen is een schrijven van de Coöperatieve Electrische Centrale, waarin groote waardeering wordt uitgesproken voor de "toezegging, dat bij liqui datie van gemeentewege f 14000 za.1 worden gegeven en door de provincie f 18000. Gaarne zal tot liquidatie worden overgegaan, en wel op het tijdstip waarop de provincie mot haar net zoodanig gevorderd is, dat zij de aangeslotenen van de Centrale zal kunnen voorzien van electrisch licht. Voorts wordt in her innering gebracht dat met de diretcie van het P.E.N. een afspraak was gemaakt over de overname van personeel en in het bijzonder voor den machinist wordt aan deze afspraak herinnerd' Ged. Staten hebben goedgekeurd de 2e suppletoire begrooting. Geen boventallige onderwijzer te Wes- terlamd. Van den Minister van Onderwijs was een schrij den ingekomen, waarin wordt medegedeeld, dat over 1926 het gemiddeld aantal leerlingen aan de O. L. school te Westerland 77 bedroeg, dat daarna het .tantal niet tot 97 is gestegen, dat er van geen bij zonder geval, als bedoeld in de onderwijswet, spra ke is en dat er dan ook geen termen aanwezig zijn om aan het verzoek om voor rijksrekening een bo- jentallige onderwijzer aan te stellen. Al deze stukken wprden voor kennisgeving aan- genoemen. Aan P. Kaan en S. de Jong wordt op hun verzoek voor een half jaar ontheffing verleend van hun aanslag in de hondenbelasting. Van de Federatie van vereenigingen voor Zieken- huisverpleging en ziekenzorg in Nederland is verder nog ingekomen een verzoek tot adhaesiebetuiging aan het tot den Minister van Onderwijs gericht adres, houdende het verzoek de verpleegprijzen in de verschillende Academische Ziekenhuizen niet te verhoogen of althans te handhaven op de bestaande hoogte. B. en W. stellen voor, niet aan het verzoek tot adhaesiebetuiging te voldoen, daar het noodzake lijk is. om een oordeel over de aangeduide tariefs- verhooging te kunnen bepalen, bekend te zijn met de motieven, die daartoe hebben aanleiding gegeven. Van die motieven is echter niets bekend, waarom geoordeeld wordt, dat het gewenscht is zich van het uitspreken van een oordeel te onthouden. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming be sloten. Het verzoek van den 'heer P. Jongkind, om ver betering van afwatering tusschen de perceelen van adressant en E. Baijs, wordt ter afdoening in ban den gesteld van B. on W. B. on W. bieden de vergadering aan do door Armvoogden iht;;'zondenrekening over hst dienst jaar Daar dezo na onderzoek tot geen opmerkingen heeft aanleiding gegeven, stellen zij voor de reke ning goed te keuren: in ontvangst op f23570.2334, in uitgaaf op f19594.94, batig saldo f 3975.29/4, en Arm voogden ter zake te dechargeeren, onder dankbetui ging voor het gevoerde beheer. - Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming be sloten. B. en W. bieden verder aan dé rekening en verant woording van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Schagen, over het kalenderjaar 1926. Daar ook deze tot geen opmerkingen aanleiding geeft, wordt voorgesteld de rekening goed te keu- ten, in ontvangst op f 1420.39, in uitgaaf op f 1338.84, voordeelig saldo f81.55. Aldus wordt besloten. B. en W. brengen in herinnering, dat in de ver gadering van 16 Februari jl. werd vastgesteld een aanvulling der verordening op de keuring van wa- ten, inhoudende een bepaling omtrent het minimum- vetgehalte voor