HOLLAND—INDIE. Zomerwarmte Gemengd Nieuws. OVERZICHT BELASTINGDRUK 1926-1927. De F VII te Aleppo aangekomen. Naar het Haag-a che Aneta-Kantoor vernoemt, heeft de K. L. M. het volgen-de telegram uit Alep po ontvangen, van Woensdag.: „Wij vertrokken1 uit Jftasrah om 4 uur 's mor gens en kwamen om 8 uur te Bagdad aan, waar Wij uw aan ons gerichte telegrammen in ontvangst namen. Wij vertrokken om 10 uur uit Bagdad en «arriveerden om 4 uur in Aleppo. Indien wij geen oponthoud ondervinden komen wij Zaterdag o-m 4 nur in Amsterdam iaan. Alles wel aan boord." De heer Vani Lear Black seint het volgende aan de K. L. M.: „Uw telegrammen heb ik ontvangen bij ons kort oponthoud in Bagdad hedenmorgen. Het zal mij zeer aangenaam zijn naar Amsterdam te komen. De vHegtaigbestuurders deelden mij mede, dat zij rekenen, dat de aankomst op Zaterdag zal geschie den. Zij zullen probeeren zooveel mogelijk op den gestelden tijd yan vier uur aan te komen. Zy' zullen u nog van te voren heb uur van aankomst seinen. Ik heb een praohtige vluoht gehad. Wij genieten allen een uitstekende gezondheid en ver heugen ons er op, de K. L. M.-mensohen terug te zien." Amsterdam bereidt zioh voor op een gTootsohe huldiging der kranige vliegeniers. INBRAAK TE GOUDA. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is in de Krugorlaan te Gouda bij de familie Bouwmeester in gebroken. De -inbrekers hebben zich, door een poort naast het huis en vervolgens door indrukking van een ruit van de keukendeur, toegang weten te verschaffen tot de woning. Het geheele huis werd grondig onderzocht, nagenoeg alles overhoop gehaald en rondgeslingerd. Daar de heer Bouwmeester, die eenige dagen op reis was, alle stukken van waarde had medegenomen, was de buit niet groot. Behalve zilveren lepeltjes en een zilveren beursje, wordt nog een zilveren 9lot ver mist, dat van een kerkboek is afgerukt. De dieven hebben zich eerst bij de buren zekerheid verschaft, dat de bewoners werkelijk afwezig waren. Men kwam n.1. vragen of een paar voor de woning van B. gevonden handschoenen hem konden toebe- hooren, waarop de buren antwoordden dat de familie B. afwezig was. DE VOORTVLUCHTIGE NOTARIS. De rechtbank te Groningen heeft Donderdag het faillissement uitgesproken van den notaris H. San ders, die sedert Maandag j.1. voortvluchtig is. HARDDRAVERIJEN TE HOORN. De Harddraverij-Vereeniiging „Hoorn en Omstre ken", heeft Woensdag onder begunstiging van bij zonder fraai weer haar j aarlijksch-e wedstrijden ge houden. 's Morgens werd een hittenren gehouden, waarin eer'- tiental paardjes elkander beka/mpten. Onge twijfeld was 'het een bijzonder interessante wedstrijd, er werd dan ook] uitstekend gereden. De uitslag wa« als volgt: le prijs f25, „Henny", eig. H. Pasman te Steenwijk, ber. G. van 't Hoff; 2e prijs „Fanny", eigenaar dezelf de, berijder P. Tiller; 3e prijs f5 „Vitesse", eig. C. Zwaan te Hoom, berijder J. Tiller; 4e prijs en 5e prijs „Tine", eig. C. Zwaan te Hoorn, ber. J. Tiller, en „Lin-dbergh" van C. Flotman te Hoorn, ber. W. B. van Échten. 