Boekhandel Trapman. Radioprogramma Het hooge loonpeil in de V.S. van Amerika. 1 SUEESWIJICKAARTEN' -Aa.iiII Binnenlandsch Nieuws. Voetbal. DE AMERIKAANSCHE VLIEGER BTRD. Voor de tweede maal in twee dagen tijde heeft een storm met plasregen nog op 't allerlaatst het vertrek van Byrd op zijn vliegtocht naar Parijs verhinderd. De bodem van het vliegveld was dermate doorweekt, dat het onraadzaam was, te beproeven om op te stij gen. Dit uitstel van vertrek wegens regen2wos temeer jammer, wijl de weerstoestana tusschen New York en New Foundland verbeterd was en 't vliegtuig, wa re 't in de lucht geweest tot aan 't eiland den wind achter zou hebben gehad. TWEEDRACHT BIJ DE ONTHULLING VAN EEN OORLOGSMONUMENT. Te Lier hebben zich Zondag bij de onthulling van een monument voor gesneuvelden ongeregeldheden voorgedaan. Trots het barre weer en hoewel een lid van de onder Franskiljonsche en Waalsche leiding staande Fedé- ration nationale des combattants aan de Vlaamsche oudstrijders beloofd had, dat ze, zoo ze aan de plech tigheid durfden deelnemen, evenals de Duitschers in 1914, in de Nethe zouden worden gegooid, waren er toch verscheiden honderden Vlaamsche oud-strijders met een vijftigtal Leeuwen vaandels opgekomen. Na dat do officieele plechtigheid onder bescherming van sterke politie- en gendarmerie-macht in den regen was afgeloopen en de Belgische vlag, die het monu ment bedekte, wa9 gevallen, wilden de Vlaamsche oud-strijders, die zich achter den officieelen stoet opgesteld hadden, een krans aan den voet van het monument leggen, maar spreken werd hun door gen darmerie en politie belet. Ward Hermans verzocht daarop zijn Vlaamsche makkers te knielen en luidop het Onze Vader te bidden, wat allen deden. Vervol gens mochten de Vlamingen toch defileeren, met wapperende vaandels. Toen het einde van den Vlaam- schen stoet in de straat was gekomen, waar het lokaal der Vlaamsche oud-strijders was gevestigd, werden de laatsten door de gendarmerie gechargeerd en wer den er eenige aanhoudingen gedaan. Later werden de Franskiljons en de Walen in de stad en in het station met de Vlamingen handgemeen. Er werd fel met stokken geslagen, eenige muziekinstrumenten werden vernield, maar overal zetten de anti-Vlaam- 'flche groepjes het ten slotte op een loopen en tegen den avond trad eindelijk de rust weer in. N. R. Ct AARDBEVING IN DE KRIM. Om drie uur hedenmiddag werd te Sebastopol en in andere steden in de Krim een aardbeving ge voeld, die vijf seconden aanhield en gepaard ging met een onderaardsch gerommel. Een groot aantal muren is gescheurd, in het gebergte ontstonden op verschillende plaatsen spleten. EEN AANSLAG IN RUSLAND. Orlow, de president van de militaire rechtbank te Moskou, is door een revolverschot gewond in het ge rechtsgebouw. De dader is gearresteerd. Zijn naam en de motieven van zijn daad zijn nog niet bekend. ZINOWJEW EN TROTZKI. De Moskousche correspondent van de „Köln. Ztg." meldt, dat het bestuur van de controle-commissie der communistische partij besloten heeft het voor stel te doen om zoowel Trotzki als Zinowjew uit het hoofdbestuur der partij te verwijderen. Omtrent de ten opzichte van Trotzki en Zinow jew voorgestelde maatregelen wordt, naar de Ber- lijnsche correspondent van het HblcL meldt, uit Mos kou verder bericht, dat de president van het cen traal comité der communistische partij heeft beslo ten in de aanstaande vergadering van het comité voor te stellen, Trotzki en Zinowjew van de leden lijst der communistische partij te schrappen, dit naar aanleiding van hun voortdurende overtreding van de partijdiscipline en hun onafgebroken opposi tie tegen de