STRESEMANNS REDE OVER GENEVE. Plaatselijk Nieuws. DE KERMIS. Predikbeurten. Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuws. politióke bódrfoMgbeicI: te ontwikkelen onder het mom van1 handel zal worden geduid. Bevelen van deportatie volgens die vreemdelingen wet zullen alleen worden gegeven, als dit noodig is .om in een bepaald geval de beslissing kraoht by te zetten. BYRD'S OCEAAN-VLUCHT. Wegens het ongunstige woor heeft Byrd zijn vlieg tocht over den Atlantische Oceaan, dion hij Vrijdag ochtend in do vroegte wilde ondernemen, nogmaals uitgesteld. Do menigte, die van Byrd's vertrek getuige had willen zijn, gaf luide haar ontevredenheid te kennen. Een stortregen is op het vliegveld Rooseveltfield neergekomen, nadat Byrd's enidelcker op de plaats van vertrek gebracht was. De duizenden personen, die aanwezig waren, werden kletsnat en het vlieg tuig zelf liep gevaar, daar er bovendien een hevige wind opstak, Ht toestel werd aan een automobiel be vestigd en tegen den wind ingetrokken om niet mee gesleurd to worden. Byrd heeft bericht ontvangen, dat de weersgesteld heid tot aan New Foundland niet gunstig is en heeft besloten niet to vertrekken. Men weet nog niet wan neer het vertrek kan plaats hebben. Er is op het oogenblik geen enkele aanwijzing, dat het weer ver beteren zal voor morgen. EEN GRENSINCIDENT TUSSCHEN TSJECHO SLO W AKI JE EN ROEMENI8. Naar de Neue Freie Presse uit Praag verneemt, ■heeft er over grenskwesties een bloedig gevecht plaats gehad tusschen de bewoners van de vroeger Hongaarsche, thans Tsjechoslowaaksche plaats Tee- soe, en de vroeger Hongaarsche, thans Roemeensche gemeente Palosremete. De bewoners der beide plaat sen waren gewapend en tal van personen zijn ge wond. Daar onder de aanvallers ook vele met ver lof in hun haardsteden zijnde Roemeensche soldaten waren, heeft de Tsjechoslowaaksche regeering te Boekarest geprotesteerd. ONWEER. Sileziö is gister wéér door zware onweders geteis terd. Vooral in d9 Neisse-gouw is groote schade aan gericht. HITTE EN KOUDE IN RUSLAND. Vólgens berichten in de Russische bladen 'heeft, de Krim te lijden onder een ernstige hittegolf, gepaard gaande met absolute droogte, hetgeen het ernstigste doet vreezen voor de landbouwcultures. Aan de tabak is reeds groote schade toegebracht. Uit het Kirgiezen-gebied daarentegen komen be richten over een abnormale koude. Verschillende tuinbouwcultures hebben van de vorst te lijden ge had, waardoor groote schade ia aangericht BELASTING OP PAGEKOPJES. De gemeenteraad van Zerbau, een stadje in Duitsch- Silezië, heeft besloten een belasting te heffen van vrouwen met kort haar. Getrouwde vrouwen met •bobbed hair zullen twee mark, jonge meisjes een mark per maand moeten betalen. Meisjes beneden veertien jaar zijp vrij, DE VRIJSPRAAK VAN EEN ANARCHIST IN ITALIë. De fascistische bladen zijn zoer verbolgen op do jury der gewone rechtbank, die den anarchist Corvi, die eenige maanden na den moord op Mattootti, het Kamerlid Casalini doodde, wegens ontoerekenbaar heid onschuldig heeft verklaard. Casalini was geen militant fascist en nam nooit actief aan de beweging deel, daar hij door zijn in- dustrieele onderneming geheel in beslag werd geno men. Nochtans had Corvi aan zijn partijgenooten ver klaard Casalini te zullen doöden om Matteotti te wre ken. De zaak was drie jaar oud. De procureur-generaal had levenslangcopsluiting geëischt, doch Corvi's ver dediger had verklaard, dat zijn cliënt, die aan her- senpara-lyse