DE BR0EKER VEILING. H0LLAND-INDIE. Binnenlandsch Nieuws. Zware onweders in ons land. 4J0O—6.80. kleine t 1.10—1.«, alle» per 100 K.G. Aanvoer: 1600 Btuke bloemkool. 8270 bo» wortelen, 364000 K.G. aardappelen. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Juli. Bloemkool: le soort I 1.90—6.80, 2e soort f 0.50— 130 per 100 et. Wortelen 4.8O-690, per 100 boe. Roodekool. le soort f 14.60—16.70. per 100 Kr. Aard appelen: Schotsche multon 4.60—11.10, schoolmees ters f 4.60—1030. eigenheimers f 11.40. drielingen 4.10-7.40. kleine f 1.10—1.40. alles per 100 Kg. Aanvoer: 12100 stuks bloem,kool.4200 bos worte len, 1960 Kg. roode kool. 218000 Kg. aardappelen. W ARMENHUIZEN. 9 Juli 1927. Êchotsohe muizen f 7.60930. drielingen f 6 6.70 kleine f 3.20—4. Aanvoer: 41700 K.G. aardapp. WARMBNIIUrZEN, 11 Juli. Schotsche muizen f 5.109.20. drielingen f 8.10 5.G0. kleine f 1.20—2.90. Aanvoer: 37450 Kg aard appelen. 835 stuks bloemkool. N O O RiDSCH ARW OUDE. 9 Juli. Schotsche muizen f 650—9.10, drielingen 4L20— 5.60. kleine f 2.40-3.10, peulen f 250. alles -er 100 Kg. bloemkool f 3—f. 2e f 0.50—1, p. 100 stuk». Aanvoer: 214800 Kg. aardappelen, 7 Kg1, peulen, 2700 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE. 11 Juli Schotsche muizen f 4.2(2—8.70. drielingen f 8.30 5.70. kleine f 2.50—3.20. por 100 Kg. Bloemkool f 2.10 tot 5.30, 2e soort f 0.601.90, per 100 stuks. Aanvoer: 199800 Kg. aardappelen. 4600 Bt> bloem kool. MEDEMBLIK, 11 Juli. SchotscHe muizen ifl 2.452£Q, kleine 4 lwO55» witvl. aardappelen f 1.20—155, per 50 Kff. ALKMAAR. 11 Juli, Aardbeien f 22—52, tomaten f 20-32. aardappelen f 5.20—8.50. per 100 Ksr. bloemkool, le soort f 4— 7.80. idem. 2e soort f 150-350, per 100 «tuks. Peulen f 10—24; doperwten f 10—22. per 100 Kg. Wortelen f 3.50—7.20, per 100 bos. Tuinboapeni f 5—9.80, per 100 Kg. Sipïnazie f 0.20—035 per bakje. Kropsla 'f 0.50 tot 350. andijvie f 1.7O-6A0, per 100 «Uks. Snijboo- nen f 40—58. spercieboonen f 70—32. per, 100 Kg. Ra barber f 630—11.70, per 100 boa. ALKMAAR. 11 Juli. Op do heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 29 vette koeien f 230—400. 22 vette kalveren f 60—150. vette kalveren p. ned. pond f 1.10—1.95, 57 nuchtere kalveren slacht f 8—25, 563 vette var kens zware per ned. pond 6669 ct.. zouter» 6465 ct WINKEL, 11 Juli. Aalbessen f 20—20. kruisbessen' 4 4—7, frambozen f 29—35; aardbeien f 11—19; alles per 100 pond. Bloemkool f 1—5. komkommers f 7—ld {kropsla 1 1—2. per 100 stuks. De aardappelen, in 't bijzonder da Schot sche Muizen, loopen sterk in prijs achter- uit Andere soorten, als Schoolmeesters, eigenheimers en ronde, blijven vrijwel den besteden prijs handhaven, Bloemkoolprij- zen.zakken geweldig. Ook wortelen lager in prijs. Een aanvoer van 260 spoorwagon» van 10.QÖÖ KG., alleen aan de Broeker veiling deze week aangevoerd, levert ongetwijfeld het bewijs, dat er weer wat om gaat aan onze markt. Verreweg het grootste gedeelte van dezen aanvoer bestond uit aardappelen. Boven dien werden er nog massa's per motorboot verzonden, zoodat in totaal over de veiling 3135600 KG. aardap pels werden verkocht De meeste warpn Schotsche Muizen. In 't begin dor week worden nog steeds zeld zaam hooge prijzen besteed, zoodat de bouwers, als het er ook maar eenigszins mee door kon, begon to oogsten. We