SchagerCourant RAAD WINKEL. Vierde Blad. Binnenlandsch Nieuws. De Fancy-Fair te Callantsoog. Zaterdag 23 Juli 1927. 70ste Jaargang. No. 8087. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrij dag 22 Juli, 's namiddags 2 uur. Afwezig met kennisgeving de heeren Breebaart en Brugman. De notulen, welke ter visie Ihebben gelegen, wor den onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen vraagt de heer Dekker, waarom nog geen begin gemaakt is met de betonschoeiing te Lutjewinkel. Voorzitter deelt -mee, dat dit vertraagd is, omdat de goedkeuring nog niet is ingekomen. Thans is ech ter de toezegging ingekomen, dat wel tot gunning mag worden overgegaan en is opdracht daarvoor aan den opzichter, den heer Vis .gegeven. Uededeelingen. Van het door den Raad in zijne vergadering van 7 Juni j.1. toegekende subsidie tot hoogstens f 175 voor een schoolreisje met de leerlingen der U.L.O. school naar Berg en Dal, is gebruikt f 143. Het reisje is, aldus de voorzitter, in buitengewóón goede aarde gevallen en de kinderen zijn alvast weer voor het volgend jaar aan het sparen. Door de Commissie voor de Kanalisatie in West friesland is een rapport'samengesteld inzake de ver deeling der kosten voor aanleg van de geprojecteerde kanalen. In deze kosten ad f 13.650.000, is gerekend op ©en bijdrage van 1/6 door gemeenten en waterschap pen ad f2275000. Deze bijdrage is omgezet in een annuïteitsleenmg voor 40 jaren. De jaarlijksoh te betalen annuïteit zal voor deze gemeente dan bedragen f 400. Naar aanleiding van dit rapport heeft een bespre king plaats gehad met de commissie en twee afge vaardigden van elk der betrokken gemeenten en wa terschappen, waarvan het verslag bij de stukken is gevoegd en verder zal circuleeren. B. en W. juichen de komst zeer toe en achten de betalingen daarvoor, voor de gemeente, van geen be zwaar. Het wordt echter nog niet noodig geacht thans reeds een beslissing te nemen. De heer Spaans dacht, dat het nu wel den tijd was, om een besluit te nemen, om moeilijkheden als eer der met den keuringsdienst te voorkomen. Voorzitter wijst op de mededeeling, dat de commis sie nader op de zaak terug komt, waarom het beter ge acht wordt daarop te wachten. Aldus wordt besloten. Het aantal onderwijskrachten aan de U.L.O.$chooI voorloopig gewaarborgd. Ken compliment aan het Hoofd der school en aan B. en W. B. en W. hebben zich in verband met bet aantal leerlingen aan de U.L.O. school tot den Minister ge wend, omdat een leerkracht met 1 Maart ging ver trekken en toen bet aantal van 21 leerlingen niet vol doend e was om de 2e leerkracht te behouden. Echter vanaf 1 Mei is het aantal leerlingen 40 en zijn zoowel de begin- als de hoogere klassen voldoen de bezet. B. en W. meenen dat art. 56, tweede alinea van de Onderwijswet op dit geval van toepassing kan wor den gebracht en daardoor bet recht op een 2e leer kracht vanaf 1 Mei moet kunnen bestaan. Een zoodanige vraag is tot den Minister gericht. Daarop kwam antwoord in, met verzoek of de Raad bereid is een keuze te doen uit de op 24 Maart toege zonden lijst van wachtgelders. Geantwoord is, dat dit niet meer mogelijk is, omdat de nieuwe kracht met 1 Maart in functie getreden is en de Raad toen gemeend heeft de risico te moeten aanvaarden. Tenslotte kwam bericht in, dat is goedgevonden dat de gemeente vanaf 1 Mei op de vergoeding aanspraak kan ma ken, mits en voor zoolang het aantal leerlingen ten minste 31 bedraagt. Voorzitter zegt, dat B. en W. zeer verheugd waren over dit antwoord, waarmee de eigen betaling voor de U.L.O. school vervallen is en alle kosten behalve dan -die voor de acte wiskunde, geheel voor Rijksreke ning zijn. Nog deelt voorzitter mee, dat de heer Span gepro beerd heeft twee achterop geraakte