Schager Courant Callantsoog. „Joseph in Dothan", zondag 17 juli Abonnementsgelden. Derde Blad. Binnenlandsch Nieuws. Feuilleton. De Witte Muizen. Zaterdag 16 Juli 1927. 70ste Jaargang. No. 8083. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij bet ver- zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het tweede kwartaal 1927, ten bedrage van fl.65 (voor courant met Zondagsblad f2.38), vóór 1 Augustus a.s. aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. De laatste manier van vereffening raden wij ten zeerste aan, daar dit slechts 5 cents kost; formu lieren zijn aan alle postkantoren één cent verkrijgbaar. Per Postwissel daarentegen zijn de kosten f 0.10. Na genoemden datum wordt beschikt met f 0.11 verhooging. Toezending is dus voordeelig! Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten- geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, of Kinderkleeding enz. zijn geabon neerd, kunnen eveneens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 2e kwartaal 1927, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag 12.33 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1.25 Voor Gracieuse f 2.15 Voor Kinderkleeding f 0.95 Voor Panorama f 2.20 Voor Het Leven f2.50 DE ADMINISTRATIE. HET CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. K o n i n k 1 ij k bezoek. Het staat thans vast. dat het jaarlijksche Concours Hüppique, hetwelk Woensdag en Donderdag as. te Hoofddorp gehouden" wordt, zal behooren tot de meest schitterende paardensport-evenementen, die ooit op het fraaie terrein in de Haarlemmermeer ge houden zijn. De inschrijvingen, thans gesloten, vermelden niet minder dan 300 deelnemers, waardoor de zekerheid is verkregen, dat alle nummers bijzonder goed zijn bezet. 'Zooals wij reeds mededeelden, is de belangstelling, ook van buitenlandsche deelnemers zeer groot en thans, nu de volledige lijst is vastgesteld, blijkt dat de volgende landen met het daarbij vermelde aan tal paarden, uitkomen: Duitschland 15 ruiters met 26 paarden; Hongarije 11 ruiters met, 14 paarden; Zwe den 8 ruiters met 10 paarden: Oostenrijk 2 ruiters met 2 paarden; Czecho-Slowaki.je 2 ruiters met 2 paarden: Denemarken 1 ruiter met 2 paarden. Bovendien is voor den hordenren. die tot een der belangrijkste nummers van het programma behoort, ook nog een aantal van de beste en meest bekende Belgische paarden ingechreven. zoodat we kunnen zeggen, dat het Hoofddorp-concours in alle onderdee- len, zoowel wat betreft landbouw, al luxe tuigpaar- den en rij- en springpaarden, wat 'kwaliteit en aan tal betreft een record slaat. Woensdamdddag om 2 uur wordt het concours be zocht door H. M. de Koningin, die dus niet alleen door het uitloven van medailles blijken geeft van Haar belangstelling, maar zelf getuige wil wezen van de verrichtingen der deelnemen, «pedaal -vrat be treft de parade der landelijke rtjvereenigingen en den internationalen landenwedstrijd, waarin de beste Hollandsche ruiters het zullen opnemen tegen den bloem van de buitenlandsche horsemen. Alles te samen, gelooven wij. dat het Concours te Hoofddorp een ruiterfeest zal worden, dat in alle onderdeelen met succes kan wedijveren tegen de beste buitenlandschp concoursen. ONTDEKKING VAN EEN ROMEINSCHE LEGER PLAATS. Onder leiding van dr. J. H. Holwerda. directeur van het Rijksmuseum' van. Oudheden te Leiden, heb ben er op Rodenburg of Roomburg, even buiten Lei den. opgravingen plaats welke het karakter van voorloopige proefgravingen dragen. Op een terrein vlak bij het nieuwe kanaal is op grond van den heer De Jong van Rodenburg, en voor diens rekening, gegraven, ten einde te onder zoeken wat. er nog van het oude kasteel Rodenburg te vinden is. Deze quaestie is vooral belangrijk, om dat dr. Holwerda meende, dat dit kasteel reeds tot onze vroege Middeneeuwen zou terug gaanJBij: 't werk bleek dat men op bet dit jaar beschikbare terrein slechts de oude kasteelgracht en niet het slot zelf