Knagende pijnen KSfétfSTrS Sanapirin-taBletten Reclames. Voor vrouwen. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Oorlogsvooruitzichten in Rusland. 8. Benoeming van 4 hooistekera voor 1927. Bur gemeester en wethouders bevelen aan P. Agenant en C. Groen, beiden te Oude Niedorp en D. de Groot en P. Wijnker, beiden te Zijdewind. De Voorzitter brengt een woord van dank aari den heer Ootjers voor hetgeen deze als hooisteker in het belang der gemeente heeft gedaan. Met algemeene stemmen worden tot hooistekers be noemd de heeren P. Agenant, C. Groen, D. de Groot en P. Wijnker. 9. Voorstel van Burgemeester en.Wethouders tot oninbaarverklaring van de door D. P. van der Kuyl over 1925 verschuldigde schoolgelden ad f 1.80. Wordt goedgevonden. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hun College een crediet te verleenen van f 100.voor aankoop van een brandkast ten behoeve van dpn ge meente-ontvanger. De Voorzitter wijst op de bepaling in de instructie van den gemeenteontvanger, dat hij de geldswaarde in een door de gemeente te verstrekken brandkast dient op te bergen, doch tot nu toe had de ontvan- gr nog geen brandkast. B. en W. stellen daarom voor voor den aankoop van een'2e hands brandkast het gevraagde crediet te verleenen. De heer Liefhebber vindt den prijs laag en vraagt of de aan te koopen brandkast voldoende zal zijn. De Voorzitter antwoordt, dat zulks naar de mee ning van B. en W. het geval is. De voordracht van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een strook grond van H. Wit te de Weel, ten behoeve van de verbreeding van den Reidersweg. De heer H. Wit is genegen den grond te verkoo- pen tegen 50 cent per M2. B. en W. weten nog niet 'hoe groot de aan te koopen strook zal dienen te zijn. Zonder bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 12. Onderzoek van ingekomen geloofsbrieven van leden van den Raad. Door de heeren Ligthart, C. Molenaar en Lief hebber worden de geloofsbrieven van de gekozen leden van den Raad nagezien en bij monde van den heer Ligthart wordt tot toelating geadviseerd, met welk adviék de vergadering zich vereenigt. 13. Wijziging gemeenterekening 1925. Door Ged. Staten werden een paar bemerkingen, meest van administratieven aard, gemaakt op de gemeenterekening 1925 en overeenkomstig het ver lagen van Ged. Staten wordt tot wijziging der ge meenterekening 1925 besloten. De Vleeschkeuringsdienst. 14. Rondvraag. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de vleeschkeuringsdienst kring Barsingerhorn bezig is om te komen to.t oprichting van een centrale nood- slachtplaats met verwerkingsinrichting. B. en W. hadden gelooft, nu reeds met voorstellen dienaan gaande te komen, doch helaas is dat niet gelukt. Zij stellen nu voor, om voorloopig een afwachtende houding aan te nemen en de plannen der commissie nader af te wachten. Wel zou de vleeschkeurings dienst graag willen vernemen, of per 1 October onze gemeente zal aansluiten bij den kring Barsinger horn, maar ook in dit opzicht zou spr. willen ad viseeren, nog 'geen besluit te nemen. De heer Liefhebber kan zich met dit advies ver eenigen. De raad heeft nog geen positieve inlichtin gen verkregen en kan dus nog geen oordeel vellen. Ook de overige leden kunnen goedvinden nadere voorstellen van B. en W. af te wachten. De woonwagenplaag. De heer Wit verzoekt om. van gemeentewege een paar borden te plaatsen bij Busker en bij spr. te Blokhuizen, waarop vermeld staat: Verboden stand plaats voor woonwagens. De heer Liefhebber- vraagt, of de gemeente dan niet verplicht is een standplaats voor de woonwa gens aan te wijzen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dit verder zullen bespreken. In beginsel wordt 'door den Raad besloten de bor den te doen plaatsen. De heer Molenaar bepleit het aanbrengen van een paar greppels in den Reidersweg, voor beteren wa terafvoer. De heer Tromp deelt mede, dat de aannemer van het werk, na beëindiging van het werk, waar noo- dig, greppels zal doen steken. