Purol bij doorzitten en stukloopen der Huid, Radioprogramma GEMEENTE PETTEN. Ontzettende overstroomingsramp in Saksen. Marktberichten. mooie weer en de keurige aankleeding van den tnin een recht gezellig en ongedwongen aanzien. Er werd met aandacht en belangstelling geluisterd, er was, ue groote verzameling in aanmerking genomen, vol doende stilte, en ieuere vereeniging werd beloond met i-cn hartelijk dankbaar applaus. Wei voldeed de eene vereeniging meer dan de an der, doch hierover zullen we geen oordeel uitspre ken, dat is de taak van de jury, die in een gemoti veerd rapport haar opbouwende critiek over iedere vereeniging zal geven. Toch zouden wij willen op- nierken, dat de eene vereeniging veel gelukkiger was in de keuze van haar nummer dan de andere. O.i. houdt een groot deel der vereenigingen er geen voldoende rekening mede, dat de uitvoering wordt gegeven in de openlucht Do pianissimo-uitvoering die de liederen van vele vereenigingen vereischt, is minder geschikt en dankbaar voor eone weergave in de openlucht, dit veroorzaakt, mede doordat veie koren betrekkelijk klein zijn, dat de zang niet ge noeg doorklinkt on vele bezoekers er niets van ver nemen. Dit is o.i. wel een voornaam punt, waar vele koren rekening mede rhoetên houdon, Wat mooi on dankbaar i« in eone Kaal. in nog veere van geschikt voor buiten. Een groot genot verschafte ons het „Wognums Zangkoor", Directeur de -heer D. Saai Wz., dat van het ..Driekoningenlied" en van Bellotje" schilde rijtjes van vertolking maakte en- een harmonie van tonen, welke een lust was voor de ooren en het ge moed. De heer Saai Junior drukt op waardige wijze de voetsporen van zïjn beroem/den vader en het nieu we Wognumsche koor volgt met eere de groote tra ditie der „Wognummers", die roem en eer behaal den in binnen- en buitenland. Als welkome afwisseling in het programma deed <ïe Schager Orchestvereeniging, onder directie van den heer Hovenier, zich met een tweetal nummers hooren; "het publiek was hier zeer dankbaar voor. De middaguitvoering werd besloten met een tweetal njooie nummers door Behagen'» Harmoniekapel on der directio van den heer Dol. Ook dit was als af wisseling goed gezien. Nu hadden koren en publiek ©enige rust, doch niet lang, want te halfzeven ^erd de zang voortge zet en tradon ppnieuw verschillende koren op. Na dat de laatste vereeniging zich had laten hooren, volgde ter aanvulling nog een samenzang van oen drietal koren, die onder leiding staan van den heer Jb. I. Hovenier, n.1. Winkel, N. Niedórp en Sohagen, die gezamenlijk het „Driekoningenlied" uitvoerden, daarna kwam Schagen's Harmoniekapel en de Schager Orchestvereeniging weer op het podium en het was voor de groote menschenmenigte, die dezen prachtigen zomeravond in den Tuin doorbrachten, eon zeer welkome mededeeling, die de heer J. Schoorl Pz. als voorzitter der Tuincommissie deed, nl. dat de Orchestvereeniging en de Harmoniekapel extra-nummers zouden ten beste geven. Dit kwam zeer mooi van pas, want schier niemland dacht er aan,om zoo gauw zijn aangename zitje in den Tuin te verlaten. Maar aan alles komt een eind, en zoo stroomde weldra de Tuin leeg en verspreidde het uitgaande publiek zich over Schagen's straten of naar de Bioscopen of naar de danszalen en behoorde dit Zan- gorafecst wöer tot het verleden. Het feest is prachtig geslaagd on wij vertrouwen dat het Bondsbestuur op een succes'vollen dag kan terugzien. De uitvoering als zoodanig is uitmuntend geslaagd, er was ambitie en animo zoowel bij do- deelnemende vereonigingen al» bij hot publiek, zoodat er zeer zeker eon goede propaganda Is gemaakt voor den koorzang. Daarbij eon druk bezook, eon voorbeeldige regeling, orde en regelmaat «schitterend weer: alles kon niet beter zijn. