Zondag half drie Spaita I - WIE. II. f40 Nieuwe Rijwielen f 40 f 40 -«SB PF* f 40 A. en J. PRINS. Niet beschadigd, doch gloednieuw, speciaal koopje. ERNSTIGE ONLUSTEN IN WEENEN. Binnenlandsch Nieuws. Hearenstraat 38, Iel. 2. - SCHAGEN - Laagzijde 62. rollen de Paramount-sterren Warner Baxter en Bessie Love. Een buitengewoon spannend Wlld-West, die de afgeloópen week. te Zaandam een overweldi gend succes oogstte. Gespeeld in Zuid Arizona, geeft deze rolprent weer de avonturen van een bende smokkelaars, harde mannen, wier leven zonder paard ondenkbaar is en die de revolver als hun hoogste rechter beschouwen Een film vol nieuwe vondsten en pakkende scènes 'met van den eersten tot den laatsten meter'actie en grootsche sensatie. Het siot van deze film is buiten gewoon spannend en met een bevredigend einde. Boven omschreven filmwerk dat ons in acht acten zal worden vertoond, wordt vooral gegaan door het welbekende Paramount journaal, vervolgens een mooie opname uit Roemenië en een niet te vergeten en buitengewoon mooi filmwerk in twee acten, geti teld „Bergsport". Voorwaar weer een programma dat een bezoek ze ker waard isl SCHOOLFEEST. Gisteravond vergaderde de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs ahier met de Hoofden en het Personeel der Openbare en Katholieke school alhier, tot regeling van het schoolreisje, dat van wege het Gemeentebestuur wordt aangeboden aan de leerlingen deir hoogste klasse, de leerlingen die met Mei de school hebben verlaten en de Jongelui die 2 jaar de avondschool hebben gevolgd. Een 80-tal jongelui vallen voor dit reisje in de termen. Besloten werd naar Amsterdam te gaan en daar een bezoek te brengen aan Artis en aan het Koloniaal Museum. Do dag is bepaald op Dinsdag 26 Juli VOETBALNIEUWS. Morgenmiddag speelt het eerste Sparta-elft&l te gen W.F.C. H (Wormerveer). EEN VRIJWILLIGE BELASTING. Dezer dagen werden de waarschuwingen 25 cent aan de nalatige betalers van de personeels belasting verzonden. Wij hoorden toevallig uit goedo bron, dat dit aantal alleen wat het kantoor Schagen betreft, 1000 bedroeg. Duizend kwartjes is 250 gulden. Dat is eene uitgave, die de belastingschuldigen hadden kun nen besparen. HET KATHOLIEKE SCHOOLFEEST. Dinsdag a.s. krijgen de kinderen der R.K. school alhier hun schoolfeest. Ze gaan van de oudste tot de jongste leerlingen naar Bergen en Bergen aan Zee. KERKCONCERT. De violist Albert Sluyter, die uit het buitenland terug is gekeerd, zal weer met den heer P. A. van Langen aan 't örgel,, in onze Herv. Kerk een: concert geven en wel op Zondagavond 24 Juli e.k. Het geheel nieuwo programma bevat werken van Bach, Handel, Tartini Vivaldi, Max Bruch e.a. Degenen, die verleden jaar het concert bijwoon den, zullen dus wel weten, dat er weer een mooie avond in zicht is. NAAR AMSTERDAM. Onze plaatsgenoote, mej. Tjalsma, onderwijzeres te St Maartensbrug, is als onderwijzeres benoemd te Amsterdam. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag goed, prijzen van 45—65 ct., een enkeling 57 ct. Met de kalfkoeien ging het ook goed, een reuzen koe voor f400. Met de geldekoeien was het zelfs best. Pinken geen aanvoer. In do stieren was het niet drulc, tot 45 ct. por pond. In de nuchtere kalveren was hot stil. De oude slachtschapen golden f33, eeer weinig aangevoerd. In lammeren voor den dood was de handel stug. Lammeren voor de weide golden niet hooger dan van 16—18 gld., stil. De handel in vette schapen was iets beter bij de vorige week. De handel in biggen en schrammen was matig; niet dujur. D'o handel in vette varkens was heel vlug, tot 34 ct. Zouters tot 