vernamen, dat aardappelakkers werden „aangesneden", die nog niet goed „rijp" waren. Doch wacht maar eens langer af, als de prijzen zoo bost zijn en men heeft zoo'n slecht jaar achter den rug als 1926. Het risico is te groot om dan nog langer te wach ten. Met man en macht trok men dan ook naar de aardappelvelden, om de piepers aan de markt te kun nen brengen cn men kwam handen te kort voor den te verrichten arbeid. „Men moest de aardappels nu allemaal in eens kunnen rooien", wenschten de bou wers. Ja, als dat nu eens had gekund! We vreezen echter, dat dan al spoedig de klad in de prijzen zou gekomen zijn en door te grooten aanvoer meer zou zijn verloren dan gewonnen. Zonder dat liep het in- tusschen toch al met de aardappelprijzen mis, vooral in de tweede helft der week. Met een geweldigen sprong gingen toon de prijzen der Schotsche Muizen, die nog steeds den hoofclaanvoer uitmaken, omlaag. Het best zal men dit beseffen, als we de noteeringen van Maandag cn Donderdag naast elkaar stellen. Maandag 412.80f 14.30, Donderdag f6.20—f9.80. Ge lukkig trok dit de volgende dagen weer even aan, doch de opgewektheid m den handel was verdwenen en Zaterdag, den besten dag van de laatste helft der week, kon toch maar f 6.80-f 9.50 worden gemaakt. Er kwamen intusschen ook enkele partijtjes school meesters, eigenheimers en ronde aan de veiling. Deze soorten bedongen aanmerkelijk betere prijzen dan de Muizen. Voor ronde werd nog f 12.10 betaald, voor ei genheimers tussc'hon de f10 en de f 11, voor school meesters van f8.60 tot f 11.70. Als er echter grootere aanvoeren komen, vreezen we, dat, treden geen gun- tiger factoren op, ook deze prijzen wel zullen afbrok kelen. 't Is te hopen, dat het dien kant niet uitgaat Het vorige jaar was het, ook omstreeks dezen tijd, dat de prijzen, die tot dien tijd toe al slecht waren ge weest, een ongekend laagtepunt bereikten: er werd toen voor Schotsche muizen meermalen f 4 en minder besteed, en ook de andere soorten brachten veel la gere prijzen op, dan die, welke de laatste helft de- - zer week werden betaald. Met de verlaging van de prijzen der groote aandap- pelen, hield die der drielingen en kleine gelijken tred. Maandag b.v. werd voor drielingen f9—f 10.50 bedon gen, Zaterdag was deze noteering f 4.60—f 5.60, terwijl kleine ruim fl opbrachten. De tuinbouwers, die dit jaar met hun* aardappels vroeg klaar waren, zullen m hun vuistje lachen. En terecht! De bloemkool, die in den aanvang voor eerste soort nog f 18 tot f21.70 per 100 stuks opbracht, kon Vrijdag niet meer dan f 2.90f 5.30 halen. Dit is al zeer goed koop; Zaterdag was de hoogste prijs f4.30. Tweede soort was bijna niets waard. Wel was op het laatst der week de aanyoer grooter, doch een quantum van 10.000 stuks gedurende de laatste 2 dagen kan toch geen oorzaak zijn van een overvoerde markt Ook met de wortelen liep het mis, al was het niet in zoo n ernstige mate als met de reeds genoemde ^eSon week met een noteering van Jr2a £!n£' Jfe laatste noteering van Zaterdag was I5.70—f 6.90. Bij deze prijzen is het vet van den pot en zal men niet van een bevredigende uitkomst kun nen spreken. Dat de bouwers de komende weken nu met meer dan gewone belangstelling afwachten ia duidelijk, voor ieder, die weet, wat er voor hen op het spel staat BIJ HET ZWEMMEN