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffonde het postkantoor Schagen, over de maand Juni 1927. Aan dit kantoor word, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f6.169.71, en terugbetaald f 6.854.16. Dorhalve minder ingelegd dan terugbetaald f684.46. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 7. Door tusschonkomst van dat kantoor werd ter Di rectie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f3000 en afgeschreven f1200. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 1800. MUZIEKTUIN. Wij vestigen gaarne de bijzondere aandacht van allen op hot concert, dat Woensdagavond in den Mu- ziektuin zal plaats hebben. Dan treedt de Koninklijke Marinekapel -van Den Helder, onder directie van den heer Loistikow op. Dit wordt als eon buitenge woon concert aangekondigd, dus als een extra-uitvoe ring. Maar het is in tweeërlei opzicht buitenge woon, n.K ook uit muzikaal oogpunt. DéArom vestigen wij er de speciale aandacht op, opdat nie- .mand deze etra gelegenheid om een buitengewoon mooi concert te hooren, in een schoone omgeving on naar we mogen hopen begunstigd door prachtig zo merweer, late voorbijgaan'! De Tuin zij vol Woens dagavond. ONVERSTANDIGE MENSOKENl Op den dag van het Zangersfeest werden weder 10 personen bekeurd wegens gemis van een rijwiel plaatje. Ook werd tegen een motorrijder proces verbaal opgemaakt wegens een te lage gewichtsopga- ve van zijm moto* voor da wegenbelasting. Dat zal geld kosten. ILB.S.-BE VORBERIN GEN. Bulten de reed» genoemde jongelui wouden rog onze gemeente en omgeving aan de H.B.S. te Alk maar bevorderd: uit Schagen: 'M. Velders van de le naar de 2e klasse. N. Rezelman idem; Schagerbrug A. N. P. Nap. van de 4e naar de 5e klasse. Marie Swarthof. aldaar van de 3e naar de 4e klasse; H. Smit, aldaar, van de 2e naar de 3e klasse; Wieri- gerwaard: A. Haringhuizen van de 3e naar de 4e klasse; Anna Paulowna: C. Geertsema van de le naar de 2e klasse; St. Maartensbrug: M, Biaauw van de 3e naar de 4e klasse. FIETS ONTVREEMD. Het rijwiel van den heer A< H,, dat hij1 voor het pakhuis van de firma M. had neergezet, is verdwe nen. Maandag is dat gebeurd en Dinsdagmorgen was de fiets nog niet terecht. Men vreest, dat da fiets gestolen is. HUIS VERKOCHT. Het burgerwoonhuis aan de Laan, eigendom van en bewoond geweest door wijlen den heer C. Rogge veen Cz., is, naar we vernemen, gekocht door den heer J. Denijs. POLITIE: Verloren: een portemonnaie, twee rijwielplaatjes. Gevonden: een rijwielplaatje. i GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Adrianus Sijvert zoon van Pieter Blokker en van Sijtje Pagano. Catharina Margaretha, doch ter van Jacobus Antonius Lieshout en van Katriena Weber. Overleden: Mart ja Witta, oud 51 jaren, weduwe van Cornslis Zajlm. Advies der Commissie als bedoeld. artikel 181 der Gemeentewet, inzake het ontwerp van Wet tot vereeniging der