consumptiemelk. Sedertdien hebben Ged. Staten echter medege deeld, dat naar hunne opvatting een zoodanig voor schrift niet rechtsgeldig kan worden vastgesteld, wanneer niet vooraf de ingevolge de Warenwet ver- eischte Koninklijke toestemming is verkregen. Deze informaliteit dient derhalve te worden her steld,, waartoe de gelegenheid bestaat, daar bij Kon. besluit o.a.» aan de gemeente Wieringen is toe gestaan eischen te stellen, waaraan melk moet vol doen. B. en W. stellen daarom voor het vroegere besluit in te trekken en de bedoelde aanvulling van de wa- renkeuringsverordening opnieuw vast te stellen. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming be sloten. B. en W. stellen den Raad verder voor, deel te nemen in het maatschappelijk kapitaal van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, Reeds in 1922 werd een voorstel van dien aard in behandeling gebracht, hetwelk echter geen meerderheid kon vin den. Daarbij golden tweeërlei bezwaren, lo. meende mep.'geen zekerheid te hebben, dat de aandeelen een voldoende dividend zouden afwerpen om daaruit de kosten van de aan te gane geldleening te dekken, zoodat de gemeente er geld zou moeten bijleggen en 2o. was men van oordeel, dat de gemeente steeds voldoende geld zou kunnen leenen bij de Zeegras exploitatie of bij de Coöp. Boerenleenbank. Dit is echter niet juist gebleken. Immers reeds tweemaal ls bij de Bank voor Ned. Gemeenten op billijke wijze geld geleend, terwijl beide bovengenoemde lichamen niet aan de aanvrage van de gemeente konden vol doen. Ook bOhoëft ee-.m vrsKHt te bestaan dat de aan deelen niet voldoende dividend zullen afwerpen, daar sedert het bestaan der bank het dividend nim mer lager is geweest dan 6 Volgens B. en W, ligt het op den weg van alle gemeenten de Bank voor Ned. Gemeenten te steunen, daar de oprichting niet in de eerste plaats ge schiedde om winst te maken, doch uitsluitend ter vergemakkelijking van de bevrediging der geldbe- noeften van de gemeenten, Hieruit volgt ook, dat de Bank den moesten waarborg biedt, dat de ge meenten op zoo goedkoop mogelijke wijze kunnen leenen, hetgeen in de toekomst vooral ook voor .Wieringen een besparing van belang kan zijn. B. en W. stellen daarom voor 2 aandeelen van f 1000 te nemen. Tot dekking van deze uitgaaf is beschikbaar een bedrag van f1970.—, afkomstig van verkocht meubilair der pastorie te Oosterland, van het voormalig diatributiebureau en van terugstor-, ting op het) aan de N.V. Spoor-(tra.m-)weg Wierin- gen-Schagen verstrekt renteloos voorschot Het ont brekende aan te vullen uit de gewone middelen. De heer Oden vraagt of het verplicht is aandeelen te nemen. Voorzitter zegt. dat het geen verplichting is. Zonder hoofdelijke etemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. B. en W. deelen verder mede, dat de Directie van hét P(rovinciaal) E'(lectriciteitsbedrijf) N(oorcLhol land) zich, na de verwerping van de voordracht van 20 Januari jl., opnieuw tot hun College heeft ge wend voor het verkrijgen van een tereintje voor een hoogspanningsgebouwtje. Men heeft thans het oog op een stukje grond, groot 26 M2., gelegen achter de woning van het hoofd der school te Hippolytushoef. B. en W. stellen voor, het bedoelde stukje grond voor een termijn van 50 jaren in erfpacht te geven tegen een canon van f 0.10 per M2., per jaar en ver der op de voorwaarden door hen te bepalen. Ver