DE STAND DER LANDBOUWGEWASSEN. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Duitschiand en Frankrijk. gen, die een groot© schotwonde aan het voorhoofd had. Op de waranda, welke door midel van een trapje van en tuin uit te bereiken ie, lag een ster vende man, die een revolver in de hand hield. Het lijk van de vrouw is voorloopig in beslag ge nomen, en naar het Ziekenhuis aan den Goolsingel vervoerd. De man is in stervenden toestand naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat men hier te ïloen heeft met een 47-jajrigen man en een 53-jarige vrouw, een echtpaar dat gescheiden was, Gistermiddag was de man komen spreken over de verdeeling dor meubelen. Bij die bespreking is een twist ontstaan, waarbij de man twee schoten op de vrouw loste. De vrouw is het huis uitgevlucht naar den tuin, waar zij ineen zakte en stierf. De man is haar nageloopen en hij heeft zich op de waranda door den slaap geschoten. In de revolver werden drie leege hulzen gevonden en drie scherpe patronen. Naar wij vernemen, is de man in den loop van den avond in het ziekenhuis overleden. MISHANDELING IN EEN KERK. I een der Hervormde kerkgebouwen te Utrecht was een trouwplechtigheid voltrokken, na afloop waarvan eenige knechten het meubilair wegdroegen, dat voor de trouwerij had dienst gedaan. Gedurende deze werkzaamheden kregen twee jongens ruzie in de kerk. welke oneenigheid weldra zoó hoog lieo. dat een van de jongens zijn mes trok on daarmee zlin ka ■meraad tusschcn de ribben stak. Het geval liet zich eerst ernstig aanzien, doch toen de getroffene naar de Rijksklinieken was overgebracht, bleek de toegebrachte verwonding bij medisch onderzoek nog al mee te vallen. De patiët bleef evenwel in de kli nieken. De jeugdige dader, een knaap van 16 iaar. wera aangehouden, doch later Weer op vrije voeten gesteld. Staatscourant No. 11,7 bevat- het volgende overzicht van de oppervlakte in Nederland met de verschillende gewassen beteeld, en den stand derzeive op 16 Juni 1927: 1927. 1926. Beteeld met: H.A. H.A. Wintertarwe 56.980 50.126 Zoniertarwe 3.799 3.119 Rogge 195.057 197.239 Wintergerst 10.017 9.381 ZomergersV- 16.642 17.694 Haver 148.180 153.965 Boekweit 1.792 2.108 Totaal granen '432.367 433.632 Veldboonen 13.253 14.189 Erwten 34.781 36.666 Stamboonen 6.274 7.795 Totaal peulvruchten 54.308 58.650 Koolzaad 3.664 2.902 Bruin mosterdzaad 355 470 Geel mosterdzaad 3.240 V 5.452 Karwijzaad 4.945 5.854 BI auwmaanzaad 4.747 4.813 Vlas 10.777 13.890 Tabak 84 134 .Kanariezaad 2.033 3.961 Andere handelsgewassen 6.410 6.269 Totaal handelsgewassen 36.255 43.745 Land- en tuinbouwzaden 6.538 6.246 Consumptieaardappelen 135.813 134.882 Fabrieksaardappelen 36.006 34.837 Ruikerbieten 69.002 60.492 Mangehvortels en voederbieten 38.300 38.971 Koolrapen en knollen 12.308 12.365 Gele wortelen of paardenpeen 1.974 2.080 Chigorei, 621 859 Ajuin of uien 3.347 4.015 Andere knol- en wortelgewassen 271 331 Totaal knol, wortel en bolgewassen 297.642 288.832 Klavers 34.264 33.369 Kunstweiden 15.300 15.765 Andere groenvoedergew. 7.277 7.986 Totaal groenvoedergew. 56.841 57.120 Algeheel totaal 884.051 888.225 Kroonerwten beslaan in Utrecht pijn. 20 pet, in voordholland 5 pot., in Zuidholland 5 pet, in Zeeland !5 pet., in Noordbrabant 3 pet. en in Limburg 5 pet. 