lijdt, niet verantwoordelijk kan worden gesteld voor zijn dood. De Jury sloot zich bij dit oor deel aan, waarop Corvi vrijgesproken werd, ofschoon hij in een krankzinnigengesticht zal worden opgeslo ten. De procureur-generaal heeft beroep aangeteekend. GROOTE BRAND IN EEN JAPANSCHE PLAATS. Een hevige brand in het plaatsje Tsoesjizaki in de prefectuur Akita heeft twee honderd huizon, za- kengebouwen en openbare gebouwen verwoest. Er zouden verscheidene personen om het leven geko men zijn. De schade bedraagt een tmillioen yen. EEN DAM DOORGEBROKEN. In de staatsbruinkolenmijn van iBöMon bijl Leip- zig is gistermorgen een dam doorgebroken. - tenge volge waarvan het water uit het spoelbassin in het bovengiondsche gedeelte der mijn liep en het. be drijf geheel onder water zette. Over een breedte van 300 M. stroomden water- en slijkmassa's naar de na burige dorpen Lippendorf en Spahndorf. waar het water spoedig een meter hoog stond, zoodat veel vee verdronk. De bewoners moesten naar de hoo- gepgelegen verdiepingen hunner huizen vluchten. Er zouden, ook memschenlevens verloren zijn gegaan. Een buitenlandsch politieke uitspraak in den Rijksdag. Wat wil Frankrijk: Ruhr- politiek of Locarnopolitiek, geest van den oorlog ol geest van den vrede. Naar aanleiding vatn de jongste besprekingen te Gearève heeft de Duitsche rijksminister van buiten- 'lanidsobe Zaken, Dr. Stresemahn, in den Rijksdag leen. groote rede gehouden over dia bititenlandschó politiek ter beantwoording van da inleidende in terpellatie van de regeeriinig|spartijym dia $ocialiflte(h en de communisten. Waar die buitenlandseha politiek' van DuitSohland in verbalnd met de laatste gebeurtenissen' in Euro pa, waaronder vooral niet te vergaten de intriges vanl de Russische Sovjetregeering, een aïgemeene belangstelling (geniet, was de atmosfeer', waarin Dr. Stresemann met een Zorgvuldig voorbereide ïfejdö 0e debatten opende, sterk geladen. Vooral nu de toenadering tusschen Daitsehland en! Frank rijk weer verre yam] rooskleurig is, nu Poinxsaré zijn oude Roerpoliti.ek schijnt te hebben opgenomen, was het voor Streseanamw dubbel moeilijk om Byn voorn- ien tegenstanders tevreden te stellen. In; de eerste plaats richtte hij! aich tegen de com munisten, 'die m hun interpellatie! beweerden, dat de besprekingen te G-enóvo alleen ten doel hebben gehad, om Duiisohlamid in het harnas te j agen tegen de Russische Sovjetvkegeerinig, hetgeen1 volgens 'Streeemjamin door de Russische bladen aalt is tegen gesproken', 'die ,er juist van overtuigd waren, dat Duitschland idoor ztij(n verzet tegen het anti-sovjet plan' ziin prestige in1 dó internationale politiek heeft versterkt. (Een aipdere radón1 hiervoor is, dat Duitschland de breuk tusschen Etngeland en Rus land zeer betreurt heeft. Alle berichten over een.' anÜ-sowjet politiek en een! amti-sowjet front sSij'n in etrijd1 met de waarheid, .aldus Strceenmnto. Ik kan uitdrukkelijk verklaren dat mij van een dergelijke ■politiek! niets bekend is. Wat de Duitsche betrekkingen met de Sowjet- uniie aangaat herinnerde SJresomann eraan, dat Duitschland zich niet mengt in binnenlandsohe aan gelegenheden van andere staten, wat het hoogste gebod van de internationale politiek is. Hieruit blijkt, dat er voor Duitschland' van' tussohenkomst geen sprake kan rijm. Dat wijl ook elke poging van hen, die iets ondernemen tegen ons 9 taats wezen krachtig «uilen bestrijden^ behoeft wel geen nader betoog. Ik elk opricht zijn wij het