Bifmenlaadseh Nieuws. De goede vangst der Haagsche politie. nlng, die als grondkapitaal noodlg ls en bovendien rich niet onbetuigd wil laten in een eventueel te kort, dat de exploitatie of exploratie zal opleveren, is dit voorstel door de betrokken tuindersorganisaties te aanvaarden. Nu het bovendien in de bedoeling ligt in Alkmaar oen kweokkas te stichten, voor hot kwoeken van do bonoodlgdo plannon, is aan oon noodxakelijko voorwaarde, die oorstgonoomd domonstratlobedrljf voor een goede functlonneortng noodlg lieoft, voldoen. Als intusschen do uitkomsten van het tegenwoordige tuindersbedrijf gelijken tred konden houden met die van de aardappelencampagne, zoöals deze de afgeloo- pen week waren, de tuinbouwers zouden geen be hoefte hebben aan het nieuwe. Het schijnt echter, dat verschillende factoren samenwerken om de prij zen dor aardappelen zoo best to doen zijn. Het bui tenland blijkt heel wat te kunnen gebruiken, wat al een machtige hefboom is tot opdrijving der prijzen. De heelo week door werden flinke prijzen voor onze Schotsche muizen besteed. Voor groote werd Maan dag f 15.60 tot f 17 per 100 KG. betaald, voor drielin gen f 7.10 tot f 10. Wel werd dit in den loop der week iets minder, maar toch bleven de prijzen best. Zater dag bleven de groote iet9 beneden den prijs van Maan dag, n.1. f 13.80 tot f 16.80, doch de drielingen waren duurder, n.1. f 8 tot f 12.90. Allicht dat dit moest wor den toegeschreven aan den geringeren aanvoer, ge volg van den onophoudelijken regen der vorige dagen, toen er weinig gelegenheid tot rooien was. Er werden deze week aanmerkelijk meer wortelen aangevoerd dan de vorige. De prijzen zakten wel met ongeveer f 1.50, maar toch was men over het verloop tevreden. Gemiddeld werd bij de f 8 gemaakt. Bloemkool, waarvan de aanvoer nog niet voel te be- teekenen had, noteerde f 16 tot f 18, een mooie prijs dus. Voor het eerst waren onder de aardappelen deze week ook schoolmeesters aanwezig. Ze brachten f 11.90 op. Vergelijken we de aanvoeren met die van het vorige jaar, dan merken we op, dat die der wortelen onge veer overeenkomen, doch dat er in 1926 omstreeks de zen tijd veel meer aardappelen werden aangevoerd. Op Vrijdag 25 Juni 1926 b.v. waren er 473000 KG. aan de veiling, nu op Vrijdag 24 Juni 200.000 KG. Dit be wijst wel, dat de aardappels (dit jaar later klaar zijn, en ook, dat het beschot niet zoo groot is. Evenals in andere tuinbouwstreken in Noordhol land is de stemming ter markt opgewekt en we ho pen van ganscher harte, dat dit zoo moge blijven. Vermelden we nog, dat de kour op de aardappelen de laatste week streng wordt toegepast, met de be doeling den ernst van goede sorteering te demonstree- ren, dan m^enen we weer het meest vermeldenswaar dige onzer veiling te hebben belicht. WINDHOOS TE WALCHEREN. Vrijdagmiddag trok een windhoos van het Westen naar het Oosten langs den Noordkant van de Zuid straat te Westkapelle, bij den vuurtoren ging zij naar het Noorden. Gelukkig bleef liet bij materieele schade aan schoorsteenen, daken enz., planken wer den opgenomen en over de huizen geslingerd, lot- seiing werdon hevige vuurstralen gevolgd door een ontploffing in de lucht waargenomen. De hoos werd vergezeld en gevolgd door hevige regenbuien. DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR DE ZEIL WEDSTRIJDEN VAN DE KON. MARINE-JACHT CLUB. De Koningin is voornemens, met de Prinses op 8 Juli de zeilwedstrijden der Koninklijke Marine- Jachtclub ter