32 ets. Op de kipponraarkt was hoogonaamd niets te doen. De beste boter werd heel graag verkocht. Over het geheel was het iets drukkend. Weinig menschen wegens den hooibouw. HARDDRAVERIJVEREENIGING WESTFRIES LAND. Deze vereoniging hield Vrijdagavond hare jaarver^ gadering in het café „Het Oude Slot", onder voorzitter schap van den heer A. C. Roggeveen. Er waren 27 leden present. Ingekomen was een schrijven van het Gemeentebe stuur, waarbij f200 subsidie werd toegekend, en een schrijven van de Commissie der October-Paarden- markt, welke 1500.ter beschikking der Harddra verij vereeniging stelt tot verhooging der uit te loven prijzen en eventueel vergoeding van reiskosten voor verafkomen.de deelnemers, een eh ander ter bevorde ring der deelname. De rekening en verantwoording van den penning'' meester, den heer Joh. Govers, werd nagezien door de heereii Gorter en J. Koster en goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen f 1307.70, de uitgaven f 1398.86, nadeelig saldo f 91.16, dat door den heer L. Zwaag was gedekt. Tot bestuursleden werden herkozen de aftredende leden P. de Boer met 26 stemmen, D. P. Timmerman met 21 stemmen en J. H. Schene met 15 stemmen. De heer Gorter kreeg 10 stemmen. Voor zoover aanwezig, namen de gekozenen de be noeming weer aan. Bij de stemming bleek een georganiseerde bedoe ling, om bij verrassing den secretaris, den heer J. H. Schene, als bestuurslid te wippen en daarvoor den heer Gortef te kiezen. Dank zij de goede opkomst der leden, mislukte deze opzet. De redenen die hiertoe leidden, zijn niet gebleken, die kan men dus slechts gissen. Het Bestuur stelde vervolgens voor. weer twee dra- verijeta te houden, en wel: le. voormiadags eene Han dicap-draverij, open voor alle in Nederland geboren en geregistreerde paarden, om prijzen van f 200, f 100 en f50, totaal f350. Vorige jaren waren deze prijzen de helft lager. 2e. Namiddags Internationale Handicap-draverij, open voor alle paarden, om'prijzen van f400, f200, f 100 en f 50, totaal f 760. Vorig jaar totaal f 300, f 150, f75 en f25. Deze prijzen verhooging- was mogelijk door de sub sidie van de October-Paardenmarkt Bij de besprekingen hieromtrent"komt de afsluiting der Hoogzijde weer te berde. De heer Peetoom meent, dat het niet zooveel bate afwerpt, doch als het bestuur deze middelen niet kan missen, geeft hij aan de hand, jaar om jaar Hoog- of Laagzijde af te sluiten. Na verschillende besprekingen, waarbij de bezwa ren der afsluiting weer naar voren komen, maakt ech ter de heer Peetoom geen voorstel van zijn iidée en blijft dus de afsluiting als vorig jaar gehandhaafd. Echtor zal aan controleurs en politie het verzoek worden gedaan de meest mogelijke toegevendheid te betrachten ten opzichte van personen, die een win kel in het afgesloten terrein moeten bezoeken opdat zij daartoe de, vrije gelegenheid krijgen. Omtrent het voorstel van het Bestuur betreffende de draverijen, wordt nog aan de hand gedaan het uitloven van een prijs voor den winnenden Pikeur, echter wordt dit nu overbodig geacht wegens da groot knoeing deer TvHfwm 2 Jaar gegarandeerd, mei groot zadel, freewheel, handrem en kettingkast. PKPMS Heerenstr' 38 LaagziJcSe 62, Telefoon 2. SCHAGEN. De voorstellen worden goedgekeurd. Voor controle op het afgezette terrein zullen de zelfde heeren van verleden jaar uitgenoodigd worden, n.l. do heeren \V. Gorter, J. Koster, J. Keesman en C. Blaauboer. De rondvraag levert goen bijzonders op. waarna sluiting volgt. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Jan Speur, oud 26 ja&r, kantoorbe diende en Catharina Petronella Blankman, oud 22 jaar, zonder beroep, beiden te Schagen. Getrouwd: Klaas Douwsma en Anna Margarctha Sant Overleden: Theodorua Coraelis Admiraal, oud 9 jaren. Uit Weenen, 15 Juli. Vrijdagmorgen is het te Weenen tot ernstige relletjes gekomen in verband met het Donderdag plaats gehad hebbende vrijspre kende vonnis tegen do drie frontstrijders, die in Schattendorf bij een schietpartij een man en een kind hebben gedood. In verschillende bedrijven brak gistermorgen sta king uit en de arbeiders marcheerden in optocht naar het Universiteitsgebouw, het Raadhuis en bet Parle mentsgebouw. De politie moest op verschillende plaat sen voor de opdringende menigte wijken. De menigte brak een bouwsteiger af en met lat ten en balken gewapend, werd naar het Parlements gebouw opgerukt. De politie moest hier wijken en hield; alleen nog de omliggende straten bezet Tegen elf uur werd de toestand critiek. De menigte bestorm de de politiewacht bij. het stadhuis. Zij wisten dn het gebouw binnen te dringen, Jiet meubilair er uit te ha-* len en daarna het gebouw in brand te steken. De 'po litie moest van de vuurwapenen gebruik maken en het verluidt dat er drie dooden en velei gewonden zijn. Oproer. Een menigte, duizenden koppen sterk, trok tierend door de straten, on zoowel voor het Paleis van Justi tie als voor het Parlement kwam het tot opgewonden demonstraties. De politie was zoo goed als machteloos; De socialistische betoogers maakten zich gereed het Paleis van Justitie te bostonnen en riepen voortdu rend „NiederI" tegen de regeering. Tegen half 11 viel uit het politieposthuis in do Bar- telsteingasse een schot, waarop de woedendo menigte het posthuis bestormde, pon agent, sabel en revolver ontnam, hem de kleeren van het lijf rukte en hem do straat opsleurdo om hem aan een lantaarn op te hangen. Pas op het laatste oogenblik gelukte hot, den ongelukkige te redden. Politie ontwapend en mishandeld. Een razende menschenmenigto stroomde daarop onder wild wraakgoroop voor het Paleis van Justitie bijeen, en de politie was tenslotte gedwongen vuur te ■geven. Ondanks het feit, dat zij kort op elkaar 20 salvo's afvuurde, week de menigte niet, maar stortte zich op de agenten, die ontwapend on mishandeld werden. Er vielen dooden en gewonden. In de omgeving van het Paleis van Justitie zijn bar ricades opgericht. De banken hebben in den loop van den voormiddag haar kantoren gesloten. Ook de meeste -fabrieken liggen stil. De demonstreerende menigte wordt voort durend versterkt door de arbeidersmassa's, die de fa brieken verlaten en de stad binnenstroomen. Palis van Jastitle in brand. Brand weer tegengehouden. Om 2 uur werd gemeld, dat het Palcis van Justitie <foor de menigte bestormd ia en in brand staat. De rodactiebureaux van de GrootrDuitSche „Wie ner Neuosten Nachrichten", en van hot officieol or gaan van de Christelijk-Sociale partij, de „Roichs- post"; zijn door de menigte verwoest. In de gebouwen is veel schade aangericht en zijn tal van documenten vernietigd. Bij het Paleis van Justitie houdt de menigte de brandweer tegen. Nadat de menigte het Paleis van Justitie was bin nengedrongen, wierp zij alle documenten en acten, die daar gevonden werden, op een hoop en atak ze in brand. Men trok daarop het gebouw uit en belette de brandweer het vuur te blusschen. Het Paleis staat thans aan alle vier kanten in brand. Ook de brandweer, die uit de verder afgelegen ka zernes naar het Paleis van Justitie trok, werd overal tegengehouden, naar het heet door communisten, on danks het feit, dat de burgemeester van Weenen en eenige socialistische afgevaardigden, die -op een van1 de brandwagens meereden, het volk toespraken. Militairen in 't geweer. Omstreeks half drie gistermiddag rukten militairen met gevelde bajonet en machinegeweren tegen de me nigte bij het Paleis van Justitie op. Tezelfdertijd vuurde de politie bij het Raadhuis een kórabijnsalvo af. De straat bij het Raadhuis ligt vol dooden en ge wonden. Hun aantal ia echter nog niet bekend. De menigte voor geen rede vatbaar. De menigte verkeert in een toestand van onbeschrij felijke opwinding, en de tooneelen, die zich afspelen rondom de brandende overblijfselen van het geheel verwoeste Paleis van Justitie, waar allen, ook tal van vrouwen, onder het zingen van revolutionnaire liede ren, wilde rondedansen maken, herinneren aan de da gen van de Fransche revolutie en de verwoesting van de Bastille. De leiders hebben de controle over hun menschen verloren en toen de socialistische burgemeester van Weenen, Carl Seitz, en de president van de Republi- keinsche Garde, de voormalige minister van oorlog Julius Deutsch, het volk bezwoeren de brandweer te laten passeeren, opdat het schoone in Renaissance stijl opgetrokken gebouw zou kunnen worden behou den, werd dit geweigerd; zelfs werden steenen ge worpen naar Seatz, die gedwongen was zich in veilig heid te brengen. Staking van spoorwegpersoneel. Uit Weenen, 15 Juli, Hedenmiddag te 4 uur duurde het schieten nog steeds voort Ook in de om geving van het parlementsgebouw trachtten de arbei ders barricades op te werpen; het raadhuis werd even eens versterkt De brandweer werkte met koortsach- tigen ijver om den in het Paleis van Justitie woe denden brand te bedwingen. Er ia niet veel kans iets van het gebouw een dor fraaiste van Weenen te behouden. Ook het redactiebureau van de „Reichspost" werd in brand gestoken, nadat de menigte het gebouw was binnengedrongen en het meubilair, alsmede een groot aantal zet&iachines, had verbrijzeld. De treinen werden in de middaguren, na het bekend worden van het uitbreken der onlusten, door het pu bliek voornamelijk bestaande uit buitenlanders bestormd. Naderhand kon geen enkele trein meer ver trekken, daar het personeel het werk had neergelegd. In de groote particuliere bedrijven werden de werk zaamheden eveneena gestaakt. Uit de provincie schijnen treinen met leden der republikeinsche garde naar Weenen te zijn gediri geerd, hetgeen, beschouwd wordt als een teeken, dat de toestand in de hoofdstad nijpender wordt. Het postkantoor in brand gestoken. Ondertusschen werd ook het postkantoor bestormd en in brand gestoken en op straat gingen communis ten die bij den opstand de leidende rol schijnen te spelen, de leden van den Schutzbund te lijf. De politie hoopt den toestand meester te worden. Berlijn, 15 Juli. 's Middags verscheen de politie, die zich tot nu toe alleen met de sabel en de revol ver tegen de menigte had verzet, gedeeltelijk met geweren gewapend op het terrein van den opstand. Er werden verscheidene schoten gelost. Voor het gerechtsgebouw vonden voortdurend botsingen plaats. Do betoogers, die het gebouw bezet hielden wierpen den ganschon inboedel op straat. Twee por tretten van keizer Frans Jozef werden door de me nigte onder gejuich aan een lantaarnpaal gestoken, aan andere lantaarns hingen uniformen, die men de agenten van het lijf had gerukt. Het geheele paleis van justitie stond vanavond nog in brand; een deel is reeds volkomen verwoest. De omliggende straten moesten steeds weer worden gezuiverd door de agenten, die nu echter goed ge wapend zijn en heel wat krachtiger kon optreden dan 's ochtends. In het parlement zijn tal van