leerlingen bij te werken, met gunstig resultaat voor één leerling. Een woord van waardeering voor den heer Span is hier zeker op zijn plaats. De heer Van Wijk sluit zich hierbij aan, doch zou ook B. en W. een compliment willen maken voor hunne moeite inzake het terug krijgen der gelden. Wethouder Kriek is erkentelijk voor de woorden, doch geeft een bizonder compliment aan den Bur gemeester. We kunnen ons, aldus de heer Kriek, ge lukkig voelen een Burgemeester te hebben die bijzon der veel voor het onderwijs gevoelt. Als dat niet het geval geweest was, zouden we zoo ver niet gekomen Z11°- *?et welslagen is in hoofdzaak aan het talentvol optreden van den Burgemeester te danken. Het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Wel een zenuwafdeeling. - Geen aanlei ding de toegezegde bijdrage te beperken. In verband met de in de vorige vergadering gedane mededeeling, waarin de vraag werd gesteld of de ge meenten die m 1925 bijdrage in het tekort van de ex ploitatie van een neutraal ziekenhuis naar de toen ontworpen plannen hadden toegezegd, nog aan die 21Jn ..^bonden, nu de plannen aanmer- l Mi'jn gewijzigd, is door het gemeentebestuur van Alkmaar een vergadering belegd met de Bur gemeesters der betrokken gemeenten, en daar is iut- f«nJL6 de inkrimping der plannen een gevolg tSSSS^JS, t- verkrijgen van Provinciale SÏï beperking heeft echter aan de inrichting gedi??" -Het £etfü bedden in bet eerste SitroS f+^on°-P v i is 'g®ljk gebleven, alleen het op- 2FE m ieleerfte 'plan>is beperkt tot 165 in JELSkXÏ plan? b?houdfIls gevallen als epidemie en wïg iSv'nTai"E 00k tot 180 is °P te v®eren. Hoe wel aanvankelijk de zenuwafdeeling is teruggeno men kan de totstandkoming daarvan toch wel als ParÏÏni!! ei1 beschouwd. Betalingen zullen ech ter met behoeven plaats te hebben voor en aleer de gemeenten de zekerheid hebben, dat alles wat is toe gezegd, komt. Voorzitter deelt imede, dat voor enkele daeen teruc een vergadering bezocht is, inzake bovengenoemd! taak. De meening van B. en W. is, dat de totale in- ieeling van het plan geen aanleiding geeft eeniger- nate terug te komen op het eens genomen besluit Dat er geen zenuwafdeeling zal komen, is niet juist, •«oals ook reeds uit het bovengenoemde blijkt. Als deze er niet komen zou, zou de aangegane ver- >intems zijn vervallen. De heer Dekker wijst op het raadsverslag van Alk- naar van 3 Maart, waaruit blijkt dat toen besloten s de zenuwafdeohng te doejt vervallen. Het doet •pr. genoegen dat ze daar op terug gekomen zijn. Voorzitter deelt «kal» -weerden van den Berge- meester van Alkmaar mee en zegt ten slotte: Stel u tevreden met deze toezegging alleen. Verdere besprekingen werden over dit punt niet ge voerd. Een fellcitatietelegram aan den Commis saris der Koningin. Voorzitter deelt mee, dat door B. en W. op 16 Juli een telegram aan den Commissaris der Koningin ge zonden is in verband met diens 12%-jarig Jubileum. We hebben, aldus de Voorzitter, inden Commissaris iemand, die in alle opzichten de provinciale- en ge meentebelangen voorstaat. Meermalen zullen met ons, ook anderen met een bezwaard hart den Commissaris te spreken gevraagd hebben, doch vandaar mot een opgelucht hart zijn teruggekomen. Ingekomen stukken. Beslissingen van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, houdende: Goedkeuring van de rekening voor 1925; goedkeuring van de wijziging der begrooting 1927; goedkeuring van de af- en overschrijving op de bo- grooting 1926; goedkeuring van de wijziging der begrooting 1926; een proces-verbaal van kasopneming van 29 Juni 1927, waaruit blijkt, dat de ontvangsten hadden be dragen f 307258.98, de uitgaven f 306327.99%, in kas f 930.98%, waarvan f 152.96 nog geplaatst was op post rekening. Boeken en