't Is vuile laster!! 'N AVONDJE OP DEN NUL. De eerste passagiersvlucht naar Oost-Indië. minder personeel kan volstaan, maar daar tegenover etaat dat een tuinder met 1 bunder land zijn bestaan kan vinden, torwijl een boor minstons 8 r 0 bunder grond moet huren alvorens rond to kunnen komen. Mot het bolienvak is het precios zoo gestold, De laatste jaren heelt men zich toegelegd op do tooit van Darwlntulpen, die 3 maal zoo snol voortkweeken als de vroege soort.cn. De fabelachtige hooae prijzen die men voor het mudgoed besteedde als f150—f 180 en nog hooger, is oorzaak, dat men tot aan den hals too zit met darwintulpen, die voor een groot deel zoo goed als waardeloos zijn. Ons zijn gevallen bekend van een paar kweekers die verleden najaar, aanzienlijke hooveelheden voor een nog f linken prijs konden afzetten, doch om den nog niet hoog genoeg geachten prijs, ze weer opplan ten en nu om ruimte te krijgen, noodgedwongen moe ten overgaan tot den bouw van een nieuwe kostbare schuur. De prijzen van verleden jaar herfst zijn intusschen gekelderd tot 1/5 van den prijs. Met de vroege soorten gaat het nog wel goed. Wel zijn deze ook in prijs teruggeloopen, maar niet zoo erg. Het is dus in de duinstreek nog verre van botertjo tot den bodem. - HELING VAN POST- EN PLAKZEGELS. De recherche was ter ooro gekomen dat te Haarlem een partij ongebruikte post- en piakzegols tegen laveren dan d,a vastgeeteldon prys zouden verhandeld worden. In verband daarmee is Dins- dagmiddag tijdens den verkoop in oen perceel to Haarlem een inval gedaan. Aldaar worden aan getroffen één keeper en drlo vorkaopors van do Jöegels. Zij waren in hot bozifc van een zoor groobo hoeveelheid ongebruikte poet- en plakzegels. De vier mannen zijn naar het bureau gebracht als ver dacht van holing- van die waarden. Zij' zijn in be waring gesteld en hun, auto, die voor heb huis Stond te wachten, is in Leslag genomen. Van de drie verkoopers waren twee uit den Haag afkomstig en één uit Amsterdam. Op het moment van den inval zaten twee der verkoopers in den auto. Het is •die poli! ie wog niet bekend, hos de zegels in het boeit van de verdachten aijii gekomen. Het onder zoek daarnaar is in vollen gang. De partij post en plakzegels is zper groot. AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken heeft aanbesteed het maken van don onderbouw hoofd zakelijk van gewapend beton, van een vaste en leen beweegbare overbrugging over het Balgyaoidfcfr* naai bij van Ewijoksluis, met bijkomende werken. Raming f 605.000. Het laagst heeft ingeschreven de NT.V. Beton bouw Kool en Wiideboer te Groningen, met f 589.500. DOOR EEN MES GEDOOD. In het grcnsplaatsje Wehr nabij Sittard, was gis teren een 18-jarige jongen bezig met het afsnijden van groen voor de versiering van de processie. Het mes gleed hem plotseling uit de hand en trof hem in de borst Het hart werd getroffen en de jongen was op slag dood. VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN. In het gezin van den heer K. aan do Linschoter- straat te Haarlem deden zich vergiftigingsverschijn selen voor. Een tweejarig dochtertje moe9t worden opgenomen in het ziekenhuis. Men schreef het toen aan het eten van varkenslover, doch zekerheid is hieromtrent nog niet verkregen. WIERINGERWAARD. De kermis 1D27 behoort weer tot het verleden, waaraan we direct kunnen toevoegen dat hot niet druk is geweest. Voor den Zondag, wat