SchagerCourant 2/eryeetnlet RAAD CALLANTSOOG. DouweEqberti Derde Blad. Feuilleton. De Witte Muizen. Plaatselijk Nieuws. MIDDENSTANDSVEREEN1GING. Weet U dit Zaterdag 18 Juni 1927. 70ste Jaargang. No. 8067. Vergadering van den Raad op Donderdag 16 Juni 1927, des avonds kwart over achten. Afwezig is de heer Govers. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart Kz., burge meester, tevens secretaris. Na opening volgt vaststelling der notulen, van de vorige vergadering. Voorzitter deelt mede, dat verschillende belang rijke aangelegenheden genoodzaakt hebben deze ver gadering te houden, hoewel de Raad nog kort gele den bijeen is geweest. Ingekomen stukken. Ingekomen is proces-verf>aal van het hoofdstem bureau over de gehouden gemeenteraadsverkiezing, zoomede het besluit van het Centraal stembureau, vaststellende den uitslag van de laatstgehouden ge meenteraadsverkiezing. Beide stukken liggen voor de leden ter inzage. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot het doen van af- en overschrijvingen dienst 1926, het be sluit tot wijziging van de gemeentebegrooting, dienst 1926 en idem dienst 1927. Van den Polder Callantsoog is bericht ingekomen, dat in de op 20 Mei jl. gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden afwijzend is beschikt op het verzoek van de gemeente om eene tegemoetko ming in de onderhoudskosten van den Duinweg. Voorzitter zegt, dat de Raad dit besluit zeer kan betreuren, doch niet anders kan doen dan deze me- dedeeling voor kennisgeving aan te nemen. Aldus geschiedt dan ook. Van de nieuwbenoemde leden van den Raad is bericht ingekomen, dat zij hunne benoeming aan nemen. De voorzitter van het Centraal stembureau geeft hiervan mededeeling aan den raad. De geloofsbrie ven zijn nog niet van alle benoemde leden ingeko men, met name niet van den heer Veul, zoodat het nazien van de geloofsbrieven wordt uitgesteld tot de volgende vergadering.. De heer W. Kooiman berichtte dat hij zijne be noeming tot lid van het stembureau aanneemt, de heer Veul idem als plaatsvervangend lid. Van den heer Commissaris der Koningin kwam de kennisgeving in, dat aan den burgemeester dezer gemeente verlof is verleend om zich van 18 Juni tot 9 Juli buiten de gemeente op te houden. De vleeschkeuringsdienst, de centrale noodslachtplaats en de verwerkingsin richting. Van de commissie voor den vleeschkeuringsdienst kring Barsingerhorn is het verzoek ingekomen, me de te willen deelen, of de gemeente Callantsoog per 1 October wederom tot den vleeschkeuringsdienst, kring Barsingerhorn zal toetreden. voorzitter zegt, dat een korte toelichting noodzake lijk is. In de gister gehouden Wethoudersvergadering is besproken het stadium waarin deze vleeschkeu ringsdienst en de plannen tot stichting van een centrale noodslachtplaats en verwerkingsinrichting verkeert. Aan 4 buitengemeenten is verzocht tot den nieuw te vormen kring toe te treden., doch alle 4 gemeenten hebben daarvoor bedankt, zoodat de oorspronkelijke 9 gemeenten zijn overgebleven. Door de commissie van uitvoering zijn plannen tot oprichting van een centrale noodslachtplaats en verwerkingsinrichting uitgewerkt, waarbij de rentabiliteitsrekenir.g zoo is ingericht, dat het zal uitkomen. Het gevaar is ech ter, niet denkbeeldig dat er gemeenten zullen zijn, die niet zullen medewerken tot oprichting van een centrale noodslachtplaats en verwerkingsinrichting en het geheele plan zou dan gevallen zijn. Spr. wijst er op, dat onze gemeente dan in een on gunstige positie is, doordat hier geen noodslacht plaats is en de gemeente Callantsoog dus gedwon gen zal zijn een noodslachtplaats te stichten of zich afhankelijk te stellen van een nabij gelegen gemeen te. B. en W., de heer Vries en spr., want de heer Kruisveld was niet aanwezig, meende dat het niet goed was, onvoorwaardelijk bij den kring Barsin- 'Uit heb Amerikaansch van RICIIARD HARDING