terug vinden kon. Deze proefgraving heeft dus al leen waarde voor een betere oriënteering bij ^latere mogelijke voortzetting van het werk. Wel werden in de gracht vele zeer oude reuze-moppen gevonden, het oudste baksteenmateriaal uit de 13e eeuw on geveer. (Belangrijker resultaten leverde de graving op eenige honderden meters Oostelijker in de tuingron den van Rodenburg. Hier was men wel zeer beperkt door de bebeouwing van het lsud. Dr. Holwerda meende echter, in afwijking van zijn vroegere mee ning, dat er toch wel reden was voor de overlevering dat hier een Romeinsche nederzetting aanwezig zou zijn en had nu het geluk, juist nog op een punt van het beschikbare terrein een goed bewaarde Romein sche spitse vestinggracht terug te vinden. Ook nog andere Romeinsche sporen,waarschijnlijk van woning bouw, werden gevonden en vele fragmenten van Ro- meinsch aardewerk dateeren van de nederzetting omstreeks de 2de eeuw na Chr. Vooral in de vulling van de gracht en vlak daarbij werden zulke frag menten gevonden alsook eenige steenen fragmenten en een volkomen gaaf terracotta-beeldje, waar schijnlijk een godin voorstellende. Hiermede is dus de aanwezigheid van een militaire vestiging vlak ten O. van Leiden bewezen. Of de rschen van den tuinbouw verdere voortzetting van het werk nog mogelijk zullen maken, en over welke uitges'rektheid de gracht, dat is dus de omtrek van de nederzetting nog te vervolgen zal zijn. is nog niet met zekerheid uit te maken. ERNSTIG MOTORONGELUK. Dinsdagavond laat is op den Haarlemmerweg een ernstig motorongeluk gebeurd, meldt „Het Volk". Even vóór Halfweg stond een militaire motorrijder langs den kant van den weg zijn motor te reparee- ren. Uit de richting Amsterdam kwam een andere motorrijder, een inwoner van Haarlem, aanrijden, die door het licht van een hem tegemoetkomende auto verblind, in volle vaart tegen den militairen motorrijder aan den kant opreed. De motor werd zwaar beschadigd en de militaire motorrijder liep door deze aanrijding een hersen schudding, een enkelbreuk en een elleboogfraktuur op. Door een passeerend geneesheer werd hem de eer ste hulp verleend, waarna hij per auto naar een der Haarlemsche ziekenhuizen werd vervoerd. VERDRONKEN. Bij het baden is te Gaanderen, gem. Doetinchem, de 15-jarige Demmink verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Te Utrecht is een 15-jarig meisje, dat in het Merwedekanaal haar handen wilde wasschen, voor over in (het water geslagen en verdronken. Hoewel nog kunstmatige ademhaling werd toegepast, mocht het niet meer gelukken de levensgeesten op ie wek ken. DRONKEN CHAUFFEUR RIJDT DRIE WANDE LAARS AAN. Woensdagavond heeft op den Berg en Dalschcn weg ter hoogte van den Broerdijk, de autosnorder J. G. uit Nijmegen, die met groote snelheid den weg kwam op rijden, bij het uitwijken voor de tram, drie personen overreden. Eerst een jangen man en zijn meisje en nadat de auto dwars den weg was overgestoken, aan den linkerkant daarvan een juffrouw, die daar met haar zoontje liep. Deze vrouw werd omver gere den en bleef bewusteloos liggen. Gelukkig bleek la ter geen der drie slachtoffers van den woesteling, die onder Invloed van sterken drank verkeerde, eenlg letsel te hebben bekomen. De auto kwam tegen een boom tot staan en was verder onbruikbaar. De po- iitie heeft het voertuig in beslag genomen. De bestuur der bekwam geen letsel. DE RAADSVERKIEZINGEN TE RHENEN. Naar wij vernemen, zullen B. en W. van Rhenen den Raad voorstellen bij de Kroon in beroep te gaan van de beslissing van Ged. Staten van Utrecht, waar bij een stembiljet, door een vrouw voor haar schoon moeder ingevuld, ongeldig werd verklaard, zoodat in het district Eist een nieuwe verkiezing zou moeten plaats hebben. Doos 30-60, Tube 8 Oct. Bij Apoth.en Drogisten. GEEN INVOERVERBOD IN ENGELAND VAN ZWARTE BESSEN. Een Reuter-bericht uit Londen meldt, dat den minis ter van landbouw Guïnness in het Lagerhuis werd ge vraagd of