VEDRONKEN. Zondagmiddngs ls de 21-jarige Lolke Zwarf uit Het Meer bij Heerenveen, die met drie kameraden ln den jonger was gaan zwemmen, in de diepte verdwenen en verdronken. Zondagmorgen te kwart over zes is een tok van een der groote hotels te Zandvoort bij het zwemmen «„tal 5hon de PaIen 65 cn 66 verdronken. Met nïïmS personen was hl) gaan baden, en is toen door bet trekken van het water naar de diepte gezogen. De andere baders konden niet zwelrimen en hem geen hulp bieden. Hoewel de reddingsboot binnen een kwartier in zee was, kon de man niet meer worden gered. Een paar uur later is zijn lijk twee palen verder aangespoeld. Zondagavond ls de 21-jarige stuurman bij de groote vaart K. de Leeuw uit Borne bij het zwemmen in het Nieuwe Diep te Amsterdam verdronken. Zijn vriend, die bij hem was, trachtte hem nog te redden, toen hij, waarschijnlijk te vermoeid om zich nog langer boven water te houden om hulp riep, doch moest hem tenslotte loslaten. Zijtn lijk is eenige uren later opge haald. VAN AMSTERDAM NAAR BATAVIA EN TERUG. Bij de Kon. Luchtvaartmij. is Zondag het volgende telegram ontvangen: Vertrokken vandaag om 8.15 uit Bangkok on kwa men om 13.45 te Rangoon aan; hadden veel last van lage wolken en ontzettende regens. Gaan morgen door naar Calcutta, indien het terrein aldaar bruik baar ia. Reuter seinde Maandag uit Rangoon: Het Nederlandsche vliegtuig is vanmorgen half ze ven naar Calcutta vertrokken. Vanmiddag uit Calcutta: Van Lear Black is vanmiddag half twee hier op het vliegveld Dumdum aangekomen. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL BIJ GENT. Zondagochtend kwart voor twaalf reden de heer Meeus, assuradeur te Breda, diens echtgenoote en mr. Muller Brands uit Haarlem, in een personenauto langs den Antwerpschen Steenweg door de gemeente Loochristy bij Gent. De 22-jarige mevrouw Meeus zat aan het stuur. In een kleinen waterplas slipte de auto. De wagen sloeg tweemaal over deu kop. De heer Meeus werd in een weide geslingerd, doch bekwam geen letsel. De advocaat Muller Branas brak het bek ken, terwijl zijn dijader doorgesneden werd. Mevrouw Meeus werd eveneens zwaar gewond. De gouverneur van Oost-Vlaanderen, graaf De Kerckhove de Denterghem, reed toevallig per auto voorbij' en na/mi beide gekwtsten met den heer Meeus mede naar Genit. Mevrouw Meeus werd overgebracht in de kliniek van dokter Vercautere. Haar toestand is bevredigend. Mr. Muller Brands werd in allerijl naar het ïnsti- tut Moderne te Afsnee bij Gent vervoerd, waar een •eerste operaiie niet slaagde. Zondagmiddag omstreeks vier uur is hij reeds bezweken. De heer Meeus ver klaarde nog, dat hij niet wist hoe het ongeval zich toegedragen had. Ooggetuigen moesten hem later het gebeurde verhalen. Het ongeluk verwekte grooto ont roering in Loochristy. Mr. Muller Brands was 28 jaar. EAU DE COLOGNE ZONDER GEUR. Zaterdag stond een Amsterdamsche koopman op de markt aan den Goudschen singel te Rotterdam zijn fleschjes met eau de cologne aan te prijzen. Ver scheidene koopers kwamen opdagen, en een hunner wilde het zoo juist gekochte fleschjo dadelijk gebrui ken. Toen de kurk van het fleschje was, bleek, dat de inhoud bedriegelijk veel op leidingwater geleek. Geur was er tenminste in het geheel niet aan te bekennen. De andere koopers onderzochten hun fleschjes ook en kwamen tot een zelfde negatief re sultaat. De koopman bleek niet bereid te zijn, de fleschjes terug te nemen. Enkelen uit het publiek hebben hem daarop klappen gegeven, waarna de koopiers hun geld spoedig terugkregen. Een hunner heeft van het geval bovendien aangifte bij de po litie gedaan. Deze stelt een onderzoek in. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Uit Gouda wordt gemled: Door den trein, welke omj half tien aan de halte Hekendorp arriveert, is tusschen voorngemjd station en de halte Lange Ruige Weide een motorrijder bij een oQbewaakten overweg overreden en gedood. Het /ijk werd onherkenbaar verminkt. Omtrent de oorzaakt tast men nog in het duister; het uitzicht bij bedoelden overweg is vrij goed. Het slachtoffer is de vijftigjarige kantoorbediende bij de posterijen te Driebrugge, de heer B. van Enge len. Hij was bij zijin dochter te Rlotterdam op be zoek geweest en keerde op zijn motor huiswaarts. Waarschijnlijk is de heer Van Engelen diep in ge dachten verzonken geweest, waardoor hij niet vol doende heeft uitgekeken, met het bekende noodlot tig gevolg. VAN VERDRINKEN GERED. Bij het baden in zee is de 19-jarige R. V. aan het strand te Kijkduin in een kolk terecht gekomen, zoo dat zij ernstig in gevaar verkeerde. Een onbekend ge bleven persoon heeft haar gered en op het strand ge bracht. Zij was al bewusteloos. Vrijdagavond en den nacht daarop hebben in ver schillende deelen van ons land zware onweders plaats gehad, die op vele plaatsen branden eenz. hebben ver oorzaakt. In de Alblasserwaard is de bliksem ingeslagen in de boerderij van J. Hofland te Bleskensgraaf. De boerderij brandde geheel af, benevens een bij de boer derij staande schuur van de wed. A. Groenendijk. Te Ottoland werd de kapitale boerenhofstede van N. Bakker geheel in de asch gelegd, hierbij verbrand de ongelukkigerwijze ook vele varkens. Boven Baarn en Soest ontlastte zich eveneens een hevig onweer. Te Soest sloeg de bliksem in in het be nedenhuis van G. Majoor. Plafond en muren zijn ernstig beschadigd, een begin van brand kon bijtijds gestuit worden. In Gouda zetten slagregens heele straten blank. Een meteoorsteen van 25 pond is hier in een straat neergekomen en sloeg een groot gat. Onophoudelijk stond Gouda als in een vuurgloed door het zware weerlichten. In de Provincie Groningen heerschte heel zwaar weer. In de stad Groningen viel ontzettend veel wa ter, zoodat hier en daar de riolen het water niet kon den verzwelgen en de straten blank kwamen te staan In Helpman werd een tramhuisje getroffen. Er was felukkig niemand in aanwezig. Een tramwagen op e lijn naar (Haren werd getroffen en raakte in het ongereede. In Noordelijke richting van Groningen woedde drie branden. Te Vierverlaten verbrandde de boerderij van gebroeders Steen. Te Oude Pekela is de behuizing van S. 