eens met die staten, die geen propaganda voor een wereldrevo lutie dulden, (gelach bij de communisten). Dit is echter geenszins het gevolg van uitdrukkelijke of stilzwijgende overeenkomsten, maar eenvoudig het gevolg van den aandrang mar zelfbehoud, die met beu politiek tegen sowjet-Rusland niets to maken heeft. In verband met de moord! op den Sovjet-gezant te Warschau hoopt Stresemann. dat dit betreurens waardig incident geen aanleiding zal zijn tot ver scherping van den Euiropeeschen toestand, en het niet in de bedoeling van Sovjet-Rusland zal liggen om van Polen meer dan satisfactie te verlangen. Over het conflict tusschen Servië en Albanië zeide Stresemann. dat men1 te Genève beseft hoeft, dat beide staten verstandig zouden doen stappen te on dernemen tot het regelen fan de zaak en tot her stel van de normale betrekkingen. Hij meent te mo gen hopen, dat door de samenwerking van Enge land. Frankrijk zen Duitschland dit doel zal wor den bereikt. Hij hoopt, dat de rijksdag deze stappen in dienst van den vrede zal goedkeuren, daar dit geenszins een inmenging in vreemde aangelegen heden beteekent. Stresemann zei verder, dat een oplossing van 't ontwapeningsvraagstuk voor den Volkenbond^ een vraag is. waar zijn eigen bestaan mede gemoeid is. Duitschland komt op deze conferentie niet als schul denaar dan wel als schuld'eischer. 'Daarna kwami de netelige kwestie van de vermin dering van het contingent bezettingstroepen in het Rijnland ter sprake. 'De Fransche pers, zegt Stresemann. schrijft steeds dat. de ontruiming een bewijs van Frankrijk's be reidwilligheid zou zijn. Daar is geen sprake van, wol van een belofte, welker verwezenlijking afhangt van het verdrag van Locarno. Alle overige beloften, dit moet erkend, zijn op loyale wijze vervuld. In het Rijnland is de toestand ook inderdaad beter gewor den. Het is echter van meer dan formeele beteeke- nis dat Duitschland blijft aandringen op verlaging van het contingent tot de sterkte van de Duitsche troepen in hetzelfde gebied voor den oorlog. De op lossing van deze kwestie gaat niet alleen bet Rijn land aan. Zij is meer en meer geworden een strijd om de methode van de politiek van Locarno. Indien men op el'k gebied wantrouwen begint te koesteren is het licht mogelijk dat dit wantrouwen zich tot andere gebieden uitstrekt. Aan het slot van zijn rede besprak" Stresemann de rede door den Franschen minister-president, Poin- caré. te Lunéville gehouden, waarbij deze verschil lende verwijten tot Duitschland gemaakt had. Stre semann meende dat op deze wijze de Duitsch- Fransche betrekkingen weinig gediend worden en dat het niet- juist is om in de oude geschiedenis terug te grijpen en gebeurtenissen uit het verleden op te rakelen om die tot een onderwerp van dis cussie te maken. Als Poincaré zegt: „Dat wij in geen enkel opzicht het herstel van goede betrekkingen tusschen onze landen wil belemmeren", dan kan 'hij1 overtuigd zijn, dat zulke woorden in Duitschland gxooten weer klank zullen vinden. Helaas schijnt Poincaré te vermoeden, dat in Duitschland nog een groote ver andering zal moeten plaats, hebben, vóór een der gelijke meening in gang kan vinden. 