gemleenten Petten en Zij po* De Commissie bestaat uit de navolgende personen, die ingevolge wettelijke bepalingen en op de daarbij aangegeven wijze zijn gekozen den 18 Mei 1927, n.1. D. Geensen, J. J. d® Rapper, P. Schager, C. Vriesman, W. de Beurs, W. Jongerling, en S. jWiersma en ver gaderde op 29 Juni 1927 voor een algemeene bespre king van het Wetsontwerp en op 9 Juli 1927 tot defi nitieve vaststelling van haar advies, in beide geval len onder voorzitterschap van den Burgemeester van Petten. In het algemeen betreurt de Commissie het, dat de gemeente Petten, welke «door de eeuwen heen een zelfstandige gemeente is geweest, thans die zelfstan digheid zal worden ontnomen, en de Commissie heeft naar aanleiding van den aanhef van het Wetsontwerp „Alzoo wij in overweging genomen hebben, dat het wenschelijk ia de gemeenten Zijpe en Petten te ver- eenigen", zich de vraag gesteld wat kan „die wen- 9chelljkheid" hebben veroorzaakt, en dan meent zij te moeten aannemfcn, dat die wenschelijkheid moet wor den gezocht in de financieele moeilijkheden waarin Petten is geraakt, njoeilijkheden, die wel ernstig zijn, doch nog lang niet zooals bij enkele andere gemeen ten het geval is. Vervolgens stelt zij zich de vraag, „zijn die moeilijkheden een gevolg van wanbeheer, of is daarvoor een andore oorzaak?" en dan ziet zij het eerste gedeelte dier vraag al onmiddellijk weer legd) en het tweede gedeelte dier vraag ggeft haar als antwoord, dat daarvoor als oorzaak is aangewezen het doen van verschillende uitgaven voornamelijk buiten den wil van Petten's bestuur. Uitgaven nog herinnerende aan de moeilijke jaren der Distributie en uitgaven door regeeringsmaatreglen opgelegd, als 'daar zijn: Het opvoeren van salarissen, die, hoo gaarne den ambtenaren ook gegund, de draagkracht te boven gaan. Bijdragen voor leerlingen uit deze gemeente, die onderwijsinstellingen, als H.B.S. en Ambachtscholen in andere gemeenten bezoeken. Aandeel in het subsidie ingevolge het Werkloos heidsbesluit 1927, als gevolg van de bijna uitsluitend georganiseerde arbeidsbevolking. Alle uitgaven waartegen een beperkt belastbaar inkomen, naar redelijkheid zoo zwaar mogelijk be last, tekort moet schieten, en men eerder een bil lijke- bijdrage had verwacht van die zijde, die deze uitgaven had opgelegd. De Commissie beschouwt het als een straf voor Petten, dat het zijn zelfstandigheid zal moeten, ver liezen, en waar dit zal zijn tengevolge van toestanden waarin Petten's bestuur niet de beslissing heeft ge had, doch welke van bovenaf zijn opgelegd, en nog zwaarder ziet zi| die straf als wordt nagegaan, dat in hot wetsontwerp aan de vereonigde gomleonte'ge legenheid wordt gegeven nog een reeks van jaren, immers tot 1 Mei 1944, de ingezetenen van Petten ex tra zwaar te belasten, met het opbrengen van wacht gelden voor de; tengevolge der opheffing ontslagen ambtenaren, hetgeen zij als een onbillijkheid on groo te onrechtvaardigheid ziet, waartegen zij meent te moeten protesteeren. Het Wetsontwerp artikelsgewijze nagaande, komt de Commissie tot het volgende: Artikel 6, lid 2. Waar in dit artikel is bepaald dat de uitkeering aan de vereenigde gemeente ingevolge de artikel 1 tot on mot Q der Wet van 24'Mei 1927 (Staatsblad No. 156), niet zal dalen beneden de tegen woordige bedrageh, beteekent dit, dat, nu de