reede van Texel bij te wonon. AL TE DRIFTIG. Bij de marechaussee te Amstelveen is aangifte ge daan, dat de uitvoerder van een bouwmaatschappij aan de Fokkeriaan met een browning op eenige werklieden heeft geschoten, die zich niet spoedig ge noeg naar den zin van bedoelden uitvoerder van het werk verwijderden. De uitvoerder beweert, dat hij met een kinder pistooltje geschoten heeft, wat door ooggetuigen ont kend wordt. EEN RIJKE AMERIKAAN. Te Soest bestelde iemand, die zich als rijk uit Amerika gekomen voordeed en in een pension lo geerde, bij den rijwielhandelaar T. een eerste klasse heeren- en dame? Gazelle-rijwiel, Na een paar dagen vulde hij de bestelling aan met twee paar reserve banden, benevens een kinderzijspan bij de heeren- fiets. Hij wilde zoo spoedig mogelijk betalen toonde een cheque op de Twentsche Bank van 18.000 dollar. Hij verzocht inmiddels even een fiets 1 ter leen om in Baarn familie af te halen. Men gaf hem de fiets ter leen. Sedert verliepen eenige dagen. De rijwielhandelaar zoowel als de pensionhouder zitten o$ vreemdeling en geld te wachten. Dezer dagen word de aandacht van den Vreemde lingendienst aan het Hoofdbureau van Politie geves tigd op een advertentie, welke eenigen tijd geleden in enkele Haagsche avondbladen verscheen en waarin een persoon kennismaking vroeg met jonge dame, ten einde samen in verschillende vreemde talen te kunnen converseeren.Men kon op deze advertentie schrijven in de Fran&che, Duitsche, Italiaansche of Spaansche taal. Naar aanleiding van deze advertentie ontstond er tusschen den steller en een aantal Haagsche jonge dames, waaronder enkelen uit de zeer gegoede krin gen, oen correspondentie, in welke de steller zich nu eens letterkundigge, dan weer journalist noemde. De brieven waren meestal onderteekend met den naam: Felix de OBouvioli, terwijl enkele de onderteeke- ning van Felix de Bouvioli Cavalcabo (een oud-adel lijk Italiaansch geslacht) droegen. Hij woonde in een perceel aan den Stationsweg. Een en ander gaf de politie aanleiding eens een on derzoek in te stellen naar den Italiaanschen graaf en diens omgeving. Aan het gegeven adres trof men een vreemdeling aan, die zich uitgaf voor journalist en mede-redacteur van „De groote wereld", een z.g. mondain tijdschrift. Bij> informatie bleek echter, dat hij nooit tot de me dewerkers van „De groote wereld" had behoord. Aan het Hoofdbureau van Politie ontboden, gaf hij voor Karl Odermatt te heeten en Duitscher van ge boorte te zijn. Hij was ook in 'het bezit van een Duitsch paspoort en van een geboorte-akte ten zijnen name. Bij het doorzien van zijn bagage bemerkte de po litie tot haar groote verrassing, dat de paspoorten kwestie nog niet afgeloopen was. Zij vond n.1. in zijn koffers: een geboorteakte 03 naam van Felix Beigel, geboren te Zürich, '7 Juli 190C een pas, afgegeven door de Tsjecho-Slowaksche regee ring ten name van Felix Wepbach en voorts een pas, eveneens van Tsjecho-Slowakië ten name van Ernst Sandov. Het eigenaardigste was, dat op al deze passen en geboorte-akten het portret voorkwam van hem, die zich thans Odermatt noemde. Al zeer spoedig bleek, dat de pas afgegeven voor Ernst Sandov geheel en al vervalscht was. Alle hand tekeningen, alle stempels en inscripties, welke erop voorkwamen, waren valsch. Aanvankelijk trad Odermatt zeer brutaal op en eischte op hoogen toon zijn vrijlating, hetgeen hem echter geweigerd werd. Toen hij echter bemerkte, dat in zijn bagage de valsche