'Stresemann, besloot zijn rode met de volgende woorden: Altijd! weer spreekt men ons over de be dreigd;© Fransche zekerheid. Niemand in Duitsch land bedreigt deze zekerheid. Er zijn geen verant woordelijke menschen in Duitschland. die zoo mis dadig zouden zijn. Duitschland in een oorlog met een of ander land in het Westen of Oosten te wil len opstoken. Wij willen eindelijk, acht jaren na den vrede, de herstelling der Duitsche souvereiniteit. Wij -willen een vredelievend, maar vrij volk op Duit- schon bodem zijn. Geef aan het Duitsche rijk den vrode, waarop het het volste recht heeft. De po sitie van Duitschland ligt klaar en duidelijk! voor ons. Het was de tegenwoordige regeering. die, met de gedachten van revanche rondliep. Maar tot Frank rijk hebben wij: de vraag te richten: Moet de geest van den oorlog nog langer voortduren ,of zal nu het devies van vrede en vrijheid gevolgd worden? Niet alleen wij. maar alle volkeren, die den vrede willen, ziim gerechtigd deze vraag te stielen want allo dragen ze de verantwoording,. (Levendige bij val). Sohouwburg—Zwaag. Donderdag en Vrijdag zijn het in de Schouwburg zaal van den heer Zwaag een paar bijzonder gezel lige avonden geweest. ■Het Schouwtooneel voerde op: „Millionnair tegen wil en dank", een alleraardigst blijspel, dat veel amusement heeft geschonken, uitstekend als 'liet werd gespeeld Met genoegen hebben wij deze voorstelling bijgewoond en wij mogen niet anders dan appre- cieeren de uitstekende wijze waarop dit blijspel ten tooneele werd gebracht. Ko van Dijk, Ben Groeneveld, Co Balfoort, maar vooral Ezerman, waren tip-top in hun vertolking. Hetzelfde mag gezegd worden van de dames: Lena Kleit, Jetty v. Dijk, Stine v. d. Gaag enz. Het was een heel goede uitvoering. De niet tal rijke aanwezigen hebben zich best geamuseerd en steeds in een hartelijk applaus hun waardeering uit gesproken. Vrijdagavond: „In Pyama", een Duitsche -klucht, een mal ding, vol snakerijen, moppen en wat dies meer zij. Maar er is gelachen vanaf het begin tot het eind. De' snakerijen zijn niet van de lucht en Louis de Bree als Emil Dobberman, zorgt den geheelen avond, dat men zich in de zaal amuseert. Hij is vol strekt niet verlegen om een raak gezegde of vroolijke uitval, cn de malle creaties in deze klucht geven de medespelenden alle gelegenheid om het er nu en dan nogal dikj es op te leggen. Enfin, de uitstekend bezette zaal vermaakte zich blijkbaar best, want men zat te schudden van het lachen en in elk bedrijf daverde het applaus, zoodat het scherm eenige malen omhoog moest. Het was een uitvoering die groot succes 'had, vlot en vrank als door allen werd gespeeld. Vanavond gaat: „Een zeer wild huwelijk", even eens een lachsucces! AANRIJDING. Gisteravond reed de heer B., vrachtrijder alhier, om ongeveer kwart over 7 tegen de tram, die om 6.50 uit Schagen vertrekt. Doordat de tram ongeveer 10 minuten te laat was, verwachtte de heer B., dat deze al lang gepasseerd zou zijn. Toen de heer B. echter bij den overweg in de Weere kwam. waar het uit zicht door een boerderij wordit belemmerd, zag hij op eens de tram voor zich en kon, ondanks krachtig remmen, niet voorkomen dat. een aanrijding plaats had, waardoor het voorste gedeelte van den auto werd vernield. Door de fa. Blaauboer en Kossen is de vrachtauto naar Schagen vervoerd. Dó bestuurder bekwam geen letsel. IGESZ BIOSCOOP. In de nieuwe bioscoop van den heer Igesz aan de Marktplaats gaat met overweldigend succes de pracht-Paramount-schlager: „Een vrouw van de We reld", met Pola Negri in de hoofdrol. Reeds vroeger schreven wij een en ander over deze film en behoe ven hieraan niets toe te voegen. Overigens gelooven wij niet dat één kermisganger deze film niet heeft gezien. Wij herinneren er nog even aan dat ook op Maan dagavond a.s. door den heer Igesz nog een voorstel ling wordt gegeven, waarin deze film wordt vertoond. (Zie advertentie in dit blad.) EEN SCHOOLFEEST. Met dit jaar te beginnen, worden ook van Roomsch- Katholieke zijde pogingen aangewend den kinderen der R.K. school jaarlijks een schoolfeest te geven. Sinds de beide «cholen geen gezamenlijke uitstapjes meer maakten, hebben de R.