'Bodewitz afgebrand. Te Noordwolde de boer derij van S. Meier. Ook in Drente woedde het hemelvuur. Te Erica brandde het caié van den heer Beuker tot den grond toe af. Te Holsloot sloeg de bliksem in eene boerderij, zon der schade aan te richten. Echter zijn te Erm vijf koeien door het hemelvuur getroffen en gedood. In de Peel (NjBr.) brandde een huis af. In Noord- Limburg is een zeug door den bliksem gedood. W ARMENHUIZEN. Aan den aannemer K Westra alhier is gegund de bouw van een Bijz. School, bestaande uit 4 loka len en een gymnastieklokaal te do Weere (gem. Sij- bekarspel) voor de som van f33200. W ARMENHUIZEN. Tot lid van het Bannebestuur alhier is herkozen de heer T. Pronk Pz. alhier. De toe - WARMENHUIZEN. e gymnastiekvereniging D.A.S.K.O., welke tot nu weinig van zich heeft laten hoorn, heeft op 10 Juli j.1. ter gelegenheid van het turnfeest te West- Graftdijk, het zoover weten te brengen, dat zij met 4 medailles naar huis terugkeerde, en wel met een len prijs voor hardloopen met hindernissen, 2en prijs heeron estafette, 2en prijs dames estafette, en wissel- medaille voor hardloopen op hindernisbaan. PETTEN. Bij het gehouden overgangsexamen, voor de H.B.S. te Alkmaar, is de leerling J. Eriks bevorderd van de 3de naar de 4de klasse. WINKEL. De loting voor de dienstplichtigen der lichting 1928, uit de gemeenten Winkel, Nieuwe Niedorp, Oude Nie- dorp, Hoogwoud en Spanbroek, zal plaats hebben L% Winkel, op 22 Augustus a.s. HARENKARSPEX* Bij de beschikking van Ged. Staten, zijn in deze ge meente wegens broederdienst voorgoed voor den mi litairen dienst vrijgesteld: M. Burger, T. J. Doodeman, P. Plak en T. Schotten. DIRKSHORN. Vrijdagavond j.1. had in het bijzijn van een aantal genoodigden, de eindrekening plaats van de gehouden fancy fair. De ontvangsten hadden bedragen f 3572.40, de uitgaven f 1815.04, zoodat een totaal saldo voor de Muziek vereenigiug „Onder Ons" overbleef van f 1757.36. Nadat het officieele gedeelte was afgeloopen, werd den aanwezigen nog een dansje aangeboden, waarna de avond gezellig verliep, JULIANADORP. Het bestuur van de N.V. Stoomzuivelfabrlek „De Vooruitgang", droeg het schilderwerk harer gebou wen op aan den laagsten inschrijver, den heer P. Kuit, schilder alhier. JULIANADORP. Door het G.E.B. van Helder is het schilderen van de lantaarns en verdeelkasten, staande op het dorp en in het Koegras, na inschrijving, opgedragen aan den heer P. Kuit alhier. JULIANADORP. Het aanbouwen van een vierkant aan het bestaan de perceel en het bouwen van een nieuw woonhuis op de boerderij, bewoond door den heer A. Grin, wordt uitgevoerd door den heer J. de Graaf alhier. ANNA PAULOWNA- Politie. Gevonden: een tang. Inlichtingen! ter secretarie. ANNA PAULOWNA. Bij besluit vani 29 Juni 1927*. no. 2. is aan 7, G. van den Berg, C. W. Hoogeveen en T. Paardekooper voorloopig vrijstelling Van den dienstplicht ver leend wegen» broederdienst. WIERIN GEN. J.1. Zaterdagavond omstreed lö uur, ls (e Dpn Oever alhier. bij: 't zwemimeni verdronken de Ziui- derzeewerker Gerrit Voskuil uit Hattem. Het onge val gebeurde bit den Sluisput waar een zeer sterke stroom! in zee loopt. Het lijk is tot heden nog niet gevonden en vermoedelijk met den stroom wegge dreven. Do verongelukte was gehuwd, ongeveer 40 jaar oud: en laat oen vrouw met 2. kinderen, dia te Hattem) wonen, achter* WIERIN GEN. Onze vroegere plaatsgenoot, P. D. Kaan, leerling aan de H.B.S. te Amsterdam, slaagde bij het over gangsexamen van de 8o naar dp 4e klasse. WIERINGEN. J.1. Zaterdag avond gaf de muzlekvereeniglng Apollo te Den Oever in hare muziektent aldaar een volks concert. dat. dank zij het mooie weor. door veel publiek werd bijgewoond. De verschillende ten ge hoor© gebracht© nummers werden goed. gespeeld en door de aanwezigen aandachtig