papieren en passen ontdekt waren, begreep hij wel, dat hij het spel verloren had. Hij verklaarde te heeten Felix Belgel en een Pool van geboorte te zijn. Hoe hij aan de verschillende passen kwam, kon hij naar het oordeel der politie, niet voldoende ophelderen. Hij sprak wel van onbekende personen, die hem aan de passen geholpen hadden, maar elke nadoro aanduiding bleef achterwege. Een ernstig vermoeden bestaat, dat hij deel uit maakt van een internationale bende, dio een handel drijft in vrouwen en meisjes. Het schijnt, dat hij zijn bedrijf ook in de residentie wilde gaan uitoefenen, maar door de politie in de uitvoering van zijn voor nemen verhinderd werd. Het is dan gelukkig ook niet verder gekomen dan tot correspondentie met verschillende jonge dames. Do aangehoudene is naar het Huis van Bewaring overgebracht en daar ingesloten. De Vreemdelingen dienst heeft hem ter beschikking van den procureur- generaal gesteld om hem langs diplomatieken weg naar zijn land terug te doen brengen. De consul van Duitschland te Rotterdam en de consul-generaal van Tsjecho-Slowakië zijn van een en ander in kennis gesteld en ook in die landen zal een onderzoek worden ingesteld naar de wijze, waarop Beigel aan de valsche paspoorten is gekomen, HET DRAMA TE ZUNDERT. Naar wij vernemen, heeft do weduwe van den heer C. van Meer, te Zundert, die in den nacht van 10 op 11 Januari 1927 in zijn café te Zundert door eenige miarchaussées is doodgeschoten, den Staat der Nederlanden en de beide marechaussees J. F. Claassen en Ch. H. Coolen doen dagvaarden voor de Haagsche Rechtbank. Zij meent, dat de Staat der Nederlanden zoowel als de beide andere gedaagden ieder voor het geheel verplicht zijn aan haar te vergoeden de schade, welke haar door het overlijden van haar echtge noot tengevolge van'het optreden van deze mare chaussees is veroorzaakt. Zij vraagt daarom de ver oordeeling van gedaagden, met dien verstande, dat de een betalende, de ander zal zijn bevrijd, aan haar tegen kwijting te betalen een bedrag van f 50.000, zijnde f80.000 voor haar en f20.000'voor haar beide kinderen of baar te betalen tot aan haar dood of een volgend huwelijk een bedrag van f2000 per jaar .en aan elk der kinderen tot aan hun meerderjarig heid een bedrag van f500 per jaar. De zaak zal op 22 Juli a.s. voor de rechtbank te den Haag worden aangebracht.' Als advocaat voor de weduwe van Meer treedt op mr. L. van Gigh Jr. te Amsterdam. DE BIOSCOOPWET. Do Staatscommissie voor het bioscoopvraagstuk, door welke de Bioscoopwet is ontworpen, heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, op diens verzoek, advies uitgebracht over de uitvoeringsmaatregelen, welke die wet vordert. Naar wij vernemen, hebben de noodige ontwerp maatregelen, aan de hand van dit advies samenge steld, het departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw verlaten en ligt het in do bedoeling dat de Bioscoopwet op 1 Januari 1928 in werking troodt. EEN NIEUW TOESTEL VOOR DE K.L.M. Gisfcermorgem is vam het vliegveld Waalhaven te Rotterdam, de H.N.A.D.U-, een nieuw toestel van de Koninklijke luchtvaartmaatschappij giostart-, vooi- de eerste reds tnlaar Londen. Aan boord bevonden Als no. één op dew voordrachten rijn geplaatst: Jh. Wals te Den lip, D."Pauwn te Zumderdorp, D. Swart te Sohellingwoude, en J. Groot 'te Broek in Waterland (allen aflbr.) De dijkgraaf, de heer J. Versteeg te Monnikendam, die ook moest aftreden, la ook tuis eerste op de aanbeveling geplaatst. - OUDKARSPEL. De rekening van net onderling voerende over 1!