gewoonlijk den dniksten dag is, was 't eon strop, dat in onze Buster-gemeente Barsiugorhorn fancy fair werd ge- houdon. (Had men daarvoor als buren niet een an deren datum kunnen nemen?) Langs do buurt zagen wg als hoofdnummer do zweefmolen, verder een schiettent, een paar kramen en tentjes en oen slag machine. De Zondag is gewijd aan den dans, waarvoor in alle drie lokalen uitstekende musici aanwezig wa ren. In lokaal Haverkorn heeft 't Duo Dekker mot hunne Harmonica's nog al heel wat volk getrokkep. Dat was ook weer eens wat nieuws. Maandag konden do auto's gemakkelijk met 40 K.M. door de. kermis rijden, zonder iemand onderstboven te rijden, doch 's avonds was het drukker, vooral bij don heer Schenk, waar vriend Pool voor eon stampvolle zaal de aanwezigen heeft doen schateren. Hij heeft werkelijk weer ben- succesvollen avond gehad. Niemand heeft zich een oogenblik verveelt, want niet minder dan een zeventiental nummers zijn door hem afgedraaid, zooals hij 't noemt. Minder goed kan de recensie zijn over de uitvoe ring die bij den heer Van der Woudo werd gegeven door.de Heldersche Tooneelvereenigipg T.A.V.E.N.U. Aan boord van het. stoomschip de „Osiris", dat van Bedrichem» naar Cairo voer, stonden een jonge man en eon jong meisje, in bewondering, voor het verrukkeiijk-schoone Nijllaudschap bij avond- Die man was: Thomas Halters en hij was naar dit verre Zuiden gestuurd om weer eenigszins op zijn verhaal t-e komen, na een zware ziekte, ofschoon het hem de grootste financieels opofferingen kostte, want hij had zoo lang een plaatsvervanger moeten stellen aan het rechtskundig bureau, waar hij werkzaam) was,en teerde zelf dus enkel op zijn spaar penningen. Het meisje was een Amerikaansche, en gezelschapsdame van Mistress Pillsbury uit- Chi- cago. En nu was onze jonge mart verliefd geworden op de jeugdige 'Amerikaansche, vandaar dat hij zoo'n nachtelijk uitstapje deed. inplaats van kalm in de hotelkamer te zitten, te Helouan! En. hij zag zeer goed het minder-raadzame van dergelijke excursies in; maar sinds hij Miss. Milles ontmoet, bad. scheen hij zijn zinnen niet allemaal meer bii elkaar te hebben. Af en toe had hij totaal uit 't oog verloren, «met welke bedoeling hij hierheen gezonden was. Maar menig Y oogenblik kon hij hebben, als hij 's avonds op zijn kamer, dood-kalm, de 9ituatie in oogenschouw nam: hoe zou hij ooit mogen toegeven aan dat" gevoelen, daar hij geen cent letterlijk meer bezitten zou, als hij in zijn va derland terug kwam1. Ja, hij kon nu wel goed car rière maken, maar hoeveel jaren zouden er nog overheen moeten gaan. eer hij in staat was. een waarschijnlijk arm gezelschapsdametje, zijn hart en hand te bicden?]... Het eind van dergelijke overdenkingen was dan altijd, dat Tom woest zijn schoenen uittrok en die neergooide met zulk een geweld, dat zeker alle ho telgasten, op dezelfde verdieping althans uit hun zoete rust opgeschrikt werden. Kalm en verheven was het schouwspel aan boord van het schip: Aan weerszijden van den ouden-Nijl strekte zich haar woestijn uit. in haar eindelooze ge lijkvormigheid; slechts af en toe afgewisseld door een wat extra-hoogen zandheuvel, of een groepje palmen, als een verkwikking voor de karavanen. Doodstil was het op 't water en onwillekeurig sprak de jonge man: „Wilt U wel gelooven, op dergelijke avonden ver geet. ik alles om miij heen. al mijn zorgen, en...." „Waar bestaan