-Katholieko kinderen geen feest meer gehad. MARKTOVERZICHT. Ofschoon het een kennismarkt was. viel de aanvöer van vette koeien nogal mee. Do handel was be ter. Voor eerste kwaliteit koeien werd 60 cents be taald, in doorsnee was het 45—57Vs oenib. Veel drukte® in kalf- en gelde koeien was er niet, een stille handel. Pinken waren niab aan gevoerd. De stieren werden gjoad verkocht tot 45 cents. De handel in nuchtere kalveren .was iets minder. Met de vette sohanen was het niet rooskleurig; 'een zeer matige hanael. 1 De lammeren voor den dood werden vlug verkocht, tob f 26 per stift per koppel. Lammeren voor de weide .werden stug verkocht, dieze noteeriug was van 12—16 gld., een groot verschil lm pcrijls. De oude slachtschapen wilden zq weer graags koopen, deze waren; dan ook duur, bot f 36; De handel in biggen en schrammen was stug, 'zelfde prijzen ,als de vorige we8k. Veel vette varkens wa.re'n er niet aangevoerd; de handel was vlug ón 2 oeint pot pond duurder bij' de vorige weóK. Zouters niet aangevoerd. Op1 Idó kippehmarkt was hoegenaamd niets te doen, zeer wettig aangevoerd. Veel bij'zonders van bokken en1 geiten was er ook niet, handel stil. De handel in boter was zeer trekkend, prijs houdend THEATER ROYAL. Men zal moeten erkennen, dat de directie van het Theater Royal met kermis zichzelf overtreft met haar films. Eerst Don Q, toen het Zeebeest, een paar films die overal en niet het. minst in Tuschinsky steeds volle zalen hebben getrokken, en nu voor slot: Ron- baanschandalen, een echte sportfilm in 7 acten, die beslist niet minder is dan de beide reeds opgevoerde films, al is ze dan van heel ander genre. De kortge in houd vertelt ons van het gebeuren, dat in mooie beelden is saamgcvat, het volgende: De weduwe Kruger heeft haar man, een jockey, op tragische wijze verloren. Bij een paardenren deed hij een doodelijken val. Vanaf dit oogenblik had zij een hevige afkeer van deze sport. Haar zoon Marty, dien zij afgodisch lief had, hééft echter -maar een verlangen, n.1. eenmaal iockey te worden, evenals zijn vader. En het noodlot is zoo als altijd, sterker dan de menschelijke wil, want een zekere mijnheer Devlin, een bekend trainer, vindt dat Marty alle kwaliteiten van een goede jockey bezit. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan, Marty gaat trainen onder leiding van Mr. Devlin. Deze heeft hem beloofd, dat hij in de plaats van zijn voorganger, de jockey Pee Wee, het beroemde renpaard Black Bless, in de oerst volgende race mag berijden. Pee Wee is n.1. door te veel training in een toestand van volkomen afmatting geraakt, en moet op aanra den van een geneesheer naar een sanatorium. In de cantine van <Je renbaan bedient een meisje Katie Kellyr genaamd en zij heeft met haar donkere oogen te veel in de oogen van Marty gekeken. Zij zijn op elkander verliefd geraakt. Katy is de eerste aan wien Marty het grootè nieuws gaat vertellen. Intusschen wordt er rondom de ren baan geïntrigeerd. Een zekere mijnheer Conlon, een individu van twijfelachtige reputatie, verdient grof geld bij alle mogelijke wedrennen. Het is niet zijn