&2G sloot met Oen nadoelig %aldo van f 108.07. De ontvangsten waren f 1342.20, en de uitgaven f 1510.271/2. O pde Boerenleenbank is geplaatst f 871.06; de omslag Was f 8,80 per koe. Er werden zes koeien onteigend, waarvan 1 gehetal afgekeurd. HARENKARSPEL. De heer J. Burger Jzn. is wederom tot burgemees ter dezer gemeente benoemd. WEER BELGISCHE PROPAGANDA-BILJETTEN. gavomd zijn n.1. eenige Belgen per auto rich oud-minister H. Ooïüin! niet rijhi gerin, de chef van' hot vliegveld' Schiphol, del heer H. Nioawenhuys en de gemeentelijke havenmeester te Amsterdam, de hoer Delearb; het toestel werd' bestuurd door dJeni piloot Sillevis van do- K.L.M. De H.N.A.D.U. is een twee motiorige Fokker, één dékker van hot type F VIII, het is hot eerste meeor- motorige vliegtuig., dat bij1 die K.L.M. in dienst is gestold. Hoewel met de éénj-motorige Fokkertoe atelllen in de« loop vanf do jaren al oeü gtroote 3 bruikszekerhoid was verkregen, blijkt toon, dat J reizende publiek maar toestellen, welke met meer motoren zij'n toegerust, vraagt, omdat vooral in de vam den leek, hot feit, dat boj het onklaar raken1 van eem motor, een noodlanding niet dade lijk noodzakelijk is, (eem. heele geruststelling betee- kent. Trouwens ook uit toohnisoh oogpunt beschouwd, blijkt op den duur aan meer mobocrigo toestellen wei de voorkeur gegeven te moeten worden. Bij1 eem toestel met eem motor moet deze machine wel in dien1 romp worden gebouwd. Het gevolg hiervan is, dat men in de kabime veel last van het trillen vam den motor kam- ondervinden. >Bij! een toestel met twee motoren worden de werktuigen op zij' van den romp geplaatst, het trillen1 kam dam voor de passa giers geen onaangename gevolgen hebfoén. B-ij de F VIII Zhni weer alle nieuwe etö deugde lijk gebleken veranderingen toegepast. Het ia mo gelijk 'gebleken- de oapaoitedtem vam de motoren op te voeren tot 5500 P.K. Zij'kunnen heb toestel een maximum' snelheid geven vam 200 K.M. per uur. De F Vila, het voorlaatste nieuwste type Kan de 19? K.M. halen. Do kruissnelheid van de F VIII bedraagt 170 K.M., tegen 160 vam do F Vila. De kabine biedt plaats voor ,15 personen; met eem F Vila kamden 8 passagiert worden' vervoerd. Een Toot voordeal van dit nieuwe' toestal' is bovendien, at, nu in den romp; geen 'ruimte voor da motor behoeft te worden' uitgespaard', een groote plaats ia vrij'giekoimieni voor bagage,. Zoodat de F VIII heel wat meer vracht kap vervoeren daal haam voorgang sters. Het vertrek van de H.N.A.D.U. had veel be langstelling gelokt. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Bij een der donderbuien, die Vrijdagavond over Zieeuwsoh Vlaanderen woedden1, trof dem bliksem twee; woningen van de Woniugbouwvereeniging in de Steenkamnlaam te Terneuzen en vernielde van het huis vam dem bloemist Broekhoven een groot deel van het dak. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Te Blerick slobg Vrijdagavond, tijdens een hevig onweer, de bliksem in eem houten noodwoning,* staande op het spoorwegterrein in de Spoorstraat, en bewoond door den heer Bauhaus, voorslager in -die smederij van de Ned!. spoorwegen. De woning brandde tot aan den.' grond af. Biels en telefoon palen,-in de nabijheid) liggend! en staand!, verbrand den gedeeltelijk. Het huisraad werd! 