die dan in. als ik zoo onbescheiden mag zijn?" vro-eg zij. op zachten toon. „Wel bij voorbeeld in een geknakte gezondheid!" ..Maar U is toch al een heelen boel beter, sinds U hier kwami?" informeerde zij belangstellend. Hior was de zaal slechts voor de helft gevuld. Opgevoerd» werd: „Beurskoorts", blijspel in drie be drijven, van Max Reimann en Otto Schwartz. Dit kan werkelijk als kermisatuk zeer geschikt zijn, doch dan is toch zekor een oersto vereischto, dat hot vlot wordt gospoold en dat Juist liet to vvonschnn over. Er zat geen gang In en dan kunnen een paar goede krachten dit niet alleen goed maken. Door be ter samenspel was.'t dan meer tot zijn recht gekomen. Dinsdagmiddag hadden we op het voetbalterrein kinderwedstrijden en motorwedstrijden met hinder- nissep, waarvan de uitslag was als volgt: Baldribbelen. Meisjes tot cn rnet 10 jaar: le prijs -Nel Kuiper, 2e prijs Gerda van Ham, 3e prijs Trien v. d. Kolk. Baldribbelen om palen heen. Jongens tot en met 10 jaar: le prijs Cor Wittebol, 2e prijs Jan Raven. Stelten loopen. Meisjes van 11 tot en met 14 jaar: le prijs Woutje Wit, 2e prijs Bets van der Lippe. Id. jongens van 11 tot en met 14 jaar: le prijs Adriaan Bakker, 2e prijs Nico Bakker, 3e prijs Jaap Kater, 4e prijs Dirk Kater. Bij de athletiek, afd, hoogspringen, werd door de dames Bets Bakker en Ant Smit als hoogste 1 M. 25 igesprongen en door den heer Klaas Schenk 1 M. 50. Hardloopen.' 400 M.: le prijs Jan Slikker, 2e prijs H. Voorthuizen, 3o prijs Gerrit Bijpost. Tot slot: Behendigheidswedstrijd op Motorfietsen met hindernissen. Deze werd met belangstelling ge volgd cn had tot uitslag dat A. Saai, Wieringerwaard, met den lo prijs ging strijken, 2e prijs A. Bakker Jz., Wieringerwaard, 3e prijs J. G. Nieuwland, Burger- brug, 4e prijs .T. Vermeulen, Beverwijk, 5e prijs H. Vermeulen, Beverwijk, Qe prijs S. Grin, Wieringer waard. Des avonds werd door de Wieringer Bioscoop nog een voorstelling gegeven in de zaal van den heer v. d. Woude, met ais hoofdnummer: „Three Bad Men", groot successpel in 9 tafreelen. Zooals we dit van de E.W.B.O. gewoon zijn, werd dit nummer, evenals het bijprogramma, tot aller tevredenheid afgewerkt. En hiermede kan ons resumé over de Slikker- kermis als geëindigd worden beschouwd. wanneer men U zegt dat J. BALK bij ons vandaan ging, omdat wij te duur waren; NEEN, WIJ gaven J. Balk zijn ontslag. Machinale Brei-lnrichting JAAP SNOR HELDER. DE COLLEGES VAN ZETTERS. Het St.bl. no. 170 bevat e«n Kon. besluit van 4 dezer, houdende vaststelling van den dag, waarop de wet van 13 Mei 1927 (St.bl. no. 160) tot. afschaf fing van de colleges van zetters voor 's Rijks directe belastingen in werking treedt. Dit gebeurt op 7 Juli a.s. WETSONTWERP OP DE COLL. ARBEIDSOVER EENKOMST. Woensdag heeft in de Tweede Kamer do eind stemming plaats gehad over hot wetsontwerp tot nadere regeling van do collectieve arbeidsovereen komst. Het wetsontwerp werd met 74 tegen 5 stem men aangenomen. Tegen stemden de heeren Korsten on Zandt (s. g.). Braat (plattelander), De Visser (comm.) en Veraart (r. k.) LANGENDIJK. We vernemen, dat het Kantoor van de Zaanland- sche Bank te Broek op Langendljk zal worden op geheven. LANGENDIJK. Overwogen wordt de mogelijkheid om aan de vei ling van de L.G.C. ook meloenen en komkommers te veilen. Doordien verschillende houwers, vooral te St. Pancras. deze producten verbouwen, is de wensch daartoe ongekomen. Voorshands blijkt de veiling te Alkmaar zich voor den verkoop van die groenten beter te leenen. zoodat men op een defini tieve beslissing wacht tot de cultuur nog algemee- ner wordt. WIER ÏNGEK WAARIX Woensdagavond werd in aa te melden café aan de Kreil, ten overstaan van Notaris Van der Knaap publiek gepresenteerd het café .