koop van. den grond achten zij minder gewenscht, daar hij een deel uitmaakt van een complex, ten aanzien waarvan het beter wordt geacht daarover in de toekomst de beschikking te behouden. B. en W. stellen verder voor met het oog op den vereischten spoed hen te machtigen, op den grond ten behoeve van het P.E.N. een zakelijk recht te vestigen, als bedoeld in de wet van 17 Mei 1927. Zonder bespreking wordt aldus besloten. De voorraad zeegras oogst 1925 en winstuitkeering aan de wiermaaiers. de Aan de orde is hierna de voordracht van B. en W. inzake den afzet van het restant gemaaid zeegras van den oogst 1925. De Raad gaat in comité en na heropening deelt de voorzitter mede, dat de Raad heeft besloten"B. en W. te machtigen tegen gereduceerden prijs het restant van den oogst 1925 op te ruimen. De hoer Lub zegt dat ihet'gevolg van dit besluit zal zijn, dat een belangrijk verlies op de partij van 1925 zal worden geleden en dat do winstuitkeering aan de maaiers vermoedelijk nihil of heel weinig zal zijn. Spr. stelt nu voor om van het kapitaal der zeegras- exploitatie een bedrag te nemen gelijk aan het te lij den verlies, opdat de wiermaaierp evengoed dc winstuitkeering zullen kunnen ontvangen. Voorzitter geeft den heer Lub in overweging met dit voorstel te komen, zoodra meerdere gegevens over de bedrijfsuitkomsten oogst 1925 bekend zijn; dan zal het Yoor den Raad gemakkelijker wezen zijn oordeel over het voorstel uit te spreken. De heer Lub acht dit niet noodig, spr. noemt geen bedrag. De heer Minnes denkt, dat de heer Lub de zaak niet goed toekijkt. Al» 't met den afzet een. beetje ge lukken wil, behoeft er nog niet direct verlies te wor den geleden, misschien kan nog wel een klein winstje worden uitgekeerd. De heer Kaan zegt, dat in de eerste plaats niet bekend Is of er verlies zal worden geleden en in de 2e plaats is de zeegraskas het eigendom van de ge meente en de gemeente mag geen schade lijden met winst aan dé visschers uit te keeren. De huur Lub ontkent dat het kapitaal van de ge meente is. De heer Bakker is van oordeel dat het wier al weg was geweest als het maar goed was afgeleverd ge worden. Voorzitter wijst er op dat het buitenland niet af neemt en dat is de oorzaak dat er-nog van den oogst 1925 over is. De heer Engëï zegt, dat het ook èen slecht jaar was en de heer Kaan dat het wier ook slecht behandeld is. De heer Lont zegt, dat dus de minder goede uit komsten voor een gedeelte de schuld is van de vis schers. De heer Oden zegt dat de gemeente toch ook heeft een keurmeester, die moet toekijken of goed wier wordt geleverd. De heer Kaan wijst op de moeilijkheid voor Zomer dijk, als deze den vissoher zegt waar goed wier staat, de visscher belooft daar te gaan maaien en dat toch niet doet. De heer Bakker zegt dat wel wier is geperst, dat niet persklaar was. Voorzitter geeft in overweging het voorstel-Lub in handen te stellen van B. en W. De heer Oden vindt het beter de zaak af to wikke len, terwijl de hoer Lub afwerken ook beter vindt, maar geen bezwaar er tegen heeft dat het voorstel om prae-advies in handen van B. en W. wordt ge steld. De heer J. lfaoij zou het een verkeerde Instelling vinden als de f50.000 van de gemeente was en dan nu van dat kapitaal werd bijgeschoven. Voorzitter zegt dat over de vraag of het kapitaal van de gemeente is, al meer is gesproken. Het kapi taal is bijeengebracht door