dooden en gewonden gebracht. De politie hoopt in den loop van den avond den opstand te onderdrukken. Ge spuis heeft natuurlijk van de gelegenheid gebruik gemaakt om zijn slag te slaan, 's Ochtends zijn tal van auto's door de opstandelingen in bezit genomen voor het vervoer van de gewonden naar de zieken huizen. In de geheele stad zijn de winkels geslotep. Aangezien de typografen staken verschijnen geen couranten. Het tramverkeer rust geheel. Van het Zuider station kunnen geen treinen vertrekken, daar het personeel staakt. Het telefoonverkeer Ber lijn—IWeenen is afgebroken. Een groot aantal betoogers heeft ook gepoogd door te dringen tot het Italiaansche gezantschap, doch de menigte, die onafgebroken „Weg met Mussolini, weg met het fascisme" riep kon door de politie terug worden gedreven. Ook te Wiener Neustadt zijn relletjes voorgekomen. Een bekendmaking der Weensche poli tieautoriteiten. Weenen, 15 Juli. De poltiedirectie publiceert een bekendmaking, waarin zij er op wijst, dat de ge beurtenissen van heden een uiterst scherp optreden der .JSicherheitswache" noodzakelijk maken met het oog op het herstel der orde en veiligheid. Derhal ve worden alle bijeenkomsten en samenscholingen op openbare pleinen en straten, alsmede alle tegen de autoriteiten en haar organen gerichte betoogingen verboden. Het niet opvolgen van de bevelen der po- litio on elke verstoring van het verkeer wordt zwaar gestraft De politie zal daarbij met groote strengheid op treden on eventueel van alle wettelijke dwangmid delen gebruik maken. De politiedirectie doet een beroep op allen om de wetten na te leven en niet te dulden, dat misdadige en lichtschuwe elementen om hun doeleinden te bereiken, de rust en orde trachten te verstoren. 40 dooden en 200 gewonden. Berlijn, 15 Juli. Naar de „Voss. Ztg." uit Wee nen meldt, verklaarde de chef-arts der Weénsche Vrijwillige reddingsbrigade, dat voorzoover hem be kend het aantal slachtoffers tot dusver 40 dooden en 200 gewonden bedraagt. Hetzelfde blad meldt, dat het paleis van justitie één vlammenzee is, waar vlammen van 20 M. hoog te uit slaan. De hemel is door een geweldige rook wolk bedekt. De ochtendbladen zullen niet kunnen verschijnen. Het spoorwegverkeer met Weenen is geheel, het tramverkeer in de stad ten deele stopgezet. De telefoonverbindingen met het buitenland zijn verbroken. Algemeeue staking. Weenen. De algemeene staking ia geprocla meerd. De post- en telegraafbeambten en het spoor weg- en trampersoneel hebben zich bij de algemee ne staking aangesloten. Het bestuur der Oostenrijk - sche sociaal-democratische partij heeft besloten, een- deputatie naar bondskanselier Seipel af te vaardi gen, ten einde hem te verzoeken af te treden. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Jan Cornelis, zoon van P. C. Blaauboer en vain E. Dekker. Getrouwd: Marfcinus Keppel en Grietje Raap. Ondertrouwd: Geene. Overleden: Jan Jongejan, oud 60 jaar, echtgenoot van Geertje Mul. Jacob Jansen, oud 49 jaar, echtge noot van Adriana Graafland. HEERHUGOWAARD. Door het bestuur der neutrale Coöp. Boerenleen bank alhier, werd naar aanleiding der ontvangen cr- culaire van de Centr. Bank, besloten vOor de slacht offers van den stormramp f 100 beschikbaar te stel len. HEERHUGOWAARD. De heer C. P. van Stralen alhier, is geslaagd voor het eindexamen R.H.B.S. te Alkmaar. OUDKARSPEL Mej. C. B. Zaagman alhier, deed met gunstig ge volg eindexamen R.H.B.S. te Alkmaar. WINKEL De voordrachten voor de benoeming van onderwij zeressen in deze gemeente, bestaat uit: Voor do school voor o.l. onderwijs te Winkel: no. 1 mej. E. de