'geheel en al een' prooi der vlammen. De bewoners konden zich ter mauwemood redidem. HET BESTUUR VAN 'HET HOOGHEEMRAAD SCHAP „WATERLAND". In verband met vermindering van werkzaamheden hebben de Provinciale Staten besloten, dat heb aantal bestuurders^ van het Hoogheemraadschap „Waterland'' verminderd' Zal worden van- acht vier hoogheemraden en van zestien op tien ingelanden. 1 De tegenwoordige functionarissen moesten dus aftreden1, zoodat het verminderde getal kon!'worden gekozen. Tot hoofdingeland rijh nu onlangs benoemd me vrouw Koemande Boer te Buiksloot, S. 'Brouwer te Den lip, M. Diaaldier te/ Watergang, G. Pauws te Zumderdorp, G. Helming te Ramsdorp.d J. Pauws te Schellingwoude, K. Kroon te Monnikendam, H. Pronk Fz. te Broek te Waterland,' en j. Struving te Purmerland (als afgevaardigde van d'e Banna Pur- merend moet nog een hoofdingeland worden' 'geko zen, nu eten gehouden! jrieufmiug ongeldig is ver klaard) Deze nieuwe hoofd-ingeJam'den hebben thans in hun eerste vergadering de voordrachten samenge steld voor de benoeming (door de Koningin) van1 vier hoogheemraden'. ten op de fiets over de "grens gekomen en hebben iu de gemeente Weert (L.) op ✓verschillende plaat sen weer biljetten aangeplakt, waarop het volgiende te lezen stond: „Limburgers en Brabanders 1 Laat niet langer uw belangen opofferen aan de hebzucht dier Amsber- damsehe en Rotterdamsohe kooplieden; die alles doen wat in hun macht is om u te verdrukken en te venïederen. Wij, Limburgers |en Brabanders, die onder xüe immer grooteer wordende vmdrukMmg smachten, hopen!, dat al onze broeders, wanneer heb uur der bevrijding zal slaan; hand in hand «zullen gaan en allee opofferen tot het afschudden van dit ondrage lijke juk voor de bevrijding van godsdienst, land en volk, en weten zeker, dat 'de Belgenj waarvan wijl rijn weggerukt, gelijk een kind! vau zijn moeder, on's -Zullen steunen om ons uit de slavernij! te ben vrijden. Harten hoog, Leve Brabant en Limburg I j Meester Zijher toekomst." UIT DE DORPSGEMEENSCHAP GESTOOTEN. Uit lerseke schrijft men aan de N.Rt.Ort. Het gansohe dorp wa9 Zaterdagavond in rep en! roer. R., verdacht vam dep moord op Biersteker, huisvader van tien kinderen, moest voor de gram schap rijmer dorpsganooten op de vlucht. R., die den vorigem Dinsdag wegens g'abrek aan bewijs uit de voorloopige hechtenis is ontslagen, was voor dien kerberaadl de Gen. gemeente geroepen en gin'g daarheen, gevolgd dioor enkele personen. Dezen' wachtten voor d'e kerk zijh terugkomst af. Als een loopend vuurtjö ging ^dit/ door het dorp en weldra was de menigte daar tot 600 k 700 men- schen1 aangegloeid. Dadelijk na rijn terugkomst uit de vergadering werd er gejouwd -en geroepen: „Slaat hem dood! Steekt hem dood." Inmiddels waren ook dé burgemeester ien gemeen te- en1 rijkspolitie ter plaatse gekomen. Deze kopsden slechts met de grootste moeite verhinderen., dat R. aangepakt werd. R. vhumtbe in de buurt bij een zwager van hem in huis. Onderwijl groeide ae menigte nog steeds aan. De politie besloot, R. naar aijlni eigen woning te brengen. Dit ging. slechts met de grootste moeite, waarbij «die 'bejaarde burgemeester nog bijna onder den voet werd geloopen. Nu en (dan vloog er een steen door de lucht, maar R. 