maaiers, die nu niet meer maaien; de laatste jaren is de winst uitgekeerd. De heer Lub zegt dat dan de kinderen of kleinkin deren nu maaien, het kapitaal is van de exploitatie en als de exploitatie in staat is om eventueel ver lies te dekken, ziet spr. daar geen bezwaar in. De heer Bosker wijst er op dat we toch nog niet aan het eind van de maaierij zijn. De heer Kaan oördeeltd at de meeste schuld aan •de maaiers is, dat we met dat slechte goed zitten. De heer Oden denkt dat er verschillende oorzaken voor zijn, het is niet direct de schuld van de vis schers. De heer Lub wil de zaak als zaak beschouwen. De heer Minnes zegt, dat de winst van een bepaal den oogst aan de maaiers wordt uitgekeerd en spr. stelt zich voor dat er ook nu nog winst zal wezen. Het gaat echter niet op de winst kunstmatig te ver- grooten. Aansprakelijkheid hebben de maaiers niet en al gunt spr. ze wol een winstuitkeering^ het gaat niet op, die uitkeering van het stamkapitaal' af te ne men. De heer Lub zegt, dat de winst is gebaseerd op ver koopprijzen en de raad heeft nu besloten af te wijken van die verkoopprijzen en is het dus billijk dat de menschen even goed hun winstuitkeering krijgen. De heer Minnes evenwel wijst er op, dat de maaiers weten waarvoor ze beginnen te maaien. Als in ge wone gevallen dé oogst klaar is. en er is geen winst behaald, wordt er ook niet over een winstuitkeering gesproken De heer Lub zegt dat voor 1925 gemaaid is en dat was gebaseerd op een bepaald bedrag. De heer Minnes ontkent dit, de winst is een toe slag als. zij er is, van de vastgestelde maailoonen is toch niet afgeweken. De winstuitkeering is immers ook nogal eens verschillend geweest, f 1.10, maar ook wel eens enkele centen. Spr. wijst ook nog op de be paling die is gemaakt, dat wie wier maait, dat ver lies oplevert, ook geen aandeel in de winst heeft. De heer Lub zegt, dat als die bepaling is gemaakt, zij ook gehandhaafd dient te worden. Het vooraitel-Lub wordt ia stemming gebracht en verworpen met 7 tegen 2 stemmen, voor stemden de heeren Oden en Lub. Voor benoeming van een lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim (vacature Mevr. Wed. L. Berghuis) worden door B. en W. aanbevolen: 1. de heer T. Kort, 2. de heer H. G. Rump. Hoewel mevr. Berghuis niet tot deze categorie be hoorde, achten B. en W. het met het oog op het vooi- schrift van art. 21 der Leerplichtwet gewenscht, de opengevallen plaats te doen bezetten door iemand, die behoort tot de categorie van verzorgers van leerplich tige kinderen. Met 7 stemmen wordt gekozen' de heer T. Kort, ter wijl 2 stemmen worden uitgebracht op den heer H. G. Rump. Voor de eér bedankt. Voor de benoeming van leden van de schattin gs- commissie voor do Rijksinkomstenbelasting, bevelen B, en W. aan de heeren D. Oden, D. Blaauboer, S. Zomerdijk en Jn. Engel Pacz., allen aftredend. Voor iedere vacature wordt afzonderlijk gestemd. Vacature D. Oden: uitgebracht worden «op den heer D. Oden 5 stemmen, op de heeren M. Bakker, J. En gel en P. Kaan ieder 1 stem, terwijl 1 stem blanco wordt uitgebracht. Op de desbetreffende vraag van den voorzitter zegt de heer Oden de benoeming niet te aanvaarden, nu blijkt dat de heeren weinig vertrouwen in hem stel len en bovendien zoo'n aangename betrekking is het niet. Opnieuw tot stemming overgaande, zegt de heer Kaan, na de eerste vrije stemming, niet voor een be