's Middags had' dé groote handicap-harddraverij plaats, waarvoor zestien paarden waren ingeschre ven, waaronder verschillende voor de eerste maal al hier op de baan verschenen. Niet te verwonderen dus, dat een zeer talrijk publieg. waaronder zeer vel be langstellenden uit de omliggende buitengemeenten, deze draveriji bijwoonde. Na. talrijke bijzonder scannende ritten was de uit slag als volgt: le prijs f300 „Marie P", eig. D. A. van Stralen, ber. A. Witteveen, Den Haag, 2e prijs f150 „Silent Nan- cy", eig. Th. Smit te Alkmaar, ber. B. P. ten Hagen; 3e prijs f75 „Senator Axband", eig. A. P. Kaiser te Hil versum, ber. P. Kout; 4e -prijs „Miss Zelda Peter", eig. S. v. d. Oord te Haarlemmermeer, ber. J. van Leeu wen. DE OLYMPISCHE SPELEN IN 1928 TE AMSTER DAM. We meldden in ons vorig no., dat de Fransche athleten niet zullen uitkomen in 1928 op de Olym pische Spelen. Dit besluit van het Fransche Olympische Comité om niet deel te nemen aan de Amsterdamsche spe len, heeft begrijpelijkerwijze in sportkringen enorme beroering gewekt. Het is blijkbaar genomen, omdat men gekrenkt is door de weigering van Poincaré om de twee mi-llioen, die de staat geven zou en die wegens technisch parlementaire redenen niet meer door den Senaat voor de vacantie konden worden gevoteerd, dntusschen toch maar toe te zeggen. Dit had ook best gekund, want dat de Senaat het wetsvoorstel aannemen zal, is niet twijfelachtig, maar Poincaré is nu eenmaal een stijfkop en acht zich aan zijn taak als hersteller der Fransche financiën ver plicht geen uitgaven toe te staan, waarvoor niet te vens wettelijke dekking aangewezen is. Het besluit lijkt daarom op een uiting van wat noo- delooze verstoordheid, aangezien met wat goeden wil van weerszijden de zaak gemakkelijk genoeg gere geld had kunnen worden, juist omdat niet de minste twijfel bestaat, dat het subsidie tenslotte gegeven zou zijn en men kan niet aannemen, dat de beslissing de finitief zal zijn. Er zal nog wel een mouw aan te pas sen zijn. HET ONGEVAL TE LEXMOND. Gistermorgen is het lijk van den 16-jarigen Mole naar, die bij het zwemmen Maandag j.1. in de Lek met twee zijner makkers zoo droevig om het leven kwam, enkele meters van de plaats, waar hij verdron ken is, opgevischt. Van de lijken der drie slachtoffers zijn thans dde der twee broers gevonden. MOESKOPS 4e. Onze vijfvoudige Wereldkampioen, de wielrenner Moeskops, is -te Keulen geslagen door den Fransch- man Michard, Deze heeft het wereldkampioenschap verworven. Moeskops werd 4e. Toen hij de kans op no. 1 verlo ren had, deed hij verder zijn best niet. WEER EEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE HIL- LEGOM. Wederom heeft Woensdagmiddag te Hillegom, bijna op dezelfde plaats als 1.1. Zondag, een ongeluk plaats gehad. Het slachtoffer was nu een wilrijder, die dn deer- niswekkenden toestand na ter plaatse te zijn verbon den, per auto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden is overgebracht. Oorzaak was een aanrijding van een vrachtauto van de Amsterdamsche Mineraalwaterfabriek, met een motor met zijspanwagen, bereden door een sergeant en een soldaat. Om -een aanrijding met het motorrijwiel te voor komen, gooide de autobestuurder zijn stuur om, niet ziende, dat hij daardoor den wielrijder raakte. De auto reed schuin den weg over en den berg af. De j chauffeur en nog een persoon, die naast hem zat, sprongen van -den wagen af, waardoor ze ongedeerd bleven. De auto bleef met gebroken wiel aan den kant van den weg staan. De motorrijders wilden er van doorgaan, doch dit werd hun door personeel van de gemeente belet. De politie -heeft den motor in beslag genomen. De toestand van het slachtoffer is gelukkig redelijk wel. (R.R.) en A. CL A Vers togen (S. D,) een