belang, dat het paar Black Bless zal winnen, want hij heeft gewed op „Torpedo". Hij, ziet dan ook met leede oogen, dat Marty zulk een uitstekende jockey, het paard van zijn tegenstan der zal berijden. De dag van de race is aangebroken. Nauwelijks zijn de deelnemers gestart, of men bemerkt dat Black Bless -met Marty als berijder ver in het voordeel is. Maar... helaas... even voor de finish valt Marty van zijn paard. Met een schedelbreuk wordt Marty in het ziekenhuis opgenomen. Eenige maanden zijn verloopen. Het krachtige ge stel van Marty heeft gezegevierd en volkomen her steld, verlaat hij het gasthuis. Thuis bij zijn moeder is de eerste die hem verwelkomd Katie. Haar ver telt hij dat hij van plan is zoo spoedig mogelijk weer in de race uit te komen. Hij voelt» zich sterk genoeg opnieuw te gaan trainen, en nu is hij zeker van de overwinning. Devlin is bereid hem opnieuw Black Bless te laten berijden, doch stelt een voorwaarde, Marty zal aanmerkelijk in gewicht moeten ver liezen. En nu begint hij op hem zijn gewone4systeem toe te passen. Marty moet een formeele hongerkuur ondergaan. Maar de vaste wil om te overwinnen, doet hem als het ware bergen verzetten. Inmiddels hoeft Conlon, in samenwerking met een vriend, die er ook alle belang bij heeft als Marty niet wint, een sluw plan beraamd. Een gefingeerd te lefonisch bericht van Devlin, lokt Marty in Conlon's woning. De jongen die totaal uitgehongerd is, komt in een kamer die overladen is met de fijnste spijzen en dranken. Conlon biedt Marty tien duizend dollars, als wanneer hij slechts toe wil tasten. Eten beteekent voor Marty echter, dusdanig in gewicht toe nemen, dat 'hij Black Bless niet zal kunnen berijden. Het is een ontzettende tweestrijd voor hem, maar tenslotte wint het sportieve gevoel. Neen, meer dan ooit is hij overtuigd, dat hij door moet zetten, tot het bit tere einde. Op den dag van de wedrennen, voelt hij zijn krach ten bijna totaal uitgeput, alleen de ijzeren wil tot overwinnen, houdt hem in het zadel, en na een zeer inspannenden strijd, bereikt Marty als eerste de finish. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP SPOOR-(TRAM)- WEG WEERINGEN—SCHAGEN. In Hotel „Vredelust" van den heer J. Igesz werd Vrijdag 24 Juni 1927. des morgens 11 uur. de 20ste gewone algemeeene vergadering gehouden van ven- nooten van de N.V. Spoor-(Tram-)weg Wieringen-— Schagen. Voorzitter de heer Rutger Kaan. secretaris-boek houder de heer C. Haringhuizen, beiden te Wierin- gerwaard. Met een hartelijk' woord van welkom; wordt de vergadering door den voorzitter geopend, waarna de notulen der vorige vergadering worden vastgesteld. Uit het door den secretaris samengestelde jaar verslag bleek, dat. wederom een verlaging van de opbrengst valt te constatereen. er werd ml. p:lr<m. f 6800 minder ontvangen dan in 1925. Voor een deel va-lt dit te wijten aan de vele pas sagiers. die gebruik maken van den autobusdienst van Wieringen op Schagen. niettegenstaande zij de rei® vooral niet minder veilig, vlug en goedkoop met de tram1 en den daarop aansluitenden,door onze vennootschap gesubsidieerden auitobusdienst Van Ewijcksluis—Hippolytushoef konden maken. Betreurd werd., dat het vervoer der post van Wie- ring op onze tram werd opgeheven, wat beteekent, verlies van inkomsten, doch waardoor dit ook niet kon strekken tot steun voor de genoemde autobus onderneming Van Ewijcksluis—Hippolytushoef. De exploitatie gaf voor de Vennootschap slechts een, overschot van f 