noeming in aanmerking te willen komen; na de tweede vrije stemming doet de heer Bakker ee'nzelf- de -mededeeling en heeft nu herstemming plaats tus schen de heeren D. Blaauboer en D. Minnes, waarbij de heer Minnes met 5 stemmen wordt benoemd en de benoeming aanneemt. Vacature D. Blaauboer: de heer Blaauboer wordt met 7 stemmen herbenoemd; vacature-Zomerdijk: de heer Zomerdijk wordt met 8 stemmen herbenoemd; vacature-Jn. Engel Jacz.: de heer Engel wordt met 7 stemmen herbonoeand. Voor benoeming van een lid-werknemer in de commissie van advies voor de werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling (vacature J. de Bruin), bevelen B. on W., na ingewonnen advies van de werklieden-organisaties, aan den heer A. Vroone. Met 6 stemmen wordt de heer A. Vroone benoem 1, tenvijl 3 stemmen werden uitgebracht op den heer C, Omis Jz. MM welk*» vlMseh keuringsdienst? Voorzitter zegt, dat de heeren onlangs alle een uit- noodiging hebben ontvangen om een xergadering bij te wonen van den vleeschkeuringsdienst, kring Bar- singerhorn. B. en W. hebben nog geen aanleiding ge vonden den Raad voorstellen dienaangaande te doen. Wel heeft spr. met de burgemeesters van Anna Pau- lewna en Helder, en met den wethouder Van Breda een conferentie gehad, met het resultaat dat Helder al onze wenschen wil inwilligen. Hierdoor is er niet veel aanleiding om over te gaan naar den kring Bar- singerhorn. Nadere voorstellen evenwel zullen den Raad nog bereiken. Rondvraag. De heer Engel wijst op de onvoldoende afwatering in de Klieftstraat. Toegezegd wordt, dat, nu wellicht de verzakking nog niet tot stilstand is gekomen, voor tijdelijke voorziening hier en daar een geul zal worden gegraven. De heer Engel vraagt voorts of nu, na de invoering van den zomertijd, de winkelsluiting nog op 9 uur is bepaald. Voorzitter zegt dat indertijd besloten is half 10. De heer Engel wijst er op dat sluiting om 9 uur vooral te Den Oever lastig is, doordat na dien tijd som nog bakken met menchen aankomen. De heer Lub zegt, dat er winkeliers zijn,, die zeer ingenomen zijn met de verplichte winkelsluiting. De heer Bakker merkt op, dat het voor die men schen toch niet verboden is eerder te sluiten. De heer Engel zegt, dat tot nu toe niet zoo streng de hand werd gehouden aan de bepaling, maar er komt nu meer politiemacht te Den Oever. Voor de visschers is het vooral gewenscht het sluitingsuur op 10- uur te bepalen. De heer Minnes wijst er op dat het sluitingsuur thans is bepaald op half tien, voorts wordt er nog een kwartier gelegenheid gegeven de menschen te helpen die in den winkel zijn, zoodat het weinig verschil geeft als hat op 10 uur wordt bepaald. Voorzitter zegt, dat B. en W. het zullen onderzoe ken. De heer J. Kooij vraagt hoever Voorzitter is gevor derd met een nieuwe leerkracht voor de Westerlan l- sche school. Voorzitter zegt, dat de Raad straks heeft gehoord, dat de Minster van Onderwijs de aanstelling van oen boventalligen onderwijzer niet noodzakelijk vond en spr. vermoedt dat er al heel wat leerlingen af zijn. De heer Minnes gelooft dat het aantal leerlingen er nu 83 is, inplaats van 93. pe heer Kaan 'heeft iemand gesproken die het zeer noodzakelijk vond, dat er te Westerland een' leer kracht bijkwam. De*heer J. Kooij blijft dit ook noodzakelijk achten. De heer Minnes wijst er op dat het aantal leerlin gen in de school te Hippolytushoef