voorstel bij den Raad inged.end tot heb vaststellen van een verordening, ter voorkoming van onredelijke opdrijving van huurprijzen. Dit voorstel komt in de raadsvergadering van Dinsdag a.s in behandeling. Zoo-als men weet, zijn aldus aangestelde verorde ningen door de Kroon geschorst. DRAMA IN EEN OUDE MANNENHUIS. In een oudemannenhuis te Zwijndrecht is een bloe dig drama afgespeeld. De 62-jarige Van H., kwam 's avonds omstreeks 9 uur, toen bijna alle verpleegden in bed lagen, op de slaapkamer, waar een 30-tal man nen lagen. In dronken toestand verkeerend, begon hij -don 75-jarig.en medeverplee-gde Van D. lastig te val len. Op een gegeven oogenblik wilde 'Van H. Van D. slaan, doch laatstgenoemde -greep zijn invalidènstok, die naast zijn bed hing en sloeg er op los. Van H. pakte nu de stok van Van D. af en ging dezen laatste er mee te lijf. Een andere verpleegde, de 65-jarige R., sprong daarop uit zijn bed, ontwapende Van H. en gooide hem op den grond. Terwijl de verpleegster, die tus- schenbea-de kwam, water voor Van H., die aan het hoofd bloedde, -ging halen, gebeurde het drama. Te ruggekeerd, vond zij n.1. .Van H. met een mes tot het heft in den hals. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Als vermoedelijke dader werd R. gearresteerd, die eveneens onder den invloed van sterken drank ver keerde, „Voorwaarts". veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhardt's Hoofdpijntablotten doen deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. DE ,,M!ERRKERK"j Db. „MeerkerF', <£ie, naar gemeldt is, te Liss*- bon is binnengekomen, zal daar waarsciiijtnljjlk drie a vier weken oponthoud hebben. Het gat wordt te -Lissabon gedicht en het sohip zal na voorloopdge reparatie op eigen stoom inaar Rotterdam vertrek ken, waar het verder gerepareerd zal worden. De beschadigde lading wordt te Lissabon gelost. Het onbeschadigde deel zal met het sohip maar Rotterdam vervoerd worden. Hoewel nader on derzoek dat rcog moet uitwijzen, is toch de alg-e- meene indruk dat de schade aan de lading toege bracht zeecr aanzienlijk is. DE NIEUWE SLUIS TE IJMUTDEN. De tweede deur voor de nieuwe sluis te IJmuid^n is op de reede aldaar aangekomen, gesleept door de sleepboten „Gelderland", „Drente" en „Nestor'. DE LAATSTE VERGADERING DER HUURCOM» MISSIE TE HELDER. Als gevolg van het buiten1 werking treden der huurwetten], vergaderde de gecombineerde Huur- oommissie voor de laatste maal op 18 Juli' jl. De voorzitter, de heer WI Biersteker herinnerde er in deze vergadering aan, dafc# het juist tien jaar ge leden is, dat de oom missie is opgericht, en dat haar werk van groote beteekanis is geweest. In totaal heeft zij 14533 zaken behandeld met 8107 eindbeslissingen. Twee leden brachten hulde aan de bedde voor zitters, de hearen' Biersteker en Verstegen, voor de Wijze waarop zit de zaken hebben behandeld. inmiddels nebben de wethouders Wi. C. van Breda Roddy behandelde hem met openlijke, brutale vijan digheid. Ze waren ongeveer even oud en konden el kaar al jaren, maar ze hadden altijd op voet van oor log gestaan. Roddy -had, als zoon van den president van de maatschappij, alle mogelijke «kansen gehad om een schiterende positie te krijgen. En het was niet om het feit, dat hij er niet in geslaagd was de maat schappij van dienst -te zijn, maar omdat hij geen moeite had -gedaan om een „vette baan" machtig te worden, dat CoLdwoll