DA VIS. Vörtaald door Wïlly H. van dor Tak (Nadruk verboden) 5. Er verscheidene redenen waarom we nie mand moeten probeeren om te koopen, Zei Roddy. -—Morgen zal ik j# aan Vicemte, de gevangenis- dokter voorstellen en we Zullen hem vragen ons de gevangenis te laten zien en dan de cellen tellen en probeeren te onthouden waar Rojas in zit. Mis schien kunnen we de dokter beter te dineeren vragen. Hu is er dol op om te vertellen wat een1 duivelsche kerel hij m New York geweest is en dan moet je net doen of je 't gelooft. We konden den havenmeester ook wel vragen en' hem zoo ver krijgen dat hy ons toestemming geeft 's nachts met de boot uit te gaan De stad is nog in staat van beleg en na zonsondergang mag er geen boot meer m de haven varen. En dan moeten we wat harpoenen laten maken het bo^licht uitdoen en palingen spietsen. Jii zou geen' paling kunnen spietsen, wierp Feter tegen. En als je 't kan, zou Ik zo niet willen eten. Je hoeft ze niet te eten, legde Roddy uit, de palingen zijn immers maar een .uitvlucht. De schildwachten' moeten we er aam wennen «nsi des nachts door de haven te zien varen. Als ze ons daar zonder reden en zonder toestemming zagen knallen als een pak voetzoekers, zouden1 ze ons terpedeeren. Dus moeten we Zeggen dat we pa lingen aan het spietsen Zijn. Den volgenden morgen maakte Roddy aan een smid duidelijk hoe hij' drietanden om palingen mee te spietsen moest ha neren, en dien nacht wed den die mensohen, die aan de haven woonden, uit hun slaap gehouden door snelvuur geknal en 't schijnsel van Zoeklicht iu hun ramen. Maar tegen het einde van die week werd de motorboot van de Yankees minder als een1 plaag dan als een ze gen beschouwd, al Schoot ze nog ^steeds des naohts luidruchtig de haven in en uit en al flitste haar zoeklicht brutaal over de muren van het fort. Want met waarlijk nobele zelfopoffering leenden de palingen Zich tot het bedrog. Bij' honderden gerhorn aan te sluiten., wanneer wij niet de zeker heid hadden dat een centrale noodslachtplaats met verwerkingsinrichting zou worden gesticht. Het ge volg van hunne besprekingen is, dat zij den raad voorstellen, te besluiten voor 1 jaar toe te treden tot den kring Barsingerhorn, tenzij de verzekering kan worden gegeven, dat er, behoudens een gunstige rentabiliteitsrekening een centraio noodslachtplaats en verwerkingsinrichting zal komen. Kan dus die verzekering niet worden gegeven, dan verbindt Cal lantsoog zich voor niet langer dan 1 jaar en is het niet denkbeeldig dat ons oog op den Helder wordt gericht. Als de aanhangige plannen van den kring Barsin gerhorn mochten falen, kunnen we ons na 1 jaar in een andere richting oriënteeren. Spr. wijst er op dat het niet de bedoeling is den kring Barsingerhorn in den steek te laten, integendeel, doch dat wij de zeker heid willen hebben dat er een centrale noodslacht plaats met verwerkingsinrichting zal komen. De heer Kruisveld merkt op, dat we van de kosten der plannen niets afweten, waarop de Voorzitter ant woordt, dat daarom ook gezegd is, behoudens gun stige rentabiliteitsrekening. De heer Vries merkt op, dat wanneer de Raad be sluit zooals B. en W. voorstellen, de gemeente zich tot niets bindt, dit besluit zou dan alleen betref fen de toetreding voor 1 jaar tot den vleeschkeurings dienst. De heer Kruisveld kan zich er mee vereenigen, voor 1 jaar toe te treden, spr. had evenwel liever het groote plan tot uitvoering zien komen. Vooi-zitter beaamt dit, er zijn deskundigen die zeg gen dat het voor 9 gemeenten beter zal gaan dan voor den oorspronkelijk gedachten uitgebreiden kring;- omdat Wieringen en Heerhugowaard op grooten af stand liggen. De becijferingen zullen nog aan de ge meenten worden gezonden. De heer Kooger vraagt of toetreding voor 1 jaar mo gelijk is, wordt er geen tiji van toetreding gevraagd? Voorzitter verwacht, dat ook andere gemeenten wel op een dusdanige voorwaarde zullen toetreden. Het was de bedoeling dat voor 10 jaar werd toegetreden, indien besloten was tot stichting van centrale nood slachtplaats en verwerkingsinrichting. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen en dus besloten voorloopig voor 1 jaar toe te treden tot den vleeschkeurings dienst, kring Barsingerhorn. Mededeeling wordt gedaan van de processen-ver baal van de opneming der kas en boeken van den gemeente-ontvanger en van den administrateur van het G.E.B. Alles was in orde en in kas bevond zich respectie velijk f714.83 en f3158.96. Op hun verzoek wordt aan de hoeren G. Baken Jbz. en D. Sleutel voor oen y2 jaar ontheffing verleend van hondenbelasting. Conversie van hypothecaire voorschotten voor woningbouw. In verband met een indertijd door Ged. Staten gemaakte opmerking, dat het aanbeveling zou ver dienen om de rijksvoorschotten onder hypothecair verband, voor woningbouw, te converteeren, omdat de rente ad 6 te hoog is, zijn B. en W. in overleg getreden met de Bank voor Ned. Gemeenten, met het resultaat dat deze bankinstelling bereid is het bedrag van f4700 te leenen tegen 5 rente en tegen den koers van 100. Voorzitter zegt, dat dit rentepercentage hooger is dan bij de vorige conversie werd bedongen en het B. en W. niet bekend was dat sindsdien de rente standaard was verhoogd. B. en W. krijgen machti ging de geldleening aan te gaan tegen ten hoogste 5 rente, terwijl B. en W. dan zullen trachten het geld tegen 4% te krijgen. Waar de leening in 9 jaar moet worden afgelost, vraagt de heer Kooger of die termijn niet tekort is voor de personen die met hypothecair voorschot heb ben gebouwd, vooral met 't oog op den tegenv/oordi- gen ongunstigen toestand. Voorzitter wijst er op, dat ook de rijks voorschot ten over 9 jaar moesten worden afgelost. De heer Vries vraagt of er nog toezicht is op het onderhoud van woningen die met deze rijks voorschot ten zijn gebouwd. Voorzitter antwoordt, dat dit toezicht aan B. en W. is. De Raad hecht vervolgens zijn goedkeuring aan af- en overschrijvingen op den dienst 1926, aan wijzi ging van de gemeentebegrooting 1926 en aan af- en overschrijving van een paar posten, begrooting 1927. Do rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt De wettelijke winkelsluiting en de rege ling der werktijden voor het personeel. De Schager Handeldrijvende- en Industrieele Mid- denstandsvereeniging hield Donderdagavond een le den vergald ering in het Noordhollandsch Koffiehuis, waar 21 leden aanwezig waren. Voorzitter was de heer Schmalz. De notulen werden door den 2en secretaris, den heer M. C. Tuinman, gelezen en goedgekeurd. Daarna deed voorzitter enkele mededeelingen. Hij herdacht het vertrek van den heer Berenlds en bracht hemi dank voor hetgeen hij' voor de Vereen, had eedaan Betreffende restitutie aan waterleiding- gelden voor leegstaande woningen der Vereeniging, was met den heer Bel gesproken. Vóór volle kwar talen zou restitutie kunnen worden verleend, doch de kosten van afsluiting en opnieuw aansluting ad f 5. komen dan weer ten laste. Men meende, dat men hier niet veel mee opschoot en dat de onbillijkheid dat er betaald moet worden voor niet gebruiken, blijft bestaan. De rechtstreeksche telefoon-aansluiting met Anna Paulowna zal niet worden opgeheven, is integendeel juist pas tot stand gekomen, zoodat de opmerking in de vorige vergadering hieromtrent, wel op een vergissing zal berusten. Een serie ingekomen stukken wordt voorgelezen, betreffende het cadeau-stelsel, onderlinge ziektever zekering. aanvrage om gidsen van Schagen, de Ne- derlandsche Nijverheidstentoonstelling te Rotterdam cn den verkoop van loten daarvoor. Op voorstel van het bestuur wordt besloten f 15 beschikbaar te stel len voor het comité tot herdenking van het 25-jarig bestaan van den Middenstandsbond, welk jubileum dit jaar wordt herdacht op het Bo'ndscongres in Au gustus