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de verga dering gesloten. Vrouwen vooral, hebben nu en dan behoefte aan de hulp van Fosteris Rugpijn Nieren Pillen. Vanaf de vorming tot voorbij den middelba?en leeftijd treden in het vrouwelijk organisme voortdurend ver anderingen op. die veel inspanning van de nieren vorderen. Eveneons in het kritieke tijdperk en in de maaViden voor en na de geboorte van kinderen, krijgen de nieren veel extra werk te doen. Het is daarom geen wonder, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, afmattende pijnen, waterzuchtige zwel- lingen. hoofdpijn, duizeligheid, zenuwachtigheid en urinestoornissen. Vrouwen behooren te weten, dat de nieren de ge wichtige levenstaak hebben om de onzuivere stoffen uit het bloed te filtreeren. Als de nieren verzv^akl of overspannen zijn. wordt de bloedsomloop: geïnfec teerd en het geheele gestel aangedaan, waardoor spit. blaasontsteking, rheumathiek, lendezwakte enz. kunnen ontstaan. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen voor vrou wen in tijd van nood een zegen blijken. Zij! worden aanbevolen door vele dankbare, verstandige vrou wen, die haar herstel en welzijn aan het tijdig ge bruik van dit versterkend niermiddel te danken hebben. Verkrijgbaar '(in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. WAARSCHUWING VOOR BEZITERS VAN TUI NEN, BOOMGAARDEN EN KWEEKERIJEN. De inspecteur, hoofd van.1 den pla.nteoiziekfceinJcun- digen dienst, de heef N". van Poefceren, schrijft: Reeds (meermalen heb ik gewaarschuwd tegen de praktijken t van lieden, die Voorgeven in staat be ZjJn allerlei zieke boomen en andere gewassen door een behandeling te genezen, maar die in zeer veel gevallen mets anders doen dan een volkomen waar deloos middel toe te passen, voor welks aanwending" Zij gewoonlijk een flink bedrag, berekenen. Na deze praktijk op een plaats zeer korten tijd te hebben uitgeoefend, verdwijden ztij', maar beginnen dit voor ben winstgevende bedrijf weer op een andere plaats. ,/eer kort na elkaar heb ik diie berichten over dergelijke gevallen ontvangen, dia betrekking had den op de genezing van iepenboomen, welke aan getast zouden zijn, door de iepenziekte; van pesrzik- boomen, die leden aan de loodglansziekte, en van zieke vruchtbconiiem. Het is uitgesloten, dat een behandeling tegen1 dezen ziekten eenig resultaat kon opleveren, terwijl in eten geval daarbij1 nog. „badteiutenest" werd verkocht. In vprband hier mede wil ik nogmaals alle bezitters van tuinen, boomgaarden en kweekersen waarschuwen tegen de praktijken van lieden, die oude® de voorspiege ling van mooie resultaten te zullen bereiken, be handelingen toepassen, die geheel of vrijwel geheel waardeloos zfjn. indien dergelijke personen hun diensten aanbie den, raad ik belangneb Penden aan. ander overleg ging van zieke piantendeelen aan het hoofdbureau van den Plantenziektenkundigien diens te Wagenin- gen of aan een der op andere plaatsen werkzaam gestelde lambtenareu van dien dienst