uitkee ring per ingezetene van Petten niet onbelangrijk hoo- ger is dan te Zijpe, een voordeel voor do nieuwe ge meente, uitsluitend veroorzaakt door bijvoeging van; Petton on hot komt de commissie gowonscht voor dit: mjeordere bedrag in mindering te brengen op het, bedrag der wachtgelden. Artikel 6 lid 3. Ook het hier genoemde bedrag van f600 in de vroegere jaarwedde van Burgemeester en Secretaris, wenscht de Commissie in mindering te brengen op het bedrag der wachtgelden. Een en an der voor zoover de Regeering geen gevolg geeft aan don uitdrukkelijken wonsch der commissie, artikel 9 geheel te doen vervallen. Dit artikel toch kan aanleiding geven tot het leg gen van lasten op de ingezetenen van het vroegere j Petton, die niet bij benadering zijn te bepalen en: waarvoor evenmin is te zeggen of de draagkracht der ingezetenen van dat gedeelte der vereenigde ge meente het zal toelaten, Dit artikel kan tengevolge hebben, dat vooral jon gere gezinnen zullen trachten, dit gedeelte te ver laten, verschillende ouderen hebben een eigen huisje on kunnen niet zoo gemakkelijk vertrekken en zich vestigen even buiten het gebied van Petten in Zijpe, waar zij niet door zwaardere lasten zullen worden getroffen. Vestiging zal niet te verwachten zijn, en hoewel vermoedelijk langzaam, zal een stel- eelmatige ontvolking niet tot do onmogelijkheden be- hooren. Zij die zich niet vrijwillig kunnen verplaat sen, en dit getal zal kleiner worden, zullen do zwaar dere lasten mjoeten opbrengen en voor hen beteekent elk vertrek een verzwaring van hun aanslag. Leeg komende perceelen zullen huurder, noch koo- per vinden en in waarde verminderen. Artikel 10, lid 10.. laatste gedeelte. Het komt de Commissie voor, "dat bij intrekking van artikel 9 ook dit gedeelte van artikel 10 aan vervallen, omdat, waar geen. verschil van lasten voor eenig deel der gemeente is, elke bate ook het geheel ten goede komt. iDe in dit advies niet genoemde artikelen van het wetsontwerp hebben geen aanleiding gegeven tot het doen van voorstellen. Voorts wenscht de Commissie zich uit te spreken voor het instellen van een gelegenheid in Petten, waar de ingezetenen en vermoedelijk is daarvan ook gebruik te maken voor een gedeelte van Zui-Zij- pe 1 waar eenvoudige aangelegenheden, als bevol king, dienstplicht, enz. kunnen worden afgedaan en de ingezetenen niet voor alles zioh zullen moeten wenden tot het op een paar uur afstand gelegen raad huis, hetgeen voor meerderen met verzuim gepaard zal gaan. M. In dein macht van Vrijdag op Zaterdag heeft een wolkbreuk een vreeselijke ramp veroorzaakt in Sak sen, nabij Dresden. Het noodweer woedde in het dal van de Elbe. Vooral in de dalen van de Miiglits en de Gottleuba, twee zijstroompjes van de Elbe, uit het Ertsgebergte komende, is groote schade aangericht. In den nacht moesten 80 beambten van dé Schupo zich uit Dres- deü. naar Gottleuba begeven om daar hulp te ver- leenen. De Müglits is ver buiten haar oevers getreden en heeft enorme schade aangericht Vele verbindingen zijn verbroken. Groote houtmassa's worden door den sterken stroom weggevoerd en richten overal groote schade aan. De trein Geising—Altenburg, die op het punt stond naar Glashütte te vertrekken, kon nog juist worden tegengehouden; anders ware de trein in den stroom terecht gekomen. De verbinding