per klas even- hoog is. Voorzitter zegt vervolgens dat de schoolquaestie alle aandacht van B. en W. heeft. De heer Oden zegt, dat geklaagd wordt over de slechte straatwegen, dat bijv. te Den Oever het water niet meer naar de riolen afloopt. Er wordt op gewezen, dat dc weg voor het laag spanningsnet toch weer opgegraven moet worden en in orde brengen is nog niet best mogelijk. De heer Oden zou dan graag zien dat de ergste plaatsen werden verbeterd. De heer Bakker merkt op dat het P.E.N. en het P.W.B. daarvoor dan maar moeten zorgen. De heer Oden vraagt of het waar is dat B. en W. aan de firma Bakker vergunning hebben verleend een tent te plaatsen voor het geven van voorstellin gen, terwijl dat aan Bruul, hoewel die ook staangeld wilde geven, is geweigerd. Voorzitter merkt op, dat dit een zaak is van B. en W. Verleden jaar is er een proef genomen met een danstent, met het resultaat dat B. en W. er niet meer voor te vinden zijn om de proef voort te zetten, en geen danstent ineer willen laten zetten. De heer Oden oordeelt dat wanneer ingezetenon in dergelijke tenten ook gezelschappen willen doen op treden, die ingezetenen den voorrang dienen te heb ben. De heer Bosker: Maar Bruul heeft toch een zaak. Voorzitter: Verlof voor een danstent wordt niet ge geven en voorts is het een zaak van B. en W. De heer Oden: Zeker, maar er mag toch wel naar worden gevraagd. Voorzitter: Daarom antwoord ik u ook. Nadat de Voorzitter den leden genoegelijke Pink sterdagen heeft toegewenscht, volgt sluiting. 5,50 8,30 9,35 9,50 11,20 11,50 11,15 11,50 12,20 1,05 1,20 1,00 2,20 2,80 3,50 4.50 5.00 6,45 6,45 8,00 8,10 8,20 8,50 9,35 10,20 10,50 8.50 11,20 12,35 12,20 1,20 2,30 ,3,20 3,50 4,20 4,50 4,30 5,05 5,30 0,20 6,30 6,50 7,25 8,05 8,10 8,20 8,35 8.50 9,20 9,50 10,50 Voor Zondag 5 Juni. BERLIJN (484 M.) Ochtcndconcert. HILVERSUM (1050 M.) Katholieke Radio- Omroep. Morgenwijding met medewerking v. het Cascilia-kwartet. HAMBURG (392 M.) Oohtendooncert Pinksterprogramma. HILVERSUM Ned. Christelijke Radio^er vereeni'g'ing Uitzending van den Kerk dienst m de Gerof. Kerk te Apeldoorn. HAMBURG (392 M.) Pinksterocaioert BERLIJN (484 M.)* Concert. HILVERSUM (1050 M.) Eerste uitzending van do Nederlandsche Oproepreroetiiging. Openingsrede door den voorzitter oud minis ter Dr. F. E. Poethuma. Daarna: Concert met medewerking van mevrouw Liesbeth PoelmanMeissnor, en den heer W. do Jaag (cello) en J R. G-ravelotbe' ''piano) MADRID (301 M) Concert door het stede lijk orkest. PARIJS (1750 M.) Gewijde muziek PARIJS (1750. LM.) Concert georganiseerd door La Parisienno Editien. LANGENBERG (469 M.) Groot PinksteroonH oert. HILVERSUM (1050 M.) Kamermumekmid-'J' •dag door het Haydh-kwartet MADRID (373 M.) Concert door het orkest Artys. 1 HILVERSUM (1050 M.) Middagconcert, aan sluiting met Ar lis ie Amsterdam Concert te geven door hot muziekcorps van het vijlde regim>ent infanterie te Amersfoort. MUNCHEN (535 M) Populair, concert door het sfcationsorkest. LONDEN, Daventry Concert door koor en orkest. LEIPZIG (366 M.) Namiddaeeonoert. PARIJS (1750 M.) Jazz muziek. HILVERSUM Vrijz. Prot. Radio om roep. OSLO (462 M.) Geneert door het stationa- orkeet. HILVERSUM Pers m sportberichten van liet Persbureau. Vaz Dias te Amsterdam. HILVERSUM (1050 M.) Sjrmphonieconcert door het Anro symphonieorkest. LONDEN, Daventry Psalmen. BRUSSEL (509 M.) Avondconcert