bescheiden zijn in orde bevon den. Alle stukken worden voor kennisgeving aangeno men. Geen steun aan het R.K. Lyceum. Een mededeeling betreffende de stichting van een R.K. Lyceum te Alkmaar, met verzoek voor eiken leerling uit de gemeente, die deze onderwijsinrichting bezoekt, f150 uit de gemeentekas te betalen: Na voorlezing van het desbetreffende stuk, wordt zonder bespreking aldus besloten. Vo9rzitter zegt nog, dat deze gemeente geen katho lieken telt en een gunstig besluit daarom geen zin heeft. De Vleeschkeuringsdienst. Zorgt dat de dienst voor elkaar is. Hoever moet de oude Raad nog gaan? Door de Commissie van uitvoering van den keu ringsdienst voor vee en vleesch te Barsingerhorn, is toegezonden een rentabiliteitsrekening van een even tueel voor dien dienst te stiohten centrale noodslacht- plaats en verwerkingsinrichting voor de negen ge meenten, met verzoek voor 15 Augustus a.s. te be richten, welk oordeel de Raad omtrent deze plannen heeft. Een exemplaar der rekening was elk der raadsleden toegezonden. Door dezelfde commissie wordt verzocht voor 15 Augustus a.s. te willen berichten of de Raad gene gen is, den keuringsdienst op den thans bestaanden voet te laten voortbestaan na 1 October 1927. In dezen geest werd reeds besloten door den Raad in zijn vergadering van 26 April j.1. Voorzitter stelt voor met de behandeling van het le gedeelte te wachten tot de volgende vergadering, omdat nadere toelichting nog wel noodig zal zijn. Over het tweede gedeelte is reeds een besluit genomen. De heer Spaans wijst op de moeilijkheden, welke ontstaan zijn doordat gemeenten zich niet hebben gehouden aan de afspraak en enkelen zich hebben teruggetrokken. Hij vermoedt dat er wel spoedig een vergadering zal komen. Voorzitter herhaalt hier, wat hij reeds in de ver gadering van den keuringsdienst gezegd heeft en roept de heeren van den Vleeschkeuringsdienst toe: Zorgt dat de dienst voor elkaar is; -dan pastis er tijd om over de inrichting te spreken. De heer Dekker had liever geen beslissing voor 15 Augustus, omdat hij dit aan den nieuwen Raad wil overlaten. De heer Kriek is van hetzelfde gevoelen. Als ech ter het punt in bespreking gekomen was, had hij wel iets over de rendabiliteit willen zeggen. Voorzitter: We zullen beginnen met de zaak te ver dragen tot de volgende bijeenkomst. De heer Kamp' is het niet met de heeren Dekker en Kriek eens. De voorkomende werkzaamheden dienen door den ouden Raad afgewerkt te worden. Voorzitter is het daarmee volkomen eens, temeer omdat meermalen deze zaak aan de aandacht van de thans zittende raadsleden onderworpen geweest is. Ten opzichte van den vleeschkeuringsdienst is spoed noodzakelijk. De inrichting komt wel. Het punt wordt tot de volgende vergadering aan gehouden. Cijfers. Daarna deelt de voorzitter mee, dat een mededee ling is ingekomen van het Prov. bestuur, dat de ver goeding voor het onderwijs f 5333.99 bedraagt. Blijkens kasopname bij het Burgerlijk Armbestuur over de beide laatste jaren, blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen f 13783.31, de uitgaven f 12479.95%, alzoo 'het saldo f 1303.35, waarvan f 550.66 op de Boe renleenbank geplaatst. Verslagen. Gemeenteverslag 1926. Woningverslag 1926. Verslag van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten 1926. Verslag van den toestand der Provincie over 1926. Verslag van den dienst der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering over 1926. Verslag van de Comissie tot wering van schoolver zuim te Winkel. Omtrent het laatste deelt de voorzitter mee, dat.zich geen gevallen van ongeoorloofd schoolverzuim heb ben voorgedaan. Alle verslagen zullen bij -de leden circuleeren. Volmacht Hoogheemraadschap. Blijkens mededeeling