hij de raadzaamheid zou overwegen van het verbieden van den invoer van buitenlandsche zwarte bessen wegens een ziekte in Nederland als „big" bekend. De Minister antwoordde, dat zijn adviseurs hem hadden meegedeeld, dat het risico van het overbren gen van de zwarte-bessen-mijt door uit Nederland in gevoerde bessen, te verwaarloozen, klein is. Daarom overwoog hij niet de quaestie van een invoerverbod. Eten dergelijke vraag werd gesteld nopen-s beschim melde Nederlandsche kruisbessen. Guiness zeide, dat de regeeringsambtenaren geenerlei daardoor aange taste zending hadden gerapporteerd en dat bij bet ministerie van landbouw geen klachten waren inge komen. Er was daarom geen reden om den invoer te verbieden. DE PRIJS VAN SCHAPENWOL. Het opkoopen van de nieuwe wol is in Friesland aangevangen. De prijs der zuivere wol loopt van 95 cent tot f 1.per kilo. BROEK OP LANGENDIJK. Donderdagmorgen viel de leerling-machinist J. C. Nutnan. nabij den overweg van de locomotief, met het, noodlottig gevolg, dat hij in aanraking kwam met den in beweging zijnden trein, waardoor een ernstige hoofdwonde ontstond. Onmiddellijk' werd geneeskundige hulp ingeroepen van Dr. Verdonk. die spoedig ter plaatse was en na hem verbonden te hebben, overbrenging naar het Ziekenhuis te Alk maar noodzakelijk achtte. Naar wij later vernamen, laat het ongeluk zich niet ernstig aanzen. DE MAASKANALISATIE. De bedragen, die ervoor zijn uitgegeven. Op de vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Leenstra. betreffende de uitgegeven bedragen voor de Maaskanalisatie, het Maas-Waalkanaal, het kanaal Wessem-Nederweert, het Julianakanaal en het Wilhelminakanaal en de hoegrootheid van het bedrag, dat door provincies, gemeenten of andere li chamen in die sommen werd bijgedragen, antwoord de de minister van Waterstaat: Voor de Maaskanalisatie werd uitgegeven f 19.800.302. Volgens raming zal in de jaren 1927 1930 nog noodig zijn f 4.775.000. Het MaasWaalkanaal, dat nagenoeg voltooid is, zal kosten rond f 11.915.000. Voor het kanaal Wesem—-Nederweert is uitgegeven f7.737.079. Volgens raming zal in 1927 nog zijn uit te geven f 125.000. Voor het Julianakanaal is tot heden uitgegeven f3.401.693.17. Het Wilhelminakanaal heeft ongeveer f28.000.000 gekost. Bijdragen van anderen in den aanleg dezer kana len zij-n verleend als volgt: In de kosten van het MaasWaalkanaal wordt door de gemeente Nijmegen rond f23.500 bijgedragen, wegens het geven van een doorvaartwijdte van 16 meter in plaat» van 14 mieter aan de sluis te Nijme gen. In de kosten voor sluiting van den Hcugenschen Overlaat, verband houdende met den aanleg van het Julianakanaal, zal worden bijgedragen door de provincie Limburg f 10.000 en door de gemeente Maastricht f 15.000. In de kosten van het Wilhelminakanaal heeft de provincie Noord-Brabant f2.500.000 bijgedragen, ter wijl bovendien de voor den aanleg noodige gemeen tegronden kosteloos zijn ter beschikking gesteld. De ander kanalen zijn geheel voor rijks rekening gekomen. WONINGEN VOOR OUDEN VAN DAGEN TE HAAR LEM. Ten behoeve van den bouw van 35 arbeiderswonin gen, bestemd voor ouden van dagen, op gronden de zer gemeente, gelegen aan de Zomerkade, de Hofdijk straat en de Kinkerstraat, vroegen B. en W. van Haar lem den Raad een crediet van f102.000. Verder werd nog voorgesteld een jaarlijksche bij drage beschikbaar te stellen, groot hoogstens f4277, in het tekort op de exploitatie der woningen, de huur van den grond voor den bouw der woningen te be palen op f 0.50 per M2. per jaar en B. en W. te mach tigen stappen te doen om een gedeelte van de bijdrage tot dekking van het exploitatie-tekort uit 's Rijks kas te ontvangen. Na eenige discussie worden de voorstellen van B. en W. door den raad aangenomen. EEN GIFT VAN 185.000. Het Fonds 1918 ter bestrijding van tuberculose en kanker heeft aan de Nederlandsche Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose het aanzienlijke bedrag van