met Glashütte is verbroken. De oude Kurfürst Moritzburg is ingestort Voor zoover bekend zijn in GlaShüte tot nu toe tien dooden geborgen. In Rottwernsdorf zijn vijftien lijken aangespoeld. Het aantal dooden zal evenwel belangrijk grooter zijn, doch vele lijken'zijn met den stroom afgedreven. Meer dan 100 dooden. Hier volgen meer uitvoerige berichtenover den noodlottigen ramp, die aan meer dan 100 menschen het leven .kostte, groote massa's vee heeft verzwol gen, en een materieel© schade van vele millioenen heeft teweeg gebracht. Omstreeks 11 uur in den avond had een wolkbreuk plaats, zooals men in deze streek nog nimmer had aanschouwd. In enkele oogenblikken tijids steeg het water van de Müglitz en van de Gottleuba, twee beek jes, die door nauwe dalen nahr de Elbe stroomen, eenige meters en vulden de dalen geheel. Met donde rend geweld sleurde het water alles wat het op zijn weg vond, mede, zware, eeuwenoude boomen werden ontworteld, bri^ggen en huizen omvergeworpen, tele graaf- en telefoonpalen meegesleurd. De spoorweg werd vernield. De verschillende stadjes en dorpjes In deze streek zijn alle zeer ernstig geteisterd. Het zwaarst had Berggieshübel te lijden, waar vol gens de laatste berichten 45 menschen om het leven zijn gekomen. Te Rotterndorf telt men 20 dooden, te Neuendorf 14, te Gottleuba 10 en in het wereldbe roemde Glashütte, het centrum van do horlogefabri- cage, eveneens 10 dooden. Het gehucht Oelsengrund is geheel verwoest, alle 25 huizen zijn volkomen door 't wate weggevaagd. In alle dorpen vermist men tal van lieden en men vreest, dat vele vermisten in heti water zijn omgekomen. Een inwoner van Glashütte vertelde aan het Acht Uhr Abendblatt, dat de ramp zich in slechts enkele minuten afspeelde. Het had den geheelen avond ge onweerd en de menschen hadden den indruk, dat er een tweede zondvloed op til was. Dit bleek echter nog slechts een inleiding te ziJn. Omstreeks 11 uur drong plotseling een golf van wol twee meter hoogte het dai binnen. In enkele oogenblikken tijds stond net station twee meter onder water. Een stampvolle trein, die op het punt stond van vertrekken, werd door het wa ter ingesloten. In enkele seconden tijds steeg het wa ter in de wagens tot een meter hoogte; eenige passa giers, die in hun doodsangst uit den trein sprongen,; werden door den stroom meegesleurd on kwamen in de golven om. De andere passagiers bleven echter in den trein on moesten eenige uren tot aan het middel in het water blijven zitten, voor zij gered konden wor-, den. Het dorpje Berggieshübel is verreweg het zwaarst i getroffen. Men vreest dat er van de 130 inwoners 60 a 80 zijn verdronken of door het instorten van hui zen zijn gedood. Op het oogenblik zijn politie en sol daten aan het werk om de puinhoopen op te ruimen. Men vindt onder het puin nog voortdurend lijken. Twaalf huizen zijn spoorloos verdwenen, van tal van andere huizen ziin de gevels of zijmuren ingestort. Te Pirna zijn tot dusverre reeds 21 dooden komen aandrijven. Al deze dooden zijn afkomstig uit de hooger gelegen bergdorpje» en zijn vele kilometers door het water meegesleurd. Voorts drijft er voort durend zeer veel verdronken vee aan. De schade in het Ertsgebergte wordt door do Sak sische regeering op 12 millioen mark geschat. Alleen te Gottleuba bedraagt ze 3 a 4 millioen. De