advies te vragen omtrent de voorgenomen bestrijding. Vooraf moet degene, die zich voor de behande ling aanmeldt, dan opgeven, waarmede en op welke wijze hij die behandehng wil toepassen. Terwijl hij controle moet toelaten' op de door hem; gebruikte middelen. Alleen onder deze voorwaarden late men lieden) toe tot het uitvoeren1 van bespuitingen en andere bestrijd i.ngsmethoden bij, vrucht- en andere boomen en planten. UITVOER VAN VERSCH VLEESCH. Onze rijkslandbouwconsulent te Parijs wijst er op schrijft heb Hd.bl., dat sedert het invoerverbod van versch varkönvleesch door (Proob-Britaninie, onze uitvoer van dit artikel naar Frankrijk sterk is toegenomen. Zoo is in 1925 naar Frankrijk 4179 ton versoh varkensvlleesoh uit ons land geëxporteerd, in 1926 sleohts 667 ton, en in dia eerste vier maanden van dit jaar 11,085 toni Het blijkt echter, dat wij aan'vankelijk den Fraai- scben afnemer .niet ten volle konden bevredigen., In heb bijzonder niet waar het schanenvleesch be trof. Vüoropjgtesbeld moet worden' aat Frankrijk kwaliteit betaalt. Parijs verlangt? een mager varken van 60-^-70 Kg. Toch ontvangt men nog voortdu rend dieren die aan dien eisch niet voldoen, het geen den prijs Schaadt Over de bewerking der Niederlandsche varkens heeft men evenwei niete dan lof. De gezonder schapen waxen in .het begin te zwaar. Niederlandsche schapen van 28—24 Kg. brachten circa 10 fr. per Kg. op, terwijl Fransche lammeren van 1617 Kg. wegende, 15 frs. per Kg. opbrachten. Thans zendt Nederland hoofdza kelijk lammeren van 1520 Kg, die gemiddald van 1415,50 frs. per" Kg. opbrengen. Schapen vani 2030 Kg. bedingen, geen hoogen prijzen. Men heeft ook zuiglamineren gezonden van de lichtste soort, welke waren opgemaakt op de wijze zooals de Engielsche markt verlangt. Deze dieren bleken goed verkoopbaar, maar op het opmaken stelt de Fransche slager geen prijs. In het begin waren pooten en koppen niet ver wijderd. De laatste moesten opdcle Parijsche hallen afzonderlijk worden verkocht, zoodat het voordeet- liger is, ze afzonderlijk te zenden, wat thans dan ook gebeurt .Ook ondetbeenem moeten worden ver wijderd; moet dit nog te Parus geschieden, dan geeft dat last en kosten, omdat daarvan ook vracht, «■inkomende rechten en andere onkosten moeten wor den betaald. Slachtafval moet eveneens op een af zonderlijke afdeeling worden verkocht en dus ook afzonderlijk worden verzonden. Lamineren, welke op de rug poode vlakken ver- toenen, brachten onlangs nog 1 frs. per Kg. min der op. Deze vlekken schijnen een gevolg te zijn van heb bij de wol oppakken der dieren; men moet hieraan dus Zijn aandacht schenken. De 'commissie door de „mandataires" berekend', is niet vast, maar bedraagt in het algemeen 4Vs °/o. De totale onkosten die den laatsben tijd op Ne- derlandsch vleosoh dat in de hallen wordt verhan- Ideld vallen, bedragen 2,80' tot 3 frs. per Kg,, vervoerkosten en inkomende rechten inbegrepen. Over (h©t vervoer worden geen klachten gehoord. De koelwagons Zijn in 48 uur te Parijs (La Oho- pelle.) vanwaar het vleesch onmiddellijk in vracht-» autolmobii'teJiein! naar de hallen wordt vervoerd, waar de verkoop des morgens van 611 uur plaats vindt. KOLHORN. Woensdag j.1. hebben de kinderen al'hier hun jaar- lijksch schoolfeest gehad. Niet het traditioneele Schoorl en Bergen, maar Friesland en speciaal Gaasterland was het doel van de reis. Autobus en trein brachten ons over Hoorn naar Enkhuizen, waar de mooie boot al klaar lag om ons naar Friesland te brengen. Was