Abonnementsgelden. Eerste Kamer. vóór 1 Augustus a.s. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. een belangrijk gedeelte der beschikbare ruimte in genomen. Maar ook in ander opzicht is de commissie werk zaam geweest, door de uitgifte van een speciale fancy-faircourant heeft zij het publiek op de hoogte gebracht van haar streven. Ook is een eere-comité ge vormd, waarvan de oud-burgemeester van Gallants- oog, do heer J. Koster, voorzitter is. En wanneer we nu in de komende dagen eindelijk eens zullen krijgen mooi zomerweer, dan twijfelen we niet o' èen groote schare zal optrekken naar ons vriendelijk dorp, om naast het genieten van strand en duin, een bezoek te brengen aan de fancy-fair, waar blijkens bovenstaande niet alleen een prettig feest ge vierd zal kunnen worden, maar daarnaast een sympa thiek streven gesteund zal kunnen worden. Een druk bezoek, een flinke kas, laat dat de wel verdiende belooning zijn van de actieve commissie voor het klokfonds. BEZOEK VAN ENGELSCHE VLIEGBOOTEN AAN HELDER. Van 2 tot 4 September zullen de drie meer-motorige vliegbooten Valkyrie, Iris en Singapore, van de En- gclsche Royal Air Forces, den Helder bezoeken op hun reis van do Oostzee naar Feiixstono. EEN NIEUWSGIERIGE BUURVROUW. Een bewoonster van een pand aan de Zwijnenstraat te Rotterdam hoorde eergisteravond, dat liaar buren, de losse werkman A. B. en zijn vrouw J. de B., een stomdronken vreemdeling mee naar hun woning brachten. Uit nieuwsgierigheid ging zij naar de ka merdeur van de familie B. en keek eens door het sleutelgat. Zij zag toen juist, dat B. en zijn vrouw de zakken van den vreemdeling leeghaalden. Zij deed hiervan aangifte bij de politie en deze stelde een on derzoek in. De vreemdeling bleek een zeeman te zijn, die des morgens had afgemonsterd. Hij had toen 12 pond ontvangen. Toen de politie hem ondervroeg, had hij niets meer. Hoeveel B. en zijn vrouw hebben ge stolen is niet meer na te gaan, want de zeeman is van zijn 12 pond den geheelen dag gaan passagieren. In elk geval zijn B. en zijn vrouw aangehouden en opgesloten. HERS EN-ONTSTEKING TEN GEVOLGE VAN VACCINATIE Een vader te Zalt Bommel schrijft: Ook te mijnen huize heeft een kind hersenontste king gekregen door vaccinatie. Door tijdige inspuiting van een serum is het gered. In Den Bosch liggen ook twee kinderen met deze ziekte. EEN SLAPENDE CHAUFFEUR. Donderdagavond had op den Leidschen straatweg in de gemeente Rietveld een. auto-ongeluk plaats, meldt de Msb. Een auto. komende uit de richting Leiden, reed: in de sloot. In de auto zaten twee personen, oen dokter uit De Bilt en een chauffeur. Zij werden door ooggetuigen spoedig uit de auto bevrijd. De dokter had enkele wonden aan hoofd en arm, waardoor hij veel bloed verloor. Door den schok was hij met zijn hoofd door de voorruit ge botst. De chauffeur bekwam geen ernstig letsel. Het ongeluk i» hieraan te wijten, doordat de chauf feur. zooals hij' zelf verklaarde, wegens overver moeidhoid in slaap was gevallen. Hij was n.1. in twee maal 24 uur niet tebed geweest. OVERSTROOMING TE ARNHEM EN VELP. Een hevig omveder. vergezeld van zware plasre gens, heeft Vrijdagmiddag boven Arnhem gewoed. Op verschillende laaggelegen punten van de stad kon den de riolen de geweldige watermassa's niet ver zwelgen en kwamen de straten blank te staan, zoo als de Steenstraat bij1 de Velperpoort. op den Velper- weg en in Klarendal. Tal van kelders zijn