37, zoodat meerdere teruggang dus onherroepelijk verlies zou veroorzaken. Ter bevordering van grooter verkeer stelde de Di rectie der Nled. Spoorwegen' een zoo goed mogelijke dienstregeling voor het passagiersvervoer op Wierin gen in en verlaagde zij de reizigerstarieven, Rapporteur wees met nadruk op de groote bett kenis van den Spoor-(tram-)weg voor de bewoni van onze streek en wekte op. om zooveel mogel gebruik ervan te maken. De opbrengst over 1926 bedroeg aan reizige f 13349.37. aan goederen f 13206.49. aan divers f 667.92. totaal f 27223.78 of por dag K.M, f 4.90, t< wijl dit laatste bedrag in 1925 bedroog f 6.12. De winst- en verliesrekening geeft aan een win saldo van f 1252.84, doch hierbij is inbegrepen van de winst over 1925 beschikbaar gehouden b drag van f 1215.90J4, zoodat het werkelijk bedrag d winst over 1926 bedraagt f 37.0354, zijnde f 5090. minder dan vorig jaar. Er zal dus geen rentelo< voorschot behoeven te worden gerestitueerd aan rij provincie, gemeenten enz. Den secretaris wordt dank gebracht voor zijn ui voerig verslag. De rekening over 1926. nagezien door de con missie van onderzoek, bestaande uit de heeren J. Lovink, P. J. Blaauboer, en Jb. Waiboer Hz., won goedgekeurd. Aan de hand van de finantieele uitkomsten civ< het afgeloopen jaar wordt door het. Bestuur voo gesteld geen dividend uit te keeren. met welk vooi stel de vergaderifig accoórd gaat. Het Bestuur verwacht over 1927 geen of slecht] weinig winst en acht het daarom vooral met hq denze. oop op de toegezegde 'bijdrage over '27. ad f 1200. benevens vergoeding van wegbelasting aan de ondernemer van den autobusdienst Van Ewijc!< sluisHippolytushoef. -gewenscht. het geheele b« drag van f 1252.84 beschikbaar te houden. De heer F. A. F. Groneman wordt als bestuur* lid herkozen. Tot leden der commissie van onderzoek der rek? ning over 1927. worden opnieuw benoemd de heere; G. J. Lovink, P. J. Blaauboer en Jb. Waiboer IIz.. to hunne- plaatsvervangers de heeren Jb. Speets. K Breebaart Dz. en P. J. Visscher. Hierna volgde sluiting. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Klaas Douwsma oud 44 jaren, ver zekeringsagent en Anna Margaretha Sant. oud 3 jaren, zonder beroep; beiden won. te Schagen. POLITIE. Verloren: een mantelband. ZONDAG 26 JUNL NEB. HERVj GEMEENTE te: Oude Niedorp. nam. 8 uur (n. t.) Ds. Schermerhom St. Pancras. 23 Juni 1927. j Mijnheer de Redacteur der Schager Courant, Zoudt U niet zoo beleefd willen zijn, dit verzoek aan U in Uw courant te willen plaatsen als antwoord op het stuk, voorkomende in Uw courant van 22 Juni. aangaande den Twuijverweg. In genoemd stuk wordt alles wederom als altijd verkeerd omgezet (aangaande den Twuijverweg) Zou de schrijver van dat stuks soms het boetekleed willen afgooien? Mijnheer de Redacteur, ik verzoek u daarom be leefd deze zaak. te willen onderzoeken biji H.H. Go- deputeerdq Staten, bij B. en W. van Alkmaar of B. en W. van St. Pancras. Als U dit hebt gedaan, zul len er andere stukken in Uw courant verschijnen, j Dank en Hoogachtend, J. VAN KAMPEN, Wethouder. Waar de geachte inzender in zijn kwaliteit van wethouder der gemeente St. Pancras geoordeeld mag worden geheel op cïe hoogte te zijn van deze Twuij- verwegkwestie, zou het o.i. een heel wat kortereh weg zijn, als hij zelf eens naar de pen greep en duidelijk in het licht stelde wat „verkeerd om is zet" in het door hem bedoelde artikel van 22 Jun! jl. Gaarna zullen wij hem daarvoor de noodigó plaatsruimte afstaan