'ter met erwten beteelde oppervlakte. Grauwe en vale erwten nemen in Groningen 5 pet., n Utrecht 30 pet, in Noordholland 10 pet., in Zee and 5 pet., en in Limburg 10 pet. van het totaal der rwten in. Zooals uit de tabel blijkt, is de graanteelt in ver elij king met 1926 iets verminderd, hetgeen aan den ainderen uitzaai van rogge en haver moet worden oegeschrèven. De teelt van peulvruchten verminder- e met ruim 7 pet. Aan de teelt van aardappelen en uikerbiefcen werd uitbreiding gegeven, terwijl die der andelsgewassen, met uitzondering voor het koolzaad, /erd ingekrompen. Dit geldt in het- bijzonder voor eel mosterdzaad, karwijzaad, vlas en kanariezaad. Ten aanzien van karwijzaad valt op te merken, at volgens de opgaven' omtrent de met dit gewas eteelde oppervlakte, in November 1926 verstrekt oor pl.m. 60 over de gebieden, waar dit gewas van •eteekenis is, ^verspreid wonende correspondenten, e totale oppervlakte werd geschat op 4130, H.A etgeen 815 H.A. lager is dan thans door de bur- emeesters wordt opgegeven. Het weer was in Mei en in de eerste helft van uni voor den groei der gewassen niet gunstig. Het •as t,e koud, terwijl nachtvorsten herh%aldoTijk oorkwamen. Verschillende gewassen, als aardappelen, suiker '.eten, vlas en blauwmaanzaad, hadden van de iinder gunstige weersgesteldheid te lijden en v«»r •onen daardoor een achterlijken stand. Ook de gras- 'oei liet algemeen te wenschen over. Naar warmte i groeizaam weer wordt zeer verlangd. Ofschoon ziekten en beschadiging over het alge een nog niet veel nadeel aan de gewassen aon- rlchtten, wordt daarvan plaatselijk toch wel «enig nadeel ondervonden;N in de provincie Groningen lij den sommige perceelen vlas van brand en wordt de gerst door roest aangetast; de smalle graan vlieg richt in sommige perceelen schade aan; in Over- ijsel lijdt de haver sterk van de Hooghalensche ziekte; de bieten beginnen in de Haarlemmermeer nadeel te ondervinden van het bietenaaltje en in sommige deelen van Noord-Brabant en Limburg richt de bietenvlieg schade aan. De onkruidbestrijding eischt in sommige streken bijzonder veel moeite. De stand der onderscheiden gewassen wordt hier onder voor het geheele land aangegeven; omtrent de deelen, welke op dien algemeenen stand eene uit zondering maken, kan voor de verschillende gewas sen het volgende worden gezegd: Tarwe. Deze staat zeer goed in Friesland en zeer goed tot goed in Noord- en Zuid-Holland. Rogge heeft in Overijsel en Gelderland een vrij goeden en in Limburg een zeer goeden tot goeden stand. Boekweit staat matig in Noordelijk en Oostelijk Gelderland en Utrecht, matig tot vrij goed in Noord- Brabant en vrij goed in Limburg. Veldboonen staan zeer goed tot goed in Gronin gen en Zuid-Holland en matig tot vrij goed in Gel derland. Erwten staan zeer goed tot goed in Groningen en matig in Noordelijk Overijsel. Bruine boonen. Hiervan in in Friesland de stand vrij slecht. Kanariezaad vertoont in Friesland en Noord- en Zuidholland een goeden stand. Koolzaad staat zeer goed tot goed in Groningen, Zeeland en Noord-Brabant. Blauwmaanzaad vertoont in Friesland een goeden en in Zuidhollajnd een matigen stand. Karwijzaad staat zeer goed tot goed in Groningen, goed in Friesland, vrij goed In Zuidholland, Zeeland en Noordbrabant en matig in Noordholland. Mosterdzaad staat zeer goed in Friesland en vrij goed in Zeeland en Noordbrabant. Consumptie-aardappelen staan goed in Friesland, matig tot vrij goed in Gelderland en Noordbrabant en matig in Overijsel en Utrecht. Suikerbieten staan matig in Friesland, Gelderland, Utrecht en Noordbrabant. Uien vertoonen in Zuidholland en Gelderland een goeden stand. Cichorei staat matig in Zeeland. Roode klaver staat zeer goed tot goed in Fries land en Limburg. Witte klaver staat zeer goed tot goed in Friesland en vrij goed in Noordelijk Gelderland en Z.