onder- geloopen. Op meerdere plaatsen In ons land is bet Vrij dag boos weer geweest. Boven Emmen woedde een hevig onweer. Tc Erika is een huis afgebrand, ent een jongon door den blik sem' doodgeslagen. Ook te Barger Compascuum is een huis afgebrand. Aan don Dortschenweg onder Klazienaveen is een gedeelte van den weg weggesla gen. ZIJN SCHOOLKAMERAAD GEDOOD. Te Salzaete is op de katholieke school Woensdag een leerling, dien de onderwijzer met ophalen van het werk had beiast door een daarover jaloerschen medeleerling tegen het hoofd geslagen, met het ge volg, dat hij na enkele uren overleed. DE INBRAAK TE BUDEL. De gemeentepolitie te Someren hield aldaar een per soon aan, die nog iets te vereffenen had. De burge meester vau Someren onderwierp hem aan een ver hoor, waarna de aangehoudene bekende ook debet te zijn aan -de inbraak, bij den stationschef te Budel, imeldt do „Meier. Crt". Zwaar geboeid werd hij door do politie naar de ma rechausseekazerne gebracht en opgesloten. DE NIEUWE DORSCHCOÖPERATIES U.A. Naar wij vernemen, zijn door den ontvanger der Di recte Belastingen te Amsterdam aan den directeur der pas opgerichte dorschcoöperatie met uitgesloten aan sprakelijkheid der leden „Boerénbelang" nn den Groo- ten IJpolder (voormalig Sloten) voor de twee tracto ren en dorschgarnituren, welke de vereeniging thans in huur heeft van den directeur tot dusver loondor- scher twee vrijstellingskaarten uitgereikt voor de wegenbelasting. Hdbld BEGRAFENIS FAMILIE TONKENS TE GRONINGEN De teraardebestelling van dr. S. Tonkens met zijn eclitgenoote en zijn drie kinderen van 16. 11 en 4 jaar. die den vorigen Maandag, toen het gezin bij het begin van een vacantiereis per auto. bij Diever- brug in de Drentsche Hoofdvaart reed. waarbij allen, oro het loven kwamen, had de halve stad doen sa- mertstroomen naar de Zuideibegraafplaats, waar deze plechtigheid plaats vond. De rouwstoet, die be stond uit vijf lijkwagens en 16 volgrijtuigen. trok van het sterfhuis aan den H. Emmiussingel naar den Heereweg. de plaats van het kerkhof, door een dichte haag van menschen. Toen do vijf kisten in den grafkelder waren neergelaten en deze met een rouwkleed wes overhuifd, werd het woord gevoerd door verschillende sprekers. De belangstelling was enorm. De plechtigheid duurde door al de redevoe ringen zoo lang. dat een vijftal leerlingen het staan in de stekende zonnehitte niet konden volhouden en buiten den kring moesten worden gebracht, waar zij gelukkig spoedig weer bijkwamen. WINKEL, De j ongcj utrrouw M. Porte is bevorderd van de eerste naar de tweede klasse van de Rijkskweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen te Alkmaar. WINKEL. De herstellingswerken door den Oo^erpolder on der Winkel on Nieuwe Niedorp uitgevoerd aan de sluis te Nieuwe Niedorp, zijn thans geëindigd en do schutten weggenomen, zoodab liet vaarwater door Nieuwe Niedorp naar Winkel weder geopend is. WINKEL. Door do VnjdenkersgTocrp Winkel is het plan opt- gevat een serie lezingen te organiseeren en deze kosteloos toegankelijk te- stellen voor allen die belang stellen in do geestelijke problemen van dezen tijd.. ANNA PAULOWNA- Voor het toelatingsexamen Zeevaartschool te Helder is geslaagd Jan Muntjewerf Pzn. ANNA PAULOWNA. H. Jonker, leerling der Handelsschool te Helder, weid; van de le naar de Bete klas bevorderd. 