„Nieuw Leven" met annex winkel in kruidenierswaren, eigendom) van den hoer A. Steen. liet perceel werd in bod Vacht tot f 4500. doch is niet gegund ZIJPEL Tot loden van de Commissie uil de ingezetenen, welke in verbind met de vereoniging van de ge meenten Zijp^ cn Petten moest worden ingesteld, (de „Ja wel veel. en dat is maar goed ook!" „Hoe bedoelt U dat'? Moet U dan gauw weer weg?" „Ja zoo is 't. Feitelijk had ik hier nog het seizoen moeten uitblijven, maar dat gaat niet. ziet U „En als het nu noodig is voor Uw gezondheid, dan moei. het toch wel drang zijn. ..Jawel; maar: waar niet is. verliest de Keizer zijn recht", zeggen ze wel eens In mijn geval is, dit dus: Keizerin Gezondheid! Ik moet wel terug naar mijn werk. „Houdt U daar zooveel van, dat U er Uw gezond heid aan zoudt opofferen?" „Wel neen. maar ik moet toch geld verdienen?" „O dat nare geldverdienen toch!" riep zij onge duldig. ,'t lijkt wel of'er niets mooiers op de wereld bestaat, zoo zeer zijn de menschen daar altijd van vervuld. „Toch zijn er nog wel een paar dingen, die ik nog liever bezat, dan geld," antwoordde de jonge man. „Zoo?En wat dan?" vroeg zij weer. „Gezondheid is er bijvoorbeeld één van!" ant woordde hij. „Oja. dat is wel het allerbeste!" sprak zij- overtuigd, ofschoon hij toch uit, den toon van haar stem meende op te maken, dat ze eigenlijk iets an ders vernacht liad. „Och. 't allerbeste?" begon hij weer. „DUs U houdt het er niet voor? Wat dunkt U dan beter?" Hij beet zich op de lippen en moest zich geweld aandoen, om niet iets heel doms te zeggen: Waar om zag zij er dan ook zoo allerliefst uit? Had Mis tress Pillsbury er maar een leelijke. oude gezel schapsdame op na gehouden Nu was bet in alle deelen maar beter, om zoo gauw mogelijk naar Europa terug te keeren. ..Zullen we naar binnen gaan?" vroeg zij. "U vindt het misschien kil?" „O neen in 't minst niet!"Kijk eens hoe prach tig het zilveren maanlicht weerkaatst wordt op het water." J Gezamenlijk; leunden ze over de verschansing. „Wat een vreemde gedachten vallen je in. met zoo'n machtigen avond, hè? 't Is of je alles met heel andere oogen beschouwt", meende zij. „Ja. daar hebt U gelijk in-" viel hij in. „Van die gedachten, die je eigenlijk geen vrijen toegang moest geven en waar je althans later 'berouw van zoudt hebben, als ie ze uitprak." „Zóó? Heeft 't die uitwerking op U?" lachte zij „Tot nog toe heeft U zich toch nog niet zoo onvoor zichtig uitgelaten?" „Neen nog niet. maar dat komt wel!" antwoordde hij met veel zelf-kennis. „Niet. dat- sommige dingen beter ongezegd bleven voor je zeiven. Miss Millis. maar voor anderen „Hè, wat is U hedenavond vreemd gestemd", merkte zij op, "Is er soms iets, dat U hindert?" zoogenaamde nevenraad). zlln benoemd bij enkele candidaatstelling. de heeren: J. Bruin, Burgerbrug (R.K.), W. Jimmink Hzn, 't Zand (V.B.); D. Jonge- jans, St. Maartensbrug. (V.D.); K. E. Oterdoom, 't Zand, (VJï.j; H. Ron», Burgerbrug, (S.D.A.P,)} C, Smit, Burgerbrug, (V.Dv); C, do Wit Czn„ Stolpen, (R.KA Het vertrek. Men