'bereikte ongedeerd1 Zijhi woning. Nog lang. bleef dé menigte daar staan. Toon eindelijk Js naohts alles rustig was beeft de olitiio R., die niet durfde blijven, per auto maar Irabamt gebracht, waar rijh vader woont. DIRKSHORN. Dat het weder voor den tegenwoordigen tijd wel buitengewoon mag heeten, kan mede blijken uit het feit, dat do Ringsloot alhier zoo boordevol is, als we haar nimmer voor dezen om. dezen tijd zagen. Alle gemalen in de omgeving zijn trouwens in wer king gesteld. BURGERBRUG. In verband met zijne benoeming tot brievengaar der, heeft de heer C. Besteman Pz. alhier, een woonhuis annex postkantoor laten reeds voltooid is en de vorige week dan ook in gebruik is genomen. bouwen, wat als zoodanig BROEK OP LANGENDIJK Vrijdagmiddag omstreeks half zes zou de smid, A. Dekker, eenige reparatie verrichten aan het huis van den heer Joh. v. d. Molen, hij het bestijgen dor ladder gleed deze vanwege de gladheid van het be ton onder uit, met het noodlottig gevolg dat D. naar beneden viel en met zijn hoofd op de steenen terecht kwam. Hevig kreunende van de pijn werd hij bij v. d. M. binnengedragen, waar hij buiten bewustzijn geraakte. Met een auto vervoerd zijnde, werd hij onder dokters behandeling gesteld. Liet de toestand zich eerst ernstig aanzien, later vernamen we, dat deze redelijk wel was en D. geen nadeeligo gevol gen ondervindt van zijn val. NIEUWE NIEDORP. In de te Schagen gehouden kampioenwedstrijden, uitgeschreven door H.N.K., behaalde onze dames gymnasüiekvor. „Hóbó" weer prachtig succes. In de ciriekamp dames (speerwerpen, hoogspringen en 80 M. hardloopen) behaalde mej. L. Butter den eersten prijs, terwijl zij ook van de 250 M. hardloopen den eersten pa-ijs op haar naam wist te krijgen. Da», werd. nog de' eerste' prijs behaald, itt de da mes estafette, 4 X 80 M., door de dames T. Beets, M. Floor, A. Floor en L. Butter. In de driekamp hee ren (polsstokhoogspringon, kogelstooten en 100 M. hardloopen) behaalde van de afd. „Hercules" de heer H. Peereboom -den tweeden prijiS. In oogenschouw genomen de vereenigingen, welke aan deze wedstrijden deelnamen, een reuzen pres tatie. Hulde voor deze wakkere turnsters(ners). WIERINGEN. Vergadering van den Raad der gemeente op Woens dag den 29en Juni, des namiddags ten twee uur. Agenda: I. Onderzoek geloofsbrieven nieuw-gekozen leden. 2. Notulen. 3. Mededeelingen en ingekomen stukken. 4. Voordracht tot regularisatie der uitgaven op de be- begrooting 1926. 5. Voordracht inzake het maaien van zeegras in 1927. 6. Voordracht tot overplaatsing van een onderwij zeres. 7. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. 8. Benoeming van een lid der Schattingscommissiè voor de Rijfcsinkomstenbelasting. BURGERBRUG. Vrijdag 24 Juni hield de Vereen, v. Ziekenhuisver- pleging haar gewone half j aarlij ksche vergadering in café Sportlust aan den Burgerweg. De voorzitter opende de vergadering met een har telijk welkom aan de opgekomen leden, en sprak er zijn afkeuring over uit, dat zoo weinigen een verga dering als deze, welke niet verplicht is, bezoeken, waaraan hij toevoegde, dat hoewel hij het eensdeels prachtig vindt dat het bestuur zooveel vertrouwen geniet, men daarin niet tever moet gaan, aangezien de zeer geringe opkomst, niettegenstaande de ruim 50 gezinshoofden, daartoe een uitnoodiging ontvingen, het zijne meening is, dat het niet zoozeer vertrouwen in de leiding, dan wel individueele gemakzucht is. men moet niet denken: ze zullen het buiten mij ook wel redden, en laten ze den enkeling die dan nog te goeder trouw opkomt, de kastanjes uit het vuur ha len. Volgens officieel program der agenda komt thans: Notulen en rekening van den penningmeester, welke als volgt luidt: Saldo op 1 Jan. 1927 f 285.07Va; ont vangsten over het le en 2e kwartaal 1927 f 08.53; uit gaven over