in Den Haag. Het verslag van den Directeur der Handelswinter- avondschool alhier wordt voorgelezen; het getuigt van den bloei en de gunstige werking der school. Verslag Middenstandsrpad. die de Regeering van advies dient in middenstanldsaangelegenheden. Ver slag Kamer van Koophandel te Alkmaar, enz. Voorzitter deelt op een vraag nog mie,de. dat in de vacature-M'. G. Tuinman, tot lid der Muziektuincom- missie was aangewezen de heer C. Roggeveen Cz. Vervolgens is aan de orde: Bespreking wettelijke winkelsluiting en invoering werktijdenbesluit voor winkels. Voorzitter meent, dat hiermede zeer groote en voorname belangen der winkeliers zijn gemoeid, en had daarom een grootere opkomst van leden ver wacht. Hij deelt mede. dat deze wetsontwerpen op het a.s. congres van den Bond behandeld zullen worden en dat het Bondsbestuur bet oordeel van alle afdeelingen wenscht te vernemen. Hte Bondsbestuur vestigt speciaal de aandacht op drie punten. Ie. algeheele winkelsluiting op den Zondag. Het Bondsbestuur oordeelt beter een vrije dag naar keu ze. dus niet speciaal den Zondag. e. beperKing werktijd winkelpersoneel tot 50 uur per week. Het Bondsbestuur wenscht dit bepaald te zien op 55 uur. Jeder die uit één flesch é&anja Zeven f/esschen é&anja maakt, Staat verrast dat elk glas é&anja Toch 200 overheerlijk, smaakt S&aqja munt naast kwaliteit Ook utt door voordeeligheidt SPAART JUBILEUM-BONs! CBAT15 PIJNE 0PTI5CHE RANJA-GLAA5JES (g&anja ON/Ge iFABRIKANTt zwermden ze voor het verblindende boeglicht, bij dozijnen spietsten ze zich aan de tanden der .„hooi vorken". Zïoo vaardig werden Roddy en Peter in het harpoeneeren, dat ze al gauw den havenmeester, de commandant, de gevangenisdokter en ieder, die er bezwaar tegien had zijn nachtrust te laten ste lten, lelken Morgen een mandje paling konden sturen. Het ontging den belangstellenden Porto GabelLo-ers intusschen niet dat bij' tusschenpQpzen de Machine van de boot niet goed werkt#, zoodat men de Yankees de boot kon zien voorbroedèn. Ook ging het Licht Meermalen uit. .^oj bekenden eerlijk deze tegenvallers, maar sniet zonder veront waardiging en men beklaagde hen van harte. Op een avond dat ze in de „patio*" aan het be raadslagen waren, werd Roddy door een plotselin- gen twijfel bevangen. Zou 't niet afschuwelijk Zijh, riep hij', als we de tralies hadden' doorgezaagd en hem de touwladder eni de boot hadden laten zien en hij; zou weigeren niet met ons mee te gaan? Is dat alles? vroeg Peter. Hoe moot hij' weten, hield Roddy vol, dat toe hem niet helpen ontsnappen om hem door de schildwachten dood te laten schieten? Dat hebban ze meer gedaan, 't Is een oude tmo, net zoo iets als iemand in zijn cel doodschieten en zeggen dat hij zelfmoord gepleegd hoeft. Heb allereerste dat Rojas ons zal vragen, is natuurlijk wie ons stuurt, en hoe kunnen wee bewijzen dat we vrienden zijn. Ik wed dat hij' d:e kanis niet Zal laten sohie-1 ten, zea Peter. Hij! zal wel zien dab we geen VeneZuelanen züjh. Dat is 't 'w! juist, protesteerde Roddy Wiaarom «om hij1 zich aan vreemdelingen toever trouwen aan Yankees? 'Nee, ik zeg je, we hoeven niet te gaan zonder introductiebrieven. Hjj liet 'Zij'.n stem dalen en keel? achterdochtig naar de donkere hoeken van de „patio". En de eeni- gten, die ons die kunnen geven, hij' trommelde op tatel om Zijn bewering' kracht bij te zetten, wo nen op Oiiracau. Peter de Peyster schoot met plotseling enthou siasme overesind. Dat is een prachtbaantrje voor mij1, ver klaarde hij'. Ik heb er 't eerst aan gedacht, zei Roddy. W© zullen loten. Peter probeerde 't op een akkoortje te gooien. De kop van Bolivar, dan ga jij1. De wapens van Venezuela, dan ik. De Zilveren peso rinkelde op tafel en Roddy riep jubelend: Kop! Ik gal Maar Peters poging om niet te toonen hoe teleur gesteld hij1 was, was zoo weinig overtuig,and dat Roddy onmiddellijk medelijden kreeg. We