meldt aan het Haagsche Anet-kantoor van Schiphol: De belangstelling Woensdagmorgen bij het vertrek van het vliegtuig, waarmee de Amerikaan de heer van Lear Black een tocht naar Indië gaat maken, was zeer groot; verscheidene bekende figuren op luchtvaartgebied waren aanwezig. Van Prins Hendrik was een brief ontvangen, waar in hij de bemanning en passagiers goede reis t.oe- wenscht. Minister Koningsberger gaf een persoonlijken brief aan den gouverneur-generaal met het toestel mee. De heer Van Lear Black is vergezeld door zijn kamerdienaar. De mecanicien Uriot die den tocht zou meemaken, deelde gistermiddag mee, dat er bezwaren waren op gekomen, die henspeletten te gaan. De werkmeester van de Kon. Luchtvaartmij., de heer Weber, die allo tochten van don hoor Van Loar Black door Europa heeft meegemaakt en wiens pas daardoor in orde was. werd bereid gevonden, hem als mecanicien te vervangen. Precies om half negen ging de Fokker met zijn 5 personen de lucht in, in de richting Amsterdam, waar overheen gevlogen werd. Het toestel kwam daarop terug naar Schiphol, laag vliegend en toegejuicht door alle aanwezigen, waarna het koers zette naar Boedapest. De correspondent der Nieuwe Rotterd&msche Cou rant te Amsterdam schrijft: Woensdagmorgen half negen is van Schiphol de eerste vliegtuigpassagier naar Indië, de Amerikaan Van Lear Black, eigenaar van de Baltimore Sun, vertrokken. Er was vrij wat belangstelling, maar niet zooveel als op 1 October 1924, toen de eerste Nederland Indië-vliegers: Van der Hoop, Van der Weerden Poel man en Van den Broeke, de lucht ingingen, met In- sulinde als doel. Maar er waren dan toch een 400 a 500 menschen, ondanks het vroege morgenuur. Onder hen merkten we op: generaal Snijders, "voorzitter van het comité Vliegtocht NederlandIndië, de heeren Bol en Van 't Hek, als vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken; m De Kat, directeur van de Gemeentelijke Handelsinrichtingen; ir. De Wolff, directeur van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart, en ir. van Baumhauer, onder-di recteur van dien dienst, en natuurlijk de heeren Ples- man, directeur van de Kon. Luchtvaartmaatschappij. Toen wij vóór achten op het vliegveld aankwamen, stond het K. L. M.-vliegtuig H-NAP (type Fokker F VII) al gereed op het uitgestrekte tegelterras voor do hangars. Het is een machine uit den gewonen dienst van de K. L. M., en dit kenschetst misschien wel hot beste den grooten vooruitgang van de lucht vaart do laatsto jaren. Ja, het gaat. snel, nog geen drie jaar geleden de eerste vliegtocht naar Indië en nu reeds de eerste passagiersvlucht! Met den heer Plesman gaan wij even een kijkje in het toestel nemen. Ook daar niets bijzonders. Het gewone interieur van een passagiersvliegtuig, met dit verschil alleen, dat er een gemakkelijke Indische stoei staat met een voetenbankje, voor den heer Van Lear Black, die dit als tusschen twee haakjes, zooals de naam reeds doet vermoeden, van Hollandschen oorsprong is: Van Lier. Verder drie rieten fauteuils en hoven de hoofden ter weerszijden de bagagenetten. D.w.z. het meerendeel van de bagaga wordt vóór in het toestel gestuwd, in het voorruim zou men aan boord van een schip zeggen. Zoo juist rolt daar een blauw geverfd goederenwagentje met koffers- en tasschen aan. Nog meer reizigers voor Indië?, is men geneigd aan de omstanders te vragen. Want de reis door de lucht