van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, moet voor de komen de periode een gevolmachtigde worden aangewezen voor deelneming aan eventueel te houden verkiezin gen. De tegenwoordige gevolmachtigde is de heer-D. Kaaij Kz., die inmiddels de gemeente heeft veriaten. B. en W. stellen thans voor den Burgemeester vol macht te verieenen. Bij stemming wordt de Burgemeester met alge-: meene stemmen benoemd. Verzoek verhooging Leekerbrug! I Door K Burger en 17 andere onderteekenaren, wo nende te Barsingerhorn en Nieuwe Niedorp, is een verzoek tot den Raad gericht om de Leèkerbrug 15 a 20 c.M. te verhoogen, teneinde de mogelijkheid te openen hunne producten per vaartuig van hun land te kunnen vervoeren. Waar echter deze brug mede eigendom is van de Banne Barsingerhorn, is door B. en W. het gevoelen van dat College gevraagd. B. en W. stellen voor een beslissing aan te hou den totdat hiervan bericht zal zijn ingekomen. De voorzitter deelt mede, dat de Banne het schrij ven aan het gemeentebestuur van Barsingerhorn heeft doorgezonden, omdat zij wel het onderhoud dier brug hebben, doch niet de verbeteringen die voor een betere doorvaart noodig geacht worden. Daarom het voorstel om de zaak kalm af te wachten. De heer Van Wijk meent, dat met weinig kosten de zaak daar in orde te maken is en voelt er daarom jwel voor de menschen ter wille te zijn. j Voorzitter: Als de zaak bij ons thuis behoort, kun nen we altijd nog zien wat we doen.- Wethouder Kriek: Het zal toch wel vaststaan, dat we mede-eigenaar zijn. We hebben steeds het halve onderhoud betaald. Voorzitter zegt dat het onderzocht «al worden. Het schrijven wordt aangehouden. De gevolgen van het Eerste Kamerbesluit van gisteren doen zich hier reeds voelen. Aan de orde is benoeming onderwijzeres aan de O. L. School te Winkel. Voordracht: no. 1 E. de Vries, tijd. onderwijzeres te Sijbekarspel; no. 2 D. Bakker, assistente te Opperdoes; no. 8 N. Kant, assistente te Cnliantsoog on benoeming onderwijzeres aan de O. L. school te Lutjewinkel. Voordracht: no. 1 D. Bakker, assistent te Ópperdoes, no. 2 E. de \^ies, tijd. onder wijzeres te Sijbekarspel, no. 3 N. Kant, assistente te Callantsoog en benoeming Hoofd der School te Lutje winkel. De voorzitter wijst er op, dat gisteren in de Eerste Kamer aangenomen is oon nader gewijzigd ontwerp- wet tot wijziging van do artikelen 56, 97 en 503 van de onderwijswet 1920. In dit verband kwam het den inspecteur van het L. O. niet gewenscht voor, thans over te gaan tot be noeming van onderwijskrachten aan de scholen. Vol gens de redactie moet getracht worden de keuze te be palen uit de zonder ambt rondloopendo wachtgelders, waarvan een lijst aanwezig is. Het besluit is aangeno men met terugwerkende kracht tot 17 Juni. Daarom achten B. en W. het voorzichtiger nog, niet tot benoe ming over te gaan, dooh eerst een spoedtelegram aan den Minister te zenden van den volgenden in houd: Minister Onderwijs, Den Haag. Kunnen zon der gevaar voor Rijksvergoeding heden be noemd worden Hoofd voor School Lutje winkel, met acte Landbouw als door bevolking ge wenscht en wiskunde door ons gewenscht en onderwijzeressen voor Winkel en Lutjewinkel, beiden met gymnastiek en handwerken, waar voordracht reeds bestond, proeflessen waren ge geven, en geen enkele wachtgelder zich voor een der drie functiën aanmeldde. Benoeming was aan den Raad voor dezen middag gecon voceerd. Burgemeester Winkel. (Gehoopt werd dat tijdens de vergadering antwoord zou binnenkomen, doch dit was niet het geval. Het antwoord zal de voorzitter aan de pers toezenden, zoodra het ingekomen is. Verslagg.) Thans wil de voorzitter nog niet in nadere beschou wing treden over deze kwestie, ofschoon er voor de gemeente zeer zeker iets over te zeggen