4» (VAN ADVERTEERDERS EN EEN KRANT. In de Mededelingen van de Ned. Per. Pers lezen we het volgende: In het vorig jaar achtte „de Avondpost" te Den Haag het noodzakelijk geworden adverteerders, die eenige jaren te voren een advertentie-contract had den afgesloten, maar niet opgebruikt en ook niet aibetaald hadden, deswege te gaan vervolgen. Waar om het blad al die jaren er zijn gevallen bij welke van vier jaar her dateeren de zaak heeft laten rusten, is onbekend, maar een feit is dat plotseling een heeie reeks van advocaten-aanmanin gen, gepaard mew „zoo ge niet betaalt dan zult gewerden uitgestrooid. De meestem dier gewezen adverteerders dachten ai lang niet meer aan de zaak, wisten niet beter of doorde lange tusschenruimte tusschen het sluiten van het contract en het verloopen daarvan, was de zaak afgedaan. Het was dus een geweldige en heel pijnlijke ver rassing. dat ze daar ineens dat dreigement van deurwaarder en faillissement op hun dak kregen. Vrijwel allen bleken. want ze zochten en vonden elkaar spoedig in hun narigheid hun advertee- ren en betalen te hebben gestaakt, omdat de colpor teur van „de Avondpost" de contracten, als ze een maal waren geteekend. zou hebben aangevuld) wat overeengekomen regelaantal betreft, op een wijze, welke wel zijn portemonnaie, doch niet die der con tractanten ten goede kwam. Hetgeen mogelijk was, doordat het regelaantal enkel in cijfers, niet ook in letters werd ingevuld, en de directie geen beves tiging van het contract zond, waaruit de eigenge rechtigde vergrooting van het regeltal zou zijn ge bleken, Ook was een grief en een aanleiding tot staken van adverteeren en betalen, dat de colporteur het abon nementen-aantal veel en veel te hoog zou hebben opgegeven, hetgeen van invloed was geweest op de geneigdheid om een contract te sluiten. Toen later, door welke omstandigheid ook. bleek dat het aantal abonné's aanmerkelijk lager was dan voorgesteld, had adverteeren voor heel wat contractanten geen zin meer. Deze laatste grief krijgt te meer beteekenis, door dat een vonnis van de rechtbank in een door ,4e Avondpost" aanhangig gemaakt geding, heeft aan genomen. dat inderdaad het antwoord van „de Avondpost" en het getal dat daarin werd genoemd, veel te vaag is om de grief te ontzenuwen en den adverteerder heelt toegelaten tot het bewijs dat de oplaag inderdaad nietdoch slechtsexem plaren is. De weigerachtige adverteerders hebben zich daarop vereenigd om gezamenlijk actie te voe ren. Nog was die actie eigenlijk niet begonnen of een hoogst treurig geval deed zich voor. Een brand- stoffemhandelaartje in een volksbuurt, die 4)4 jaar te voren in September 1922 een contract had geslo ten, waarvan hij slechts enkele regels had geplaatst, werd kort voor Kerstmis wegens deze schuld door ,4e Avondpost" gegijzeld. Zijn vrouw trachtte het op een aïbetalingsaccoord te gooien, doch daar kwam men niet in en in zijn wanhoop heeft de man in het Huis van Bewaring een eind aan zijn leven gemaakt. Toen kreeg de actie een scherper karakter. Een go wezen redacteur van het blad stelde zich aan liet hooid ervan en voert nu in „De WereLd" een felle campagne tegen „De Avondpost", gesteund door een „Comité van actie tegen de Avondpost", waarin vo gels van allerlei pluimage, allerlei branches en al lerlei standing als winkelier, zitten. Zoo o.a. ook de administrateur van den „Nederl. Bond van Schoen makerspatroons en Schoenwinkeliersvereenigingen", waarvan het gevolg is, b.v. dat doorloopend in „De Schoen", het officieel orgaan