dalen van Gottleuba en van de Müglitz zijn thans, nu het water is weggestroomd, geheel bedekt mot een laag slijk van wel een halven meter dikte. Uit alle deelen van het land zijn rijksweerbaarheids- troepen naar do ernstig getroffen streken ontboden om hulp te verl oenen. i De Rijksdag keurt het vcrleeuen van steun goed. Zaterdag ia 't in den Duitschon Rijksdag tot storm achtige toonoelen gekomen, naar aanleiding van eon voorstel, dat door alle partijen met uitzondering van de Duitsch-volkschon en de communisten was inge diend, om de regooring voor te stellen middelen ter beschikking te stellen voor steun aan de slachtoffers van de ramp in het Ertsgebergte. Besoten werd' dit voorstel onmiddellijk op do agenda te plaatsen. Hier tegen protesteerde de communist Stoecker. Hij eischto dat ook de voorstellen van zijn partij, die nog op gesteld moesten worden, tegelijkertijd zouden wor den behandeld. Toen voorzitter Loebe zeido, dat dit onmogelijk was, omdat daardoor de onmiddellijke hulp. zou worden vertraagd, stelde Stoecker voor dan het voorstel van de andere partijen ook niet in be handeling te nemen. Dit protest ontlokte een storm achtige verontwaardiging in de geheele zaal. Toch hield Stoecker voet hij stuk. hij beweerde dat de hulp actie van de regeering niets anders dan. een zwengel- manoeuvre en volksbedrog zou zijn, evenals dat bij vroegere rampen was gebleken. Toen Stoecker lit zeide. brak een storm van verontwaardiging los. De partijen van rechts eischten onder groote opwinding dat de communisten uit de zaal zouden worden ver wijderd. Oók het centrum en de sociaal-democraten toonden zich hoogelijk verontwaardigd over die uit latingen van den communist. Loobe opende daarop het -debat over het voorstel dor burgerlijke partij en de socialisten. Als eerste spreker meldde zich de communist Hoernle, die de beweringen van zijn partijgenoot Stoecker herhaalde en eveneens aanleiding gaf tot heftige tumultscènes. Tevergeefs trachtte Loebe de orde te herstellen. Hij riep Hoernle herhaaldelijk tot de orde en toen deze zijn scheldpartij voortzette, ontnam de voorzitter hem ten slotte het woord. Desondanks sprak Hoernle vor der, eoodat de voorzitter zich tenslotte verplicht zag de vergadering te schorsen. Bij de heropening deelde Loebe, die met het senio renconvent overleg had gepleegd, mede, dat Hoernlo van de vergadering was uitgesloten. Hoernle was toen al verdwenen. Zijn partijgenooten protesteerden luide, zoodat nog drie communisten tot de orde moes ten worden geroepen. Hierop aam de rijksdag het voorstel van de meerderheidspartijen aan, Het aantal dooden bedraagt omstreeks 130. Het aantal slachtoffers der vreeselijke ramp in het Ertsgebergte is nog steeds niet bekend; steeds weer worden lijken ontdekt onder het puin van ingestorte huizen en uit rivieren en beken opgehaald. Uit de officieele lijst die het gemeentebestuur van het zeer geteisterde stadje Bergieshübel publiceert, blijkt dat §4 inwoners der gemeente, 3 zomergasten en 6 kabel arbeiders, die niet in de stad thuisbehoorden, om het leven zijn gekomen. In het geheel zijn daar dus 93 menschenlevens te betreuren. Hierbij komen 10 te Lauenstein, 12 te Glashütte, 6 te Weesenstein, 12 te Rottwernsdorf, 8 te Gottleuba eaz.; het getal zal ze- 'ker ruim 150 bedragen; In het geheele gebied