gevolgd. WIERINGEN, Men deelt ons mede. dat het den heer De Haan gelukt is. de alom veel besproken film JPotemkin" voor zijn bioscoop to huren. Deze film die op vele plaatsen door de 'burgemeesters verboden is op te voeren, heeft alhier voor do bioscoopcommissie proef gedraaid en' is goedgekeurd. WIERINGEN. De loting voor den dienstplicht, lichting 1928, zal voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 19 Augustus 1927, in het gebouw „Cérès" te Schagen. WIERINGEN. Voor den eerstvolgenden cursus in vreemde talen te Hippolytushoef hebben zich slechts 8 leerlingen aangemeld. NOORDSCHARWOUDE. De heer P. Goudsblom, slaagde aan de Rijkskweek school te Alkmaar voor de acte van onderwijzer. ZUIDSCHARWOUDE. Aan 'de Technische School te Haarlem werden be vorderd van de 2e naar de 3e klasse J. en C Renaud alhier. EEN FAMILIEREEKS Ta St. Maartensbrug ia dezer dagen een kind ge boren. Piet Grin genoemd. Bij de geboorte-aangifte ten Raadhuize was behalve de vader Piet Grin. ook de grootvader Piet Grin tegenwoordig. Het 4de 'ge slacht werd vertegenwoordigd door den grootvader Piet Grin. die op 90-jarigen leeftijd per auto van Schagen was gehaald, om de familiereeks vol te ma ken. NOORDER-STOOMTRAMWEG-MIJ. In de algemeens vergadering van aandeelhouders der Noorder-Stoomtramfweg-Mij., werd de balans en winst- en verliesrekening over 1920 ongewijzigd goedgekeurd. Besloten werd aan de aandeelhouders een dividend uit te keeren van 3 pet. De heer J. Burger Jz., president, aftredend be stuurslid, werd als zoodanig met algemeens stemmen herkozen. MR. P. J. TROELSTRA, Naar uit de naaste omgeving van mr. Troelstra wordt meegedeeld, is op medisch advies, na uitvoe rig onderzeek naar aanleiding van de vele gevallen van slapeloosheid, waaraan mr. Troelstra lijdt, be sloten, hem gedurende een bepaalden tijd geen me dicamenten toe te dienen en zijn kuur te beperken tot het versterken van zijn algemeenen toestand. De aandacht wordt vooral gevestigd op vermeerdering van voeding, rust en slaap. ACTIE VOOR STROOMPRLJSVERLAGING IN NOORD-HOLLAND. Onder voorzitterschap van den heer P. H. I. Lommlen, burgemeester van Costricuml, hebben te Alkmaar de besturen der gemeenten Alalsmeer, Oter- leek, Andijk, Anna Paulowna, Castri<;um, Abbekerk, Egmond aan Zee, Hoorn, Limmen, Schellinkhout en Zuid- en Noord-Schermer met de directeuren en lei ders der G.E.Bs. een bespreking gehouden ten einde te komen) tot een gezamenlijke actie om van de pro vincie Noordholland voor levering van «troom gun stiger voorwaarden te verkrijgen dan zijn vastge legd in het contract 1925. Nu de provincie tot tariefsverlaging in haar con cessiegebieden is overgegaan, zijn genoemde ge meentebesturen eenparig van oordeel, dat het billijk zoude zijn, indien ook die gemeenten, welke het hoogste tarief hebben aanvaard en steeds van wel willende medewerking blijk gaven, gunstiger voor waarden voor levering van electrlsche energie van de provincie bekomfen. De vergadering, waar groote eenstemmigheid heerschte, besloot aan een commissie van drie de verdere afwikkeling dezer 'aangelegenheid op te dra gen. EEN METEOORSTEEN. Tijdens het hevig onweer, dat zich Vrijdagnacht boven Gouda, ontlastte en dat gepaard ging met he vige regens, is een meteoorsteen uit de lucht komen vallen en neergekomen in de Erasmusstraat