van dezen bond. een waarschuwing tegen het blad verschijnt, ingekleed in den bekenden vorm' van. eerst informatie inwin nen bij den administrateur. Er zijn reeds eenige vergaderingen door dit Co mité van actie belegd en een felle propagandaplaat is verspreid en aangeplakt met een toekening. welke het blad voorstelt als een octopus, die talrijke een voudige menschen doodknijpt. Tegen de verspreiding van deze „proclamatie" heeft de directie van „De Avondpost" nu korten tijd geleden zich in kort geding voor den president der rechtbank verzet en bevel tót staking van deze actie verzocht. Dit verzoek is evenwel afgewezen. Hoe het nu verder met deze zaak zal loopen, dient te worden afgewacht. Uit een mededeeling. van het Comité v. Actie, dat de gerechtelijke verkoop van den inboedel van een der weigerachige betalers was bevolen, doch juist op het nippertje werd voorkomen, zou kunnen worden afgeleid, dat het einde nog niet in zicht is" BARSINGEREÖRN. Donderdag-a vopd ward tem huize van den heer A. de Graaf alhier de algemeen© vergadering- gehouden, vaai de vereetnig,img- tob riekcoihuisverpleg-.ng in de- se gemeente. Aanwezig waren 11 leden, daaronder het bestuur begrepen, dus schitterend was_ de opkomst niet. Na de opening- der vergadering werd overgegaan tot benoeming van 3 leden, wegens overlijden van den heer J. Zeegers, bedanken van den heer M. v. d. Klooster, en periodieke aftreding- van de hoeren L. J. van deer ivuijl en Jn. Bakker Kz. Benoemd werden de heeren: D. Deen, L. J. van der Kuiil en Jn. Bakker Kz. De rekening over 1926192f7 wees een batig saldo •aan van f 240. Verpleegd waren in totaal 15 verpleegden, gedurende in totaal 318 verpleegdagen door de leden was in totaal betaald 85 oent premie en 35 oent emtneekosten. Aantal loden is 1264. Besloten werd in dit jaar van ieder Ijjdl f 1 premie te heffen, varoaiders bellende dab d© mees ten dit bedrag in eens zullen voldoen, anderen dit bedrag in tweeën zullen betalen, en enkelen, die ook die wijze van betaling nog ta bezwaarlijk valt, 4 keer 25 oent zullen betalen. Deze wy'ze van heffing vereenvoudigt de wijze van ophalen en admmistreeran en heeft dus het gevolg, dat de koeten daarvan zoo laag mogelijk kunnen worden gesteld. Wat betreft de vervoerkosten werd het besluit ge nomen, dat in den regel, dan alleen vervoerkosten tot een bedrag van t 10 zullen worden vergood, wanneer een doktersverklaring wordt overgelegd, waaruit blijkt, dat autovervoer noodzakelijk of gewenscht is. Met vereenigingen uit buitengemeenten zal zoo mogelijk een regeling worden getroffen, waardoor leden, die verhuizen van de een naar de andere ge meente, niet meer verplicht zullen zijn om nog eens ©ntreekesten te betalen en weer een wachttijd door te maken. Na nog verschillende besprekingen, het belang en doel der vereeniging. betreffende, wordt neg vastgelegd, dat het de bedoeling is, dat wanneer vader en moeder b.v. lid van de vereeniging zijn, ook voor de kinderen premie moet worden betaald, natuurlijk tob het per reglement vastgestelde maxi mum van twee en verder dat alleen die gezinsleden vrijgesteld zijn, die volledig verzekerd zijn voor zie- Tvennuisverpiegmg en anders dus voor hetzelfde cLel tweemaal premie zouden betalen, waarna voorzitter de vergadering sloot. WINKEL In de vacature van onderwijzend personeel, mag blijkens ingekomen bericht van den Minister van Onderwijs, niet anders worden voorzien dan uit