hem minachtte en hem met geringschatting behandelde. Roddy, van zijn kant, beschouwde Coldwell als de man, die het vuile wenk voor de onderneming op knapte en koesterde allerminst gevoelen voor hoog achting voor hem. Hij viel met de deur in huis. Ik heb hier een telegram van je vader, Roddy! „Zeg Forrester jouw bevelen te gehoorzamen of dienst van de maatschappij verlaten. Indien weigert geef hem geld voor terugreis en een maand sala ris". Na een korte stilte zei Roddy: Ik veronderstel dat dat een antwoord is op een telegram van jou. Juist. Ik 'heb je vader meegedeeld, dat je wei gerde te doen wat ik zeii en dat ik uit betrouwbare bron wist dat je de maatschappij tegenwerkt. Wat jij als particulier doet, is niet heel belangrijk, zei hij uit de hoogte, maar aangezien je je vaders zoon bent, schijnen ze er hier wel rekening mee te houden. Dus ,moet je uitscheiden met ons -dwars te zitten of an ders ophoepelen. Wat kies je? Voor je antwoord geeft moet je je er goed reken schap van geven dat het hoofdkwartier op het oogen blik alles behalve over je te spreken is. Toen je va der hoorde, dat jij ruzie gemaakt bad met Vega om Alvarez, die ons bestolen heeft, te verdedigen, was hij razend. Voor zoover ik1 weet ben je van hem af hankelijk en al heb ik er niets mee te maken geef ik je toch den- raad Zooals je met je gewone bescheidenheid op merkt. viel Roddy hem in de rede. heb jij er in derdaad niets mee te maken. Maar het i9 natuurlijk juist dat ik geen geldl van de -maatschappij kan aan nemen en haar tegelijk tegenwerk, al was wat je mijn tegenwerking noemt, al begonnen, voordat ik wist. dat het o<p de één of andere manier niet met de belangen van de maatschappij strookte. Roddy begon peinzend zijn natte, bemodderde mour wen naar beneden- te stroopen. Ik geloof dat ik dan nou maar meteen den dienst opzeg, zei hij. Dat was heelemaal niet wat Coldwell verwacht of begeerd had. Roddy was niet van belang als em ployé van de maatschappij, maar wat hij- persoon lijk uitvoerde en waar Vega zoo geweldig opgewon den over was. scheen dat wel te zijn. Sam Coldwell was buitengewoon verlangend om te weten wat het was. Hij had genoeg genoten van zijn triomf en vond nu het oogenblik gekomen om een meer verzoenen den toon aan te slaan. Het hoeft niet zoo hals over kop, zei hij animee- rend. Denk er eerst nog eens over. Roddy maakte aanstalten om het stuurhuisje te verlaten. Ik heb er voldoende over nagedacht! Coldwell was overtuigd dat Roddy niet geloofde dat het zijn vader ernst was. Maar Coldwell had opdracht om aan Roddy uitdrukkeijk mee te deelep, dat als hij doorging met zijn vader opzettelijk te dwarsboomen, hij niet moest verdachten dat hij nog een roode duit van Mr. Forrester zou krijgen. Toen Roddy hardnekkig bleef zwijgen, verklaarde Sam dat er -dan niets anders opzat dan dat hij, hem een -maand salaris gaf en zijn passagebiljet naar New York. Ik ben niet van plan naar huis te gaan. ant woordde Roddy en ik wil geen geld hebben waar ik niet voor gewerkt heb. Je moet niet denken dat de maatschappijl mij ontslaat, voegde hij er grinne- kend bij, of ik een keukenmeid ben. Ik ontsla de maatschappij. (Wil je daar alsjeblieft nota van ne men? iDenk er goed om. dat je op geen cent meer van je vader hoeft te rekenen, waarschuwde Sam. Roddy kwam terug en zei op ernstigen toon, terwijl hij met uitgestrekte wijsvinger de woorden kracht