een reisje .met den trein voor velen al een attractie, het gezicht van zoo'n prachtboot voer de de uitgelatenheid ten top en in een minimum van tijd waren allen op het bovenste dek. Jammer voor ve len. dat* de zee te ruw was en menigeen zeeziek werd. Maar degenen, die daar geen last van hadden, lachten om de ruwe golven en hun deiningskracht, trotseerden de wind om zich op het bovenste dek met veel moeite staande te houden. Zij voelden dat heerlijk wiegelende van de zeedeining door heel hun lichaam en keken over den kop van de boot naar de telkens verschijnende en weer neerduikende horizon. Dicht bij Stavoren werd de zee kalmer en fleurden de zieken op, en toen »de boot in Stavoren was, dat niets van vroegere glorie heeft bewaard, gingen allen weer lachende in de bussen, die ons naar Rijs brach ten, één van de mooiste plekjes van Friesland. Oogen- blikkelijk voelden de kinderen zich hier thuis in het aardige speeltuintje, waar een kooi met oen aap de gezelligheid nóg verhoogde. Ook do ouderen wu- ren verrast door de Friesche gulheid en billijkheid, die we hier In het „Hotel Jans" ondervonden. De mooie ligging van dit hotel werd nog verhoogd door het Rijzerbosch, 200 HA. groot en met schitterende lanen. De kinderen genoten op de wandeling door dit mooie bosch. Over Oude Mirdum, waar we het Oude Mirdumer- klif bekeken en de kinderen weer een verversching in Hotel Boschzicht kregen, en Balk, kwamen we weer in Rijs terug. Ook in oude Mirdum viel ons de Friesche hartelijkheid en gulheid op. Na nog eenigen tijd in Rijs gespeeld te hebben, brachten boot en trein en bus ons weer in Kolhorn. Gelukkig was terug de zee gekalmeerd en genoten al len van de frissche zeelucht en de zon,, die op het dek blakerde. Nog zingende, ondanks de lange dag, werden de kinderen door hun ouders verwelkomden thuis zullen ze de reis wel in ge'r en en kleuren verteld hebben. Een woord van dank is zeker op z'n plaats aan de genen, die welwillend hun auto beschikbaar stelden om een gedeelte van de kinderen naar Hoorn te bren gen en 's avonds weer te halen. NEKKRAMP. Eenigen tijd geleden werd een soldaat te Amersfoort in garnizoen, te Utrecht ziek. Na een ingesteld ondei zoek is gebleken, dat de patiënt aan nekkramp lijdt. Do toestand van den zieke is bevredigend. Er heb ben zich geen nieuwe gevallen voorgedaan. Een schitterende voorstelling van de Oc- tober-revolutie van 1917. Een oorlog op den duur onvermijdelijk. De tiende verjaardag- van cte Oofcober-revolutie (den' bolsjewistische®. staatsgreep) zal, naar da Rus sische mi^darwerker v. h. Hdbl. schrijft, te Peters- burg gevierd worden m. een groot feest De enscenee ring van dat feest is opgedragen aan een speciale commissie van toonieelregisseurs. De feestelijkheden moeten de massala opvoeringen van de eerste r©- volutie-jarefn^ doen herleven. De feestelijkheden1 zullen zoo georganiseerd wor den, dat op de bruggen' de kaden enz. 100.000 mienschon de opvoeringen kunnen volgen. De eerste opvoering 'zal die Ootober-revolutie voorstellen. Het centrum van die opvoering zal de Petrus en Paulus-vesting zijn. De vesting' zal verdedigd wor den door groot© poppen, die tsaristische schildwach ten zullen voorstellen. Het tsaristische- regime zal gesymboliseerd worden door sombere muziek van een orkest, bestaande uit 50 trommels.. Het opstan dige volk aal, gewapend met toortsen, de vesting bestormen en innemen. De symbolen van het tsa risme zullgn dan vervangen worden door de .em blemen van het