Moeten samen gaan, vond hif. Jou hersens zijn beter dan de mijne, dus kom jij! ook maar miee. Alsof hij' 'Zijn enthousiasme direot in daden om wou zetten sprong Roddy overeind en hij stond tegen Peter te glimlachen, terwijl zijn gezicht glansde van verwachting. Toen opeens kwam er een peinZenden trek op. Zeg Peter, vroeg hij, hoe oud zouden die dochters zfjh? IL Den volgenden dag voeren Roddy en Peter naar Willemstad, de voornaamste^ haven en hoofdstad der kleine Ilollandsohe kolonie. Binnen twaalf uur hadden zij het bereikt en voeren de haven binnen. De zon ging juist op en toen de stralen vielen op de rots, waarop twaalf uur later Senora Roqas en haar dochters zouden staan, Inregen zij een tin telend voorgevoel van vreemde en romantische avonturen. Roddy wist, 'dat in Willemstad, vol als het was met bannelingen uit Venezuela, geheime agenten van Alvarez een oogje in 't zeil hielden.1, en hij begreep, dat als die spionnen er achter kwamen, dat Peter of hu gedurende hun verblijf op het eiland ook bij' de familie van Rojas waren ge weest, er naar Porto Cabello zou worden gerap porteerd, dat Zij1 „verdacht" waren. Elke kans om den Leeuw van Valencia te redden zon dan ven- beken Zijn. Dus moesten zij' voorzichtig zijh. Voor hij Porto Cabello verliet had Roddy Mc. Kildrick, de leider van het werk van de maatschap pij verteld, dat een paar. lristen< met nieuwe ma chines en benoodigdheden voor Zijh barkas zoek ge raakt waren eh hij had verlof gevraagd om naai- Curaoau over te steken en nasporingen' te doen. Mc. Kildrick dacht dat die weggeraakte kisten miaa.r een uitvlucht waren om een beetje vacantde te krijgen', maar aangezien hij er niets vooi voelde om Zijn macht uit te oefenen1 over den' zoon en! erfgenaam der F.C.C., gaf hij' Róddy vrijaf. En toen zij bij de kade wachtten, tot de boot het anker gelicht zou hebben, had1 Roddy zich er te^ gen' de dcuane-ambtenaren over beklaagd dat hij naar Curacau moest oversteken. Hij gaf hen de Zelfde reden voor heb tochtje op en zei datJ het een schandaal was. Om consequent te zijn vertelde Roddy hetzelfde Qptea, HEERENBAAI 3e. Verplichte winkelsluiting eiken avond om 8 uur. In het Bondsbestuur was hieromtrent geen overeenstemming, er waren veel voor 9 uur. Deze punten worden in bespreking gebracht, en weldra blijkt dat de ideeën van het Bondsbestuur instemming vinden. Vooral in den zomertijd is voor het platteland de 9 uur-sluiting te vroeg. Ook de ver plichte Zondags-sluiting wordt voor vele winkels on mogelijk geacht. Besproken wordt, dat sommige bepalingen voor de eene streek goéd' zijh, voor andere schadelijk, zoo b.v. de 8 uur-sluiting. Aangedrongen zou kunnen worden op een artikel in de wet. dat de uitvoering van zekere voorschriften wordt geregeld bij plaatse lijke verordening. Men voelt de twee wetsontwerpen evenwel als een nieuwen last. den winkelstand opgelegd en wil dus in 't rapport neerleggen, dat de tijd van invoering nog niet gekomen is en aandringen opopschorting van beide ontwerpen. Er wordt met nadruk op gewezen, dat de twee ontwerpen onafscheidelijk aan elkaar vastzlitten, ofschoon het twee verschillende kwesiies regelt. De winkelsluiting en de beperking van den werk tijd van het winkelpersoneel zijn aan elkaar gekop peld, onn niet de categorie van winkeliers zonder personeel te bevoordeelen boven winkelzaken ïnet personeel, en omgekeerd. Besloten wordt aan te dringen op opschorting der wetsontwerpen tot betere tijden en overigens te ad- viseeren in den geest als door het Bondsbestuur aangegeven. Tot afgevaardigden naar het Bondscongres worden benoemd de heeren J. Schoorl Pz. en M. C. Tuinman, plaatsvervanger de heer J. II. Schene. Als afgevaardigden in de Winkelweekcommissie worden bij acclamatie benoemd de twee heeren van vorig jaar, de heeren M. Wissekerke cn A. M. Kos- sen, die dit onder instemming der vergadering weer aanvaarden. Als derde lid wordt achtereenvolgens gekozen de heeren Schmalz en Tuinman, die echter bedanken, daarna wordt de heer Mr. J. A. E. Buiskool be noemd, die de functie aanneemt. Daarna deelt Voorzitter mede, dat in 1930.de Mid- denstandsvereeniging alhier 25 jaar bestaat, welk heugelijk feit het Bestuur behoorlijk wil herdenken en vieren. Het doet daarom het voorstel, een reser vefonds voor dit doel te vormen en daarin vanaf heden f75 per jaar te storten, uit de gewone midde-.. 