f 85.000 geschonken, onder bepaling dat de op brengst van dit kapitaal uitsluitend gebruikt zal worden voor wetenschappelijk onderzoek op bet ge bied der tuberculose. ERNSTIG MOTORONGEVAL TE UBBENA. Te Ubbena is een erustig motorongeluk gebeurd Tegen tien uur hoorden de inwoners een knal, waarop men dadelijk naar buiten ging. Het bleek, dat twee militairen, J. D. uit Groningen en v. d. H. uit Hoogeveen, met hun motor tegen een melkwa gen gereden waren. De ongelukkigen zijn over de straat geslingerd. Dr. v. d. Berg uit Vries was spoe dig ter plaatse en constateerde bij D. ernstige buik wonden en een schedelbreuk, terwijl v. d. H. aan den arm verwond was. Beiden werden in café „Ub bena" binnengedragen en later per ziekenauto naar het hospitaal vervoerd, waar D. onmiddellijk ge opereerd werd. Hij is later aan de bekomen ver woindingen overleden. MOOIE SUCCESSEN VAN NEDERLANDSCHE ATHLETEN TE PARIJS. Parijs, 14 Juli. In het Jean Bouin Stadion zijn heden internationale atletiekwedstrijden gehouden, waaraan o.a. deelgenomen is door de bekende Ne derlandsche loopers Van den Berge en Paulen. En met succes. Want Van den Berge legde beslag zoowel op de 100 als op de 200 meter. Den eersten afstand legde hij af in 10,8 sec.; de 200 meter in 22 seconden. Paulen deed niet voor zijn landgenoot onder: hij won den eersten prijs op de 400 meter in 50.6 sec. De 1000 meter werd gewonnen door den Zwitser Sera Martin in 2 min. 28,2 sec. DE MEUBELFABRIEK L. Ol V. TE OOSTERBEEK. Het bedrijf van de Oosterbeeksche Meubelfabriek L. O. V. zal binnen enkele dagen worden hervat. De machinale houtbewerking is ondergebracht in de vroegere pakkamer in een ten deele gespaarden zijvleugel van de afgebrande fabriek. De directie heeft de noodige machines aangekocht. De meubel makerij en stoffeerderij komen in het Volkshuis te Oosterbeek. waarvan de groote zaal door de directie van het gemeentebestuur is gehuurd. De stoffeer ders zijn reeds aan het werk. De volgende week begint het sloopingswerk van de bouwvallen der afgebrande fabriek en daarna wordt terstond de bouw van een nieuwe fabriek voorbereid. De heer Pelt, de directeur, heeft op verbluffend snelle wijze weten te handelen en de stagnatie van het bedrijf tot een minimum beperkt. DE TWEEDE SLUISDEUR VOOR IJMUIDEN GE REED. Donderdagmorfgen is bij Burgerhout te Rotterdam, de tweede sluisdeur voor IJmuiden te water gelaten. Het gevaarte is onmiddellijk met sleepbooten van Wijsmuller naar het gemeentedok gebracht, waar men de bekisting zal verwijderen. Evenals de vorige TJit hefc Amerikaansch van RICHARD HARDING DAVIS. Vertaald door Willy H. van der Tak (Nadruk verboden) 21. Het was zoo duidelijk te zien dat Roddy dit zei, niettegenstaande «hij inwendig nog aarzelde, dat Mc. Kildrick hem goedhartig tegenhield. Vertel me maar liever niets, protesteerde hij, waar je spijt van zult hebben als je'nuchter bent. Roddy schudde ontkennend en niet voordat ze de buitenwijken en de laatste visschershut achter zich hadden en langs de kust liepen, begon hij weer over het doel van hun wandeling. Plotseling zei hij: Ik heb je nog vergeten te zeg gen, dat als vader uitvindt, dat je me raad gegeven hebt, het je waarschijnlijk je baantje zal kosten. Mc. Kildrick bleef staan. Ret isJanmier, stemde hij toe, dat je vergeten hebt dat te zeggen, want gewoonlijk krijg ik een dikke cheque als ik technische adviezen geef. wat erger is, vervolgde Roddy onver stoorbaar, als Alvarez er achter komt, ga je de ge vangenis in. Dat pikante verhaal van je interesseert me uiter mate, dat moet ik zeggen, zei Mc. Kildrick. Wat zal ur nog meer met me gebeuren? Maar natuurlijk, zei Roddy geruststellend, kan je ze vertellen dat je niet wist wat je deed. Als je me om te beginnen eens vertelde, wat we doen gaan? Opperde de ingenieur. Van hier af, was Roddy's eenig antwoord, moet je op handen en voeten kruipen, want anders zien ze je. De ingenieur boog zijn hooge gestalte en