en hem in alle opzichten ten dienste zijn. Met belangstelling zien anderen en wij, uw nadere uiteenzetting in deze tegemoet. DE RED. DE STORMRAMP. Op initiatief van het Comité tot leiding van de Stcunaofcie is1 Woensdag in NoeoLa een vergadering gehouden van door de stormramp getroffenen. Plet doel van1 deze vergadering was, voor dó 'getroffenen uiteen te Zetten de werkwijze van de verschalende contité's. Van verschillende kanben werden vragen gesteld, die door mr. graaf van Lim burg iStirum en ir. Kuysten beantwoord' werden. Miet nadruk word gezegd, dat indien de giften niet beter gingen vloeden, de toekomsb^somber was.' Tenslotte werd door het comité tot leiding van de: öteunaotie medegedeeld, wat liet verricht had, ten einde het Noderlaudsohe volk naar waarheid om trent de ramp in te lichten en op dezle wijze mede' te werken tot ruimer vloeden van de giften. HERCLASSIFICATIE VAN DE GEMEENTEN. De regeeriiig heeft Zich vereenigd met het, na. gepleegd overlegt niet regeeringdelegatie, eenparig aoor de centrale commissie voor georganiseerd over-: leg in ambtenarenzaken uitgebrachie advies inzake der herolassifioatie van de gemeenten voor het Be zoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren Zy acht hiermee deze afingeleganheid*voor afzienloarcn tijd definitief geregeld. Ingevolge het aanvaarde advies* zullen de vol gende gemeenten of onderdoelen van gemeenten ver hoogd worden tot de eerste klasse: Loosduinen (on derdeel gemeente 's-G-ravenhage), Zandvocrt, Til burg, (Eindhoven, Alkmaar, Zwolle, Middelburg, Vlissingen, Deventer, de Schrans (onderdeel gem'. Leeuwarderadeel)), Wageningcn, Enschede; ien de volgende tot de 2e klasse: Urk, Marken!, Sohierm Wnik ogl, Amel tnll, Te Sc elünlgj, Vi lani, Texel, Wieringen1, Boxtel,Veur, Epe, Culomboirgv Z:altJBo'm!mel, Zevenbergen, Bolsward, Zevenaar, Dragten (onderdeel gemeente Smal lingerl and)Soea- terberg (onderdeel gemeent,e Soiest), Aal tem Lonne- ker, (Ede, (torn) Leerdam, Oosterhaut, Beilen. D eomschrijving van het in de le klasse ge rangschikte gebiedsdeel der gemeente Velsen wordt: Velsen (onderdeel groot IJmuiden en het dorp Vel sen). De nieuwe regeling zal met 1 Augustus a.s. in werking kunnen treden. EEN RUSTIG GEWETEN. Een 17-jarig jongmensch bracht gisteravond een bezoek aan een bioscoop aan de Kruiskade, te Rotter dam. Tijdens de voorsteling viel hij in slaap. Het herhaalde aan- en uitgaan van het licht, de muziek van het orkest, noch het gestommel van het publiek, dat na afloop van de voorstelling de zaal verliet, vermochten hein te wekken. Het personeel sloot de zaak, zonder den slaper op te merken. Deze werd eerst vannacht half drié met stijfheid in alle .lede- maten wakker. De deuren waren op slot en hij zat j gevangen. Het gelukte hem bij het hek aan de straat- 1 zijde te komen. Daar heeft hij staan wachten tot ean j late wandelaar hem ontdekte. Deze heeft den diret^ teur van het theater uit bed gebeld en deze heeft j toen zijn bezoeker de vrijheid hergeven. NAMEN DER VOLTOOIDE ZUIDERZEEWERKEN. Be MinistOT van Waterstaat brengt ter kennis, dat voor de hierna genoemde voltooide Zuiderzee werken de daarbij vermelde aardrijkskundige namen zijn vastgesteld: het afwatering®- en scheopvaartka- naal langs de Noordhollandsche kust tusschen Van Ewijcksluis en Oost oever: Balgzandkanaalden langs dat kanaal aangeleiden nieuwen zeedijk; I blii en ha< jas va bu mi scl n! de E- sc w g< h b: zi v U

Schager Courant | 1927 | | pagina 2