daarheen is nu de gewoonste zaak van de wereld geworden. Daar verschijnen de twee vliegers: Geyssendorffer, de oudste, die zal starten en Scholte, de reserve-be stuurder. De laatste wordt uitgeleide gedaan door zijn vrouw en twee kinderen. En daar is ook do mé- canicien Weber. Even vóór het vertrek rijdt de auto van den Ame rikaan, den modernen Phileas Fogg, het perron op. De heer van Lear Black, slanke man met grijzend haar. clean shaven gelaat, gekleed in. donker colbert costuum mot grijzen hoed een reiziger, geen lucht- bedwinger is vergezeld van zijn bediende, den „Ja. dat welAls ik er U deeigenoote van mag maken, dan kunt U mij mogelijk een goeden raad geven?" Ze leunde nog wat verder over de verschansing, verdiept als ze was in hot gadeslaan van. de kab- oelende golfjes en zacht sprag ze toon: "Ja". „Ik ben verliefd," begon hij. tevergeefs trachtend do uitdrukking van haar gelaat te onderscheiden. „Zoo?Nu trouwt U het meisje dan", luidde haar logische oplossing. Zijn oogen begonnen te schitteren. ..Neen. dat kan ik iuist niet", antwoordde hij. „Daar zit 'm de moeilijkheid!" „Wil ze U dan niet hebben?" „Dat heb ik haar nog nooit gevraagd." „O. maar hoe kunt U er dan over oordeelen?" .Ja. toch genoegzaam, want het is weer de oude. geschiedenis: Eén tekort aan geldWel jammer, daar zijn de menschen nu eenmaal altijd van ver vuld!" „Dus daarom moet U zoo hoog-noodig geld gaan verdienen?" informeerde zij. „Juist," „En zoudt U het meisje óók trouwen, als U geld hadt? Want U begrijpt toch. dat ik mij eerst goed in uw geval moet verplaatsen, eer ik met raad kan dienen?" „Natuurlijk zou ik haar trouwen!" „Heeft ze dus geen geld?" „O. de aardigste meisjes bezitten nooit een rooden cent!" lvZoo. .0...0. .o. .o „Ja. Alleen de leelijke die zitten .er gewoonlijk dik in! Zooals nu bij voorbeed die Miss Curtis. ook uit Chicago, die eerstdaags naar dezen kant uit zal komen en die volgens de bladen wel tweemaal mil- lionnaire is!" .Maar is die dan zoo leelijk?" „O. dat kan niet anders-" hield hij vol. „Heeft U haar dan ooit gezien?" „Niet voor zoo ver ik weetMaar daar durf ik anders wel een' eed voor doen. geloof mij vrij!" „Ik zou wel eens willen weten, wat Miss Curtis zei, als ze U zoo hoor^ spreken. .Maar dat meisje waar U nu het oog op heeft is dat dan zoo mooi?" „Ja althans veel te mooi. dat ik er nuchter onder kan blijven." „Is 't een Nederlandsche?" „Neen. een Amerikaansche." „Zoo? Dus een landgenoote van de verfoeilijke Miss Curtus uit Chicago?" „Ja. maar natuurlijk wel tienduizendmaal beter!' .En heeft ze geen geld?" Vroeg ze met specialen nadruk op die laatste twee woorden Hij antwoordde niet, maar schoof wat dichter naar haar toe en fluisterde: „Kunt U niet gissen, Miss Millers, wie ik bedoel?" „Ik?Ik mijnheer Hallers?" heer Balline, evenals rijn meester every inch a oen jen en leman. Mede stappen uit Captain Labberton, verl naar he genwoordiger van de K. L. M. te Londen, en die: boord ti echtgenoote, die den heer van Lear Black uitgelei) uur bek doen, maar do reis niet zullen meemakon. „Opvnro itlcht. 