te Gou da. De steen, die afmetingen had van 20 X 20 X 10 c.M., sloeg een gat in den grond van 0.75 M. Scha de werd overigens niet aangericht. DE TOMATENTEELT IN KENNEMERLAND. De glascultuur waartoe steeds meer tuinders in het tuinbouwgebied rond Beverwijk overgaan brengt met zich mede, dat aan de veilingen producten wor den aangevoerd, welke tot voor enkele jaren nim mer of bij hooge uitzondering werden aangeboden. Zoo worden vooral veel tomaten geteeld, in die mate zelfs, dat de trekkers van dit product met het dool door samenwerking eenheid cn richting te krijgen in den handol, een vereeniging van tomatentelers van Beverwijk e.o. oprichtten. Als eerste werk be sloot deze nieuwe organisatie in overleg met de voi- lingsbesturen om den aanvoer te regelen. Tot dusver brachten de telers hun product ter markt, wanneer hun dat gewenacht voorkwam, doch nu zullen voor tomatenaanvoeren bepaalde veilingsdagen worden aangewezen en een speciale veiling. De tomaten wor den gosorteordi en in fust van gelijken inhoud aange voerd. Ieder lid is nl. verplicht zich een sorteerma- chine (Hobbel) aan to schaffen Op de later aan ta wijzen veiling zullen kisten voor verpakking aanwe zig zijn, waardoor men aan de belangen van de ex porteurs tegemoet komt. Hoezeer de tomatenteelt in Kenneraerland zich uitbreidt, blijkt wel uit het feit, dat door deskundi gen na gehouden telling van het aantal beplante ramen, bij gunstigen oogst een aanvoer van 100.000 Kg, wordt verwacht. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Vrijdagmiddag wilde te Ede zekere D., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, nabij het station op eon autobus springen. Hij miste de tree plank van den in beweging zijnden wagen en kwam zoo ernstig te vallen, dat hij een schouderfractuur en hersenschudding opliep. Na in het station te zijn binnengedragen, overleed hij een uur later. DE HOOGOVENS EN HET GASVERBRUIK TE VELSEN. Sedert eenige jaren betrekt de gemeente Velsen het gas van de Hoogovens. Door een gunstig con tract kan de gemeente het gas goedkoop aan hare afnemers leveren. Desondanks maakte het gasbe drijf in 1926 een winst van f 113.000. Tengevolge van den lagen gasprijs is het verbruik snel toegenomen •te meer doordat de prijs van het electrisch licht nog zeer hoog is. Als gevolg van het groote gasvorbruik besloot do gemeenteraad bij de reeds bestaande drie gashouders eon nieuwen gashouder té doen bouwen met een inhoud van 20.000 MS., waarvan de kosten worden geraamd op f 130.000. Doordat voor industriedoeleinden bet gas voor zeer lagen prijs beschikbaar wordt gesteld, verwacht men, dat verschillende bedrijven gas als beweeg kracht zullen kiezen. VERLOREN EN WEERGEVONDEN. Dezer dagen deed do schipper1 S. uit Hoogeveen bij do politie to Leiden aangifte, dat hij een bedrag van f 1025 aan bankpapier, dat hij kort to voren van de Leidsche postspaarbank had gehaald, had verlo ren. Toen hij don volgenden morgen uit zijn kooi stap- et lag het bundeltje bankpapier voon zijn bed. In plaats van ih zijn vestzak, heeft de man vormoede- lijk het geld tusschen zijn ondergoed gestoken en is het Vrijdagavond bij het ontkleeden op den grond gevallen. POLITIE-OPLEIDIN G, Evenals verleden jaar hebben gedurende den af geloopen winter veertig agenten van politie te Haarlem lessen in