het le en 2e kwartaal 1927 149.16; saldo per 30 Juni 1927 1 334.44%. Onder deze uitgaven zijn, zooals het verslag aan£ de kosten der verpleging van Cornella, dochter van P, Visser, welke van 10 tot en met 22 Jan., d.i. 13 da gen verpleegd werd, inbegrepen. Thans volgt verkiezing van bestuursleden, ton oer* stc de vacature Jb, Bellis, werd gekoton do heer C, Kok, ton twoedo do voorzitter, do heer R. Struif, welke wegens geringe opkomst bij acclamatie werd her kozen. Volgt behandeling van een voor kennisgeving aan genomen voorstel van den heer C. Kok, tot regle mentswijziging, betreffende vervoerkosten naar en/of van het ziekenhuis, tot een maximum van f 10, ook rechtens van toepassing to doen zijn indien het lid eventueel in het ziekenhuis mocht komen te over lijden. Dit voorstel werd met algèmeona stemmen aangenomen. Thans volgt een bestuursvoorstel tot reglementsaan vulling, zijnde de bepaling dat, voor een verzekerd gezinslid, zoo -dit den leeftijd van 18 jaar bereikt leeft en lid wenscht te blijven, een nieuwe zelfstan dige inschrijving wordt geacht plaats te hebben, waarvan de kosten volgens reglement fü.50 bedra gen. Dit voorstel wordt eveneens met algemeen© stem men aangenomen. Hierna rondvraag. Do keer Mors stelt voor om de prêrnie van don bode voor het aanwerven van 'n nieuw in -te schrij-' ven gezin, hetwelk slechts 6 cent bedraagt, te brengen op £0.50 per gezin. Dit wordt met meerderheid aan genomen, in dien verstande, datde hierna uit te go ven inschrijvingsregisters tegen betaling van 25 cent verkrijgbaar zullen zijn. Daar de rondvraag verder niets meer opleverde, sluiting. AUTO TE WATER. Zaterdagavond is op den hoek van de Kostverloren- kade en Jacob van Lennepkade te Amsterdam een luxe-auto te water gereden. De chauffeur wa9 met zijn meisje, zonder zijn patroon daarvan in kennis te hebben gesteld, een toertje :door de stad gaan «na ken in den vrijwel nieuwen auto. In de Kinkerstraat reed hij door onvoorzichtigheid een 65-jarigen man aan, die daarbij eenige minder ernstige kwetsuren opliep en in het Wilhelminagasthuis is behandeld. Het publiek schreeuwde den chauffeur toe, dat hij moest stoppen, doch deze gaf daaraan geen gevolg en reed in vliegende vaart de Kostverlorenkade af. Vermoedelijk werd hem het uitzicht door den zwaren regenval benomen; hij verzuimde althans, aan het eind van de "Kostverlorenkade gekomen, links den hoek te nemen om langs de Jacob van Lennepkade verder te rijden. Hij reed daardoor pardoes in het wa ter. De chauffeur sprong nog bijtijds uit den auto, maar het meisje ging mee het water in. -Door om standers werd zij spoedig gered en daarna in het Wil helminagasthuis van droge kleeren voorzien. De chauffeur was aan den haal gegaan en werd door de politie gezocht. De brandweer heeft met haar reddingstoestel, den auto, waarvan de ca'rosserie ernstig geleden had, uit het water gehaald. EEN VRIENDELIJKE AAP. Onlangs ontvlüchttè tijdens het verblijf vah het circus Ainar te Haarlem een aap uit deze inrichting. Zondagmorgen werd deze aap door een agent ge- vonden op het grasveld aan de Zaanenlaan in Noord- Haarlem. De aap had gedurende zijn verblijf in de vrije natuur zoo weinig de circusgewoonten ver leerd, dat hij voor den man in uniform het saluut maakte. Hij ging gewillig mee on werd voorloopig in het dierenasyl Fauna onder dak gebracht. „GRONINGEN*'. Onder presidium va.n den heer Jhr. K. F. Quarles van Ufford werd Maandag, 27 Juni jl. in het hotel' des