sovjet-régime. De tienjarige strijd van de sowjets met de te genstanders zal gesymboliseerd' worden door ver schillende inscetoeeringen. Op de rivier voor de ves ting zullein booten met reusachtige poppen, voorstel lend© de vijanden van de .sovjet-regeering» den, sovjet-staat iblokkeeren; er zal een zeeslag volgen, waarbij de booten mét de vijanden van de sovjets in den grond zullen-geboord worden. Twintig sterk-i ke zoeklichten zullen den zeeslag, verlichten. Intu»- schen Zullen cip 'die kade vrachtauto's rijden, die pro-bolsjewistisch© blaadjes zullen rondstrooien; ook van de daken Zullen dergelijke blaadjes ver spreid worden'. Het derde gedeelte zal eeni apotheose van het sovjet-regime voorstellen. ,De vesting, de kaden en de bruggen zullen geïllumiineerd warden. Een even eens geïllumineerde flotillo zal de Newa opvar ren_ ©n elk, schip Zal oen dor successen van de sovjet-mnie symboliseeren. nBehalve de schepen zul len ©r ook vlotten met allegorische figuren zijn. Zooals men weet, zijtn dén laatsten tiid door de leden der sowjet-regoering een aantal redevoeringen gehouden, waarvan de strekking is, dat ©en oor log, zoo niet in de naaste toekomst, dan toch op den duur onvermijdelijk lijkt De Krasnaja G-aZeta 'bevat ©en uitvoerig verslag van zulk een redevoe ring en w©l een, door volkscommissaris Worosjilof uitgesproken op ieen arbeidersvergadering te Mos- -'kou. In deze rede spreekt do voLkscommissie van oorlog o.m. de meening uit, dab Engeland het met opzet tot een breuk met de Sowjet-Unie heeft laten kom©n om „de harniden vriji .te hebben". De sowjet-regeering beweert overtuigd te zijn, dat En geland de booze stuwende kracht tegen de Sowjet- Unie is. Boecharin heeft verklaard., dat de sowjet- regeering bewijsmateriaal hiervan heeft. Dat Enge land nog niet tot ©en openlijke oorlogis overge gaan ligt volgens Boecharin, alleenhieraan, dat Het nog niet voldoende steun vond in de overige kapitalistische staten. In beginièl hadden deze sta ten hun steun rln medewerking toegezegd, maar op het beslissende oogenblik weigerden zij het ge- lofton gestand be doen. Het afbreken der betrek- langen m©t de Sowjet-Unie is dan ook een stap. dien zfjln onmiddellijk doel althans heeft gemist. Engeland alleen is niet sterk genoeg, om Sowjet- Rusland den oorlog te verklaren. Voor de aller naaste toekomst is het oorlogsgevaar dan nu ook van de baan, maar voor de eerstkomende jaren blijft het even groot als het tot nu toe geweest is. -Worosjilof heeft verklaard, dat een oorlog dan niet vóór ten minste een jaar te verwachten is. Maar, voegde hij' hier aan toe. .wij' leven teg^en woordig zóó snel en de gebeurtenissen nemen soms zulke verrassende wendingen, Bat een "dergelijke overtuiging slechts zeer betrekkelijke waarde heeft In ieder geval Zal de bevolking dor Sowjet-Unie goed dóen zich ernstig op een oorlog voor te be- rciden, .opdat zij daardoor niet overvallen worde. EEN SPOOKHUIS. Reeds gedurende eenige jaren stond in Stock holm een oud huis in het hart van de stad, dat in den volksmi tadeen spookhuis genoemd werd Dit «al au worden gebruikt om woongelegenheid te verschaffen aan jónge studenten van de uni versiteit te Stockholm. Het gebouw zal geheel en al vernieuwd worden en de booge muren, die den som beren ouden tuin afsloten, zullen worden gesloopt, zoodat de late wandelaar zijn schreden niet meer zal behoeven te verhaasten om het vreesaanjagend huis te •passeeren. Het gebouw is ongeveer 309 jaar oud en was indertijd de woonplaats van