wachtgelders, tenzij gewichtige redenen kunnen worden aangevoerd, in welk geval de Minister over wegen zal of ontheffing kan worden verleend. GEMEENTE ZIJPE. Ondertrouwd: Jan Krap, 25 jaar, korenmolenaar te Heerhugowiaird, en Aiida Schrijver, 22 jaar, zonder beroep te Zijpe. O-vereden. Baafje Wei. 78 jaar, weduwe van Jaoob Zwart, eerder van Herman Dirk Wolthuis. In de zitting van Donderdag werd de begrooting van het Wegenfonds behandeld en hierbij verschillen de wenschen naar voren gebracht. De heer Polak, de groote strijder voor de bescher ming van het natuurschoon, vroeg den Minister zijn tussohenkomst te verleenen, opdat de Gedeputeerde Staten van Noordholland hun plannen tot het maken van een breeden weg naar Hilversum, langs het Zand pad en door de buitenplaatsen van 's-Graveland, niet zullen uitvoeren. De Minister antwoordde, dat hij niet in staat was in deze ook maar eenigè tusschenkomst te verleenen, en deed voorts een beroep op de Kamerleden, het den ambtenaren van Waterstaat niet al te lastig te maken met protesten, willen zij nog iets tot stand kunnen brengen in de zoo hoog noodige wegverbetering. De Minister heeft wel 26 briefkaarten ontvangen waarin hij „do groote vandaal van Nederland" wordt genoemd. Wij moeten zorgen dat het kostbaar bezit, het schoon van ons vaderland, bewaard blijft on wie daarop niet let bij den wegenaanleg, die doet kwaad. Maar de zaak is zoo moeilijk. Als aantasting van het natuurschoon inderdaad noodzakelijk is, dan moeten we dat met lijdzaamheid dragen. Onder groote hilari teit roept Spr. de erbarming in van elkon warmen vaderlander, in de eerste plaats van den heer Polak, om hem in dit opzicht zijn taak niet te zwaar te ma ken. Voorts werden er wenschen geuit, om bij de wegen verbetering ook gebruik te maken van de straatklin kers, opdat deze aloude Hollandsche industrie er ook van kunne profiteeren en tenslotte werd de wegen- fondsbegrooting goedgekeurd. Verder werden verschillende wetsontwerpen goed- eurd, o.a. dat, waarbij is bepaald dat op 1 Septem- alle gemeentebesturen en schoolbesturen verplicht zijn, gelegenheid te geven tot het volgen van het ze vende leerjaar op de Lagere School. Er was nogal wat verzet, o.a. van den heer De Gijzelaar, die er te gen was uit beduchtheid voor de gemeentelijke finan ciën, hij wenschte eer3t de nieuwe regeling der finan- cieele verhouding tusschen rijk en gemeenten tot stand te zien gebracht. Oud-Minister Colifn zag liever verbetering van de zesjarige éénmansscholen. Het wetje werd aangenomen. Het legt ook on 'emeenten en schoolbesturen (op de eersten in het bijzonder) een zekere verplichting ten opzichte van de aanstelling van wachtgelders in ^eval van vaca tures Het rijk betaalt bijna 2 millioen aan op wacht geld "-estelde onderwijzers, welk bedrag volgen9 den minister zeker met 13 ton zou kunnen worden ver. minderd bij tewerkstelling van de in aanmerking komende betrokkenen, waarvan velen zelf naar arbeid hunkeren. Volgons minisW Waszink' is er k^uze in overvloed motieven al zeer \lep benoeming, waarbij, dan maar behe>rsohen in kbinero pl&atten oer•oónlijke overwogen wordt dat oen wachtgelder de gemoon'e (of het schoolbestuur) toch niets kost, dat deze bij niet benoeming zijn Wftohfcgeld houdt on dat aan stelling da Tent-^gon voor sollioitoomndo jongelieden een fmancioel buitenkansje beteokent. De hoor Ossorcdorp was scherp gekant tegen do zen easch van den minister ma^ir aanvaardde het tenslotte omdat ook het 7e leerjaar in liet wetje was opgenomen.. Tanslotto werd hartelijk afscheid genomen van don heaagaandem griffier Mr. Zillosen. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij bet ver zoek bet abonnementsgeld der Schager Contant over het tweede kwartaal 1927, ten bedrage van fl.05 (voor courant met Zondagsblad 12.38), aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. ZONDAG 24 JULL Julianadorp. Gebouw Star of Hope, nam. 8 uur de heer A. Donker van Wormcrveer. GEREI*. GEMEENTE te: Anna Pauiowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2Ya uur. Ds, Popma van Katendrecht. EEN MOOI UITSTAPJE. Vrijdagmiddag maakten 35 oude vrouwen en man nen in 15 auto's, een autoritje naar Schoorl, Bergen, Bergen aan Zee, de Egmonden en Alkmaar. Het was een stoet, die heel wat bekijks trok; onder groote be langstelling der burgerij, echt sympathiek gestemde belangstelling, zette de auto-optocht koers naar de Zijpe, om weldra <le Hondsbossche Zeewering te be reiken en daarna de mooie duinstrook van Schoorl. Wat keken de oude menschen hun oogen uit, en wat genoten zij echt vanuit hun luxueuze plaatsen, zoo rustig en zoo gemakkelijk gezeten, van het vele vreemde en schoone, dat zich aan hun oogen vertoon de. Velen toch immers hebben bij het klimmen der jaren, en het afnemen der krachten, in lange jaren de plaats hunner inwoning niet rneer verlaten en kwamen nu op zoo'n gerieflijke wijze nog eens een stukje van de schoone wereld daarbuiten te zien. Op een tweetal plaatsen, in het Duinvermaak te Bergen, en den Muziektuin te Alkmaar, werd gepau zeerd, een uurtje rusten, een versnapering aangebo den, genoegelijk gekeuveld en too kwam te ruim 7 uur de auto-stoet weer te Schagen aan, allen monter en opgewekt en hoogst dankbaar gestemd. Er waren Vrijdagmiddag 35 gelukkig© oude men schen, en wij twijfelen niet of de auto-bezitters en chauffeurs, cle geleidsters en geleiders, waren niet mmder voldaan in het besef een goed werk te heb ben gedaan. Het was de heer Bleker (van wien het initiatief was uitgegaan, gesteund door een 3-tal andere heeren), die in den Alkmaarschen Muziektuin met een harte lijk speechje allen dank zbgde voor hunne medewer king, en er daarbij op wees, dat deze middag gelijk een warme zonnestraal was in het leven der ouden van dagen, hij geloofde, dat allen hierin hunne vol doening hadden gevonden. Wij vernemen nog, dat de Diaconie der Herv. Ge meente door een ruime gift, aangevuld door bijdragen van enkele particulieren, de tractatie der oudjes heeft mogelijk gemaakt. Ook hiervoor is een woord van dank op z'n plaats. ONGELUKKIG GEVALLEN. Donderdagmiddag is eene mej. Boontjes -uit Den Haag afkomstig, die hare zaken bij een Notaris, zit ting houdende op een der bovenzalen van Cérè3 had gedaan, bij het neergaan der trap komen te vallen. Deze val zou cle zeer zwaar geproportioneerde vrouw noodlottig worden; met gebroken arm, verstuikte enkel en een bloedende hoofdwond, werd de juffrouw opgenomen. Het ongevel verwekte in het café natuurlijkerwijze groote ontsteltenis en consternatie. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en Dr. v. d. Sluijs verleende de noodige hulp. In den namiddag is de getroffene per trein naar haar woonplaats vertrokken. Het zal ongetwijfeld een zeer moeilijke reis geweest zijn. IGESZ BIOSCOOP. Deze bioscoop geeft Zaterdag, Zondag en Maandag een buitengewoon hoofdnummer, n.1. „De Man met het Dubbele gelaat". De geschiedenis verplaatst ons in de wereld van misdadigers, met al haar geraffineerd heid, haar moreele inzinking, haar verdierlijking; maar ook met haar strijd; de strijd van het goede en menschelijke dat in iedere menscihenziel schuilt. Naast de sensatie, die deze film te zien geeft, o.a. de vlucht uit de gevangenis door een sprong op een voor- bijvliegenden sneltrein; de tocht in een vliegmachine enz., aanschouwen wij een stukje aangrijpenden men- schenstrijd van een misdadiger die na veel kampen zich uit de poel der samenleving weet op te heffen en een beter mensch wordt Het uitmuntende spel en de geniale regie, geheel naar de nieuwste vindingen op het gebied der bioscopie, houdt gedurende 5 acten het publiek in spanning. Naast dit groote werk, staat op hetzelfde program ma een tweede hoofdnummer, n.1. „Past op! Gevaar lijke Bocht!" een dramatische comedie van den hui- selijken haard, door Rupert Hughes. De geestesproduc ten van dezens schrijver zijn ook in ons land over bekend en munten hoofdzakelijk uit door beschaafde geestigheid, gepaard aan groote soberheid van dia loog. Boven genoemde dramatische comedie bezit deze eigenschappen ook in hooge mate. Voegen wij hier nog bij, dat deze film wordt uit gebeeld door eerste klas artisten, terwijl liet verdere programma weer voor „Elck wat Wils" levert, dan twijfelen wij niet of ae Igesz Bioscoop zal belang stelling trekken. GESLAAGD. Mej. Later en Dlck Rezelman zijn geslaagd voor het eindexamen der Rijks Hoogere Burgerschool te Alk maar. KERKCONCERT. Het Kerkconcert dat in de Ned. Herv. Kerk alhier gegeven wordt door de heeren Alb. Sluijter (viool) en P. A. van Langen (orgel) is versteld, op Dinsdag 26 dezer. HENGELSPORTVEREENING _DE BAARS". Er is op de algemeen© vergadering van de Hen- gc-hportverean'g' ng „De Baars'" besloten om op 31 Juli 1927 een hengel wedstrijd, te houden in het Groot Xoord-Hollandsch Kanaal tusschen Burger brug en Zijpersluis. Bij gunstig weer belooft net een heele mooie dag te worden. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer W. J. C. van Geelen, is geslaagd als optisch-seiner (het seinen met morseteekens). Hij bereikte een snelheid van 315 let ters in 3 minuten. Dit is dus voor hem een schitterend succes. MARKTOVERZICHT. De vette koeien werden Donderdag j.1. duur en vlug verkocht. De weiderij is tegenwoordig een winstgeven de zaak, tenminste, men hoort niet anders dan tevre denheid daarover, een gelukkig verschijnsel. De kalf- en geldekoeien werden ook goed verkocht. Pinken wa ren er weer niet aangevoerd, deze worden vastgehou den wegens het vele gros. De handel in stieren was ook goed te noemen, er was wel aardig kooplust voor. Met de nuchtere kalveren was het niet best, hier was een stuggen handel iif. Naar bokken en geiten was ook niet veel vraag. Zeer weinig vette schapeü en lammeren waren er aangevoerd. De handel in vette schapen was iets be ter bij de vorige week. De oude slachtschapen wer den weer duur en vlug verkocht, tot f 44. De lammeren voor den dood werden duur verkocht, de handel was echter niet wild. De lammeren voor de weide golden niet hooger dan f 14—f 18, niet een stuggen handel. De magere schapen wilden ze wel koopen, daar was een goede handel in. De biggen en s'chrammen werden weer duurder ver kocht bij de vorige week, handel goed. Met de vette varkens was het heel best, 35 ct. is er besteed, vluggen