'en. Dit voorstel vindt instemming en wordt aange nomen. De heer Schoorl informeert naar den datum van het jubileum, en nadat is gebleken, dat dit 26 Juli 1930 is, stelt hij voor, het jubileumsfeost te verbin den aan de dat jaar te houden winkelweek. In be ginsel wordt dit idee aanvaard en voorloopig aldus vastgesteld. De beer S. Droog stelt voor, de contributie met f 1 per jaar te verhoogen en deze extra-heffing te be stemmen voor het feest. Bij de rondvraag komt ter sprake de sobere gege vens, die opnieuw in het Verslag van de Kamer van Koophandel voorkomen over liet Schager Markt wezen, wat wel een groote tegenstelling is met het vele, dat omtrent de Alkmaarsche markten wordt verméld. Omtrent de Schager eierveiling is een be hoorlijk verslag opgenomen, gewenscht wordt, dat ook omtrent de veemarkt meer wordt vermeld. Nadat verschillende middelen aan de hand zijn verhaal aan drie morsige personages, die op hem afkwamen toen ze in Willemstad arriveerden. Hij was op Zoek naar kisten met machines, die voor Porto Cabello bestemd waren; hij vreesde dat ze doorgestuurd^ Zouden zijn naar La Guayra of ach tergebleven in Willemstad. Zouden zij liem naar het kantoor van de stoomvaartmaatschappij kunnen brengen of naar den Amerikaanschen consul? Een van de morsige lieden bracht hen langs do kade naar het kantoor van den agent en luisterde zoo gretig toen Roddy zijn klacht herhaalde, dat het hem en Peter al gauw duidelijk was, dat het vak' van dezen gids niet was den vreemdelingen do schoonheden van Curacau te openbaren, maar er achter te komen wat Zij in Curacau kwamen doen. De agent was buitengewoon verrukt den zoon van iemand, die van zooveel belaing was voor do stoomvaartlijn, van dienst te kunnen zijn. Een uur lang zocht hij' zijn boeken' na, benevens zijn maga zijnen en de kade, maar natuurlijk bleef al zijn zoeken' zonder resultaat, en Roddy verliet hein .mot vele eehtgemoende verontschuldigingen en zei, dat hij zij'n onderzoek naar de verloren kisten zou voort zetten op het bureau van den Amerikaanschen consul. Ondertusscben had Peter in zijn kwaliteit van toerist, kamers voor hen genomen in het* Hotol Commercial en had daarop in zij'n eentje een on derzoekingstocht door de stad ondernomen. Op het consulaat luisterde het morsige personage naar het begin vate' Roddy's woorden en retireerde toen naar het voorkamtoor, blijkbaar voldaan, da.t hij alles gehoord had wat van belang was. De consul stond onmiddellijk op en sloot de deiur. De Vertegenwoordiger van de Vereeugde Staten was een bejaard man van: een buitengewone lengte met doordringende, eerlijke blauwe oogan onder witte wenkbrauwon_.Zijn haar was wit, zijn lange baard was wit, en zijn pak was van gTof wit linnen. Hij heette Sylvanus Cobb Codmnn en droeg b>- veMcÈien de titel van kapitein, die hij had verkre gen toen hij' in Zijn jonge jaren eigenaar en .ge zagvoerder w s geW3röL vin ren yan de m oiste walvischvaarders, die ooit de haven* van New Bed ford waren binnengevallen. Gedurende zijn tortiten had hij bet leven in W^st-Indië hot meest naar zin gevonden en toen hij, op dyftigjarigen leef tijd net varen vaarwel Zei, had hij een benoem'ng tot cctnsul in Porto Cabello gevraagd. Sedert dien tijd had hij in Spaansch-Amerika gewoond en had den1 staat m heel wat havens trouw en goed ge diend. Niettegenstaande Zijn hoogen leeftijd maakte

Schager Courant | 1927 | | pagina 9