-Holland. Weiland vertoont een goeden stand in Gronin gen, Noordelijk Friesland en Zuid-Holland en een matigen in Drente, Overijsel, Noordelijk Gelderland en Limburg. Hooiland vertoont een goeden stand in Groningen, Noordelijk Friesland en Noord-Holland, en staat ma tig in Drente, Overijsel, Noordelijk Gelderland en Oostelijk Noord-Brabant. Leidt men uit de voor de verschillende streken op gegeven cijfers, onder inachtneming der beteelde op pervlakte, het cijfer af voor het geheele land, dan verkrijgt men het volgende resultaat, waarbij het tusschen haakjes geplaatst cijfer aangeeft, hóe ge durende de laatste tien jaren de stand gemiddeld in de maand Juni was. wintertarwe 73 (68) rogge 68 (68) wintergerst 70 (67) zomertarwe 69 (68) zomergerst 68 (67) haver 67 (65) paardeboonen 68 k66) erwten 70 (66) bruine boonen 52 (61) vlas 59 (•58) kanariezaad 61 (66) koolzaad 75 (65) blauwmaanzaad 60 (63) karwij 66 (651 mosterdzaad 66 (68) consumptie-aardappelen 60 (681 fabrieksaardappelen 57 (68' suikerbieten 57 (63' uien 60 (62) cichorei 61 (67) roode klaver 72 (66) witte klaver 71 (68) weiland 61 (65) hooiland 61 (00) Ten slotte zij opgemerkt, dat een gemiddelde oogst kan worden aangeduid door het cijfer 67. Door de correspondenten wordt de stand opgege ven in cijfers, waarbij 100 uitmuntend, 90 =- zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht en 10 mislukt. DONDERDAG 23 JUNI. V. C. J. B. Afd. Anna Paulowna. nam. 8 uur (z.t.) bijeenkomst Onderwerp: „De groote Pinksterconferentie te Soesierberg. ZONDAG 26 JUNI. NEDl HERV. GEMEENTE te: Sohagen. voorm. 10 uur. Ds. van Dijk. Callantsoog. voorm. 10% uur. Ds. Witkop. Valkkoog, voorm. 10uur, Ds. Tinholt. Kolhorn. voorm. 10uur. Ds. Groeneveld. Warmenhuizen. voorm. 10# uur. Ds. Hornstra. Veenhuizen. voorm, 10*4 uur. Ds. Boeke Heerhugowaard. geen dienst. Winkel, geen dienst. Hippolytushoef. voorm. 10% uur. Ds. Van Beek. Den Oever, nam, 2% uur, Ds. Van Beek. Aartswoud. voorm. 10 uur. Ds. Spaargaren. Barsingerhorn. voorm' 10% uur. Ds. Van Loon. Dirkshorn. voorm. half tien (o. t.), Ds. de Leeuw. Onderwerp: „Terughoudendheid". Oudkarspel, geen Samenkomst DOOPSGEZ. GEMEENTE te. Barsingerhorn. geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10% uur. Ds. R'. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp. geen- dienst, vacature. EVANGELISATIE te: Schagen. voorm. 11 uur. Ds. Verteaal van Alkmaar. Nam. geen dienst. Breezand. voorm. 10 uur. de heer de Jonge v. Helder. Julianadorp. nam. 8 uur. de heer Stavenga, voorgan ger van „Looft den Heer" Bergen.. GEREP, GEMEENTE te: Anna Paulowna. voorm. 10 uur. Preeklezen. Nam. 2% uur. Preeklezen* BYRD ZAL NIET VOOR VRUDAGOUHTND VER TREKKEN. Op advies van het New Yorkscho Metereologisch Station, dat ongunstig wee rboven den Atlantischen Oce.aan in de eerstkomende 36 uur ^porspeld beeft, heeft majoor Byrd besloten zijn vliegtocht in elk ge val tot zoolang weer uit te stellen. Op Yijn vroegst vertrekt hij nu in den nacht van Donderdag op Vrij-' dag. HET ALCOHOLGEBRUIK IN ENGELAND. Tijdens een debat in het.Hoogerhuis over een wets ontwerp inzake plaatselijke keuze, zeide lord Daw- son, 's konings lijfarts, die zich tegen het wetsontwerp verklaarde, dat het drankgebruik hoe langer hoe min- derwerd. De toenemende matigheid onder het volk bleek uit statistische gegevens, drie jaar geleden ver kregen van een groote groep volksrestaurants. Be vonden was, dat 75 pet der klakten in het geheel geen alcohol gebruikte en van de rest driekwart lichte wijnen of bier dronk en een kwart alcohol of port. Thans wees een dergelijk onderzoek bij één groot restaurant uit, dat slechts 17 pet der klanten alcohol dronk. Lord Dawton haalde ook nog andere statistie ken aan ter ondersteuning van zijn betoog en schreef de toeneming van de matigheid in het drankgebruik toe aan de betere huisvesting, het fijner worden van den smaak, de toeneming van het vergezellen door de vrouw van den man en de cultiveering van de licha melijke geschiktheid, waaraan thans in alle klassen en bij beide sexen aandacht wordt geschonken. De rijksdagzitting zal heden worden geopend met een uitvoerig exposé van Stresemann over de te Ge- nève gehouden besprekingen. Bij die gelegenheid zal hij tevens Poincaré van ant woord dienen op diens te Lunéville gehouden agres sieve redevoering. Vervolgens zal