Vries, tijdelijk ondewüzerés te Sijbekarspel. no. 2 mej. D. Bakker, assistente te Twisk; no. 3 mej. N. Kaat. assistente te Callantsoog. Voor de school voor o.l. onderwijs te Lutjewinkel: no. 1 mej. D, Bakker, assistente te Twisk'; no. 2 mej. E. de Vries, tijdelijk onderwijzeres te Sijbekaispel; no. 3 mej. N. Kaat. assistente te Callantsoogi HARENKARSPEL Da* ,heer W. J. Keppel alhier slaagde voor het eindexamen RJLB.S. te Alkmaar. JUBILEUM COMMISSARIS DER KONINGIN. Te Hoorn bood jhr. Röell, aan 25 burgemeesters van Westiriesche gemteenten een gastmaal aan in Hotel „de Doelen" ter gelegenheid van zijn ambts jubileum. De burgemeesters deden van hun belang stelling blijken door het aanbieden van een ge* schenk. DOOR ZIJN GEWEER GEDOOD, Gisternamiddag werd. in een kersenboomgaard tengevolge van het uiteenspringen van den gTendel van zijn geweer de 28-jarige J. van Oyen uit Zalt- Bommel gedood. DE „VEENDANC IN AANVARING. Een Reuter-telegram uit New York meldt,, dd. 15 Juii: Een draadloos bericht van do „Veendam" var» de Holland—Amerika-lijn méldt, dat het schip heden morgen te 4.40 op vier mijlen ten Oosten van Nan- tucket in aanvaring is geweest met het Neorsche stoomschip „-Sagaland", dat gezonken is. Alle opvarenden van de „Sagaland", op één na, zijn gered. De „Veendam)", die geen schade had, werd heden avond 7 uur in quarantaine verwacht met da over levenden van de „Sagaland'' aan boord. NAAR DE PROVINCIE De gemeenteraad van Mïdwoud heeft besloten, het gemeentelijk electriciteitsbedrijf over te doen aan de provincie Noord-Holland. DE RIJKSMIDDELEN. De rijksmiddelen brachten over de afgeloopen maand f727.000 meer op dan over Juni 1926; over da eerste zes miaanden f 10.7 millioen moor dan over die periode van het vorige jaar. DE KONINGINNEBRUG TE ROTTERDAM. De Raad van Rotterdam trekt, inzake de gun ning van de Koninginnebrug, zijn besluit van 17 Juni in. Do subsidie, waardoor de gunning aan Werk spoor mogelijk moest worden gemaakt, is dus nu geweigerd en aan B. en W. vrijheid gegeven inzake de gunning het werk. Het is niet twijfelachtig, of het werk .zal nu aan de laagste inschrijfster, een Dultsoho firma, worden gegund. BARSINGERHORN. Donderdagmiddag werd ten huize van den heer de Graaf alhier, vanwege het Electriciteitsbedrijf dezer provincie een electrische kook-, en bakdeman- stratie gehouden. Mevr. Roersch te Bloemendaal toonde het dertig tal aanwezige dames, dbor een welgeslaagde demon stratie aan, dat het mogelijk is, om per speciale bakoven, door middel van de electrische energie al lerlei gerechten en spijzen klaar te maken on legde tenslotte met cijfers uit, dat, nu de dagstroom 10 cent per K.W.U. kost, het tegenwoordig zeer goed mogelijk is, om deze uiterst zindelijke en gemakke lijke wijze van koken en bakken, toe te passen. Behalve de bakoven, waren verschillende andere electrische huishoudelijke apparaten in de zaal ten toongesteld, o.a. een heetwaterapparaat, een wasch- automaat, een stofzuiger, een zeilboenmachiné, enz. enz. De damtes volgden, terwijl hun een kopje thee met een stukje van een in den bakoven klaarge maakte cake, werd aangeboden, met belangstelling den uitleg, die door den heer Memelink, Ingenieur van het P.E.N., omtrent het gebruik, het genot en de kosten van de verschillende apparaton werd ge geven: in het bijzonder trok het heetwaterapparaat dat gevoed kan worden met den z.g. nachtstroom van 3>4 cent per K.W.U., aller aandacht. Het was werkelijk de moeite waard, om de keurige collectie artikelen te bezichtigen cu de demoustratio bij té wonen en wij gelooven wel, <lat het doel