communistische partijpolitiek. CHINEEZEN-RELLETJES IN INDIë. Uit Batavia, 27 Juni. Op .een eilancl bij JUouw Zijn Chiiueozen, die werkzaam) waren; bij1 de proef tin- winming, in opstand gekomen. Van tevoren had don zij wapenen gesmeed. Zdj bedreigden den oon- troleur, die geassisteerd werd. dpor vier politiedie naren. Deze schoten echter mis, waarop' zb zioh te rugtrokken. Later is een brigade militairen opge treden, die negentig personen aanhield. Na afloop van: het onderzoek zijn acht belhamels vastgehou den en naar de hoofdplaats gezonden. STORM IN POLEN. In de Poolsohe provincie Krakau heeft een Zware storm gewoed, die veel sohade heeft veroorzaakt. Ln een conferentie, die gisteren op het departe ment van binnenlaudache zaken te Warschau plaats vond, werd medegedeeld, dat enkele dagen gele den in het district Nowogrotes door een windhoos 848 gebouwen, menschep werden gedood of 12 ge wond. Over een oppervlakte van 10.000 hectare met haar moeder en zuster in de "patio" en las romannetjes of zag slaperig de schaduwen voort kruipen over de gele muren. En toen werd dit vre dige even opeens tot herinerring, vage herinnering als aan oen vorig en onwerkelijk bestaan. Er kwam oen nacht, een nacht van schrik, die haar nog maan den later vervolgde in angstige droomen, een nacht, toen plotseling haar bed omringd was door sol daten. een nacht, toen op do binnenplaats het snik ken van haar moeder en de kreten van de bedienden werden gehoord en ze haar vader maar een gesloten rijtuig zag brengen en wegvoeren, bewaakt door de geheime politie en zonder dat ze een enkel woord tegen hem had mogen zeggen. Zoo waren de jaren in Willemstad gekomen, twee smartelijke jaren van onrustige, onophoudelijke be zorgdheid over den man, die geestelijke martelingen cn kleinzielige beleedigingen, lichamelijke kwellingen en vernederingen moest verdragen, die zijn ziel ver moorden en zijn geestkracht breken zouden. Voor de drie vrouwen was Rojas meer dan een gewoon echtgenoot en vader geweest. Hij was hun ridder, hun afgod, hun onuitputtelijke bron van le vensgeluk. De gedachte was hun bijna onverdrage- lijk, dat zij konden eten, slapen, werken en spelen, terwijl hij werd gestraft als een gemeenen misdadiger, levend begraven in een duffen kerker en niet in staat het werk voort te zetten dat hij zoo koninklijk ver richten kon. Zij ontvingen alleen den Consul, die zijn vriend was geweest en hen die ook bannelingen wa ren en in wier haat tegen Alvarez hun eenige hoop lag om hem ooit weer terug te zien. Maar de be vrijdingsplannen waren keer op keer mislukt en ze waren langzamerhand heel moedeloos geworden. Maar in de laatste -drie maanden was weer een nieuwe hoop in hun hart opgekomen en voor de jongste dochter tegelijkertijd een nieuw verdriet. Er werd gefluisterd dat er een revolutie werd voor bereid, die in de buurt van Valencia zou uitbreken, een revolutiepoging waar veel geld achter zat en die haar wijding ontving door de gebeden van het volk- De leider der beweging zou Pino de Voga zijn, die in verscheidene veldtochten aide-de-camp van Generaal Rojas was geweest, .die vele gunsten» van zijn chef had ontvangen en zeer aan hem gehecht was. Als deze opstand tegen Alvarez slaagde, zou Vega opper bevelhebber van het leger worden en zij zouden Ro jas bevrijden en hem tot president uitroepen. De vrouwen vonden de gedachte dat Rojas president zou worden, verschrikkelijk. Zijn leed was begonnen door dat hij een candidatuur voor het presidentschap had aangenomen. Alleen dè gedachte aan die positie en aan de wreedheden, die door den man die haar nu bekleedde, werden bedreven, maakte het ambt voor de drie