de centrumsafgevaardigde prelaat dr. Kaas namens alle coalitiepartijen een gemeen schappelijke verklaring afleggen, waarin weliswaar de buitenlandsche politiek der regeering zal worden goedgekeurd, maar waarin toch met nadruk zal wor den verklaard, dat de betrekking tusschen Duitsch iand en Frankrijk op het oogenblik een ernstige crisis doormaken, en dat de Franschon het in de hand heb ben of de politiek van toenadering al dan niet zal worden voortgezet. Pas daarna komen de sprekers der oppositie, voor aan Breitscheidt, voor de sociaaldemocraten, aan het woord. WEER EEN LEGERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een Engelsche legermachine, behoorende tot het vliegstation Dundee, is op een verkenningtocht in de buurt te pletter gevallen. De luitenant-vlieger stierf'kort na zijn overbrenging naar een ziekenhuis. DE WORGER NAAR DE RECHTBANK VERWE ZEN. De lijkschouwers jury te Winnepeg heeft Earle Nelson, alias Virgil Wilson, meer bek.end als de wor- ger of de „gorilla" verantwoordelijk bevonden voor den dood van de 14-jarige Lola Corvan en de 27-ja- rige vrouw Patterson, die verleden week geworgd zijn gevonden onder vrijwel gelijksoortige omstan digheden. Nedson wordt nauwlettend bewaakt. Hij is geboeid in een cel opgesloten, met vier wachters ter zijner bewaking. Deze strenge bewaking is gelast op grond van het feit. dat- Nelson, toen hij voor het eerst te Killarney in Ontario opgesloten was, er in korten tijd in was geslaagd te ontvluchten. Als zijn proces te Winnepeg afgeloopen is, staat Nelson bloot aan uitlevering aan de Ver. Staten, waar hij vervolgd wordt voor een reeks van soort gelijke moorden als hij in'Canada heeft gepleegd. DRIE KINDEREN VERBRAND. Te Offenbach a. d. Main zijn Dinsdag drie kinderen verbrand. De moeder had ze verrast bij het plukken van aardbeien in don tuin en ze opgesloten in een houtschuurtje. D'aar vonden de kinderen een doosje lucifers, waarmee ze zijn gaan spelenden de brand veroorzaakt hebben, waarin ze omkwamen. ONTPLOFFING. Berlijn, 22 Juni. Door een tot nog toe onbekende oorzaak ontplofte met een ontzettende knal een groot zurenreservoir in een chemische fabriek te Tempelhof. Twee zich in de nabijheid bevindende werklieden werden zwaar gewond. DE VLUCHTEN OVER DEN OCEAAN. Naar de New York Herald meldt, heeft kapitein Réné Fonck, die verleden jaar bij zijn poging om over vden Oceaan te vliegen bij het vertrek met zijn toestel neergestort is, waarbij een van zijn metge zellen is omgekomen, meegedeeeld, dat Hij het dit jaap nog eens wil probeeren, Sikorsky bouwt een nieuw toestel voor hem, 'dat 20 Juli voor <Te proef vluchten gereed moet zijn. Het toestel zal gelijk zijn aan dat van verleden jaar, doch in plaats van met drie, slechts met twee motoren "worden uitge- ust; Dit zullen Grome Rhone Jupitermotoren zijn van 425 P. K. Fonck zou tegen het eind van den zomer willen vertrekken. Wie den tocht bekostigen zal is nog niet bekend gemaakt. CHOLERA-EPIDEMIE IN BOMBAY. Uit de jongste cijfers omtrent de cholera-epidemie in het zuiden van de provincie Bombay blijkt, dat er zich ruim 22 duizend ziektegevallen hebben voor gedaan en dat ruim 9800 personen aan de ziekte zijn bezweken. Men heèft thaits den toestand in han den en gelooft in staat te zijn de ziekte binnen twee of drie weken geheel te kunnen onderdrukken. HET TRAMONGELUK TE KASSEL. De rechtbank te KaSSel 'heeft den conducteur en .den bestuurder van den tramwagen, welke eenigen tijd geleden van een heuvel afreed, bij welk ongeluk meer dan twintig personen het leven verloren, vrijge sproken. De officier van justitie had een voorwaarde lijke veroordeeling van den conducteur tot zeven en van den bestuurder tot vijf maanden hechtenis ge- eischt, daar zij hun plicht, bestaande in het houden van toezicht, zouden hebben verzuimd. MUITERIJ IN EEN GEVANGENIS. Uit New York wordt gemeld dat in de gevangenis te Lansing (Kansas) 300 gevangenen aan het muiten zijn geslagen en zich in een kelder onder de gevan genis hebben verschanst, omdat hun niet was toe gestaan cigaretten in ontvangst te nemen. De gevan genen houden veertien gevangenbewaarders als gij zelaars vast. Naar verdluidt, zou het oproer der gevangenen in de staatgevangenis van Kansas onderdrukt zijn. Driehonderdachtentwintig gevangenen met de veer tien door hen gevangen genomen gevangenbewaar ders blijven intiisschen nog steeds —verschanst in den kolenkelder der gevangenis, dien zij weigeren te verlaten. De autoriteiten maken zich niet bezorgd noch over de veiligheid der gevangenbewaarders, noch over den afloop van do affaire. DE VERLOREN RING VAN DEN BISSCHOP VAN LONDEN. De bisschop van Londen heeft op reis zijn ring verloren. Het laatst herinnert hij zich hem te Co lombo aan gehad te hebben en hij denkt dus dat hit hem op Ccylon of kort na zijn vertrek van het eiland kwijt is geraakt Hoop, dat hij hem* terug krijgt, is er niet en dus heeft hij nu een ring aan gedaan, dien hij vijf en twintig jaar geleden ten geschenke had gekregen. De andere, die nu weg is, had 37 jaar lang alm zijn vinger gezeten. DE DONAU ALS ONDERAARDSCHE RIVIER. Eenigen tijd geleden is gewag gemaakt van een merkwaardig geding, voor het staatsgeréchtshof te Leipzig. tusschen Wurtemburg en Baden over Do- nauwater. In den bovenloop, tusschen Friedingen (Wurtem- berg) en Immendingenf Baden) is de bedding van den Donau in het gebied van den Schwabischcn Alb po- - reus en daar verzinkt zooveel water in den bodemdat een groot deel van het jaar de bedding droog ligt. Het water, dat in gaten en spleten verdwijnt komt weer aan de oppervlakte in de bron van de Aach. een riviertje dat in het Boden-meer uitmondt. Deze onderaardsche verbinding tusschen Donau en Rijn. is pas een 60 jaar geleden ontdekt en sedert dien hebben zich in het Aach-dal tal van kleine bedrij ven ontwikkeld die hun kracht aan het rivierwater ontleenen. en dus groot belang hebben bij de ven binding. welke het water-arme Wurtemberg daaren tegen een doorn in het oog is. De WurtembergsC'he regeering heeft, om de rivier te dwingen haar natuurlijke bedding te volgen, de eaten en spleten daarin zooveel mogelijk gedicht. Bovendien verwijt zij de regeering van Baden, dat de ze door den aanleg van een stuw bij Immendingen en verwaarloozing van de rivierbedding opzettelijk den stroom vertraagt en zoodoende het wegzakken van het water in den bodem, bevordert. Baden komt weer op tegen de kunsmtatige dichting van de bedding door Wurtemberg en voert aan dat men te doen heeft met een natuurlijk proces. Dit laatste heeft het at&atsaerephtshof in een voor- loopige uitspraak, die een vergelijk tusschen de twee partijen aan de hand doet. erkend en daarom ver plicht het Wurtenberg de kunstmatige dichting van de scheuren en spleten bij Friedingen. ongedaan te maken. i Daarentegen verplicht het Baden, de kunstmatige vertraging van den stroom do rivier, welke het vvogzakkan van hot water begunstigt, .ongedaan to maken voor zoover die wordt veroorzaakt door de stuw bij Immendingen en door de zand- en kiezel- banken in de bedding bij Möhringen. Het staatsgerechtshof geeft beiden partijen in ern stige overweging dit vergelijk te aanvaarden daar anders een tijdroovènd en kostbaar onderzoek onver mijdelijk zou zijn. EEN AARDBEVING IN MIDDEN-AMERIKA. De bladen publiceeren een telegram uit San Salva dor, volgens hetwelk als gevolg van een aardbeving in het gebied van Cojutepeque in de stad Corrjzal verscheidene huizen zouden zijn vernield en vee zou zijn gedood. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BESTRIJDING VAN MALARIA MET BEHULP VAN VISSCHEN. Men schrijft aan de N.R.Crt.: Het ochtendblad van 21 Juni j,l. bcvafc een be langwekkende rruededeeling, van den. .Balkancorres pondent omtrent maatregelen, welke op advies van prof. Swellengrebel zullen worden genomen ter bestrijding van de malaria op' de terreinen "bij Boergas in Bulgarije. In verband niermede zij de aandacht gevestigd op leen eenvoudig middel, waardoor men elders met succes de muskieten hooft uitgeroeid, welke de "voornaamste verspreiders van deze ziekte zijn. Volgens een rapport, eenigen tijd geleden, door M. O. Conner uitgebracht, is men er daardoor bin nen korten tijd in geslaagd do stad Gyuayaquil in Ecuador geheel van de muslcietqnplaag te verlossen, zoodat sedert 1919 goen gevallen van gele koorts meer voorkwamen. De watervoorziening in deze stad laat bijzonder veel t9 wenschen över. Het water wordt er n.1. verzameld en bewaard in tallooze pub ten en reservoirs in de huizen en op de erven, welke uitstekende broedplaateeu voor de muskieten- larven vormden. Om t e Zorgen, dat deze waterkou dere vrij van deze larven Weven, werden zij met' verschillende visoliso;rten bevolkt. Aanvankelijk had men daarbij veel tegenslag in allerlei moej.olijk heden. Een visch, die men met succes voor de be strijding van muskieten wil gebruiken, moet n.1. voldoen aan allerlei eisehen. In de dorste plaats natuurlijk moet hij dierlijk voedsel tot zich nemen en insecten van de grootte van oen musldetenlarve verorberen. Hij moet zich voorts niet enkel nu en dan en bij gebreke van ander voedsel met het eten 'van larven en poppen tevreden stellen. Ook mag hij geen bijz .ndore eisohen s ellen aan den toestana van het water; wil hij werkelijk goed. bruikbaar, zijn en moet hij zich gemakkelijk voortplanten. Het is dus verklaarbaar, dat men bij de proefne mingen aanvankelijk allerleiteleurstellingen had. Tenslotte vemd men echter in de „Chal«ro" een visch, die falan1 alle edsohen veldeed. Zü werd uit gezet in de talrijke reservoirs en weldra waren meer dan 30 000 waterhouders vrij van muskieten- larven en verdween allengs ook de gele koorts. Een ander Amerikaan, S. F. Hildebrandt, heeft' daarop een onderzoek ingesteld naar de bruikbaar heid van een soort van tandkarpar (Gambusda affi- iiis) voor de verdelging der muskieten. Deze visch- soort, die in stilstaande wateren in de Zuidelijke Staten van Noord Amerika in' grootan getale voor komt, bleek zich daartoe zeer goed te le'enen. Zij iks {nauwelijks een vinger lang, neem^ bepaaldelijk dierlijk voedsel tot. zich en!verdelg-H in de wateren, waar zij thuisbehoort, reeds zooveel muggenb'cei, dat men er zeldm tob ontwikkeling gekomen insec ten van dez3 soort aantreft. Deze vissohen kunnen gemakkelijk gekweekt worden, zoodat zij in moe rassige wateren zeer goed in voldoende hoeveelheid kunnen worden uitgezet. De ervaringen, welke men er tot dusver mede hoeft' opgedaan, hebben alle verwachtingen overtroffen. DE ARBEIDERSBEWEGING IN ENGELAND EN RUSLAND. In een gemeenschappelijke vergadering van den raad van het Britsche Vakverbond en het bestuyr der Arbeiderspartij is een resolutie aangenomen, lui dende dat de vergadering, hoewel de buitengewone moeilijkheden en gevaren van den politieken toestand van Rusland erkennend en de rechtmatige veront waardiging der sowjetregeering begrijpend wegens den moord op Wojkow, zich verplicht acht te pro testeeren tegen de erkende politiek om personen onschuldig aan den moord op Wojkow, ter dood te brengen bij wijze van represaillemaatregel tegen dien moord. De vergadering is van meening, dat de politiek opi moord tegenover moord te stellen, niet dan nood lottige gevolgen voor Sowjet-Rusland kan hebben, en .spreekt de besliste verwachting uit, dat de. praktijk van het executeeren van personen voor politieke mis drijven in Sowjet-Rusland zal gestaakt worden.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6