is. De heer Van Wijk wil de betrokken personen van de voordracht telegrafisch van het besluit in kennis stellen. Voorzitter vindt een brief voldoende. Aldus wordt besloten. De heer Dekker: Als het antwoord niet gunstig is, heeft u dan het plan een audiëntie aan te vragen? Spreker acht het niet uitgesloten dat daarmee iets te bereiken is. Voorzitter zal doen wat naar zijn meening nuttig en noodig is, doch kan niet vooraf bepalen, wat ge daan zal worden. Rekeningen. De rekening van het burgerlijk armbestuur geeft aan een ontvangst van f 8816.57%, een uitgaaf van f 8397.45%, alzoo een saldo van f419.12. De rekening van het gasbedrijf geeft aan een winst saldo van f 184.50. De gewone gemeenterekening geeft aan een nadee- lig slot van f 1094.21 en de kapitaaldienst heeft geen saldo. Alle heeren, behalve de wethouders, zullen zich met het nazien belasten. Suppletoirs begrooting voor 1927. Aangeboden wordt de 2e sumdetoire begrooting voor 1927 tot een bedrag van f 3092.70. Deze wordt ongewijzigd vastgesteld. Af- en overschrijving 1926. Aangeboden wordt een verzoek tot bet doen van af_ en overschrijving op de begrooting 1926 tot een bedrag van f 266.94Yt. Aldus wordt besloten. Bij de verordening inzake het vetgehalte der melk welke ter goedkeuring werd! aangeboden, was het advies van de Gezondheidscommissie niet aange haald, Dit zal alsnog geschieden, zoodat da veror dening opnieuw, werd vastgesteld,. Radiodistributie. De heer J. Blom heeft onlangs om toestemming gevraagd voor den aanleg van een draad voor radio distributie. Kort daarop kwam van den heer Hal- bersma eenzelfde verzoek in. Door het besluit van deni Minister tot opschorting, zijn deze stukken niet behandeld, doch thans schijnt de zaak zoover ge vorderd te zijn, dat de aanvragen weer in behan deling kunnen woren genomen. De heer Blom heeft opnieuw gevraagd en de heer Halbersma heeft zijn aanvrage ingetrokken, zoodat het besluit nu gemak keiijker is. B. en W. stellen voor. die gevraagde toe stemming te verieenen, onder nader te bepalen voorschriften. .Het doel is de draden zooveel moge lijk achter de perceelen te spannen en zoo spora disch mogelijk! over den weg. Het recht moet ook voor anderen openblijven, al zal daartoe niet zoo heel gemakkelijk worden overgegaan. De heer Kamp acht het niet gewenscht het alleen recht te verzekeren. Het zou in de toekomst op de tarieven van invloed kunnen zijn. De raad besluit in beginsel de gevraagde toestem ming te verieenen. doch een besluit zal in de vol gende vergadering, die spoedig plaats heeft, wor den genomen. De heer Kamp ziet dan gaarne een omlijnd voor stel met voorwaarden. De Voorzitter zegt dit toe. Rondvraag. De heer Dekker merkt op: le. dat de jaloutzieën van het weeshuis in slech ten staat zijn; 2e. dat het grinthok te Lutjewinkel geteerd dient te worden. Hij vraagt verder of het juist is. dat de echatterscommissies definitief zijn opgeheven. Voorzitter zegt: le. reeds een brief van het be stuur gehad te hebben; 2e. het teeren zoo noodig gebeuren zal en 3e. de heer Dekker abuis is, omdat de opheffing niet het college vna schatters, dooh dat der zetters betreft, De heer van Wijk bepleit het teeren met groene carbolineuim, doch d:e voorzitter vreest dat dit niet kan. omdat de oude teer donkerder is. De heer Kamp wil met de verbouwing van het weeshuis wat spoed gemaakt zien, met het oog op het klimaat voor do oudjes. Voorzitter zegt, dat voorzitter en secretaris van het Algemeen Armbestuur door B. en W. zijn uit- genoodigd in de omgeving enkele inrichtingen te gaan zien. U kunt in den loop van de volgende week nadere mededeelingen verwachten. We hebben reeds enkele inrichtingen op het oog. Daarna wordt de vergadering met een woord van dank door den Voorzitter gesloten. EEN LUCHTVAARTFEEST EN EEN BLOEMEN CORSO TE BERGEN. De V.V.V. te Bergen corgt er voor, dat ook in dit seizoen aldaar bela/ngTÜke feesten georganiseerd worden. 