rijke Stockholmsché kooplieden. Sombere geruchten over vreemd© ge beurtenissen waren die oorzaak dab dit huis feite lijk altijd leeg stond, totdat de universiteit te Stock hoim besloot hét over te nomen.Tal van schrijvers hebben de legende van dit huis uitgesponnen in hun verhalen o.a. August Strindberg,. PASTEURÏSEEREN VAN MELK. Volgens het „Alg. Ned. Landbouwblad" zou een bekende machinefabriek in Silkeborg op Jutland (Denemarken) het exploitatierecht van een Fransch patent verkregen hebben, hetwelk naar alle waar schijnlijkheid de geheele zuivelbereiding in andere banen zal leiden. Het betreft een- nieuwe pasteurlsatie-methode, waarbij de melk door een buizenstel gepompt wordt, waar ze wordt gepasteuriseerd in een laag welke maar 1 m.M. dik is. bij een temperatuur van 75 gr. C. De pasteurisatie zelf duurt slechts 10 seconden, nl. gedurende het oogenblik dat de melk de nauwe buis doorgaat. Ze behoudt daarbij alle- goede eigenschappen van rauwe" melk. ofschoon ze. wat de proeven hebben bewezen, in veel hoogere mate kiemvrü geworden is dan vroeger bet geval was. De aldus „gestassani- seerde" melk zoo genoemd naar den uitvinder dezer methode, prof. dr. Stassano ig even zoo goed voor de kaasbereiding te gebruiken als rauwe. Het koolzuurgehalte blijft gelijk en de room stijgt even goed op als bii rauwe melk. Bij dit procédé wordt de verdamping eveneens ver meden. welke tot dusver 3 pet. heeft bedragen. Dé uitvinding zal ook vooral voor melkinrichtingen, welke melk aan de steden verkoopen. van buiten gewoon groote beteekenis zijn. Op de proefzuivel- fabriefc van den. Deenschen staat bij Hilleröd zal een Stassano-installatie worden ingericht, teneinde dé practische resultaten van de uitvinding na te gaan. Ongetwijfeld zullen ook onze zuivelbereiders met belangstelling de proefnemingen in Denemarken volgen. i TEGEN DE DUURTE IN ITALIë. De Italiaansche regeering heeft, volgens de Times, bekend gemaakt, dat de. staatsinkomsten! over de elf afgeloopen maanden van het dienstjaar zoo ruim ge weest zijn. dat tot een vermindering van belasting en een verlaging van de spoorweg- en tramtarieven zal worden overgegaan. Wanneer voorts de vermak ningen der regeering ten opzichte van de hoog op gedreven prijzen van levensmiddelen en kleeren geen resultaat opleveren, zal de regeering tot drastische maatregelen overgaan om prijsverlaging te verkrij gen. Tegen den hoogen prijs van de sigaren ën si garetten zal de regeering echter geen maatregelen nemen. Het leven móet goedkooper worden, het roo- ken behoeft niet goedkooper te worden De populariteit van Mussoüni. aldus de Engelscho berichtgever, is door de maatregelen tegen de duur te nog grooter geworden dan ooit.Ook zijn decreet ter verlaging der huishuren heeft bij het volk veel vol doening gewekt en heel wat zegeningen over hem doen uitspreken. De huisvrouwen zien al een bijna heilige in hem. EEN NIEUW ENGELS CH NACHT-BOMBARDE ER- VLIEGTUIG. In een Engelsch blad vinden wij de afbeelding van een nieuw bombardeervliegtuig, van de Engelsche luchtmacht, dat bestemd is om in het donker to opereeren en Ava hpet. Men' is er totdusver. heel ge heimzinnig mee geweest, maar het zal nu deelno men aan de demonstratie van de Engelsche lucht macht te Hendon en daarbij een van de sensaties zijn. Het moet het geduchtste vechtvliegtuig van de wereld zijn. bezet zijn met kanonnetjes en een sta len pantsering hebben om zijn ..edele)) deelen. De twee motors hebben een gezamenlijk vermogen van U00 