1 don" zullon zijn do reeds genoemde vijf poraonon; SU boel hoer van Lear mot zijn bediende, de tweo vliegers Ia Kovli do mecanicien. pen. H-e Do heer van Lear wordt door den heer PI es mi Pa&rna welkom geheeten. Hij spreekt daarna even met g voor d» neraal Snijders, en er iS ook voor de pers gelegoi vlucht iheid zich met hem te onderhouden. Het c Hij legt er daarbij den nadruk op, dat deze reis gee vrouw waagstuk is, zooals de vluchten van Lindbergh e dat zij Chamberlin maar do eenvoudige practische toopa jto ka sing van cle luchtvaart over groote afstanden voor zi hoor o kelijke doeleinden. Daarnaast zegt hij van een dru voeten luchtverkeer, waardoor de op verren afstand van e EEN kander wonende volkeren als 't ware naar elkande Eenis toe worden gehaald, een verbetering van de intei genoot nationale betrekkingen te venvachten. Denk eens: 1 haven tien dagen kan men in Australië zijn! In de Hollan< toen h sche piloten verzekert hij een onbeperkt vertrouwo gevoer to stellen. Voor hen is niets onmogelijk! Do koste Binnen men sprak ons van, f 60.000 meent hij niet t [soonlij hoog. Denk eens in 14 'dagen kan hij 15 landen b( reddin zoeken. Voorts deelt hij ons mee, als 't ware me begin den eenen voet op de treeplank, later ook met ho sclie hoofd uit het raampie, terwijl hij zijn morgen-sigarn t„Hogu goutteert, dat hij wellicht vandaag nog doorgaat naa Hoe Constantinopel. Da*t hangt echter van de weersgestelc tenscb heid af. Volgens de opgogeven rtrnto zal Boêdapcs „Amoi het eerste station zijn, hij ee Wij vermoeden zoo, dat de H, N, A, D, P. inderdaa mon 1 vandaag niet verder zal komen, Althans, als wl Aai; Geysendorffer naar hot weer vragen, antwoordt deze Het is N. O. wind, en wU gaan naar het Z. 0. toe dus hebben wij een zij-wind. Ook als leek. kan mei wel begrijpen dat dit niet de meest-gunstige wind is Precies om half negen vertrekt het vliegtuig. D( schroef gaat suizen; nog even zien wij voorin den lachenden jongenskop van Scholte en het vastberaden gelaat van Geyssendorffer, en voor het neergelaten portierraampje de ganschelijk onbewogen facie van den Amerikaan, die alles is keurig geregeld bi] het wegrijdemeen vlaggetje met stars en stripes voor den dag haalt, en daarmee wuift; zooals hij tevoren ook onberispelijk geposeerd heeft voor de fotoredac teuren en geacteerd heeft voor de filmoperateur. Wj rukken onze hoeden af en salueeren met toch even een tikje ontroering. Het toestel rijdt het veld over, en toe fa stijgt dan vlot op, om eerst koers te zetten naar d8 lanc* stad, en even daarna terug te keeren en de groote reis definitief te beginnen. Goocl bye! I Goede reis en behouden terugkomst over «vijf we ken! De burgemeester van Enschede, de heer E. Bergs ma,- heeft gisteravond aan den piloot J. B. Scholt$ een oud-Enschedeër, een telegram gezonden, waarin hem een goede reis wordt toegewenscht en de ver wachting wordt uitgesproken, dat de vlucht ten goede zal komen aan de bevordering van de verbinding me! Indië, waarbij Enschede en geheel Twente groot be lang hdüben. Te Boedapest aangekomen. Het toestel van de K. L. M., dat gistermorgen uit Amsterdam voor de NederlandIndië-vlucht was vertrokken, is naar een zeer voorspoedige reis te 15.40 uur Midd. Europ. tijd te Boedapest aangekomen] Geysendorffer lieeft dus in uur de 1200 K.M. afge legd. De vliegers hebben onderweg uitstekend wéér gehad. Zooals bekend, zullen zij heden naar Konstan- tinopel vertrekken. De be twee schee Na dezeli EE1 DER1 Dal ders dezer Ena:e blijkl Hij s ..Ik van ik m geno land pozii niet ren Ik om Ned< DOOR EEN AUTO GEDOOD. Gistermiddag omstreeks 2 uur, begaven zich dé kinderen van den heer J. Timmer uit Schimmert naar school. Toen de kinderen den