Pays Bas te Utrecht, de jaarlijksche Algemeeno Vergadering gehouden van „Groningen", Alg. Onder linge Maatschappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee, in 1903 opgericht te Groningen, van 1921 af gevestigd te Utrecht. Uit^ het door den Directeur den heer F. F. Leo- pold uitgebracht rapport over 1926 bleek, dat 560 schaden, tot een gezamenlijk bedrag van'f204.914.01 werden vergoed. De reserve der Maatschappij bedroeg per 31 De cember jl. f 184.798.64^. Blijkons hiet rapport van de Commissie tot nazien der rekening en van den accountant, den heer A. Versteege, werd de administratie in orde bevonden. De aftredende commissarissen werd herkozen, licht, vrij* naar aanleiding dat heel Parijs schatert AUTO-ONGEVAL. Zaterdagavond ongeveer half negen uur heeft op den IHoenderlooschen weg nabij Ugchelen, gemeente Apeldoorn,- een ernstig auto-ongeva'l plaats gehad. De heer Van der Ven, uit Arnhem, reed in zijn luxe-auto den sterk hellenden weg af in de richting naar Apeldoorn; plotseling begon do auto te sliinge- ron, de heer Van der Ven kon het stuur niet meer meester blijven, en de auto reed naast don berm in het struikgewas tegen een boom. De beide inzittenden, vader en zoon, werdon ern stig gewond; zij werden, na door dr. Van den Brink, verblijf houdende in de Cesarea-stichting, verbonden te zijn, onder diens 'geleide naar Arnhem vervoerd. De zoon is het ergst gewond. De auto 4s zwaar beschadigd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur, vertrokken do heer J. D. Reinders, mede-directeur van do N. V. Oliefabrieken v.h. Reinders en Co. te Zwollo, en de commissaris van politie te Zwolle, do heer J. R. Derksema, met hun echtgenooten voor een autotocht door Duitschland. De heer Reinders chauffeerde zelf. Bij Xanten, een 20 KM. van Kleef, wilde de heer Reinders een wielrijder sparen, die plotseling voor den auto langs kwam, waardoor de auto slipte op den gladden weg en van den daar zeer hoogen weg over den kop naar beneden sloeg. De heer Reinders werd op slag gedood, mevrouw ReindersHHanckar werd zeer zwaar gewond, de heer Derksema kreeg een ernstige 'hoofdwond, mevrouw Derksema een schouderfractuur en ontvellingen. Het ongeluk gebeurde 's middags omstreeks 3 uur, De gewonden werden naar het hospitaal te Xanten vervoerd. De overledene was 2 Februari 1876 te Hoogezand geboren. VERBRAND. Gisteren was het vierjarige kind van den heer V. U Leerdam alleen in huis. Door het spelen met lucifers geraakte het in brand. Eer hulp kwam opdagen, was de kleine reeds met brandwonden overdekt. Het i! na weinige oogenblikken gestorven. DE VISSCHERS EN DE STORM. Men meldt uit Lemmer: Werden onze visscbers de vorige week tengevolg van den storm door het verlies van hun nettel zwaar getroffen, gisteren hebben velen opnieuv ernstige schade geleden doordat ze, aangemoeclig( door de gunstige berichten uit andere plaatsen, d nieuwe netten weer hadden uitgezet. Door den stom vah Zaterdagnacht en Zondag is van vele visscher alles opnieuw weggeslagen, zoodat ze wegens geld gebrek hun bedrijf zullen moeten staken, althans in dien ze niet worden geholpen. DURE VROEGE AARDAPPELEN. De voortdurende natte weersgesteldheid is va zeer ongunstigen invloed op den. vroege-aardappo aanvoer aan de Sneeker veilingen. Is het besch) al minder dan vorige jaren, door de voortduren< natheid kan men het gewas thans ook moeilijk u den grond krijgen en haalt de aanvoer dan o<3

Schager Courant | 1927 | | pagina 2