27 Juli, des middags wordt er een groot lucht vaartfeest georganiseerd in samenwerking, met „Aio maria". Niet mirrd-er dan 8000 baUcfPotjee worden dan tegelijkertijd door 8000 kinderen tijdens den bal- lonwedstrijd heb luchtruim ingezonden, terwijl om 4 uur de Hollandia een ballon met 1600 313. gas- inhoud van de Kon. Vereeniging voor Luchtvaart, onder leiding van den heer Cnr. A. C. Nell te Voorburg, met twee passagiers zal opstijgen, voor een ballonvaart die vermoedelijk over de Zuider zee naar Groningen zal gaan- Tijdens het feest demonstreoren bovendien een aantal watervliegtuigen vim het vliegkamp de Mok boven het terrein, torwij'l des avonds het centrum van het dorp door verschillende buurtcom missies on buitengewone wijze geïllumineerd zal worden. Verschillendo kuinstenanrs ter plaatse verleenden hiervoor hunne medewerking, terwijl do V.V.V. de verlichting van de Ruïne op zich nam. Dit belooft iets bijzmndors te worden, .vingezien liier- voor de medewerking van liet militair \norlichtiugs- park te Utrecht wara verkregen. HET BLOEMENCORSO. 8 Augustus organiseert do V.V.V. haar jaarlijksoh bloemencorso, waarmode het reeds zuo'n u>ste kenden (naam veroverde. Velen zullen, zioh door do vervaardigde films wol herinneren hetgeen hot vo.- rig jaar op dit gebied gepresteerd werd. Ook dit jaar wordt het corso waarvoor de deelname voor iaën ieder is opengesteld', door een tweetal iilmom- dernemingen gefilmd. Aangifte voor deelname te richten aan hotf bureau van de V.V.V. te Ber- gon. De gemeente schonk voor dit feest oen bedrag van f 1000, de V.V.V. f 600, terwijl particulieren reeds f 0 0 bijeenbrachten. Voorts ontving de V.V.V. vaai' verschillende lichamen gouden en zil veren medailles en kunstvoorwerpen, terwijl een f 260 aan geldprijzen beschikbaar wordt gesteld. Het 001*80 wordt voorts door oen drietal muziek gezelschappen opgeluisterd en wel doori Bergens Harmonie, door de R.K. Muziekkapel St. Louis uit Alkmaar, en door hot Stedelijk Muziekcorps uit ^f)es avonds concerteert Bergen,s Harmonie en een tweetal zangvereenigingen in het Parnassiapark te Biergen aan Zee, t erwijl ais slot een vuurwerk zal worden1 afgestoken, door da vuurwerkfabriek van dien heer Do Katt uit Leiden, welko fabriek dit jaar 100 jaar bestaat en zioh hoeft voorgenomen 'met iets heel bijzonders voor den dag te komen. Als het weer medewerkt, staan Bergan dus een paar belangrijke dagen te wachten. Het is thans weer do gemeente Callantsoog, die onze aandacht vraagt voor hare 'te houden fancy- fair. De schitterende resultaten, de belangrijke saldi, die alom met deze feesten worden verkregen, zijn oor zaak dat al meer en meer het houden van een fancy-fair te baat wordt genomen om voor een of ander doel de kas te stijven. Nu eens is het om een ledige bodem van een vereenigingskas te kunnen be dekken, dan weer om den aankoop van instrumenten of het bouwen van een muziektent enz. mogelijk te maken. Met de fancy-fair te Callantsoog evenwel wordt weer een geheel nieuw doel beoogd, n.1. het verkrij gen van geld tot het plaatsen van een nieuw uur werk in den onlangs geheel gerestaureerden ge- meentetoren. Zooals bekend, Is met subsidie van rijk, provincie, gemeente en kerk deze belangrijke offers vragende restauratie tot stand gekomen, doch wat meer voor komt, de kosten vielen dermate tegen, dat het plaat sen van een uurwerk in den toren tot de vrome wen- schen bleef behooren. En voor dit doel nu, het vormen van een klokfonds, wordt deze fancy-fair op 23, 24, 27, 30 en 31 Juli a.s. gehouden. Zeer zeker een sympathiek