weg overstaken, kwam een auto aangereden. De bestuurder remde krachtig. Hierdoor geraakte de auto naar links en werd het hoofd van het 7-jarig jongetje tusschen het linkervoorwiel en oen der palen der electrischo lei ding verbrijzeld. De auto werd in beslag genomen, doch nadat het parket van Maastricht oen onderzoek had ingesteld, vrijgegeven. BRANDSTICHTING. In den loop der vorige week is een bewoner van de De Withstraat te Haarlem aangehouden- als ver dacht van brandstichting. In zijn woning was brand geweest., die gelukkig door omwonenden tijdig kon gebluscht worden. Verschillende aanwijzingen do den de politie er toe overgaan den man to arres- teeren. die dan ook bekende den brand te hebben gesticht. Ook de echtgenoote van den aangehoudene werd gehoord, waarbij1 al «spoedig bleek dat zij verschil lende onjuiste inlichtingen gaf. meldt de. „Msb." Tevens kwam aan het licht, dat de man door zijn verklaringen de schuld op zich zelf wilde laden. „Ja", viel hij op eenmaal hartstochtelijk in.. „Want U is het zélve. Ditmaal wist ons meisje niet. wat zij antwoorden zou. Onbeweeglijk hield ze nu steeds den blik op de rivier gevestigd, met een glimlach. „Had ik U maar nooit ontmoet", luidde zijn ver zuchting. „Waarom dan?" vroeg zij. „Welomdat ik zoo arm ben, als:als een kerk rat! Daarom Miss Millers, vergeet als 't U blieft, wat ik daar zooeven zei. Beschouw het als ongedaan „Neon, dat ben ik in 't minst niet van plan. En waarom ook! Ik voel mij integendeel zeer vereerd door Uw aanzoek!" „Spreek er liever niet meer over. Het was een on bezonnenheid mijnerzijds". „Heeft U er dan spijt van?" vroeg' zij, hem recht in 't gelaat ziend. „Spijt?Neen toch niet!" „Waarom wacht U niet eerst mijn antwoord af?" „Och waartoe zou dat dienen?" vroeg hij weer. „De feiten blijven bestaan. Ik zou toch niet mogen trouwen, al wilde het meisje mij hebben. Bovendien zouze toch ook niet den moed bezitten, zoo lang te wachten." Met de grootste spanning keek hij haar aan. Ze antwoordde niet. „Ik vrees dat U ook naderhand zich altijd zéér zult moeten bekrimpen." „Ja, dat is zoo", gaf zij toe. „En toch zal dat maar een paar jaar duren, naar ik hoop, want ik zal werken als een paard, dat ver zeker ik U!" „Wat jammer toch, dat U niet het geld heeft van die leelijke Miss Curtis!" „Nu. maar duizendmaal liever heb ik dan Miss Curtis met haar twee millióen". „Arme Mi9s Curtis!" lachte zij. .„Maar nu zult U toch het seizoen uit, hier blijven?" „Neen, want ik moet geld verdienen, en wat zal pa Millers wel 'zeggen?" riep hij lachende. „Zijn naam is niet Millers", lachte zij terug. „Niet MillersHoe moet ik dat dan samenrij- men? Is het Uw stiefvader misschien?" „Neen", antwoordde zij, steeds zijn blik vermiji- dend, torwijl ze dit laatste sprak. ,,'t Is alles een vergissing van Mistress Pillsbury: Mill is mijn voornaam". „O zooDat zal toch al heel weinig voorkomen, dat een man niet eens de naam weet van het meisje, dat hij trouwen gaat. Niet dat het er nu eigenlijk iets op aankomt!" „Ja zekerToch welTenminste ik geloof het vast!" „Waarom lacht U zoo? Wat zit er achter?" „DatIkzelveMiss Curtis van Chicago benzei ze met een zenuwachtig geluidje, dat het midden hield tusschen een snik en een lach. Ir een L.V. buri •D Too „Ee V M een bij apr zelf Wi- ver E E gul the Ghc nie of is lij! koi ros is, eis sci di sy de Bi bi li te

Schager Courant | 1927 | | pagina 2