bijzette: Sam, ik verzeker je. dat vader het mis heeft. En jij- ook. al ben je duizendmaal de politieke slim- meling van de affaire. Julie wedden allebei op het verkeerde paard. Als die opstand van jullie uit breekt. kon het zaakje nog wel eens anders uitpak ken dan jij vermoedt- Bedoel je Rojas?. informeerde Coldwell. Ik bedoel Rojas. En als jij en vader me in jullie vertrouwen hadden genomen, had ik jullie dat al drie maanden geleden kunnen vertellen. Dat zou jullie een hoop geld uitgespaard hebben. Het is nu zelfs nog niet te laat. Luister naar mij! Coldwell lachte vergenoegd. Rojas heeft zij n tijd gehad. Bovendien, vervolgde Coldwell zijn woorden zorgvuldig wikkend en we gend, gaat Vega met zijn dochter trouwen en dus snijdt het mes aan twee kanten. Ik wilde je een voorstel doen. zei Coldwell opeens vriendelijk. Jij zou je vader een reuzendienst kunnen bewijzen als je wilde. Als je me vertelt wat de partij van Rojas voor plannen heeft zal ik het tusschen je vader en jou weer in orde maken. Wat zeg je daarvan? Dat je een gemeene, intrigeerende schurk bent. Als ik zeker wist dat je niet kon zwemmen, gooide Jk je in de haven. Je moet niet denken-. Sam. dat alle menschen zulke fielten zijn als jij. besloot Roddy en. ging kalm het stuurhuisje uit. Wordt vervolgd. AUTOBUS-CONCURRENIE IN ENGELAND. Om het hoofd te kunnen bieden aan de scherpe concurrentie, baar door de particuliere autobussen aangedaan, zijn thans de zoo ontzettend' dure Engel sche spoorwegmaatschappijen, of beter de vier groo te spoorweggroepen: London Midland and Scottish, Great Western, Southern, en London and North Eas- tern, alsmede de Londensche Metropolitan Railway, begonnen met de uitgifte van goedkoo-pe dagretours voor trajecten binnen 40 mijl (65 K.M.) van en naar de groote bevolkingscentra van GrootBrittannië. De ze dagretourtjes „buurtverkeer", uitgegeven voor den prijs van enkele-reis biljetten, zijn in grooten getale en voor de meeste treinen op werkdagen van 10 uur 's morgens af (op de Great Western van 7 uur af) en op Zondag voor alle- treinen. Voorts heb ben dezelfde maatschappijen groote aantallen goed koop© biljetten voor eendaagscbö en halfdaagsohe lange afstandsexcurs^ies tusschen de steden en de badplaatsen verkrijgbaar 'gesteld. Bij één-dags-excu-r sies wordt voor een retourbiljet over een enkele- reistraject tot 80 mijl <130 K.M.) niet meer betaald dan de prijs van enkele reis; voor een retourbiljet over grooteren enkele-reis-afstand nog minder. Bij halfdaagsche uitstapjes krijgt met 3 mijl (4.8-'K.M.) spoorreis 3e klas (in Engeland bestaat, zooals men weet, met enkele u-itzonderingen geen 2e klas) voor 1 penny of een stuiver. Een cent dus per K.M. De autoibus-exploitanten hebben voor deze bedrei ging slechts een hoonlach over. Dagelijks, zeggen zij. komen- er nieuwe bussen bij en allemaal hebben zij het méér dan druk. Vooreerst» zoo betoogen deze heeren. zijn wijt goedkooper, en dan reizen de menschen bij; (mooi weer oneindig liever over de goede straatwegen. Verder zijn autobussen geknipt voor toerende gezelschappen, die op ©en bepaald punt aan den weg word enopgeplkt. en deagewenscht later naar precies hetzelfde punt teruggebracht. Zélfs, zegt -men, al zou touring-car-reizen duurder komen dan reizen per spoor, dan nog betalen de menschen graag wat meer om het comfort van ver voerd te worden van hoteldeur tót hoteldeur, geen