P.K. d.w.z. zij zijn tweemaal zoo sterk als die van het. vliegtuig van de luchtmacht dat de vorige week met 6M ton opsteeg toen het zijn plan voor een non-stop-vlucht naar Indië wilde uitvoeren. Verdere bijzonderheden van hot vliegtuig worden, nog altijd geheim1 gehouden. Een bijzondere beman ning van vier koppen zal de Ava naar Hendon overbrengen. VOOR EEN ONGESTOORDE NACHTRUST. Bij lange reizen in slaapwagens is het vaak noodig, dat de slaapwagens afgehaakt of gerangeerd wor den. Daar hierbij vaak de reizigers in hilm nacht rust worden gestoord, heeft de directie van de Duit- sche Rij'ksspoorwegen aan het personeel opgedragen deze wagons zoo voorzichtig mogelijk te behande len. Zooals bekend kunnen op enkele stations, waar de treinen zeer vroeg aankomen, de reizigers nog een paar uur uitslapen. De directie van de Rijks spoorwegen heeft thans de noodige maatregelen ge troffen. opdat deze treinen op rustige gedeelten van de stations worden ondergebracht. In de nabijheid van slaap-wagons moet het gebruik van de stoom fluiten tot een minimum worden beperkt. OM EEN PAGEKOPJE, Te Förtha in Saksen had de^ dochter van een mo lenaar op aanraden van haar" verloofde heur haar laten knippen. Dit gaf aanleiding tot een gewel dige ruzie met de ouders van het meisje. De ver loofde trok zich dit zoo aan. dat hij zelfmoord nleegde. Hij trachtte zich eerst een kogel door het hoofd te jagen en toen dit niet lukte, wierp hij zich voor een trein. Hij werd' op sléft gedood. AUTOBOTSINGEN. Te Gera is een vrachtauto in botsing gekomen met. een auto uit Leipzig. De schok was zoo hevig, dat twee menschen uit deze «auto geworpen werden. Gen hunner, de regeeringsarchitect Ludwig uit Leipzig, werd op slag gedood, de andere, assessor dr. Stahl. zoo zwaar gewond, dat zijn toestand vrij wel hopeloos is. Mevrouw Stahl was jui&t dien dag bevallen van een zoon. Bij Iffezheimi in Baden, is e envrachtauto met een luxe-auto in hotsing gekomen. Van de 5 inzittenden der luxe-auto zijn de koopman Hoops en zijn zwa ger uit Altona zeer zwaar gewond. Van heiden is de ruggegraat gebroken. De chauffeur is lichtge wond. Twee dames zijn met den schrik vrijgekomen. BOOTONGELUK. Een V.-D, bericht uit Frankfurt a. d. Oder meldt, dat bij een oefening op den Oder nabij Alt Liettze- göricke een boot met eenige manschappender pioniertroepen van de Rijksweer omsloeg. Een der inzittenden verdronk. DE HOOGLEERAAR-MOORDENAAR. Den 23en April j.1., toen de 73-jarige prof. André Laville, die teruggetrokken leefde in Clamart en zich geheel aan de botanie wijdde, thuiskwam, trof hij zijn conciërge in hevige ruzie met zijn vrouw aan. Daar hij clen man niet vermocht te kalmeeren en deze zijn vrouw dreigde te zullen dooden, snelde hij naar boven, haalde een dolk uit zijn kamer, met het uit sluitend doel den vechtenden man te imponeeren. Men herinnert zich het tragisch verloop: de woedende conciërge struikelde en kwam juist op de punt van den dolk te vallen, die hem doorboorde. De oude ge leerde vluchtte het bosch in, eensklaps een moorde naar geworden. Woensdag heeft hij terecht gestaan. Na een roerend pleidooi van zijn verdediger, werd de gebroken man, die niemand ooit kwaad deed en zich meer voor planten en insecten dan voor menschen interesseerde, voorwaardelijk tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. DE KONING VAN SiaNJE swAARi FRANKRIJK VERTROKKEN. e De koning van Spanje is Donder^éff uit Madrid naar Parijs en Londen vertrokken.

Schager Courant | 1927 | | pagina 10