dames Rojas tot een gruwel. Het eenige dat zij begeerden was hem bij zich te hebben; zij voelden dat daarvoor hen geen offer te groot zou zijn. Wordt vervolgd. ie het winterkoren gehöel verloren gegaan. Heelo bossohen werden ontworteld. In het dorp Stolpoe werd een knaap door den wfcqd opgenomen en 250 meter verder neergesmakt. Hij was op slag dood. De sohade wordt oti 5 millioenr zloty geschat. De regeoring heeft 400.000 zloty uitgetrokken voor de slachtoffers van de \ramp. BIGAMIE. Een merkwaardig geval van bigamie is voor het As sisenhof van het Oise-departement behandeld. Den 8en*October 1910 huwde de dertigjarige André Caille te Salency Elise Troussille. Tijdens den oorlog werd André gewond en in een hospitaal opgenomen. Toen hij bijna beter was, doch nog niet naar het front was teruggekeerd, huwde hij een tweeden keer met Marie Naturel. Uit dit huwelijk werden zeven kinde ren geboren. De eerste echtgenoote vernam wat er gaande was en diende een verzoek tot echtscheiding in. Toen deze was uitgesproken, hertrouwde ze op haar beurt Alles zou goed zijn gegaan, totdat een geldquaestie de gemoederen in beweging gebracht Het kwam tot 'n proces, waarbij André Caille door zijn eerste vrouw wegens bigamie werd aangeklaagd 1 Zij had echter niets meer in te brengen, want André was haar man niet langer. Hij werd dan ook vrijgesproken. BEGRAFENIS VAN FASCISTEN. Gisteren zijn twee fascisten, te Napels ter aarde besteld, die in New York veertien dagen geleden door anti-fascisten zijn vermoord. Het zijn Carisi en Ambrosoli. De lijken kwamen gisteren aan, waar na onmiddellijk de teraardebestelling plaats had. Alle zaken en winkels waren gesloten ten teeken van rouw. Duizenden belangstellenden woonden de teraardebestelling bij. De onderstaatssecretaris voor buitenlandsche zaken Dino Grandi voerde namens Mussolini het woord. JEUGDIGE VANDALEN. Toen te Oszweil bij Ludwigsburg een huiseige naar van zijn werk thuis kwam, vond hij zijn huisraad kort en klein geslagen. Aanvankelijk dacht men aan het werk van inbrekers, maar aldra ontdekte men dat drie meisjes van 4 tot 8 jaar hier hadden huisgehouden. Geen enkel schilderij aan den muur, geen portret in de lijst gelaten, van het servies waren twee borden gespaard gebleven, gor dijnen waren afgescheurd en kasten omgetrokken, de lampen waren stukgeslagen en de uitzet van de vrouw was verscheurd. Eieren waren in de keuken tegen den grond stukgegooid. Daarna hebben de kinderen alle mogelijke kleedingstulcken in doozen gepakt. Nog denzelfden middag zag een vrouw de kinderen met deze voorwerpen spelen en vroeg ze terug. De kinderen, die anders zeer ordelijk zijn, schijnen een in de glazenkast verborgen sleutel te hebben gevonden, waarmede zij de woning binnendrongen en zich aan eten en jongen wijn te goed deden. De wijn schijnt haar toen naar het hoofd gestegen te zijn en in dezen toestand hébben zij de vernieling blijkbaar aangericht. INBRAKEN. In het noorden van Berlijn zijn Zaterdagnacht en kele brutale inbraken gepleegd. Twee agenten van de bereden Schupo bemerkten te Tegel twee verdachte personen, die toen zij door de agenten werden aange sproken, niet minder dan 16 revolverschoten afvuur den. Het paard van een der agenten werd neergescho ten. De aanranders ontkwamen in de duisternis. Een paar uur later werd ingebroken in de villa van een koopman te Hohenneuendorf, door twee mannen wier uiterlijk met dat van de misdadigers te Tegel overeen kwam. Met revolvers in ed hand' drongen zij de slaap kamer van de villa waar het echtpaar sliep, binnen. Weinige oogenblikken later verdwenen zij met een kostbare buit. Tevergeefs had de koopman