verdween achter Roddy aan in de struiken. Waarom mogen ze me niet zien? Voor je eigen prestige; je ziet er zoo gek uit als je op handen en voeten kruipt Gedurende tien minuten kropen ze 'onhoorbaar ver der en toen klauterde Roddy over de brokkelige muur van het fort en wees naar den ingang van de tunnel. Het probleem is, begon hij, om die keien van de trap w-eg.te krijgen en de trap toch zoo in model te laten, dat iemand, diegek genoeg is om hier naar toe te klimmen, niet kan zien dat ze van hun plaats af zijn geweest. Dacht je heusch, vroeg Mc. Kildrick met een ongeloovigen glimlach, dat er een schat achter jde steenen verborgen ligt? Inderdaad, zei Roddy, een soort van begra ven schat. Mc. Kildrick hief behoedzaam zijn hoofd op en overzag de omgeving alsof hij de ligging van de verschillende dee'len goed in zich wilde opnemen. In het Noorden zag hij de stad;in het Oosten op een kwart mnjl afstand, het fort dat door een strook water van het land gescheiden was en in het Zui den strekten de wilde muskus- en laurierboschj es, waar ze juist door gekropen waren, zich uit tot aan de kust. Is dit een mop of een serieus plan. informeer de hij. Het is meer: het is een kwestie van leven en doodl M)c Kildrick ging op de steenen treden zitten en bestudeerde een tijdlang de groote keien voor hem, zonder iets te zeggen. Hij trapte met zijn hak tegen het cement en zijn oogen onderzochten de sterkte van de ijzeren banden. Met een paar mannen met breekijzers en een beetje dynamiet dat geen lawaai hoeft te maken, zei hij tenslotte. zou ik dat in een uur open kun nen hebben. En. zou je het weer zoo' kunnen maken dat nie mand merkt dat we het gat geopend hebben? vroeg Roddy. Er was een lange stilte. Ti- vind heusch, zei Mc Kildrick, dat je me ook maar moest vertellen wat er onder die steenen te zien is. De zon was ondergegaan en de lucht was koud en vochtig geworden. Roddy ging naast zijn ..baas" zitten en wees naar de groote keien aan hun voe ten. Zijn stem ging over in gefluister. Het is zóó. begon hij. Toen zij twee uur later van elkaar scheidden 'bij het begin van de stad. was Mc. Kildrick een inge wijde in de Broederschar van de Witte Muizen. Ze waren van elkaar gegaan omdat ze het er over eens waren, dat hoe minder ze samen gezien wer den. hoe beter het was. Maar Roddy had nog een andere en meer romantische reden om. alleen te willen zijn. Hij had iederen avond sinds zijn terugkeer uit Curagao een pelgrimstocht gemaakt naar het verla ten huis van dc familie Rojas. Hij had die nachte lijke tochtjes per roeiboot kunnen maken zonder ge zien te worden, want de tuin van Miramer lag,, net als zijn eigen tuin. aan de haven. Soms had hij er zich mee vergenoegd om zijn riemen voor het leege huis te laten rusten om aan het meisje te denken; andere keeren bond bij zijn boot vast aan een aan legsteiger een paar honderd meter verder, beesch zich dan langs de overhangende wingerd omhoog tot boven op den muur en liet zich dan in den tuin glijden. Dan gingen zijn gedachten droomend uit naar het meisje dat hiji eigenlijk' nauwelijks kende, dat zelfs haar woord al aan een ander gegeven had', maar wier charme hij nooit zou kunnen ver geten. Ook aan de landzijde even langs haar huis te loopen als 'n verliefde schooljongen was hem een zoet-weemoedig genoegen en nadat 'hü Mc. Kildrick verlaten had. richtte hij zijn schreden naar de Alameda, de breede laan met zijn dubbele rij scha duwrijke boomen. die evenwijdig aan de haven liep en waaraan den ingang van Miramer lag. Toen hij dichter bij het buis kwam. zag hij tot zijn verbazing en vreugde dat Miramar was bewoond. Alle vensters waren verlicht en in dat licht zag bij bedienden haastig heen en weer loopen. Voor het hek stond de Alameda vol met wagens, beladen met koffers en doozen. Roddy verschool zich, opgewonden en inwendig trillend, in de schaduw van de hoornen en wachtte daar ongeduldig op een kans om te hooren of de bannelingen