van de Directie van het'P.E.N., om den electrischen stroom voor huishoudelijk gebruik te benutten, bin nen afzienbaren tijd zal worden bereikt, ,en ons nog veel nieuwigheden op dat gebied te wachten staan. BARSINGERHORN. Donderdagavond vergaderde ten huize van don roer de Graaf alhier, het Bestuur van de Vereeni- ging tot Ziekenhuisverpleging dezer gemeente. Ons werd medegedeeld, dat de resultaten over het afgeloopen eerste boekjaar, gunstig kunnen worden genoemd en dat dezer dagen de algemeene vergade ring zal worden gehouden. OUDKARSPEL Onze schooljeugd heeft haar jaarlijkschen uit gaansdag weer gehad. Begunstig door goed weer werd Donderdag een autotocht gemaakt naar Bor gen, Castricum aan Zee en naar de ruine van Bre- derode. In Bergen werd genoten van den speeltuin en van het speelduin, in Castricum werd natuurlijk druk pootjegebaad, terwijl de kinderen daarna met hardloopen nog een prijsje konden winnen. Eu toen ook hier weer lang genoeg vertoefd'was, ging het naar de ruine, wat ook steecis een attractie blijft. Achter het daarbij gelegen café „Velserend" zou het speelduin worden opgezocht, doch dit was afge sloten, zooals werd meegedeeld. Waar men in dit café tevens blijk gaf niet bijzonder op ons gezel schap gesteld te zijn en zelfs niet behoorlijk gele genheid werd gegeven om do consumptie zittendo te gebruiken, was men daar spoedig weer vertrok ken en werd het „Kopje van Bloemendaal", met bet daar dicht nabije speelduin nog even opgezocht. De reis ging natuurlijk gepaard met het gebruiken van de noodige „natjes en droogjes' en versnaperin gen, waardoor mede de dag tot een der meest aan gename in het huidige leven kon worden aangetee- kend. Het weer hield zich best, al was het dan ook wat frisch. Een klein buitje op het strand was niet in staat de stomming ook miaar ©enigszins te bederven. SCHAGERBRUG. J. de Moor is aan de Gemeentelijke Handelsschool te Alkmaar bevorderd tot de 2e klasse. ANNA PAULOWNA. In. het gezin van Bauke Jeeninga, Nieuweweg, al hier, is een geval van besmettelijke ziekte, roodvonk, geconstateerd. WINKEL De heer A. Waiboer alihiér as benoemd tot Dijkgraaf van den polder Waard en Groet. PETTEN. Donderdagavond vergaderde de vereeniging „Alge meen Belang" ter bespreking en vaststelling van plan nen voor een eventueel te houden schoolfeest. Mita de financiën, het toelaten, wordt op 25 Juli met de leer- liingen der hoogste Klassen een tocht gemaakt naar Amsterdam, terwijl voor de jongere kinderen de tra- ditioneele rijtoer naar Schoorl en Bergen op het pro gramma staat, op den Dinsdag daaraanvolgende. VERDUBBELING VAN BELASTING. Als gevolg der bekende malversatiën zal het tekort op de gemeenterekening van Bergen op Zoom over 1926 zóó groot zijn, dat de factor voor de gemeente- inkomstenbelasting 19271928 van V/2 op 3 ver hoogd moot worden. GRATIE VERLEEND. De Koningin heeft volledige gratie verleend aan den caféhouder te Venlo van de hem opgelegde ge vangenisstraf van negen maanden wegens het dood schieten van een lastigen bezoeker in zijn café. De begenadigde is de persoon, die tijdens het bezoek van de Koningin aan Venlo in de dagen van den wa tersnood in het water sprongmaar H-M. toewaadde en Haar om gratie smeekte. BOTSINQ TUSSCHEN AUTO EN TRAM. Donderdagmiddag is een vrachtauto van de was- scherij Klaassen uit Blaricum, komende van den Zwaluwenweg, in een zijlaan van de Torenlaan te (Laren in botsing gekomen met de Gooische Stoom tram. De vrachtautc, welke over den kop sloeg, -werd totaal vernield. De chauffeur bekwam geen letsel.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2