nog ge tracht zich tegen hen te verzetten; daar de vrouw echter luid om hulp riep, gingen de bandieten er van door, om onmiddellijk daarop in te breken in een nabijgelegen herberg, waar zij sigaren en cigaretten en een bedrag aan geld buitmaakten. Vandaar trok ken de 'mannen naar Bergfelde, waar zij de woning van een beambte binnendrongen; ook hier werden man en vrouw met revolvers bedreigd. Zij moesten de weinige voorwerpen van waarde die zij bezaten, af staan; toen zij de spaarpenningen van het echtpaar wilden meenemen, begon de vrouw zoo bitter te wee- nen, dat de eene inbreker tot zijn kameraad zei: „geef haar het geld terug!".wat ook geschiedde. Daar op verdwenen zij in de richting van Hernsdorf. EEN MONSTER-PROCES TE PRAAG. Het onderzoek tegen de kannibalistische Zigeuners uit Moldavië is gesloten. Het proces zal in het begin van den herfst voorkomen, en het grootste zijn, dat ooit is behandeld. De acte van beschuldiging zal on geveer 4000 bladzijden tellen; 30 personen zijn in staat van beschuldiging gesteld. Behalve vijftien moorden, al dan niet met kannibalisme verbonden, is hun een lange reeks beroovingen en inbraken ten laste gelegd. De behandeling van het proces zal naar schatting twee tot drie maanden duren. ACHT MENSCHEN DOOR DEN BLIKSEM GE TROFFEN. Gisteravond scholen acht menschen bij Lewisham tijdens een onweer onder een iepeboom, toen de blik sem tusschon hen insloeg en allen bewusteloos neer vielen. Zij werden naar een ziekenhuis gebracht, waar twee, een jongen van tien jaar en een meisje, in een zeer ernstigen toestand bleken te verkeeren. De anderen 'lijden aan een zenuwschok en hebben brandwonden gekregen. De menschen die in de buurt wonen, zeggen dat zij een vuurbol boven den boom gezien hebben. De boom is alleen van onder wat afgeschilferd. PETROLEUMRRAND IN CALIFORNIë. Uit Longbeach (Californië), 27 Juni. Ten gevolge van een brand, die gisteravond woedde in de petro- leumvelden van Alamitos Heights, zijn vijf petroleum- putten vernield, alsmede de installatie van eenige an dere. De schade wordt op een millioen dollar ge raamd. De brand is gebluscht. VRIJGESPROKEN. In Februari heeft mevrouw Grosavescu, naar men zich herinneren zal, haar man, den bekenden tenor Trajanus Grosavescu van de Weensche opera, dood geschoten uit ijverzucht, omdat hij betrekkingen on derhield met een andere vrouw. De vorige week heeft zij daarvoor terecht gestaan. Er bestond voor deze zaak te Weenen een geweldige belangstelling en het publiek leefde zoo mee, dat het zich af en toe niet van goed- en afkeuring kon onthouden en de presi dent een paar malen met ontruiming van de zaal heeft moeten dreigen. De vrouw bekende haar daad, doch verklaarde gehandeld te hebben in een oogen blik van zinsverbijstering. Uit de behandeling van de zaak bleek, dat de vrouw een mannelijk karakter had en de tenor eer een vrouwelijken aard. Zijn gebrek aan standvastigheid had meermalen aanleiding ge geven tot moeilijkheden in het huwelijk. Een mis kraam, waaraan haar man in zekeren zin schuldig was, en zijn voornemen om met een andere vrouw naar Berlijn te gaan, hadden de vrouw aanleiding tot den moord gegeven. De psychiaters, die als deskundigen gehoord wer den, verklaarden, dat de vrouw erfelijk belast was, terwijl ook de man ernstige afwijkingen vertoonde. Het huwelijk tusschen hen beiden moest vroeger of later op een ernstige botsing uitloopen. Het O. M. eischte vari de jury, dat zij de vrouw schuldig zou verklaren aan moord of althans aan doodslag. De jury achtte haar schuldig aan doodslag, doch nam tevens aan, dat zij in een aanval van zins verbijstering heeft gehandeld. Vandaar dat vrijspraak volgde. BUITENLAND SCHE REIZEN ALS PRIJZEN TAN EEN LOTERIJ. Wij hebben al eens gemeld, aldus de N.R.Ct., dat de Aviachim, het genootschap tot bevordering van de luchtvaart cn de chemische oorlogsrüddelen, een groote loterij heeft gehouden, waarvan de opbrengst moet dienen ter bevordering van de luchtvaart. Doze loterij is een groot succes geworden. Do prijzen be stonden in buitenlandsche reizen, waarbij de win naar hun passen en hun reis gratis kregen en boven dien 15 roebels daags bij verblijf in Europa en 25 roebels bij verblijf in Amerika, waarbij dan nog voor de boeren 100 roebel 's maands kwam voor het gemis aan verdiensten. Arbeiders, bedienden en soldaten hadden dit niet noodig, daar zij verlof konden krij gen met behoud van bezoldiging. De animo voor bui tenlandsche reizen was zoo groot, dat het half mil lioen loten dadelijk uitverkocht was. Dit is verklaar baar als men bedenkt, dat een visum voor een bui tenlandsche reis 200 d 400 roebel kost en d^t het slechts sporadisch wordt' verleend, terwijl een prijs in deze loterij een gratis visum waarborgde. De reis- lustigen kunnen nu echter gerust zijn. Het succes van dit half millioen loten, heeft geleid tot het besluit van het uitschrijven van een nieuwe loterij, weer met buitenlandsche reizen als prijzen en ditmaal met drie millioen loten! Als het zoo door gaat is straks elk sowjetonderdaan tenminste eenmaal in zijn leven bui tenslands geweest Er bestaat in den laatsten tijd in Nederland groote belangstelling voor de hooge loonen, die in de V. S. van Amerika gelden, en het is zeer zeker van be lang eens na te gaan, wat wel de feitelijke oorzaak van deze hooge loonen is. Inderdaad heeft de me chanisatie in Amerika zoo'n vlucht genomen, dat men hoe langer hoe meer het ideaal benadert om met de geringste opoffering het grootste resultaat te verkrijgen. Wanneer dit echter de eenige reden zou zijn van de welvaart in Amerika, dan zou het ongetwijfeld gemakkelijk zijn om ook een zoodanige welvaart in Nederland te voorschijn te roepen. Er zijn echter tal van andere redenen. In de eerste plaats is Amerika zeer dun bevolkt. Er wonen ongeveer 18 menschen op 1 K.M.2 tegen 200 in Nederland. Door de emigratie-wetten, waar aan streng de hand wordt gehouden, wordt er ver der voor gezorgd, dat zoo weinig mogelijk vreemde lingen binnen komen. Daarbij komt, dat binnen het uitgestrekte gebied der V.S. een geheel vrij handels verkeer bestaat, zonder dat dit wordt belemmerd door tolmuren en tarieven, zooals de Europeesche landen deze vooral in de laatste jaren hebben inge steld. Massaproductie en groot-bedrijven als in de V.S. zouden in Europa alleen om die reden al niet mogelijk of althans zeer moeilijk zijn. Doch boven al is de groote welvaart dn de V.S. een gevolg van de natuurlijke rijkdommen. Terwijl in de V.S. 1/15 van de geheele wereldbevolking woont, bezitten zij de helft van do geheele wereld-goudvoorraad, Ytk 1/3 van de geheele bodemproductie; de katoenoogst is 3/5, de steenkolenproductie 2/5, de petroleumproduc- tie 3/4, de koperproductie meer dan de helft, de graanoogst K en de maisoogst 3/4 van de totale we reldproductie. Dat verder de grooto wereldoorlog in de V.S. geen windeieren gelegd heeft, blijkt uit het feit, dat, ter wijl vóór den oorlog de V.S. aan Europa 4 milliard dollar schuldig was, Europa thans een schuld van 5 milliard dollar aan de V.S. heeft. Wanneer men dit alles ziet, dan behoeft men er zich niet over te verwon deren, dat er in de V.S. een welvaart heersebt aft wellicht nooit tevoren. Tengevolge van die welvaart is het verbruik van verschillende goe deren zeer sterk