handel. Op de kippenmarkt was het weer zeer stil, de prij zen waren niet hobg. De hoogste markt van de boter was 5 ct. af met een trekkenden handel. THEATER ROYAL Deze week worden we vergast op een hooogst ko mische, niettemin sterk sensationeel Super Fox film. getiteld: „Een misdaad per Telefoon". Zie hier den verkorten inhoud: Montgomery Stockbridge, een bekend bankier uit Wallstreet. heeft zijn vroegeren compagnon Andrew Morphy, met wien hiji in vijandschap leeft, met be hulp van zijn advocaat Tracy Bennet in de gevan genis geholpen, en bewoont nu het oude huis van Morphy. dat zich o-p een afgelegen, eenzame plaats bevindt in een der voorsteden van New York. Mor phy is in hooger beroep gegaan, doch alle pogingen zijn tevergeefs; dank zij politieke en financieele In vloeden blijft Morphy in de gevangenis. Stockbridge woont tezamen met zijn nichtje Dora en zijn secretaresse Anne Cartwright. Barry Mc.Gill is verliefd op Dora en hoopt van haar oom toe stemming te krijgen om met haar te trouwen. Stock bridge weigert beslist, daar hij Barry's financieel© positie te gering vindt om met zijn nichtje te trou wen. Op zekeren avond zit Stockbridge met zijn ad vocaat op zijn kantoor, als plotseling de telefoon eaat en een fluisterende stern zegt. dat Advocaat Bennett klokslag "vijf uur moet sterven! Op datzelfde oogenbldk brengt de secretaresse een dreigbrief binnen, en weerklinkt wedrom de telefoon, doch nu om te zeggen, dat Stockbridge middernaoht een kind des doods zal zijn. terwijl zijn nichtje hetzelfde lot beschoren is Onmiddellijk verzekert Stockbridge zich van de hulp van den bekwamen privé-detective Drew. die spoedig met zijn twee helpers ten tooneele verschijnt Nu volgt er een reeks mysterieuse telefoongesprek ken, geheimzinnige papieren, dreigementen, kortom, zooveel geheimzinnigheid.dat wij de kracht van de filmi zouden tekort doen door dit alles te venneldenl Barry Mc.Gill komt plotseling door een geheim zinnige deur achter het. geheele mysterie. De de tectives gaan met de eer strijken, en Dora en Barry worden een gelukkig paar. Een film dus. om van te smullen. Een extra mooi bijprogramma voltooit het amusement. Dinsdagavond een extra-film. ene bandietendrama van de Mexicaansche grens, getiteld: „Het gerecht aan de Grens". Wie wat film-routine heeft en over eenige fantasie beschikt, kan aan dezen titel wel zelf een verhaal fantaseeren. wij zullen dus van den in houd ditmaal niets vertellen. Slechts dit willen we zeggen: „Het gevecht aan de Grens" is bijzonder spannend, en sensationeel, een drama vol gevaren en avonturen, smokkelaarsgevecb ten- en geheimzinnige ontvoeringen. Aan regie en ensceneering is de grootst mogelijk© zorg besteed en het resultaat is: een schitterende filmi! SPARTA". Spartas Nederlaagwedstrijden loopen ten einde. Morgen wordt de laatste wedstrijd op één na gespeeld tegen de Zaandamsche 3e klas N.V.B.er Zaanlandia I. Van de zes gespeelde wedstrijden werden 2 gewonnen, 2 gelijk, en 2 verloren. We venvachten thans nog 2 mooie wedstrijden. Zondag komt het#parta-elftal uit: A. Windt P. Brantenaar, Mr. J. Buiskool P. Boon, J. Rus, J. Watertor G. Bos, B. Biersteker, A. Watertor, R. Rus, S. Breebaart. POLITIE. Verloren: een bril. GEMEENTE SCHAGEN. Gehuwd: Simon van Ruiten en Anna Margaretha Wagemaker. Overleden: Theunis Bakker, oud 86 jaren, weduw naar van Frederika Alberdina Knipper.

Schager Courant | 1927 | | pagina 12