van de ramp zijn manschap pen van de rijksweer en d'e schupo aan 't werk. bij gestaan door vrijwilligers van Roode Kruis, rijks- banier en communistischen frontstrijder^bond. De arbeid is zwaar, daar de meeste wegen en alle eleo triciteits-installaties vernield zijn én men dus niet over licht beschikt Het station Lauenstein is geheel verdwenen, niets is overgebleven van de gebouwen, de spoorbrug en de rails. Stuuken verbogen rails zijn in de omliggende velden terechtgekomen; een goederentrein die op het station stond, is een paar meter verder op straat ge slingerd, een waggon kwam op ongeveer 1 K.M. af stand in de rivier terecht Journalisten die zich naar bet gebied hebben begeven, melden dat de streek er uitziet alsof er net 'n groote veldslag is geleverd; orer al verwoeste buizen, waaruit de meubelen grooten- deels zijn vernield of weggespoeld; tot in de boven verdiepingen ligt overal een dikke laag modder Nabij Neuenberg was onlangs een kade van beton gebouwd, een werk dat honderd duizenden heeft ge kost Deze is geheel verwoest in een paar seconden tijds. Nabij Gottleuba sliepen 7 arbeiders, dié straton in dit gebied aanlegden, in een hut zij worden door de golven weggesleurd en zijn allen omgekomen. Een steenzagerij is geheel vernield. Alleen de zware blok ken bazalt uit de bergen zijn overgebleven. Glashütte heeft overigens zwaar geleden; van een der bekendste horlogefabrieken der stad is een groot deel verwoest Muren van 75 c.M. dik zijn gebarsten en 'door scheuren in de muren kan men in de ver woeste fabriek kijken. Een kostbaar instrument, dat juist was vervaardigd en ontworpen voor het Geode tische Instituut te Potsdam, is weggespoeld. In het station Glashütte zijn twee spoortreinen omgeworpen, drie wagons van een trein kwam in de Müglitz te recht en het is niet uitgesloten dat er zich nog doo den in deze wagens bevinden. Een nabij het station gelegen brug is geheel verwoest. De schade op 30 millioen geschat Volgens de laatste schattingen beloopt de stoffe lijke schade door de ramp aangericht, ongeveer 30 millioen Mark. Rijks steun van een millioen Mark. In overleg met den rijkskanselier heeft minister Köhler onmiddellijk een millioen mark ter beschik king gesteld voor eerste hulp aan de zwaarst getrof fen gezinnen. 175 dooden. Uit ^Dresden, 11 Juli. Volgens officieele gegevens zijn bij de ramp in het Ertsgebergte 175 menschen om gekomen. Het is te hopen dat de doodenlijst geen aan merkelijke verhooging meer zal ondergaan. Nederlandscha deelneming. De Nederlandsche regeering heeft aan de Duitsche regeering haar deelneming betuigd met de ramp in Saksen en verzocht haar sympathieën door de be voegde autoriteiten aan de zwaar beproefde bevolking van de geteisterde «treken te vertolken. ■Voor Dinsdag 1 Juli. 8.50 HAMBURG (392 M.) Morgeniomroep. 11.20 DAVENTRY. Het Radio-kwartet. 12.35 HILVERSUM )1060 M.) Luncbmuziek door het ANiRO-lunchtrio. 12.50 PARIJS (1750 M.) Orkestmuziek. 1.20 LONDEN. Daventry. Orkestmuziek. I.25 LANGENBERG. Orkestmuziek 3.20 MADRID (373 M> Concert door het orkest •Artyw". 8.20 KOPENHAGEN {337 M.) Teamusiq 4.20 BERN (411 M.) Orkestmuziek. 5.HILVERSUM. Dinermuziek door het „Kling Ensemble" van het .Hof van Holland" 5.05 PARIJS (1750 M.) Orkestmuziek met medewer king van solisten. y 6.20 BRUSSEL (509 M.) Dansmuziek. HAMBURG (392 M.) Concert. G£0 LONDEN Daventry. The Londoa Radio Danca Band. 7.05 LONDEN. Daventry. Liederenconcert, 8.05 LONDEN. Daventry. Balladeconcort. 