het Engelsch gevolgd, welke wer den gegeven door den inspecteur van politie G. A. Drayor, tor bevordering van de ontwikkeling van de agenten en miede in verband met den te verwachten toevloed van vreemdelingen ter gelegenheid van de Olympische Spelen. Na een examen zijn zeven agen ten onder leiding van genoemden inspecteur voor acht dagen naar Londen gegaan ter verdere bestu deering van de Engelsche taal en om indrukken op te doen over verkeer, opleiding Scotland Yard, enz. De burgemeester heeft hun, op advies van den commissaris van .politie, extra verlof verleend. OPLICHTING DOOR MIDDEL VAN EEN BELAS TINGBILJET. Een bewoner van de Berkersche Laan te Den Haag had een bij hem in dienst zijnde juffrouw opdracht gegeven, f24 belasting voor hem te gaan betalen.1» De juffrouw kwam terug met een belastingbiljet waarop deze storting was aangoteekend. mot ecp paraaf van den ontvanger. Eenigen tijd later kwam er evenwel een dwang bevel. Na een uitgebreid onderzoek kwam uit, dat de juffrouw het geld voor zich had gehouden en zelf de aanteekeningen op het belastingbiljet had ge plaatst. MET HELDER HOOFD EN VASTE HAND AAN HET STUURRAD S.V.PL. Vrijdagavond is een auto, bestuurd door den Delft- schen student W-, die onder invloed van sterken drank verkeered. bij: de Hoornbrug, doordat de be stuurder zijn draai te kort nam, tegen do leuning van die brug gereden. Twee steenen palen werden omver gereden en een lantaarnpaal knapte bij den grond af en viel in den auto. De auto was vrijwel totaal vernield on is door een vrachtauto wegge sleept. De bestuurder werd aan de knie verwond; een andere Delftsche student, die mede in den auto zat, kon met een autobus zijn weg vervolgen. GESTOORDE INBRAAK EN DIEFSTAL. Vrijdagochtend kwam in èen perceel aan de Groot Hertoginnelaan in Den Haag, bewoond door de fa milie D., die op het oogenblik uitstedig is, de werk vrouw. De familie had haar in het bezit gesteld van den sleutel van de woning. Zij kon echter de deur niet openkrijgen en keerde terug. Maar de buren riepen haai'; dezen hadden n.1. twee mannen uit o woning zien komen en over de schuttingen van den tuin een goed heenkomen zien zoeken. De politie, van een en ander in kennis gesteld, deed een onderzoek. Het bleek, dat in den ochtend twee personen zich toegang hadden verschaft tot het huis van de familie D. Een groote partij tafelzilver en andere voorwerpen van waarde was gereedgezet om te worden meege nomen. Door de kom!st van de werkvrouw waren zij echter gestoord en moesten zij in allerijl met achter lating van den gehoolen buit aan den achterkant van het huis verdwijnen. Voor zoover nagegaan kan worden, wordt er niets vermist. PRINSES JULIANA IN HET GEWONE LEVEN. Prinses Juliana heeft Zaterdagmiddag 4 uur en kele van haar studiegenooten, die eenige dagen ten paleize Het Loo zullen logeeren, aan het station tö Atpeldoorn afgehaald. ZUIDSCHARWOUDE. Van de 2e naar de 3e klasse der Rijks H.B.S. ie (Alkmaar is bevorderd P. du Burck. alhier. NOORDSCHARWOUDE. ,De jongeheer H. Leurink werd van de ie naar <ïe 2e klasse der HJ3.S. te Alkmaaf bevorderd. BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot H. Mooij werd van de le naar de 2e klasse der HB.S. te Alkmaar bevorderd en W, v, d. Molen van de 3e naar de 4e klasse

Schager Courant | 1927 | | pagina 3