toegenomen, hetgeen nog werd bevorderd door all mogelijke systemen om dit ver bruik te prikkelen. Volgens betrouwbare gegevens wordt 86 van de gewone vcrbruiksartikelen op af betaling gekocht. Van 3 milLiard dollar, waarvoor ln 1925 auto's gekocht werden, werd slechts 1 mil liard direct betaald, enz: Dit alles is misschien mo gelijk bij een welvaart, als in de V.S. heerscht. Wan neer men het in ons land zou toepassen, zou het ongetwijfeld fataal werken, Nederland is betrekke lijk arm aan grondstoffen en is aangewezen op den ruilhandel met het buitenland. Het moet zijn pro ducten daarom maken voor een prijs, die met den buitenlandschen kan concurreeren. Een kunstma tige opvoering van de consumptie zou in ons land direct tot achteruitgang der bedrijven en tot werk loosheid voeren. Wij moeten er allereerst in slagen onze productie op te voeren. Dan zal een verhoogde welvaart ongetwijfeld ook niet kunnen uitblijven. ELK AUTOMOBILIST MOTORWIELR'JDER .Eh WIELRIJDER SCMAFFE ZICM AAM! II PROVINCIEKAARTEN van NED A 90 Cts r. KAART ATLAS VAM NEDERLAND MET REGISTER a F, 1.50 AKATLAS vah NED.FO.ÖO uiroi j.A.swee»wuK bussuh Voorradig in Schagen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Klaasje,*'dochter van J. Hooiveld en van H. Veldhuis. Durk, zoon van J. Bakker en van T. Hellinga. M'edke, dochter van A. Gijsbertsen en yan G. Visser. Ondertrouwd: Leonardus Vermaat, oud 20 jaar, machinist, wonende te Velsen en Evertje Wouden berg, oud 28 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Getrouwd en overleden: Geene. OUDE NIEDORP. De collecte alhier, gehouden ten behoeve voor het „Tebuis voor aleenstaande blinden" te Wolfhezen, heeft opgebracht f39.40. DE KOSTER KWAM TE VROEG. In de R.K. Kerk in de (Chassóstraat te Amster dam, asijn vier offerblokken geledigd. Er is ook een) houten geldkist opengebroken. De inhoud) daar van1 is grootendeels ontvreemd.. In een biechtstoel is het geld uit deze kist teruggevonden, gewikkeld in een kleed van een- misdienaar. De dader is ver moedelijk, doordat de koster gistermorgen een 'uur vroeger dan gewoonlijk in dé kerk kwam, gestoord en toen gevlucht). NOODLOTTIGE TWIST. In een perceel in do Jaoob Oatsstraat te 's-Gra venhago is Vrijjdagavond twist ontstaan tusschen den bewoner, den 25 jarigen F. W. E. en diens stiofzoon, den 19-jarigen 0. A. K. 1 De twist liep zóó hoog, dat de zoon een hamer greep en er zy'n stiefvader mede op het hoofd sloeg De man zakte Tneen en verloor een oogenblik het bewustzijn. Het bleek later eohter, dat zijn verwondingen niet van ernstigen aard waren, zoo dat opname in het ziekenhuis niet noodzakelijk was. Toen de jeugdige dader de gevolgen van zijn onbesuisdheid^ zag, liep hij het huis uit. Hij is tot heden daar niet teruggekeert. OUDKARSPEL. De uitslagen; van de j.1. 'Zondag op het D.T.S.- terrein gehouden serie*- en nedorlaugwedstrijdeu zijn als volgt: i S.V.V. II (Helder) Schoorl T met 20 in het voordeel van Helder; D.T.S. 'Hl Nieuwe Niedorp II niet doorgegaan;; Assendelft HRood Wit II uit Alkmaar met 2—0 in het voordeel van Assendelft, omdat de Alkmaarders weer eens de aardigheid hadden om weg te blijven. D.T.S. I speelde in: Alkmaar een' nedaallewedr sfcrijd tegen N.A.V.V. I, met ials resultaat 62 in het voordeel van D.T.S. 1 Woensdagavond speelt D.T.S. I tegen een Alo- mariaroombinatie. In deze combinatie spelen o.a. ïrféU vJlan Elfrink «n Hartland, met nog eenige 1© en 2e elftalspelers. Daar »wa hier reeds eerden denB lfden wedstrijd geh id hebb?n en D.T.S,. zioh dan steeds v. haar beste Zijde heeft laten kennen, ge loeven we d;at ook nu weer beu mooie wedstrijd te verwachten is 11,20 8,50 12,35 12,50 