gescharrel te hebben met bagage, en ten overvloede prettig te- -reizen door de mooiste plekjes van 't land. DOOR HAAR PLEEGZOON VERMOORD. In hefc plaatsje Bugk is dezer dagen de vrouw van den gemeentesecretaris Laurisch vermoord ge vonden en uit de woning* warden tal van voorwer pen vermist. De Berlijnsche poütie heei'b den 25- jarigen v-oormaligen pleegzoon van heb echtpaar Laurisch, d.e wegens wangedrag* eanigie maanden geleden uit heb huis gezet was, aangehouden en op zijn kamers te Berlijn verschillende der vermiste voorwerpen gevonden. De man heeft bekend en is opgesloten. NOG GEEN ACHTURENDAG IN DUITSCHLANIX In verhand met het denkbeeld van den minister yan arbeid om bij de ijzorindustrie den aohturendag' in te voeren, kan worden medegedeeld, dat de ar- bitrago-commissie heeft bepaald; dab hét bestaande arbeidsoontraofc tob 1 Jan. 1928 van kracht zal blijven, d. w. z. dab vourluopig* in de ijzergieterijen een werktijd van 57 en in de ijzerverwerkende in dustrie van 54 uur per week zal worden gehand haafd- ONDERNEMENDE INBREKERS. Uit een antiquibeitenzaak in de Munzstrasse to Berlijn, hebben inbrekers, die vermoedelijk de brandkast iniet hebben kunnen fbrceeren, de heele brandkast, die 50a Kg', woog, meegenomen. De inhoud bestond uit goud en juweelen, ter waarde van 25000 Mark. EEN HEE BAARDIGE KWINKSLAG VAN LLOYD GEORGE. In het Engelsche Lagerhuis zeide Lloyd George» bij de bespreking van dan ernstigen toestand in de Schotsen© haringv-i ssoherij, dat volgens zijn ge gevens 75 pet. van den uitvoer vroeger naar Rus land ging, en thans ten hoogste een darde hiervan. De afbreking der diplomatieke betrekkingen heeft den Sohotschen karinghandel een knauw gegeven, maar hij hoopte, dat de handelsgeest zou zegevie ren over polit.eke moeilijkheden en Engeland de Russische markt zon heroveren. Onder onbedaarlijk gelach besloot hij „Misschien wordt de haring dan nog wel de vredestichter tusr scheen ons en de Russen, en hij' lijkt er nog inj elk geval wel zoo geschikt voor als bijv. onze minister van binnenlandsche zaken." ZWARE HAGELSLAG IN ALBERTA. Naar Reuter uit Calgary meldt, heeft er Dins dagavond bij Coohrano een hevig onweer gewoed, gepaard met zware hagelslag. Er vielen hagelstee- nen zoo groot als tennisballen, die door de daken van huizen en van dichte auto's lieendrongen en zelfs telefoondraden afsneden. Langs den kant yan de wegen lagen de korrels tot GO oM. hoog. Eenige steenen, die vier uur na het -onweer te Calgary geJ wogen werden, wogen toen nog versoheidene onzen. Gelukkig woedde de bui slechts over ean kleine uitgestrektheidzoadat de aangerichte schade niet al to groot was. (Hagelsteenen als tennisballen, 't ziet er wel wat Amerikaansoh uit.) Door 'het Centraal Bureau voor de Statistiek te s-Gravenhage, wordt jaarlijks een statistiek gemaakt betreffende den belastingdruk dn de verschillende ge meenten. Aan de statistieken Belastingdruk en Rangsohikkingslijst 19261927, is het onderstaande overzicht ontleend. GEMEENTE Gemeentelijke Inkomstenbelasting, welke betaald moet worden bij een zuiver inkomen van Aantal gemeente lijke opcenten der f 1000 f2000 f3000 f4000 f5000 Personeele Vermogeos- belasting. Alkmaar 8.29 *58.01 115.05 173.55 °32.05 70 50 Beemster 5.— 33.— 68.— 103.— 183.— 50 60 Bloemendaal 30.— 60.— 90.— 120.— 50 Enkhuizen 55.40 124.60 205.40 295.— Haarlem 6.50 49.50 99.50 149.50 204.50 140 100 Heemstede 6.