LANGENBERG (469 M.) Opera-avond „De Troubadour". PARIJS (1750 M.) Jt.tr, muziek. LONDEN, Daventry Alberb Sandler en zijn orkest. LEIPZIG (366 M.) Sportberichten BERLIJN (484 M.) Dansmuziek. LEIPZIG (366 M.) Dansmuziek. Voor Maandag Juni. HAMBURG (392 M.) Morgcnomroep DAVENTRY (1600 M.) Het Radio-kwartet. HILVERSUM LunchmuZiek door het Trio uit liet restaurant Trianon te A'danu LANGENBERG (469 M.) Voordrachten PARIJS (1750 M.) Orkestmuziek, solist^ LANGENBERG (469 M.) Middagconcert HILVERSUM Tweede zang-middag. LONDEN, Daventry The Landen Radio Danco Band. BERLIJN (484 M.) Orkestmuziek. LEIPZIG (366 M.) Namiddagounoert. LONDEN, Daventry Dansmuziek, HILVERSUM Vrouwenuurtje. PARIJS (1750 M.) Solistenconcert HILVERSUM Kinderuurtje Mev*. Amtoinette van Dijk. LONDEN. Daventry Concert door het Davctntry-lcwarHet. HILVERSUM Diner-concert. ABERDEEN (500 M.) Concert. BARCELONA (325 M.) Vocaal concert. LANGENBERG (469 M.) Sportberichten. LONDEN, Daventry Liederenooncert. IULVERSUM Operetbe-iavond „De Geisha" (muziek van Sydny Jonös) Het versterkte Anroorkest. BRUSSEL (509 M) Avondconcert. LONDEN, Daventry Bank Hdidy, Con cert. LEIPZIG (366 M.) Concert'. PARIJS (1750 M.) Concert MILAAN (316 M.)) Oonoert KöNlGWUSTERHAUSEN (1300 MO Dans muziek LONDEN, Daventry, Dansmuziek. Het Doorzittten bij Wielrijden, een door de zon verbrande 'Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en goneest men met Duos 30, 80, Tube 80 cl. PUROL MARKTOVERZICHT. Dë handel in de vette koeien was zeer stil Donder dag j.1., doch de prijzen wolke voor enkele beesten besteed werden., waren werkelijk hooger bij: vorige weken er werd besteed tot 5734 ets. De handel in kalfkoeien was stug. in geldekoeien matig. Er waren weinig pinken aangevoerd, maar er was niet veel vraag naar. De stieren werden ook niet graag van de hand gedaan. De handel ïn nuchtere kalveren was stugger en minder in prijzen. Een matigen handel was het in de paarden. Voor overhouders was niet veel ambitie, aan den stuggen kant. Dë prijzen van lammeren voor de weide golden tot f 20 per stuk met een matigen handol. Voor den dood tot f. 24. dus dat ging. De slachtschapen van 30—44 gld. met een tamelijk goeden handel. De geschoren schapen van 26—35 gld.. iets minder handel. Weinig vraag was er naar bokken en geiten. Op de kippenmarkt was het den zelfden toestand als de week tevoren, dat wordt met een paar we ken wel weer beter. De prijzen, welke besteed wer den voor biggen en schrammen, waren iets minder met een tragen handel. De handel in vette varkens was vlug. alles was gauw verkocht, hoogste prijs 32)4 ets. per pond'. Zouters liepen tot 32 ets., ook een besten prijs. De handel in beste boter was graag, iets minder in prijs. WERK OPGEDRAGEN. Aan de firma S. Overtoom' en Zonon. alhier, is bij aanbesteding den verbouw gegund van drie spoor- huisjes te Helder. SCHAGER LEESBIBLIOTHEEK. De Commissie voor de Schager Leesbibliotheek vergaderde Vrijdagavond onder voorzitterschap van den heer D. Brouwer. Uit het Jaarverslag bleek, dat er aan 145 lezers 6244 boeken waren uitgereikt, zoodat de voorzittej met recht kon constatoeren. dat do bibliotheek zich in veler sympathie mag verheugen, en in een be staande behoefte voorziet. Er waren 200 nieuwe boeken aangeschaft; de bi bliotheek telt nu 618 boeken. Dë rekening van den penningmeester sloot met

Schager Courant | 1927 | | pagina 12