doel, maar waarbij de zich vormende commissie een zware taak op zich nam. Want zijn de werkzaamheden aan het hou den van een dergelijk feest, talrijk, nog te meer doen zich de moeilijkheden gelden, wanneer het betreft een kleine gemeente als de onze. Maar niettemin ging de commissie met groote voortvarendheid aan den arbeid en het was reeds een belangrijke stap in dc goede richting, toen al dadelijk de wil tot algemeene sa menwerking aanwezig bleek te zijn, niet alleen in het dorp Callantsoog, doch thans ook in de buitenwij ken, in de geheele gemeente dus. En een pracht-oplossing word verkregen, toen bet groote vraagstuk, in welk gebouw de fancy-fair te houden, werd beantwoord niet de mededeeling dat, d'ank zij de zeer waardeerende medewerking van den ingenieur van den rijkswaterstaat, den heer J. J. de Rapper te Petten, hiervoor beschikbaar werd gesteld het groote Gebouw van den Rijkswaterstaat, hier ter plaatse. Maar daarmee was men er nog niet, want wie het gebouw kent, zal begrijpen dat nog heel wat moest ge beuren om het voor het beoogde doel geschikt te doen zijn. En met noeste vlijt .is men aan den arbeid ge togen. Dames- zoowel als heeren-commis3ieleden, heb ben avond aan avond hard gewerkt zoowel voor de inrichting van het gebouw als aan de te vervaardigen geschenken, enz. En toen we Vrijdagmorgen, onder leiding van den secretaris der commissie, burgemeester Breebaart, een kijkje zijn gaan nemen, toen was alles natuurlijk nog niet in de puntjes, integendeel er moest nog heel wat gebeuren, maar de algemeene indruk was toch, dat ide commissie bovenmate goed geslaagd was in haar streven. De heldere hoofdkleuren, rood en wit, gaven het geheel een vriendelijk, fleurigaanzien. In het mid den de afdeeling voor de verloting, waarbij we mooie prijzen voor de a.s. gelukkige winnaars zagen, dan de central-cassa, waar een flinke ontvangst tege moet wordt gezien, en daarbij aansluitend de belang rijke handwerkstand. Een groot aantal, waaronder zeer mooie eigengemaakte handwerken, blijkt voor de fancy-fair voor het klokfonds cadeau te zijn gedaan en we twijfelen niet of al deze mooie voorwerpen zullen gretige koopers vinden. Links en rechts van het gebouw vinden we de di verse stands, van de firma Keg, Dros' advocaat en li monades, Van Nelle enz. en daartusschen door een groot aantal afdeelingen voor amusement; voor groot en klein. Sjoelbak, kegelspel, hengeltent, vroo- lijk rad, touwtjes trekken, hoeplatent, enz., allemaal zaken, waar men zijn penningen kan offeren en men denke er dan aan: „het gaat voor een goed doel". Geraden zal kunnen worden naar den naam van een pop, de firma.Leguit zal inzenden een groot krentenbrood en de bezoekers krijgen te raden hoeveel krenten er dn dat brood zijn; voorts de lengte van een touw, dat «n een paal is gespannen. Achter in het gebouw vinden we de dansvloer, de garderobe, de plaats waar gelegenheid wordt geboden tot het gebruik van ververschingen, enz. In de onmid dellijke nabijheid hiervan het buffet: ijs. limonade, bier, thee enz., zullen door de aardige kelnerinnetjes met haar roode schortjes en hoofdlinten, worden aan gebracht. In een aparten aanbouw is ondergebracht de wafen- baktent, terwijl ook de Vroolijke Keuken in een af- ronderliik bijgebouw is ondergebracht Voor muziek is volop gezorgd, bij de officieele ope ning op heden Zaterdagmiddag, het plaatselijk fan farecorps, benevens optreden van de dames-zangver- eeniging, voorts tijdens de fancy-fair een Jazzband en Woensdag en Zaterdag demonstratie met een UÏtra- phoon. Op uitmuntende wijize is de eïeetrische verlichting verzorgd, zoowel in het gebouw als langs den toe gangsweg. Door het P.E.N. wordt voor zijn reclame-afdeeling

Schager Courant | 1927 | | pagina 11