— 27.50 54.— 84.— 115.50 Helder 10.20 92.97 192.42 302.07 421.92 125 Hoorn 19.92 77.64 142.44 213.24 290.04 140 Purmerend 14.09 106.84 233.28 374.35 536.68 40 100 Wormerveer 77.02 160.22 232.76 325.84 220 100 Texel 7.93 46.51 97.37 146.90 198.38 50 50 Schanen 8.75 58.19 115.15 181.65 264.77V2 50 I/oor alle gemeenten 6.50 48.90 101.90 154.90 216.90 40 30 men zonder ©enigen aftrek. De Rijksbelasting-cijfers geven, indien men deze optelt bij de gameentebelastingcijfers, aan, hoeveel belasting in een bepaalde gemeente -moet worden be- 4.06 52.65 109.20 167.70 226.20 70 50 2.40 40.05 89.55 149.05 218.55 50 100 3.15 33.10 77.80 127.61 183.61 50 1 21.— 54.— 89.— 127 50 50 3.48 39.63 78.51 119.07 161.31 60 100 27.— 57.— 87.— 117. 50 2.40 91.08 196.92 319.92 472.83 100 50 a32 74.31 171.72 279.33 397.14 125 4.— 34.— 77.— 122.— 170.— 50 50 5.49 33.34 65.96 104.35 153.89 30 9.72 65.40 129.— 198.60 274.20 140 7.20 67.36 138.88 22*2.48 328.98 30 6.60 55.80 121.20 198.60 288.— 2.88 27.72 59.82 95.76 131.76 78 3.78 56.23 121.03 194.83 277.63 1.95 29.40 73.50 118.50 163.50 25 50 7.48 95.98 219.91 359.64 504.82 40 100 6.56 58.19 115.15 181.65 264.77 50 2.62 40.94 85.39 143.69 198.19 30 2.52 42.60 108.60 198.60 309 150 100 3.— 46.17 102.45 165.68 234.98 80 5.04 48.51 104.681/2 167.58 230.58 120 1.30 31.30 80.70 133.70 192.10 40 30 Alkmaar Anna Paulowna Barsingcrhorn Deemster Bergen Bloemendaal Callantsoog Helder Heerhugowaard Harenkarspel Hoorn St Maarten Nieuwe Naedorp Noordsciharwoude Oude Niiedorp Oudkarspel Purmerend Schagen Wiermgerwaard Winkel Zijpe 7. uidscharwoude Rijksbelastingen en prov. opcenten bedragen Aan 'het bovenstaand overzicht zijn kolommen toe gevoegd, waarin de rangnummers der gemeenten naar den belastingdruk voorkomen. Er zijn 1081 ge meenten, de gemeente met den laagsten belasting druk heeft no. L Door het Centraal Bureau wordt nog gewaarschuwd tegen het (maken van gevolgtrekking over den finan cieel en toestand eener gemeente uit deze cijfers. Behalve met de Inkomstenbelasting, opeen vn op de personeele- en de vermogensbelasting, ia rekening te 607 357 221 60 349 130 1013 243 230 834 859 664 136 678 155 1028 711 380 412 478 532 594 560 392 135 283 101 1041 326 249 782 918 827 161 798 297 1050 750 463 878 634 614 OVERZICHT van den belastingid3rol<-op -het in komen voor gehuwden zonder kinderen, over het be lastingjaar 19261927. edragen de Rijksbe- astingen hoofdsom Rijks -j- Prov. opcen ten). Onder zuiver inkomen, wordt verstaan het inko- taald. Behalve Sohagen, zijn de gemeenten alle groo- •ter dan 5000 inwoners. OVERZICHT van den belastingdruk op het inko men voor gehuwden met 2 kinderen, over het be lastingjaar 19261927. GEMEENTE Gemeentelijke Inkomstenbelasting, welke betaald moet worden bij een zuiver inkomen van Aantal gemeente lijke opcenten der Rangnummer f 1000 f2000 f3000 f4000 f5000 Personeele Vermogens f2000 f5000 belasting. 'houden met de andere belastingen, de inkomsten uit "de bedrijven, de bezittingen en de schulden der gemeente. Wij maken er op attent, dat dit de cijfers zijn yan het vorige belastingjaar. Voor het loopende belasting jaar is de -gemeentelijke inkomstenbelasting te Scha- gen 1/6 gedeelte -hooger, doordat de vermenigvuldi gingsfactor verhoogd i-s van 1.50 tot 1.75. In vele an dere gemeenten 'is belastingverhooging ingevoerd. M.

Schager Courant | 1927 | | pagina 10