1,20 Voor Dinsdag 28 Juni. DAVENTRY 16(00 M.) Het Daventry kwar tiet. HAMBURG- (392 M.) Morgenomroep. HILVERSUM Lunchmuzdek door het Arnro Lunch-Trio. PARIJS (1750 M.) Orkest van Radio Paris. LONDEN, Daventry Concert door het Viotor Olofexiet Medewerking van golis- 21 4,50 5,00 5,05 5,20 M.) Orkestmuziek uit 120 LANGENBERG (469 M.) Concert door het orkest van' de Rarmensobe Schu-Po.' MADRID (373 M.) Concert door heb orkest „Artys'l, BERN (411 M.) Orkestmuziek. FRANKFORT (42S M.) Kinideruurtio. BERN (411 M.) Concert. STUTTGARfT (380 M.) Concert door het sta- tiousorkost. MILAAN (316 M.) Orkestmuziek. KONINGSBERGEN (329 M.) Concert. FRANKFORT (423 M.) Operamuziek. LEIPZIG (366 M.) Namiddagconoert door d© Dresdner Radio-kapel. HILVERSUM (1050 M.) Vooravondconoert dcor heb Anro-orkesb, onder leiding van, Nioo Troep,' met medewerking van Barend Ran den (piano). PARIJS (1750 M.) Radio Paris Concert met medewerking van Trio en solisten, o.a. Marche Zingare, Sonate van Sohubort (viool) BERLIJN (484 M.) Het Sbemerorkest. BRUSSEL (509 M.) Dau-iuuzi,; k. LANGENBERG(469 M.) Concert met mede wei king van solisten. ABERDEEN (500 M.) Concert door heb Octet. BIRMINGHAM 0 het Princefe cafe. GLASGOW (405 M.) Orkestmuziek. HILVERSUM (1050 M.) Engelsohe les. LONDEN, Daventry The Londen Radio Danoe Band. LONDEN, Daventry Liederen van Grieg. HILVERSUM (1050 M.) Katholieke Radio- Omroep. BRUSSEL (5509 M.) Arondooncert. LONDEN, Daventry Operettemuziek. KöNIGWUSTERHAUSEN 1250 M.) Uitzen ding van het concert op de Duitsche Thbuter- tento'vnfltelling te Maagdenburg. LANGENBERG (469 M.) Orkestmuziek. STOCKHOLM (455 M.) Orkestmuziek. PARIJS (1750 M.) Avondconcert. PARIJS (Pet, Par. 340 M.) Orkestprogramma MUNCHEN (535 M.) Orkestmuziek. PRAAG (349 M.) Populaire muziek. ,35LEIPZIG (366 M.) Dansmuziek. ,50 LONDEN, Daventry Dansmuziek. Voor Woensdag 29 Juni. HAMBURG (392 M.) Morgenomroep. DAVENTRY -(1600 M.) Het Radoi-kwartot HILVERSUM (1050 M.) Het Lunchtrio van den Anro. PARIJS (1750 M.) Concert door het orkest van Radio Paris. LONDEN, Daventry Concert door Ca nule Couturiers Orohestra. LANGENBERG (469 M.) Orkestmuziek. MADRID (373 M.) Orkestmuziek. BERN (431 M.) Orkest. BERN Orkest. DAVENTRY Verslag' van de tenniswed strijden te Wimbledon. MILAAN (316 M.) Heb Kwintet. STUTTGART (380 M.) Middagconcert. PARIJS (1750 M.) Solisfcenoonoert BOEDAPEST (555 M.) Uitzending van da waarnemingen van de zonsverduistering. BERN (411 M.) Orkestmuziek. HAMBURG (392 M.) Thé-dansant van het Hotel Atlantic. Kapel A. Greve Jr. HILVERSUM (1050 M.) Vooravondoanoert J door het Anro-orkest, onder leiding van Nioo Troep. BARCELONA (325 M.) Het Radio-kwintet. BERLIJN (484 M.) Liiederenoomoert. BIRMINGHAM (3267 M.) Paul Hommer en zijn orkest. HAMBURG (392 M.) Namiddagconoert. LONDEN, Daventry prgelooncert. LONDEN, Daventry Liederen van Grieg. WEENEN (517 M) „De bar.bier van Sevilla" LONDEN, Daventry Variété-programma. HILVERSUM Kurhausooncert Uit zending van het Kurhaus te Soheveningen, uit te voeren door het Residentie-orkets. BRUSSEL (509 M.) Orkestmuziek. LEIPZIG (366 M.) Operettemuziek. MANCHESTER, 384 M.) Orkestmuziek. OSLO (462 M.) Concert. PARIJS (2650 M.) Eiffel 'Cönioerb. ZURICH (509 M Kamermu-dekprogramnia* PARIJS - (1750 M.) Avondconcert. PARIJS (478 M. PTT) Gala-concert. MILAAN (316 M.) Fragmenten uit viata". LONDEN, Daventry Kamermuziek. HILVERSUM Persberichten. HILVERSUM Dansmuziek door Danskwartet. DAVENTRY Dansmuziek. 8,50 11,20 12,35 12,50 1,20 1,25 2,20 3,20 4,20 4,35 5.05 5,20 6,00 6,20 6,35 7,35 7,50 8,05 8,15 8.50 9,05 9,20 10.00 10,15 10.30 11,20 „Tra- het

Schager Courant | 1927 | | pagina 6