werkelijk waren teruggekerd. Hij hoef de niet lang te wachten. In een klein figuur, die bedrijvig tusschen de karren heen en weer liep en overal bevelen uitdeelde, herkende hij zijn vriend en bondgenoot Pedro. Roddy ging direct in het licht van de electrische booglamp staan tot hij er zeker van was. dat Peter hem had gezien en stapte toen weer in de schaduw terug. In een oogeniblik was de oude knecht naast hem. Is zij hier?, vroeg Roddy. De man knikte heftig; voor hem was er in de heele wereld maar één ..zij". Zeg haar. fluisterde Roddy dat ik haar vader gezien heb en dat hij weet wat we probeeren te doen. Ik moet de senorita zoo gauw mogdjlijk sptg- ken. Vraag haar of ze vanavond het doet er niet toe hoelaat bij de trap wil komen, die van de tuin naar de kade 'topt. Ik otn dtar van uit mijn eigen buis naar toe komen zonder gezien te worden. Pedro knikte weer met een van verrukking stra lend gezicht. Ik zal de senorita vragen daar om negen uur te komen, antwoordde hij of ik zal er zelf zijn. Dat laatste lokte Roddy niet erg aan, maar hij vond. nu Inez in de zelfde stad woonde als hij en op dat oogenbliki geen honderd meter van hem' af was hem al dankbaar behoorde te stemmen. Hij liep verder de Alameda af. met zijn hoofd in Ie lucht, terwijl zijn voeten bijna dansten. Nog drie uur. protesteerde hij inwendig. hoe kan ik het in 's hemelsnaam nog drie uur uithouden.? Maar die drie uur kwamen toch op de een of andere manier om en om negen uur. juist toen de taptoe, die de soldaten naar hun kazernes terug riep. over de stad en het water klonk, stond Roddy te wachten op het smalle stukje strand, dat tus schen de haven en den tuin van Min§inar lag. VI. Op het laatste oogenblik had Roddy besloten toch maar niet met zijn boot te gaan, maar te gaan loopen langs de haven. Het was vloed, zoodat het smalle stukje strand, dat tusschen den tuin en den aanleg steiger van de familie Rojas lag, maar een paar voei breed was. Het was lichte maan, maar een paar don kere wolken maakten dat de steenentrap en het tuinhuisje aan het eind van den steiger, nu eens te voorschijn kwamen uit het donker en dan weer on zichtbaar werden. In een van die heldere oogenblikken zag Roddy plotseling de figuren van een man en een vrouw in de tuinpoort verschijnen. Pedro kwam angstig naar voren en Roddy holde langs hem heen de trap op. Hij herkende Inez op het eerste gezicht niet. Op de manier der boerenvrouwen had ze een zijden shawl met franje, die alleen haar oogen zichtbaar liet en die van haar schouders neerhing in lijnen 'die haar heele figuur verborgen, omgeslagen. Roddy stak ver langend zijn hand uit, maar het meisje hief de hare waarschuwend op en ging Roddy met een gebaar uit- noodigend haar te volgen, vlug de treden naar den steiger af. Aan het verste einde was een sooit prieel van palmbladen, waarvan een gedeelte door dc maan helder verlicht werd; maar over de andere helft wierp het dak een donkere schaduw. Daar liep Inez snel heen en Roddy volgde haar met kloppend hart. Hij was heftig onder de romantische bekoring van het avontuur waarin hij betrokken was en voelde zich onrustig-gelukkig in gezelschap van het meisje dat sedert hun eerste ontmoeting zijn gedachten ver vulde. De kleine steiger, het gekabbel van de golven tegen de steenen, het maanlicht, de geheimzinnigheid van hun verstolen ontmoeting, het zoete aroma van den tropischen avond, dat alles bij elkaar schiep dan ook een sfeer van romantiek. Maar zijn weeke stemming werd wreed verstoord. De stem, die hij uit de duisternis hoorde spreken, was helder en scherp. U moest begrijpen, begon Inez op afkeurenden toon, dat u dit heelemaal niet had moeten doen. Als ze hem in het koude water van de haven had geduwd, had Roddy niet meer verbaasd en geschrok ken kunnen zijn. Hij staarde naar de omhulde meis jesfiguur, te verbluft om een woord te zeggen. U moet niet vernachten dat ik u voor een twee-

Schager Courant | 1927 | | pagina 9