8.10 HILVERSUM- ANRO-operetteavond, „Wals- droomien.", operette in drie bedrijven van O*- car Strausa, 850 BRUSSEL «(509 M.) Avondconcert. KOPENHAGEN {337 M.) Symphonieconcert. PARIJS (2660 M. Eiffel) Gala-concert. 0.05 PARIJS (1750 M.) Concert. 0.20 BAZlEL (1100 M.) Vroolijki programma BRESLAU (323 M.) Concert. 9.50 BRUSSEL (500 M.) Dansmuziek. LANGENBERG (469 M.) Vroolijke muziek. MILAAN' {316 M.) Populair concert, PRAAG (349 M.) Concert. 11.-— LONDEN. Daventry. Dansmuziek. KONINGSBERGEN (329 M.) Dansmuziek. II.20 MILAAN (316 M. Jazzmuziek. Voor Woensdag. 8.50 HAMBURG (392 M.), MorgenOmroep. 1150 DAVENTRY (1600 M.), Concert door het Do- ventrykwartet. 12.35 HILVERSUM (1060 M.), Lunchmuziok door het Anro-Lunchtrio. 12.50 PARIJS (1750 M.), Orkestmuziek. 1.20 LONDEN, Daventry. Orkestmuziek. 1.25 LANGENBERG (469 M.), Middagconcert. 2.2Q MADRID (376 M.), Conceri. door het orkest „Artys". A20 DAVENTRY, Orkestmuziek. BERN (411 M.), Orkest. 4L50 BRESLAU (323 M.), Orkestmuziek. FRANKFURT (428 M.), Operettemuziek. 5.—HILVERSUM (1060 M.), Concert door het An- ro-orkest. 5.20 HAMBURG (392 M.), Orkestmuziek. RAAG (349 M-), Orkestmuziek. BRUSSEL (509 M.), Kamermuziek. 5.50 LANGENBIERG (460 M.), Kamermuziek. 620 LONDEë, Daventry, Orgelconcert- ABERDEEN (500 M.), Concert. BIRIMINGBAM (326 M.) Paul Rimrner en zijn orkest BOEDAPEST (555 M.), Militaire miuZiek. GLASGOW (405 M.)f Concert 0.49 HILVERSUM, Concert door de Politie-mando- line-vareenigïng D.E.S.V. te Den Haag 7.36 LONDEN, Daventry, Liederen van Brahms. 8.05 LONDEN, Daventry, Liederen te zingen door sopraan. 8.15 HILVERSUM (1050 M.), Uitzending van het concert in het Kurhaus te Scheveningen, te geven door het Residentie-orkest. 8.20 BIRMINGHAM (326 M.), Militair orkest BRUSSEL (509 M.), Opera-muziek. HAMBURG (395 M.), Concert door kwartet. 8.35 LEIPZIG (366 M.), Oude Hehreeuwsche muziek. 8.50 PARIJS (1750 M.), Avondconcert. WARSCHAU {1111 M.), Muziek van Fransche componisten. BERLIJN (484 M.), Klassieke muziek. 0.35 LEIPZIG (366 M.), Orkestmuziek. ROME (449 M.), Vocaal en instrumentaal con cert 9.55 LONDEN, Daventry, ïnstrumentaalconcert 10.25 BERN (411 M.), Orkestmuziek. 10.50 KONINGSBERGEN ,(329 M.), Dansmuziek. 1120 DAVENTRY, Dansmuziek. ALKMAAR, 6 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 16 paarden f150—376, 19 melkkoeien f180— 350, £8 nuchtere kalveren slacht f 8—20, 38 vette schapen f32—35, 9 lammeren flG22, 24 schram men f 25—32, 64 biggen 10 weken f 12—18. BOTERMARKT. Boter: le soort f0.85—0.95, 2e soort f 0.75-0.80. Eieren: groothandel f 5.758.25, kleinhandel f 5.50 6.50. Eendeieren f4.80. ■ALKMAAR. 0 Juli. N.V. Eiarveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: ÏCCOOO kin-' 56—58 Kg, f 5.60—6.10, 58-60 Kg. f 6.80-6.40. 60-62 Kg. f 6.20—600, 62-84 Ka. f 6.40—7, bruine f 6.60—7.10. 25000 eendeieren f 4.80. alles per 100 stnks. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Juli. Bloemkool, le soort t 3.30-430. 2e soort f 1.50, per 100 stuks. Wortelen: f 5.706.90 per 100 bos. Aardappelen: Schotsche muizen f 6.80950, school meesters f 8.70—11. eigenheimers f 11.80, drielingen

Schager Courant | 1927 | | pagina 2